Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Szülni 40 felett fórum

Szülni 40 felett (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Szülni 40 felett

155. chewy
2007. márc. 30. 18:05
Sziasztok!Ket hazassagombol 3 gyermekem szuletett.Mindket hazassagomnak vege.41 eves vagyok es eszembe sem jutott,hogy megegyszer szuljek.Egeszen eddig,de megismerkedtem valakivel....38 eves es nincs meg gyermeke.Tervezgetjuk kozos eletunket es nagyon szeretnem megajandekozni az apasag erzesevel.Az Elet tartogat varatlan fordulatokat.Mindenkinek kivanok egeszseget es boldog napokat,kortol fuggetlenul!
154. KIRA7
2007. márc. 29. 15:25
Az én anyám 40 évesen szülte a hugomat.Már nekem is voltak gyerekeim.Nyugodtan szülhet bárki én mondom.Az anyámat megfiatalította a gyerek.Olyan pörgős mint egy fiatal.Valóban Javítja az életminőséget,ÉS nem leszel olyan korán beteges.Anyám 52 éves, de semmi baja,egy szem gyógyszert sem szed.Jót tett neki a gyerek,pedig nem akarta magtartani de már nem vették el tőle.Nem bánta meg,de én mondom nagyon szép kislányt szült.
153. dobos
2007. márc. 23. 19:49
Én nagyon örülök ,mert megadatott,hogy 52 évesen az unokámat babusgatom nem pedig a sajátgyerekemet kell iskolába elkísérni.Betegségből rokkantnyugdíjas lettem ami 39 évesen következett be.Kívánom mindenkinek legyen saját gyermeke és élvezze az anyaságot.
2007. márc. 23. 16:47
Szerintem a gyerekvallalas nincs korhoz kotve.Persze az esszeruseg hatarain belul. Szerintem a noi szervezet tudja mi a jo neki,amig kepes valaki spontan teherbeesni,abban nincs semmi rossz.Persze 60-70 evesen,na azt azert mar nem.Ebben a korban mar csak mesterseges megtermekenyitessel megy a dolog,es ezzel ebben a korban mar en sem ertek egyet.De ha valaki 40 eves kora korul esik teherbe,azzal semmi gond.Akinek 20 evesen van turelme,annak 40-en is ugyanugy van,es akinek 20 evesen egyaltalan nincs,lehet,hogy kesobb sem lesz.Ismerek olyat,akit eveken keresztul kezeltek,hogy gyereke lehessen,es nem jott ossze,aztan 5 evvel azutan,hogy abbahagyta a kezeleseket,42 evesen ,kezelesek nelkul lett terhes,van egy egeszseges kislanya,es fiatalabbnak nez ki ,mint elotte.Szoval,kedves 40 evesek,nyugodtan,ha az elet ugy hozza!
151. csacsa (válaszként erre: 150. - Castellina)
2007. márc. 23. 15:35
Bizony bizony. Es ne felejtsuk el hogy not az eletminoseg es kesobb halnak az emberek :o)
2007. márc. 23. 15:32
Szerintem is manapság természetes dolog, hogy 30-40 évesen is szülnek gyereket a nők. Ha valaki jó állást szeretne, szinte alapkövetelmény 2-3 diploma, ehhez pedig idő kell. Sokan előbb megvalósitják önmagukat, szereznek egy jó állást, megteremtik az egzisztenciájukat, majd utána jut eszükbe a gyerekvállalás. Hol van már az az idő, amikor a nők életcélja a gyerekszülés volt!!!
149. csacsa (válaszként erre: 147. - Csutka)
2007. márc. 23. 15:12

En egyetertek veled. En 33 vagyok es most voltam a dokinal hogy ygereket akarok. O azt mondta hogy ne aggodjak a korom miatt mert a mostani vilagban a nok 30-40 kozott valalnak gyereket es hogy en meg csak ennek a kornak az elejen vagyok.

Es igen nekem is van egy baratnom aki 41 eves mult es most szuletett meg a gyonyoru es egeszseges kisfia. Es elvezte a terhessege minden pillanatat.

2007. márc. 23. 15:08

Ma végeztem el egy terhességi tesztet,37 éves vagyok,3 gyerek anyukája.Nem vagyok terhes,ez nagy megkönnyebbüléssel töltött el.De eszembe sem jutott azon elmélkedni,ez alatt a pár nap alatt ,hogy öreg lennék egy újjabb jövevényhez.

Szóval most tudatosult benem hogy akár a korom miatt is meditálhatnék a kérdésen????

Na nem!!!!

Elvirácska!Ne haragudj,de ez baromság!A türelem nem korfüggő!Sőt!

A gyerekvállalás sem korfüggő!Úgyhogy ez a kérdés sem kérdés!

Jöjjön aminek jönnie kell!

Ha Isten kecskét ád ,Ád hozzá legelőt is!!!

(nem rég tanultam)

147. Csutka (válaszként erre: 146. - Elviracska)
2007. márc. 23. 14:21

Nem vitatkozni akarok!


A barátnőm első gyereke (24 évesen szülte) felnevelődött a család, nagyszülők segítségével. A másodikat 41 évesen szülte. Végtelenül élvezte a terhesség és a gyes minden pillanatét. Akkor látta be, hogy az első gyereknél még nem volt elég érett az anyaságra és sok szép pillanatot szalasztott el, mert minden más jobban foglalkoztatta, mint a babázás. Akkor még önzőbb az ember, és úgy érzi valamiből kimarad, ha 100%-ban leköti magát egy gyerekkel.


Én is most, közel 40 éves fejjel jutottam el oda, hogy gyereket szeretnék. Az már más lapra tartozik, hogy az ennyi idős emberek genetikája nem biztos, hogy lehetővé teszi a gyors fogantatást. Abba azonban teljesen biztos vagyok, hogy ha sikerül a baba szerető és kiegyensúlyozott légkörben fog felcseperedni, és nem fogja hiányát elszenvedni annak, hogy nem tinik a szülei!!!

2007. márc. 23. 13:05
Véleményem szerint van jó és rossz oldala is ,egy ami jó ,hogy valóban ujra átélheti az anyuka babázás szerepét az anyuka ,de 40 évesen már nincsen annyi türelem a kisbabához.Ahogy telik az idö egyre kevesebb,és a gyerek ,ezt érzi minden esetben.
2007. márc. 20. 22:59

Nekem a barátnőm anyukája Katát 20 évesen több hormon gyógyszer után szülte, a kistestvérét 40 évesen, mindenféle beavatkozás nélkül lett terhes.

Szabolcs 4 éves volt amikor meghalt az apukája rákban. A barátnőm anyukája így nem maradt egyedül, és a lánya és a veje velük laknak egy udvarban.

144. dobos
2007. márc. 20. 12:31
Szerintem ha az előső baba akkor kockázatos,nagyon kell vigyázni,sima szülés is nehezebb lehet mint 30 évesen.
143. vica66 (válaszként erre: 141. - Klarissa)
2007. márc. 10. 23:49
Kedves klarissa! Minden tiszteletem a tiéd, hogy az 5. gyermeket is vállaltad 46 évesen. Igazán szép nagy családod van! Akkor én 40 évesen nem panaszkodhatok a másodikkal. Már láttam ultrahangon (igaz, még picike), de már elérzékenyültem tőle. Én is úgy érzem, mint ahogy te írod, hogy nem véletlen az érkezése (bár még nem merem elkiabálni), mert kb. 4 éve nagyon szerettem volna még egy gyereket, de akkor valahogy nem jött össze, most meg, amikor már szinte lemondtam róla, meglepett. Remélem, minden rendben lesz, mert most jobban parázok, mint az elsőnél.
142. margareta51 (válaszként erre: 141. - Klarissa)
2007. márc. 10. 22:37
Nagyanyam 46 evesen szulte a tizennegyedik gyereket,tehat a nagynenem es koztem 7 ev volt a korkulombseg.Annak idejen a nagy gyerekek haragudtak a kis jovevenyre de az oreg napjaikra a legkisebb maradt veluk.
2007. márc. 9. 19:39
Sziasztok!Örülök hogy rátaláltam erre a topikra,így elmondhatom én is a tapasztalatomat. 53 éves vagyok, 7 éve,tehát 46 évesen szültem 5.kislányomat.Rá három hónapra megszületett első unokám(fiú)is.Őszintén bevallom, megijedtem mikor rájöttem hogy ez még nem a változó kor,napokig sírógörcsöt kaptam mikor eszembe jutott hogy döntenem kell.És felelőséggel! Aztán a családi tanács úgy döntött, hogy vállaljuk,s megkönyebbültem mert titkon én is ezt szerettem volna.Őszintén elmondhatom hogy nem bántam meg. Hiszem hogy minden embernek küldetése van, s gyakran eszembe jut hogy nem véletlen hogy így alakult.Csak el kell fogadni a felkínált lehetőséget.Néha úgy érzem már öregek vagyunk egy kisgyerekhez, kevesebb a türelmünk mint a többihez, s akkor a nagyok közbelépnek. Ezért tényleg jó ha nem az első a "késői".De ha már nincs egyedül az a legnagyszerűbb.A gyerekeim életkora:7,15,22,28 és 32 év.A két legnagyobb már nem lakik velünk.Én úgy érzem,velünk bármi történik, egyik gyerekem sem áll egyszál magában a világban.Megnyugtat hogy bár viták vannak közöttük,mindig számíthatnak egymásra.
140. Brenda (válaszként erre: 118. - Ggabi39)
2007. márc. 7. 12:08

Kedves Gabi!


Most olvastam ezt a topikot, és meghatódtam az írásodon. Neked van igazad, hidd el, ha ez a gyermek megfogant, akkor meg kell születnie, az Égiek küldték, és ott a helye köztetek! Örülök, hogy Te is gyilkosságnak nevezted az abortuszt, mert az is, akárhogy szépítjük! Jó lenne, ha a hasonló cipőben járók, véletlenül teherbe esők Hozzád hasonlóan egy kicsit transzcendens ajándéknak is tekintenék a gyermekáldást, és nem olyan piaci kofa módjára gondolkodnának róla, hogy nekem már van kettő, nem kell mégegy, mehet a kukába! Egyszerűen nincs jogunk megölni egy embert, akkor sem, ha 5 hetes, és én hordom a szívem alatt.

Biztos vagyok benne, hogy nagyon sok örömet és boldogságot fog hozni neketek a kisbaba, és persze fiatalon tart majd, ami nem mellékes!

139. ht (válaszként erre: 129. - Bazsó)
2007. márc. 7. 11:48

Szia ggabi!


Én 41 éves elmúltam, amikor a kislányommal (első gyerek) terhes lettem, spontán módon. Nagy kérdés volt, hogy milyen vizsgálatok legyenek. Nekem akkor azt mondták, hogy a vérből történő szűrés csak Down kórra jó, az aminocentiózis minden kromoszóma eredetű rendellenességre. Így nem is volt kérdés melyik legyen (aminocentiózis. Egyáltalán nem fájt, és ma már majdnem 3 éves egészséges lányom van. És: még próbálkozunk eggyel, hátha összejön! Szerintem nyugodtam vállald be, nem sok problémát halottam róla, és az eredménye tuti.

2007. márc. 7. 11:25
Én is közel 40 voltam, mikor szültem, NEM BÁNOM!!!
137. vica66
2007. febr. 28. 20:48
Köszi a bíztatást Virágoskert, rám is fér, mert a tesztnek fél perc se kellett az egyértelmű eredményhez: babát várok. Csak hát most még annyi a kétség bennem... Igaz, az első gyereknél is az elején nagyon magam alatt voltam, pedig vártuk. (Biztos a hormonok.) Aztán persze ez elmúlt, és végig nagyon jól éreztem magam. Most arra gondolok, így mégsem marad egyedül a világban a gyermekem, mert lesz egy testvére, viszont néha öregnek érzem magam a dologhoz, annak ellenére, hogy a legtöbben nem nézik ki belőlem a korom.
2007. febr. 28. 18:14

Én a harmadikkal, 17 év és 1 nap külömbséggel kerültem álldott állapotba, 39 évesen. Az első gondolatom az volt, nem tartom meg. Aztán mikor kilett tűzve a nap, akkor már lelkileg összeomlottam. Megtartottuk:), most nagyon boldog, vidám, fiatalos Anyuka vagyok. Azóta 100x, 1000x elmondtam "kár lett volna az életemből, életünkből kihagyni Őt"

Én Mindenkinek azt tanácsolom, kettőtt fiatalon (24-25) és a harmadikat pedig 40 évesen. Igazából most élvezem a a babázást, újra tanulom a mondókákat és a versikéket:), nem is beszélek a mesékről.


Vica66, ne félj semmitől!!! Hidd el, nagyboldogságban lesz részed!

135. vica66
2007. febr. 24. 12:13

Nagyon úgy néz ki, hogy 40 évesen én is babát várok. Még nem 100%, de elgondolkodtat. Ezért is olvasgattam végig a topicot. Már van egy 7 évesem (őt se kapkodtam el), aki nagyon szeretne testvért, de mégse így terveztük, bár én már régóta vágytam még egy gyerekre. Most, hogy itt a "helyzet", kicsit majrézok. Jobban, mint az elsőnél. Hogy hogy fogom bírni, a vizsgálatoktól, hogy egészséges lesz-e, hogy fel tudjuk-e nevelni, hogy ezekben a nehéz időkben miként élünk meg... Szóval sok bennem a kétség, de ha bebizonyosodik, persze megtartom.

Kíváncsi lennék, hogy van Audrey39, aki a topicot indította?

134. ggabi39
2007. febr. 9. 09:18

Kedves Lányok!

Köszönöm a jókívánságokat. Én is kívánok mindenkinek nagyon jó egészséget!

A dokibácsi egyáltalán nem csodálkozott. Azt mondta, egyáltalán nem vagyok idős a szüléshez, még pont az aktív koromat élem, egyre többen vagyunk akik 40 körül vállalnak még babát. Tanácsa: No stressz, vitaminok, és ha gáz van a munkahelyen, akkor rögtön szóljak, kiír táppénzre.

Puszi Nektek!

133. Bazsó (válaszként erre: 131. - Ggabi39)
2007. febr. 9. 07:31

Drága ggabi!


Gratulálok a döntésetekhez!

Kívánok neked győnyörű,kellemes 9-hónapot,és egy egészséges, gyönyörű kisbabát!:))

132. Magdala (válaszként erre: 131. - Ggabi39)
2007. febr. 8. 22:31

Gratulálok a döntésetekhez!

Nagyon szép babavárós hónapokat és egészséges kisbabát kivánok Nektek!

131. ggabi39
2007. febr. 8. 19:56
Sziasztok! Voltam dokinál. 9mm-es petezsák látható, azt mondta ez 4-5 hetes terhességnek felel meg. 2 hét múlva mennem kell újra, akkor talán már látható lesz az embrió is. A doki megnyugtatott nem lesz semmi baj. Úgyhogy belevágunk.
130. anita7 (válaszként erre: 127. - Ggabi39)
2007. febr. 7. 10:33

Szia!

Ha megnézed a www.sote.hu, és azon belül a klinikák alatt a vizsgálatokat, ott megtalálsz elég sok mindent az amniocentézisről!

Én is most böngésztem,igaz nálam nem a korom miatt jöhet szoba sajnos! :-(

129. Bazsó (válaszként erre: 127. - Ggabi39)
2007. febr. 6. 20:25

Szia ggabi!

Gondolom nem ért váratlanul a teszt eredménye,de most már legalább tisztában vagy a helyzettel.

Mi is voltunk a párommal genetikai tanácsadáson.

A doktornő mint lehetőséget,felvetette az amniocentézist.Nem mondott se jót-se rosszat,ránk bízta a döntést.

Annak tudatában,hogy mekkora a vetélési % egy ilyen beavatkozás miatt,úgy döntöttünk nem csináljuk meg a vizsgálatot.

Közben tudomásomra jutott a vérvételes teszt az Istenhegyi Klinikán.

Beszéltem egy orvossal,de már nem ajánlotta mert az első vérvételről már lemaradtunk.

Vagyis kifutottam az időből.

Nem tudok tapasztolatokról beszámolni,csak annyit,hogy semmilyen kockázata nincs,sem a babára sem az anyára.Javaslom beszélj egy orvossal a részletekről,kérj bővebb felvilágosítást.

128. honorka (válaszként erre: 106. - 363d535da9)
2007. febr. 6. 16:59
Szia Gyöngyös! Nagyon hasonló cipőben járhatunk,ha gondolod sűrűbben levelezhetnénk
127. ggabi39
2007. febr. 6. 15:37

Megcsináltam a tesztet. Pozitív. Csütörtökön vár a dokibácsi. A párom azóta sem lelkes. Mondtam neki, ha egészséges a baba nem vetetem el, hiszen a jó Isten biztos nem véletlenül küldi nekünk.

De még rengeteg vizsgálat vár rám. Nem lelkesedem az amniocentézis gondolatától. Sokat bogarászom a neten, hátha találok róla véleményeket, nem sok sikerrel. Nem tudom az Istenhegyi Klinikán a vérvételes szűrés mennyire megbízható. Az egy dolog, hogy ők odaírják 95%-ban megbízható eredményt ad, de vajon tényleg?

126. deva55
2007. febr. 5. 09:59

Én is 35 évesen szültem egyszem lányomat.Boldog voltam,de nem mertem vállalni második gyereket,féltem, hogy nem tudnánk felnevelni őket.


Átmenetileg megfiatalított, 40-50 évesen még fiatalnak érzi magát az ember, /45 évesen még szánkóra is ültem a kedvéért/ utána romlik az egészsége. Most a lányom szemében már öregek vagyunk.

A nagyszülők nem korán, szép kort megérve, de a lányom kicsi korában meghalltak, így kimaradtak a nagyi nyaralások, papó mesék stb. Ezzel azt akarom mondani, hogy megfosztottam a nagycsalád örömétől, olyan élményektől és tapasztalatoktól, amit mi nem tudunk megadni.Emiatt mindig lelkiismeretfurdalásom van.

Azt hiszem én is, hogy késői gyerek, csak valóban többediknek jó, hogy legyen kire számítania, ne maradjon egyedül a világban.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook