Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Szülni 40 felett fórum

Szülni 40 felett (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Szülni 40 felett

❮❮ ... 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 ... ❯❯
185. 7130b15964 (válaszként erre: 183. - Bcicus)
2007. máj. 12. 23:49
25 évesen vagy öreg a gyerekvállaláshoz?! Ezt csak egy esetben tudom elképzelni, ami irtó ritkán fordul elő (persze, nem jelenti azt, hogy neked ne lenne ez a ritka "betegséged").
184. Bcicus (válaszként erre: 180. - Vica66)
2007. máj. 12. 23:48

Olyan saját tapasztalatom van, hogy én idős szülők gyereke vagyok és tudom milyen.

Bennem nincs keserűség, pontosabban most van, mert nem lesz babám soha, de itt most nem erről van szó., hanem arról, hogy én nem vállalnék 40 fölött gyereket.

183. Bcicus (válaszként erre: 181. - 7130b15964)
2007. máj. 12. 23:45

FÉlre érthetően írtam.

Alapjáratban nem érzem magam idősnek, csak a gyerekvállaláshoz.

Nekem jó kapcsolatom van a szüleimmel, nem erről van szó, de nem jó, hogy ilyen öregek.

182. erikpipi (válaszként erre: 179. - Bcicus)
2007. máj. 12. 23:37

Tapasztalatból mondom neked, nem jó fiatal anyával. Az enyém 17 évesen szült, és nem éreztem azt a nagy anyai szeretetet. ezért nem attól függ mikor szülsz gyereket. Mellesleg nekem is azt mondta az orvos a nagyobbik fiam után, hogy nem lehet több. Azóta 2 gyerekkel szaporodtunk. Nincs az ember arcára írva, mikor fog meghalni, lehetsz fiatal, és agg is amikor eljön érted a kaszás.Ez egy mondvacsinált kifogás.

Inkább beszéld ki magadból ha gondolod.

82-ben születtél és öreg vagy? Akkor én már aggnak számítok nálad? :)

181. 7130b15964 (válaszként erre: 179. - Bcicus)
2007. máj. 12. 23:08

Szerintem az, hogy kinek milyen a kapcsolata a szüleivel az alapvetően nem korkülönbség függvénye.


Az, hogy 25 évesen öregnek érzed magad, megintcsak nem a korod miatt van...

180. vica66 (válaszként erre: 179. - Bcicus)
2007. máj. 12. 22:56

Kedves Bcicus!

Sajnálom, ha tévedtem édesanyáddal kapcsolatban, és örülök, hogy még van neked.

Bárcsak itt lennének velem az én idős szüleim! Nekem is van testvérem, s jó, hogy van, főleg azóta becsülöm, mióta nincsenek velünk a szüleink. Sajna, senki nem tudhatja, mit hoz az élet, akár már holnap meghalhatunk, ebből a szempontból nem számít, mikor vállalunk gyereket.

Azt írod, te nem vállalnád, saját tapasztalatodból kiindulva. Viszont akkor milyen saját tapasztalatról beszélsz? Ezt nem egészen értem. Nem akarlak megbántani, hidd el. De már kezdem érteni, honnan ez a keserűség benned. Ne add fel, ne mondj le a családról, ha csak egy mód is van rá! Én azt hiszem (bár nem vagyok hívő ember),hogy talán nem véletlenül történnek velünk a dolgok. Talán ez a kis emberke akart jönni, s nem akkor, amikor mi akartuk, hanem éppen most. Persze, mondhatja erre bárki, hogy csak áltatom magam, s lehet hogy igaza van.

Hidd el,nem könnyű dolog dönteni ilyen helyzetben, az ember tele van kétségekkel, félelmekkel. De azt hiszem , azért döntötem így, mert attól féltem leginkább, hogy ha másként döntenék, később, amikor már nem lehet visszacsinálni, nagyon megbánnám. Csak ennyit akartam hozzáfűzni.

179. Bcicus
2007. máj. 12. 12:08

Összefoglalva próbálok válaszolni mindenkinek.

Bár közben melózom. Szóval, ha valaki kimaradna bocsánat.

Nem halt meg anyukám fiatalon, még mindig él.

De akkor sem volt jó, idős szülők gyerekeinek lenni, és ma sem az.

Az, hogy van testvérem ezen semmit nem változtat.

Én nem ítélem el őket. Minden ember azt csinál amit akar. De én személy szerint, biztos nem vállalnék akkor gyereket.

A sajáttapasztalatomból kiindulva.

Mert tény, hogy addigra a szüleim anyagilag midnent megadhattak nekem, csak a pénz mint tudjuk nem boldogít.

Nem valóban nincs gyerekem és nagy valószínűséggel nem is lesz, mert egyrész már kiöregedtem belőle, Másrészt nagy valószínűséggel egy orvosi ballépés miatt meddő vagyok, de ez már mindegy, hiszen már öreg vagyok hozz.

Ha valakinek nem válaszoltam, bocsi.

178. ggabi39 (válaszként erre: 176. - Erikpipi)
2007. máj. 12. 11:01

Kedves Erikpipi!


"Minden szülés, 5 évet fiatalít a sejteken."


Neked is tökéletesen igazad van. Így érzem én is, sőt, senki sem hiszi el rólam, hogy lassan 40 leszek!

177. ggabi39 (válaszként erre: 175. - Vica66)
2007. máj. 12. 10:59

Kedves Vica!


" Ha valóban önző lennék, habozás nélkül elvetetném a babát, nekem sokkal kényelmesebb lenne, hidd el, s egy csomó gondtól kímélném meg magam, amelyekkel így szembe kell néznem. "


Teljesen egyetértek Veled!!!

176. erikpipi (válaszként erre: 174. - Bcicus)
2007. máj. 11. 19:48

A szocializmusban volt "divat" 18 évesen férjhez menni gyereket szülni. A nők kb. 45 éves korukig (GEnetiusok szerint) alkalmasak az anyaságra. Minden szülés, 5 évet fiatalít a sejteken.Nálunk a családban többen is szültek 40 fölött, én is.Szüléseim átívelték a 80-as a 90-es és a mostani éveket. Nem voltam 20 évesen jobb, egészségesebb, és energikusabb anya mint most. Ha azt mondhatom, sőt!

Mondvacsináltak az indokaid, szerintem ezzel hozzáállással, és gyerekes gondolkodással, ne is szülj, még túl korai neked az anyaság........

175. vica66 (válaszként erre: 174. - Bcicus)
2007. máj. 11. 19:14
Kedves Bcicus! Azt írod, nem ítéled el a 40-es terheseket, mégis éppen ezt teszed, amikor azt állítod, hogy csak magukra gondolnak. Van gyermeked? A hozzászólásodból nekem az derül ki, hogy nincs. Meg az, hogy tele vagy keserűséggel valamiért. Talán korán vesztetted el édesanyádat. Sajnálom, ha valami bánat ért. Én mindkét szülőmet nagyon korán veszítettem el, tehát kénytelen voltam hamarabb felnőni. De igazán akkor lettem felnőtt(legalábbis remélem), mikor társam és gyermekem lett. Én sem így terveztem, de 30 fölött született, mert így hozta az élet. Rá gondolok elsősorban, amikor vállalom ezt a késői babát (akit ő nagyon szeretne),hogy legyen valaki,aki hozzá tartozik akkor is, ha én már nem leszek - remélem, minél később. Ha valóban önző lennék, habozás nélkül elvetetném a babát, nekem sokkal kényelmesebb lenne, hidd el, s egy csomó gondtól kímélném meg magam, amelyekkel így szembe kell néznem. Persze, egy csomó örömről is le kellene mondanom, melyet egy gyermek ad. Az anya az anya, bármilyen korú. Bár az enyém megérte volna hogy nagymamakorában is ránézhessek! Pedig ő fiatalon szült engem. Szóval, talán, ha elolvasod ezt, kicsit átgondolod a véleményed, de ha nem, az se baj, hisz jogod van hozzá. Én már döntöttem, neked pedig sok boldogságot kívánok.
174. Bcicus
2007. máj. 9. 17:51

Én nem ítélem el, aki 40 felett szül, de nem értek vele egyett.

Csak magára gondol szerintem aki ezt teszi.

Én 30 fölött nem szülök ez biztos, bár igazából, már most is későn vagyok hozzá.

Aki 40 felett akar szülni, gondoljon bele abba, hogy a gyerekének majd ha kamasz lesz egy nagymamkorú embert kell az annyának tekinteni, hogy az a gyerek majd arra fog gondolni, hogy valyon anyu megéri-e majd az éretségiét. Rohadt szar érzés ezt tapasztalatból tudom, és nem kívánom senkinek.

173. vica66 (válaszként erre: 172. - Ggabi39)
2007. máj. 9. 17:23

Szia ggabi!

Hát, meglátjuk, milyenek lesznek az eredményeim, gondolom, csak utána küldenek amniora, ha kell. Jó lenne megúszni, viszont állítólag ez mutatja ki még a legbiztosabban, ha valami gond van.

Az AFP eredményed bíztató, biztos nem lesz semmi gond. Viszont 100%-ra tudni fogod a baba nemét.(Állítólag ilyenkor mellékesen azt is megállapítják.)Persze, az egészsége a lényegesebb.


További kellemes várandósságot kívánok!

172. ggabi39 (válaszként erre: 171. - Vica66)
2007. máj. 9. 09:37

Szia Vica!


Tegnap voltam terhesgondozáson. Képzeld az AFP-m tökéletes lett. Ezt az orvos mondta. 1,2 MoM.

Az jutott az eszembe, vajon, ha hamarabb van meg az AFP eredmény, elküldtek volna-e amniora?

Beszélgettem egy kismamával, ő is 39 éves. Mivel neki jó lett az AFP, meg a többi véreredmény, Debrecenben nem szúrták meg. Szóval vannak kivételek, hiába idősek. Ha jó minden véreredményük, nem szúrják meg őket. Én elkapkodtam a dolgot, először mentem amniora utána az AFP-re.


Szerintem várd meg az eredményt, egy hét alatt megvan, még utána is elmehetsz a szúrásra!


Telefon nem volt, hála Istennek. Felhívtam Debrecent, de természetesen telefonba nem mondanak semmit. Annyit mondott a hölgy, eredmény 2-3 hét alatt van. Ma van a 16. napom.

Remélem már nem is fognak szólni.


Jó egészséget, szép napot Mindenkinek!

171. vica66
2007. máj. 8. 20:51

Kedves ggabi!

Köszi a jótanácsokat,igyekszem megfogadni majd. Még nem tudom, mikor kell mennem, előbb jön az AFP, de a korom miatt biztos hogy elküldenek az amniora. Az tuti, hogy inkább az otthonlétet fogom választani, mert irtózom a kórháztól. A konyakot nem szeretem, de a vörösbor jöhet! Legfeljebb "libegünk" egy kicsit...

Várok minden további hírt és remélem, tökéletes lesz a vizsgálati eredményed.

Jó egészséget minden sorstársnak (is)!

170. ggabi39 (válaszként erre: 169. - Vica66)
2007. máj. 7. 13:14

Lányok! Köszönöm Mindenkinek a drukkot!


Szia Vica!


Előttem hárman jöttek úgy ki, mintha semmi sem történt volna velük. Nekik nem fájt. Gondolom a fájdalom függ attól, hogy hová szúrnak. Lehet, hogy nálam ideget ért a szúrás?

Lehet, hogy az is baj, hogy korán voltam, a 15. hét 6. napján. A többiek, mind 18 hetesek voltak. Lehet, hogy később jobb menni? Nem tudom.


Eddig nem volt telefonom, ez már a 14. nap a szúrás óta. Remélem a héten már nem lesz semmi. Sajnos nem tudom hány naponta és meddig nézik a tenyészetet. Erre mindenféleképpen kérdezz rá, megnyugtatóbb tudni, meddig kell izgulni.


Azt olvastam, és mondják is az orvosok, hogy amikor szúrnak, a baba ösztönösen összekuporodik a méh másik sarkába.


Ha rászánod magad az amnióra:

Szúrás után ne feküdj a hátadon sokat, legfeljebb az első nap! Amikor begörcsöltem, a dokim azt mondta, hogy háton fekve romlik a lepény és a méh keringése, ezért jobb az oldaltfekvés.

A másik pedig, hogy a szúrás után pár napig, ha érzed, hogy húz a hasad, vagy görcsöl, vagy keményedik, igyál meg egy 3cl vagy feles konyakot, vagy vörösbort! Ez a legjobb méhlazító. Komolyan mondom, nekem ezt is a doki mondta.

Választhattam, az alkoholos infúzió és a kórházban fekvés, vagy az itthonlét + alkohol között.

Isten bizony azóta nem keményedett a hasam, mióta ezeket a tanácsokat megfogadtam.


Mindenféleképpen írok, de Te is írj, kell-e menned!


Jó egészséget Mindenkinek!

169. vica66 (válaszként erre: 165. - Ggabi39)
2007. máj. 5. 19:42

Kedves ggabi39!

Nagyon szurkolok neked, hogy ne legyen semmi baj!

Ezer köszönet a részletes leírásért, még akkor is, ha nem nyugtatott meg. Én is gondolkodtam a markeres vérvizsgálaton, de az a gyanúm, hogy mindenképp az amnion kötök ki, úgyhogy lesz, ami lesz... Csak kibírom valahogy, csak a baba is bírja. (Ha már bevállaltuk, pedig közben nem túl rózsásan alakult az életünk.)Ha újabb híreid vannak, örülnék, ha megírnád. Sok sikert és kitartást kívánok!

168. banya5 (válaszként erre: 165. - Ggabi39)
2007. máj. 3. 20:25
Igy ismeretlenül is nagyon szurkolok neked. Mi nők minden fájdalmat elviselünk főleg ha megszületik a baba az a fájdalom feledésbe merül.Nekem volt 2 vetélésem egy 6 hetes és egy l6 hetes.Ezt követően voltam én is Debrecenben.Ez l988-ban volt de eredmélnyes volt mert következő évben megszületett a lányom,és 3 évre rá a fiam.Remélem neked is jó hired lesz.
2007. máj. 3. 17:30
Minden jót kívánok.
166. 7130b15964 (válaszként erre: 165. - Ggabi39)
2007. máj. 2. 16:06

Gabi!

Innen is drukkolok, hogy semmi ne legyen és további kellemes terhességet, egészséges babát kívánok!


T.

165. ggabi39
2007. máj. 2. 15:57

Sziasztok!


Régen nem írtam Nektek! Ezért ezer bocsánat. Sok minden történt azóta.

12 hetesen bevéreztem, hála Istennek sok-sok fekvéssel a véröleny elmúlt.

Aztán voltam Pesten markeres vérvételen, hátha elkerülöm az amnio-t. Nem lett jó az eredményem. 2% kockázatot hoztak ki a Down-szindrómára. Nem sok, de mi van ha mégis én leszek az a 2%, erre figyelmeztettek. Ezért nagy nehezen bevállaltam a szúrást.


Leírom az amnio élményeimet. Ne vessetek meg érte, nem áll szándékomban riogatni senkit sem. Nem vagyunk egyformák, és nem egyforma a fájdalomküszöbünk sem, van akinek fáj, van akinek nem.


Nekem nem volt kellemes az amnio. Április 23.-án Debrecenben csinálták a Klinikán. 8-ra értünk oda, sorbanállás következett, leadtam a papírokat. Annyi embert életemben nem láttam, mint ott... rengetegen voltak.


Aztán sorbanálltam az UH-hoz. kb. 11 órakor kerültem sorra. Ott azt mondta a dokinéni, minden rendben, a baba szépen fejlődik.


Aztán megint sorbanálltam a genetikai tanácsadáshoz. Ott aláírtam a papírokat, nem volt semmi különös, csak figyelmeztettek a vetélés kockázatára.


Aztán megint sorbanálltam a szurihoz. Négyen mentünk be. Bőgtem, mert nagyon féltem. Persze én csak utolsónak mertem bemenni. A Tanárnő: Dr. Török Olga szúrt, a másik doki nem mert megszúrni, azt mondta kicsi még a terhesség.


Az nem is fájt annyira amikor a hasamba belement a tű, hanem az fájt nagyon, amikor a méh falát szúrta át. A szívás, meg egyszerűen borzalmas volt. Úgy éreztem, mintha lándzsát forgatnának a hüvelyemben. Nem volt érzéstelenítés, csak lefertőtlenítettek és szúrtak. Felállni senki sem segített. Feltápászkodtam, de nem tudtam kiegyenesedni. Mikor kiértem megint elsírtam magam. Aztán egy fél órát ücsörögtem a folyosón egy széken, mert nem bírtam elindulni. A hazaút viszont egészen jó volt.

Itthon vettem észre, hogy vérzett a szúrás helye, a gatyámon volt egy pötty, leragasztották, de átütött. Ja és a köldököm alatt egyenesn lefelé vagy 8 cm-re szúrtak. Be is kékült másnapra.


Napokig még görcsölt a hasam, meg keményedett is. Pénteken annyira megijedtem, azt hittem ebből vetélés lesz, olyan intenzíven görcsölt és keményedett is.

Szombaton reggel megvizsgált a dokim, és azt mondta minden oké, nem nyílt ki a méhszáj. Azt tanácsolta, ha nagyon keményedne, igyak meg egy kupica konyakot vagy vörösbort, ez a legjobb izomlazító. Azt is mondta az infúzióban is alkohol meg magnézium van, amit bekötnek, ha nem múlik a keményedés.


Nos, eredmény május 22.-én, de ha hamarabb telefonálnak, az tudjátok mit jelent: baj van.

Remélem nem ijesztettem meg senkit. Remélem a jó Isten megsegít és nem beteg a baba.


Majd jelentkezem ígérem!

Addig is Mindenkinek jó egészséget!

Gabi

2007. ápr. 29. 17:34

Sziasztok!

A doki nem nézett rám csúnyán. Igaz elküldött mindenféle vizsgálatra. Kár, hogy bezár a Szabolcs utca, ott volt a legjobb genetikus. UH alapján megmondja, hogy van-e Down, vagy nincs. Persze aláirat egy papírt, hogy nem 100%-ék, az kötelessége. Nem nagyobb a kockázat, mint 20-on évesen, mert ingyenesek azok a vizsgálatok amik egy fiatalnak csak indokolt esetben. Ami bosszant, hogy a nőgyógyász úgy küldi a kismamát magzatvízvizsgálatra, mintha kötelező lenne. Persze aki fél, hogy van valami az vállalja. Nekem elég volt amit a genetikus mondott. 41 évesen szültem a 3-ik gyereket, a másodiknál 36 voltam, és van egy nagykorú is. A kórházban pedig, férjem hallotta, amikor a dokik egymás közt beszéltek rólunk, hogy felvállaltuk a 3-kat is, és becsületes dolognak tartották. Miért is vetetném, hisz az élet értelme a gyerek.

2007. ápr. 27. 23:17
én nagyon szeretem a babákat. nem az azelitélendő, hogy 40 évesen szül, hanem ha esetleg eldobja magától,mert rájött, hogy túl öreg ehhez már. én 17 évesen szültem az elsőt rá 3 hóra töltöttem a 18-at. ma 29 leszek aug-ban, 5 gyerekem van, és nem bántam meg. sőt! tervben van még hogy egyszer valamikor lesz még kicsi a házban, de akkor én is 40 felett leszek.
162. TMSz
2007. ápr. 19. 19:35

Sziasztok!


Én már nagyon régen jártam itt és muszály hozzászólnom ehhez a témához. A nővérem most 48 éves és 38 volt amikor megszülte a negyedik gyermekét, aki kislány lett. Neki nagyon jót tett a kései szülés, most közel a 50-hez sokkal jöbban és fiatalosabban néz ki, mint amikor szült.

161. KIRA7 (válaszként erre: 158. - Anyuszka)
2007. ápr. 19. 14:25

Neked mi a munkád,hogy te mindig mindent ilyen "jól" tudsz?.Szerintem te vagy az aki nem fejlődik megfelelő ritmusban a többiekkel.Senkit nem érdekel a szakirodalom.Elmondhatod a véleményed,de már szó szerint szinte irányítod a nőket itt,hogy ki-mit hogyan csináljon.Nekem 7 gyerekem van és nem vagyok kíváncsi a véleményedre,mert folyamatosan hülyeségeket

beszélsz.

160. Elviracska (válaszként erre: 147. - Csutka)
2007. ápr. 16. 12:44

Szia

MIndenkinek lehet véleménye nem de?

És nekem ez a véleményem ,csak leirhattam?

Te ha most jutottál oda ,hogy gyereket vállalj ,én csak jót kivánok ,és nem voltam tini mikor szültem,és nekem sem érzik a gyerekek a hiányt semmilyen téren.

És még annyit ,hogy mikor te 60 éves leszel a gyereked még csak 20 lesz.Azért szeretnéd hogy unokáid legyenek ,és még élvezhesd a mamaságot vagy nem?Hosszabb távon is gondolkodni kell,nekem ez a véleményem ,mert a saját gyerekeidnek is majd szüksége lenne egy mamára egy segitségre ,holott már ez nem egésszen biztos ,sem egészség sem más szempontbol.Én is élveztem minden pillanatot ,és élvezek ,mit a gyerekeimmel tölthetek,ez anyai ösztön ,és csak akkor tudod meg ha gyereked lesz.

159. vica66 (válaszként erre: 127. - Ggabi39)
2007. ápr. 14. 09:47

Kedves ggabi39!

Hasonló cipőben járunk, annyiban, hogy nekem is 40 évesen "csúszott be" a második gyermek, aki most 12 hetes. Mert úgy tűnik, ezek a babák nem akkor jönnek, amikor mi akarjuk, hanem amikor ők akarnak. Korábban próbálkoztunk "tervezett" 2. gyerekkel, de akkor nem jött. Most meg váratlanul, s nem a legjobbkor itt van. De nem tudnám elvetetni, főleg, mióta láttam az UH-n, hogy kalimpál a kis keze, lába. Ráadásul a fiam nagyon szeretne testvért, s a páromnak sincs ellenére. Viszont az amniocentézistől rettenetesen félek. Te már bizonyára túl vagy rajta, ha vállaltad. Megírnád a tapasztalataidat? Remélem, már rendeződtek a dolgok otthon is, és megnyugodtál. Sok sikert!

2007. ápr. 1. 21:35
Én már nagyon sok "késői " gyermekkel találkoztam a munkám során.Úgy gondolom, hogy az vállaljon ilyenkorban gyermeket,akinek van még energiája az éjszakázáshoz,a mindennapos játszóterezéshez.Nem érzi magát este fáradtnak a meséléshez és a hancúrozáshoz.Többnyire ezek a gyerekek lassabban fejlődnek,mert már nem éri őket annyi inger ,nem jut rájuk annyi idő.De,ha valakinek ez az első,hát ne fossza meg magát, vagy párját ettől az örömtől!! :)))
2007. ápr. 1. 20:59
Miért,ne.Ha valakinek ez hozza meg a boldogságot,legyen.Sok szerencsét,és jó egészséget,hosszú boldog életet kívánok nektek.
2007. márc. 30. 19:12
Áprilisban töltöm a 39. évemet. Az első fiamat 21 évesen, a másodikat 24 évesen, a harmadikat 35 évesen szültem. Két évvel ezelőtt eljutottunk arra a gondolatra, hogy vállalnánk egy negyedik babát is, mert a kicsinek is jó lenne ha lenne hozzá korban közelebbi testvére is. Megbeszéltük a nagyokkal és azt mondták, hogy ők örülnének neki. (Ez számomra nagyon fontos volt!!!) Úgyhogy most dolgozunk a baba projekten. Azért azt el kell ismernem, hogy fiatalabban hip-hop teherbe estem, most meg kb. 1 1/2 éve nem jön össze. Az idő majd eldönti! (Az igaz, hogy csak bizonyos hónapokban megy a dolog élesben, hiszen a három fiú után én leginkább egy kislányra vágyom, így a Jónás - módszerben megadott hónapok jönnek számításba, ami az én esetemben minden második hónap.)
❮❮ ... 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook