Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Szülni 40 felett fórum

Szülni 40 felett (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Szülni 40 felett

125. negerne
2007. febr. 5. 08:23
szerintem, nem kötném évekhez, ha valaki akar, tegye kár 50 évesenis.
124. 1a50c86bb0 (válaszként erre: 123. - Ggabi39)
2007. febr. 4. 22:00
Ejnye, a vita. Nem szep a ferfiaktol, hogy vasarra viszik a nok boret, csak hogy nekik jo legyen. Mert tenyleg vasarra viszi, ha nem kivant gyerkoc osszejon, akkor a noe a dontes nehezsege, es legtobb esetben kezuket mossak. Szerintem gondold at a te szemszogedbol alaposan, mi fele hajlik a szived, es abba az iranyba tegyel meg mindent. Vannak jo orvosok, elmondjak hogy mi az orvosilag helyes, annak megfeleloen donts, ahogy neked jo. Pont azert, mivel a te testedrol es energiaidrol van szo. Ha mar egyszer az apuka magara gondolt akkor. Persze, most ideges vagy, de gondolj csak bele, amnnyi minden van, ami azert nem jut at a picibe, vannak terhesseg alatt is vizsgalatok, amik a dontesedet segithetik. Ez eleg genetikus dolog is, talan egy elismert genetikust kellene megkerdezni, Czeizelt vagy valami hasonloan jo szakembert. Egy kisbaba elete mindent meger, hogy jo eselyekkel indulhasson. Ket dolgot mondhat, jot, vagy rosszat. Ha rosszat mond, meg donthetsz, vallalod-e, ha jot, akkor pedig nyugodtan elheted meg az anyasagot. Ha a kicsinel olyan nagy gond lenne, elmenne magatol, a termeszet megoldja. Ne idegeskedj, bizd magad egy jo orvosra, nem segit a stresszeles, lehet teljesen egeszseges, de az anyukaja szetstreszeli magat. Ird meg mi a helyzet! Jo?
123. ggabi39 (válaszként erre: 121. - 1a50c86bb0)
2007. febr. 4. 19:38
Szia! Pedig 7 éve így védekezünk... Tudom/tudtam hogy nem biztos. Itt az eredménye. De mit csináljak, ha nem szedhetek gyógszert? Az óveszert meg a férfiak nem szeretik... Így néha vita van/volt belőle.
122. Bazsó (válaszként erre: 121. - 1a50c86bb0)
2007. febr. 4. 14:50

Pedig elhiheted mert,én amióta megszültem naptár módszert használunk.

Persze ehhez megfelelő ciklusnak kell lennie,és számolni tudni sem árt!

2007. febr. 4. 14:26

Nem hiszem el, tenyleg emberek biznak a naptar modszerben? Egy intenziv szeretkezes is peteerest okozhat. Amikor kivalasztjak hogyan vigyazzanak, nem olvassak el, mennyi a megbizhatosagi rataja?

Szerintem aki homerozik, annak tudnia kell, hogy megeshet a dolog.

120. Bazsó (válaszként erre: 118. - Ggabi39)
2007. febr. 4. 13:39

ggabi!


Igazad van,a férfiak teljesen más lelkivilággal vannak megáldva mint mi nők.


Sokkal "jobban"reagálnak dolgokra,míg a nők érkénységük miatt másként értékelik a velük történteket.


Ne legyen Bűntudatod,mert Te legalább szembe tudsz nézni a tényekkel-a betegséged,a kisfiad betegsége-,és az esetleges születendő baba egészsége.


Beszéld meg a kezelő orvosoddal a problémádat,persze nem jósok,de tanácsot vagy javaslatot bizonyára ad.

119. Magdala (válaszként erre: 118. - Ggabi39)
2007. febr. 4. 12:39
Kivánom, hogy átbeszélve a lehetőségeket minden bűntudat nélkül a lehető legjobb döntést hozzátok meg!
118. ggabi39 (válaszként erre: 117. - Bazsó)
2007. febr. 4. 12:01

Kedves Bazsó!

Köszi a biztatást.

Próbáltam pedzgetni a gyerekeknek is, mi lenne ha születne egy kistesójuk, hát nem igazán lelkesedtek érte. A párommal meg az a helyzet, hogy van az előző házasságából is két gyereke, ők nagyobbak már. Mindig azt mondja elég neki ez a négy. Neki könnyebb, mert nem az ő testéről van szó, nem neki kell lelkileg feldolgoznia. Ő könnyen beszél: majd elveteted... Hát ez nem ilyen egyszerű. Én nem akarok "gyilkos" lenni. Bűntudatom lenne, de Ő ezt nem hiszem hogy át tudja érezni, vagy csak egyszerűen nem akarja átérezni. Miért éppen most? Mi a terve a jó Istennek velem? Miért nem 2-3 évvel korábban történt? Aggódok mert van egy autoimmun betegségem, ez egy bőrbetegség, ráadásul kényes helyen jött elő, valószínűleg a stressz válthatta ki 3 évvel ezelőtt. Sajnos ez nem gyógyítható, de kezelhető, együtt kell vele élni. A kisfiam pedig asztmás. Belehalnék, ha miattam születne betegen a baba. Tudom ezt csak orvossal lehet megkonzultálni, de ők sem jósok. Bocs a sok siránkozásért, majd csak megnyugszom.

117. Bazsó (válaszként erre: 116. - Ggabi39)
2007. febr. 4. 11:01

Kedves ggabi!


Megértem most milyen helyzetben vagy.

Mindenek előtt vegyél egy tesztet,és annak eredménye után kell döntened-döntenetek,hogy mi lesz a következő döntés.


Addig is ülj le a pároddal és beszéljétek meg az esetleges lehetőségeket.

Felnőtt emberek,szülők vagytok akik felelősségel

tartoztok egymás iránt.

Ne idegeskedj!


GondolokRád!:)

116. ggabi39 (válaszként erre: 112. - Magdala)
2007. febr. 4. 10:35

Sziasztok!

Hát, a "no stressz" nálam most nem igazán működik. Még nem vettem tesztet, pedig már egy hete késik a menstruációm, ami mindig pontos volt. Teljesen meg vagyok rémülve. 30 évesen szültem a kislányomat és 32 évesen a kisfiamat, és nem terveztünk már babát. Nem szedhetek gyógyszert, óvszerrel meg naptármódszerrel szoktunk védekezni. Hát ez a módszer most nem jött be. A párom hallani sem akar róla, én pedig lelkibeteg vagyok. Nem tudom mit csináljak, mi a helyes. Mennyire más a szitu egy tervezett terhességnél! Olvasgatom a fórumot és egyfolytában jár az agyam. Mennyire megváltoztatja a család életét egy baba! Tudom hogy nem vagyok még öreg, de aggódom a munkahely miatt, az anyagiak miatt (sok kölcsöntörlesztés és egyebek), az egészségünk miatt...

Bocsánat nem akartam senkit sem megbántani, csak félek.

115. Bazsó
2007. febr. 4. 06:48

Érintett vagyok a témában ezért gondoltam leirom a véleményem.


42 évesen szültem a 3.kisfiamat.

Tervezett baba volt,tehát egy alapos orvosi kivizsgálást csináltattunk.

Semmi negativ tapasztalatom nem volt ez idő alatt,sőt utánna sem.

Az orvosom egy tündéri nőgyógyász,megnyugtatott mindkettőnket,semmi akadálya a terhességnek.

Természetesen több ellenőrzés,vizsgálat a terhességem alatt,ami megnyugtatott.

Mercike!nem osztom a véleményed,mert nem nézett rám senki csúnyán,nem riogattak semmivel,nagyon kedves volt velem mindenki!

Ezt azért mondom mert a végén 52 napot voltam kórházban,mert nagy baba lett(4kg),farfekvésű ,és császárral született.

Boldog vagyok és mindenki imádja,teljesen átalakitott,hatalmas türelmem van hozzá és nagyon jól érzem magam.

114. Merci
2007. febr. 3. 23:23
Szerintem a 35 felett szülő nőket már csúnyán nézik a doktorok, mindenfélével riogatják őket, pedig nem azon az 1 éven múlik, ami mondjuk a 34. életévétől elválasztja. 40 évesen még mindig lehet, sokaknak sikerült. Bár én nem tartozom közéjük, nem ítélkezem, mert nincs ebben semmi kivetnivaló.
113. Merci (válaszként erre: 102. - Bettibaba)
2007. febr. 3. 23:21
Bettibaba: ez a cikkhez tartozó fórum, ezért van külön, olvasd el!
112. Magdala
2007. febr. 3. 21:19

Az élet úgyebár már a magzati korban elkezdődik.

Egy 40 körüli anyuka megfontoltan, nyugodtan várja a babát, no stressz;

mig némely huszonéves anyukánál nagyobb az esély, hogy ebben az időben trauma érheti a fejlődő magzatot ami a későbbiekben derül majd ki.

2007. febr. 3. 21:12

Én nem gondolnám, hogy egy később szülő nőnél nagyobb egészségi kockázattal kell számolni;

illetve manapság szinte éppen annyi rizikófaktorral számolhat némely tizen-húszonévesen szülő lány/nő.

Természetes a jelenlévők mindig kivételek! és én azokra a fiatalka lánykákra gondolok akik úgy élnek/szórakoznak, hogy annak a későbbiekben bizony következményei lehetnek (narkó, cigi, alkohol, mentális problémák).

110. Ildikócska (válaszként erre: 103. - T.panti)
2007. febr. 3. 20:26
Kedves t.panti! Köszönöm, hogy egyetértesz velem. Még annyit hozzáteszek,hogy az egészségi kockázat is nagyobb a későn szülő asszonyoknál, mind a babára, mind az anyára nézve.
2007. febr. 3. 17:18
Szerintem ez meg belefer, foleg ha nem az elso gyerek. Sokak szerint meg jot is tesz a noknek. Persze megfelelo orvosi felugyelettel. Talan rosszabb, ha valaki elsieti, es felkeszuletlen az anyasagra, ezt a sajat boromon tapasztaltam, anyam az ocsemmel mar teljesen mas volt, mint velem, egesz eltunkben. A 67 eves anyuka azert mar a veglet.
2007. febr. 3. 17:12

Szerintem nincs ezzel semmi gond.

Egyészségügyi szempontból nem szerencsés, de ezeket is ki lehet küszöbölni, hisz már rengeteg szűrő vizsgálat van, valamint a teherbeesés esélye csökken, ezért nem ajánlják (de van aki szerencsés, s így is egyből "összejön" a dolog).

Kívánom neked is utóbbit:)

107. t.panti
2007. febr. 3. 17:01
van egymondás, hogy a nő mindenre képes ,hogy ne legyen gyermeke, és mindenre képes azért, hogy legyen. Végül is mindenki maga dönti el mikor vállal gyermeket. De én azért a 25-35 közötti időre voksolok. itt azért nagyobb az esély hogy még egészségben feltudjuk nevelni is őket.
106. 363d535da9 (válaszként erre: 104. - Honorka)
2007. febr. 3. 16:57

Honorka!


Hirtelen azt hittem, hogy én írtam ezt a hozzászólást annyira egyezik minden!

105. ila
2007. febr. 3. 14:00
Szerintem a mai világban egyáltalán nem kirívó és elítélendő dolog a 40 feletti szülés. Sokan mennek későn férjhez, és emiatt, vagy az anyagi bizonytalanság miatt sokan csak később merik vállalni a gyereket. És a mai nők nem öregszenek olyan hamar,-se belsőleg, se külsőleg- mint régebben.
104. honorka
2007. febr. 2. 22:17
Én is szeretnék még egy kislányt a 3 fiam mellé.Pedig 39 leszek nyáron.
103. t.panti (válaszként erre: 101. - Ildikócska)
2007. febr. 1. 11:45
Egyetértek veled, én is 20 évesen szültem az elsőt, és 4 gyerekem van, csodálatos dolog fiatalon ekkora gyerekek anyukájának lenni, aki későn szül annak is megvan a maga oka, de egyet én még hozzá tennék, van olyan ismerösöm aki megbánta ,mert a gyerek nagyanyjának nézik folyamatosan, a gyerek pedig kicsit cikinek érzi, hogy neki nem olyan fiatal az anyukája mint a társainak.
2007. febr. 1. 10:31

Nem kötözködés,nem belém veszni!

Van egy ilyen topik:Őszintén!40 évesen szülni...

Ott már van pár hozzászólás,vélemény...

2007. febr. 1. 10:15

Sziasztok!

Én 20 évesen szültem az első gyerekemet,négyen vannak, és azt érzem, ha később szültem volna, biztosan nem lettek volna ennyien. Imádnak engem, én imádom őket. A nagylányokkal barátnők vagyunk, az egy szem kisfiamat, aki utolsónak jött világra mindannyian kényeztetjük.

Tulajdonképpen együtt nőttünk fel, és egy pillanatig nem gondolom, hogy veszítettem valamit az életemből, hogy valami kimaradt volna. Jártunk nyaralni, kirándulni, minden rendben van és volt.Ehhez persze kellett egy olyan ember, mint az én férjem, akivel 25 éve élünk házasságban.

És persze, ha még hiányozna valami, nyugodtan pótolhatjuk, hiszen "fiatalok" vagyunk.

De aki úgy dönt, esetleg úgy van lehetősége, hogy később tudjon szülni,neki egy barátnőmet idézném, aki szintén negyven felett szült: Az édesanya szeretetével, és a nagymama türelmével, és tapasztalatával fogja nevelni kisbabáját. Köszönöm, hogy elolvastátok gondolataimat.

2007. febr. 1. 09:21
Igaz,hogy én későn mentem férjhez/27 évesen/, ezzel igaz,hogy semmit nem vesztettem, de 9 évi próbálkozás után sem lettem áldott állapotban. Mindenhol jártunk, semmi eredménnyel. Megbeszéltük a párommal,hogy ha jönn a baba akkor nagy szeretettel várjuk, de ha nem jönn azt is elfogadjuk. Szerintem minden szülő álma, hogy legyen kisbabáuk.
99. Merci
2007. jan. 23. 14:14
Sokan ítélkeznek azok felett a nők felett, akik valamilyen okból, legyen az karrier, vagy esetleg a megfelelő pár megtalálása, 40 éves koruk utánra halasztják a gyermekvállalást. Pedig semmi okunk elítélőnek lenni velük szemben! Sokan vannak és sokan vállalják a rájuk vonatkozó megnövekedett kockázatot is, hogy gyermekük születhessen.
98. Bazsó
2007. jan. 10. 22:20
42évesen szültem a kisfiamat.Természetesen előtte egy nagy orvosi kivizsgálás.Minden rendben volt,az eredmény egy gyönyörű értelmes gyerek,imádjuk!Teljesen megfiatalitott!
97. babi83
2007. jan. 10. 14:14
az én anyukám engem 18, az öcsémet 21, a másik öcsémet pedig 32 évesen szülte. mindenki azt mondta, hogy teljesen megfiatalodott. Én nagyon örülök, hogy ott van az öcsém, mert miután mi már kirepültünk, ő mardt neki, igazából, akiról mindenképp gondoskodnia kell, hiszen még csak 8 éves. És bizony voltak igen nehéz időszakok az ő életében, amikor csak az öcsémből tudott erőtt meríteni, ahhoz hogy mindent továb tudjon csinálni. Így én is azon a véleményen vagyok, hogy a késői gyerek nem rossz, de csak töbediknek.
96. kft
2007. jan. 10. 13:43
az elsőt 22évesen a másodikat 32 évesen szültem.40 évesen miért ne! Ha minden adott hozzá /egészség /is,akkor csak nyugodtan.Ha tehetném én is így csinálnám.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook