Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Pánikroham során mennyire gyorsul a pulzus? fórum

Pánikroham során mennyire gyorsul a pulzus? (tudásbázis kérdés)


1 2 3 4 5 6 7 8 9
68. ca6273a8a5 (válaszként erre: 67. - Regin_a)
2016. aug. 22. 20:29

na,ebben én sem hiszek.

ez nem ilyen egyszerű!

2016. aug. 22. 20:21

Aki hiszi, hogy egyedül megoldja, annak javallom

[link]


Én nem hiszek benne

2016. aug. 22. 20:14
segíthetünk egymásnak, megoszthatjuk a tapasztalatainkat. nagyon sok pánikbeteg van, nem is gondoltam volna.
65. ca6273a8a5 (válaszként erre: 60. - Diuuuusssss)
2016. aug. 22. 20:13
én is szédülök, és én is az elájulástól félek!
64. csikil4ny (válaszként erre: 60. - Diuuuusssss)
2016. aug. 22. 20:00
Nem félsz te még elégé! Ha annyira félnél ma reggel már ott álltál volna a neurológusnál. Leírtam, hogy mi a gond, de te csak hajtod a magadét. Amikor én féltem, szorongtam egy napot se fórumoztam, hanem a végére jártam, te pedig egy hónap alatt nem értél el a neurológusig sem!
2016. aug. 22. 19:57
Hát a kérdésemre konkrét választ nem kaptam .. Igy nem tudom
62. globus (válaszként erre: 61. - Diuuuusssss)
2016. aug. 22. 19:52
A fórumtól jobb lesz, vagy rosszabb?
2016. aug. 22. 19:46
Ja és az elájulàstól való félelmet kihagytam .. 😐😐 Ez a fórum meg azért indult h roham során mennyi a pulzus mert atól tartok h annyira be gyorsul a meg ilyedés során h le áll.. 😕😕 Kicsit morbid vissza gondolva 1-2 évre mikor semmi bajom nem volt de sajnos a fejemben van .. 😔😔
2016. aug. 22. 19:44

Nem voltam még eztán következnek a vizsgálatok ..

Hogy érted h sok kell hozzá??

Háziorvosom vérképet csináltatot minden tökéletes eztàn küld kardiologiára és majd még neurológushoz akarok menni mert folyamatosan szèdülök .. 😐😐 Csak nem tudom h mitől .. 😐😐

2016. aug. 22. 19:33

több fórum is van a pánikról itt a hoxán.

"hogy lehet leküzdeni a pánikot?"

"hogy tudsz a xanaxról leszokni?"

mindegyik fórumra írtam.

a pánikbetegség nagyon rossz tud lenni, kezelni kell, nekem most újra kijött, de évekig tünetmentes voltam, csak sok stressz ért, amit nem tudok feldolgozni....

2016. aug. 22. 19:31

azért ahhoz már nagyon sok kell!

csak nem fog leállni.

kardiológusnál voltál?

doki mit mond?

gyógyszert szedsz?

2016. aug. 22. 19:29
Érdekes én nem az infarktustól félek hanem a hirtelen szivleállástól .. Mert a nevében is benne van h hirtelen jön .. 😐😐
2016. aug. 22. 19:24

de, kezdek néha az infarktustól félni.

még a gyógyszerek életben tartanak.

de néha szar.

bár, lekopogom az utóbbi két hétben telefonos segítséggel elég jól bírtam metróra szállni (közl. fóbia is van.)

2016. aug. 22. 19:03
Bogyóka és neked mi a bajod? Mitől félsz? Orvos segítség nélkül hogyan bírod kezelni ?? Nem félsz h egyszer olyan roham jön rád amit már nem bír ki a szíved?? Elfárad besokal??
2016. aug. 22. 12:50

mindenképp orvosi segítség kell

mondom én, aki szintén pánikol, és nem megy orvoshoz:(


remélem tudnak rajtad segíteni, mert ebből nem könnyű kilábalni!

53. Archangel85 (válaszként erre: 12. - Channa*)
2016. aug. 22. 06:57
Channa ki szólt hozzád??????????
52. csikil4ny (válaszként erre: 51. - Diuuuusssss)
2016. aug. 21. 19:41
Ezért kell minél hamarabb a végére járni a dolgoknak!
2016. aug. 21. 19:25
Köszönöm .. Csak nagyon nehéz egyik pillanatban érzem h minden jó, elmúlt a szédülés félelem stb .. Utàna visszajön a rossz érzés és az agyalgatás lehangoltság.. 😒 Ha jól érzem magam vmi testi tünet elrontsa ...
50. csikil4ny (válaszként erre: 49. - Diuuuusssss)
2016. aug. 21. 19:01

Igen, tudom mennyire félelmetes. Normális, hogy az embernek tőle halálfélelme lesz, végül is maga az, hogy nem tudjuk mi okozza... A szíved biztosan nem, azt kivizsgálták, tehát nem lesz infarktusod, a szorító-szúró érzés a szorongástól van. Én már ettől megnyugodtam, amikor az orvos ezt így elmondta, persze a megoldás csak akkor jött amikor tudtam, hogy mi okozza.


Nem tudom nálatok ki írhat fel antidepresszánst, a neurológus igen? Pár napig jó lenne szedned, ne sokáig csak addig amíg lenyugszol, aztán persze nem mert függőséget okoz, meg a gyógyszerezés semmire sem megoldás, arra a trauma feldolgozás való, azért kell a pszichológus. Kitartást!

2016. aug. 21. 18:48

Nagyon rémisztő ez a szédülgetés ... 😔😔😔😔

Mielőbb fel keresek psziologust .. Mert igy h rettegek napi szinten mikor esek össze nagyon nem jó.. 😐😐

48. csikil4ny (válaszként erre: 46. - Diuuuusssss)
2016. aug. 21. 18:42

Igen. Nagyon hasonlóan a tüneteid az enyémekhez.


A szorongásos tünetektől pánikolsz, ettől még jobban megijedsz, ettől még jobban pánikolsz s ez egy ördögi kör. Egyedül nem fogsz tudni kijönni belőle, ezért ajánlgatja mindenki a pszichológust, de mehetsz először a neurológushoz is, a lényeg az, hogy ezen az úton indulj el, mert ha más irányba keresgélsz az állapotod súlyosbodni fog, végül csak ez az út lesz a járható, csak nem mindegy, hogy addig mennyit szenvedsz. Nem éri meg! A pszichológustól nem kell félni, ő olyan mint egy fizetett barátnő, csak tudja, hogy hogyan vezessen ki a gödörből.

2016. aug. 21. 18:31
Én ma is kb egész nap gyengék a lábaim be sí feszülve a comb izmom ez miatt olyan bizonytalan a járás és rámjönnek 1-2 mp szédülés utàna jobb .. Én ettől ilyedek meg mindig .. 😬😬😬😞
2016. aug. 21. 18:30
És ez mind a szorongástól idegtöl volt??
45. csikil4ny (válaszként erre: 39. - Diuuuusssss)
2016. aug. 21. 17:47

Nem vagy "ilyen". Egyszerűen a szülők halála hozhat elő szorongásos tüneteket.


Én a rossz házasságomból nem láttam kiutat: először az immunrendszerem ment tönkre, aztán egyik napról a másikra látszólag semmilyen ok nélkül szédülni kezdtem, időnként elájultam. A tavaly tavasszal egyik nap úgy mentem haza a munkából, hogy alig volt elég széles a járda, hogy le ne tántorogjak róla. Hallottam is egy férfit, ahogy egy nővel beszélgetve megjegyezte "nézd csak azt a nőt, mennyit ihatott, hogy így lődörög." Ez lettem volna én. Elindultam orvoshoz. Az ájulások, szédülés miatt több kardiológushoz is elküldött a háziorvos, semmi problémám nem volt. Aztán a neurológus következett. Amikor azt kérdezte, hogy antidepresszánst vagy pszichológust írjon fel szemberöhögtem, mondván, hogy szervi bajom van, nem látja, hogy milyen állapotban vagyok. Ekkor már egyáltalán nem tudtam egyedül járni, a kezeim sem működtek rendesen. Ehhez persze fájdalom is járult. Kétszer hívtunk mentőt, mert úgy éreztem, hogy szorít a szívem. Első alkalommal begyógyszereztek és saját lábamon hazamentem, úgy hogy máig nem emlékeszem, hogy hogyan értem haza. Második alkalommal a mentősorvos magyarázta el, hogy nem a szívem szúr, hanem a fájdalom hat ki oda. Végül 10 napig szedtem antidepresszánst, közben meg gyulladáscsökkentőt kaptam. Végül már olyan erős fájdalmaim voltak, hogy olyan gyógyszert kaptam amivel kikapcsolták az agyamban a fájdalomközpontot. Ekkor már egy pohár vizet sem tudtam megfogni. Végül az antidepresszánstól és a gyulladáscsökkentőktől annyira helyrejöttem, hogy egy hónap múlva egy másik neurológus nyaki gerincsérvet állapított meg. Műtétre küldött, ahol elmondta a sebész, hogy 90% az esélye, hogy nyaktól lefelé lebénulok, de én akkor már teljesen nyugodt voltam: megvolt a diagnózis és nem a szívem volt a hibás. :) A rossz házasságomból a kiutat ott találtam meg, hogy a férjem ahelyett, hogy a gyógyszerem váltotta volna ki az utolsó pénzünkből 2 rúd szalámit vett, hogy nehogy éhen haljon, mert hát én nem tudtam az ágyból felkelni, nemhogy főzni. Tudtam, hogy csak magamra számíthatok: ha nem állok lábra nem lesz aki a kislányomat felnevelje. Így másfél hónap múlva úgy költöztem albérletbe a kicsivel, hogy a jobb kezemmel nem tudtam még fogni. Gyógytornára és gyógymasszázsra jártam, itthon gerinctornát végeztem, jött a nyár már nem szedtem gyulladáscsökkentőt. Apám a válás miatt kitagadott, ezt már nem tudtam egyedül feldolgozni, így a tavaly ősszel elmentem pszichológushoz. Összesen 4 alkalmat voltam nála és állítom sokkal hamarabb kellett volna menjek!


Jött a tél, újra még náthás sem voltam. Azóta egyetlen egy tünetem sincs.....

2016. aug. 21. 16:11
Elolvastam .. De ami engem megilyeszt vagy a rohamaimat előhozza a szédülés hányinger gyengeség kombinációja .. Rámjönnek mindig megilyedek és azt hiszem itt a vég nincs erő a lábamban és minden percben olyan mintha esnék össze...
2016. aug. 21. 15:37

Ezt olvasd el Diuuuusssss

[link]

2016. aug. 21. 13:59
eléggé:(
2016. aug. 21. 13:45
Szédülés kábaság lábgyengeség is ez miatt van ??
40. Targaryen (válaszként erre: 37. - 937a2a883a)
2016. aug. 21. 13:09
Szerintem is lelki baj... de ha az nyugtatja meg (valamennyire), hogy "15fórumot nyit a témában", akkor hadd tegye... Jobb, mintha bezárkózna, és vagdosná magát... Sajnos utóbbiból több van. Rajtuk aztán tényleg nem lehet segíteni.
2016. aug. 21. 12:52
Tudom h itt nem fog senki se meg gyógyítani csak érdekelne mások tapasztalata valamiért megnyugtatt h nem csak egyedül vagyok ilyen ...
1 2 3 4 5 6 7 8 9

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook