Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Testkontroll vki esetleg? fórum

Testkontroll vki esetleg? (beszélgetős fórum)


150. Mexi72 (válaszként erre: 148. - Bucimami)
2010. okt. 15. 16:17

bundás:o(((

és a mákos guba? tej,kifli, cukros mák (cukor mézzel is kiváltható) vagy akkor sem?


A könyv,...csak az a gondom vele, hogy túl sok, túl száraz, rengetegszer ismétli önmagát és se egy táblázat vagy,- bár van kiemelés, ennél lényegesebb dolgokat is ki lehetett volna emelniük a nagybetűs résszel.....de olvasom, haladok vele, majd vissza is nézek, mert volt este valami kérdésem...jajj miért is nem írtam fel!?.....és akkor ha bele1ezel feltenném :o)

149. e6f60b5a4f (válaszként erre: 148. - Bucimami)
2010. okt. 14. 14:08

Szia!


Itt találtam: [link]

148. bucimami (válaszként erre: 145. - Mexi72)
2010. okt. 14. 13:15

A bundáskenyér tényleg nem jó, de a krumplis tészta mehet. Valamelyik testkontrollos könyvben ők ajánlanak sült krumplis szendvicset. :-)

És bár a tejtermékekről lebeszélnek, azért azt is simán lehet enni, csak zöldséggel, úgy is fogyaszt. Vagyis a joghurtos tökfőzelék is rendben.

Egyébként hol találtátok ezt az összefoglalást?


Mexi, hogy tetszik a könyv?

147. Mexi72
2010. okt. 14. 12:24
tökfőzelék joghurttal?
146. e6f60b5a4f (válaszként erre: 145. - Mexi72)
2010. okt. 14. 09:56

Hát úgy tűnik...

Kár, hogy ilyen kevesen vagyunk.

145. Mexi72
2010. okt. 14. 09:32

igen ezt én is olvastam, rátaláltam :o)

akkor le kell mondanom a bundáskenyérről is?????

és akkor tényleg nem ok a krumplis tészta? :(((

2010. okt. 13. 21:58

Ezt most találtam:


Diéta, amitől megváltozol (Teskontroll)


Összefoglalva: délelőtt csak gyümölcs, ebédre zöldség, vacsora zöldség és keményítő vagy állati fehérje, majd két óra múlva ismét gyümölcs.

Egy kis háttér


Marily és Harvey Diamond alkották meg a testkontroll szabályait. Harvey Diamond beteges és alultáplált gyermek volt krónikus és igen fájdalmas gyomorproblémákkal. Fiatal felnőttként túlsúllyal küzdött. Túlsúlyától és fájdalmaitól egy saját maga által kifejlesztett étkezési programmal sikerült megszabadulnia, mely nem diéta, hanem egy egész életre szóló étkezési program. Lényege, hogy segít megszabadulni a szervezetben elraktározott felesleges zsírtól, úgy, hogy semmilyen fontos tápanyagot nem zár ki és közben feltölti a szervezetet energiával. A diéta folyamán naponta ötször kell enni.


A program alapja a sok zöldség és gyümölcs A program alapja a sok zöldség és gyümölcs

Szabályok


A testkontroll diéta lényeg, hogy a tápanyagcsoportokat szét kell választani, mivel a magas szénhidrát és a magas fehérjetartalmú táplálékot nem tudjuk egyszerre megemészteni. Tejterméket egyáltalán nem szabad fogyasztani, a vaj kivételével. Diamondék szerint a tejtermékek emberi fogyasztásra alkalmatlanok és szervezetünk nem tudja hasznosítani a bennük lévő tápanyagokat. A testkontroll vitatói szerint ez a program leggyengébb pontja, hiszen a tejtermékek fontos kálcium, vitamin és fehérjeforrásai szervezetünknek, ezek teljes elhagyása hiánybetegségek kialakulását okozhatja.


Délelőtt csak gyümölcs Délelőtt csak gyümölcs

Az órát is figyelnünk kell


Az sem mindegy, hogy mit mikor eszünk. A táplálékfelvevő időszak déltől este nyolcig, a beépülési időszak este 8 és reggel 4 között, kiválasztási időszak reggel négytől délig tart, ezért délelőtt csak gyümölcsöt vagy gyümölcslevet szabad fogyasztani. Ebédre zöldségeket, majd vacsorára szint zöldség, de keményítőtartalmú vagy állati eredetű élelmiszerrel kiegészítve. Vacsora után 3 órával ismét gyümölcsöt. Néhány naponként az ebédet is gyümölccsel helyettesítjük. Tésztát, kenyeret, magvakat, gabonákat ebédre vagy vacsorára lehet fogyasztani.


A zöldséget lehet enni hússal is A zöldséget lehet enni hússal is

Mit ehetünk?


Zöldséget

Gyümölcsöt

Húst (de csak a szénhidrát után 4 órával)

Kenyeret, tésztát, gabonaféléket, ha lehet teljes kiőrlésűt a meghatározott időben


Minél frissebb, annál jobb Minél frissebb, annál jobb

Mi tilos?


A tejtermékek nem fogyaszthatók – kivéve a vaj.

Cukros italok, csapvíz fogyasztása.

143. Mexi72 (válaszként erre: 142. - Bettiiii20)
2010. okt. 13. 12:26

remélem is...köszönöm a biztatást!!!

igen, én is sajnálom,hogy kevesen vagyunk, mindig jövök, de semmi mozgás nagyon...olyan jó lenne recepteket cserélni :o)

Megszereztem a könyvet, egyelőre átrágás alatt van, remélem menni fog minden simán!

2010. okt. 13. 11:17

sziasztok!

látom elég kevesen vagyunk!:(

Mexi ne aggódj,biztos,hogy belefogsz jönni előbb utóbb,csak kitartás:)

szép napot nektek!

141. Mexi72 (válaszként erre: 140. - Bucimami)
2010. okt. 12. 16:32

kedves Bucimami, nagyon köszönöm!!!

sokat segítettél, mert már odáig jutottam, hogy inkább nem eszem csak banánt vagy egy falat sajtot magában, biztos ami biztos :o)

A családnak joghurtos burgonyát készítettem, reméltem, hogy ehetek, de látom, hogy azt nem :o( DE, van görög salátám, azt ehetek!:o))

megyek is vissza alkotni tovább a vacsorát, hálás köszönetem az eligazításért!

140. bucimami (válaszként erre: 139. - Mexi72)
2010. okt. 12. 14:12

A Testkontroll nem tesz különbséget szénhidrát és keményítő között, legalábbis besorolás szerint.

Tulajdonképpen négy csoportra osztja az ételeket:

1. gyümölcsök- csak önmagukban lehet enni, de egymással keverheted

2. fehérjék (hal, hús, tejtermékek)- ezeket elvileg egymással sem keverheted, vagyis a sajthoz ehetsz tejfölt, vagy keverhetsz kétféle húst, de húst tejtermékkel nem szabad

3. szénhidrátok (krumpli, gabonafélék, tészták, cukrok, kenyérfélék)- ezeket is keverheted, vagyis az egy csoportba tartozókat eheted egyszerre

4. bármivel társítható ételek ( összes zöldség, kivéve a krumplit, tejszín, vaj, olívaolaj )

A 4. csoportba tartozókat társíthatod a 2. és 3. csoportba tartozókkal, viszont a 2. és 3. csoportot nem keverheted.

De ez utóbbit valószínűleg már tudtad. :-))

Az a baj, hogy a konkrét adatok eléggé elszórva vannak a könyvben, nincs egy összefoglaló táblázat vagy ilyesmi, sokszor én is csak véletlenül találok rá egy-egy lényeges információra.

Azért sikerült egy kicsit segítenem?:-)

139. Mexi72 (válaszként erre: 138. - Mexi72)
2010. okt. 11. 15:42
yaaaa, a krumpli sütve szénhidrát, főzve keményítő...tehát akkor nem jó a tésztával.....hm?
138. Mexi72 (válaszként erre: 131. - Bucimami)
2010. okt. 11. 13:43
na de a krumpli az nem szénhidrát....akkor ez most hogy a csodában van???
137. Mexi72 (válaszként erre: 136. - E6f60b5a4f)
2010. okt. 11. 13:41

de ügyes vagy!!! amolyan könnyebbé válik az ember, nem?...és jó érzés.

A borsófőzelék a TK szerint jó pl.cs.mellel?

136. e6f60b5a4f (válaszként erre: 135. - Mexi72)
2010. okt. 11. 10:48
Tegnap délig almát ebédre és vacsorára paprikáskrumplit ettem csalamádéval és a közérzetem egész más volt, mint eddig és egyáltalán nem éheztem.:)))
135. Mexi72 (válaszként erre: 133. - E6f60b5a4f)
2010. okt. 11. 10:07
én is én is!!...jajj tegnap este rohamom volt...ezt idővel leküzdöm, mert a menses napokon csoki-rohamaim vannak :o(((
134. Mexi72 (válaszként erre: 130. - Bucimami)
2010. okt. 11. 10:06

Igeen :)))))

tehát e keményítős krumpli mehet a tésztával...értem :o)

a 90napos összezavart, hogy külön van keményítős nap és a szénhidrát nap....és hogy azt mondja a TK, hogy egyazon típusú élelmiszereket társítsunk egymáshoz, mert csak úgy megy a gyors felszívódás,...egészséges emésztés...nna asszem akkor mégsem értem :oD

133. e6f60b5a4f (válaszként erre: 132. - Pintyőke72)
2010. okt. 11. 07:30

Szia!

2 napja próbálok a TK szerint étkezni, várom az eredményt:))

132. pintyőke72 (válaszként erre: 125. - E6f60b5a4f)
2010. okt. 10. 20:20

Kamuka én azzal kezdem a napot. Utána kb. 1 órával jön a gyümi.Én igaz nem 1félét eszem,hanem akár 2-3félét is. Banán, utána barack,utána alma.

Te elkezdted már a tk-t?

131. bucimami (válaszként erre: 129. - Mexi72)
2010. okt. 10. 17:10

Ja, és igen, ezek mehetnek:

krumplis tészta= szénhidrát+szénhidrát

káposztás tészta= zöldség+szénhidrát

130. bucimami (válaszként erre: 126. - Mexi72)
2010. okt. 10. 17:08

Szia!

Csak a krumpli lesz keményítős, a többi zöldség mehet sülve-főve.:-) Kivéve a paradicsomot ( meg a paprikát és az uborkát), mert ezek valójában gyümölcsök és azokat, ugye, főzni nem szabad...Éppen ezért a savanyított uborkát sem javasolja...

Na, még jobban összezavartalak?:-))))

129. Mexi72
2010. okt. 10. 14:19

én úgy tudom igen!mert ezek 1ütt jól emésztődnek.

egy másik topicon azt olvastam TKs étel a krumplis tészta és a káposztás tészta....na de akkor ezek miért???

128. e6f60b5a4f (válaszként erre: 127. - Mexi72)
2010. okt. 10. 14:10
Rizst bármilyen zöldséggel lehet?
127. Mexi72 (válaszként erre: 125. - E6f60b5a4f)
2010. okt. 10. 14:01

sziaa

nekem első egy citromos víz,(anyagcserére nagyon jó és rengeteg dologra még):

[link]

utána nem sokkal megiszom a kv-mat és fél-1 óra múlva eszem meg a gyümölcsöt...

126. Mexi72
2010. okt. 10. 13:58

uhh TÉVEDTEM!!?? eddig azt gondoltam mivel a húst ugye nem lehet rizzsel, krumplival, tésztával enni hanem zöldséggel, én sült zöldségekkel ettem na de úgy az keményítő!! csak savanyúsággal lehet avagy nyers zöldségekkel, salátával ugye??

akkor hús, sült zöldség nem jó??

125. e6f60b5a4f (válaszként erre: 123. - Pintyőke72)
2010. okt. 10. 13:55

Sziasztok.

Én is szeretnék csatlakozni hozzátok.

A reggeli tejeskávét illene gyümölcs után fél-egy órával inni? Ti mikor és hogy iktatjátok be?

124. Mexi72 (válaszként erre: 122. - Bettiiii20)
2010. okt. 10. 13:46

köszönöm szépen nagyon kedves vagy!

igen, igen akkor menni fog ez, köszönöm az útmutató ételeket!!

csak az édességekről kellene lemondanom....és a kv nekem is fontos, én úgy napi 2-t, 3-at iszom meg, tejjel,fahéjjal, nagyon ritkán juharsziruppal vagy mézzel, legtöbbször elhagyom az édesítést.

Régebben volt egy TK könyvem, de valaki elkérte és persze vissza nem hozta.

Én ma egy zöldséges ragut főztem, végén kis tejszín bele,- mert a nagy részével fellocsoltam a konyha kövét....hagyma párolva, rá gomba, bele csirke alkatrészek, melle(pirítás)...aztán máj és répa, borsó...fűszereztem fokhagymával, korianderrel, sóztam és lassú tűzön főztem, kis vízzel is pótoltam, de a gomba is levet ereszt. Savanyúsággal ehető. Család meg a szaftos ételt tésztával ette.:o)

2010. okt. 10. 09:51

Sziasztok!

Én is elkezdtem 5-én, kb. 2,5 kg ment le-abból a 15-ből,amit le kellene adnom - eddig.

A reggeli kávé nekem is fontos. Azon kívül próbálok mindent betartani, kisebb nagyobb sikerrel.

Reggelire mindig gyümi (banán,őszi, alma,szőlő), ebédre pl. tarhonya pörkölt szafttal, savanyúval, Este a pörkölt(csirkemellből,szaft és kenyér nélkül, salátával).

Tegnapi ebédem ham and eggs és savanyú.

Vacsora fél csomag pattogatott kukorica.

Nekem megvan mind a két könyv, plusz egy Testkontroll a karcsúságért című,abból merítek kajaötleteket.

122. bettiiii20 (válaszként erre: 120. - Mexi72)
2010. okt. 9. 16:19

sziaa

nekem sincs könyvem,így recepteket én sem tudok,én magamnak találom ki h mit egyek,bár lehet,hogy néha nem jó a párosítás...

ha ezzel tudok segíteni leírom,hogy én miket szoktam enni:

fűszeres rizs,majorannával,borssal,sóval,hagymával,hozzá káposztasaláta

vajon párolt karfiol,fokhagymás tejföllel

vagy csőben sült karfiol,sajttal

sült hús,salátával

paprikás krumpli,kolbász nélkül,savanyúsággal

rántotta,sajttal,felvágottal,hagymával,paprikával

rizses lecsó

teljes kiörlésű kenyér vajjal,paprikával hagymával

Hirtelen ennyi jutott most eszembe,remélem tudtam vmit segíteni:)

121. bettiiii20 (válaszként erre: 119. - 3e0ba54fb8)
2010. okt. 9. 16:13

még nem vagyok vmi túl jól,nem tudom mi van velem,nagyon depis vagyok,egész nap a sírógörcs kerülget!

Köszönöm a tanácsodat,vhogy ki fogom bírni,hogy lemondjak a rossz szénhidrátokról,tényleg csak akarat én tudom!Csak most akaratgyenge vagyok,és nem értem,hogy mért van az,hogy anno lefogytam 30kilót,most meg nem bírok 6ot??Nem értem....

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook