Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Szülni 40 felett fórum

Szülni 40 felett (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Szülni 40 felett

35. perfi (válaszként erre: 34. - 32050f4944)
2006. aug. 25. 18:54

De jó neked!

Kicsit irigykedem, de nagyon örülök!!!!

:)))

34. 32050f4944 (válaszként erre: 32. - Perfi)
2006. aug. 25. 17:10
Igen, perfi, van neki, még ki is nyomtatták a fotóra!!! :) nagyon kedves volt az UH-s orvos.
33. 32050f4944 (válaszként erre: 31. - Mikormarta)
2006. aug. 25. 17:09

Jajdejó, hogy te is bíztatsz!! Éppen ma kérdeztem meg a nagyobbik fiamat, miközben az utcán sétáltunk, hogy majd akkor sem fog-e szégyellni, ha nagy pocakom lesz. Szerencsére értetlenül nézett rám.:)

és te megcsináltattad azt a bizonyos magzatvizes vizsgálatot? Én lehet, hogy nem fogom...

32. perfi (válaszként erre: 29. - 32050f4944)
2006. aug. 25. 12:38

Audrey!


Van szívhangja a babádnak?!

Ez nagyon jó!

31. mikormarta (válaszként erre: 30. - 32050f4944)
2006. aug. 25. 12:19
Szia Audrey39! Én augusztus 8.án töltöttem be a 40. életévemet és van egy édes kisfiam, aki most 9 hónapos.Nem adnám a világ kincséért se senkinek át az életem. Egyébként van még egy 16 éves lányom és egy 11 éves fiam. Sokkal megfontoltabb és érettebb anya vagyok , mint 11 éve.Értékelem, hogy megadatott nekem az anyaság élménye. Ezt semmi más dolog nem pótólhatja.Szorítok Neked és a babádnak!
2006. aug. 25. 08:03
Nem mondták a Magnéziumot sem, meg semmit sem. De azért én vettem azt is , meg kálciumot is!:)Pipolphent akartak adni, azt meg én köszönöm szépen, nem kértem. Elevitet is csak egy barátnőm tanácsára vettem, azt sem tudtam, hogy létezik ilyen.
29. 32050f4944 (válaszként erre: 32. - Juniperus)
2006. aug. 25. 08:01

Na, visszatér a net, én is tudok jönni végre! Szóval édekes ez a dolog...

Először, ugye, aztatot mondták, hogy 5-6 hetes, de talán még picike, ezért nincs szívhangja. 1 héttel később (!!)van szívhangja, és már "csak" 5 hetes...a vérzésem szerint pedig 7 hetesnek kellene lennem..szóval nem értem...visszafelé mennek a hetek?!

2006. aug. 24. 19:13

Minden kismamának gratulálok! Audrey39 NYUGI!

A babának semmi baja NEM LEHET! Élvezd ezeket a gyönyörű napokat és ne aggódj!

2006. aug. 16. 11:54

Csajok,NAGY-NAGY GRATULA NEKTEK!

Vigyázzatok Magatokra és a kis pocaklakóra.

2006. aug. 16. 09:00

"Na...hát én még nem vagyok egészen nyugodt.. Vagy azért nincs szívhang, mert picuri, vagy azért, mert nem él...állítólag nagyobb az esélye annak, hogy él, mert különben nem lenne szabályos a petezsák és vérömlenyek is lennének a baba mellett, de nincsenek. Viszont egy cseppet sem biztató ez a vérzés...

Hétfőn újabb UH. Addig fekvés és Pipolphen. "

Az idézet a terhességes topikból való.


Közben elmúlt a vérzés, csak azt nem tudom, mitől lehetett?

25. perfi
2006. aug. 16. 08:41

Sziasztok!

Az uh kimutatta, hogy egy 12mm-es petezsákom van, ami egy kb 5 hetes terhességnek felel meg. 2 hét múlva újra uh, ellenőrzés céljából, hogy rendesen fejlődik-e?! Most nagy boldogság van! :))))

2006. aug. 14. 22:54
Juni....)))) írtam...
2006. aug. 14. 22:49
Oké, perfi, hajrá nekünk....ránk fér...
22. perfi (válaszként erre: 1. - 32050f4944)
2006. aug. 14. 21:01

Szerintem nem szabad elitélni azt, aki 40 évesen szül. Minden nőnek joga van anyává válni.

Nekem van egy nagyon kedves kolléganőm, aki tavaly ősszel gyönyörűszép iker babáknak adott életet, 40 év felett.

Audrey! Szorítok holnapra, mert egy cipőben járunk. Nekem is holnap derül ki, hogy ki is 'lakik' a pocimban. :)

2006. aug. 14. 13:27
Minden hozzászólást nagyon köszönök! Holnap lesz a Nagy Nap, amikor hivatalosan is megerősítést nyer( legalábbis remélem, hogy nyer...), hogy van valaki odabent..jaj, nagyon izgulok. Meg azért is, hogy ne kelljen lemondanom róla az orvos szerint se.
2006. aug. 14. 10:59
Ha ugy hozza a sors,biztos nem véletlen és akkor pedig miért ne!?
19. v.erika (válaszként erre: 1. - 32050f4944)
2006. aug. 14. 09:47

Gratulálok a picikéhez.

Mi is most szeretnénk a Férjemmel egy csöppséget.

40 éves leszek és még beválalnám.

18. rozsa3
2006. aug. 13. 22:22

Én 44 leszek, de ha úgy alakult volna a kapcsolatom szültem volna. Nem a korom tart vissza. Ma már annyi pontosan figyelő módszer van arra, hogy kiszürjék a problémás terhességet.

A gyermek sokkal többet kap dolgokból, persze ennek ára is van. Vannak dolgok amiben nem részesül. Az Ő élete ilyen lesz. Mindenkié más.

Légy boldog, és terhességed minden pillanatában örüljél, mert egy kismamának ez a legfőbb teendője!

2006. aug. 13. 18:47

:))))


Aztán mesélj, nálad hányadik, mikor, stb?

16. Droma
2006. aug. 13. 18:37

Persze hogy nem gondoltam hogy a fórumozók véleménye alapján fogod eldönteni:)Nem is azért irtam amit irtam.

Én is tiszteletben tartom a véleményed.

És gratulálok a babához!:D

Remélem sok boldogságot fog hozni az életedbe.

2006. aug. 13. 18:22

Droma, tiszteletben tartom a véleményedet, és nagyon is kíváncsi voltam rá, hogy miként érvelnek azok, akik ellenzik. Köszönöm, hogy ősziontén írtál, márcsak azért is, mert "szemtől-szemben" nem sokan merik bevallani, ha eltérő a véleményük.

Tudod, fel kell készülnöm a társadalom véleményére, ennek egészen szubjektív okai vannak ( a munkám miatt). Azért azt te sem gondoltad komolyan, hogy a fórumozók véleménye alapján döntöm el, hogy megtartom-e a babát, vagy sem, ugye?:)

Végiggondoltam, hogy amikor ő 20 éves lesz, akkor én 60. Két dolog lehetséges: vagy megérem, vagy nem. Nyilván attól, hogy újra anya leszek, ismét aktívabb életet fogok élni, talán még fitt is maradok. Mindenesetre optimistán próbálok hozzáállni.

nagyon köszönöm a véleményedet!

14. Droma
2006. aug. 13. 17:58

Azt nem értem hogy ha te már eldöntötted,és nem is foglalkozol azokkal akik szerint nem jó ötlet,akkor mért kérdezted?

Mert tényleg csak azokkal a hozzászólásokkal foglalkozol akik szerint ez igy jó dolog.

Persze mindenkinek szive joga eldönteni.Csak azért irhattál volna az én hozzászólásomra is..annak ellenére hogy nem értek egyet ezzel.Nem?

13. 32050f4944 (válaszként erre: 14. - Juniperus)
2006. aug. 13. 17:45

Nemnem, nagyon is jó irányba viszed! Pontosan ilyen meggyőződésem van nekem is, éppen ezért hiszem, hogy ennek a léleknek, aki most szeretne leszületni, éppen arra az apukára, anyukára és élethelyzetre, valamint jövőbeni( jövő?! nincs is, csakis jelen...) életre van szüksége, amit ő már előre végignézett, s bevállalta...

Így aztán nem nagyon foglalkozom az ellenzőkkel, de megértem az érveiket...

Jó, hogy írtál te is!

:)

12. macsek (válaszként erre: 12. - Juniperus)
2006. aug. 13. 11:50

Engem biztos nem untattál, sőt, bevallom, engem kicsit meg is hatott. Mi a tesómmal anyukám akkortájt későnek számító 31. illetve 35. évében jöttünk össze, de így kellett lennie, és így jó.

Egy másik, hasonló témájú topicban már leírtam a véleményem, de minden tiszteletem a Tiéd (is)!

2006. aug. 12. 22:06
Nem kis bátorság kell egy gyerek bevállalásához akár fiatal, akár idősebb egy nő.Én csak a nagyon extrém (pl. az orvosi csodaként emlegetett 63 éves nő szülése, amiről hallhattunk a tv-ben is) idős kornál mondom azt, hogy nem kellene, de mindenki maga tudja.Ha teudnám előre, hogy nincs 20 évem hátra, akkor lehet, hogy elgondolkodnék a dolgon, bár ki tudja...
2006. aug. 12. 20:11

igen igen és igen!!!!

mindig eszembe jut az én gyerekkorom,amikor a szüleim sokkal türelmetlenebbek voltak(Anyu 20 évesen majd 23 évesen szült)rengeteg gondot csak úgy tudtak megoldani, hogy bizony mi éreztük. és akkor Anyu 33 évesen megszűlte a kistesóm....bizony mostmár fel tudom fogni, hogy mennyivel másként kezelte a dolgokat....

2006. aug. 12. 19:38
Édes vagy Vica, de aggódj, tünetmentes vagyok már öt éve. Ezért mondta az orvosom is, hogy belevághatok. Nem halálos, "csak" gyógyíthatatlan. Együtt kell élni vele, mint a cukorbetegséggel pl. Nem akartam mondani, mert nem akarok itt mártírkodni, nem szeretem ha sajnálnak. Itt is csak azért jött ki belőlem, mert ez a topic felveti azt a kérdést, hogy csak a fiatal és egészséges nőknek van-e joguk szülni. Szerintem ez mindenkinek a saját döntése és a saját felelőssége.
2006. aug. 12. 18:28
ÚRISTEEEEEEEEEEEEEN, Mandy! Mi a bajod? Ha van kedved és nem érzed túl személyesnek, akkor leírhatnád!
2006. aug. 12. 16:33
Én pl gyógyíthatatlan beteg vagyok, bár az állapotom stabil. Ha felelőtlenség 40 évesen szülni, akkor az én helyzetemben is az. Én azt mondom, baj egy 25 éves, egészséges kismamával is történhet! Aki mer az nyer :)
2006. aug. 12. 16:32
Ja,látom oda is irtál..na a 12.hozzászólás az enyém a tudásbáziskérdésnél,ami ezzel foglalkozik.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook