Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Testkontroll vki esetleg? fórum

Testkontroll vki esetleg? (beszélgetős fórum)


90. 3e0ba54fb8 (válaszként erre: 73. - Bucimami)
2010. szept. 28. 09:55
Próbáltad már a főzeléket úgy, hogy amikor majdnem készen van, egy részét kiszedet, egy-két kanál (mennyiségtől függ) tejföllel vagy tejszínnel összeturmixolod és visszarakod? A tejszínben nincs szénhidrát és így nem kell bele rántás. Szerintem isteni.
89. 3e0ba54fb8 (válaszként erre: 86. - Binky)
2010. szept. 28. 09:52
Úgy bizony. A kedvenc nadrág a legkegyetlenebb bíró :)
88. 3e0ba54fb8 (válaszként erre: 69. - Binky)
2010. szept. 28. 09:51
Én is így csinálom. Ha nagyon esz a fene, megeszem egy borjú bécsit sült krumplival, kovászos uborkával. S mivel nem tiltom, elég kevésszer esz a fene ilyenekért. A rántott husit uborkával, salátákkal, céklával eszem. És nem vacakolok azzal, hogy a panír sem igazán illik bele. Kipróbáltam, hogy tojás nélkül, vízzel, morzsával panírozom. Szerintem emberi fogyasztásra alkalmatlan.
87. 3e0ba54fb8 (válaszként erre: 70. - Bettiiii20)
2010. szept. 28. 09:49

Kezeld úgy a testkontrollt, mint egy új életmódot és akkor nem lesz baj a megtartással. Most olyat fogok mondani, amit nyilván még sose hallottál :DDDD

bármit is csinálsz, bármit is lefogysz, ha visszatérsz a régihez, nyilván vissza fogsz hízni. Ezért nem működnek a fogyókúrák. Még nem láttam embert, aki a 90 napos után ne szedte volna vissza amit leadott. Na, most már a zsebedben a bölcsek köve :DDDDD.

86. Binky (válaszként erre: 84. - 3e0ba54fb8)
2010. szept. 28. 09:46

A Spongyabob szindrómáról nem is beszélve...

ha én mindig hinnék a mérlegemnek, már tarkón lőttem volna magamat rég, mert a szervezetem 2 kiló vizet is képes visszatartani.

Ehelyett nem érdekel a mérleg, ott a mérőszalag helyette.

85. 3e0ba54fb8 (válaszként erre: 56. - Zsofia74)
2010. szept. 28. 09:45
Az update-ben semmi műkaja nincs. Ha jól belegondolsz, az is egyfajta testkontroll, hiszen ch tartalom szerint osztályozza az ételeket, hogy mikor mit és mivel ehetsz. Úgy is működik, ha soha semmit nem veszel a saját márkás termékeikből.
84. 3e0ba54fb8 (válaszként erre: 38. - Bettiiii20)
2010. szept. 28. 09:41

Erre van egészen remek megoldás: neeeeeeeee mérlegelj minden nap. Egyrészt nem reális, másrészt ne stresszeld magad. A ruháidon úgyis érzed a változást.


Ha egy nap jól beleeszed magad és a mérleg többet mutat, jön a lelkifurdalás, a bűntudat. Ami aztán cseppet sem segít.

83. 5d03cfce95 (válaszként erre: 82. - Binky)
2010. szept. 28. 09:32

Az ivással hála az égnek nincs gond...

De erre akkor figyelek, hogy evés közben és után ne igyak.

Köszi

82. Binky (válaszként erre: 80. - 5d03cfce95)
2010. szept. 28. 09:25

Sokat igyál, csak miközben eszel ne igyál és utána egy fél órával, hogy ne híguljon fel a gyomorsavad.

Kibírható.

81. Binky (válaszként erre: 70. - Bettiiii20)
2010. szept. 28. 09:25

Igen, a súlytartás nem jelent gondot, úgy döntöttem a maradéktól megpróbálok sporttal megszabadulni.

Hozzá kell tenni, hogy azért szoktam kompenzálni, tehát ha nagyon sok édességet eszem ítéletem szerint, akkor ebédre csak salátát, vacsira csak pár felvágott, sajt, ilyesmi.

80. 5d03cfce95 (válaszként erre: 79. - Bucimami)
2010. szept. 28. 09:18

Köszi:)

Nekem sem az a lényeg, hogy gyorsan fogyjak, hisz eddig sem ez volt jellemző:P

Csak azért arra nem számítottam, hogy több leszek...

Lehet igazad van abban, hogy mivel kevesebb kcal-t vittem be, mint mostanában, bepánikolt a szervezetem....

Ezért is mondtam, hogy nem keseredek el....de remélem vasárnapra azért szebbet látok majd a mérlegen.

Tegnap délelőtt csak gyümölcsöt ettem, ebédre egy kis husit, paradicsommal meg egy pohár tejjel(igen tudom, nem olyan jó husi tejtermékkel együtt), uzsira egy kis mogyorót ettem vacsira pedig szintén egy kevés husit, csemege ubival....

Én a szénhidráttól félek nagyon:)

Én attól csak hízok mint az állat:D

79. bucimami (válaszként erre: 78. - 5d03cfce95)
2010. szept. 28. 09:12

Szia!

Nekem a tk soha sem a gyors fogyásról szólt. Hanem arról, hogy lefogyok és úgy is maradok. :-))

Lehet, hogy kevesebb kalóriát vittél be és most a szervezeted megijedt, hogy éhen marad és gyorsan tartalékolni kezdett. De ha rájön, hogy rendszeresen kap utánpótlást, nem spajzol tovább. :-)

Csinálod egyébként rendesen: délelőtt gyümölcs, mással nem keverve, szénhidrát és fehérje külön?

Úúúgy szeretném, ha Neked is sikerülne, mert nekem most olyan jó vékonyan! :-)

A kondizásért irigyellek, remélem, én is hamarosan újrakezdem a feszesítést.

2010. szept. 28. 08:51

Sziasztok!

Hát....fél kilóval nehezebb vagyok mint két napja:(

Igaz tegnap volt az első tk-s napom, de akkor is...

Mindegy, csak lesz ez jobb is:):)

Még türelmes vagyok.....egy darabig:)

77. bucimami (válaszként erre: 76. - Bettiiii20)
2010. szept. 27. 19:12
:-))))
2010. szept. 27. 18:33

:)))

oooo milyen nagy boldogsággal tölt ez el!Meg is ettem az én kis zsömlémet,de finom is volt,és így már lelkiismeretfurdalásom sincs:))

75. bucimami (válaszként erre: 74. - Bettiiii20)
2010. szept. 27. 18:29

Szia!

Őszinte csodálatomra, ha vajjal eszem a pékárut, felvágott meg sajt nélkül, nem hizlal.:-)

Ezt még a másik fórumon ajánlotta valaki, én persze nem hittem el :-), de utánaolvastam és tényleg írja a könyv - vagyis hogy a vajat lehet szénhidráttal keverni- kipróbáltam és működik! Azóta a margarint lecseréltem rendes vajra, azt kenem a zsemlére vagy kiflire, megrakom paradicsommal, paprikával és uborkával és azóta ez a vacsorám.

Meg utána egy kis jégkrém, de ezt titokban tartom. :-)))

2010. szept. 27. 16:10

hello mindenkinek!

sztem is nyugodtan megihatod azt a tejet a hús mellé!Nekem a mai ebédem cukkinis pizza volt,zabpehelylisztből,sok cukkinivel és hagymával,paradicsomszósszal!

a vacsim vajas zsömle lesz paprikával hagymával!Bár félek a zsömlétől,mert én ilyeneket nem nagyon eszem,de most úgy megkívántam..

bucimami te mint tapasztalt,mit szólsz a zsömihez:)?

2010. szept. 27. 12:29

Én is odavagyok a tejtermékekért, bár a tejről egy egyéves kényszerű szünet után teljesen leszoktam, csak annyit iszom, amennyi a kávémhoz kell.


Régebben simán ettem együtt a húst meg a tejes cuccokat és úgy is hatásos volt a testkontroll. Nyár óta viszont igyekszem ezt elkerülni, bár nem sok sikerrel. :-) Mert a főzelékekre csak kell valami feltét, a sült húsokhoz jól esik a tartármártás, a rakott zöldségeket meg a családom kedvéért megszórom csíkozott baconnel- igaz, a darált húst meg a tojást már kihagyom belőle- és utána elég macerás kiválogatni.:-)


Úgyhogy szerintem, ha tejet akarsz inni, akkor inkább a husihoz igyad, mint mondjuk kakaóscsigához. :-)


A mai ebédem egyébként szombatról maradt tárkonyos-tejszínes csirkeragu leves lesz, sok-sok sajttal, mert a "sűreje" már kifogyott belőle :-), ha kevésnek bizonyulna, akkor eszem még utána egy kis maradék párolt zöldséget, tejföllel- és sajttal. :-))

2010. szept. 27. 12:07

Sziasztok!

Az első délelőttöm elment csak gyümölccsel:) És nem haltam bele.

Olvasgattam Zsófi naplóját...

Ha jól értem, akko elvileg nem lehet inni az étkezések között, csak előtte??

Mert az nekem nem menne szerintem:)

Akkor alig innék:)


Viszont tanácstalan vagyok, hogy mit ebédeljek..

Mert arra gondoltam, hogy eszek grillezett csirkemellet, paradicsommal és egy 1 pohár tejjel.

a tej amúgy a mindenem. De ha jól emlékszem, azt sem jó együtt fogyasztani. Mármint a húst meg tejterméket.

Persze annyira nem akarom betartani, csak amit tudok...

Úgyhogy sztem az lesz az ebédem:)

Ti hogy vagytok?

Tippeket adhatnátok, hogy mit szoktatok enni:)

Biztos idővel belejövök én is, de egyelőre nem sok ötletem van:D

71. bettiiii20 (válaszként erre: 68. - 5d03cfce95)
2010. szept. 27. 08:37

Ha kitartóak vagyunk szerintem biztos,hogy sikerülni fog novemberig az a -6kg:)

igen,6-7 kiló a cél,most 66 vagyok,az álomsúly az 56,de igazából én úgy vagyok vele,hogy addig fogyok ameddig jól nem érzem magam a bőrömben,valahogy már nem érdekel,hogy a mérleg mit mutat,mert nem ez a lényeg!Anno volt hogy egyszer lefogytam 57kilóra,de semmivel sem voltam vékonyabb mint most,ez gondolom azért van,mert akkor nem tornáztam annyit,egy nagy "plötyi" voltam,úgyh nem a mérleg a lényeg:)

70. bettiiii20 (válaszként erre: 69. - Binky)
2010. szept. 27. 08:29

szia

a súlyodat így tudod tartani,az emésztési idők betartásával?mert ha nekem is sikerülne fogyni,akkor majd ki kell találnom vmi jó megoldást súlytartás szempontjából:)vagy majd meghagyom a reggeli gyümölcsöt,bár ezen még korai gondolkodni:)

69. Binky
2010. szept. 26. 19:48

Én még szabadabban éretlmeztem, és általában nem csak gyümölcsöt eszek reggel. De az emésztési időket betartom. Pl. reggeli zabkása, tízórai egy alma. Vagy épp fordítva, hogy legyen ideje mindegyiknek felszívódni.

Ilyesmi. Mondjuk mostanában a napjaim nem éppen mintaszerűek:D Na de majd holnaptól kezdve...!

68. 5d03cfce95 (válaszként erre: 66. - Bettiiii20)
2010. szept. 26. 16:38
És te? Már csak azt a 6-7kg-ot szeretnéd leadni, ami visszajött?
67. 5d03cfce95 (válaszként erre: 66. - Bettiiii20)
2010. szept. 26. 16:09

Hát még legalább 6kg-tól, amit jó lenne novemberig...de ha addig nem megy az sem baj:)

a végső célom az 65kg lenne, most tartok 76-nál...és 96-ról indultam anno...

Csak közben gondolkodunk kistesó "gyártásán" is, szóval úgy vagyok vele, hogy amíg nem jön, addig belehúzok, aztán majd meglátjuk.

De jó lenne addig elérni 70-ig. (aztán ha még mindig nem jön a kistesó, akkor 65-ig:D)

66. bettiiii20 (válaszként erre: 65. - 5d03cfce95)
2010. szept. 26. 16:02

igen,jól látod:)

ez a tömör lényeg!a reggeli gyümölcsevésbe pedig belefogsz jönni,mindent meg kell szokni ennyi..

hány kilótól akarsz megszabadulni?lehet h már írtad de nem emlékszem..

65. 5d03cfce95 (válaszként erre: 63. - Bettiiii20)
2010. szept. 26. 15:57

Valószínű én sem fogok mindent betartani szóról szóra, de legalább ezt a délelőtti gyümölcsevést kéne:)

Mondjuk nem tudom, mennyire fogom bírni.

Megnézem Zsófi naplóját is, meg még kicsi körülnézek.

De ahogy látom, végülis az a lényeg, hogy ne együnk együtt fehérjét és szénhidrátot. délután.


Na majd meglátom hogy megy:)

64. erikpipi (válaszként erre: 44. - Zsofia74)
2010. szept. 26. 15:32

Szia!

Igen erősen gondolkodom rajta:D Talán keddtől:)

63. bettiiii20 (válaszként erre: 61. - 5d03cfce95)
2010. szept. 26. 15:22

sziaaa

én nem tartok be mindent,úgy ahogyan az a nagykönyvben megvan írva:),de bízom benne,hogy így is sikerülni fog!

igen,délig gyümölcs,aztán pedig szétválasztva a fehérje,szénhidrát

kerülni kell a cukrot,lisztet

plusz vannak emésztési idők stb.,de asszem h zsofia naplójában le van írva minden részletesen!De sztem nem kell mindent olyan szigorúan venni,mert akkor tuti h belebukik az ember!

62. bettiiii20 (válaszként erre: 60. - Bucimami)
2010. szept. 26. 15:16

dumálj csak bele nyugodtan:),te azért így is csak többet tudsz róla!

Bár én nem tartok be mindent,de azért megpróbálom úgy nagyvonalakban!nekem min.6kilót kéne fogynom...

2010. szept. 26. 15:11

sziasztok!

Na beestem én is egy kicsit:)

Nekem nagyon jól fog jönni minden tanács, mert még nem sok mindent tudok róla.

CSak nagyjából amit a másik fórumon olvasgattam.

Ami megmaradt, hogy délelőtt csak gyümölcsöt szabad enni:D:D

Asszem:)

De még ma tanulmányozom rendesen, ugyanis én holnaptól állok neki úgy igazán...

De az alapvető tanácsokat szívesen fogadom:)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook