Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Paleolit táplálkozás fórum

Paleolit táplálkozás (beszélgetős fórum)


2441. f1fee9d062 (válaszként erre: 2439. - Aadc13cca8)
2011. ápr. 21. 16:20

Gyümölcs-hús... Aztán ha van kedved folytatni, (lesz!:)), akkor majd jön a többi. Én pont tegnap olvastam itt vissza, rengete ötlet van.


Tőlem gyakran kérdezik, hogy mit eszem a kenyér helyett, vagy a gabona helyett... :) Semmit!


Egyszerűen nincs. :)

2440. f1fee9d062 (válaszként erre: 2445. - Tiramisú86)
2011. ápr. 21. 16:16

Szerintem ne azt nézd, mit hogyan nem lehet, vagy hogyan nehéz, hanem mit hogyan lehet és kezdd el! Csak iktasd ki a gabonát, aztán meglátod, mi változik, és egyre lelkesebb és találékonyabb leszel vele, ha már látod a hatásait. Aztán a kurázsi majd megjön hozzá. Én négy éve vagyok paleo. Csak eleinte voltak nehézségeim.


A felvágottakról: ha valami darálva van, vagyis masszából készül, azt egyszerűen nem eszem meg, mert nem bízom az élelmiszergyártókban. Vagyis a gépsonka nekem nem kell. Házi gépsonka nincs is. A sonka az meg sonka, azon látod, hogy nem darálták. Vákumcsomagoltat nem veszek. Háziban egyébként ilyen sincs.


Házi alatt azt értem, hogy olyan emberek készítik, akiknél saját gazdálkodásból veheted meg a sajtot, kolbászt, tojást. Kikérdezed, mit tett bele. És ennyi. Muszály ismerkedni, mert ritkán adnak el. Nem éri meg nekik a bolti ócskával árversenyezni. Nem is tudnak.


Kalács helyett???!!! Én már nem is értem a kérdést. Miért kellene enni bármit a kalács helyett. Kalács nincs. Pont. ;)


Éhes csak addig leszel, míg a gyomrod hozzászokik, hogy nincs megtöltve gabonával, félig kelt, vagy művileg kelesztett kenyérrel, ja, meg kaláccsal.


Szóval szerintem kezdd el. Mindenki végigjárja az elején ezt az utat. És igen, éhesnek fogod érezni magad. Ez félrevezető. A tested nem éhezik, csak a gyomrod.


Semmi para! Ha kellek és épp nem lebzselek idefent, írj privit, azt előbb észreveszem. Tényleg szívesen válaszolok.


Bíztatlak: Vágj bele!

2011. ápr. 21. 16:00

Tőlem nagyon távol áll ez a Paleolit táplálkozás, holott sok jó hatásáról hallottam.


Én sosem szerettem a gyümölcsöket, pár kivétellel...akkor most mit egyek??


A zab nem glutén mentes, lisztérzékenyek sem ehetik a glutén miatt.


Kipróbáltam a magokból sütött kenyeret, hát borzasztó volt, és főleg nagyon drága.

2438. tiramisú86 (válaszként erre: 2436. - Szikati)
2011. ápr. 20. 16:10
Nem csak elsore...masodik es harmadik olvasatra is. :-s Megneztem a recepteket is...hmmm, mit is mondjak?! Lanyok, ez nekem nagyon remiszto(nek tunik). Foleg mert az atopias dermatitiszem miatt anno azt mondtak az allergia kozpontban, hogy ne egyek diot, mogyorot, mandulat, mert ezek erosen allergizalnak (pedig szeretem oket), a borgyogyaszok is ellenjavalljak a pattanasok miatt...akkor most mi az igazsag?Es mi a helyzet a sajtokkal?Melyik igen es melyik nem?A sonka, kolbasz ilyesmik mehetnek, pedig tele vannak mindenfele allagjavitoval, izfokozoval es egyebekkel, amik tuti nem voltak az oskorban...es bar most se leteznenek!
2011. ápr. 20. 13:18
Van egy új könyve Szendinek, és úgy láttam tegnap, hogy lefordították a Cordain könyvet is. (Tegnap könyvesboltokban bóklásztam)
2436. szikati (válaszként erre: 2432. - Tiramisú86)
2011. ápr. 19. 20:35

Elsőre ijesztőnek tűnhet, hogy mennyi mindent el kell hagyni, de valójában egyáltalán nem nehéz betartani. Sőt új ízeket, kombinációkat lehet felfedezni, és a főzés is sokkal egyszerűbb.

Én negyedik hónapja csinálom, és most úgy érzem, soha nem hagyom abba.

Adjál magadnak két hetet a kipróbálásra, és rájössz, hogy milyen jó.

2435. jujiabf (válaszként erre: 2432. - Tiramisú86)
2011. ápr. 19. 11:40

Szia!

Keress rá a neten! Sokat olvass!

Én innen veszek recepteket:

[link]


Nekem fogyni segít. S nem vagyok állandóan éhes.

2434. ivi79 (válaszként erre: 2432. - Tiramisú86)
2011. ápr. 19. 11:04

ja látom gluténmentességgel képben vagy:) van akinek javultak így a pajzsmirigy értékei, de további bizonyítékok kellenének..

szerintem nem betarthatatlan:)

2011. ápr. 19. 10:52
Koszonom!- ez lemaradt ;-)
2011. ápr. 19. 10:52

Szisztok!Meg uj vagyok...egyelore most kezdtem baratkozni a paleolit fogalmaval, os a diata gondolataval. Lassacskan vissza-vissza olvasom az eddigi hozzaszolasaitokat, remelem tanulok belole.

Tudtok javasolni valamit, ahol roviden tomoren le van irva a dieta lenyege az instrukciokkal.

Tapasztalaitok szerint nagyon kemeny? Mert annak tunik... Liszt es edesseg nelkul nem tudom kibirnam-e...

Nektek miben segitett? (Nekem atopias dermatitiszem van, akneim es vszinusithetoen autoimmun pajzsmirigy alulmukodesem-ezeken szeretnek javitani)

Barmifele jotanacsnak, tapasztalatnak nagyon orulok.

2431. szikati (válaszként erre: 2425. - Hannah87)
2011. ápr. 17. 20:32
Az aszalt gyümiket is csak módjával fogyaszd.
2430. szikati (válaszként erre: 2425. - Hannah87)
2011. ápr. 17. 20:22

Szerintem nem baj, ha nem használsz cukorpótlót, a gyümölcsben van elegendő. Én is csak a reggeli kávémba dobok egy kanál xillitet.

A méz nem igazán jó a paleoban, bár ha módjával és ritkán használod, nem lehet nagy baj.

2429. szikati (válaszként erre: 2424. - Hannah87)
2011. ápr. 17. 20:16

Szia!

Nekem is volt két alkalommal kegyetlen hasmenésem, az első kb a 2. hét után, a második úgy egy hónapra rá. Én se tudtam belőni, hogy mi okozhatta, a káposztára fogtam. De lehet, hogy egyfajta tisztulás, vagy a változás miatti érzékenység az ok. Hamar elműlt, azóta minden rendben.

2428. f60ebb6099 (válaszként erre: 2427. - F60ebb6099)
2011. ápr. 17. 15:58
Egyébként nekem is sokkal jobb lett az emésztésem, napi rendszerességgel, naponta akár többször is.
2427. f60ebb6099 (válaszként erre: 2425. - Hannah87)
2011. ápr. 17. 15:55

Figyeld a szervezeted, hogy mennyi ideig megy a hasad, mert ha csak pár napig, az nem gond, valószínűleg az, hogy másféle ételeket eszel, több rostot, esetleg magvakat, az okozhatja. Természetesen, ha vízszerű, és 3 napnál tovább fennál, inkább fertőzésről lehet szó, menj el orvoshoz. Hasfogónak kiváló a banán (főleg összetörve, kicsit megbarnulva) és a reszelt alma, szintén megbarnulva. Nem baj, ha nem használsz semmit cukor helyett, bár a méz megengedett, a stevia is, xilit, xilitol, eritritol is. Bár én megmondom őszintén, kis mennyiségben mesterséges édesítőt is használok, de azt csak a reggeli kávémba és a délibe 1-1 pötyit.

Aszalt gyümölcsöt is lehet enni, de ha fogyni akarsz, akkor csak kis mennyiségben.

2426. jujiabf (válaszként erre: 2424. - Hannah87)
2011. ápr. 17. 15:29
Én megmondanám a dokinak, milyen étrendet követek, s lehet-e ettől. Van, hogy 2-szer is kell menni wc-re, de nem hasmenés. Ettől a paleolittól vízszerű -szerintem- nem lehet. De hasmenéssel nem szabad vacakolni, mert kiszáradhatsz. A darabos alma megfogja az embert és az igazi répalé. Nézz utána a neten, hogy kell megcsinálni.
2425. Hannah87
2011. ápr. 17. 14:35

Még egy kérdés: az nagy gond, hogy ha nem használok semmit cukor helyett? Elég a szervezetnek az a cukormennyiség, ami a gyümölcsökben van?


Mézet lehet enni? És mi a helyzet az aszalt gyümölcsökkel?

2424. Hannah87
2011. ápr. 17. 14:27

Sziasztok!

Egy hete kezdtem el a paleolit életmódot követni, de a harmadik naptól kezdve vízszerű hasmenésem van.

Előtte egy jó ideig nem tudtam rendszeresen wc-zni, lehet, hogy most jön ki a sok felhalmozódott salakanyag?

Vagy valami vegyszeres zöldség mérgezett meg?

Ti tapasztaltatok hasonlót?


Nem fogyasztok egyébként semmit cukor vagy tej helyett, tehát ez sem okozhatja.


Annyi van, hogy egy csésze kávét minden reggel megiszok cukor és tej nélkül. (előtte napi hatot ittam, szóval ez haladás részemről)


A héten serpenyőben sült húst, grillezett csirkemellet, halat és gombát ettem, salátát, és friss tavaszi zöldségeket ettem mellé.


Nem mondanám, hogy olcsó diéta, de a közérzetem ezerszer jobb már egy hét után, csak ez a fránya hasmenés. Ma már hatszor voltam vécén. És egy hét alatt beleférek a nadrágjaimba. :P (persze biztos a hasmenés miatt...)


Egyébként délelőtt és kora délután eszek inkább, vacsira csak almát, retket, répát vagy nyers karalábét rágcsálok, ezelőtt sem szoktam igazán vacsorázni.


Mit csinálok rosszul?

2423. borcsok1
2011. ápr. 14. 22:10
se pro se kontra csak betettem hogy volt iylen is:) szénhidrát kell nagyon is de csak gyümiből zsírből meg elég a kevés is,mézet ne egyetek üres kalória nem embernek való,de ezt már megbeszéltük:)
2422. f60ebb6099 (válaszként erre: 2420. - Borcsok1)
2011. ápr. 14. 20:26
Érdekes, én már 1 éve így táplálkozom, mégis több energiám van, mint mikor magasabb szénhidráttartalmú ételeket ettem, és különben is, itt nem a drasztikus szénhidrátcsökkentésről van szó, hisz pl. a banánban és a mézben is van belőle dögivel ;))))
2421. fe9e12ede0 (válaszként erre: 2420. - Borcsok1)
2011. ápr. 14. 18:37
Ugyan már, azt a 6 g szénhidrátot óránként megkapja az agy és az idegrendszer, szó sincs ketogén étrendről abban a videóban.... Az izmoknak meg amúgy is zsír kell, persze anaerob zónákban meg szénhidrát. De a Te izmaid is zsírt kapnak, még akkor is, ha minimálisat fogyasztasz belőle. Persze a májad fruktózból zsírt gyárt, úgyhogy a fruktóz kalóriatartalmát nyugodtan elkönyvelheted mint más a zsírbevitelt. (a szívizom és a vastagbél elsősorban erre működik).Engem megnyugtat ez a tény, hisz a zsír a természetben luxuscikk, hosszú távú energiatárolásra szolgál.
2420. borcsok1 (válaszként erre: 2419. - F60ebb6099)
2011. ápr. 12. 23:25

volt egy ilyen koment is:)



"Szerintem, aki ezt a videót csinálta, még életében nem volt közel nulla szénhidráton. Nem energikus, hanem állandóan fáradt és rosszkedvű leszel. Szellemi munkát nem igazán tudsz majd végezni. "

2011. ápr. 12. 21:47

[link]

Nagyon aranyos videó, nézzétek meg ;)

2418. HViki (válaszként erre: 2417. - Gilmore*girls)
2011. ápr. 11. 15:36
Illetve a nálunk forgalmazottak nincsenek kellően (vagy sehogy?) fermentálva, ami elengedhetetlen a fogyaszthatóság számára.
2011. ápr. 11. 12:21
Én régen (vegaként) néha ettem szóját, de fájt tőle a hasam és iszonyatosan kirügyezett tőle az arcom. A maiak szerintem döntően génkezeltek.
2416. Pacalpörkölt (válaszként erre: 2399. - Kedike)
2011. ápr. 9. 20:40
A jelenlegi élelmiszer minőséget nem lehet összehasonlítani a régiekkel.15-25 évvel ezelőttiekkel.A most forgalomban lévők nagy része ipari és veszélyes hulladék a sok mérega anyagoktól. Csak az a döbbenet,hogy a termő főldjeink az egyik legkiválóbbak a világon. Közben a magyart etetik a plasztik kajával.
2011. ápr. 8. 11:26

Köszi a véleményeket a kókusztejporról ennyi elég is volt :))

Akkor inkább nem veszem meg feleslegesen.

2414. HViki
2011. ápr. 7. 23:47

Kókusztejport én is csak 1 zacsival használtam el. (ha már megvettem) De, miután elolvastam az összetevőket, inkább kihagyom.

Viszont mindenkinek más jön be. :)

2413. kedike
2011. ápr. 7. 23:35
Nekem nem jött be a kókusztejpor és ráadásul tele volt nagyon gáz adalékanyagokkal (pedig biocuccok között volt)
2412. szikati
2011. ápr. 7. 23:13
Én már régóta a kókusztejport használom a kávéba. Eleinte furcsa volt, de már teljesen megszoktam.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook