Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Paleolit táplálkozás fórum

Paleolit táplálkozás (beszélgetős fórum)


7301. Lillus-M (válaszként erre: 7290. - BuksiCica)
2012. febr. 27. 18:15
Én villányi lány vagyok egyébként, csak Pécsett lakunk. Férjemék pécsváradiak. Mamájának volt gesztenyésben néhány fája, de más örökölte. De hát már nem sok vana gesztenyésből kipusztul, ami meg még terem azt ellopják a ne mondjam kik
7300. Mariann63 (válaszként erre: 7254. - Derya)
2012. febr. 27. 18:14
Derya, köszi, hogy kikerested.Nekem szimpatikus, amiket mond, bár még csak beleolvasgattam.Kár, hogy kizárták.
7299. CoBhc (válaszként erre: 7295. - BuksiCica)
2012. febr. 27. 18:08
Jól néz ki! Szólj, ha netán kipróbálod :)
7298. CoBhc (válaszként erre: 7289. - BuksiCica)
2012. febr. 27. 18:07

Ha sütés-főzésről vagy kézimunkáról van szó, akkor az én türelmem határtalan :)

Van az a mondás, hogy "befonom a hajam" - na én be szoktam fonni nyárra, legutóbb 85 fonatom lett, és a hajam fenékig érő ... egy egész hétvége + 2x4 óráig tartott :D Majd előkerítek egy fényképet róla.

7297. ujlany (válaszként erre: 7296. - BuksiCica)
2012. febr. 27. 17:59
prbaltad mar? tenyleg langosszeru lesz?
7296. BuksiCica
2012. febr. 27. 17:55
és szintén érdekes lehet még paleoldal : a rezervátum gasztroblogon a lángos is...
7295. BuksiCica (válaszként erre: 7285. - CoBhc)
2012. febr. 27. 17:54

Csak érdekesség: Elmira felrakott most egy gesztenyés receptet. Izgalmasnak tűnik.

Talán az én is kis natúr gesztenyém pont erre várt a fagyasztóban...

7294. BuksiCica (válaszként erre: 7293. - B486c9cf7d)
2012. febr. 27. 17:47
hát a Szendi blogon olvashatod, meg van egy saját paleo blogja is...
7293. b486c9cf7d (válaszként erre: 7235. - BuksiCica)
2012. febr. 27. 16:55
Alig fogtam fel sokszor, hogy mit ir, de amit felfogtam, az hasznos volt, kar, hogy elment :(
7292. b486c9cf7d (válaszként erre: 7263. - Tuksy)
2012. febr. 27. 16:41

Gratulalok! :)

Jo, hogy leirtad ezeket, eppen gondban vagyok, hogy mozgok, figyelek az etkezesekre a suly meg ragaszkodik.

Tavaly ugy ment le egyhuzamban 6-7 kg-om, hogy alig ettem, ugy erzem en vagyok az egyetlen aki normalis etkezessel nem tud fogyni, csak ha allandoan kopognak a szemei es igazsag szerint mindig csak ugy tudtam, ha meg ehesen hagytam abba az evest, de inkabb nem ettem.

7291. HViki (válaszként erre: 7169. - Lillus-M)
2012. febr. 27. 16:24
Másnap (ma reggel) talán még jobban ízlett a fiamnak, mint frissen. Holnapra meg, úgy néz ki csinálhatok újabb adagot. :)
7290. BuksiCica (válaszként erre: 7281. - Lillus-M)
2012. febr. 27. 16:19

Pár éve októberben mentünk Villányba, és beugrottunk Zengőrvárkonyba Tojásmúzeum , Gesztenyés stb. kapcsán.


Ekkor tudtam meg, hogy Magyarországon itt is terem gesztenye, Pécsváradon épp Gesztenyeszüret is volt.

(Én Köszegre jártam gimibe, onnan tudom, hogy ott is terem )

Az egyik kollegánk zengővárkonyi származású, most már lúzsoki, így sokat járunk Baranyába. Kicsi a világ.

7289. BuksiCica (válaszként erre: 7285. - CoBhc)
2012. febr. 27. 16:13

"A hámozás az tényleg nem túl vidám feladat. De azért érdemes megküzdeni vele, a végeredmény kiengsztel :)"


Hát majd számolj be róla ... és ne feledd, én megmondtam...


Én minden próbálkozás után azt mondtam ez volt az utolsó...

7288. CoBhc (válaszként erre: 7281. - Lillus-M)
2012. febr. 27. 16:10
Jól hangzik :)
7287. CoBhc (válaszként erre: 7279. - Lillus-M)
2012. febr. 27. 16:09

Érdekes, mert mielőtt híztam volna 67 kg voltam. Feljött 10kg, nyáron leadtam 5-öt (a sok gyümölcs:)), az IR-es diétával még 5-öt, aztán stopp. Most 68 vagyok, de semmi nem akar mozdulni. Persze igazad van, akinek sok feleslege van, onnan könnyebben megy le, de azért én is lemorzsolnám már azt a tartalékot :)


A videó nagyon tetszik :D

7286. CoBhc (válaszként erre: 7276. - Mariann63)
2012. febr. 27. 16:00

Köszi! Ez egy tanulságos történet.

Egy hónapja kezdtem el szedni a D vitamint, napi 2000NE. A napokban emeltem duplájára az adagot, mikoris olvastam, hogy pcosz-osoknak különösképp ajánlatos a pótlása.

Előbb-utóbb megméretem, valószínű nekem is nagyon alacsony lehet, az utóbbi években nem sokat voltam napon :(

7285. CoBhc (válaszként erre: 7274. - BuksiCica)
2012. febr. 27. 15:56

A hámozás az tényleg nem túl vidám feladat. De azért érdemes megküzdeni vele, a végeredmény kiengsztel :)

Tetszik a lekvár ötlet, még nem hallottam róla. Ki lesz próbálva :)

7284. CoBhc (válaszként erre: 7273. - Derya)
2012. febr. 27. 15:53

Egyelőre nem szedek rá gyógyszert, remélem nem is fog kelleni. Vitaminokat szedek, gyógyteákat iszom, na meg a paleo és a mozgás. Remélem meglesz a hatása.

szerintem nem lehet túl rossz a helyzet, mert nem szoktam éhes lenni étkezések közt, tehát valszeg nem esik le a cukrom idő előtt.

7283. Lillus-M (válaszként erre: 7218. - Derya)
2012. febr. 27. 15:50

Az a baj, hogy mikor felébredtem, soxor nem voltam éhes, ezért csak nyammogtam valami sülthús félét úgy a reggeli készülődés közben. délelőtt gyümölcs, délben a gyerekekkel együtt ebédeleke, de már a levessel és főtt hússal jól tudok lakni, ha olyan a leves. A másodikból már nem is nagyon tudtam enni, szinte rosszul érzem magam, ha eszek pedig nem kívánom. Ezek után gyümölcs, aztán soxor a vacsi sem kellett. Nem nagyon nassolgatok. ha sütök sütit vagy nem én eszem, vagy akkor azon anapon a süti a fő kajám. Magvakat éppen csak egy fél marokkal, ha abból többet eszem akkor majdhogynem felér nekem egy főétkezéssel.

Szóval ez nagyon kevés, és a szervezet úgy gondolja hogy éhínség van, spórol én meg nem értem, hogy ilyen kevés kajától miért nem fogyok.

Vissza kell térnem a szalonnás rántottához, hamandeggshez, és ha délben már nem megy a második fogás, azért csak kell belőle enni. És vacsit is eszek. Furcsa de így fogyok.

7282. f3000dc5ef (válaszként erre: 7280. - Lillus-M)
2012. febr. 27. 15:47

én is imádok/imádtam bicajozni, de évekkel ezelőtt ellopták :( és most sikerül pótolni :D

Egy csepel Landrider :D trekking :D

Nagyon-nagyon-nagyon várom!!! és remélem megint szép időnk lesz hétvégén!!!!

7281. Lillus-M (válaszként erre: 7270. - CoBhc)
2012. febr. 27. 15:45
Sült gesztenyét mi zengővárkonyi módon sütünk. Van egy öntöttvas gesztenyesütőnk, olyan mint egy nagy szita hosszú nyéllel. Tűz fölé kell tenni (szabadban) rázogatni, a láng átcsap rajta, leégeti a geszti héját, közben a geszti is átsül kb 10 perc nem több. Igaz jó kormos lesz az ember keze mikor eszi, de ez olyan jó kis ősemberes őszi csemege :-)
7280. Lillus-M (válaszként erre: 7267. - F3000dc5ef)
2012. febr. 27. 15:42
Milyen bringát kapsz? Én is veszek egyet. Megdicsőült lánykoromban rengeteget bicajoztam, most folytatom tizenegynéhány év kihagyás után
7279. Lillus-M (válaszként erre: 7245. - CoBhc)
2012. febr. 27. 15:34

Nekem sem tűnik kevésnek amit eszel. Bár, ha csak 5 kilót szeretnél fogyni, akkor az nem fog olyan gyorsan menni, mint annak a 10 kilók akinek mondjuk van 40 kiló feleslege. Ez csak szép lassan fog lemenni, de az tartós lesz.

Edzést pedig nem kell gyakrabban tartani. HOgy megnyugodj:

[link]

7278. Lillus-M (válaszként erre: 7237. - F3000dc5ef)
2012. febr. 27. 15:28
Neked nagggyon rendes tanulékony párod van
2012. febr. 27. 15:15
Beleolvastam a blogba....nem is néztem a neveket...de rögtön felismertem kisördög stílusát :D
7276. Mariann63 (válaszként erre: 7265. - CoBhc)
2012. febr. 27. 14:47

Ezt a történetet egy nem paleos illető írta,de mivel a D vitamin csodás hatásáról és az inzulinrezisztenciáról olvastam benne, úgy érzem, neked is érdekes lehet, meg aki esetleg hasonló cipőben jár.1 hónap múlva fog szülni, a D vitaminnak köszönhetően.

"Sajnos korábban volt két vetélésem, és a végén több nőgyógyász után meddőségiben kötöttünk ki, ahol sajnos egyáltalán nem azt nézik, hogy vajon miért volt a vetélés, miért nem jön a baba, hanem egyből lombik. Mi őket otthagytuk, aztán találtam egy nagyon jó endokrinológus-nőgyógyászt, aki megállapította az inzulinrezissztenciát(cukorbetegség előtti állapot), el kezdett kezelni, de aztán lebetegedett. Mivel általa nagyon kötődtem a SOTE I-eshez. Nagyon jók ott az orvosok, így hallottam a D vitaminról. A SOTE magánlaborjában voltam D vitamin vérvételen. Tb-re tudomásom szerint nem csinálnak ilyen vizsgálatot.

Kiderült, hogy nagyfokú hiányom van. Ez volt tavaly februárban. Aztán szintén egy SOTE-s könyv ajánlása alapján a háziorvosom felírta nagyon nagy dózisban a D vitamint és a Ca-ot, amit fél évig szedtem. Közben kétszer voltam D vitamin kontroll vérvételen.

A férjem március elején ment el ugyanilyen vizsgálatra, mert neki 3 millió volt a spermaszáma, ami csak lombikra volt jó.

Neki is nagyfokú hiánya volt, és neki is nagy dózisba írta fel az urológus-andrológus ezt a vitamint.

A kontroll vérvétel neki is sokkal jobb lett. A spermaszáma teljesen normalizálódott. Utána fogant meg természetes uton a mi kis D vitamin babánk.

Még annyit, hogy én még a fogantatása előtt elhagyhattam a cukros gyógyszeremet. Helyrehozta az inzulint. A férjem továbbra is szedi a D vitamint, amit a doki írt fel neki újra ősztől, és semmi baja. Megszűntek a reumatikus panaszai is.

Nekem szülés után kell újra kezdenem, mert ősztől nem tudtam szedni a terhesség miatt, és még nem értem el az ideális D vitamin szintet. Meg akarjuk előzni a cukorbetegséget."

7275. BuksiCica (válaszként erre: 7274. - BuksiCica)
2012. febr. 27. 14:43

Még annyi, hogy tavaly nov. 1. tájékán 500 Ft / kg-ért vettem Kőszegen háztól gesztenyét, akkor itt Pesten 1000-1500 Ft volt egy kiló.

Az nem volt kukacos és szép is volt, de az a gyanúm, hogy ezek a kukacok benne lehetnek eleve, mert több részletben dolgoztam fel, és a második menetből már nagyon sok be is barnult, és kukacgyanús is lett.

Tehát minél gyorsabban fel kell dolgozni.

7274. BuksiCica (válaszként erre: 7270. - CoBhc)
2012. febr. 27. 14:39

Hát ha hosszas szenvedés után eljutottál a mindkét héjától megpucolt félnyers gesztenye szintig, akkor kis vízben puhára főzöd, ezután összetöröd, és szűrőn átpasszírozod.

Következő, hogy cukorral melegíted, és akkor a száraznak tűnő masszából folyós, lekváros állagú massza lesz. Ez volt paleó előtt. Most kevés xillitet raktam hozzá, és csak simán lefagyasztottam. A lekvár tulajdonképpen semmi extra, csak gesztenyeízű. Csak valamikor régen vettem Olaszországban, azóta jó pénzért itthon is kapni, s gondoltam anno, hogy majd én csinálok.


A legnehezebb rész, mikor a 2.héját kell leszedni, mert hiába főzöd egy kicsit vízben, hogy könnyebben lejöjjön, 10-ből 8 nem jön le és kapirgálni kell, nem beszélve arról, hogy minden gesztenye olyan mint egy kis agy, és a héj egészen belemegy a közepébe, stb.


(S akkor még nem beszéltem a gesztenye hernyóról, ami szintén nem semmi...)


Rengeteg gesztenyelekvár van fent a neten.

7273. Derya (válaszként erre: 7272. - CoBhc)
2012. febr. 27. 14:26
akkor milyen gyógyszert szedsz?
7272. CoBhc (válaszként erre: 7269. - Derya)
2012. febr. 27. 14:23
valójában nálam a pcosz-t diagnosztizálták, de az meg az IR miatt alakul ki, ergó inzulinrezisztenciám is van. Az igaz, hogy nem mérték az inzulinomat, de nem mindenkinek szokták, orvos függő. Viszont az IR-es diétát mindenkinek javasolják. Meg írnak fel bigyót. Elvileg, mostani állás szerint a pcosz kezelése = IR diéta + mozgás + gyógyszer.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook