Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Paleolit táplálkozás fórum

Paleolit táplálkozás (beszélgetős fórum)


2011. márc. 20. 19:22

Nem sorolnám magam az ellentáborhoz, inkább az útkeresők közé. De szerintem ezzel legtöbben így vagyunk. Fontos, hogy testünk jelzéseit időben észrevegyük, de még így sem életbiztosítás. Hogy ki táplálkozott jól, vagy ki tett rosz lóra, azt majd esetleg a kórbonctan eldönti, de ráérünk arra még!


Minap előkerült a széklet kérdése (elég életszagú téma?), akkor a túl sok rostnak tudtam be. Persze lehet rá számtalan magyarázat, de én továbbra is a túl sok nyers gyökérzöldségnek tudom be, hogy "reszeltrépa" állagú volt a barnamaci. Mivel tele van a pince saját termesztésű gyökérzöldséekkel, megpróbáltam minél többet beiktani a táplálozásba. Utóbbi időben reggelihez egyre többetfogyasztva nyersen. Az is hozzátartozik, hogy kaja után igencsak sokat "vagdalóztak" a beleim, és úgy tűnt, hogy rövideb lett a kaja "tranzit ideje". Persze ez nem túl szerencsés, mert rengeteg anyag tökéletes emésztés nélkül távozik a porcelánfotelbe.

Erre hoztam fel múltkor, hogy a túl sok cellulóz alapú rost irritálja a beleket, ezért megpróbálnak minél előbb megszabadulni tőlük.

(rá lehet fogni a bacikra is akár)

De ebből megintcsak abba az irányba terelete a gondolataimat, hogy a gyökerek mivel csak hőkezelve emészthetők jól, nem biztos, hogy az ideális üzemanyagunk.

Aztán jelentősen növeltem a nyers gyümölcs fogyasztásom, gyökereket meg mind megpuhítom, és azóta a dolog rendeződött. Nyáron, mikor lesz rengeteg friss gyümölcs (és helyben teremlt zöld), akkor megróbálom majd tovább emelni a részarányukat, aztán meglátom...


Húsokat továbbra is fogyaszok, bár a "feldolgozottságuk" nagyon átalakult a kezdeti próbálozásoktól.

2320. biológus (válaszként erre: 2318. - Tücke)
2011. márc. 20. 18:57

Szia Tücke!

Ne menj, kérlek. Legalább velem beszélgess itt. Én sem véletlenül vallom a paleos elveket. Gasztroenterológián feküdtem tavaly, csontsoványan, és transzfúziót is kaptam. Nem volt sok hátra. Dokim azt mondta még egy hét, és végleg összeomlott volna a keringésem... 24 évesen. Jó ez a fórum, mert itt TAPASZTALATOKRÓL lehet írni. Mondom, mint, ex-vega. És ex-IBS-es. És ex-Crohn-os (ezt azért még lekopogom). Szóval maradj, és halljunk végre életszagú tapasztalatokat, mindennapokat, akár az ellentábortól is!

2319. biológus (válaszként erre: 2315. - Borcsok1)
2011. márc. 20. 18:48

Fura hogy mennyit változik az ember, nem? :D Tíz évvel ezelőtt valami halászcsárdában én vegetáriánus tálat kértem, a haverjaim meg kiröhögtek! Most meg azt mondja az egyikük, hogy egyek sok zöldséget, gyümölcsöt, húst meg semmit se! :)))

Hát bocs, de nem. De azért szeretlek. ;)

Az elgondolásaimról meg pontosan tudod, hogy mennyire pontosak!

2318. Tücke (válaszként erre: 2315. - Borcsok1)
2011. márc. 20. 18:45
erre még reagálok aztán tovább állok .... ettem én is 1 ideig csak zöldet és gyümit hát az lett az eredménye hogy jól legyengült a szervezetem és orvoshoz kellett fordulnom hogy miért is a gasztroenterológus mondta ki a végsúő tényt nem lehet csak zölden és gyümin élni kellenek a húspótlók pl tofu ha valaki vegán akar étkezni.....
2317. fe9e12ede0 (válaszként erre: 2308. - Fef02ca393)
2011. márc. 20. 18:44

"Ez a szemét ide lett irányítva a vágók féle okostojások által, hogy az embereket megingassa a gabonafélék, tejtermék-félék stb abbahagyásának gondolatától, mert az NEKIK nem jó!"


Hmmm. Szerintem egyetlen sorban sem tántorított el senkit a gabonafélék elhagyásától. Legeljebb még a gabonák és tejterékeken is túlmegy.


" Ez a szemét direkt bemásol ide km hosszúságú marhaságokat, amik már régen nem szólnak a Paleolitról! "


Sok irányzat van, akik mind paleolitnak tartják magukat. Nincs ezzel semmi gond. Miről szól? A nyugati táplálkozást tekintsük úgy, mint mikor félregombolod az inged. Megoldás, vissza kell gombolni addig, ahol elcsúszott. Ha nem gombolod vissza addig, az utolsó nem fog passzolni.


A kérdés az, hogy valóban mi minősül félregombolásnak. Van aki szerint csak a tej és a gabonák, van aki pedig a húsevést és hőkezelést is ide sorolja. Ebben eltérő a véleményünk. Ennyi.



"1-2 emberke itt vagy tudatosan, vagy butaságból dicsérgeti ezt a marhát, hogy csak így tovább."


Ezt úgy is lehet mondani, hogy 1-2 emberke vagy tudatosan vagy butaságból nem hajlandó a "main steam" paleót nagyító alatt megvizsgálni, beérik "kezdeti" sikerekkel, közben nem kizárt, hogy jóval tökéltesebb egészségnek örvendhetnének ha egy picit tovább lépnének a saját árnyékukon. De hát mindenki azt csinál a saját egészségeével amit akar!


" Miért nem nyitnak ezen idióták más topicot miért itt okoskodnak?!"


Van ezen kívül egy rakás más fórum is, ott is szoktam olvasgatni és írkálni. Mivel ez nyilvános fórum, csak nem akarod beszabályozni, hogy mit gondolhaok vagy írhatok?


"Mert ezek ide lettek küldve."


Haha! ezen jót röhögtem! Nem vagy kicsit paranoid?

2316. Tücke (válaszként erre: 2314. - Borcsok1)
2011. márc. 20. 18:43
érdekes mert akik ezen a topikon voltak és eléggé régóta mind elmentek máshgova megbeszélni a paleos dolgokat... szóval akkor kit nem üldöztél el?semmi más nincs ezen a forumon csak a te bevágott okoskodásod ... sztem elég sokszor megkértek téged hogy vagy távozz vagy fejezd be ezeket a monológokat amik senkit nem érdekeltek de mivel te csesztél mindenkire és csak a saját igazadat hajtod MINDENKI odébb ált.... és mostmár én is befejeztem nem fogok meddő vitába egy olyan emberrel aki nem figyel oda arra amit a másik ír és aki semmibe veszi az emberek kérését hogy fejezze be a baromságai írását
2315. borcsok1 (válaszként erre: 2309. - Biológus)
2011. márc. 20. 18:40
nem pontosak az elgondolásaid de nem akarok egy regényt írni erre:) nem kell csak salátát enni nem elég gazdag a természet tárháza szerinted? jól lehet lakni a sült húson kivül mással is:)
2314. borcsok1 (válaszként erre: 2308. - Fef02ca393)
2011. márc. 20. 18:38
Mielőtt Én is keményebb hangot ütöttem volna meg megnéztem az adatlapodat,és hát jól tettem bár igazából a sajnálatos események aminek következtében most élni vagy kénytelen nem befolyásolják a véleményedet és az enyémet sem.Megnyugtatlak gyárilag vagyok iylen " hülye" nem küldött az ég egyadta világon senki,Vágót utálom mint a sz...t főleg amióta a Homeopátiás bu...i tüntetésüket megrendezték,nem beszélve másról.Paleo topik ez valóban de talán nem baj ha más is bekerül ide mert gondolom az egészségesebb élet a cél,és nem gondolnám hogy ez a végállomás,ha csak 1-2 gondolat hasznos volt már megérte szerintem,én vidám ember vagyok alapvetőne tehát bírom a kritikát,senkit nem üldöztem el leírtam amit gondoltam mint ahogy Te is leírtad mégsem üldözöl el,további szép napot.
2313. HViki
2011. márc. 20. 18:01
Én is nagyon várom. Talán lesz benne olyan rész, ami a szkeptikus, minket totálisan lököttnek tartó családtagokat legalább elgondolkodtatja. Persze, ah nem, akkor "csak" én olvasok újra egy érdekes könyvet. :)
2312. kedike (válaszként erre: 2311. - HViki)
2011. márc. 20. 17:57
Nagyon kíváncsi leszek az új könyvre, amiben a paleóval kapcsolatos tapasztalatokat írják meg. Remélem áprilisban tényleg megjelenik.
2311. HViki
2011. márc. 20. 17:50

Sziasztok én még vagyok, csak pár napig nem tudtam jönni. Aztán meg beletelt pár napba, míg behoztam a lemaradást. :)

Borcsok hozzászólásait nem kommentálom. Mivel újra visszatért a kinyilatkoztatásaihoz és újra visszatérek a továbbgördítésre.

Akkor most a paleo, amiért jöttem:

A párom, aki szűk 5 hónapja nagyjából paleo újra csak arról számolt be, hogy mennyivel jobb erőben van, mint korábban volt. Úgyhogy további változtatásokat tervez (paleo irányban), hogy még "tovább fiatalodjon". :)

Az ő példája is mutatja, hogy egészséges emberek is lehetnek még egészségesebbek, ha belekezdenek a paleóba.

2310. biológus
2011. márc. 20. 15:43
Bocs, elírtam: zöldféle
2309. biológus (válaszként erre: 2302. - Borcsok1)
2011. márc. 20. 14:59

Az ember valóban rendszeresen hőkezel... körülbelül 500000 éve. Ez harmada, negyede annak az időszaknak, amióta az emberi nem (Homo) létezik a Földön. Hol itt a gond? Kenyeret is sütünk, de nem több, mint 10-20000 éve. Ez 1%-a időben az emberi nem történetének... ehhez valóban nem egyértelmű, hogy alkalmazkodni lehetett volna. De fél millió éve az őseink megsütötték a húst a tűz fölött, és nem pusztultak ki.

Ennek ellenére én nyersen szeretem a lazacot például, pedig nem vagyok kodiakmedve. De nem is fogok sírvafakadni, ha egy darab halat vagy húst nyárson sütve kell megennem. Valószínüleg bírom, mert az őseim is bírták. Jó sok szederrel meg áfonyával.

És lehet, hogy a zölféle tartalmaz mindenféle fehérjét, meg mindent, de öt fej salátától én személy szerint nem lakok jól. Ez van. Nem eszek virágot, akármit csinálnak is a gorillák.

2011. márc. 20. 13:39

Még egyszer utoljára benézek ide, igérem többé nem zavarok. Így indult ez a topik:


"1. bocicsalad 2009-12-26 17:00

Szendi Gabor blogjan olvastam errol a taplalkozasrol. A parommal azon gondolkozunk, hogy egyutt belevagunk. Ez nem dieta, inkabb eletmod csere.

Van aki hallott mar errol? Elkezdte?? Varom a beszamolokat :D"


Nos, vissza kell nézni ez a borcsok nevezetű patkány szinte minden régi Paleóval foglalkozó és Paleolit étekre átállni akaró hozzászólót elüldözött már.

Bocicsalád nick! Itt vagy még, mint topic nyitó? Jelenteni kellene a Modiknak, mit csinál ez a topik és Paleózó tagok nyakára telepedett topic romboló mocsadék és ki kéne zárni nem csak a topicból, de a fórumról is, tudatos fórum rombolás címén! Ez a szemét ide lett irányítva a vágók féle okostojások által, hogy az embereket megingassa a gabonafélék, tejtermék-félék stb abbahagyásának gondolatától, mert az NEKIK nem jó! Ez a szemét direkt bemásol ide km hosszúságú marhaságokat, amik már régen nem szólnak a Paleolitról! 1-2 emberke itt vagy tudatosan, vagy butaságból dicsérgeti ezt a marhát, hogy csak így tovább. Miért nem nyitnak ezen idióták más topicot miért itt okoskodnak?! Mert ezek ide lettek küldve.


Ezen csakis az eltávolítás segíthet. Hsz-emért ha engem is kitiltanak, nem leszek kétségbe esve. De tisztába vagyok vele, hogy az agymosók már az egész magyar Interneten el vannak helyezve minden egyes fórumra, úgymint politikai, sport!!!, egészségügyi stb stb stb fórumokra is, hogy az embereket mocsadék véleményükkel befolyásolják. Ez napnál is világosabb. Mivel ezen borcsok nevezetű nick többször is fel lett szólítva, hogy hagyja abba tevékenységét de füle botját sem mozdítja, csakis 2 eset lehetsége. Harmadik nincs: 1., súlyosan idióta. 2., céllal küldték ide amit sikeresen elvégzett, egyes nagyon is neki bólogató társaival egyetemben.


Summa summárum: ez nem Paleolit topic, ez egy semmi, egy marhaságokkal tele kopírozott nulla. Olyan mint borcsok és még 1-2 ember itt. Gratulálok nekik, feladat elvégezve!

2307. borcsok1
2011. márc. 20. 12:47

Nem az a lényeg táplálkozási szempontból, hogy valóban a csimpánztól jöttünk e, vagy bármely más főemlőstől. Lehet keresni és természetesen találunk is dögivel különbségeket, hisz 2 eltérő fajról van már szó, melynek evolúciós fejlődése elvált 6 millió éve. Lényegi különbségek vannak a 2 faj között, az ember nem lehet 1 lapon a főemlősökkel, más fajjá vált, mégis hatalmas a hasonlóság is egyúttal, mely bizonyítja a közös ősi eredetet. Az egészen biztos, hogy az ember a főemlősökból fejlődött ki és vált külön fajjá, mert azt ugye nem gondolhatjuk, hogy a hangyától jöttünk, vagy az elefánttól, de még azt se képzeljük, hogy csak úgy a semmiből lettünk itt a Földön, és való igaz teljesen egyedi sajátságokat vett fel az idők során az ember, mely csak rá jellemző és eltér a főemlősökétől mind anatómiailag, mind testbiológiailag. Mégsem vagyunk semelyik lényhez olyan közel csakis a főemlősökhöz.

Nyílván való az idő nyomokat hagyott, ha visszamegyünk évmilliókat az időben a szétválás közeli időszakhoz, akkor még nagyobbak a hasonlóságok, míg a mai ember meg sem közelíti az előember képét.

A táplálkozásunk megvizsgálásakor a fentiek lényegesek mégis, ha figyelembe vesszük a jelen emberi habitusra vonatkoztatható táplálkozási szempontokat, akkor nem kapunk mégsem lényegi eltéréseket az ősöktől. Finomítást kapunk, arra vonatkozóan csak, hogy az ősöknek erősebb álkapcsuk volt, több növényi rostot voltak képesek megemészteni, csimpánz esetében bejön a vadászás állati ösztöne stb. Azonban nem lettünk még csak mindenevők se, pláne húsevők se , mert alapvetően különbözik egy húsevő bélrendszere és emésztő enzimjeinek összetétele egy növényevőtől, nem lettünk csak növényi táplálékokon megélni képes egyedi növényevő sajátsággal bíró emésztésű kérődző növényevők, melyek a növényi cellulózt képesek elbontani, nem nőtt kopoltyúnk stb.

Nyílván való tehát, nem vagyunk se húsevők se növényevők. És gondolom, egyetértünk abban, hogy nem lehetünk hőkezelteket evők sem, mert aki azt gondolja, hogy azoknak a 0 %-nál nagyobb helye lehet az étrendben büntetlenül, az óriásit téved. A kérdés itt, hogy azt, amit szeret a mai táplálkozástani tudomány beállítani és megmagyarázni a mindenevés.


Miért nem voltunk, miért nem lettünk mindenevők, miért nem vagyunk azok.


Azért, mert testünk csak egy bizonyos táplálékok tökéletes megemésztésére képes, mindennel nem tud elbánni úgy, hogy az teljes táplálkozási kielégülést és tökéletes emésztést is adjon egyidejűleg.

Olyan értelemben lehet az ember mindenevő csak, hogy a túlélés érdekében, ehet, de csak NYERSEN testidegen ételeket is és akkor elnevezhetjük mindenevőnek. Vagy azt mondhatjuk a tudatlan csimpánzra, hogy mindent eszik, mert kíváncsi, és rossz szokásokat vett fel, de ha nem enné csak a természeti ételeit, és soha sem próbálkozna egyebekkel, akkor lenne igazán tökéletesen egészséges. De egy fajnak azt kell ennie normál esetben amia testbiológiájának legalkalmasabb. Ha végigmegyünk a nyers vegetáliákon, veszünk minden élő szerves anyagot a csigától a moszaton át, a nyers húson, gyökereken, száraz magokon, gyümiken és zöldeken át a fakéregig, akkor könnyen meghatározhatjuk a számunkra legkedvesebb ételcsoportokat, a kevésbé kedveseket, és a teljesen alkalmatlanokat is képességeinket és ízlelésünkre hagyatkozva. És ekkor az ember meghatározta egyúttal, mely ételeket kellene ennie mennyiségben, mely ételekkel kellene jóllaknia, hogy számára legkielégítőbben táplálkozzon.


Mert csak ezt kell tenni, végigmenni mindenen, ami ehető az embernek, és azt enni mennyiségben, ami a legjobb. A csimpánz ugyanezt teszi a dzsungelben állati lényként, mint a tudatlan kisgyerek mindent megrág, megkóstol, majd elmegy jóllakni gyümivel, és levelekkel, mert számára az a mennyiségben elfogyasztandó ideális étel.



Hanem maradtunk a kaptafánál, bár jóllehet némi eltérésekkel a főemlősök hajdani étrendjét nézve.


Maradtunk a kaptafánál, mert semelyik élet a földön nem képes hőkezelteket enni büntetlenül, ezt bizonyítják a degeneratív betegségek. Azonkívül ha végigmegyünk a nyers, természetben fellehető szerves táplálékok során akkor igen is ki tudjuk szelektálni azokból a testidegen ételeket ránk nézve, és igen is meghatározhatjuk, melyek azok, mely a leginkább kielégítik a testbiológiai működésünket, a kívánalmainkat, melyeket a habitusunkhoz mérten könnyen és első kézből megkapunk a természetben, és melyek azok amiket ugyan képesek vagyunk megenni, de mégsem adnak olyan magas fokú táplálkozási kielégülést, mint az ideális táplálékaink.


Ha tehát megvizsgáljuk a 2 fő szempontot táplálkozásunkban, magyarán nyers ételt keresek magamnak a természetben úgy, ahogy van, számomra elérhetően, könnyen, puszta két kezemmel megszerezve, illeszkedve a képességeimhez és a testbiológiámhoz, valamint a nyers ételsorban kiválasztani a legalkalmasabbak és a kevésbé alkalmasakat elnevezni testidegen, vagy testidegenebb ételeknek, akkor nyílván való eredményre juthatunk.


De ha az a minta, vagy cél, hogy ahogyan a mai többség eszik, akkor súlyos tévútra kerülünk. Mert a mai ember kulináris mindenevőnek hiszi magát, mindent eszik lényegében, ami él és mozog, és csak azért képes erre, mert hőkezel. Konyhatechnika nélkül megbuknának az ételei, mert nem lenne képessége a testidegen ételek befogadására, mert nem enne nyers krumplit, nem enne sárgarépát kg számra, nem enne nyers húst mennyiségbe, úgy ahogy teszi hőkezelve, nem ropogtatna nyers száraz magokat, vagy nem enne lisztet. Az ember a mai táplálkozásával megvalósítja a 2 fő bűnt, vagyis HŐKEZELT ételt eszik és teste testbiológiájához részben vagy egészen eltérően illeszkedő, TESTIDEGFEN ételeket is eszik. Ez az ember 2 legnagyobb ellensége az életben. És teszi ezt, mert nincs tudatában, senki nem mondta el neki, hogy ezek nem jók neki, és főleg ezek a degenerációjának és szenvedéseinek fő okozói, ezek a táplálkozási hibák.


A mai ember, ha nem hőkezelne, akkor meghalnának számára a jelenlegi ételei. Viszont a hőkezelés az nem út semelyik élőnek a földön, mert az a halálba visz, és nem ad életet a táplálkozásban, semelyik lény nem születik tűzhellyel a hátán és nem kell tüzet csiholnia sem a természetben ahhoz, hogy táplálkozhasson, csak az ember és elrontott közeli állatai teszik ezt a Földön, de ezzel súlyos természeti törvényt sértenek, mely nem következmény mentes testük működésére, ezáltal egészségükre nézve.

És sajna el kell igen is fogadni, hogy a nyers világban pedig minden fajnak csak egy bizonyos ételcsoport rendeltetett, és nincs meg sem a képessége, sem a habitusa arra, hogy számára testidegen vegetáliákat vagy állati testeket egyen büntetlenül, és főleg mert nem nyer azokon maradéktalan táplálkozási kielégülést.


És még egy fontos gondolat, mert sokan azt hiszik a vegyes út engedett, helyes, és bűntetlen út.

Nem lehet hőkezelt és testidegen ételeket enni és mellette a sok nyers testbarát ételt is, magyarán a kettő együtt a jó és harmónikus út. Nem sajnos. A tiszta test csak az ideális táplálékának kizárólagosságában épülhet meg, annak minden egyéb ételszennyezés, MELY KISIKLATJA A TÖKÉLETES TESTKÉMIAI MŰKÖDÉSÉRŐL, az ideális működés ez által elérhetetlenné válik a testnek.

2306. borcsok1 (válaszként erre: 2305. - Tücke)
2011. márc. 20. 12:43
Ne hidd oylan vagyok mint az elefánt nincs ternészetes ellenségem mindekivel jóban vagyok szinte,:)igaz kicsit türelmesebbnek kéne lennem itt de hát néha üvöltenék hogy halljátok már meg végre amit meg kell,nincs nekem ebből sem hasznom se nem vagyok mazohista mert ide irogatok,de ha már egy kis figyelmet felkeltek hátha valaki átgondol bizonyos dolgokat.Amit szinte bizton ki lehet jelenteni nem jó a fött étel sokkal jobb a nyers,gyümi zöldek túlnyomórészt ebből kéne állni a táplálkozásnak hidd el akkor sokkal jobban éreznéd magad mint most.
2305. Tücke (válaszként erre: 2304. - Borcsok1)
2011. márc. 20. 08:50
az lehet... de én nem is állítom magamról hogy mindent tudok és kegyetlen okos vagyok és mindenki hülye rajtam kívül.... már pedig a te életfelfogásod nagyon erre felé hajlik
2304. borcsok1 (válaszként erre: 2303. - Tücke)
2011. márc. 20. 08:29
azt még meg is kell érni:)
2303. Tücke (válaszként erre: 2296. - Borcsok1)
2011. márc. 20. 07:52
kicsit sokat képzelsz magadról sztem és ez 42 éve embernek nem igazán tesz jót.....
2302. borcsok1
2011. márc. 19. 21:07

Aki unja már, hogy szinte mindenki bizonygatja, mennyire hasonlítunk a majmokhoz, és mennyire különbözünk a ragadozóktól, annak itt van egy másik nézőpont:

[link]

Sajnos csak angolul, és messze nem olyan szép mese, mint a természetes higiénia körül terjedők, viszont elég korrekt és informatív.Tudomásom szerint a Földön minden faj nyersen fogyasztja a saját, természet adta táplálékát.

Az ember az egyetlen kivétel aki rendszeresen hőkezel. -legalábbis nem tudok másról.


Még nem volt szerencsém találkozni olyan kutatással ami bizonyította volna, hogy az ember tökéletesen, mellélkatások nélkül tudott alkalmazkodói a hőkezelt ételekhez. -az ellenkezőjével viszont annál inkább.

Tehát ha elfogadjuk, hogy mi is élő, nyers ételre lettünk "teremtve" (hiszen alapjaiban véve ugyanolyan elvek szerint működünk mint a többi élőlény) akkor már könnyű rájönni, hogy mi az ami számunkra ideális táplálék.

2301. borcsok1 (válaszként erre: 2272. - Tücke)
2011. márc. 19. 21:07

az állatok igen is többfélét esznek ott van pl. a nyúl vagy az egér zöldet is esznek magot is és ha elhal a kicsinyük akkor húst is mert megeszik a saját utódjaikat... az oroszlánok pl. előszőr a zebrák, antilopok gyomrát tépik fel előbb hogy a zöldet kiegyék belőle és utána látnak hozzá a húshoz, a majom többféle dolgot eszik szintén, rovarokat-gyümölcsöket.Egér és a nyúl kicsinyevés és magevés. Naponta megeszi a kicsinyét? Az a természeti tápláléka, nélküle hiánybetegséget kap? Ez pszichológiai viselkedés, állati sokk hatása, és nem azért eszi meg, mert az éhség kényszere vezérli, mert akkor a természeti táplálékát enné. Naponta magot eszik a nyúl, ha a mezőn ott a friss fű otthagyná és menne magot enni. Zömmel füvet eszik, ha van, ha meg nincs akkor a biológiájához alkalmas közelítéssel kénytelen beérni, hogy életben maradhasson. Ez olyan mikor azt mondod az embernek ugyan már ne a friss fügét edd, hanem vagy egyél gumókat, lakj jól csak zölddel, vagy rosszabb , ropogtass nyers magokat, vagy ott az jó kis nyers husika, azzal lakj jól. Ezek a tiszta , átszokott , vibrant testnek vakok, annak a "látó" étele a füge, vagy bármely édesgyümi, és a zsenge zöldek együttes szövettsége, ezek a legjobban táplálják az ember testbiológiai szervgépezetét, nincs más út, aki a legjobban gondolkodik, csak közelítések lehetnek a legjobbhoz.


Oroszlán megeszi a nyers magas növényi tartalmú bélanyagot, hát hogy a fenébe ne enné meg, mivel az az állat része, ebből igen fontos ásványi anyagokhoz, és vitaminokhoz jut, része a húsevő étrendjének, része a tápegészség fogalmának. De attól még húsevő marad. Egyébként ez is jelzi mellesleg a húsevők növényi létre való utaltságát közvetetten is. Vegyük észre, minden az elsődleges tápanyaghordozótól, a növénytől jön. Anyag nem keletkezik csak átalakul a tápláléklánc sorrendjében haladva.


A vegák közül a legtöbb irányzaton nincsenek hiánybetegségek, különösen akkor, ha nyers zöldségek és főleg zöldek ott vannak az étrenden, ha megfigyeljük az irányzatokat, a többségnél ott van és előkelő a helye is. Még a makrobiotikában is ott van. Mégsem ad kellő kielégítettséget a legtöbb vega irányzat, mivel a kalória bevitel nem édesgyümire alapozódik, így a keményítő vakságú, és nehezebb emésztésű, rosszabb energia mérlegű étrendek.

Minél kifordultabb egy étkezés a testbiológiától, és minél inkább manipulált, feldolgozott és hőkezeltekre alapozott annál inkább nagyobb a félnivaló a hiánybetegségektől és a degeneratív betegségektől. Hol van a rák a nyers világban, vagy a hőkezelt mindenevő lét alapján? Ezek tények és ezek a bizonyítékok, csak az ember VAK, és másban keresi a kulcsot, nem a VALÓS okokban, ami a táplálkozási hiba.


Nem kell semmilyen állati terméket enni, sőt állítom, hogy csak akkor kaphatunk ideális testműködést, ha nincs állati hányad, nyers, és semmilyen más testidegen étel sem az étrendbe csakis az ideális táplálékokból áll kizárólag. Tehát aki állati ételek feltételéhez köti az ember jól tápláltságát és hiánybetegségekkel riogat ezek teljes hiányakor, az HAZUDIK, vagy tudatlan.


Ki az egészségesebb?

Aki húst is eszik és hőkezel, kulináris mindenevőnek vallja magát, az egészségtelen.

A vegetáriánus, aki állatiakat is eszik, csak húst nem, és hőkezel az szintén egészségtelenül táplálkozik.

Aki csak vegán, de hőkezelő vegán, annak nagy a félni valója, de ilyenek általában sok nyerset is esznek, így egy fokkal jobb, mint az előzőm kettő.

Aki nyers vegán, de mennyiségi magevő, krékelő, aszaló vegán az egészségesebb.Igen, az ember is és a csimpánz is táplálkozása szerint lehet mindenevő, de attól az még nem jó neki.

Az ember lehet húsevő is, lehet fűevő is, de attól az még nem az ideális táplálkozása. És táplálkozhat úgy, mint ahogyan a többség, lehet hőkezelteket és testidegen ételeket evő is, ami a legrosszabb szintek egyike, és a legrosszabb, ha kizárólag csak hőkezelt húst eszik, ebbe 1 év alatt belehal, skorbutot kap, és ott aztán jönnek a betegségek, hiánybetegségek és immungyengeség. ha a csimpánz tudatos lény lenne, akkor ezt választaná, és magasabb egészségben élhetne. De azért a csimpánz sem hülye teljesen, nem hőkezel, és a testidegen ételeket elenyésző 1-2 %-ban eszi volumenben a gyümikhez és zöldekhez viszonyítva, csak ezt az önigazolást kereső mai ember szereti felnagyítani.A csimpánz eszik sok mindent. Mégis mennyiségben gyümiket és nagyon sok zöldet eszik, kb étrendjének 40 %-a a zöld súlyra vetítve. A cikk felnagyítja a mindenevés tényét, holott a csimpánz mindennapi fő étele mennyiségileg a gyümölcs és a sok zöld, s csak pár százaléka az egyéb, melyben állati is van a főemlősök közül csak csimpánzara jellemző vadászatok során. Ez a mindenevés nem napi szintű, mert ha van elég gyümi, akkor a kedvenc csemege van az étlapon. Az ember a mindenevő létét szeretné igazoltnak látni a csimpánz táplálkozásában, ebben a cikkben és ezért a pár százalékot taglalja, s elégedetten konstatál emberi létet igazoló perverz cselekvéseket, pl. pecázás, termeszfogás bottal, húsevés szocializációs szokásai stb. Vegyük észre hol a gyümi rész benne, sehol, holott az a döntő táplálék.

A csimpánz is csak nyersen eszi az egyebet, ami valójában negatív hatású az egészségére nézve, mert nem tudatos, kíváncsi állati lényként nem tanulta meg, hogy az elsődleges, növényi tápanyaghordozókban, ami nincs bent, azt ne keresd máshol, mert nem leled meg.

A gorilla anatómiailag egy azonos velünk és a csimpánzzal, ezek a vadász viselkedések és perverziók nem találhatóak meg nála. Kizárólag gyümiket és a magashegyi fajtája meg növényi rügyet és növényt eszik. Lehet többféle módon is tehát táplálkozni főemlős szinten is, csak vegyük észre melyik a legjobb.

De nyugodtan ehetünk nyers húst, szőröstül, belestül, vagy férgeket, termeszt, kukacokat, gyökereket, ha kedvünk tartja, és főleg van hozzá gusztusunk, csak ezzel nem oldjuk meg a legjobban a tápanyagbevitelünket, Csak egy nagyon fontos, mert ezt a cikk nem hangsúlyozza, hogy NYERSEN kell ennünk az említett állati és növényi mindenevést, mert sajna, ahogy az emberke elképzeli a kis asztalán, ízesítve, elnevezgetve, és gőzölgő melegségben halottá téve már nem baráti étele az embernek, sokkal inkább édes kis mérge, bármennyire is szeretné ezt a világot magának tudni az emberke

2300. Pacalpörkölt (válaszként erre: 2296. - Borcsok1)
2011. márc. 19. 14:22

jaaaaaj de jó!Te! Én már belefáradtam ebbe! Nagyon jól ál neked ez a küzdő sport.Nekem már olyan elegem van ettől a sok egysejtű embertől.Olyan szivesen és türelmesen segítek mindenkinek, de amikór sivalkodik,hogy nem fogy, és ő nemtud külön kutyúlni magának,meg,hogy sokba kerűl,és ő nemtud várni 1 évet,hogy lefoggyon,, meg ilyenekkel etetnek engem és végighalgatom és közlöm vele,hogy akkór te adjál nekem tanácsot.

Adjál olyan tapasztalatot ami előnyödre vált már a 140 kilodon fellűl.

Na és itt kezdődik a bedőlés és a gondolkodás,makogás és az áfekta.Erre nekem nincs időm!Vagy úgy csinálod ahogy mondtam vagy békéljél meg a nyomorúságos helyzeteddel.Százával voltak ilyenek.Mivel én maradtam a dobogón és a 70 kg-nál,így nem kételkednek a szavaimba.Nem kötelező az egészség.

2299. Pacalpörkölt (válaszként erre: 2298. - Borcsok1)
2011. márc. 19. 14:09

én sem a disznóvágástól lettem ilyen.De az a gond,hogy úgy szeretnének átalakúlni,hogy ne keljen változtatni az étrenden és a kialakúlt rossz szokásokon.Sőőőőt el is hiteti magával,hogy azért nemtud változtatni mert neki nagyon fáj a gyomra ha nem jó kis lisztes kaját eszik reggelire.Olyan nagyon ragaszkodnak a tv-ben látott hulladék ételhez és megakar halni a gyötrelemtől és a betegségtől.Teljesen elhitetik velük azt,hogy ami van a boltokban az emberi étek.

Az egyszerűen nem emberbe való,,,ugyan is nem azonos a jelenlegi kereskedelmi tisztesség a 20 évvel ezelőttihez.Ma már ezt nem ismerik,hogy tisztesség.MAGYARBAN MEGTERMETT ÉLELEM KI MEGY KŰLFŐLDRE,,,, EZEK MIND BELTARTALMI ÉRTÉKBEN GAZDAGOK,,, ÉS HELYETTE BEHOZZÁK A GAGYI ÉS ROSSZMINŐSÉGŰ GUMIHÚST ÉS MINDEN AMI FOGHATÓ.

Ezek az ételnek minősített,,minden szabványnak megfelelő mérgezett valamiktől szépen elhíztunk és nagyon beteg nemzet lettünk.Néha igaz,hogy nyílvánosságra kerűl 1 kis toxikus hús,DE MENNYI MINDEN NINCS NYILVÁNOSSÁGRA HOZVA.Képzeljétek a kutyakajákba miket kevernek,ők mondani sem tudják az érzéseiket.

2298. borcsok1 (válaszként erre: 2279. - Gilmore*girls)
2011. márc. 18. 22:48
látom átjött a lényeg nálad:) minden élőlény a számára legmegfelelőbb táplálékot fogyasztja nem kreál kotyvaszt mint az ember( persze nem is tudna ugyebár nagyon) eszi ami neki jó a természet ősi törvényének megfelelőn,Mi sem vagyunk kivételek nekünk is van úgymond tökéletes táplálkozás,az a kis idő ami eltelt nem változtatja meg azt hogy mi a jó nekünk ilyen egyszerű ez,mondjuk érdekes aki nagyon beteg azt böjtel,gerzson ás más kúrákkal szokták kicsit rendbe rakni,nem disznóvágással miylen érdekes nem:)
2297. borcsok1 (válaszként erre: 2282. - Fe9e12ede0)
2011. márc. 18. 22:43
a csimpánzos linkedre nem válaszoltam anno már? más: sok mindenbe hasonlóan vélekedünk sokban nem hála a magasságosnak:) szerinted mi lenne az a kisérlet tanulmány akármi ami elhitethetné veled a nyers gyümi,zöldek kiemelkedő szerepéről? a főtt ételek húsok káros voltának megértéséről már nem is beszélek:)
2296. borcsok1 (válaszként erre: 2272. - Tücke)
2011. márc. 18. 22:38

Sok pontatalanság van szokás szerint abban amit írsz sebaj:) ha majd lesz időm meg is válaszolom:)

elég legyen annyi hogy a zöldséget zöldeknek írd legközelebb mert nem ugyanaz ugyebár:) vegák között is sokan vannak akik rengeteg zsírt és fehérjét visznek be,ezt is lehet sza....l csinálni nyílván,nincs semmi olyan a húsban ami ne lenne meg a gyümikben és a zöldekben ha mennyiségben és változatosan fogyasztjuk.messze a legegészsebb táplákozás ami létezik ezt éppeszű ember nem is vitatja szerintem.az már más kérdés hogy a megszokott izeket hajlandóak vagyunk lecserélni végleg elhagyani,az már nehéz valóban.nem kell szedni semmit ha megeszed amit kell megkapod a legjobb forrásból,ha van kedved sok olyan oldal van ami kiadja milyen gyümibe és zöldben miylen nyomelem tápanyag miegymás van,végtelen a tárház hidd el.főttek ártalmairól lexikon méretű anyag van ha hiszed ha nem tanulmányok tömkelege hangsúlyozza a nyers növényi ételek fontosságát,miből gondolod józan paraszti ésszel hogy a sült kolbász,hurka olyan kib..ott frankó kaja az embernek hogy de tényleg nézz már rá arra meg mondjuk egy őszibarackra,az egyik a természet gyönyőrűséges csodája a másik meg....?:)

2295. biológus
2011. márc. 18. 20:05
Hát azon mi sem... :)
2294. Tücke
2011. márc. 18. 17:46
de nézd a jó oldalát legalább nem veszünk össze a csirke részein pl :D
2293. biológus (válaszként erre: 2292. - Tücke)
2011. márc. 18. 17:39
:)
2292. Tücke
2011. márc. 18. 17:35
hát én gyerekkorom óta a grapefrtuitért rajongom, a sütikből csak azokat szeressem aiket nagyim sütött régen de már nem süt me elfárad hamar:( nálunk is vannak olyanok amikre én fogom a fejem mit eszik meg a gyerekem meg a férjem meg ők is fogják a fejüket én miket eszem

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook