Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Paleolit táplálkozás fórum

Paleolit táplálkozás (beszélgetős fórum)


2411. aadc13cca8 (válaszként erre: 2407. - HViki)
2011. ápr. 7. 23:02

Ez a jégkocka tényleg jó ötlet, de közben találtam olyat hogy instant kókusz tejpor.

Próbálta valaki kávéba keverni??


[link]

2410. kedike
2011. ápr. 7. 00:04

Én is kókusztejet használok főzéshez, reszelékből főzöm ki és turmixolom. Így jó, mert annyit készítek amennyire szükségem van. Nálam két napig áll el a hűtóben, utána már savanyodik szerintem. A teteje egy idő után megszilárdul.

A zabtej nekem se jött be túlzottan, meg drágáltam is...

Kókuszreszeléket kb 700 Ft/kg áron veszek, nem tudom mennyi kókusztejet lehet belőle nyerni, mert kis adagokat készítek egyszere, de biztos, hogy jobban megéri.

Bár mostanában turmixnak is használom gyümölccsel, vagy fél litert megiszok belőle reggelire így. Vagy munkahelyre viszem be kajának.

Tetszik ez az ötlet a jégkocka adagolóval, lehet majd alkalmazom én is.

2409. RebekaZsuzsa (válaszként erre: 2406. - Fe9e12ede0)
2011. ápr. 6. 16:01
Köszönöm, ki fogom próbálni! :) Azért fura, hogy nincs több ilyen hely...
2408. HViki (válaszként erre: 2403. - Fe9e12ede0)
2011. ápr. 6. 09:36
Akkor most rávetem magam az újabb infókra. Köszi! :)
2407. HViki (válaszként erre: 2387. - Aadc13cca8)
2011. ápr. 6. 09:36
Én kókusztejet használok. A főzéshez használt kókusztej maradékát a jégkockatartóba öntöm és 1 adag kávéba meg 1 kocka kókusztej. Így nem romlik meg, könnyen adagolható és nekem ezzel ízlik. :) A zabtej nálam nem volt nyerő, de hát ízlések és pofonok. :)
2011. ápr. 5. 23:10
Másik blogon Coffe Cat -ot emlegetik mostanában.
2011. ápr. 5. 18:13
Sziasztok! Ismertek Budapesten paleo ételeket árusító boltokat, éttermeket, kávézókat? Köszönöm! :)
2404. aadc13cca8 (válaszként erre: 2401. - Fe9e12ede0)
2011. ápr. 4. 15:56

Hát ez borzasztó!!!

és ki tudja még mi mindenbe csempészik bele a génkezelt mérgekkel teli szóját.

Ezért van rengeteg beteg ember, és fogalma sincs hogy mitől beteg.

2403. fe9e12ede0 (válaszként erre: 2402. - Fe9e12ede0)
2011. ápr. 3. 00:05

meg ez:


[link]

2402. fe9e12ede0 (válaszként erre: 2339. - HViki)
2011. ápr. 2. 22:57

Permakúltúrás kert megvalósításával kapcsolatban van még itt egy kis anyag:


[link]


[link]

2401. fe9e12ede0 (válaszként erre: 2400. - Aadc13cca8)
2011. ápr. 2. 22:39

Hát igen, Hofi a nagy nevettető. Így utólag már másképp látom. Jókedvűk voltunk, és nevettünk a saját nyomorúságunkon. Mint ha a halott röhögne a saját temetésén, közben meg engedik le a gödörbe.


Szójának az ízétől már csak a környezeti kár az elrettentőbb, etikátlanabb ami a termesztéséből adódik.


[link]

2011. ápr. 1. 21:57

Igen kb 15 éve volt nagy divatja a szójának. Még Hofi Géza is említette egy műsorában, hogy ezzel diétáztatták.

Volt egy receptköny is csak szójából készült ételekből, hogy az milyen egészséges.

Sajnos rengeteg mai készítményekbe főleg felvágottakba, virslikbe is belerakják, mert olcsó alapanyag.

2399. kedike
2011. ápr. 1. 19:33
Gyerekkoromban mi is szóját használtunk, hogy "egészségesebben" táplálkozzunk a sok hús helyett :)Bár már akkor is vitatkozás volt a családon belül, mert egyesek szerint ezt külföldön csak az állatokkal etetik. Úgy látszik nekik volt igazuk.
2398. szikati (válaszként erre: 2396. - Aadc13cca8)
2011. ápr. 1. 18:51
Én úgy 15 éve egyszer kipróbáltam ezt a szója granulátumot fasirthoz, de olyan szörnyű lett, hogy többé nem használtam. A párizsit, virslit és más hasonló felvágottakat soha nem szerettem, pedig régebben nem is tudtam, hogy szóját is kevernek bele.
2397. boogie50
2011. ápr. 1. 18:49
Hűha, akkor maradok a zabtejnél... majd spórolok a mennyiségen, az lesz a legbölcsebb azt hiszem.
2396. aadc13cca8 (válaszként erre: 2395. - Fe9e12ede0)
2011. ápr. 1. 17:09

És jó pár éve mennyire magasztalták a szója egészséges hatását, mint húspótló koleszterinszegény élelmiszert.

Egy időben sokat használtam én is a granulátumot keverve darált húsokhoz. És csak annyit éreztem, hogy alig tudom megemészteni, de nem tudtam miért.

Sőt az üzemi étkezésben is javasolták hivatalosan (élelmezésvezetőként dolgoztam), hogy használjuk húsokhoz kiegészítve, mert sokkal magasabb a fehérjetartalma, mint a húsnak és mégis könnyebben emészthető.

Hát erről ennyit...

2395. fe9e12ede0 (válaszként erre: 2393. - Kedike)
2011. márc. 31. 16:42

Szójában fehérjék bontását gátló anyagok vannak. Ezenkívül pajzsmirigy alulműködést okoz. De sorolhatnám, hosszú lenne a lista.


[link]


Vagy itt van ez a műsor:



*****


Külön figyelmet szentel a szója egészségkárosító hatásainak.



* Automatikusan eltávolított tartalom.
2394. fe9e12ede0 (válaszként erre: 2391. - Kedike)
2011. márc. 31. 16:39

"Én is gondoltam, hogy elhagyom, mert csak rossz szokás, hisz sokszor kávé után is simán bealszok."


Mostanában napok telnek el, hogy nem eszek semmi főtt ételt. Csak azért említem, mert bizony tagadhatatlan, hogy ezek után szoktam elálmosodni. Ha összehasonlítod a szénhidrátdús kajákat (krumpli rizs) a "klasszikus" paleoval, akkor legalább akkora különbsget tapasztalsz, mint a nyers és a "klasszikus paleo" között. Sokáig a nagyobb mennyiségű fehérje emésztésének tudtam be (hús), hisz ez időigényes feladat, de most már inkább a "beta-carboline" vegyületekszámlájáraírom, melyek sütéskor főzéskor keletkeznek. Ezek ugyanúgy kapcsolódnak a benzodiazepin receptorokhoz, mint a nyugtatók. (megterhelő izomunka után is termelődnek természetes nyugtatók (fáradtság), hogy pihenőt tartsunk, mert a szervezet "karbantartást" szeretne végezni.)


Főtt kaja után továbbra is érzek egy elálmosító hatást, amit sok ember kávéval próbál ellensúlyozni. (ez ugyanolyan értelmetlen dolog, mint mikor mi memosolyogjuk a természeti népeket, akik dobolással szeretnék elűzni a szellemeket, ők meg rajtunk nevetnek, hogy dudálással szeretnénk szétkergetni a forgalmi dugót :) )


[link]


A gyümölcsleves felvetésed megér egy kört. Napi 4-5 teát szoktam 12 órás műszak alatt elfogyasztani. Mióta jelentősen megemeltem a gyümölcsfogyasztásom, azóta 1-2 pohár teát szoktam főzni, de van úgy, hogy csak áll az asztalon, nem vagyok szomjas. Ha mégis megiszom, akkor pár perc múlva irány az 1szer1méteres... Szóval a levük igenis beszámít. Ha mégis kifacsarod, akkor jobban jársz, ha szívókával fogyasztod, azzal nem lehet olyan gyorsan lehörpinteni. Ennek csak 2 okbó lehet jelentősége. egyik, hogy megfelelő mennyiségőnyál is keveredik (enzimek) a léhez, másik meg hogy a hirtelen megivott folyadék epekiválasztással jár. Ez önmagában nem lenne gond, csak így értékes epét pazarolsz, mikor meg jön a "darabos" kaja, nem biztos hogy lesz elég. Én ezekből a megfontolásokból nem facsarom ki a gyümiket, viszont kísérlezek zöldségek turmixolásával.


(gyümölcsök értékes vízoldékony rostokat tartalmaznak, kár tőlük megválni) Elméletileg ugyanúgy feltöri a sejtfalakat mint a főzés. (főzéskor a cellulóz megpuhul), viszont nem mennek benne tönkre a vitaminok, vagy a szerves kötésű ásványi anyagok mint a főzéskor. Répából szoktam "juice"-t mixelni, egy kis zölddel megtunningolva.

2393. kedike (válaszként erre: 2392. - Boogie50)
2011. márc. 31. 16:23
Szójatej nagyon nem ajánlott paleo szerint (sem).
2392. boogie50
2011. márc. 31. 16:20

Egyenlőre nem terveztem, hogy feladom a kávézást nekem egy élmény, szeretem az ízét illatát és mellékhatását sem érzem, most, hogy egyébként is tele vagyok energiával és jól alszom. De mindenféle szándék nélkül is kevesebbet iszom belőle mostanában...

Zabtejjel nekem ízlett, csak az ára miatt hanyagoltam... Igazából arra is kíváncsi lennék, hogy a szójatej nagyon nem paleo? Mert az ízét már megkedveltem (sajnos?). :)

2391. kedike
2011. márc. 31. 15:57

Én évek óta tej és cukor nélkül iszom a munkahelyen. Itthon ha főzök néha és van maradék kókusztejem akkor teszek hozzá azt is. De itthon ritkán iszok.

Én is gondoltam, hogy elhagyom, mert csak rossz szokás, hisz sokszor kávé után is simán bealszok.

Sajnos munkahelyen gyakran éjszakázom vagy megyek hajnalban és a beidegződés miatt rutinból veszem vagy főzöm már a kávékat. Gondoltam viszek helyette inkább valamilyen frissen csavart, préselt gyümölcslét, csak több energiát nyerek belőle. De abből meg egy litert is simán meg tudnék inni hirtelen :)

2390. szikati (válaszként erre: 2386. - Boogie50)
2011. márc. 31. 08:25

Szia!

A kávét én is mindig tejszínnel ittam, de mióta a paleo szerinti elveket követem, ezt el kellett hagynom. Eleinte zabtejjel próbálkoztam, most pedig már kb 2 hónapja kókusztejporral iszom. Eleinte furcsa volt, de néhány hét alatt teljesen megszoktam.

Valószínűleg minden gond nélkül le tudnék mondani a kávéról, de a napi 2 kis adag nem hinném, hogy olyan nagyon káros. Már annyira hozzátatozik a napi rituálémhoz, hogy nem is a hatása miatt iszom, hanem mert így jó nekem. Ez pedig gyakran felülírja a tudományos vagy áltudományos elmélkedéseket, amivel ezen a fórumon jócskán szembesülhetsz - annak ellenére, hogy nem ez a fórum alaptémája.

2389. fe9e12ede0 (válaszként erre: 2387. - Aadc13cca8)
2011. márc. 31. 07:22

Nekem a kávéról jut eszembe... Tejet már vagy másfél éve nem tettem kávéba. Növényi tejporokkal szoktam megoldani, csak a címkéjükön mindig zavart a hidrogénezett olajra utaló elszólás. Ez van. Aztán egy darabig ittam felvert tojássárgával. Ez ízlet... Azóta meg már nem iszom kávét. Rossz szokás. Besokalltam, mert meguntam, hogy függőségben éltem tőle. Pár hete melóban elfogyott a kávém, gondoltam kibírom. Másnap már minden bajom volt, semmi melóval nem haladtam. Ekkor már ihattam volna, de úgy gondoltam, hogy ha már elvonási tünetek ilyen kemények, akkor kipróbálom milyen az élet kávé nélkül. Csak alva járkáltam mint egy zombi. 4-5 nap után már nem éreztem hiányát. Persze azt hirdetik Szendiék, hogy a kávé paleo. Azt még nem magyarázta el nekem senki, hogy mitől lenne az.

(arra már tettek kísérletet, hogy elmagyarázzák, hogy az ősember gödröt ásott, abba feltüzesített köveket dobált, majd lapulevélbe csavart húsokat rárakta, letakarta földdel, és egy óra múlva fogyaszthatta. Poén az volt, hogy ezek az emberek a tojásfőzést is így képzelik el a paleolitikumban kac-kac)

Kávé egy erős drog. Felborítja az agy receptorainak működését. Ha fáradt a szervezet, természetes nyugtatók termelődnek. Ezek hatására kénytelenek vagyunk pihenni. Nem véletlenül termeli a szervezet. Stimulánsokat is termel, ha stressz/menekülés során felül kell írni a fáradtságot. Persze van ennek más meközelíése is. A főtt ételekben olyan anyagok keletkeznek, melyek kötődnek a benzodiazepin receptorokhoz, azaz nyugtatóként hatnak. Ezeket pedig kávéval semlegesítik az emberek, hogy ne kelljen a főtt ételek utáni zombi léttel szembesülni. (ok, elfogadom, hogy paleo kaja után nem annyira jellemző, mint a klasszikus nyugati étkezés után, de mégis fennáll).

Ha pedig az emésztés szempontjából vizsgáljuk a témát, akkor azt sem szabad elfelejteni, hogy csökkenti a pepszin termelést, amitől a fehérjék rosszabbul fognak emésztődni. Ezenkívül erős vízhajtó, nyomelemeket is kihajtja a szervezetből.

Nekem a felsoroltak elég ok, hogy ne kávézzak, de ha belegondolok, havi kávéadagom árából épp tudom fedezni fincsi déligyümölcs fogyasztásom egy részét.

2011. márc. 31. 05:58
Nagyáruházakban lehet kapni kókusztejet és a Co-ba van kókusztejpor is.És lehet tejet házilag is csinálni és nem csak kókuszreszelékből hanem olajos magokból,mandula,napraforgómag stb.
2387. aadc13cca8 (válaszként erre: 2386. - Boogie50)
2011. márc. 30. 22:14

A kávéról jut eszembe, hogy arról én sem tudok lemondani hogy tejjel igyam, és sokszor mérgelődöm is miatta. Mért nem tudnak olyan kávétejszint gyártani, tudjátok ami olyan 10 db-os kis kiszerelésben van, csak nem tehéntejből, hanem pl. zabtejből, vagy kókusztejből, esetleg por alakban is jó lenne...

De lehet hogy kapható valahol csak nem is tudunk róla???

2386. boogie50
2011. márc. 30. 16:03

Hello mindenki:)

Annyira viccesnek találom, hogy régen azt hittem egészségesen táplálkozom. Cukrot próbáltam elkerülni, olíva olajat használtam mindenhez, sok salátát készítettem, bioboltokban hagytam a fél vagyonom, de valahogy nem esett le, hogy nem normális egész nap fáradtnak lenni és a bőrproblémáim nem valami gonosz boszorka (és a tehetetlen bőrgyógyász) átkai. Rendszerint ebéd idő körül megettem az iszonyatosan bio teljes kiőrlésű kenyeret, némi humusszal, majd fáradtan nekiláttam a tanulásnak, persze fél óra múlva húztam a lóbőrt. Késő délután felkeltem, kávé tejjel, folytattam a dolgom késő estig, másnap pedig csodálkoztam, hogy miért vagyok holtkóros. A paleora átállni számomra nem volt túl megterhelő, hiszen egyik napról a másikra "tisztult ki a fejem" sokkal energikusabb lettem és jobban élvezem a mozgást is. (A minap töltöttem 70percet a futópadon -45p futás- ami nálam világmegváltással ér fel a régi 12 perces halálfutamokhoz képest)

Szóval ezek mellett az eredmények mellett nem teher otthagyni a napi büfés pogácsát :). Gondolom ezt tapasztaljátok Ti is. :) Még nem mertem megmérni magam, (igen, gyáva vagyok és arra fogom, hogy biztos Szendi Gábor sem javasolná, hogy a mérleg rabjai legyünk :)) de minden nap kapok valami pozitív visszajelzést külvilágtól vagy az exhumált ruhadarabjaimtól.

Azt szeretném kérdezni, hogy szójatejjel mennyire lehetek nyugodt? A reggeli kávémba nekem nagyon kell valami tejszerű, a zabtej kicsit drága, más opcióról pedig nem igazán tudok (gondolom a rizstej nem nyerő). Itt láttam kókusztejet, amint lesz rá lehetőségem utána nézek, merre hol szerezhető be.

2385. borcsok1 (válaszként erre: 2383. - Susztertangó)
2011. márc. 29. 23:21
Segítek a só nem jó ne egyél beljebb leszel:) egyél zellerszárat helyette.
2384. biológus (válaszként erre: 2381. - Felicita77)
2011. márc. 29. 19:02
Ez a szezámos-diós-gyümölcsös süti iszonyú jól hangzik! Ezt én is ki fogom próbálni.
2383. Susztertangó (válaszként erre: 1858. - Borcsok1)
2011. márc. 29. 17:04
Szia borcsok1! Tudod én már vén kecske vagyok.De miért is adnak a marhának sót, mert marha? és a szarvasoknak? Nekem meg van olyan cikkem -kaptam- ahol pünkt a só szükségességét hirdetik. Annyi mindent mondanak az ember már csak bólogat....
2382. Felicita77 (válaszként erre: 2373. - Adrenalin0625)
2011. márc. 29. 09:38
egyed nyugodtan, nekem is van ilyen házi szilvalekvárom, nagyon nagyon finom

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook