Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Paleolit táplálkozás fórum

Paleolit táplálkozás (beszélgetős fórum)


2291. biológus
2011. márc. 18. 17:32

Látom hasonló az ízlésünk! :)

Én amúgy elég elvetemült vagyok, imádom a nyers halat is (lásd japán sashimi), a párom meg csak fogja a fejét szegény, hogy miket meg nem eszek :D

Az édességet nem szeretem igazán, péksüteményt akkor se vennék magamnak, ha kényszerítenének :), és a kissé fanyar gyümölcsöket szeretem kisgyerekkorom óta. Szóval ez nálam félig ösztönös, bár egy időre letértem erről. Hiba volt.

2290. Tücke
2011. márc. 18. 17:18
hát pl a férjem meg a gyerekem imádják a friss kenyeret a szalonnát és a jó rántott husokat tök 8 a csirke vagy a disznó melyik része vagy nyúl esetleg halé... én pl a párolthalat eszem meg meg a párolthusokat és nem mindegy számomra melyik része de nem ellenkezem a füstölt szalonna, sonka, kolbász ellen és nagyon jó reggeliket szoktam enni belőlük pl: tükörtojás 2db 10cm hosszú kolbász vékony szeletekre vágva és megsütve emellé 1 paradicsom és kb 10 dkg ubi :DDDD
2289. biológus (válaszként erre: 2288. - Tücke)
2011. márc. 18. 16:47

Nálunk is így van, a családban sincs összhang e téren, de azt gondolom, ez nem baj. A párom él-hal a friss kenyérért és semmi baja, nekem meg az jön be, ha kolozsvári szalonnát ehetek tojással és valami zöldséggel, vagy marhahúst almával,áfonyával, ilyesmik. És mostmár nekem sincs semmi bajom. Pedig tavaly a koporsó szélén táncoltam.

De ettől még lehet, hogy másnak más a jó.

2288. Tücke (válaszként erre: 2287. - Biológus)
2011. márc. 18. 14:37
hát igen evvel teljesen egyetértek... nem kell bocsit kérned... pont ezt szeretném elkerülni a hsz-eimmel ami veled történt... azonkívül meg sztem mindenki döntse el maga mi a jó a számára elvégre mindenki saját életének kovácsa és persze elrontója. De az se mindegy hogy erőszakosan tukmálom a másikra a saját étkezési szokásaimat vagy pedig leírom hogy én így eszem nekem ez vált be ha akarjátok próbáljátok ki , de nem kötelező...
2287. biológus (válaszként erre: 2285. - Tücke)
2011. márc. 18. 14:01

Szia!

Bocsi, hogy csak így "bepofátlankodtam" közétek, de érdekes ez a téma. A félinformációkkal teljesen egyetértek, annak idején én is belemásztam valamibe (táplálkozás-ügyileg), amiről azt hittem, jaj-de-jó. Hát nem. Majdnem meghaltam.

Mindennek van előnye és hátránya is, még a szuperjónak kikiáltott dolgoknak is. Szerintem a legtöbb dolog a világon (ételek, gyógynövények és bármi más is) "dózis-függő".

2286. Tücke (válaszként erre: 2285. - Tücke)
2011. márc. 18. 13:35
jahh és persze ha megnézed igencsak változatsan táplálkoznak :D
2285. Tücke (válaszként erre: 2281. - Fe9e12ede0)
2011. márc. 18. 13:34
persze ebben egyetértek veled. Csak tudod ez engem nagyon bosszant hogy olyan dolgokat vesznek egyesek kzpénznek ami sajnos nem úgy van teljesen... így fél információkkal nagyon sok embert bevisznek a zsákutcába ....
2284. biológus (válaszként erre: 2282. - Fe9e12ede0)
2011. márc. 18. 12:53
Lehet hogy azért, mert úgy is volt :). Amúgy szuper hasonlat! :D
2011. márc. 18. 12:47
2282. fe9e12ede0 (válaszként erre: 2279. - Gilmore*girls)
2011. márc. 18. 12:46
Csakis egyetlen szempontból. Mivel emésztő rendszerünk meglehetősen hasonlít az övékre. De nekem az evolúciós találgatások itt véget is érnek. Vannak akik a magas rosttartalmú főtt zöldségekről állítják, hogy evolúciósan "összenőttünk". Engem ez valahogy nem győz meg. Másrészt az egész evolúció megkérdőjelezhető. Olyan ez, mint ha az emberszabásúk közül valaki kiválasztott volna 1-et, majd kis átalakítások után más softwaret telepített volna rá :)
2281. fe9e12ede0 (válaszként erre: 2278. - Tücke)
2011. márc. 18. 12:41

Igazad van. Szerintem nincs azzal semmi gond, ha megnézzük az emberszabásúak táplálkozását. De akkor az ilyen dolgokat is figyelembe kell venni!


[link]


Pedig őket még senki nem térítette le az evolúció által kitaposott ösvényükről.

2280. fe9e12ede0 (válaszként erre: 2271. - Gilmore*girls)
2011. márc. 18. 12:36

Ebben az esetben ki kellene venni a természeti népek közül azokat, melyek már kukoricát, babot, tejet, gabonát fogyasztanak. Alig marad, akik még valóban ősi módon táplálkoznak. A kitavai tanulmány jól dokumentált. (egészségi állapotuk is). Ezen a téren sem minden fekete vagy fehér.


Ami a nyugodt életet illeti, itt van egy picit "utópisztikus" de nagyon tanulságos írás:


[link]


Ami még a nyugodt életvitelen kívül közös, az a meglehetősen alacsony kalória bevitel (a mi ajánlásainkhoz képest).


Ez megérthető, ha valahol éheznek, de ahol a bőség mindenkit jól lakat, és mégsem követnek el öngyilkosságot az emberek késsel és villával. Én nem tudom máshogy megmagyarázni, csak úgy, hogy nem fogyasztanak olyan anyagokat (búzában tejben) amik a szervezet súlyszabályozásában és az étvágy szabályozásában részt vesznek. (műkajákról nem is beszélve)


[link]

2011. márc. 18. 12:33
Miért hasonlítgatjuk magunkat állandóan az állatokhoz? emberek vagyunk, nem? Én szeretk tányérból enni, tüzet használni, evőeszközzel enni, vízzel evés előtt kezet mosni, Wc-be piszkítani...nekem nem példa az állatok táplálkozása. ha tetves a lányom, csak azért, mert a majmok ezt teszik, nem uzsizok be belőlük egy kicsit. nekem nem rokonaim a majmok. Távolról sem...
2278. Tücke (válaszként erre: 2277. - Fe9e12ede0)
2011. márc. 18. 12:26
nem is a kulináris élvezetekről van szó hanem arról hogy megint arról, hogy megint megpróbáljuk az állatvilágot beállítani követendő példának pl a növényevőket és igencsak nem úgy van ahogy bocskok képzeli ezért hoztam fel példának... nem azért mert a nyulak rá vannak kattanva a húsra, de ha már itt tartunka vad vagy a házi disznókat is felhozhatjuk példának mert mindent megesznek amit eléjük raksz még az emberi hullát is max a haj marad meg ...
2277. fe9e12ede0 (válaszként erre: 2272. - Tücke)
2011. márc. 18. 12:19
Az elhullott kisnyúlak bekajálása inkább a nyomok eltakarítását célozza. Nyúl mint prédaállat, egy helyre piszkít, csökkentve az esélyét, hogy a ragadozók felfedezzék. Vadon élő nyúlak van hogy napi 1 alkalommal szoptatnak, egész nap magukra hagyva a kicsiket. Ezzel is a faj túlélését szolgálva. Csak azt akarom mondani, hogy ez bizonyára nem a kulináris élvezetek habzsolása a nyúlaknál. A csimpánzok vadászata, fészkek rabolgatása már picit más kategória. (szerintem)
2276. Tücke
2011. márc. 18. 10:40
huuu jó is hogy szembe jutott piskótatekercset akartam csinálni ma:) mert a lányom imádja:)
2275. Tücke (válaszként erre: 2274. - Gilmore*girls)
2011. márc. 18. 10:39
ink csak jól esik abban a pillanatban aztán 3 hétig dolgozod le azt amit felpakol rád :DDDD de milyen jó is akkor amikor eszed:)
2274. gilmore*girls (válaszként erre: 2273. - Tücke)
2011. márc. 18. 10:26
persze, az a lényeg hogy jól essen! :-) és nyugalomban egyem és azt higyjem, hogy az egészségemre válik!
2273. Tücke
2011. márc. 18. 10:16
gilmore*girls:) hát akk meg tök nyolc hogy fényévente egyszer belaksz a töpörtyűből vagy a chipsből ugyan az :DDDDD
2272. Tücke (válaszként erre: 2217. - Borcsok1)
2011. márc. 18. 10:14
most megint tévedtél mert az állatok igen is többfélét esznek ott van pl a nyúl vagy az egér zöldet is esznek magot is és ha elhal a kicsinyük akkor húst is mert megeszik a saját utódjaikat... az oroszlánok pl előszőr a zebrák, antilopok gyomrát tépik fel előbb hogy a zöldet kiegyék belőle és utána látnak hozzá a húshoz, a majom többféle dolgot eszik szintén, rovarokat-gyümölcsöket... sztem bővítenek kéne jobban az ismereteidet mielőtt olyanba szólsz amihez nem értesz... azonkívül kihangsúlyoztam hogy vannak olyan kaják amiket nagy ívben kerül az ember de ez rohadtul nem azt jelenti hogy ne egyél húst CSAK ZÖLDSÉGET mert ez baromság... olyan hiánybetegségekben szenvednek a begák hogy csak na.. és ha megfigyelted volna a legtöbb vega aki csak gyümit és zöldet eszik igencsak szedi mellé a sok tablettát amik a vitaminokat tartalmazzák... akkor most ki is az egészségesewbb??? aki változatosan eszik vagy az aki csak zöldet és töi magába a mesterséges vitamikokat még és ásványi anyagokat, nyomelemeket?????
2011. márc. 18. 10:06

Egy ismerősöm állítja, aki táplálkozáskutató, hogy a betegségek mindig is jelen voltak az emberiség történetében. Mindig is voltak bizonyos kórok az adott korban, amik pusztítottak. Az átlagéletkor pedig jóval alacsonyabb volt a mainál. Szerinte ma sem halnak meg többen, mint régen, nem is betegek többen, mint régen, legfeljebb csak tovább élnak betegen is, nem halnak meg olyan hamar az orvostudománynak köszönhetően. Szerinte a táplálkozástól függetlenül a mai "modern" betegségek nagy része szív, rák, pszichés...a stresznek és az elmagányosodásnak, pörgős agyalós életmódnak köszönhető.

Szerinte a természeti népek nem azért egészségesebbek, amit esznek, hanem azért, mert lassabban élnak és kevesebb a stresszforrásuk. vannak olyanok, akik húson élnek jórészt, vannak olyan törzsek, akik sose látnak húst, mégis egyformán egészségesek. nem a kaj, hanem a stresszmentesség a közös bennük.


Véletlenül sem azt mondom, hogy jó a műkaja, a sok mesterséges adalékanyag, az biztos, hogy ront ezen, ételfüggőséget okoz stb...de szerintem a stressz az oka minden kórnak...például az is, ha azon stresszelk, ehtem-nem ehetem :-)

2270. gilmore*girls (válaszként erre: 2268. - Fe9e12ede0)
2011. márc. 18. 09:57

igen, pont én is így voltam. A kismamaságig tartottam a 171 cm-hez az 58kg-ot. Mivel folyamatosan mozogtam, izmos, sportos, jóalakú nőnek számítottam. Aztán jött a kismamaság és a 3.hónapban a futópadon összeestem. utána semmi sport. Ettem, mint addig...Jött a toxémiaközeli állpot, 103 kg-mal mantem be szülni. Olyan volt a lábam, mint az elefántnak. iszonyú sok víz, magas vérnyomás, fehérje a vizeletben, romló májfunkció...Egészséges 4.2kg-os babit szültem, normál úton. A 2.terhességet 78kg-mal kezdtem, 13 hónap múlva. Itt jött egy rossz AFP, ami a magzatvízvétellel zárult. Halálra stresszeltem magam, építkeztünk, anyósnál laktunk de onnan elköltöztem anyuékhoz a kislányommal, férjemmel csak hétvégén találkoztunk...és a falási rohamok között azért aludtam is :-). Ez a terhesség is toxémiával, 102 kg-mal zárult, császármetszéssel, mert a baba keresztben feküdt. Ekkor már az orvos tanácsára nem ettem igazán Elevitet, így 3,5 kg-os egészséges kislány lett.

A kórházból az új házba költöztünk. Az erdő mellett, távol a szüleimtől és az emberektől, se kocsi, se tévé, senki, akihez szólnék...A férjem 3 műszakban dolgozott+másodállás, hogy az építkezés után egy kicsit egyenesbe jöjjünk. Állandóan rettegtem, hogy a lányaim meghalnak és nem veszem észre, hogy valamit rosszul csinálok...egyedül csináltam a 2500négyzetméteres díszkertet...És amikor elaludtak, kinyitottam a hűtőt éjszaka, és szalonnát ettem lekvárral...olyan ételfüggőség alakult ki nálam, amit nem tudtam legyőzni...jött a depresszió, szorongás, hipochondria...Minden diétát, életmódváltást kipróbáltam, minden működött, mindentől fogytam, jobban is éreztem magam egy ideig, de az ételfüggőséget, leginkább a szénhidrátfüggőséget nem tudtam leküzdeni. Elkezdtem egy pici nasival, ami ááá...nem árthat meg és ez lavínát indított el...feladtam, visszahíztam...

Nekem a paleo az, ami vel sikerül (legalábbis 60 nap után úgy tűnik) legyőzni az ételfüggőséget.


Vidámabb, nyugodtabb, kegyensúlyozottab, mértéktartóbb, energikusabb vagyok, szebb a bőröm, pont a körte alkatom kezd átalakulni a régi homokóra forma írányába és nem vagyok kívánós. ha ehgy pici szénhidrát mégis lecsúszik, nem indít el lavinát...


Én arra gondoltam, hogy a kajálást nem kell olyan mereven kezelni, nem kell, hogy az ember élete a körül forogjon. persze, törekedni kell a minőségi és mértékletes evésre, de anni csoda van az életben, amit meg kell élni és észre kell venni, hogy nem legóhet, hogy csak az összetétellistákat és a szakirodalmat figyelje az ember.

ha ez rád nem vonatkozik, ne vedd magadra :-). Általánosságban írtam. semmit sem szabad görcsösen kezelni!


Jó bizózást! :-)

2269. borcsok1
2011. márc. 17. 22:23

A zöldekben brutális fehérje tartalom van kalóriatartalomra vetítve. Az elefánt, rinocérosz, víziló, a világ legerősebb állatai, nézzük meg a testüket, nem húsból építettek, hanem mennyiségi növényevésből. Vagy bivaj erős mondják a bivajra mintázva. Vagy a gorilla mit eszik, növényt és gyümit de azt full-ra, pont ez a lényeg , a mennyiségi evés, s 5 -ször erősebb az embernél, és nem filózik a fehérje, zsír, vagy más kérdéseken. Teszi azt amire teremtett. Akkor vegyük már ezeket a természeti , létező, valós mintákat elő, és kérdezzük meg magunkat. Ezeknek megy ugyanolyan testbiológiával működve, akkor nekem miért kéne másként, amikor itt az élő , rokon mintája a természetben az embernek, ugyanazon emberi gesztusokkal és jellemzőkkel, sajnos veszélyeztetett faj az oránggal együtt már. Ha ezek eltünnek a földről, akkor az emberiség elveszti az ősei nyomdokát is velük, óriási veszteség lenne. Az elsődleges, növényi anyaghordozókban amilyen fehérje nincs bent, vagy legyen az bármely anyag, az nincs bent az állati testekben sem. A China study könyv amerikában best seller bebizonyítja, hogy az embernek a növényi zöldek fehérjetartalma az ideális. A spenótban a tojást megközelítő a fehérje biológiai értéke, a tökmag meg megveri a tojást. a fehér libatop megveri a spenótot. De még az egyszerű, mezei fejes saláta is bőven elég fehérje hordozónak mivel bizonyított, hogy a mennyiségi zöldevéssel komplettálódik a limitáló aminosav is. Tehát komplett fehérjéhez akkor is hozzájutunk, ha mennyiségben eszünk inkomplett fehérje hordozókat, mivel a mennyiséggel arányban a limitáló aminósavjuk is eléri a komplettálási szintet. És természetesen a másik mód a komplettáltságnak, ha magas biol. fehérjehordozókat eszünk akár kis mennyiségben is. De az emberke komplettálási akaratát megdöntötte a China Study könyv.


De kérdezem én. Valóban olyan fontos az RDA ajánlása erre vonatkozóan is szent törvényként betartani, mely egy pazarló, pöfékelő testre íródtak. Honnan tudjuk, mennyi és milyen a valós igénye a tisztán működő emberi testnek, mely a vibrant hatékonyságon működik.

Meggyőződésem, hogy az ember, ha így táplálkozik, akkor a teste a legjobban működik, és a számok, melyek itt keletkeznek a mérvadó minta, melyekhez kellene a RDA értékeket igazítani. Reméljük, egyszer eljön ez is.


Nyomelem és vitamin.


A gyümik VILÁGELSŐK vitamintartalomban és másodikak a zöldek, a zöldek pedig VILÁGELSŐK és másodikak a gyümik ásványi makro -és mikroelem tartalomban kalória tartalomra vetítve. Azaz a legkoncentráltabb ételek e kettő vonatkozásában a földön.

Egy olyan étrenden mely elsődlegesen cukor alapú, magas organikus víz, nyomelem, és vitamin tartalmú igényű mit tehetnénk másként, hogy a legjobbat tegyük a testünkkel. Nincs más út, nincs más legjobb út, csak ROSSZABB utak vannak.


B12.

A bélflórában több kg-nyi állati ágens van, mely megtermeli, a gyomorban is termelődik, a torokban és a szájüregben is. A szerves talajon nevelt növények önmagukban is tartalmazzák.

Ha valaki nyersen eszi a 811 ételeit fizikai lehetetlenség, hogy ne képződjön egészséges bélflórája és ne vigyen be külsőleg is táplálékkal ilyen vitamint. Sokkal inkább féljen aki hőkezel, testidegen ételt szed, vagy szintetikus b12-t mert azzal ÁRT, az ugyanis nemhogy nem hasznosul, de gátolja az egészséges b12 beépülését is. Jegyezzük meg kivont anyagokkal a test nem tud, mit kezdeni legyen az vitamin, nyomelem, vagy fehérje por, zsírkapszula stb., mert a testnek szervesült anyaghordozókból kapott anyagok, azaz nyers növényi részek anyagai kellenek. Ezeket ismeri fel és ezeket tudja felhasználni, a szervetlen anyaghordozókat, kivonatokat meg méregként kezeli, melyek nemcsak nem hasznosulnak, de bezavarnak a rendszer működésébe is.

2268. fe9e12ede0 (válaszként erre: 2267. - Gilmore*girls)
2011. márc. 17. 21:56

Nem a rákkeltő hatásra gondoltam, hisz rákos sejtek így is keletkeznek a szervezetben, és az immunrendszernek az is kutya kötelessége, hogy ezeket kivonja a forgalomból.


Engem a módszer dühít, hisz a testsúly szabályozás egy nagyon összetett és érzékeny dolog. Erről tudnék mesélni. (legfeljebb elküldenek megint dilidokihoz).


Évi 7000-8000 km tekerés mellett képtelen voltam lefogyni, nem ment. Hatalmas pocakkal éltem, elfogadtam, hogy nekem ilyen a genetikai örökségem. Egyszer sikerült mégis leolvasztanom 15 kilót, de a megtartása már nem tűnt ilyen egyszerűnek. Eltelt egy év, és már visszajött 5 kg. Két és fél év után meg már +9. Kísérleteztem mindenféle étrenddel, mediterrán étrend, stb. Dr. Légrády könyve után jöttek a zsíros reggelik, sok piroskáposzta, sok tojás. Ez látszólag működött, de mindig jött az esti nassolhatnék, és mikor akartam enni egy keveset, már megint túl voltam a betervezetten. Tavaly tavasszal fogtam bele a paleoba, de ez nekem már csak a hüvelyesek elhagyását jelentette, meg végleg szakítást a búzával. Nem jelentett nagy váltózást, mert kenyeret már nem ettem, csak olyan fekete "vizeskenyeret" amiben a magok is egyben voltak.

Tejet ekkor már 3 éve nem ittam, mert a mediterrán kísérletben kezdtek vacakolni az ízületeim. Szóval a búza elhagyása, ez már csak pár teljeskiőrlésű zsömlét jelentett, miután elhagytam, hypoglycemia szerű remegések jöttek rám a kajálás után. Nem tudom, mi volt, most úgy tételezném fel, hogy a szervezetem túl nagy adag inzulint adott be megszokásból, aztán kb. 10 nap után rendeződött. De rizst és krumplit ettem még tovább. Egyre később kezdtem megéhezni, valahogy megváltózott az anyagcserém. Feltételezem, kezdett elmúlni az inzulinrezisztenciám. Ekkor kezdtem igazán energikusnak tartani magam, majd kb. fél éve már se rizs, se krumpli. Ezt csak azért részletezem, mert én személy szerint nem hiszem el, hogy kizárólag a magas glycémiás index okozná az inzulin rezisztenciát. És azt feltételezem, hogy Te mint egészségügyis, ezen már eltűnődtél, és azt is említetted, hogy kollégáid ezt baromságnak tartják. Nem tudtam eddig éppkézláb magyarázatot találni, míg rá ne akadtam a búzacsíra-agglutininről szóló tanulmányokra. Ez a búza lektinje, és igencsak alattomos munkát végez a szervezetben. Inzulinként is hat, [link] (ne zavarjon, hogy Adamo weboldalán van ez a jó kis animázió, foglalkoznak vele komoly helyen is. Itt:


[link]


Ezenkívül a leptin receptorokhoz is kötődni tud, de még a pajzsmirigy működését is befolyásolja. Ugyanez igaz a tejre, ami szintén inzulin túltermelést vált ki, ezzel hozzájárulva az inzulin rezisztenciához. Ezek lehetnek tiszta, adalékanyag mentesek, akkor is ezt a hatást váltják ki. Ehhez képest mekkora disznóság egy étvágyfokozó, függetlenül a toxicitásától, meg a rákkeltő hatásától. Nem véletlenül tesznek az élelmiszer gyártók mindenbe tejfehérjét, meg egy kis lisztet :P Étvágyfokozók azok önmagukban is!


Mióta elhagytam a műkajákat, meg a búza alapú dolgokat és a tejet, azóta lement rólam az a felesleg, ami visszajött. Most 2 kilóval vagyok kevesebb, mint 3 évvel ezelőtti tömegem. De most semmi étvágyrohamok, semmi megvonás, semmi sóvárgás. Ha megéhezek, kajálok. Ha többet eszek, később leszek éhes. Ha kihagyok 1 étkezést, érzem hogy enni kellene, de nem tör rám úgy mint azelőtt. Ez nem minegy, és ezért nem érdekel, hogy biztonságos, meg nem toxikus a műkaja, de nem adok esélyt az iparnak, hogy mégegyszer "belesz@rjanak" a hormonális háztartásomba. Gondolom megértesz. Ugye, ha nem ebben a cipőben jártál volna, akkor nem sikertörténetként számoltás volna be a külsőd alakulásáról.

(nekem ilyen gondom már rég nem volt, nem akartam többet fogyni - csak az a fránya farkasétvágy nem hagyott nyugodni)

Szóval a lényeg, mindig az adott táplálkozáshoz tartozik egy set-point testtömeg, ami olyan mint a keljfeljancsi. Mindig abba a pontba fog akarni beállni. Ha koplalással akarsz ilyenkor fogyni, megbosszúlja magát az étvágyrohammal. Lehet rajtad 50kg többlet, mégsem lesz energiád. Mint ha milliók lennének a számládon, de nincs meg a PIN kódod, hogy hozzájus. Azok a kaják, amik ilyet művelnek az emberrel, nem valók fogyasztásra!


"nem baj, ha egész nap az evés megszervezésével van valaki elfoglalva, de én megőrülnék, ha az töltené ki a napom, hogy mit egyek, hol vegyem meg, hogy menjek el ezért oda, azért amoda.."


Ha ez nekem szólt, akkor valamit nagyon félreértettél. Be kellett mennem az adóhivatalba. Mivel jó idő volt, bringával mentem intézkedni. A city 21 km, huszonvalahány km-t tekeregtem a városban, ebben volt bringabolt, rokonlátogatás, meg még több óra intézkedés, stb, majd 21 km haza. A nagy táska kaját 2 üzletben vettem meg, mindegyikben kb. 10 percet időztem. Mi ebben a függés vagy őrjítő? (azért 2 boltban, mert amelyikben elfogadják a melegétkezésit, abban nem volt friss ananász, uborka, narancs meg csúnya volt.

2011. márc. 17. 09:10

hu...sok minden persze, hogy mérgező lehet, de kilószámra kellene enned...ilyen lehet az almamag, a mák és a paradió is...

Sokszor mondják, hogy ez-az rákkeltő...igen, az...de egy életen át nem eszel annyi mennyiséget belőle, hogy elérd azt a mennyiséget...legalábbis normál esetben...


én a majmokkal nem szeretem összehasonlítani magam :-)...a evolúció és én érdekes viszonyban vagyunk...


nem baj, ha egész nap az evés megszervezésével van valaki elfoglalva, de én megőrülnék, ha az töltené ki a napom, hogy mit egyek, hol vegyem meg, hogy menjek el ezért oda, azért amoda...nekem a hangsúly másfelé van...fontos az étel, de nem a legfontosabb...nem leszek a kajafigyelés függője...

2266. gilmore*girls (válaszként erre: 2256. - Fe9e12ede0)
2011. márc. 17. 09:03
én sem tartom jó dolognak az ízfokozókat, de méregnek sem. mesterségesen befolyásolják az ízérzékelésed és az étel utáni vágyad...de a méregtől messze vannak...én sem eszek ilyeneket, de ha valami tartalmzza, nem kezdek el rettegni a haláltól :-)
2265. fe9e12ede0 (válaszként erre: 2264. - Kedike)
2011. márc. 17. 00:32

Aligátorkörte ;)

gyümölcssalátába szoktam felkockázni 1 szeletet.

2264. kedike (válaszként erre: 2261. - Fe9e12ede0)
2011. márc. 16. 23:47

Az avokádót hogy készíted el? Nekem még nem sikerült ehető dolgot összehozni belőle, viszont arcpakolásnak nagyon bevált a krémje. Gondoltam, ha kívülről ennyire látványosan szépít, akkor belsőleg is jót tehet.

Kár, hogy nem bírom megenni.

2263. borcsok1 (válaszként erre: 2261. - Fe9e12ede0)
2011. márc. 16. 23:28
természetsen ezeket minimális %-ban ijesztés gyanánt akár napokat kihagyva.
2262. borcsok1 (válaszként erre: 2261. - Fe9e12ede0)
2011. márc. 16. 23:28
Olajos magokat váltogatva együk. Kendermag, dinnyemag, tökmag, szezám, mák, kesu a legtáplálóbb, de bármely olajos mag és csonthélyas mag nagyon jó kis mennyiségben. Trükk: az apróhüvelyes csírák és olajos magok vagy csonthéjasok keverése brutális táperős komplex fehérje.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook