Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Pánikroham során mennyire gyorsul a pulzus? fórum

Pánikroham során mennyire gyorsul a pulzus? (tudásbázis kérdés)


1 2 3 4 5 6 7 8 9
2016. aug. 21. 12:49

Nem tudom .. Majd. a kivizsgálás ok során kiderül ..

Az egy biztos h nagyon oda figyelek minden egyes mozdulatomra .. És ha egy ijesztőbb tünetem van akkor jön a megilyedés elkezd verni a szivem mint állat 10-20 perc múlva jobb utàna ..

2016. aug. 21. 11:09
A másik meg az, hogy amúgy is a vizsgálatok legelején vagy. Számtalan dolog okozhat ilyen panaszt, aminek semmi köze a pánikhoz vagy a szívbetegségekhez. Lehet egy egyszerű hormoningadozás is. De én abból is gondolom, hogy ez inkàbb lelki baj, mert 6 fórum 1-2 hónap alatt erre utal.
36. Bocis (válaszként erre: 26. - Diuuuusssss)
2016. aug. 21. 10:52
Nem lesz szívrohamod! Azért szapora a pulzusod, mert nem jól veszel levegőt. Értem kétszer jött a mentő, mert bepánikoltam, zsibbadt a bal karom stb. Mindkétszer azt javasolták, hogy zacskót elővenni, abba lélegezni normálisan, míg megnyugszol. Ha nem jön össze, adják a nyugtatót, az rögtön segít minden "szívrohamon". :) Viccet félretéve a pánikroham igenis valós probléma, szerintem akinek nem volt, egyrészt örüljön, másrészt nem hiszem hogy el tudja képzelni milyen érzés. Nekem is az összes negatív lelet után kellett mennem "szakemberhez", aki rögtön írja a nyugtatót és kedélyállapotjavítót, ami egyrészt jó, mert tök boldog leszel tőle :))), bár én másfél hét után abbahagytam, mert állandóan aludtam tőle és már idegesített a dolog. Nálam a nyerő a légzésre figyelés, nem lassú, nem gyors, csak normális légzés. Ja, esetleg a jóga is segíthet. Kitartás!
35. 937a2a883a (válaszként erre: 32. - Igazság hol vagy?)
2016. aug. 21. 10:31
Ma már hivatalosan nem létezik ez a betegség, csak a köztudatban van jelen. Ezt nekem több orvos és egy pszichológus mondta. :) Amúgy igaz, a lényegen nem változtat, mert amilyen tünetek erre vonatkoznak, azok valóban léteznek, csak ma már nem ez a pontos diagnózis.
34. 937a2a883a (válaszként erre: 30. - Diuuuusssss)
2016. aug. 21. 10:28
Úgy gondolom erre adtam már választ, de te annyira a fejedbe verted, hogy te csak pánikbeteg lehetsz és szívinfarktusod lesz, hogy nem is "hallod" meg a válaszokat. A bepánikolást és az igazi pánikrohamat ne is hasonlítsd össze. Illetve egy csomó mindent írtunk/kérdeztünk és szinte mindenki a pszichológust tanácsolja.
33. Targaryen (válaszként erre: 30. - Diuuuusssss)
2016. aug. 21. 10:24

Szia!


Én is végigjártam csomó orvost, csomó vizsgálatot... Nekem vannak más betegségeim is (azok nincsenek összefüggésben az agorafóbiámmal), de hidd el, hogy ha pánikbeteg vagy, akkor nem fog segíteni az, ha orvosoknál kilincselsz. A probléma a fejedben van... és ezen csak pszichológus tud segíteni.

Keress egy szakembert. Nem kell szégyellni.. Szégyellnivalója annak van, aki emiatt elítél... vagy annak, aki tudja, hogy gondja van... megkeseríti a környezete életét azzal, hogy nem kér megfelelő segítséget. Szóval keress pszichológust! Majd ő megmondja, hogy pánikbeteg vagy-e vagy "csak" szorongsz.

2016. aug. 21. 10:23
Dg:Hipokondria.Olvass utána.
31. Targaryen (válaszként erre: 29. - 937a2a883a)
2016. aug. 21. 10:21

"Nem mindenki pánikbeteg, csak mert fél valamitől vagy elkapja egy-két tünet." Részben igazad van... viszont belőlük jóval magasabb számban lesz pánikbeteg is, mint azokból, akiknek nulla tünetük nincs, vagy a felmenők között nem volt senki pánikbetegségre hajlamos.

Pszichológushoz kell menni... olyanhoz, aki erre szakosodott. Pszichiátert nem javaslom. Már én is nagyon bánom, hogy pszichiáterre bíztam magam, mert az csak bogyókkal töm.

Ha már anno pszichológushoz mentem voltam, talán már gyógyult lennék... Így viszont közel sem.

2016. aug. 21. 10:20
Kedves Szanszi ha nem pánikroham akkor mi? Mi bajom van ??
29. 937a2a883a (válaszként erre: 28. - Targaryen)
2016. aug. 21. 10:10
Nem mindenki pánikbeteg, csak mert fél valamitől vagy elkapja egy-két tünet. A te leírásodat hallottam konkrétan minden pánokbetegtől. A fórumindító problémájára még mindig azt mondom, hogy ez akkor sem az. Elég csak elolvasni a másik 5 fórumát.
2016. aug. 21. 10:03

5éve vagyok pánikbeteg, de konkrétan csak 3éve diagnosztizáltak (akkor kértem először segítséget).

A pulzus lényegében semmit nem jelent. Nekem olyankor eszembe se jutna a pulzusomat méregetni... nem tudom, én olyankor csak azon tudok kattogni, hogy kerüljek ki abból a szituációból, amiben rosszul lettem.

Egyébként biztos vagyok benne, hogy a pánikroham alatt jóval többnek érezzük, felerősödöttnek a testi tüneteket, mint valójában.

Nekem Agorafóbiám van... Ha kint vagyok... akár gyalog, kocsiban... biciklin, tömegközlekedési eszközön, nem érzem magam biztonságban... Van amikor viszonylag jól átvészelem, de vannak napok, amikor átesek a tűréshatáron, és bepánikolok. Hosszú története van, hogy nálam ez miért, miből alakult ki... A lényeg, hogy heves vizelési ingerrel jár együtt a pánikrohamom, ezért én olyankor pánikszerűen wc-t keresek, és olyan erős vizelési hullámok törnek rám, hogy annyi víz fogalmam sincs honnan jön ki belőlem...

Amit senkinek nem javaslok, saját bőrömön megtapasztalva, az a kizárólag pszichiáter látogatás. Nekem rontott az állapotom az, hogy gyógyszerrel kezdtek tömni.

Egyrészt csomót aludtam, folyton fáradt voltam... ezért még inkább nem volt kedvem kimozdulni, meg úgy semmihez. Eltelt úgy fél év az életemből, hogy lényegében semmit nem csináltam, mert folyton fáradt voltam, és erőtlen.

Így persze, hogy pánikolni se tudtam... (mivel nem is voltam olyan helyzetben, ahol előjöhetett volna). Annyi instrukciót kaptam a receptírásokon kívül, hogy lassú.. mély levegőt vegyek, ha érzem, hogy kezdek befeszülni... (gyomorlégzés)... Hát őszintén szólva attól még hamarabb bepánikoltam, hogy a légzésemre kezdtem koncentrálni...

A gyógyszerekről leálltam... most pszichológushoz próbálok bejutni, de még legalább 2hónap, mire az erre szakosodott pszichológus tud fogadni, annyira telítve van a naptára.

Addig pedig próbálom túlélni azt a napi 2X15 percet, amit odakint kell töltenem a városban, hogy beérjek, és hazaérjek a munkából anélkül, hogy gond lenne.

Aki nem pánikbeteg, vagy nincs a rokonságában pánikbeteg... vagy egyszerűen csak antiszociális, az szimplán hülyének, hisztérikának, vagy flúgosnak gondolja az ilyen problémával küszködőket. Ez egy olyan állapot, ami felett nincs kontroll, és én nem kívánom senkinek...

A haláltól félni is borzasztó lehet, szóval nem kell a kérdés kiíróját kioktatni, hogy ne féljen... ez nem így működik. Pánikbeteg.

Nekem is hiába mondják, hogy ne féljek... Tisztában vagyok vele, hogy nem kéne, nem is akarok, mégis félek.

2016. aug. 21. 09:58
Eddig másfél hónap alatt 6 fórumot nyitottál ugyanezzel a témával, ha egy 7.-et is indítanál is ugyanaz a megoldás: pszichológus. Én többet nem írok neked, fölösleges, a segítséget megkaptad, a te dolgod, hogy élsz vele, vagy tovább futod a fölösleges (orvosi) köröket. Minden jót neked!
2016. aug. 21. 09:52
Csak ugye elég lassan haladunk a vizsgálatokkal .. 😏😏 És azóta 2-szer is rámjött ez a gyors szívverés, remegés , levegő kapkodás , és erős szédülés gyengeség .. Es félek h mire ki vizsgálnak addigra késő lesz leáll egy ilyen roham miatt a szivem .. 😒😒
25. csikil4ny (válaszként erre: 24. - Diuuuusssss)
2016. aug. 21. 09:51

Nem fognak találni semmi szervi okot.


Miért zárkózol el a pszichológus segítségétől?

2016. aug. 21. 09:38
Nem .. Csak sürgősségin voltam 2-szer ott csináltak EKG-t .. Most házi orvos elküldött vér vételre ott mindent rendben találtt most kell vissza mennem a pajzsmirigy eredményért és ha az is jó, akk küld el szivultrahangra .. Most vizsgáljuk igazàbol ki az okát ...
23. 937a2a883a (válaszként erre: 21. - Diuuuusssss)
2016. aug. 21. 09:22
Ha már annyira eldurvult a helyzet nálad is, mint nálam, akkor nem fog a szív uh sem megnyugtatni. Én a fizetésen nagy részét hónapokig vizsgálatokra költöttem, mert fájt a hasam non-stop. Mindig azt mondtam, hogy majd az uh utàn megnyugszom, majd a tükrözés után...majd...majd...majd. Mikor minden létező vizsgálaton voltam és már lelkileg is belebetegedtem (minden negatív lett, de továbbra is fájt), akkor kértem pszichológus segítségét.
22. csikil4ny (válaszként erre: 21. - Diuuuusssss)
2016. aug. 21. 09:20

Ahogy leírod szorongásos tüneteid vannak. Voltál neurológusnál?


A szédülést nagyon sok minden okozhatja, de a központi idegrendszer is. A szorongásos tüneteid alapján szerintem nincs semmi szervi problémád, belelovaltad magad. Másképp nem nagyon keveredsz ki belőle, menj pszichológushoz! Apukád halálának feldolgozásában tud segíteni, így meg fognak szűnni a testi tünetek is.

2016. aug. 21. 09:16
Mindig testi tünettöl ilyedek meg . De ami a legjobban megilyeszt az a megszédülések.. Nem tudom mitől mikor a vérképem jó én is beszéltem pánikBetegekkel é ők mondtak h ez miatt szèdülnek gondoltam akkor én is .. És a hirtelen szívhaláltol és a szivrohamtól félek ... Még szivultrahangra akkarok elmenni ês az lehet h teljesen meg nyugtatna ha ott is teljesen jó minden
20. csikil4ny (válaszként erre: 17. - Diuuuusssss)
2016. aug. 21. 09:15
Akkor egyértelmű: a pszichológus tud segíteni.
19. 937a2a883a (válaszként erre: 15. - Diuuuusssss)
2016. aug. 21. 09:08
A pánikroham és a "bepánikolok egy testi tünettől" nem ugyanaz. Először is azt hittem, szakemberhez fordultam és nem vagyok pánikbeteg. Persze ettől te még lehetsz az, de beszélgettem már igazán pánikbetegekkel, de ők nem így írták le, ahogy te vagy én. Már az első fórumodból kiderül, hogy félsz a szívrohamtól és szerintem ezen kattogsz állandóan, ezért produkálsz ilyen tüneteket.
2016. aug. 21. 09:05
Tachicardia az mi nem is hallottam még róla .. Hogyan derült ki ??
2016. aug. 21. 09:02

23-éves vagyok.. Szeretnék még egy jó pár évet megélni ... 😊

Van saját lakásom, munkahelyem , vőlegényem , saját autóm mondhatom ugy h mindenem megvan és mégse tudok örülni semminek .. Mert félek a hirtelen szívhaláltol és napi szinten rágódok miatta, amugy ezelőtt életvidám voltam semmi bajom nem volt , 1.5éve halt meg apukám azóta vannak ilyen tüneteim... 😒😒

16. csikil4ny (válaszként erre: 13. - Diuuuusssss)
2016. aug. 21. 09:01

Igen, észre vették volna. :) Nekem tachicardia-m van, ájultam már el miatta a túlerőltetés miatt, de abba se hal bele az ember olyan könnyen.


Ne a netről ollózd össze a diagnózist, menj szakorvoshoz! Úgy ki lehet válogatni a tünetek alapján a halálos betegséget, hogy tényleg komolyabb baja lesz az embernek.

2016. aug. 21. 08:57
És mindig akkor jönnek ezek ha odafigyelek rá foglalkozok vele és valamilyen testi tünettöl meg ilyedek .. Ez általában a szédülés miatt van , meg szèdülök és félek h rosszul leszek K de volt már olyan is h megilyedtem egy szív szúrástól, vagy egy kar zsibbadástól is és ilyenkor jön rám a gyors szívverés.. 😕😕 Mi ez akk ha nem pánikroham ?? Ja és azt hozzá teszem h elég sokat szèdülök szinte minden nap ...
2016. aug. 21. 08:52

Ne tudom , milyen 1 pánikroham , nem volt hozzá " szerencsém " soha ! ne is legyen !

....a férjem a 110-120-as pulzusszámán rugózik már 1 hete ! a dokinő magasnak találta , most csináltat új jogsit és attól fél ezért ?! elveszik !!!! ahogy beígérte neki , h elveszti a D és E ? kategóriát ! nyögdíjas , neki már se a kamionra-teherautóra-buszra......nem fog kelleni a jogsi , én ahogy esik , úgy puffan ..... fütyülök rá ! minek rágódni olyanon ! ami értelmetlen ?

2016. aug. 21. 08:39
Az igaz h semmien szakember nem mondta ki h pánikrohamok, de utàna olvastam neten és minden tünet egyezik .. Vérvételem, EKG-vizsgálatát mimden jó.. Meg mikor jön a roham jön a menekülési kényszer és az a bizonyos érzés ami elkap és utána kezd el rohanni a szivem és fulladok gyengék a lábaim és szèdülök szinte elájulni akarok .. 2-szer voltam ez miatt sürgősségin de semmit se találtak .. Gondolom ha a szivemmel lenne baj akkor már észre vették volna ..
12. Channa* (válaszként erre: 10. - Archangel85)
2016. aug. 21. 07:00
Lehet, hogy nem vagyok túl okos (szerinted), de pont azt írtam le, amit tenni kell.
2016. aug. 21. 06:31

Ezt én írtam. Ha szeretnél beszélgetni írj privátot.

[link]

2016. aug. 21. 06:30

Baromi sok okos ember hozzászólása, aki azt se tudja mi az a pánikroham. Jelentem, én voltam sokáig, és meggyógyultam. :)

A szíved nem fog leállni ettől, gondolj erre, az adrenalin gyorsítja fel ilyenkor. De ez nem okoz gondot.

2016. aug. 21. 06:22
155-ös pulzus egyáltalán nem magas. Egy tempósabb gyalogláskor, vagy lassú kocogáskor van azon a szintem, és ezt javasolják mindenkinek, aki zsírégető edzést szeretne. Majd ha 250 lesz a pulzusod, akkor kezdj aggódni. Pánikbetegséggel keress meg egy pszichológust, vagy pszichiátert.
1 2 3 4 5 6 7 8 9

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook