Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Több adót fizessenek a gyermektelenek?! Mit szóltok hozzá? fórum

Több adót fizessenek a gyermektelenek?! Mit szóltok hozzá? (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 ... ❯❯
1345. 480b578442 (válaszként erre: 1337. - Martin3)
2010. nov. 20. 14:39

Mennyit tett le anno az asztalra? Mármint tanúlt?

Ja de csinál is érte használható érdemleges munkát vagy elértem, megtanultam és várom, hogy fizessenek érte? Míg az a másik a minbérért nap nap után kidolgozza a belét mondjuk egy boltban?

3-4 év alatt megszerzel egy diplomát no és valljuk be kevés az-az ember tanárok, orvosok kivételével akik utána ezt is végzik. A legtöbb embernek a diploma csak látszatpapírnak kell, belépőnek a jó fizetésért. Fizettek és még mindig sok helyen fizetnek is érte de miért van az rendjén, hogy ezt meg kell fizetni ha hasznos munkavégzés nincs mögötte? Tisztelet a kivételnek de ez a kevesebb.

1344. martin3 (válaszként erre: 1342. - Homokóra)
2010. nov. 20. 14:38
este tudom folytatni, most mennem kell,
1343. martin3 (válaszként erre: 1341. - Bildus)
2010. nov. 20. 14:37
persze ez így igaz, de áruld már el te mivel fizetsz többet jelenleg, mint mi?
1342. homokóra
2010. nov. 20. 14:37

Akkor beszéljünk egy kicsit arról, hogy ki mennyit keres, és mennyi munkával?

De most ne azzal gyere, hogy te tanultál..mert amíg te tanultál, mi fizettünk..vagy nem így van?:)

1341. bildus (válaszként erre: 1340. - Martin3)
2010. nov. 20. 14:34
Tehát, ha jól értem, először te is megteremtetted az egzisztenciális hátteret, mielőtt családot alapítottál. Nos, mi gyerektelenek is szeretnénk ezt megtenni, mielőtt gyereket vállalunk. Ezért is nem vállalunk addig gyereket, amíg a feltételek nem adottak. Tehát, ha közben mások gyerekeit támogatjuk, akkor hogyan is tudjuk ezeket a feltételeket megteremteni? Hogyan is tudunk majd gyereket vállalni? Én támogatom, hogy az állam támogassa a nagycsaládosokat, de ezt ne úgy tegye már meg, hogy tőlünk veszi el az ehhez szükséges pénzt, mert így mi soha a büdös életben nem tudunk gyereket vállalni!!!
1340. martin3 (válaszként erre: 1338. - Bildus)
2010. nov. 20. 14:29

teljesen egyetértek! épp ezt írtam, aki nem teheti meg, az ne szüljön, én sem 13évesen kezdtem el szülni, bele a nagyvilágba, hogy majd az állam segít. Hanem 28évesen, kialakított háttérrel, 8évnyi munka után. (8év spórolás, mindennemü megvonás után)

amúgy mivel is támogat az állam jelenleg? családi pótlékot az 1-2 gyerekes is kap, mi minössze annyival kapunk többet, hogy ez gyerek után jár, tehát kb 20ezerrel több, aztán oviban fele a kaja, na 2-3ezerrel kevesebb, azt hiszem ennyi. hát ezt tényleg sajnálni kell... azért 3-4 gyerek felnevlésénél ezek elenyésző összegek...

1339. martin3 (válaszként erre: 1336. - 480b578442)
2010. nov. 20. 14:23
ja még annyi: hogy a 90-ből levontak 20-at, maradt 70, de a 400-ból levonnak annyit, hogy marad 220, na akkor ki mennyivel járul hozzá az adókhoz? ez nem igazságtalan? a 400ezer majdnem felét miért veszik el?
1338. bildus (válaszként erre: 1328. - Martin3)
2010. nov. 20. 14:22

Ha nem kéne most a te kölyködet támogatni, talán mi is könnyebben tudnánk gyereket vállalni, aki megteremtené a mi nyugdíjunkat! És ha már ilyen nagy családi idillt képzeltél el magadnak, akkor gondolom előtte osztottál-szoroztál és belekalkuláltad, hogy saját erődből, ezt majd hogyan is tudod megvalósítani!Ha nekem nincs csak egy gyerek felnevelésére lehetőségem, akkor nem is szülök még mellé kettőt, hogy majd valaki támogasson már!

És áruld már el nekem, hogy azt miből is feltételezed, hogy a gyerektelenek 3-4x annyit keresnek, mint a gyerekes szülők??? De erre tényleg nagyon kíváncsi vagyok, hogy ezt hogy is gondolod!? Szerinted nekünk nem kell közüzemi számlákat fizetni, meg nem kell kaját, ruhát, stb-t venni, meg esetleg hitelt törleszteni? De addig, amíg ezek fennállnak, eszem ágában sincs gyereket vállalni, mert magamat sem tudom eltartani, nem hogy egy gyereket. Nyilván, amikor te nagycsaládosdit kezdtél el játszani, te is mérlegeltél ilyen dolgokat...

1337. martin3 (válaszként erre: 1336. - 480b578442)
2010. nov. 20. 14:21

ez mind igaz, de én ezt kérdezem( már tegnap is), hogy a 2 ember közül(aki 90-et keres és aki 400-at) az mennyit tett le anno az asztalra? egyik és másik mennyit is tett azért, hogy ennyit keressen? aki 400ezret keres,lehet csak 90-et keresne, ha nem tett volna ellene.

Az én nettó fizetésem is kb 100lenne, de teszek ellene, mert nekem ez rohadt kevés, tanultam még és így majdnem ugyanennyit hozzákeresek. de ha nekem jó lenne a 100is, nem tanultam volna. De zavart, hát tettem ellene, és nem siránkoztam, hogy de kevés ez a 100, mégis kitől kellett volna várnom, hogy ne ennyi legyen? majd állambácsi hozzátesz vagy mi???

1336. 480b578442 (válaszként erre: 1326. - Martin3)
2010. nov. 20. 14:16

,,de pl azt jó ötletnek tartanám, hogy aki keveset keres, az fizessen 15% adót, a kicsit normális keresetűek(mint mi) akár ebbe még beleférne a havi 1millió bruttó fiztés az pl 20%-ot, és az a fölötti meg maradjon 36% vagy nem tudom, de magasabb."

Igen, pontosan ez lenne a jó ötlet kb erről beszélek.


,,pl egy havi brutto 400ezres fizetés...azért abból nem lehet nagyon ugrándozni, milliomos meg végképp nem lesz az ember belőle..."


Na látod erről beszélek!

Te azt mondod egy havi 400.000-es fizetés nem sok amiből az ember nem lesz milliomos

Akkor gondolj bele (csak próbálj belegondolni mert ebből az jön le nagyon nem a valóság talaján élsz)egy 90.000-es fizetésből a dolgozó kikapott 70-et most pedig megkap 67-et abból mennyire lehet ugrálni ha neked a 400 nem sok?

Te ezt nem tartod reálisnak mennyire reális a 70-ből még levonni?

1335. martin3 (válaszként erre: 1334. - Homokóra)
2010. nov. 20. 14:16

bocs, de miből gondolod, hogy nem vagyok higgadt? alapjában is egy tök nyugis ember vagyok...na nem baj, te biztos így látatlanban meg tudod télni milyen a kedvem...

Amúgy én csak annyit próbálok mondani, ha valaki elégedetlen a sorsával, miért nem tesz ellene??? szerintem aki nagyon akar valamit, azt el tudja érni, na persze nem 2 nap alatt, ahhoz idő kell. De ahhoz tenni is kell, vagy ha jó így, akkor minek elégedetlenkedik? mégis kinek kellene többet tenni, hogy jobban éljen? vagy szerinted? erre azért valamelyikőtök válaszolhatna érdemben, mert erre még egyikőtök sem válaszolt, csupa kitérő msáról szóló válaszokat kapok..

1334. homokóra (válaszként erre: 1333. - Martin3)
2010. nov. 20. 14:01
Higgadt? Akkor milyen vagy, ha dühös vagy?:)
1333. martin3 (válaszként erre: 1329. - Homokóra)
2010. nov. 20. 14:00
én csak válaszolok a kérdéseitekre...amúgy tök higgadt vagyok, baj, hogy nem értek egyet veletek?
1332. martin3 (válaszként erre: 1330. - Homokóra)
2010. nov. 20. 13:59
miért ki fogja?
1331. martin3 (válaszként erre: 1316. - Jozsi.38)
2010. nov. 20. 13:59
na úgy látom nem sikerült megérteni a lényeget, a Hilton csak egy sarkított példa akart lenni...ha valaki nem elégedett a kis étteremben megkeresett összegével, akkor képezze magát és legyen mesterszakács egy jól menő étteremben, valószínű nem éhbért fog kapni...de ehhez tenni is kell, ha meg neki úgy jó, ahogy él, akkor minek sír? tegyen érte többet. VAgy kinek kellene érte többet tennie???? szerinted mi a megoldás? keressen mindenki ugyanannyit mi? akkor én meg kérem vissza azokat a napokat, éveket(lassan évtizedeket) amikor keményen tanultam és nem játszottam, vagy buliztam helyette... oké keressen mindenki ugyanannyit, de én ezekután hátradőlök és most én nem csinálok ezekután semmit, most azokon a sor, akik eddig lógatták a lábukat...
1330. homokóra
2010. nov. 20. 13:58
A te gyereked az én nyugdíjamat nem fogja fizetni..azt meg én garantálom:)
1329. homokóra
2010. nov. 20. 13:57
Higgadj már le..mit vettél be..búgatóport?:) Azért ennyire nem véres a játék:)
1328. martin3 (válaszként erre: 1325. - Homokóra)
2010. nov. 20. 13:55

miről is beszélsz? mivel támogatják a nagycsaládosokat? mi nem keresünk 3-4x annyit, mint akinek nincs gyereke, amúgy az én kölyköm fogja fizetni a te nyugdíjadat is, azt persze majd elvárod ugye? mert jó esetben vannak olyan nagycsaládok is, ahol a gyerekek tisztességben és szeretetben, gondoskodásban nőnek fel, és nem a segélyért szültük őket, hanem mert így szerettük volna. És igen, az állam az ilyen nagycsaládosokat igenis támogassa, de ne az olyanokat, akik csak beleszülik a 8gyereket a vakvilágba, a gyereket meg csak ünnepnap látja(kb), és semmit nem törődik vele.

a 2 kategória nem egy kategória azért ezt lássuk be. A mi gyerekeinkből talpig becsületes és tisztességes, dolgozni AKARÓ és TUDÓ emberek lesznek, ezt garantálom neked.

1327. martin3 (válaszként erre: 1317. - Talian35)
2010. nov. 20. 13:50

ez így van, de lehet bérelni helyet 60ezerért is és 300-ért is...az én fodrászom is megtehetné, hogy bemegy egy plázába vagy utcafronti, kirakatos helyet bérel, mégis a 60ezreset választotta, egy emeleten, belső udvarban...az utcáról, aki nem tudja mi van ott, nem is látszik, hogy fodrászat...Aki jó, annak nem kell reklám, az így is degeszre keresi magát..ő legalábbis igen.

de mondok egy saját példát! tesómnak és feleségének kb 10évvel ezelőtt olyan jó álása volt, amit senki semmiért nem adott volna fel(tényleg baromi jól kerestek, kanári szigeteken nyaraltak stb), de elegük lett Pestből inkább vállakozni kezdtek, kitaláltak egy dolgot(ami önmagában nem lenne rossz, csak nem Mo-on, mert itt nincs fizetőképes kereslet rá, vagy nagyon csekély, előbb futnak majd be külföldön, mint itthon), és mi van velük, minden megtakarított pénzüket a vállalkozásba fektették, ami sajna nem úgy jön/jött be, mint ahogy számoltak, és ma egy 1,5szobás vályogházban laknak az isten háta mögött, soha nem mennek nyaralni, sőt néha a számláikat sem tudják fizetni, autójuk nincs. De ők választották, mert nem akartak fönőköt a fejük fölé. Én nem így gondolkozom, mint ők, ha maradnak Pesten már rég kacslábon forgó kis házuk lehetne(nem kell pesten, egy közeli kis faluban aztán onnan bejár dolgozni), bárhova elmehetnének nyaralni, 2 autójuk is lehetne, a gyerekeiknek mindent megadhatnának(ja mert persze bevállaltak 3 gyereket, de minek?) a házasságuk a pénzhiány és az ebből adódó állandó feszültség miatt romokban hever...én adok neki kölcsönt, ami persze nem kölcsön, mert még egyszer sem adta vissza, de nem is kérem, mert tudom milyen helyzetben vannak. De hiába magyarázom, hogy még most is visszamehetnének, nem ők ezt a vállalkozást akarják csinálni, hogy egyszer csak beindul és akkor majd mennyit keresnek...ja csak már 10éve nem úgy megy, ahogy kellene, ők nem látják, mint mi kívülállók, hogy hülyeséget csinálnak. Rámegy a fiatalságuk, a gyerekeik gyerekkora stb. Hát kell ez nekik? mindenki a maga sorsának a kovácsa, nem lehet őket meggyőzni...

1326. martin3 (válaszként erre: 1322. - 480b578442)
2010. nov. 20. 13:40

miért az elmúlt 20évben nem hoztak még olyan intézkedést, amivel rosszabbul jártunk, mint amennyit addig kerestünk? ki vonta el a 13havi keresete, a 13.havi nyugdíjt és még sorolhatnám...ha visszaosztod a 12hónapra, akkor nem pár száz Ft-tal kaptál ezentúl kevesebbet, hanem ezresekkel.

és ha már a fórumtémáról is írjak, igen adózzon többet a gyermektelen(bár szerintem ez hülye felvetés, nekem eszembe sem jutott volna, de nem is rossz..) hiszen mi nem keresünk 4x annyit, mint a gyermektelen, mégis vállatunk 4 gyereket, és az én gyerekeim fogják a gyermektelenek nyugdíját majd fizetni, ugyanis mi nem a segélyért vállaltunk 4-et, nagy valószínűséggel jól kereső akár diplomás akár nem diplomás emberek lesznek, mindenesetre dolgozni fognak így nem kevés adót is fognak fizetni!

amúgy a magasabb fizetés 16%-os adója több, mint a kevés kereset 16%-a, vagyis még mindig többet vonnak el. Szerinted nekünk eddig hogyan esett, hogy mi 36%-ot adóztunk? a fizetésünk felét elvitte az állam...

de pl azt jó ötletnek tartanám, hogy aki keveset keres, az fizessen 15% adót, a kicsit normális keresetűek(mint mi) akár ebbe még beleférne a havi 1millió bruttó fiztés az pl 20%-ot, és az a fölötti meg maradjon 36% vagy nem tudom, de magasabb. Mert most összemossátok azokat az embereket is a "milliomosokkal", akik mindössze épp annyit kerestek, hogy beleestek a 36%-ba, pl egy havi brutto 400ezres fizetés...azért abból nem lehet nagyon ugrándozni, milliomos meg végképp nem lesz az ember belőle...

1325. homokóra (válaszként erre: 1324. - Bildus)
2010. nov. 20. 13:34
Dehogy támogassuk őket!!!!! Mért tennénk? Ők vállalták...oldják meg! Az állambácsi már így is túl messzire ment a nyomatásukkal!
1324. bildus
2010. nov. 20. 13:31
Na, támogassuk a nagy családosokat! Ha már megörvendeztették kis hazánkat a reprodukciójukkal, és biztosították a magyar nép fennmaradását, akkor mi, gyerektelenek támogassuk már őket! Ez valamilyen szinten jogos is, bár én totál nem értek egyet ezzel az elvvel. Miért? Mert közben nekünk gyerekteleneknek egyfolytában azt nyomatják, hogy mikor szülsz már gyereket, mikor házasodsz már meg? No most eddig is siralmas volt a helyzet a fiataloknak, nem hogy ezután. Tök mindegy, diplomás vagy, vagy szakmunkásod van, vagy érettségid. Mindenkinek ugyanolyan nehéz elhelyezkedni a mai munkaerőpiacon. Főleg itt, kicsiny hazánkban. Kb jó fél év, vagy év, mire találsz egy állást, elkezded a munkát, talán nem lesz létszámleépítés, marad a munkahely. Keresel mondjuk, havi 80-at. Abból ha otthon laksz, valamennyit bedobsz a közösbe, vagy albira. Marad olyan 50. Ebből vedd meg a bérletet, kaját egy hónapra, azért néha ruházkodni is kell, és jó lenne elmenni néha szórakozni is. Marad a hó végére mennyi is? Úgy zero! És akkor még tegyél félre, kezdd el az életet, meg még támogasd a nagycsaládosokat! :) Szóval akkor mi, gyerektelenek miből és hogyan kezdjünk el jövőt és családot alapítani? :)
1323. homokóra
2010. nov. 20. 13:07

Nekem van egy sógorom..4 gyerekük van..kérem szépen, ők nagyon jól járnak.:)Úgy tűnik, most a nagy családosokat tolják, de nagyon...ami nem is lenne baj, ha egy kis keresetű dolgozótól nem ugyanannyi adót vonnának, mint attól, aki egyébként is degeszre keresi magát.

Nem értek egyet az új adótörvénnyel..valahol kompenzálni kellene a kis keresetűeket..

Persze, most lehet azt mondani, hogy lehet menni más munka után...de ha egyszer az ember azt csinálja, amit szeret, akkor kétszer is meggondolja, hogy váltson-e.Nem azzal kellene büntetni a kis embert, hogy még jobban ellehetetlenítsük..

Egyébként én nem irigylem senkitől, csak azt szerettem volna ezzel kifejezni, hogy ismét NEM jó döntést hoztak a "nagyok"!

1322. 480b578442 (válaszként erre: 1321. - Ebf2510f25)
2010. nov. 20. 12:33
Én megértem a kolleganődet. Fordított esetben te nem lennél kiakadva?
2010. nov. 20. 11:47
Én egyedül nevelem a fiamat, ha minden igaz, jövőre a fizetésem majdnem 10 000-el több lesz, hála az új adótörvénynek. A velem egyidős kolleganőmé, akinek nincs gyereke, pár száz forinttal kevesebb. És ki van akadva, hogy akkor most én jobban fogok keresni, mint ő...
1320. jozsi.38 (válaszként erre: 1317. - Talian35)
2010. nov. 20. 11:06
na végre valaki érti miről beszélek :) így van ne csak a bevételekt nézzük hanem azt is mire kell még költenie
2010. nov. 20. 10:37

A kukás állás nálunk kihalásos alapon működő protekciós állás tele seft pénzzel.

Örülhet aki oda bekerűl:)

1318. Talian35 (válaszként erre: 1312. - Martin3)
2010. nov. 20. 10:08

Nem Tőled sajnálja senki, próbáld megérteni. Pusztán maga az intézkedés a legtöbb adószakértő szerint is igazságtalan. Máshol sincs egykulcsos adó, más országban is többet fizet a gazdagabb a közösbe. De ha nyugattal példálózunk, akkor azt se felejtsük el megemliteni, hogy pl. Németországban kb. 11ezer EUR(!)/évig nem fizetsz adót, mig Mo-on most az évi kb. 1milkó után is fogsz. És azért 1 millió forint ugye nem 11ezer EUR!

És a bolti eladó és még sokan mások ugyanúgy, ugyanannyit dolgoznak mint mondjuk Ausztriában, mégsem annyi a fizetése.

1317. Talian35 (válaszként erre: 1316. - Jozsi.38)
2010. nov. 20. 10:02
Spec az én fodrászom mesterfodrász (nem Zsidró de nem is olyanok az árak), a havi bérleti dija Bp-en 300e Ft+rezsi!!! Szóval ezt ki kell termelni, a vendégek fogynak folyamatosan, mindenhol ezt hallom. Szó nincs arról, hogy százezreket keresne, megvan, nem panaszkodik, de milliomos ebből biztosan nem lesz.
1316. jozsi.38
2010. nov. 20. 06:10
ez vicc? szerinted a többi étterem kamu? csak a hilton számít? elég érdekes. a fodrászod pedig: számolj anyag és energia költséget is! + minimál bérre jelenti be magát ha a teljes összeg után adózna a gatyája is rámenne. nincs több százezres keresete, ébredj fel!
❮❮ ... 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook