Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Több adót fizessenek a gyermektelenek?! Mit szóltok hozzá? fórum

Több adót fizessenek a gyermektelenek?! Mit szóltok hozzá? (beszélgetős fórum)


2010. szept. 9. 09:24
Aztán egy durva, szomorú gondolat: akinek a gyerekével történik valami az is fizessen???
24. tücsimücsi (válaszként erre: 21. - T.Ili)
2010. szept. 9. 09:22

:D:D:D

ez tényleg röhej....

A másik: hány éves kortól vezetnék be? Ha valaki 18 évesen már dolgozik, akkortól fizessen mint a katonatiszt?


Milyen őrültségeket találnak még ki..!!!

23. Cippora (válaszként erre: 16. - Laszlozsu)
2010. szept. 9. 09:22
Elmondtad a véleményem :)
22. 00495ec28d (válaszként erre: 17. - Anyuci91)
2010. szept. 9. 09:21

Ezzel nemhogy nem ösztönzik szülésre a fiatalokat,hanem még rontanak is a helyzeten,mert mégkevesebb pénzük lesz alapozni....

Így is egy csomó dologban kell már helytállniuk,rengeteg dologtól félniük,és most még ez is?

Nem tőlük kellene pénzt elvenni,feltételezem vannak helyek ahonnan át lehetne csoportosítani pénzeket valóban fontos célokra....pl családtámogatásra.

21. t.Ili
2010. szept. 9. 09:21
Mondjuk arról nem beszélt,hogy azokkal mi a terve akiknek már felnőtt a gyerekük.Lehet az lesz a következő gondolata:Van unoka,vagy nincs?
20. syria (válaszként erre: 17. - Anyuci91)
2010. szept. 9. 09:20
Így van.
19. syria (válaszként erre: 14. - Cippora)
2010. szept. 9. 09:20
Tudom, hogy nem egyszerű, de nem lehetetlen.
18. syria (válaszként erre: 11. - Tücsimücsi)
2010. szept. 9. 09:19
Hiába szeretne sajátot, ha egészségügyi probléma miatt képtelenség.
2010. szept. 9. 09:16

A l2. hozzászólónak teljesen igaza van itt kell megteremteni a szükséges feltételeket és a megélhetést,ahhoz, hogy legyen népszaporulat és ne a kinaiakat telepítsék ide be Magyarországra.

Ne ezzel pótolják a csökkenő lakosság számát.

Üdv.Ágnes

16. laszlozsu (válaszként erre: 14. - Cippora)
2010. szept. 9. 09:14

Így igaz, az tényleg nem egyszerű.

Állítólag olyan környezettanulmány és egyéb pszichológiai és mindenféle vizsgálatok előzik meg, hogy nem is gondolnád, min tudsz elbukni.

Teljesen normális, rendezett körülmények között élő emberektől vonták meg a lehetőséget, ilyen-olyan szir-szar dolgokra hivatkozva. Miközben tudjuk, hogy egyes helyeken pedig, ahova családba születik saját gyerek,... hát tán még állatot sem tartanék ott, olyan körülmények vannak.

15. t.Ili (válaszként erre: 8. - Tücsimücsi)
2010. szept. 9. 09:11

Szerencsére nem ismerem a minisztereket.

Én is csak későn figyeltem fel,hogy miket beszél.

De azt hiszem"volt" miniszter.

14. Cippora (válaszként erre: 9. - Syria)
2010. szept. 9. 09:10
Nem kötekedésből,de azért ez nem ilyen egyszerű...
13. laszlozsu (válaszként erre: 10. - T.Ili)
2010. szept. 9. 09:10

Szia Ili!

Kínában érthető, hogy fordítva van. Hiszen a föld egyik legnépesebb országa, s csak a szó szerinti nyomorra születnek. Ha nem lépnek náluk közbe, az egész világ sárga lesz lassan.

12. access
2010. szept. 9. 09:09
Ez így agy nagy fokú sületlenség. Mért kell azt büntetni aki még arról sem tehet h nem lehet családja ?? Bár mi féle ok miatt elő fordulhat ilyen. Akát az egészsége, vagy más körülmények miatt. Az fizessen több adót akinek olyan a juttatása. Luxus körülmények között él. Mellé még az állam pénzén, vagyis az adó fizetők pénzén kap ingyen lakást, autót és még lehetne sorolni miket kap. Pont az ilyeneken lehetne takarékoskodni. Mellé még ha esetleg lemond, vagyis vissza kerül a régi helyére, akkor több milliót tesz zsebre mint végkielégítés. Ha esetleg meg valami bakit csinál, akkor meg magasabb beosztásba kerül.
11. tücsimücsi (válaszként erre: 9. - Syria)
2010. szept. 9. 09:08

És ha ők SAJÁT gyereket szeretnének???

Azért sokan vannak akik nem vállalják a kockázatot...

10. t.Ili (válaszként erre: 5. - HViki)
2010. szept. 9. 09:07

Ezt az érvet a riporter is mondta.

Teljesen egyetértettem vele.

Talán így akarnak nagyobb népszaporulatot?

Érdekes.Kínában pont fordítva van.

9. syria (válaszként erre: 5. - HViki)
2010. szept. 9. 09:06
Az ő esetükben lehetőség van örökbefogadásra, s akkor már nem gyermektelenek.
8. tücsimücsi (válaszként erre: 1. - T.Ili)
2010. szept. 9. 09:04

Ki nyilatkozta ezt?


Mert én eddig csak arról olvastam, hogy egy volt politikus vetette ezt fel. Aki már elég agg, örüljön, hogy él, nem tudom miért pofázik bele még mindig a politikába.


Egyébként abszurd az egész.

Én nem vagyok gyermektelen, de ennek ellenére felháborító az egész felvetés!

2010. szept. 9. 09:04

Nem gondolom, hogy jó ötlet. Ennek olyan büntetésszaga van. Sokaknak elég nagy gond az, hogy gyermektelenek, még diszkrimináljuk is őket.

Tulajdonképpen így is több juttatásban van részünk, nekünk gyerekeseknek, mégha semmire sem elég akkor is. Ezzel már meg vagyunk különböztetve. Én sokkal inkább a luxusadót preferálnám.

2010. szept. 9. 09:03

Senkivel sem szeretnénk igazságtalanok lenni főleg azokkal, akik semmiről nem tehetnek.

Üdv.Ágnes

2010. szept. 9. 09:02

És akkor képzeljétek el azt a nőt, aki mindent megtett azért, hogy gyereke legyen és mégse sikerült. Sokévi műszköds, szenvedés után kénytelen beletörődni, nem tud úgy gyerekre nézni, hogy ne fájjon a szíve, és akkor még fizessen miatta több adót?

Ezt az oldalt végiggondoltátok?

2010. szept. 9. 09:01

szerintem, ha megfordítod, mindjárt jobban hangzik: fizessenek kevesebb adót a gyermeket nevelők!

nem hiszek benne, hogy lényeges lenne a különbség, kivéve talán, ha legalább 3 gyermeket nevelnek.

2010. szept. 9. 09:00
Ne a gyermektelenek fizessenek több adót,azért mert a miniszter úrnak ez a feltevése inkább attól vegyék el, akik luxus körülmények között élnek csak ne védenék őket ennyire, akik elherdálták a sok pénzt azok pedig fordítsák a családosokra és a rászorulókra. Üdv.Ágnes
2. c95c921ae7 (válaszként erre: 1. - T.Ili)
2010. szept. 9. 08:58
Veszélyes téma:) De alapjában véve ..van benne ráció.
2010. szept. 9. 08:56

A héten hallottam egy miniszteri felvetést az egyik kereskedelmi csatorna reggeli műsorában.

Azt gondolom,hogy ezt így először fogalmazta meg valaki,hogy mennyivel több a teher és a lemondás azoknak akiknek van gyermekük.

Látta valaki a műsort?

Mit szóltok a felvetéshez?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook