Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Több adót fizessenek a gyermektelenek?! Mit szóltok hozzá? fórum

Több adót fizessenek a gyermektelenek?! Mit szóltok hozzá? (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 ... ❯❯
1315. t.Ili
2010. nov. 20. 00:24

Martin3,Talian35,Globus!

Jó benneteket olvasni. Nem érzem vitának.

Eszmét cseréltek!

1314. globus
2010. nov. 19. 22:56

Ehhhh...

:)

1313. martin3 (válaszként erre: 1311. - Talian35)
2010. nov. 19. 22:39

aki óvónői vagy tanári pályára megy tisztában van azzal mennyire keveset lehet ott keresni, ha őt mégis zavarja, hogy kevés a fizetése egy csomó lehetősége van ma már, hogy több pénzt keressen ő is, pl elvégez egy tanfolyamot és máris adhat magánórát, vagy nyelvszakos és magánórát ad...

máris többet keres, mint a fizetése..

a lelkes autómániás eset is előfordulhat de ez a "kivétel", ami mint tudjuk "erősíti a szabályt"...

1312. martin3 (válaszként erre: 1310. - Globus)
2010. nov. 19. 22:35

mikor értitek meg, hogy én nem nézem le egyik munkást sem? én ezt soha nem mondtam, ti találtátok ki!

én úgy léptem be ebbe a fórumba, hogy örültem annak, hogy végre nem 36%-ot fog a férjem adózni, hanem 16%-ot, erre nekem estetek, hogy én minek örülök, mert ez igazságtalan, mert azok, akik eddig 16%-ot kerestek, azok nem járnak jobban. ez tény, de azt is kérdezhetném, miért fizettünbk eddig 36%-ot? én meg ezt tartottam igazságtalannak, és bocsánat mindenkitől, hogy örülök, hogy végre több marad a háznál, holott eddig sem voltunk milliomosok és nincs átlag feletti fizetésünk. Amúgy csak a párom fizetése magas(mint írtam 220nettó, de ez Pesten az alja fizetés, éltem ott..) az én netto fizetésem kb 110 lenne, ha dolgoznék, és nem éppen a 85ezerFT-os gyedet kapnám...szóval mi egy átlag család vagyunk, és igenis baromi jól fog jönni, hogy nem 36%-ot kell adózni, eddig megtehettük azt, hogy nem kellett aggódni, hogy ki tudjuk-e fizetni a számlát, és egészséges ételeket tehetünk a gyerekeink elé, most talán jut a nyaralásra is, vagy végre családi házba költözhetünk. Most ez olyan kirívó eset és irigykedni kell? nekem egy csomó ismerősőm ennél sokkal jobbban keres és még csak gyereke sincs(vagyis mindent pénzt magára költhet), ha már irigykedni kell, akkor inkább rájuk...nekik is jobb lesz, hogy nem 36%-ot adóznak. És egyébként sokan vannak, akik örülnek ezeknek az intézkedéseknek, érdekes az én körömben mindenki jobban jár, pedig nem a Marson élünk(élnek) hanem itt..

én csak ennyit szerettem volna mondani, de ti nagyon kiforgattátok a szavaimat.

1311. Talian35 (válaszként erre: 1309. - Martin3)
2010. nov. 19. 22:23

A teljes életét élő eladó miért nem mondhatja hogy kevés a fizetése? Nem értem! Tehát aki elégedett a munkájával és nem akar továbblépni, az egyből a fizetésével is legyen elégedett?

Mit csináljon egy óvónő, aki havi 90-et kap, és tudom, hogy szivvel-lélekkel csinálja? ő hova lépjen tovább, ha egyszer gyerekeket szeretne terelgetni? Nem akar mást csinálni? Szóval nekem ez a része nem világos még mindig!

A második felével sem értek egyet, persze ritka kivételek vannak, csak egy példa erejéig: van egy bukdácsoló, de lelkes autómániás, vesz és elad autókat, az tisztességes pénzkereset, nem? :-)

1310. globus (válaszként erre: 1306. - Martin3)
2010. nov. 19. 22:04
Nem az a lényeg, hogy mennyit keres, hanem mennyi adót fizet, ha már ez a fórum témája :) Megnézném az adóbevallását. Az általad lenézett munkások alkalmazottak, bár keveset keresnek, abból elcsalni nem tudnak.
1309. martin3 (válaszként erre: 1308. - Talian35)
2010. nov. 19. 22:02

nem, megígértem nem írok többet, csak most nézem a Megasztárt és épp Miklósa Erika énekel, épp nemrég láttam vele egy riportot...anno annyi pénzzel ment ki Milánóba, hogy 1 hónapig az albérletet tudta fizetni(semmi más pénzük nem volt! ) és megcsinálta!!! felfedezték, ma a világ egyik lesikeresebb, legjobb operaénekese...

én nem azt mondtam, hogy mindenki lépjen tovább, hanem aki elégedetlen a sorsával megteheti, rajta múlik. van, aki teljes életet él eladóként, nincs ezzel semmi baj! csak akkor ne mondja, hogy kevés a fizetése, mert az mindenkinek kevés. És az orvosok között is van, aki sajnos a fizetéséért dolgozik, pedig ő az orvosok "krémje" a patológus...

és én egyáltalán nem lennék irigy rád, ha "csak" középiskolát végeztél volna és 3x annyit keresnél, mint én. Sőt ez általában így is van, de azt ugye nem gondolod komolyan, hogy aki bukdácsol 16évig(én így érettem, hogy még az elsőt sem járta ki...) az utána tisztességes módon keresi a pénzt...mármint, ha sokat keres..tudod ők a stricik, vagy a maffia tagjai...mert honnan van pénze egy 18éves, 3általánost végzettnek BMW-re? ne mondd már, hogy becsületes pénzből...biztos akad 1-2 ilyen, de a 99%-a nem becsületes pénzből szerzi a pénzt

de most már tényleg nem akarok tovább vitázni, csak kérdeztél és arra válaszoltam.

1308. Talian35 (válaszként erre: 1306. - Martin3)
2010. nov. 19. 21:37

Részben igazad van főleg abban, hogy az embernek akarni kell... de tele vagy ellentmondással. Most megint az a duma, hogy aki az elsőt se járta ki (ilyen amúgy elárulom nem sok van, 16 éves korig iskolakötelezettség van persze lehet bukdácsolni is) az ne keressen annyit mint egy orvos.... nos, ha vki elsőben jól megtanulta az alapokat, irni-olvasni-számolni és talpraesett és vannak jó ötletei amivel tud pénzt keresni, miért ne kereshetne többet akár egy orvosnál? Az orvossal ne példálózzunk amúgy mert tényleg q...va sokat tanulnak és nézd meg mennyit keresnek HIVATALOSAN!!!!!!

Egy percig nem támogatom a léhűtők támogatását, én spec az utcán koldulónak se adok soha, mert bagóra meg piára költi. De mi nem(csak) a léhűtőkről beszélünk. Nézzük az Auchan pénztárost, mennyit keres? A boltban az eladó mennyit? max. havi 100-at. És mondhatod, hogy akkor lépjen tovább, de akkor ki fogja beblokkolni a tételeid legközelebb ha vásárolni mész? Nem lehet mindig, mindenkinek továbblépni. Ha mindenki továbblépne, akkor a szemeted is ott rohadna a ház előtt. Én értelek ám Téged, csak Te ezt a részét nem akarod érteni.

Ha én most azt irnám, hogy "csak" középiskolát végeztem, mégis 3x annyit keresek mint Te meg a férjed 2-3 diplomával, megütne a guta? Na látod :-D

1307. martin3 (válaszként erre: 1300. - Jozsi.38)
2010. nov. 19. 20:48
még annyi, férjemnek is megemlítettem, hogy szerinte mennyit keres egy fodrász vagy szakács, a beszélgetést direkt nem mondtam el, és mit válaszolt? attól függ, milyen ambiciói vannak...lehet valaki egy utolsó kis kocsmában is szakács, éhbérért, és lehet a Hiltonban főszakács is, csak RAJTA múlik melyiket éri el...na akkor csak nekem ez a véleményem? (hangsúlyozom, nem tudta miért kérdezem), látod ezt nevezik életfelfogásnak: vagy teszel is azért, hogy legyél valaki, vagy sajnáltaod magd és jól érzed a saját pocsolyádban magad, de akkor nincs jogod sírni, tégy ellene...ne mástól várd a segítséget(sajnos Magyarországon nem ezt nevelték az emberekbe, hanem az ellenkezőjét..)
1306. martin3 (válaszként erre: 1304. - Talian35)
2010. nov. 19. 20:45

na én tényleg nem vitázok veletek, mert tényleg feleslges, én is gondolom valahogy meg ti is. De miért lenne az igazságos, hogy aki már az első osztályt sem járta ki, hanem az iskola mellé járt már akkor is, annyit keressen, mint aki elvégezte az orvosit...szerintem ég és föld a kettő, nem egy kategória. de, ha szerintetek ez az igazságos, akkor támogassátok ti a sok semmirekellőt ebben az országban, mert abból van elég, mi meg épp ezt úntuk meg, hogy a mi pénzünkből éljen meg ez a réteg!

az utcaseprővel meg semmi gondom, feltéve ha tisztességesen végzi a munkáját..érdekes felénk egyet sem lehet látni, ha néha látok itt-ott egyet egyet, akkor az összesöpri a szemét felét(jó esetben) és ezt megteszi 2 perc alatt, majd leül a padra kb másfél órára. Amúgy nap mint nap látható a kétkezi munkás hozzáállása a munkához, 1 dolgozik, 12 meg nézi!!!! na ez Magyarország...máshol 3 ember van ugyanarra a munkára, de ott lapátol is mind a 3 veszettül, különben jön helyette másik három...érdekes, nem tűnt még fel, ha csak átlépsz az osztrák oldalra, mennyivel nagyobb a tisztaság??? nekem feltűnt, nem is kicsit!!!!!

és pl amikor nagy hó van, hol a fenében vannak a hómunkások? ha valaki nagyon akar dolgozni, lenne rá lehetősége, érdekes soha nem látom, hogy ez a réteg annyira hű de törné magát a munkáért, ellenben, ha valamit ingyen osztanak egyből beáll a sorba...Ha valaki szeretné valamire vinni, igenis tennie kellene érte, csak ezek az emberek inkább sajnáltatják magukat, mint sem hogy tennének a sorsuk ellen.

na de én nem írok ide többet, teljesen más a mentalitásunk a dolgokról való felfogásunk, ezért is tartozunk más kategóriába, és elbeszélünk egymás mellett, kár meggyőzni egymást, ti azt gondoljátok, én meg épp ellenkezőleg látom.


ja józsi38-nak üzenném, hogy a fodrász igenis(most is a jó fodrászról beszélek!!) százezreket keres...az én fodrászomnak például annyira tele van írva a füzete, hogy kb másfél 2 héttel előbb be kell jelentkeznem, egy nap legalább 15-20embert megcsinál(lehet többet) ki lehet számolni, mennyit keres, ha egy sima rövid hajas hajvágás 2000FT? egy hajfestés 4-5ezer...(én otthon festem be 500-ért, mert egy flakon elég 2 alkalomra, rövid hajam van) akkor neki mennyi haszna is van? 3-an bérelnek 60ezerért egy kis helyet, + rezsi, számolja ki mindenki ez kb mekkora jövedelem neki...de ő tisztességesen dolgozik reggel 7-től 6-ig, szinte megállás nélkül..

2010. nov. 19. 19:53
Reménytelen. Kár a gőzért!
1304. Talian35 (válaszként erre: 1299. - Martin3)
2010. nov. 19. 18:26
Most akkor mégis baj van a kukással? Nem értem. Miért nem kereshet annyit egy kukás?
1303. Talian35 (válaszként erre: 1297. - Martin3)
2010. nov. 19. 18:13

Nem feltétlenül a jó fodrász keres sokat, hanem aki jól eladja magát, nem ugyanaz :-)


A szemétszállitó amúgy elárulom, Ausztriában pl. nagyon jól megfizetett foglalkozás. De most ebben a hsz-ben mégis kritizálod a kétkezi munkást, hogy hol volt mikor az 1x1-et tanulta...el kéne dönteni.

Mindenki más képességekkel rendelkezik, van, aki szorgalmasabb, van aki kevésbé. Nem kell mindenkinek egyetemet végezni, mert ha mindenki olyan lenne amit Te itt kritizálsz, akkor mégis oda jutnánk, hogy a számodra "alantas" munkát senki sem végezné el.

1302. Talian35 (válaszként erre: 1290. - Martin3)
2010. nov. 19. 18:09
Lehetne a szalag melletti munkásból is ügyvéd, csak ha mindenki ügyvéd, meg orvos lesz, ki fog dolgozni? :-)
1301. 480b578442 (válaszként erre: 1295. - Martin3)
2010. nov. 19. 16:15

Ez a gondolatmeneted pár éve még talán megérthető lett volna de most nagyon nem így van.

Most a jó szakmunkás és diplomás ne várja a jó fizetést legalábbis itt ne mert azt kell elfogadni ami van, hogy éhen ne haljon.

Vannak léhűtők akik a munka alól a kibúvót keresik

valóban de olyan is van aki csak belefáradt a sok kudarcba mert tudod a szegénység meggyengíti az embereket.

Nem csak a JÓ szakmunkát és DIPLOMÁST kellene megfizetni megint hangsúlyoznám hanem a munkát.

Mert a munka java részét nem a jó szakmunkás és a diplomás végzi hanem a kubikos segédmunkás.Nap mint nap látom amint az utcát seprik, a fúrás utáni törmelékeket takarítják azért, hogy ne vegyék el a huszon x ezres jövedelempótlójukat.Szerinted ezt meg fogja csinálni a jó szakmunkás vagy az irodában vigyorgó aktát tologató semmi érdemleges munkát nem végző diplomás?

Itt senki nem irígykedik senkire csupán nem látom arányában hol az igazsága ennek a nagyszerű törvénynek.Nem is értem az egy mindenkiért, mindenki egyért szlogen világában, hogy taposhatnak arra aki már így is a földön van.

1300. jozsi.38
2010. nov. 19. 15:25
százezerekért? hol élsz te magyarországon? NEM KERESENEK SZÁZEZREKET A SZAKÁCSOK FODRÁSZOK STB. ezt honnan veszed? én nem a közmunkásokról beszélek, hanem az átlag szakmákról, nem a szobafestőről kőművesről, bár akik ott is a java munkát végzik, nem kapnak havi 200-at ez biztos!
1299. martin3 (válaszként erre: 1298. - Jozsi.38)
2010. nov. 19. 14:58

miről beszélsz? ki mondta hogy nincs szükség kukásra? de szerinted az igazságos lenne, hogy aki kukás az annyit keressen, mint egy jó köműves????????? most direkt nem diplomást írtam...

a fiamból meg egész nyugodtan lehet jó szakács, vagy asztalos, de ha jó lesz a szakmájában nem 90ezerért fog dolgozni, hanem százezrekért...nem? érted végre mit szeretnék mondani?

1298. jozsi.38 (válaszként erre: 1297. - Martin3)
2010. nov. 19. 14:49
szerinted. tegyük fel hogy mindenki diplomás, akkor ki fogja ezeket a dolgokat megcsinálni? vagy majd a kukásautóhoz is diploma lesz az előfeltétel? nulla az érzelmi intelligenciád én úgy látom, hiába van diplomád. sajnálni fogom azt a gyereked amelyik véletlenül jól fogja magát érezni szakácsként mondjuk, mert lefogadom hogy ezt fogod tőlük elvárni, minimum diplomát
1297. martin3 (válaszként erre: 1296. - Jozsi.38)
2010. nov. 19. 14:35

melyik fodrász is dolgozik minimálbérért???aki nem vallja be mennyit keres...a jó fodrász hülyére keresi magát...

a szemétszállító hány általánossal is rendelkezik? hol volt, amikor az 1x1 -et tanították? már akkor sem járt iskolába...

őstermelőre meg 0,2 vagy 0,2hektáron nincs is értelme gazdálkodni, az Európai Unió éppen fizet ezeknek az embereknek, hogy ne csinálják, mert nincs értelme...igen a húsra és zöldségre is szükség van, csak nem olyan formán, ahogy ezt MO-on tenyésztik/termelik...ez nem a jövő, ez maga a csőd...

1296. jozsi.38
2010. nov. 19. 14:26
az eladók és fodrászok is maguk tehetnek arról, hogy minimálbérért dolgoznak. a szemétszállítók, takarítók is kellenek és egyik sem gazdagszik meg belőle. az őstermelők, kisállattartók épp hogy megélnek, pedig zöldség gyümölcs és hús nélkül érdekes lenne az élet
1295. martin3 (válaszként erre: 1294. - Jozsi.38)
2010. nov. 19. 14:19

ti teljesen félreértelmezitek a szavaimat. én egyáltalán nem nézem le a kétkezi munkást, és a diplomások között is van sok nem oda való! én egyszerűen csak azt mondom, hogy tök mindegy hogy valaki diplomás vagy kétkezi munkás, csak legyen jó a szakmájában! de ezért tennie is kell! a jó munkás többet keres, mint a diplomás, nem? legalábbis én majdnem elájulok, amikor pl a burkoló elkéri a pénzt...de összetakarítani nem tud maga után...pedig ez is hozzátartozna...na mindegy ne menjünk ebbe bele.

nálunk is van a családban olyan, aki főiskolára járt, majd nem érdekelte és bulizott helyette, a családi örökségét felélte, elköltötte baromságokra, ma árkot ás, fázik, hitelei vannak...na akkor ki tehet erről? mindenki maga alakítja a sorsát, csak van, aki tud élni a lehetőséggel van aki nem...persze utóbbi sír mindig a leghangosabban, milyen kemény az élet...és annak aki megbecsüli azt, amije van, sőt még szorgalmasan hozzá is tesz? azt kell szidni, persze! ez a jó magyar mentalitás...amúgy ha ismernél tudnád igencsak nem nagy az arcom, sőt...egyszerűen csak sajnálom, hogy kis hazánkban olyan a mentalitás, mint itt a fórumon is, aki küzd és tesz is a boldogulásáért, azt kell lenézni, irigykedni rá, legyen az diplomás vagy anélküli...mert ti ezt teszitek!

érdekes még egyikőtök sem írta le mit tett azért, hogy ne azon a színvonalon éljen, amiben most él...az említett rokon is a kis söröcskéje mellett szidja az éppen aktuális politikát, és ő mit tesz ezen kívül. egy nagy semmit. hát meg is van az eredménye, én csak ezt mondom...mondanám, ha értenétek.

1294. jozsi.38 (válaszként erre: 1293. - Martin3)
2010. nov. 19. 13:58
pedig az van hogy lenézed azokat akik csak ennyit kapnak. magyarán aki nem diplomás az nálad nem ér sz..t se! pedig jóval többen vannak, akik ennyiből vagy még ennyiből sem, kell hogy fenntartsák magukat és ez nem panasz de igen nagy az arcod erre!
1293. martin3 (válaszként erre: 1292. - F64f0d9a69)
2010. nov. 19. 13:50
nem akarlak megbántani, inkább erre nem írok...
1292. f64f0d9a69 (válaszként erre: 1290. - Martin3)
2010. nov. 19. 13:38
Örülök, hogy te ilyen jól látsz mindent, én pedig csak úgy mondom a magamét.
1291. martin3 (válaszként erre: 1289. - F64f0d9a69)
2010. nov. 19. 13:37
és az állam dolga ezeket támogatni? vagy annak, aki éjjel nappal tett azért, hogy ne így éljen? nem a szocializmusban élünk, nem állambácsi fog mindket eltartani...és senki nem beszél itt sárbatiprásról, egyszerűen csak tenni kellene azért, ha valakinek nem tetszik a helyzete! egyetemre/ vagy egy tanfolyamra 40évesen is be lehet iratkozni, munka mellett is lehet tanulni...csak meg kell tenni
1290. martin3 (válaszként erre: 1288. - F64f0d9a69)
2010. nov. 19. 13:35

állandóan félrebeszélsz...a középréteg alatti réteg mit tett azért, hogy ne ebbe a kategóriába tartozzon???

a szalag melletti munkással semmi bajom, de miért nem ő az ügyvéd? vagy az orvos? hol volt, amikor tanulni kellett volna?

senki nem vitatja, hogy brutto 90ezerből meg lehet élni, de az miért nem igazságos, hogy aki gyerkkora óta tett azért, hogy többre vigye az ne 90ezerért dolgozzon??

1289. f64f0d9a69 (válaszként erre: 1287. - Martin3)
2010. nov. 19. 13:34

"legyen élelmes, rátermett, mert az is kell az élethez"

Vagyis aki nem ilyen, azért nem is kár?

Ahány ember, annyiféle.

Persze, mindenkinek tenni kell magáért, de a gyengébbeket, a másokat azért nem kell sárba taposni.

1288. f64f0d9a69 (válaszként erre: 1286. - Martin3)
2010. nov. 19. 13:31
Senki nem beszélt segélyről, a középréteg alatt is élnek emberek, akik dolgoznak kevés pénzért és kevés az adójóváírásuk. Nem a gyereket támogatják ezek szerint, hanem a fizetést. Miért?
1287. martin3 (válaszként erre: 1285. - F64f0d9a69)
2010. nov. 19. 13:28
de igenis van! csak tenni is kell érte!!!!! olvasd el a 1278-as hozzászólásom, cáfold meg
1286. martin3 (válaszként erre: 1284. - F64f0d9a69)
2010. nov. 19. 13:27

nem mártírkodom, én meg egyetértek ezzel, azt támogassák, aki dolgozik, ne a segélyért éljünk,

aki eddig 16%-ot adózott, az ne járjon rosszabbul, mint eddig, de semmi bajom azzal, hogy a középréteget kicsit megerősítik, végre...

❮❮ ... 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook