Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Szülni 40 felett fórum

Szülni 40 felett (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Szülni 40 felett

❮❮ ... 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 ... ❯❯
245. vica66
2007. júl. 8. 22:42

Kedves Gabi és Zsuzsa!

Csak most írok, pedig már egy hete megvan az eredmény, minden OK. genetikailag, és tutira kislány!:))) Viszont vigyáznom kell magamra, mert nagyon lent van a méhlepény ami azért remélhetőleg arrébvándorol majd. A kiscsaj már sokat izeg-mozog, jól vagyunk.

Gabi, aranyos a baba, megnéztem a képeket!:)

Zsuzsa, Az AFP nem olyan megbízható, biztos minden rendben lesz, drukkolok neked.

Mindenkinek jó egészséget és kellemes babavárást!

Írjatok!

244. ggabi39
2007. júl. 6. 21:43

Babafalvára tettem fel egy pár képet róla. Ha van kedvetek kukkantsátok meg.


[link]

243. ggabi39
2007. júl. 6. 21:41

Sziasztok!


Zsuzsa: Drukkolok, biztos nem lesz baj.


Vica: Mi az eredmény???? Kíváncsian várom!!!


Voltunk 4D-n! Keresztbe fekszik bennem a drága, szegényke próbál fejre állni, de félúton elakadt. Most a háta van felfelé a köldökömnél, a feje nekem a bal oldalamon, a lába a jobb oldalamon van. Ezért szokott fájni nekem a hasam, feszít kétoldalra.

Nagyon nehezen lehetett látni az arcát, mert a talpa örökké a szájában van, vagy ha egy kicsit elveszi az arca elől a lábait, akkor meg a kezét gyömöszöli a szájába. Úgy össze volt gömbölyödve mint egy kis sündisznó. Ráadásul a köldökzsinór is az orra előtt fityeg. Csodálkoztam, hogy nem is csontos, nem is sovány, olyan kis húsos arca van. Mondta is ott az egyik asszisztens, hogy jó nagy gyerek lesz, ha már most ilyen gömbölyű.


Kár hogy ide nem lehet képet csatolni, mefmutatnám nektek. :((

2007. júl. 5. 21:13

Sziasztok,

igaz én csak 39 éves vagyok, de ugyanúgy jártam, mint vica66. Azaz a Sote I.sz. női klinikai Genetikára lettem beutalva a korom miatt. Sajnos az AFP-s MoM értékem is alacsonyabb volt annak ellenére, hogy a nyakiredő érték a 12. heti UH-on nagyon jó volt. A genetikán valóban nem foglalkoznak a korábbi eredményekkel, csak a korommal, és azt mondták, hogy nagyon ajánlatos elvégeztetni az amniocentézist. Én is nagyon féltem, főleg azért is, mert nekem még ez a babó lesz az első. A félelmemet sajnos a vizsgálóhelység és a vizsgálat sem oszlatta el, mert nagyon egyszerű környezetben, és nagyon kis monitoros, UH közben vették le a magzatvizet. Szerencsére már 1 hét eltelt gond nélkül.

Nekünk is 1 hónap múlva kell visszamenni az eredményekért.

Nagyon remélem, hogy nem lesz semmi baj.


Vica, jó neked, hogy már holnap megtudod az eredményedet. Ha eddig nem szóltak, akkor biztos semmi baj nem lesz.

241. 7130b15964 (válaszként erre: 238. - Ggabi39)
2007. jún. 30. 09:12
A choriont azért szokták ajánlani, mert az hamarabb végzik és gyorsabban ad eredményt. Ennek akkor van jelentősége, ha valaki elképzelhetetlennek tartja, hogy megszüli a babát, ha mégsem jó az eredmény (mivel minél nagyobb a baba, annál nehezebb utána a procedúra).
240. vica66
2007. jún. 30. 09:04

Úgy veszem észre, hogy más is fél az amniocentézistől, ezért leírom a tapasztalatomat, hátha segít.

Én is nagyon majréztam az amniótól, de kiderült, feleslegesen. Nekem Bp-en az I.sz.női klinikán csinálták, a Baross u.-ban.

Lefektettek egy kezelőágyra, aztán bekenték a hasam fertőtlenítővel. A doki adott a hasfalamba a bőr alá egy érzéstelenítő szurit, az kb. annyira kellemetlen, mint mikor vért vesznek.(Nem vészes.)Aztán veszi egy másik tűvel a mintát, de azt már nem éreztem egyáltalán. Közben a doki nézte az ultrahangon a babát, én meg inkább a plafont, mert nem mertem odanézni, és próbáltam lazítani, bár a szívem majd kiugrott az izgalomtól. De csak 1-2 pillanat volt az egész, aztán felkelhettem és mehettem is haza. Mondták, feküdjek, pihenjek 2 napot. Szerencsére se közvetlen utána, se később nem görcsöltem. Egyébként akik előttem mentek be, hasonlóan gyorsan végeztek, és megkönnyebbülve, vidáman jöttek ki. Szóval, amilyen félelmetesen hangzik, ahhoz képest kb. annyira rossz, mint egy vérvétel.

A vetélés egyébként szerencsére igen ritka, a dokim is azt mondta, hogy ő még nem hallott, nem látott olyan kismamát, aki elvetélt volna ettől.(Pedig nem fiatal pasas.)Viszont még mindig ez a legbiztosabb módja, hogy a legtöbb kromoszóma-rendellenességet kiszűrjék. Kb.3-4 hét után van eredmény, de ha valami gáz van, már előbb telefonálnak.

Lehet, hogy más kellemetlenebbül élte meg ezt a vizsgálatot, de erre lehet hogy tesz egy lapáttal a stressz is, a félelem. Ettől szeretnék egy picit megkímélni másokat, ezért írtam mindezt le. Bocs, ha kicsit hosszú voltam.

Jó egészséget mindenkinek!

239. vica66 (válaszként erre: 237. - Ggabi39)
2007. jún. 22. 10:29

Szia Gabi!

Jé, tényleg eltelt már több mint 2 hét azóta. Igazából meg sem fordul a fejemben, hogy bármi gond lehet. A nagy izgalomban elfelejtettem bejelölni, hogy nézzék meg a nemét. De már két UH-n is azt mondták, hogy kislány. Szóval elég valószínű. Amúgy nagyon jól vagyok, csak nagy ritkán ég a nyelőcsövem.

A 4D-n biztos jobban fogod látni. :)))

Minden jót nektek, kellemes babavárást! :)))

Puszi: Vica

238. ggabi39 (válaszként erre: 232. - 32050f4944)
2007. jún. 21. 20:29

Szia Audrey!


De jó, hogy te megúsztad! Én is szerettem volna ezt az élményt kihagyni az életemből, de nekem a vérvétel az Istenhegyin nem lett jó. Ők a chorionboholy mintavételt ajánlották, de arra nem mertem elmenni.

Nektek is kívánok jó egészséget!

Gabi

237. ggabi39 (válaszként erre: 234. - Vica66)
2007. jún. 21. 20:26

Szia Vica!


De örülök, hogy minden rendben volt! Már nem kell sokat izgulni a telefon miatt. De ha eddig nem telefonáltak, szerintem már nem is fognak. Azok a lányok, akik a SOTE-n csináltatták, azt mondták, ha 2 héten belül nem szólnak, akkor már meg lehet nyugodni. Az utolsó héten meg már csak a papírmunkát csinálják.

Kíváncsi leszek kit rejt a pocak, ugye megírod?

Én tegnap voltam UH-n, végre alaposan végig lett nézve. Minden rendben, medence fekvéses, és 663 gramm a becsült súlya. 2 hét múlva megyünk 4D-re, remélem addigra megfordul, mert most igenrosszul fekszik, sokat keményedik a hasam.

Vigyázz magadra!

Puszi:

Gabi

236. sophialoren (válaszként erre: 235. - Orsidiana)
2007. jún. 19. 09:01

gratulálok Nektek! De azért egy kicsit más, amikor a férfi 30-40 éves...a legszebb férfi kor..nekik még simán lehet akkor is gyerekük!

ugyanez a kor egy nőnél már rizikósabb!

2007. jún. 18. 23:57
Szerintem ha egy pár úgy érzi h gyermeket szeretne akkor az az édes kisbaba csak foganjon meg és egészségesen szülessen is meg.......ezt kívánom mindenkinek......én 23 éves vagyok van egy gyönyörű egészséges 7 hónapos kis Istennőm a párom 38 éves...kérdem én késő????sztem nem......mindenki akkor vállaljon gyermeket amikor úgy érzi h szüksége van rá......és mindent meg tud neki adni(nem anyagilag értem) igaz korral nő a kockázat....de akkor is a reményt sosem szabad elveszíteni......nekünk nagyon nehezen sikerült rengeteg nehézség volt félelem és fájdalom de Ő kárpótol mindenért.....mindenkinek HAJRÁ!!!!!
234. vica66 (válaszként erre: 231. - Ggabi39)
2007. jún. 17. 19:39

Szia, Gabi!

Igen, szerencsére túl vagyok rajta!:))) Kb. annyira volt rossz, mint egy vérvétel, tehát kár volt izgulnom. Eredmény július 2.-án lesz. Állítólag, még mindig ez adja a legbiztosabb eredményt. Szerencsére utána is teljesen jól voltam, nem okozott semmi gondot. Szóval, ha valakire ez vár, nyugodtan vállalhatja.

Különben nagyon jól vagyok, remélem, te is hasonlóképpen.

Mindenkinek minden jót kívánok! :)))

233. 7130b15964 (válaszként erre: 232. - 32050f4944)
2007. jún. 16. 20:24
Én is a Géndiagnosztikai Orvosi Intézetet választottam (Istenhegyi út). Maximális kényelem, profi ellátás, készséges kiszolgálás. Mindenkinek csak ajánlani tudom őket. Én az integrált tesztet választottam (14. hét előtt vérvétel+UH eredmény egy órán belül, majd 16. hét környékén még egy vérvétel, amit 18. hét környékén egy uh követ). Nagyon sok egészségpénztárral szerződtek, bár készpénzzel kell fizetni, de a számlát a pénztáraknál el lehet számolni.
2007. jún. 16. 20:12

Decemberben voltam 40( én is 66-os vagyok), és februárban szültem a 3. fiamat.

Istenhelyi Klinika: időpont, UH, vérvétel: másfél óra alatt mindent megcsináltak, 1 órát kellett várnom az eredményre, ami alapján bátran vállalhattuk a babát. Ha csak kis esélye is lett volna arra, hogy gond van, vállaltam volna az amniocentézist.

Egészséges, gyönyörű kisfiam született, igaz, korábban a kiírtnál( 33. héten), de nekem a másik két, nagyfiam is koraszülött volt.


Vica, drukkolok neked!

231. ggabi39 (válaszként erre: 225. - Vica66)
2007. jún. 16. 20:08

Szia Vica!


Látom már túl vagy rajta! Remélem nem fájt. Pihenj nagyon sokat, és írj ha megvan az eredmény. Teljes szívemből drukkolok, hogy minden rendben legyen. (Ne izgulj ugyanez volt Debrecenben is. Egyik kutya másik eb, mármint a kórházak. )

Jó egészséget Nektek!

Gabi

230. sophialoren (válaszként erre: 228. - Zsuzsa68)
2007. jún. 11. 12:00
Szia Zsuzsa! Köszönöm amit írtál és hidd el, nagyon bízom még mindenben! Nekem nem volt és most sincs semmilyen egészégi problémám, tehát elvileg miért ne lehetne? És Neked nagyon nagyon gratulálok!!!
2007. jún. 11. 11:31
Férjem reggel megint előállt az ötlettel: esetleg még egy gyerek? Hátha kislány lesz! Érdekesen hangzik:)
228. zsuzsa68 (válaszként erre: 214. - Sophialoren)
2007. jún. 11. 10:34

Szia,

én is 39 éves vagyok. Már azt hittem, hogy nem lehetek természetes úton terhes, mert közben sok vetélési kockázatot okozó problémáim is voltak. (Pajzsmirigy alulműködés, túlsúly, jaj és a 39 év) Szerencsére nem adtuk fel, és ha minden jól alakul, akkor ez év novemberében már mi is babázni fogunk. Most 17 hetes terhes vagyok.


Én is osztom, azt a véleményt, hogy első babához már nem éppen ez a kor a legmegfelelőbb, mert nekem sem voltak korábban problémáim a koromból kifolyólag, de a terhességgel olyan hormonális változások zajlanak a szervezetünkben, hogy nálam pl.: 5 hete egy mélyvénás trombózist okozott.


Egyébként nekem sem volt soha bajom a korommal, mert a mai napig senki

nem néz 39 évesnek, és talán e miatt is próbáltam húzni a babavállalást,

mert úgy éreztem, hogy még túl fiatal vagyok hozzá.

Most már belátom, hogy tévedtem. Nem a külső, és ahogy érezzük magunkat, az számít, hanem igen is a biológiai órára is figyelni kell.


Szóval ne add fel!!! Kitartás!!!

227. sophialoren (válaszként erre: 226. - Anyafül)
2007. jún. 6. 10:15
ezt írtam én is korábban:))
2007. jún. 6. 09:42
Van aki már 40 és van, aki mégcsak 40.
225. vica66
2007. jún. 6. 00:00

Kedves ggabi! (és akiket még érdekel, esetleg)

Megvolt a genetikai tanácsadás, ami a következőképp zajlott: telefonon kellett időpontot kérni, amit kaptam is, de.11-re. Ehhez képest furcsálltam, hogy kb 40 kismama várakozott. Mint kiderült, azért, mert gyakorlatilag érkezési sorrendben foglalkoztak velünk. Ennek eredményeképp kb 3 órát kellett átlagosan várakozni és sresszelni mindenkinek. Akkor vajon miért kellett időpontra bejelentkezni előzetesen?! Mikor végre bejutottam, a doki bele se nézett a leleteimbe, egyszerűen megkérdezte az életkoromat és a páromét, s ennek alapján kijelentette, hogy 2,5% az esélye, hogy mondjuk down-kóros legyen a gyerekem, tehát melegen ajánlja az amniocentézist. Arra nem is volt kíváncsi, hogy pl. volt-e a családban valamilyen rendellenesség. Mindezt szerintem telefonon is megbeszélhettük volna. Bp. Sote I.sz. női klinika.

Szóval, nem úszhatom meg az amniót, mert hát ki akar beteg gyereket, tehát bevállalja az ember. Azért én fel vagyok háborodva az eljáráson. A magzatvízvétel holnap lesz, rohadtul félek.

Mindenkinek a legjobbakat!

224. vica66 (válaszként erre: 223. - Ggabi39)
2007. máj. 25. 21:03

Szia ggabi!


Örülök, hogy minden rendben, így legalább már nyugodtabban nézel a hátralévő idő elé. Én a jövő héten megyek a genetikai tanácsadásra, aztán meglátjuk. Az előzetes UH-n azt mondták, kislány. Szóval egyenlőre(mert azért az én lánykám még nem 100%) úgy néz ki, mindketten lányos anyucik leszünk. :))) Nekem ez a 17.hét.


További örömteli babavárást kívánok és mindenkinek kellemes napokat!

223. ggabi39 (válaszként erre: 217. - Vica66)
2007. máj. 25. 18:42

Szia Vica!


Először is gratulálok az AFP-hez!

Megjött az amnio eredményem! Minden rendben, genetikai és kromoszóma eltérés nincs: 46XX, vagyis kislány!!! Ez a 20. terhességi hetem, a felén már túl vagyok, remélem a másik felében is rendben lesz minden.


Mindenkinek köszönöm a drukkot és kívánok problémamentes terhességet, jó egészséget!!!

222. H MAYA
2007. máj. 25. 14:46

Ez a te döntésed,ne hagyd magad befolyásonli.

A tanácsainkat elmondhassuk,de az anyaság érzése olyan jó dolog hogy semmiképpen nemhagyhatod ki, a korodtól függetlenül,neked kell bevállalnod.

2007. máj. 25. 14:12
Ma hallottam hogy egy 60éves nő ikreknek adott életet! No coment!!!!!
2007. máj. 24. 11:00
Aranyos vagy, köszönöm! (és már előbb is éreztem, hogy itt lenne az ideje, de a körülményeim nem voltak olyanok)
219. 1a50c86bb0 (válaszként erre: 218. - Sophialoren)
2007. máj. 24. 09:52

Nem tartozol magyarazattal, ha most erzed, hogy itt az ideje, akkor ez a helyes dontes, es hajra! Szerintem is inkabb igy, mint elszurni a gyereknevelest, bepotolni az elmaradt ifjusagot gyerek mellett.

Sok szerencset a babaaldashoz!

218. sophialoren (válaszként erre: 160. - Elviracska)
2007. máj. 24. 09:38

Persze, "hosszabb távon is gondolkodni kell". De örüljön az, akinek a "társadalmilag elfogadott" időben jöttek össze úgy a dolgai, hogy vállalhatott gyermeket. Akkor Te szerencsés vagy.

Pont fiatalon a megfelelő emberrel voltál együtt, jó helyen, jó időben, lakással, anyagi fedezettel,..stb és még a gyerek is egyből összejött. De ezzel nem mindenki van így. Felelősség bennem is van, de most vagyok ott és úgy, hogy vállalhatok gyereket. És az elsőt. És mindent megtennék érte, hogy legyen. És most nem az jut eszembe elsőre, hogy majd milyen jó lesz, ha lesznek unokáim...

217. vica66
2007. máj. 23. 22:00

Továbbra is kíváncsian várom a hasonló cipőben járók és a véleményalkotók hozzászólásait.

ggabinak üzenem: remélem, minden rendben! Nekem most lett meg az AFP-m, ami tökéletes lett és minden ok. eddig.

Mindenkinek jó egészséget!

2007. máj. 23. 17:30

"60 évesen ikreknek adott életet


60 évesen szült egészséges ikerpárt egy amerikai asszony New Jersey államban, ezzel ő lett a legidősebb nő az Egyesült Államokban, aki ikreknek adott életet - számolt be róla szerdán az amerikai média.


A pszichoterapeutaként és életmód-tanácsadóként dolgozó Frieda Birnbaum tavaly utazott Dél-Afrikába, hogy mesterségesen megtermékenyítsék. A beavatkozás sikerült, így a nagymamakorú asszony kedden szülte meg a két fiút a Hackensack Egyetem Orvostudományi Központjában. Saját bevallása szerint az idős hölgy terhességével arra akarta felhívni a figyelmet, hogy a kor a gyerekvállalással nem függ össze.


A nőnek és férjének 38 éve tartó házasságából egyébként már három másik gyereke is van: a legfiatalabb 6, a középső 29, a legidősebb 33 éves.

FH"

Upsz....

❮❮ ... 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook