Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Ötvenen innen, és túl....bárki fórum

Ötvenen innen, és túl....bárki (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... ❯❯
30392. jennyvagyok (válaszként erre: 30392. - Gotinagyi)
2023. szept. 13. 21:29

Én sem hallgatok már híreket egy ideje. Jól elvagyok nélküle. Éppen elég, amit így is hallok.


Én is telepítek újabb virágokat, nálam a szempont, hogy szarvasbiztos legyen. Tehát, amit nem szeret a szarvas.

Nagyon szomorú látvány, mikor lelegeli a kertet, de megfigyeltem, mit nem szeret. Tűzesőt, gólyaorrt, páfrányt, kúpvirágot még sosem bántotta. Rózsát sem.

Szóval ezekből lesz több.

30391. fincsi5 (válaszként erre: 30389. - Tumbo2)
2023. aug. 31. 07:21
🤣😂😍 olyan jókat mondasz Tumbó!
30390. jennyvagyok (válaszként erre: 30385. - Gotinagyi)
2023. aug. 30. 17:35

Itt jól lehűlt mára, kellemes az idő.

Talán már nem tér vissza a nagy kánikula.

Ugyanakkor tartson ki sokáig a jó idő, ne kelljen fűteni.

30389. tumbo2 (válaszként erre: 30381. - Gotinagyi)
2023. aug. 30. 09:28
mindenki kedvence a temető.életét adja,hogy odajusson.
30388. libikóka (válaszként erre: 30387. - Gotinagyi)
2023. aug. 28. 13:36

A vihar valóban szép, borzongató, ilyen helyeken:)

A parton is lenyűgöző,,egyszer volt csak részem benne.

Igazából otthon is meleg lett volna,,hacsak nincs klímád.

Bár úgy emlékszem neked van.

Mindegy megérte,,::))

30387. gotinagyi
2023. aug. 28. 13:27

B.almádiban voltam, a hegy tetején van egy rokonomnak háza, ott voltam. Nagy élmeny volt, amikor vihar lett, dörgött, villámlott..azok a fények. A déli oldalt gyönyörűen bevilágította a villlám,látni lehetett az eső függönyt, s mindez színesben.

És az a rengeteg csillag.

Tavaly is voltam. Nagyon jól éreztem magamat.

Csak a meleg kinzott meg.

30386. libikóka (válaszként erre: 30385. - Gotinagyi)
2023. aug. 28. 12:25

Merre jártál Gotinagyi?


Azért most egyszerre ne fáraszd le magad,,meglesz minden apránként is.

Van hogy a nyaralást,,máshol levést is ki kell pihenni.

Várom én is a hűvösebbet,,kicsit már meg is jött.

Írtad ,,elcsépelt téma az időjárás,,és valóban:))

Mégis annyira érint mindenkit ,,szóval jöjjön a hűvösebb.

30385. gotinagyi
2023. aug. 28. 11:40

Sziasztok!

Nem voltam itthon 1 hétig. Jó volt, valóban aktív pihenéssel töltöttem az időt. Most aztán hozhatom be a lemaradt munkákat.


Hogy vészeltétek át ezeket a napokat?

De ha minden igaz, este már jön a hüsi...


Az unokáim közül van, aki már várja a sulit, van aki nem.


Remélem ennyi a meleg idő, mert az iskolában nehéz lesz.


Mi van veletek?



....................................................................................................................


„ Az arcunk megváltozik, a világunk megváltozik, csak a szeretet nem, mert az örök. "

Müller Péter


..............................................................................................................................

30384. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 30383. - Gotinagyi)
2023. aug. 18. 09:52

Ez így van, az ember éltetője a szeretet.

Lehet vagyonod, ha nincs aki szeressen, egyedül semmi sem olyan, mintha az apró örömeid is megtudod osztani.

A legtöbb ember most hazánkban lavíroz, hogy minőségi életet tudjon élni, ezen most azt értem, hogy számlák, élelmiszer, háztartási gépek,

És itt van a másik része, az szemérmetlenül meggazdagodtak, pénzük van, és mégsem boldogok, még az öngyilkosságig is eljutnak.

A szeretet az éltető erő, anélkül nem lehetsz boldog.

30383. gotinagyi (válaszként erre: 30382. - 9b10f3d7ff)
2023. aug. 18. 07:41

Enissa drága, igazad van. A szeretet nagyon fontos! S szerencsére a mi családunk nagyon összetartó.Az unokáim testvérként nőttek fel.

S most is támasza vagyok a családnak. Nagyon féltenek a mert különböző betegségeim miatt bármi előfordulhat.

Amúgy ez tesz erőssé: a szeretet.

30382. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 30381. - Gotinagyi)
2023. aug. 17. 18:20

Jó hír, hogy nem vagy egyedül.


Én nem foglalkozom az idővel, nincs ráhatásom, elengedem, lesz, ami lesz.

Csak egészségünk legyen, meg szerető családunk. :)

30381. gotinagyi
2023. aug. 17. 13:45

Sziasztok, újra itt vagyok.


Elcsépelt téma volt régen az időjárásról beszélni. Ha nem volt téma, akkor erről beszéltek.

Most az időjárás megbolondult, és sajnos állandó téma.

A mai napon is már 2 évszak végig ment felettünk...eddig. De délutánra jósolnak nagyon rossz időt.


Amúgy eddig a mi térségünk szerencsés volt, mert elkerült bennünket a nagy kárt tevő vihar. ( el ne kiabáljam)


Nálunk is, meg a környező falvakban a paradicsomok valamilyen betegséget kaptak, leszáradtak a levelek, a sok paradicsom nem ért be, de ha be is ért ehetetlen.


Most, hogy villany boylerünk van, megugrott a villanyszámla, de gáz, amit keveset használunk, kompenzálja.


Két unokám Flanna most itt lakik velem, a nagyobbik állandóra bejelentve, mert egyetemre könnyebb innen bejárni, na meg azért is, hogy ne legyek egyedül. Nagy segítségemre volt, a műtét utáni gyógyulásomkor. Meg most is sokat segít. Tesója meg dolgozik, s tőlem jár munkába, mert a buszközlekedés jó neki. Augusztust végig dolgozza. Szeptemberben, meg kezdődik a suli.

Flanna unokám is dolgozik a hirhedt győri uszodában, hogy az egyetemi kiadásokat kicsit segítse.


Szóval ez van nálam.


Vigyázzatok magatokra!


.......................................................................................................................


Senki sem éli túl az életet.


..............................................................................................................................

30380. jennyvagyok (válaszként erre: 30379. - Gotinagyi)
2023. aug. 12. 12:45

Hurrá itt a nyár!

Nagyon fáztam éjjel, hideg a ház, talán ma melegszik egy picit!


Gotinagyi, nagyon jó az idézet!


Igen, mindig van valami, de a jó hir vagy rossz.... Minden elmúlik. A jó is és rossz is.

A dicsőség is és a kudarc is!

30379. gotinagyi
2023. aug. 12. 09:35

Sziótok!


Hurrá, itt a nyár!


Nem tudom, ki hogyan éli meg, hogy rövid idő alatt kishazánkban volt tavasz, nyár, ősz, tél.

Én nehezen.


Ami elromolhat, az el is romlik.


Most a fűnyíró gépem adta meg magát.


Ma meg a vízcsap csöpög, nem lehet elzárni.


Szóval mindíg van valami.


Csütörtökön lányomék eljöttek, rendbe tették a kert háromnegyed részét. Ma be akarom fejezni a megmaradt részeket is.

Csak 1 hibuci van, hogy a jobb kezem csuklóban az eröltetéstől fáj, bedagadt. Most kenegetem. Ti is küzdötök a fájdalommal, ugye?


Na ezért is nehéz itt írni, mert nyavajogni nem akarok.


Tegnap lett volna 52. házassági évfordulónk.


Van hitem, de nagyon nehéz tartanom magam. De igyekszem.


Vigyázzatok magatokra!


......................................................................................................................


Túl késő már megváltoztatni a múltat, de nincs késő ahhoz, hogy irányítsuk a jelent.


,,,,,.........................................................................................................................

30378. jennyvagyok (válaszként erre: 30377. - Gotinagyi)
2023. aug. 2. 18:27
Jó munkát Gotinagyi! :)
30377. gotinagyi
2023. aug. 2. 07:39

Szép napot, mindenkinek!


Polli kedves, örülök, hogy újra itt vagy. Remélem maradsz is. Jó lenne, ha pár szóval elmondanád mi történt veled az elmúlt években. Mert biztos zajlott nálatok is.


Én gyűröm egyik napot a másik után, s próbálok elevickélni a pénzgondjaimmal.

Nagyon félek, nehogy egészségügyileg valami baj jöjjön elő (depresszió)


Szóval ma nagy munkát terveztem be. Füvet nyírok, de csak délután, mert még minden vizes az esőzések után.


Addig a pincében rakok rendet.


Vigyázzatok magatokra, sziótok :-)


............................................................................................................................


Az egészség nem minden, de az egészség nélkül minden semmi!


...........................................................................................................................

30376. Polli
2023. júl. 29. 21:37
Gótinagyi szívből örülök, hogy látlak. Én is nagyon régen jártam erre, szinte senkit nem ismerek már.
30375. gotinagyi (válaszként erre: 30374. - Tumbo2)
2023. júl. 25. 09:49
150x150.És 11 db.
30374. tumbo2 (válaszként erre: 30373. - Gotinagyi)
2023. júl. 25. 09:35
nagyok az ablakaid?a lányom most vett teleszkópos ablakpucolót,a húgomnak is kell.álmomban se jöjjön elő,mikor újságpapírral pucováltuk,
30373. gotinagyi
2023. júl. 25. 08:34

Valóban régen jártam erre. Bocsika!


Sikerült "elvernem" több százezer ft-t a villanyszerelési munkákra. De legalább minden jó.


Nem bírok a kerttel.Mindíg új gaz nő. Hajnalban kezdtem a munkát, s 9 óráig csináltam, mire nagyon meleg lett, bemenekültem a lakásba.


Én nem tudok nagyon érdekes dolgokról beszámolni, ami érdekelne benneteket, mert szinte egész nap itthon vagyok.

Mert nagyon nehéz, fájdalmas a járásom.De ti sem dobtok fel témákat. Nem akarok panaszkodni, pedig azt tudnék. Juszt sem! Mindenkinek megvan a maga baja, amit nehéz elviselni, ugye?


Amúgy gondolatban sokfelé jártam. Meg a tv-ben nézem a nem politikai műsorokat, hanem természtfilmeket.

Annyi gyönyörűszép tájaink vannak. S nem kell külföldre menni a szépségek nézéséhez.


Na szóval.

Ma a lakásban teszek-veszek. Tudjátok, olyan munka, aminek látszatja nincs. Csak az én lelkiismeretem nyugszik meg, hogy na, ezen is túl vagyok.

Bár beterveztem, hogy ősszel(ami mindjárt itt lesz) ablakokat pucolok. De ehhez az unokákat is ide csődítem.


Elkezdett cdepegni az eső, ahogy nézem, nagy zuhé lesz.

Vigyázzatok magatokra!



.......................................................................................................................

A legjobb orvosok: dr. Megelégedés, dr. Higgadtság és dr. Vidámság.


Charles Haddon Spurgeon


............................................................................

30372. jennyvagyok (válaszként erre: 30370. - Gotinagyi)
2023. júl. 13. 12:19

Nálunk is volt jó kis eső, örültem neki, mert nem tudtam hazamenni locsolni. Talán így túlélik a novenyeim holnapig.

Valóban egyedül minden nehezebb, mind anyagilag mind a munka tekintetében. Erre már én is rájöttem. De nem tudok változtatni rajta, tehát el kell fogadni.

30371. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 30370. - Gotinagyi)
2023. júl. 13. 09:55

Kitartást Gotinagyi!


Ügyesen intézed a sorsod.

30370. gotinagyi
2023. júl. 13. 08:31

Hali, hali.


Szóval éjfél előőt nagyon feltámadt a szél, dörgött, villámlott. S reggelig esett az eső. Most már süt a nap, s az eső sem esik.


Tegnap sikerült túladnom 130 ezer ft-on. Boylert, s hozzávalókat kellett venni.

Lassan felélem a félretett pénzünket...


Próbálok úgy élni, hogy ne lássák rajtam a szorongást, de ahogy öregszem, egyre inkább több baj jön elő.


Azért ha ketten lennénk, úgy könnyebb lenne minden. De mivel változtatni nem tudok a múlton, próbálok mindenhez pozitívan hozzáállni, de nagyon nehéz.


Minden nap este számba veszem, mit csináltam aznap, s másnapra betervezem a tennivalókat. Mert egy családi házban mindíg van mit csinálni.


És veletek mi van?


Vigyázzatok magatokra!


......................................................................................................................


"Három megoldás van minden problémára: elfogadni, változtatni, vagy elengedni. Ha nem tudod elfogadni, változtass. Ha nem tudsz rajta változtatni, akkor engedd el"

/Buddhista tanítás /


...............................................................................................................

30369. tumbo2 (válaszként erre: 30367. - Gotinagyi)
2023. júl. 10. 09:34
nálam is hármasával romlott el minden.a húgomnál a gázkazán.nem lesz olcsó mulatság.
30368. gotinagyi
2023. júl. 10. 08:49

Már tegnap megírtam egy hosszú hozzászólást, de egy ügyes mozdulattal ki is töröltem,,,,


Szóval, a szám, gépemet a vejem megtudta javítani. Ez jó hír.


A rossz, hogy a gázkazán végleg beadta a kulcsot. Új beszerelése másfél milla...


Így most klímával oldjuk meg a hűtést, fűtést. És ez cakk um pakk 650 ezer.Ebben benne van a villanyosok szerelési munkája, az új doboz...


Egyszóval lassan felélem a félre tett pénzemet...


Ez történt nálam, s a sok idegeskedés...de amin nem tudok változtatni, az el kell fogadni.


.....................................................................................................................


Ne háborgassa lelkedet az emberi igazságtalanság szomorú látványa! A dolgok rendjében ennek is megvan a maga értéke.


Pio atya


.......................................................................................................................

30367. gotinagyi
2023. júl. 4. 11:08

Sziótok!

Nehéz egyenesbe jönni, ha minden egyszerre romlik el. A szám.gépem, gázkazan, már 1 hete nincs meleg vizünk, holnap jön a szerelő...

Áram átalakítás 2 hét múlva, s klímát venni...akár hogy is számolom, több százezer forintrol van szó. Még éjjel is ezekről álmodom . Fontossági sorrend: gazkazán, villany..

30366. tumbo2 (válaszként erre: 30362. - Jennyvagyok)
2023. jún. 30. 08:31
kajánk mindig volt,de a szüleim kezéből kifolyt a pénz,nem is értem mire.nem italra,de ha valaki vett egy képet a telepen,az anyámnak is kellett.meg minden nap téliszalámi,/amiből mi nem ehettünk,nekünk paradicsomos hal,ilyesmi volt/cukrok,nyáron a rengeteg gyümölcs.megértem én,hogy a háború alatt rengeteget éhezett,de én a lyukas szandál miatt nem mertem neki szólni.viszont nekem volt először csizmám az osztályban,csúfoltak is érte.nekem mindig a lányom volt az első,bár volt amikor nagyon szegények voltunk,de volt,amikor jobban futott a szekér.
30365. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 30364. - Gotinagyi)
2023. jún. 30. 08:21
Remélem gyorsan sikerül megjavíttatni a számítógépet!
30364. gotinagyi
2023. jún. 30. 08:15

Sok szeretettel köszöntök mindenkit.

Rövid leszek. Rossz a szám.gépem.Telón pötyögök, amit utálok.

Pedig van mit mesélnem.

Vigyázzatok magatokra!!

30363. jennyvagyok (válaszként erre: 30360. - Gotinagyi)
2023. jún. 23. 21:55

Nekem is volt egy fájdalmas történetem a kertben. Hétfőn.

Vettem egy akus fűnyíró ollót, nagyon örültem neki, mint gyerek a kisvonatnak karácsonykor. Élveztem vele dolgozni, míg el nem vágtam vele az ujjam.

Masszőr vagyok, a kezem a munkaeszközöm. Bekötöttem, gumiujjat húztam rá, úgy dolgoztam. Első nap minden masszázs után bevérzett. Mára a jobb kezemet annyira megerőltettem, alig tudtam az utolsó vendéget megmasszirozni. Remélem a hétvégén megpihen, a másik meg gyógyulgat. Jövő hét már biztos könnyebb lesz.

❮❮ ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook