Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Ötvenen innen, és túl....bárki fórum

Ötvenen innen, és túl....bárki (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 ... ❯❯
2023. márc. 18. 08:11

Sziasztok!

Nálam még nem virágzik semmi, itt minden később van, ez hidegebb terület.

Bújnak a narciszok, tulipánok, csak sajnos a szarvas sokat lelegelt már.

S most a tanulás miatt nincs idő foglalkozni vele, de 2 hét múlva már a kertben töltöm az egész hétvégét!

30282. gotinagyi
2023. márc. 17. 12:20
Nálam is virágzik minden.....
30281. tumbo2
2023. márc. 17. 10:00
borzasztó ez az idő,a barackfa virágzik,csak nem fagy el?
30280. gotinagyi
2023. márc. 17. 09:54

Hali, hali.

Próbáltam kihasználni, amikor jó idő volt, s dolgozgattam a kertben. Úgy megnyugtat.

De mivel megint, s újra fúj a hideg szél, inkább a házban dolgozgatok.,

Lassan már intézhetem a kocsi átírását, hogy aztán eladhassam. Mert kész a hagyatéki.

Gyerekek, annyire tele van az a bizonyos a sok hivatalos ügy intéze miatt. Legszívesebben elbújnék, láthatatlan lennék.

Na de félre bú. Süt a nap, s remélem valóban itt lesz már a jó idő.

Olyan jó látni, hogy minden rügyezik( csak el ne fagyjanak)


Vigyázzatok magatokra, mert könnyen meg lehet fázni.



............................................................................................


Amíg sötétség van, virradat is lesz.



............................................................................

30279. gotinagyi
2023. márc. 12. 09:09

Szép jó reggelt!

Látom, az örök téma mindíg bejön: Az időjárás.


Csakhogy nevessetek.


Mindkét kuka ki lett ürítve, üresek voltak. Ezért az őrült nagy szél felborította mindkettőt.

A barna kuka fedele levált, megtaláltam az egyik hozzávalót, amivel rá lehet erősíteni, de a másikat nem.


Unokámmal átfésültük centiről centire az udvart, de nem találtuk. Az a gyanunk, hogy a kutyánk megette. Árgus szemmel figyeljük, hogy nem beteg e, meg a kakiját is.


Ugyanis amikor az egyik műanyag csavarszerűséget amit megtaláltam, ki akarta venni a kezemből.

Szóval lesem, hogy mikor jön ki a kutyiból, akár alul, akár felül. Csak beteg ne legyen.


Most olyan szépen süt a nap.


Emlékszem, amikor még dolgoztam, mindenki azt leste, hogy a főnök mikor megy szabira. Mert amikor ő ment, akkor mindíg rossz idő volt......Mi máskor vettük ki.


Azért kihasználtam, mikor nem volt hideg, a kertet rendezetem. Csak hihetetlen, mennyire lassan megy minden. Hiába, már elszálltak felettem az évek, csak nehéz elfogadni azt, amit régen fél nap alatt megcsináltam,most

több napba került.


S ami legdühítőbb számomra, gyenge lettem. Igaz, azelőtt 85 kg voltam, most meg 72......A 8 éves lányunokám segített a komposztba vinni a gazt.1 műanyag vödröt....


Na de elfogadom.Időm van, a munka megvár.


Most már talán igazán jön a jó idő. A virágok, a téltemető maá kinyílt, az ibolya is, a hóvárig is, s látszik már a tulipán, s a jácint virága is.

Bokraim, fáim rügyeznek..


Vigyázzatok magatokra!



..............................................................................................................



A felhőket is szeresd, és gyönyörködj a viharban! Az esőt és a szürke, esővert pocsolyákat is szeresd, mint gyerekkorodban. Emlékszel, hogy szerettél tapickálni bennük anyád bosszúságára? Nagyobb öröm volt, mint ma a tengerben fürödni.


Müller Péter


.............................................................................................


...és bocsi, hogy most nem reagálok a jelek küldésére...

30278. csemár
2023. márc. 11. 11:08

Szervusztok!


Ez az időjárás tényleg borzasztó: hajnalban 10 fok volt még, most pedig 6. Esik az eső, fúj a szél... Még a hó is szállingózott egy rövid ideig.

2023. márc. 11. 11:00

Jajajj...

Nálam megint zabálják a szarvasok a tulipánt!

Sirok😪😪😪

30276. tumbo2 (válaszként erre: 30273. - Gotinagyi)
2023. márc. 11. 09:34
ja,szép rügyek vannak a barackfán,aztán,ha jön a fagy,annak annyi,már harmadik éve.
30275. tumbo2 (válaszként erre: 30274. - Jennyvagyok)
2023. márc. 11. 09:32
nem tudom,de sokszor így volt.a lányomék jöttek volna a Velencei tóra,aztán mindig hol a szél fújt,hol hideg volt.
2023. márc. 11. 08:18

Sziasztok!

Micsoda meleg volt tegnap! Erre hétvégére visszatér a tél...

De miért mindig hétvégére romlik el az idő?

Tudja valaki a választ?

30273. gotinagyi
2023. márc. 6. 08:19

Tavasszal újjászületik az élet. Ahogy világosodnak a reggelek, hosszabbodnak a napok, úgy ébred fel újra a természet is téli álmából. A tavasz érkezése ünnep, melyben ott van az újjászületés - minden újjászületése. Legyen szó egy kis hóvirágról, egy rügyet hajtó gyümölcsfáról, de akár az emberek lelkéről is, minden új ruhába öltözik, minden újjászületik.


Graeser József

2023. márc. 5. 09:16

SZABÓ LŐRINC: Tavasz


„Mi az?” - kérdezte Vén Rigó.

„Tavasz” - felelt a Nap.

„Megjött?” - kérdezte Vén Rigó.

„Meg ám!” - felelt a Nap.


„Szeretsz?” - kérdezte Vén Rigó.

„Szeretlek!” - szólt a Nap.

„Akkor hát szép lesz a világ?”

„Még szebb és boldogabb!”


🥀🌞🦜🌸🐦🌼🦦

2023. márc. 5. 09:13

Csodaszép vasárnapot kívánok!


Március van, csak itt lesz az a tavasz! 🌞🌞🌞

30270. gotinagyi
2023. febr. 27. 08:08

Sziótok!

Szép, tartalmas hetet kívánok!


Elhültem ma reggel, mikor megláttam hogy a "híresen" tiszta győri csapvíz milyen koszos.S én ezt iszom, napi két litert.


De mindegy is, mert nem tudom, hogy a boltban vásárolt enni valóban vajon milyen szerek vannak! Valamiben csak meg kell halni, nem igaz?


Hideg van!


Vigyázzatok magatokra!



.........................................................................................................


Móra Ferenc: Fecskehívogató

Villásfarkú fecskemadár,

jaj de régen várunk!

Kis ibolya, szép hóvirág,

kinyílott már nálunk!

Fátyolszárnyú kis méhecskék

zúgva-döngve szállnak.

Cifra lepkék, kék legyecskék

ide-oda járnak.

Rózsa, rózsa, piros rózsa

nyitogatja kelyhét;

itt a tavasz, lessük, várjuk

a csicsergő fecskét.


...............................................................................................



......még nem, de nemsokára.

30269. libikóka (válaszként erre: 30266. - Gotinagyi)
2023. febr. 23. 19:59
Kitartás ,ahogy eddig is :))Itt van a tavasz a kertek alatt,,vagy majdnem.🌷🌼🌱🐦🐦🦋
30268. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 30266. - Gotinagyi)
2023. febr. 23. 18:54

Kedves Gotinagyi!


Az unokád miatt, kedvéért készítsd el azt a listát, biztos örülne, milyen jó elfoglaltságot talált a számodra, na és persze, ki tudja a leírtakból mi válna valóra. :)

30267. vigyefene (válaszként erre: 30266. - Gotinagyi)
2023. febr. 23. 18:32
Belőled is csak egy van.
30266. gotinagyi
2023. febr. 23. 18:29

Szép jó estét kívánok.


El vagyok képedve, hogy mennyire változékony az idő. Én nehezen bírom. Biztos a kor is bele játszik.


Nemigen ülök a géphez, mert nagyon nehéz napjaim vannak. Állandóan eszembe vannak az egy évvel ezelőtti történések.


Annyiféle tervem van(lenne) aaaaaaaaaaaaz év többi szakára, de majd meglátom, mit tudok megcsinálni.


Unokám mondta, hogy: Nagyikám, csinálj magadnak bakancslistát. Nem csinálok, mert amit én szeretnék, 1 van, ahhoz pénz kell. Örülök, hogy egyik napról a másikra megélek.


Szóval gyűröm a napokat. Még jó, hogy van kikbe kapaszkodnom.


Olyan hamar itt a 7vége, de ez jó, mert a tavasz lassan, de biztosan közelít.Már énekelnek azok a madárkák, akik tél végén szoktak. De félek, még lesz hideg.


Vigyázzatok magatokra, tudjátok, belőleltek csak 1 van, a többiek többen vannak:-)



..........................................................................................

"A reményben legyetek derűsek, a nyomorúságban béketűrők, az imádságban állhatatosak." Róm.12.12


..........................................................................

..

30265. tumbo2 (válaszként erre: 30264. - Vigyefene)
2023. febr. 14. 13:37
az már régen volt.ha látnád a hajam,elképednél.ráférne már egy mosás.
30264. vigyefene (válaszként erre: 30262. - Tumbo2)
2023. febr. 14. 12:46
Úgy tudom, h a hajad is rendben van, méghozzá annyira h a szomszédaid "eladó-lány"-nak neveznek.
30263. jennyvagyok (válaszként erre: 30260. - Gotinagyi)
2023. febr. 14. 12:42
A kertészkedést én is nagyon várom már!
30262. tumbo2 (válaszként erre: 30260. - Gotinagyi)
2023. febr. 14. 11:41
szoktam mondani,az egyetlen jó alkatrészem a fülem.
30261. tumbo2 (válaszként erre: 30259. - 9b10f3d7ff)
2023. febr. 14. 11:40
köszi.
30260. gotinagyi
2023. febr. 14. 08:07

Sziótok!

Köszi szépen, hogy válaszoltok.


Kedves Tumbó.én 4 cm-t menetem össze a balesetemkor. Azóta a konyhában van egy 2 lépcsős kis létrám, mert a felső polcokat nem tudom elérni már...s mindíg cipelem, ha a szekrényből kell valami.


Hát a hagyatéki fél sikerrel járt, mert egy bank tartozik nekem, s ezt intézik hivatalosan el. Kb. 110.000 ezer forint lesz díj.Szerintem lesz egy hónap, mire minden rendben lesz.


Ma megyek hallásvizsgálatra. Mert vagy nagyot hallok, vagy az unokái, gyermekeim beszélnek úgy, hogy mindíg visszakérdezek. Persze ez olyankor is van, mikor filmet nézek, v beszélgetést hallgatok a tv-ben.

Szóval ma minden kiderül :-)


Már nagyon várom a tavaszt, hogy kertészkedjek, mert az nagyon megnyugtat.


Vigyázzatok magatokra! (Tumbó)Mert más nem tud!



...........................................................................


A buta emberek azért követik a divatot, hogy beszédtémát szolgáltassanak saját maguknak, a nyugdíjasok ugyanebből az okból kertészkednek.


Robert Craig


.........................................................................



...........................................................

30259. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 30254. - Tumbo2)
2023. febr. 13. 20:27
Hűha, jobbulást neked is!
2023. febr. 13. 11:31

Az idézet pontosan igy szól:


Akár azt hiszed, képes vagy rá, akár azt, hogy nem, igazad lesz.(Henry Ford)


Eredetiben: "Whether you believe you can do a thing or not, you are right." (The Reader`s Digest, 1947. szeptember

2023. febr. 13. 11:27

Most itt kétszer is elhangzott az "azt hidd" és "hidd el"


Igen, sokat számít, hogy mit hiszünk, minden hiszünk, mire számítunk.

Ez nagyban befolyásolja hogy merre mozdul az a bizonyos változás.


Akár hiszed, akár nem, mindenképpen igazad lesz.😊

30256. jennyvagyok (válaszként erre: 30255. - Tumbo2)
2023. febr. 13. 11:24
Pedig az is elmúlik egyszer, hidd el. 🤗
30255. tumbo2 (válaszként erre: 30253. - Jennyvagyok)
2023. febr. 13. 09:42
nehogy azt hidd,attól félek,a kerti munkák,lehet hogy semmit nem tudok csinálni.egy munkatársam szokta mondani,semmi sem tart örökké csak a bánat.pedig vidám férfi volt,de már nem tudom,hány éve fekszik az ágyban,pelenkában.a felesége már botoz,lehet,hogy otthonban van.
30254. tumbo2 (válaszként erre: 30249. - Gotinagyi)
2023. febr. 13. 09:38
hát vigyázz magadra.nekem is,hogy megemeltem a hűtőt,éreztem,hogy roppan a csigolyám.már nem érem föl,amit eddig fölértem,a lányom is mondja,látszik,hogy kisebb lettem.szombaton éjjel meg ráestem a vécé tetejére,szerintem elrepedt a bordám.a lányom itt volt,megfőzött sütött,picit gazolt a kertben.hogy mi vár még rám?
❮❮ ... 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook