Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Több adót fizessenek a gyermektelenek?! Mit szóltok hozzá? fórum

Több adót fizessenek a gyermektelenek?! Mit szóltok hozzá? (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 ... ❯❯
1375. 3e0ba54fb8 (válaszként erre: 1371. - Bildus)
2010. nov. 20. 20:37
Arra ne blazírozz, amit levonnak tőled. Amit tőled most levonnak, kiosztják a mostani nyugdíjasoknak. S mire te nyugdíjas leszel, a rendszer összeomlik. Ahogy Talian is írta, 7 embert kéne eltartanie 1 keresőnek. Csak magadra számíthatsz.
1374. bildus (válaszként erre: 1372. - 3e0ba54fb8)
2010. nov. 20. 20:35
Legyen igazad! És remélem, hogy ez egy jó pár évig még fantazmagória is marad :)
1373. martin3 (válaszként erre: 1370. - 3e0ba54fb8)
2010. nov. 20. 20:33
na látod teljesen egyet értek ezzel is! minek kell itthon lenni 3évig? de , ha ezt merem mondani meglincselnek...
1372. 3e0ba54fb8 (válaszként erre: 1366. - Bildus)
2010. nov. 20. 20:33
Senki sem von el semmit a gyermektelenektől ezen címszóval. Ez csak egy szenilis vénember fantazmagóriája.
1371. bildus (válaszként erre: 1357. - Martin3)
2010. nov. 20. 20:31

"Szíve joga, de akkor járuljon hozzá többel ahhoz, hogy van, aki meg felnevel x gyereket" Nem lennék a barátnőd, az tuti :) Miért kéne neki hozzájárulni, hogy más nevel x gyereket? Ő úgy döntött, nem kell neki gyerek! Akkor miért kéne neki más gyerekét támogatni?

Most jön az a szöveg, hogy mert akkor ki termeli meg neki a nyugdíjat? Könyörgöm: 1, vonják a fizuból, 2, pakolhatja befelé magának a bankba, ami még ráadásul kamatozik is :)

1370. 3e0ba54fb8 (válaszként erre: 1364. - Martin3)
2010. nov. 20. 20:30

Neki nem is kell támogatnia. Nem feladata. Az állam feladata, hogy létrehozzon egy olyan adó-, és támogatási rendszert, ami megoldja ezeket a kérdéseket.


Nem értek egyet a három éves gyessel sem. Persze lehet mondani, hogy a gyereknek szüksége van rá. De szerintem azokban az országokban sem hülyébbek és antiszocálisabbak a gyerekek, ahol nincs ilyen hosszú otthon töltött idő. Az anyák sokkal nehezebben találnak vissza munkához. Három gyerek után simán elveszítni a piacképességét, mert a tudása elavult, nem csoda, hogy inkább mást vesznek fel a helyére. Egyszerűen ellehetetleníti a családokat ez a helyzet.

1369. Talian35 (válaszként erre: 1364. - Martin3)
2010. nov. 20. 20:30
Most úgy őszintén, Neked azt a havi 64e Ft-ot meg a többit, ki a jóisten fizeti? :-)
1368. Talian35 (válaszként erre: 1361. - Martin3)
2010. nov. 20. 20:29

Na, akkor ha 4 hónapos a legkisebb, van GYED-ed, ha jól kerestél előtte, akár 90e Ft is lehet :-) Azért egész szép summa összejön :-)

Nagyszülő nálunk se segit, nem tudnak, viszont sok sikert kivánok - komolyan! - 4 gyerekkel az álláskereséshez!

1367. 3e0ba54fb8 (válaszként erre: 1361. - Martin3)
2010. nov. 20. 20:28

Őszintén kívánom neked, hogy 4 gyerekkel találj magadnak állást. Olyat, amiben meg is fizetnek. De könnyen megtörténhet, hogy négy gyerekkel nem nem te leszel a befutó.


Alapvetően sok mindenben egyet értek veled, de könyörgöm próbáld már megérteni, hogy vannak olyan térségek ebben az országban, ahol nem azért nem kapnak az emberek jól fizető állást, mert nem akarják eléggé.


A pénztárosok pedig lehet, hogy azért pénztárosok, mert nem elég ambíciózusok. De ha senki nem akarna pénztáros lenni, mégis kitől vásárolnál?


Szerintem nem érted, amit itt mindenki próbál elmagyarázni, hogy nem alacsonyabb rendűek azok az emberek, akik nem tanultak, nem rendelkeznek jól fizetett állással. És marhára megértem, hogy nekik fáj az új adórendszer. Egyébként szakmailag sem lesz jó hosszú távon, mert a magyar ember sajnos alapvetően törvény-, és szabálykerülő.

Hiába csökkent az adó, nem fognak többen adózni, ugyanannyira sumákonak majd mint eddig.

1366. bildus (válaszként erre: 1363. - Martin3)
2010. nov. 20. 20:25
Onnan, hogy talán a topic témája: Több adót fizessenek a gyermektelenek? :) És talán a kezdetektől arról megy a vita, hogy ha elvonják a gyerektelenektől, akkor valszeg azt beinvesztálják a nagycsaládosokba :)
1365. Talian35 (válaszként erre: 1357. - Martin3)
2010. nov. 20. 20:24

Na, azért megtaláltam :-)


Csp. 16e/gyerek/hó ez Nálatok akkor 64e Ft

GYET a legkisebb 8éves koráig: 28500 Ft

van még családi adókedvezmény

Másolom a tankönyvekről: "- Ingyenes tankönyvellátásra jogosult a 3 vagy több gyermeket nevelő család gyermeke. Az igényjogosultságot az iskolai tankönyvrendelés elkészítése előtt, az iskola által meghatározott időben kell bejelenteni. Ha a bejelentés későbbi időpontban történik – beleértve az iskolaváltást is – az iskola a tankönyvek

kölcsönzésével, a napköziben, tanulószobán elhelyezett tankönyvek rendelkezésre

bocsátásával köteles az igényt teljesíteni."


Van még vonatnál is kedvezmény, bár 4 gyerekkel nem vonatoznék :-D


"- Vonat:

A MÁV 90%-os utazási kedvezményt ad a legalább 3 saját gyermekkel utazóknak. Ez azt jelenti, hogy a 3 gyermek és a vele utazó egy vagy két szülő is 90%-os kedvezményben részesül. Természetesen ha valamelyik gyermek nem érte még el a 6 éves kort, akkor neki díjtalan az utazás, de a gyermekek számába beleszámít."


Busz:


"90%-os kedvezményre jogosult a szülő(k) és a vele (velük) együtt utazó legalább 3 gyermeke(ük), ha a gyermek 18 éven aluli, vagy 26 éven aluli és érvényes nappali tagozatos diákigazolvánnyal rendelkezik, vagy életkorától függetlenül akire munkaképtelenség folytán magasabb összegű családi pótlék jár és ezt a kifizetőhely igazolja"


Lehet, szülők még egyet :-D

1364. martin3 (válaszként erre: 1362. - 3e0ba54fb8)
2010. nov. 20. 20:22
ebben egyetértünk, szerintem én is ezt írtam, legalábbis ezt akartam... de mikor támogatja ő a nagycsaládost? valaki magyarázza már meg nekem...
1363. martin3 (válaszként erre: 1360. - Bildus)
2010. nov. 20. 20:21
te honnan szeded, hogy a nem gyerekes fogja támogatni a nagycsaládost? ezt nem értem..
1362. 3e0ba54fb8 (válaszként erre: 1357. - Martin3)
2010. nov. 20. 20:20

Miért ne dönthetne úgy, hogy nem is akar gyereket? Miért is kellene ebben az esetben támogatnia más gyerekét? Mindenki úgy éli az életét, ahogy akarja.


Te sok mindenről lemondtál azért, hogy megalapozd a családot, mert erre vágytál. Ő arra vágyik, hogy a saját életét élhesse és ne kelljen semmiről lemondania. Miért lenne az ő élete "alacsonyabb rendű" mint a tied? Neked a négy gyereked ad boldogságot, neki pedig az ő, bármit bármikor megvehet.


Bájdövéj, hatásvadász baromság, hogy most mindenkit arra akarnak ösztönözni, hogy csináljon gyereket, mert fogy a népesség.

30 évig be kell fektetni a gyerekbe, mielőtt haszon lesz belőle. Ennek vannak megteremtett feltételei? Visszaveszik az anyákat a munkahelyükre? Van elég bölcsőde, óvoda?

1361. martin3 (válaszként erre: 1358. - Talian35)
2010. nov. 20. 20:20
a családi pótlék 64ezer, szerintem de nem nagyon nézem, de ez rémlik...nem szeretnék főállású anya lenni. Látod ez a más hozzáállás! amikor valaki meghallja, hogy 4 gyerekem van, első kérdése: akkor most már nem is fogsz dolgozni? főállású anya leszel? de jó neked! a fene akar főállású anya lenni!! éhbérést? ne viccelj már. ahogy a ygerek 3 éves lesz, megyek dolgozni. csak halkan jegyzem meg, jelenleg nincs állásom, mert határozott idejű állásba szültem bele a picit, de mire odakerülök, hogy menni kell, lesz állásom, hidd el. És nincs hátszél, nincs nagyszülői segítség. de mindent el fogok követni annak érdekében, hogy legyen állásom. Lehet nem lesz azonnal, de addig meg adok magánórát, mert tudok 1-2 idegen nyelvet. máris nem a főállású anya utáni pénzt keresem meg. és előbb vagy utóbb lesz állásom, csak meg kell keresni. Most hogy a pici 4hónapos, már azon jár az agyam, hova megyek majd dolgozni és már most kutatom az állást. Csak akarás kérdése.
1360. bildus (válaszként erre: 1359. - Martin3)
2010. nov. 20. 20:19
Na és anno, míg nem volt gyereked, te hogyan támogattad a nagycsaládosokat??? :)
1359. martin3 (válaszként erre: 1356. - Bildus)
2010. nov. 20. 20:15
mint mondottam nem segélyért vállaltam a 4 gyereket, vagyis szerencsére megtehetjük, hogy miis megvesszük 10-15eerért nekik a tankönyvet(még csak ovisok), és nem az agyonrágott, a ki tudja milyen koszban tartott tankönyvet tartja majd a kezében. épp erről beszélek, az a nagycsaládos aki a segélyért szül, nem egyenlő kategória azzal, aki azért szül ennyit, mert így szeretné és tett azért (elég sokat és aok lemondással is járt) hogy tisztességben felnevelje a gyerekeit. És amit az állambácsi ad, nem a kocsmában iszom el, hanem mind a gyerekeimre költöm.
1358. Talian35 (válaszként erre: 1354. - Martin3)
2010. nov. 20. 20:12

Akkor először is megállapitottuk, hogy vidéken mégiscsak olcsóbb az élet :-)

A csp-d kb. 48e Ft, mivel 4 gyereked van főállású anya lehetsz (ha nem változtak a szabályok korábbról) a legkisebb 8 éves koráig, az is valamennyi. 2 éves korig GYED jár, ez lehet akár 90e Ft ha előtte jól kerestél. Azért összejön ez ;-)

1357. martin3 (válaszként erre: 1347. - Bildus)
2010. nov. 20. 20:12
szerintem senki nem úgy gondolta a törvéynhozók közül, hogy azokat a gyermektelenek fizessenek több adót, akik most kezdik az életet. csak persze ezen jól lehet megint puffogni és félrevezetni a népet. nekem az egyik barátnőm 33éves, házas, de nem akar gyereket, mondván azt a pénzt, amit megkeres, magára akarja költeni. Szíve joga, de akkor járuljon hozzá többel ahhoz, hogy van, aki meg felnevel x gyereket, ha így gondolkodan mindenki, akkor kihalna az emberiség. (mármint, hogy azért nem szülök, mert magamra akarom csak költeni a pénzem). Amúgy ő pl egy tanári diplomával dolgozik egy maszek cégnél(persze elvégzett még egy tanfolyamot, ami kellett az adott dologhoz), mert neki nem volt elég a tanári fizetés, most 500-ért dolgozik...na ő sem 36%-ot fog adózni ezek után, és nincs 1 gyereke sem. Most akkor kezdjem mondani, hogy hú de igazságtalan....a 4 gyereket mi választottuk, a 0 meg ő. és ez így van, mi közöm hozzá, semmi. nekem az volt igazságtalan, hogy nem vagyok milliomos és mégis 36%-ot adóztunk eddig.
1356. bildus (válaszként erre: 1354. - Martin3)
2010. nov. 20. 20:07
Na, ha neked nem kell az ingyen tankönyv, meg is érdemled, hogy ennyivel többet fizess!!! Komolyan mondom, az agyam eldobom...ott az ingyen tankönyv, és még válogat is...meg bírom, amikor ingyé kapják a kaját és neki az nem kell, mert nem ízlik. Hát akkor nem eszel barátocskám :)
1355. martin3 (válaszként erre: 1345. - 480b578442)
2010. nov. 20. 20:04

ha vetted volna a fáradságot és elolvastad volna a többi hozzászólásomat én nem védtem a diplomásokat, azok között is van sok oda nem való, link egyén.

folyamatosan azt mondom, hogy aki jó a szakmájában és tesz is érte, hogy jó legyen, az igenis meg tud élni, nem is rosszul.

amúgy az, aki boltban dolgozik miért ott dolgozik? kinek köszönheti? nem saját magának?

1354. martin3 (válaszként erre: 1352. - Talian35)
2010. nov. 20. 20:00
na látod, ha valaki nem pontosan tud valamit, máris teljesen mást gondol az adott dologról!!! ugyanis mi 4gyermekkel csupán féláron kapjuk az ovit, tehát 2-3 ezret spórolok vele havonta, ugynais a teljes ár ebben a városban(ugyanis a 2 ovisunk különböző óvodába jár) 5-6ezer körül van, attól függ, hány napos a hónap, hány szünet van benne, stb. A tankönyv pedig csak akkor ingyenes, ha azt a fajtát választod, amit a könyvtárba tesznek, vagyis nem új könyveket kap az, aki ingyen kapja. Vigyáznia is kell rá, mert ezek visszakerülnek a könyvtárba. Gondolhatod, ezek után nem fogom kérni, hogy ingyen könyvünk legyen. szóval, ha utánaszámolsz láthatod alig-alig kap többet az, aki több gyereket nevel, szinte elenyésző, abból a 20-25ezerből nem lehet(ne) még +2gyereket nevelni
1353. Talian35 (válaszként erre: 1349. - Jozsi.38)
2010. nov. 20. 16:27
Az egy dolog, hogy a legdivatosabb helyekre (mindegy milyen szakma) nincs folyamatos felvétel, de aki be tud kerülni többnyire megfelelő kapcsolatokkal rendelkezik másképp elég nehéz. Tehát diploma ide vagy oda, jó munka ide vagy oda, ha nincsenek jó kapcsolataid, kitörölheted a diplomáddal a hátsódat :-)
1352. Talian35 (válaszként erre: 1340. - Martin3)
2010. nov. 20. 16:24
Hát a nagycsaládos kedvezmény azért kicsit több: 4 gyereknél már tudomásom szerint a tankönyvek sem annyiba kerülnek, az ebéd meg mintha ingyenes lenne oviban-suliban. Én viszont a kettő gyerekemnek havi 10-10-et fizetek, csak kajára + a tankönyveket is teljes áron fizettem. Én is kérdezhetném, hogy én miért csak ennyit kapok két gyerek után?
1351. Talian35 (válaszként erre: 1337. - Martin3)
2010. nov. 20. 16:21
Itt is óriási tévedésben vagy, nem biztos, hogy az tett le többet az asztalra, aki 400-at keres. Ma a magas fizetés NEM EGYENLŐ (nem feltétlenül egyenlő) a hosszú, kitartó keserves tanulással. Nem általánositok, de sok jól kereső azért keres jól, mert jól "ügyeskedik" hogy finoman fogalmazzak.
1350. Talian35 (válaszként erre: 1328. - Martin3)
2010. nov. 20. 16:17
Itt a tévedés, a Te és az én gyerekeim nem fogják a mi nyugdijunkat fizetni. Hol lesz akkor már nyugdij???!!! 20 év múlva 1 db aktiv dolgozónak 7(!!) nyugdijast KÉNE eltartania (közgazdászok számitásai alapján!) és még nem szóltunk azokról akik gyerekek lesznek akkor.
1349. jozsi.38 (válaszként erre: 1331. - Martin3)
2010. nov. 20. 16:12
a jól menő étteremben se keresnek százezreket a szakácsok, mikor érted meg végre? csak a legdivatosabbakban oda pedig nincs folyamatos felvétel.arról még nem hallottál hogy válság van, és a szakácsokért sem állnak sorba többek között. egyébként a szakács szakma is csak egy példa volt
1348. bildus (válaszként erre: 1345. - 480b578442)
2010. nov. 20. 15:17
Én a diplomám szerinti végzettségemben dolgozom. Hát a munkát, amit csínálok nem nagyon kívánom senkinek. Inkább dolgoznék egy boltban...ja és a minimálbértől kb 10 ezerrel kapok többet. Se kaja jegy, se üdülési csekk, semmi...szóval a diplomát sem fizetik meg, nem tudom, miért hiszi mindenki ezt!?
1347. bildus (válaszként erre: 1343. - Martin3)
2010. nov. 20. 15:15

Mondjuk a diákhitelemmel, amit azért kellett felvennem, hogy finanszírozzam a tanulmányaimat, meg mondjuk ha megkapom a lakáshitelt, amiből szeretnék lakást vásárolni, hogy legyen hol laknom. Mert gondolom, nektek már van kérótok, de nekem, mivel most kezdtem el dolgozni, ilyenem nincs. Sőt gazdag nagybácsim sincs, aki vegyen egyet.

És akkor rögtön vissza is kérdezek: áruld már el, hogy amíg te építgetted a kis hátteredet, kellett-e támogatnod a nagycsaládosokat???Szerintem baromira nem! De te most tőlünk, fiataloktól elvárod, hogy dobjunk el mindent, adjuk fel az álmainkat, mi ne vállaljunk gyereket, csak azért, hogy a tiedet támogassuk!? :) Kicsit nonszensz, nem gondolod? Ha tőled anno nem vontak pénzt arra, hogy támogasd mások gyerekeit, akkor te hogyan várod el most ezt tőlünk? :) Az meg hogy én mire költöm a kemény munkával megkeresett pénzemet, az végképp nem állambácsi, vagy a te dolgod, sztem... És inkább félreteszem azt a pénzt és vagy fizetem belőle a hitelem, vagy elmegyek utazni, mint hogy olyan gyerekeket támogassak, akikhez semmi közöm :)

1346. homokóra (válaszként erre: 1344. - Martin3)
2010. nov. 20. 14:39

Köszönöm..inkább nem..mindenkinek szép estét..ebből inkább kimaradnék...

Sziasztok!

❮❮ ... 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook