Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Testkontroll vki esetleg? fórum

Testkontroll vki esetleg? (beszélgetős fórum)


30. bettiiii20 (válaszként erre: 29. - Zsofia74)
2010. szept. 23. 11:33
ok!várunk sok sikert:)
2010. szept. 23. 10:47
Sziasztok, hát én vega vagyok, szóval nekem a tejtermékek nagyon kellenek, és imádom is őket... Amúgy a TK nem azt mondja, hogy teljesen mellőzzük, hanem hogy csökkentsük legalább. Helyette magvak, szójatej stb. Hát, én most kicsit elpártolok a testkontrolltól, de csak 3 hét erejéig, csinálok egy 21 napos GI-diétát (ezt is megpróbálom tk-sra variálni), aztán folytatom majd testkontrollal, de közben jövök majd!
2010. szept. 22. 18:27

KeA!

most olvastam,hogy már írtál a tejtermékekről sorry:-)

27. 3e0ba54fb8 (válaszként erre: 26. - Bettiiii20)
2010. szept. 22. 18:07

Én alapból utálom a tejet, mint tej. Viszont imádom a sajtot, joghurtot, kefírt, a túrót, a kávémba tejszínt teszek. Sajtból szerintem sokat is eszem, főleg úgy, hogy húsokkal összesütöm, vagy magokkal - mint pl. dió.


Emlékeim szerint a könyv azt írja, a joghurt és kefír valamiért jobb mint a tej, talán mert miközben azzá válik, valami átalakul benne :))). Na, ennyit a tudományos magyarázatról. Viszont így is fogytam, és jól éreztem magam. Semmi olyat nem csinálnék, ami annyira korlátok közé szorít, hogy már moccani sem tudok. Mindig csak annyit vállalj be belőle, amit éppen kényelmesnek találsz, akkor nem lesz kötelező jellegű és könnyebben fog menni.


Ha megveszed Marylin és Harvey Diamond könyveit, a Testkontroll 1, és 2, abban recepteket is találsz. Persze eléggé amerikanizáltak, de kis kreativitással integrálni tudod a saját ízlésedbe.


A reggeli gyümölcshöz hozzá fogsz szokni és egy idő után el sem tudod képzelni, hogy mást egyél. Már kivéve persze, ha az a más kávééééééééééé :)

26. bettiiii20 (válaszként erre: 24. - 3e0ba54fb8)
2010. szept. 22. 17:19

persze én is örülök,és nem is kell hogy gyors legyen,mert már elegem van a jojóból,és az a legjobb,hogy végre nem éhezem,mert abból már elég volt!!bár a reggeli gyümölcs még kicsit nehéz,de gondolom,hogy majd hozzászokom!!

szerinted nagy baj,hogyha nem iktatom ki a tejtermékeket?valahol azt olvastam,hogy azok semlegesek,mármint a tejföl,tej,natúr yoghurt stb..

25. 3e0ba54fb8 (válaszként erre: 22. - Zsofia74)
2010. szept. 22. 17:04
Estére inkább húst egyél. Abban nincs szénhidrát, még a csülökben, a szalonnában sem. Nem azt mondom, hogy ezeket edd, de estére inkább fehérjét mint szénhidrátot.
24. 3e0ba54fb8 (válaszként erre: 21. - Bettiiii20)
2010. szept. 22. 17:03
3 nap alatt fél kiló neked semmi? ne marháskodj, ez tök jó eredmény. És nem is az a lényeg, hogy gyorsan, hanem ha betartod az elveket, ez tartós lesz. És olyan jól fogod érezni magad, hogy szétvet az energia :)))
23. bettiiii20 (válaszként erre: 22. - Zsofia74)
2010. szept. 22. 15:16

akkor örülök,hogy nem maradtam egyedül:)

még én sem tudom,hogy mi lesz a vacsim,az ebédem párolt zöldség volt sajttal és tejföllel,bár tudom,hogy a tejtermékeket nem javasolja,de én arról nem tudok lemondani,ez van!!de a többit megpróbálom betartani,délig gyümölcs,emésztési idők,nagyjából a szétválasztás...dehát a tejföl :)...az marad:)

22. zsofia74 (válaszként erre: 21. - Bettiiii20)
2010. szept. 22. 14:33
Szia, elkezdtem, de még csak ma, mert tegnap buli volt... Délelőtt szőlőt ettem, délben joghurtos padlizsánt, estére még nem tudom, mit tervezek... Kissé szénhidrátfüggő vagyok, így jó lenne legalább minden második napon zömében fehérjét+zöldséget enni... Amúgy 3 nap alatt fél kiló szerintem nagyon is szuper!
2010. szept. 22. 08:59

halihóó!

nincs itt senki?

zsofia74!elkezdted már a testkontrollt?

nekem ez már a 3.napom,eddig kb.fél kiló ment le,hát nem sok,de már ez is vmi:)

2010. szept. 20. 20:03
nagyon látványos haladást lehet elérni a böjtnapokkal (csak víz)
2010. szept. 20. 20:00

tejet nem szerettem sosem (és nem is iszom) de nem a testkontroll miatt

sajtot ettem minden nap, kefírt vagy joghurtot is


kenyeret viszont semmit

(ez volt a legnagyobb érvágás az első néhány napban mert imádom a kenyeret)


és nagyon kevés húst ettem (mert nem szeretem)

sőt volt, hogy évekig nem

18. Binky (válaszként erre: 10. - Bettiiii20)
2010. szept. 20. 17:49

Az embernek nincs szükség a tejre és a tejtermékekre, ezért allergiás rá sok ember, de van aki észre sem veszi, mert nem tudja mi okozza a tüneteit.

A sajtokat ettől függetlenül én is imádom, a többi dolgot meg lehet helyettesíteni.

17. 3e0ba54fb8 (válaszként erre: 15. - Bettiiii20)
2010. szept. 20. 17:41

Nem emlékszem már pontosan, de elég hamar, az biztos, hogy 2 hónapon belül. Viszont már az elején nagyon látványos, először a hasam tűnt el, szinte már behorpadt :)))


Alapvetően nem vagyok édességfaló, de ha néha rám tört, hát édességet ettem. Méghozzá akár egy egész táblányit. Viszont mivel elég sok gyümölcsöt ettem, még a megszokottnál is ritkábban kívántam. Bár a testkontroll nincs nagy véleménnyel az asztalt gyümölcsökről, én elég sokat eszem. Müzlit nem veszek készen, zabpehelyhet leforrázok, telerakom mindenféle magokkal, aszalt gyümölcsökkel, reszelt almával, fahéjjal. Ez helyettesíti nekem az édességet.


Csináld csak és folyamatosan számolj be róla! Kíváncsi vagyok az eredményeidre ;)

16. Binky (válaszként erre: 14. - 3e0ba54fb8)
2010. szept. 20. 17:41

Egy nagy macskaköröm.


Ha nem az alapján eszek, megint elkdezk puffadni, el sem hiszem, hogy régebben(TK előtt) ez volt nálam az általános állapot.

15. bettiiii20 (válaszként erre: 14. - 3e0ba54fb8)
2010. szept. 20. 17:16

egyre nagyobb kedvem van ehhez a módszerhez,olyan jókat írsz róla:-)!

és ha édességet kívántál akkor mit ettél?

kb.mennyi idő alatt ment le az 5kiló?bocs,hogy ilyen sokat kérdezek,de nagyon kezdő vagyok:)

a puffadást én is érzékeltem,de ezek szerint el fog múlni!

14. 3e0ba54fb8 (válaszként erre: 13. - Bettiiii20)
2010. szept. 20. 16:31

Igen, nagyjából 5 kilót. Ezzel a módszerrel szerintem mindenki fogyni fog, ki előbb, ki utóbb. Ne lepődj meg, ha az elején pár napig piszok rosszul érzed magad. Velem pl. ez történt. Először felpuffadtam, székrekedésem lett, majd hasmenésem. Folyton éhes voltam, a vasszöget megettem volna és csak azzal nem vesztem össze, aki nem jött szembe :))

Egy hét után viszont úgy éreztem magam, mintha testem sem lenne, elmúlt minden kellemetlenség, tele voltam energiával, hajnalban ébredtem, késő estig a helyén volt az agyam, senki sem tudott felbosszantani.


Hmmmmmm, most hogy így eszembe jutottak régi szép idők, azt hiszem, újra szigorúbban veszem :)

2010. szept. 20. 16:18

KeA!

nagyon köszi a hozzászólást!

te amúgy fogytál is vele?Mert ugye nekem ez lenne a fő célom,meg persze jó lenne kicsit méregteleníteni!

akkor megnyugodtam,hogy annyira nem nagy gáz,hogy eszem tejterméket,bár a tejet nem szeretem,úgyh azt nem lesz nehéz kihagyni!!

12. 3e0ba54fb8 (válaszként erre: 10. - Bettiiii20)
2010. szept. 20. 16:00
Joghurtot és kefírt én is ettem, mert imádom. A tej nem volt nagy veszteség, azt egyébként sem innám meg. A sajtot meg egyszerűen imádom. De ha eszel, ne egyél húst és ha lehet kenyeret sem hozzá. Én paradicsommal, paprikával, szőlővel, dióval ettem. Eleinte talán idegen lesz, de hamar rákapsz ;)
2010. szept. 20. 15:58

Hajrá, húzzatok bele!!! Életemben nem éreztem magam olyan jól, mint amikor e szerint éltem, nagyon szorosan betartva. Abból sose csináltam nagy gondot, hogy a rántott hús panírja nem éppen megfelelő, de nagy vonalakban betartottam.


Ne ragaszkodjatok receptekhez, engedjétek el a fantáziátokat!. A céklasaláta pl. nem felel meg az elvárásoknak, de még mindig jobb azzal enni a húsokat, mint pl. krumplival vagy rizzsel. Sőt így született meg, hogy nyersen lereszelem és ugyanúgy készítem, mintha előtte megfőztem volna. Ez a dolog egyre kreatívabbá tesz a konyhában :)

2010. szept. 20. 15:45

jajj még vmi!

az eredeti testkontroll nem nagyon engedélyezi a tejterméket,hát én azt nem fogom kiiktatni,mert nagyon szeretem!valahol olvastam,hogy a tejtermékek semleges kaják!

igazából néha összezavarodom,mert annyi mindent írnak róla...

2010. szept. 20. 15:42

az nagyon jó lenne ha 8 hét alatt lemenne!Tényleg mondják,hha odafigyelünk,akkor gyorsan lemegy,bár én így is egészségesen étkezem,két éve norbiztam,azzal lement 30kiló,de van,hogy nem figyelek,és szépen felugranak a kilók!mozgás?szobabicikli napi szinten,30 perc,vagy egy óra,mikor hogy...de most kb.két hete nem bicikliztem,de újra elkezdem:)

akkor mindent bele!zsofia74 sok sikert neked is:)

majd recepteket cserélhetnénk,mert néha nincs ötletem.

2010. szept. 20. 15:35

loch ness!

köszi az infókat!a keresővel már én is próbálkoztam,de ilyen sikersztorikat nem nagyon találtam,csak egy-kettőt,de még tovább nézelődöm:-)!

2010. szept. 20. 15:35
Nekem is kb. annyi van:-) Ha mindent betartunk, elvileg testkontrollal 6-8 hét alatt lemegy... tehát novemberre már csinik lehetünk... Mozgást csinálsz valamit?
2010. szept. 20. 15:30

nagyon szuper!akkor már nem vagyok egyedül:)

én ma kezdtem!A 90 napost már csináltam másfél hónapig,de a gyümölcsnapokat nem naon bírtam azért hagytam abba!Remélem ez beválik!Kb.10 kilótól kéne megszabadulnom!Ti,hogy álltok a kilókkal?:)

2010. szept. 20. 15:23
Ja, szépen fogytam vele, mondjuk egyetlen hét volt, amikor mindent sikerült betartanom, de azon a héten lement 3 kg, ami nagyon szupi eredmény volt...
2010. szept. 20. 15:22
Én jövök:-) Engem meggyőzött a módszer, régebben csinálgattam is, de most komolyabban akarom venni.
2010. szept. 20. 15:08

Én használtam, bár igazából csak a részét képezte a fogyókúrámnak, és nem is tartottam be mindig. De tényleg nagyon jó. Amikor sikerült a szétválasztás, akkor mindig kellemesen telt érzés volt a gyomromban, nem jött vissza a torkomban a gyomorsav... és fogytam is tőle. Gyümölcsöt is csak magában eszem, kajálás után soha, és nem is puffadok fel tőle, sőt, így az is fogyaszt. Még vagy húsz éve olvastam a könyvet, és azóta igyekszem tartani magam a szabályokhoz, ha pedig nem tartom be, akkor is mindig eszembe jut, hogy ez most bizony nem szétválasztós...


Mivel kizárólagosan nem alkalmaztam, ezért tapasztalatból nem tudom megmondani, tényleg nem kell-e odafigyelni a mennyiségre. De biztosan igaz.


Ha beütöd a keresőbe a testkontroll szót, találsz még itt tapasztalatokat. Meg a 90 napos diéta is a szétválasztásra épül fel, csak kicsit drasztikusabban.


Sok szerencsét!

2010. szept. 20. 15:06
már nem nagyon emlékszem milyennek mondták, de nagyon szuper :)
2010. szept. 20. 14:56
Testkontroll diéta!Olyan hozzászólások is érdekelnének,aki már csinálta a testkontrollt és bevált neki!tényleg olyan jó módszer,mint amilyennek mondják??

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook