Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Szülni 40 felett fórum

Szülni 40 felett (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Szülni 40 felett

❮❮ ... 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 ... ❯❯
305. Ria64
2007. okt. 4. 11:29

Sziasztok.

Én 43 vagyok és eléggé tanácstalan.

Tesztet még nem mertem csinálni, de szerintem pozitív lesz...

304. vica66
2007. okt. 1. 14:20

Hmmm... Ilyen aspektusból még nem vizsgáltam a dolgot... :)

Az enyém ne legyen zseni, csak becsülettel fel tudjam nevelni, és boldog legyen!

2007. szept. 30. 22:26

Ajaj, de milyen igaz! Férjem is súrólja a határt, pedig fiatalon fogant:)))ő 3 éves korában olvasott, és kitűnő tanuló lett.


Lehet benne valami, mert a megtermékenyülésnek is minél idősebb az ember, annál kisebb az esélye.

302. 7130b15964 (válaszként erre: 301. - Erikpipi)
2007. szept. 30. 22:12

Mondjuk az iskolai teljesítmény relatív. Nem feltétlenül tükrözi hűen a gyerek képességeit, legalábbis nem támaszkodnék kizárólag erre. Meg ugye az egy dolog, hogy milyen jegyeket kap valaki az iskolában és megintcsak más, hogy miként boldogul az életben.


Mondjuk az lehet a logika a dologban, hogy minél később történik a megtermékenyülés, annál valószínűbb, hogy a gyengébb "alapanyag" elpusztul addigra. Persze, fiatal párnak is lehet zseni gyereke, a kor nem kizáró ok:)

301. erikpipi (válaszként erre: 300. - 7130b15964)
2007. szept. 30. 22:01

Nekem az első is okosnak indult:)) A második valóban maximalista, most elsős, de meg sem közelíti az első gyerek akkor tudását. A nagy előbb meni suliba, olvasott. A középsőt, meg nem is érdekelte, a nyár végéig. Akkor belehúzott, most napi 4 dicsérő, 1 csillag, pirospont. És azt mondja, bárcsak jegyet kaphatna, mert az értékelhetőbb.

A legkisebbet meg komolyan kár lett volna kihagyni. Ahogy énekel.....:))


Összesítve, a középső az okosabb, őt 36 évesen szültem. A kicsiről még nincs adat:DD


Inkább azt mondanám, hogy a késői gyerekek valamiben jobban kiemelkedő teljesítményt nyújtanak, mint az átlag. De, sokszor elmúlik, a kamaszkor kezdetére. Nálunk a családban sokan szültek 40 fölött.

300. 7130b15964 (válaszként erre: 299. - 7130b15964)
2007. szept. 30. 20:37
De nem úgy ahogy te mondod, hanem az idősebb szülők esetében nagyobb a valószínűsége, hogy kiemelkedő szellemi teljesítményű gyerek szülessen. Ez nem jelenti azt, hogy mindegyik baromira okos lesz és minél idősebb valaki, annál okosabb a gyereke:)
299. 7130b15964 (válaszként erre: 298. - Magusszi)
2007. szept. 30. 20:36
Ezt nem mondják, felmérések eredménye...
2007. szept. 30. 20:32
Azt mondják minnél idősebb egy nő ha szül annál okosabb lesz a gyereke,na de ezt megkérdőjelezném........
2007. szept. 30. 20:28

Van akinek 2x annyi negatív tapasztalata van, mégsem beszél lenéző stílusban. Talán 40 felett, már nagyobb az élethez való bölcsesség is.

Egyébként, mindenki saját maga dönti el, mikor vállal gyereket, függetlenül attól, hogy kinek tetszik és kinek nem.

A negatív életérzést, ami manapság annyira divatos, nem kellene másokra is ráerőltetni.

engem nagyon korán vállaltak a szüleim, anyám 17 sem volt, mégsem mondhatok felhőtlen gyermekkort.De már kisgyerekként tudtam, hogy én nem így fogom nevelni őket, és minden akkor megszerzett negatív tapasztalatomat magamban tartva, a gyerekeimet igyekszem a legjobb belátásom szerint nevelni.Nemhogy a kedvem ment el a gyerekvállalástól, hanem a dac is mondatta velem, hogy márpedig én azért is megmutatom, lehet másképp is.

Egyébként az egészségről annyit, hogy nemrég voltam esg vizsgálaton, ahol az orvos azt mondta, hogy sok fiatal megirigyelhetne, olyannyira egészséges vagyok.

Minden jót.

296. ggabi39 (válaszként erre: 295. - Vica66)
2007. szept. 30. 19:17

Vica: Köszi, és én is kívánok neked minden jót, könnyű szülést. Félek, mert ugye az emlékek nem valami kellemesek.Túl kell esni rajta, csak reményledni merek, hogy nem lesz 12 órás...


Gyöngyös: Hajrá, nagyon drukkolok hogy minden úgy sikerüljön, ahogy szeretnéd!


Majd jövök a hírekkel!

Addig is mindenkinek jó egészséget!!!

295. vica66 (válaszként erre: 293. - Ggabi39)
2007. szept. 30. 19:10

Szia, Gabi!

Mi jól vagyunk, még sehol semmi, de persze még van időm, több mint 3 hét.

Akkor nem sokára meglesz a babád! :) Drukkolok neked! Ne félj, nincs értelme, a repülő se marad fenn, a baba is megszületik valahogy. Persze, kicsit én is majrézok, de túl kell esni rajta. Próbáld magaddal megbeszélni, hogy nem lesz semmi gond. Sok sikert! Egészséges, szép gyermeket kívánok!

294. 363d535da9 (válaszként erre: 284. - Hajnalok)
2007. szept. 30. 19:10

Ez egy "tudathasadásos" állapot, amikor nagyon szeretnél egy babát és mégis rettegsz tőle. Mert pl. Mit szólnak a nagyok?

Nekem 18,5 ; 15, és 4 évesek a fiúk. Megbeszéltük velük, hogy mit szólnának hozzá, ha lenne mégegy bébi a családban. Tüneményesek voltak mind a hárman. Sajnos júniusban volt egy vetélésem. Mint ahogy mondják: Minden rosszban van valami jó. Ez a szomorú történet arra volt jó, hogy elmúltak a kételyeim, és teljesen biztos lettem abban, hogy valóban szeretnénk még egy babát! A fiúk amikor kijöttem a kórházból ( a kicsi nem tudott róla), azt kérdezték: Anya, ugye lehet még baba? Elmondani nem tudom, hogy milyen jól esett!

Úgyhogy most babát tervezünk. Az orvos javaslatára szedem a Gravidát, és a Folsavat, valamint mert olvastam, hogy hatásos, iszom palástfű teát.

293. ggabi39 (válaszként erre: 292. - Vica66)
2007. szept. 30. 18:04

Szia Vica!!! Hogy vagytok? Minden rendben? Vannak már jóslófájásaid? Nekem vannak, nem sok, és nem is rendszeres. Vannak jobb és rosszabb napok. Viszont nagyon sokat keményedek. A méhszájam megrövidült, a külső nyitva de a belső még zárt.

Már csak napok vannak hátra, jövő héten kezdem a 40. hetet. Annyira félek a szüléstől, hogy el sem tudom mondani!

292. vica66 (válaszként erre: 284. - Hajnalok)
2007. szept. 25. 23:38

Szia, hajnalok! Gratulálok, hogy ilyen gyönyörű, két nagy gyermek mellett még bevállaltok egy harmadikat. Nekem most van útban a második gyerekem, a fiam mellé egy kislány érkezik hamarosan.:)Nem mondhatnám, hogy kimondottan terveztük, talán én, tudat alatt. Egyébként 40 éves vagyok. Eleinte én is tele voltam kétséggel, meg is ijedtem kicsit, de aztán lassan megnyugodtam, és kezdtem várni és örülni neki. Egyre inkább meggyőződésemmé vált, hogy ő most akart jönni, tehát miért ne? Nem akarok túl hosszú lenni, de nyugodtan kérdezz, vagy meséld el, min vívódsz?

Üdv: Vica

291. chewy
2007. szept. 21. 17:24
ja,meg valami.tegnap voltam vervetelen es a doktor mondta,o is nagyon szeretne kisbabat.O 41 a felesege 40 eves es meg nincs gyermekuk.nemregen hazasodtak ossze,de egyaltalan nem kerdojelezi meg az eletkorukat.
290. chewy
2007. szept. 21. 17:23
Sziasztok!Azt hiszem nem csak a karrierrol van szo.Van akinek igy alakul az elete."Keson" talalja meg a parjat,vagy ujra hazasodik.41 eves vagyok es 19 hetes terhes.Az elso babam 19 eves koromban szuletett.Szigoru orvosi ellenorzes mellett,rengeteg vizsgalattal,normal AFP es UH....fejlodesi rendellenesseggel,egy honapos koraban elveszitettem.Azota 3 egeszseges gyermekem szuletett.Elvaltam,uj kapcsolat..nagyon varjuk a kisbabankat.Mindket nagymamam szult 40 evesen.Senki sem tudhatja hogyan alakul az elete.24 evesen en sem gondoltam(sot meg 2 evvel ezelott sem)hogy ujra szeretnek kisbabat.Igen,a kicsit fel kell nevelni.szoval 60 eves koromban lesz egy 20 eves gyermekem.Szerintem egy 60 eves no is fiatal.Ez az en tortenetem roviden.Kivanom mindannyiotoknak minden korban,hogy sok oromotok legyen a terhessegben es a gyermekekben.(es ne izguljatok tul sokat):-)
2007. szept. 21. 14:18

A statik azt mutatják, hogy sok a beteg kisbaba egy bizonyos kor után! Személy szerint nem vállalnám, bár, ez " veszély" nem fenyeget! Meg,aztán arra is gondolni kell, hogy azt a kicsit fel is nevelni!!!

Túl pesszimista lennék?? Nem hiszem, csak előrelátó, azt hiszem!! Sokan azt gondolják, hogy a karrier, utána a gyerek! Nem így van!!! A gyerek mellett is lehet karriert építeni, ha, a hozzáállás olyan!!

2007. szept. 21. 13:35

24 éves vagyok és van egy 17 hónapos kilányom, a második babámat márciusra várom. Én örülök annak, hogy fiatalon lettem anya. Én 40 évesen már nem vállalnék gyereket.


Egyébként az anyósom is 40 év felett szült gyereket, most 4 éves a kislány.

287. sophialoren (válaszként erre: 285. - Hajnalok)
2007. szept. 21. 13:28
Csak bátran és rajta! Én is pont 39 vagyok és nekem még nem is volt babám soha,úgyhogy hajrá!
286. sophialoren (válaszként erre: 282. - C42cdec0a6)
2007. szept. 21. 13:27
Mindkettőnknek kell vizsgálatra menni. Egy pár dolgon már túl is vagyunk. Voltam átjárhatóságin is, vérvételen, amiből a hormont nézik, és persze a párom is volt már. Sőt elvileg a férfiakkal kezdik a vizsgálatot, mert sajna a mai gyakorlat azt mutatja, hogy a párok nagy részénél a férfiaknál van a bibi. Stressz,...stb...
2007. szept. 19. 12:58
Új vagyok a fórumon, nálunk a férjemmel már 5 éve megy ez a téma, vállaljunk még babát vagy ne, ő végig akarta az én döntésem volt a nem.Most 39 éves vagyok van két nagyfiunk egy 19 és egy 16 éves, bevallom mindig is nagyon szerettem volna lányt, és most döntöttem úgy hogy legyen , már nem védekezem, ha jönnie kell még egy babának a mi életünkben ám jöjjön.Viszont valamitől , még magam sem tudom mitől félek. Olvasva az írásaitokat talán nyújtotok nekem valmilyen segítséget, hiszen néhányan már talán megtapasztaltátok ezt az érzést.
2007. szept. 19. 12:38
Sziasztok!Most találtam erre a fórumra, 39 éves vagyok van két fiam egy 19 és egy 16 éves, a férjemmel úgy döntöttünk hogy vállalunk még egy babát, nagyon szerettünk volna kislányt mindig is.Valamitől, még magam sem tudom eldönteni mitől,rettenetesen félek .Talán más is átment már ezeken a vívódásokon, ha van ezzel kapcsolatos tapasztalat szívesen fogadom.
283. erikpipi (válaszként erre: 236. - Sophialoren)
2007. szept. 19. 09:39

Én is neked.

Szar lehet neked, ha ennyire rossz állapotban vagy....

282. c42cdec0a6 (válaszként erre: 280. - Sophialoren)
2007. szept. 18. 15:53
Leírod, hogy milyen vizsgálatokra kell mennetek? Csak Neked, vagy a férjednek is? A probléma nálunk az, hogy az én férjemet 6 ökrös szekérrel sem lehet orvos elé hurcolni... undorodik és utálja őket. Így elég nehéz :-(
2007. szept. 18. 15:49
Szülni!A negyven év,(+ pár év) szerintem nem kizáró ok!
280. sophialoren (válaszként erre: 279. - C42cdec0a6)
2007. szept. 18. 15:47
szerintem nem késő....ma már minden kitolódott, így ez is...de azért én vizsgálatokkal kezdenék, elvégre a rizikó azért egy kicsit nagyobb..mi is most járunk vizsgálatra...
2007. szept. 18. 15:43

Sziasztok!

Most akadtam rá véletlenül erre a honlapra és a fórumra... ez a téma engem is igazán érdekel. 43 éves vagyok, tavaly volt a házasságkötésünk a férjemmel, mindkettőnknek ez a második házassága. Nekem van már egy 22 éves felnőtt fiam, a férjemnek egy 8 éves örökbefogadott kisfia (annak idején nem jártak utána az előző feleségével, hogy kinek a hibájából nem lehetett gyerekük). Mindketten egészségesek vagyunk (tudtommal, ráadásul mindketten fiatalabbnak is tűnünk, mint a valódi korunk. Nagyon szeretnénk egy közös kisbabát. Szerintetek 43 évesen (mire megszületne 44) menni fog? Most már tudatosan figyelem saját magamat, próbálom belőni a PÉ időpontot is, eddig sajnos nem sok sikerrel. Most akadtam rá a Jónás naptárra és bizakodok. Hátha sikerül a segítségével. Ezen kívül van még valami jó ötletetek?

278. wicca23 (válaszként erre: 145. - Soulcatcher)
2007. szept. 16. 19:15
Nem is tudtam,hogy egy 40 éves nő már vén nyanya..Akkor én már öreg matróna vagyok?
277. 363d535da9 (válaszként erre: 274. - Pmarianna)
2007. júl. 28. 18:31

Viktor fiam 15 éves múlt. Van egy tüneményesen okos kis osztálytársnője, akit az anyukája 45 évesen szült első gyermekeként.

Menj el az orvoshoz és beszéld meg vele a dolgot, hogy egészségileg nincs-e valami akadálya a babának, és ha nincs, akkor ne sokat vacilálj!!!!

276. 363d535da9 (válaszként erre: 275. - Bcicus)
2007. júl. 28. 18:26

"Én főleg nem anyám miatt aggódtam, az kevésbé érdekel.


Apu az aki miatt aggódtam.

Főiskolás koromban már engem se zavart. Egy tini lelke az teljesen más mint egy felnőtté.


Alapjáratban nem érzem magam idősnek, csak a gyerekvállaláshoz.


Nekem jó kapcsolatom van a szüleimmel, nem erről van szó, de nem jó, hogy ilyen öregek.


Nem valóban nincs gyerekem és nagy valószínűséggel nem is lesz, mert egyrész már kiöregedtem belőle, Másrészt nagy valószínűséggel egy orvosi ballépés miatt meddő vagyok, de ez már mindegy, hiszen már öreg vagyok hozz.


Ezért inkább lemondtam a gyerekvállalásról.


Mellesleg én nem le mondtam róla, még 1-2 év beleférne az általam felállított korhatárba, de sajnos meddő vagyok.


Nem hinném, hogy az életem teljes lehetne gyerek nélkül, mivel már 5 éve szeretnék babát és ez volt életem fő célja.


Nem fog az biztos. Mert ennek ellnére védekezni fogok és amint lesz alkalmam és pénzem, ha elértem azt a kort, megcsináltatom a műtét, hogy még véletlenül se terténhessen meg.


Azt soha nem írtam, hogy nem akartam gyereket és azt sem, hogy 5 éve próbálkozom.

5 éve szeretnék, szerettem volna, soha nem mondtam mást, de az is biztos, hogy ennél idősebben már nem vállalnék gyereket, plán nem elsőt, de ez mindegy is, hiszen nem lehet. "



Ezek idézetek tőled. Egyik szavaddal ütöd a másikat. Benned akkora összevisszaság van, hogy engem így ismeretlenül is megrémít.

Szerintem kérd egy szakember segtségét, mert valami ott bent nagyon nincs rendben nálad!

Ezt ne vedd sértésnek, JÓ TANÁCS!!!

Aki azt nem tudja eldönteni, hogy jó volt-e a gyerekkora vagy nem, illetve, hogy akar-e gyermeket vagy nem az nagyon labilis ember lelkileg!

❮❮ ... 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook