Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Ötvenen innen, és túl....bárki fórum

Ötvenen innen, és túl....bárki (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... ❯❯
30422. gotinagyi (válaszként erre: 30421. - Szabot.88)
2023. szept. 29. 15:22
Kösz, megvan.
30421. szabot.88 (válaszként erre: 30420. - Szabot.88)
2023. szept. 29. 10:12
3. részes
30420. szabot.88
2023. szept. 29. 10:11
Zilahy Lajos Dukay családja?
30419. vigyefene (válaszként erre: 30418. - Gotinagyi)
2023. szept. 29. 09:42
Sajnos igen.
30418. gotinagyi
2023. szept. 29. 09:41
Most láttam, Hogy Enissa kilépett , nem használja a Hoxát. Nagyon sajnálom.
30417. gotinagyi
2023. szept. 29. 09:36

Hali, hali.

Gyorsan írok, most újra jó a szeretett gépem. Hogy meddig? Nem tudom.

Szóval átestem egy nagyon csúnya rosszul léten két nappal ezelőtt, éjjel. Azt hittem, itt a vég. De engem agyon sem lehet csapni. Most újra teljes erőbedobással csinálom a dolgaim.


Pár napja engedélyezve van a tűzgyújtás, gyorsan elégetem a kerti hulladékot.


Hétágra süt a nap.


Mindíg van munka.


Könyvtárba járok, átlagban 4 könyvet veszek ki, de van mikor nincs kedvem elolvasni valamelyiket, pedig elkezdem, s mégis. Most is így jártam, egyik kedvenc írómtól képtelen vagyok befejezni, mert egyszerűen nem köt le.Hétfőn viszem vissza a könyveket. Megpróbálok valami vidámat kihozni.

Szeretem a családregényeket, esetleg tudtok ajánlani? Hátha nem olvastam még.


Kaptam egy tészta készítő gépet, ma akarom kipróbálni. Cérnametéltet csinálok. Remélem sikerül.


Jó 7 végét, vigyázzatok magatokra!


....................................................................................................................

„ Hogyha az ember elolvas egy könyvet, akkor az alakok, akik megjelennek az ember előtt, a táj, a helyszín, az tulajdonképpen két ember alkotása, az íróé és az olvasóé. Az író a szavaival megfogalmazza, világossá teszi, érzékelteti, hogy mire kell gondolnunk, és mi ennek alapján az élettapasztalatunkból fakadó képpel együtt közösen alkotjuk meg (...) bármelyik hőst. ”


...................................................................................................................

30416. gotinagyi
2023. szept. 25. 08:14

Sziótok!

Kellett megsérteni a szám.gépemet, el is romlott.Most telóról pötyögök.


Vigyázzatok magatokra!

30415. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 30414. - Gotinagyi)
2023. szept. 23. 09:21

Szia Gotinagyi!


Nahát, milyen egyformán gondolkodunk ajándékozás ügyben, én is szoktam adni a kedvenc eladóimnak néha valamit, ha tudom a nevét, és nő akkor 1 szál virágot, ha férfi akkor 'csak' 1 csokit, vagy Csepelről szoktam hozni kisebb mézborokat és azt, karácsonykor csokit szoktam adni, vagy vannak pici üvegekben mézek, és azt.

Egyszer vásároltam a pékségben, szerettem az eladó kislányt, kis mosolygós duci lány, ahogy jöttem a munkából, vettem zsemlét, és olyan szomorú volt. Fizettem és ott volt egy kínai bolt majdnem mellette, vettem neki 1 tábla csokit. És letettem elé, amikor éppen nem voltak előtte. Kérdezte, hogy ezt most miért? Mondtam, hogy boldogsághormonnak szántam. Mosolygott. Nagyon jól esett neki.

Aztán másnap mondta szép lett zárásig a napja, éppen a felmondáson gondolkodott, agyonhajszolta a munkáltatója.

Aztán persze nem a csoki miatt, de maradt még kb. 8 hónapot. Aztán elment, nagyon sajnáltam.

Angyalka: Egyik kedves Hoxás tagtól kaptam egy horgolt angyalkát, és hópelyhet már majdnem 10 éve, de lehet több is már. Mindig eszembe jut, amikor díszítem a fát. Máskor is, de akkor ugye adott, mert ott van a díszek között az ajándéka .

Már volt a fa csúcsára is helyezve az angyalka, nem is nézett ki rosszul, ugyanis a csúcsdísz kiesett a kezemből és 100 darabra esett szét.

Az eső itt is esett, esik.

Míg pötyögtem megittam a kávémat is. Még tuti lesznek gyönyörű napos napjaink, ha előbb nem talán 3 nap múlva.

Én maximum sapkát szoktam horgolni, de már annyira elfelejtettem, hogy a YouTube csatornáról lesem el. Baglyokat kellett 8 éve, és lb. 4 éve minyonokat, tudod a rajzfilm figurák, de már 12 évesek lettek az ikrek, nem kell több ilyen nekik.

Lányoknak kardíszeket horgoltam, 3 D-s virágokkal.

Én kötni tudok jól, ahhoz nem kell segítség. :) az jön magától.

De sokkal drágább a fonal, mintha megvenném, tehát ebből is valami külön kívánság miatt egyedi darabot készítek.

Na megyek a dolgomra!


Legyen szépséges napod!

30414. gotinagyi
2023. szept. 23. 08:26

Szép 7végét!


Esik az eső.


A számítógépemen szeretek írni, mert az itt gyorsabban megy mint a telon.Csak sajnos ez is majdnem olyan öreg mint én, s lassú. Na mindegy is.


Hétfőn jönnek az eonosok darus kocsival, mert átalakítások vannak nálam. Ennek okán a kutyaházat arrébb kell vinni, hogy elférjenek. S a kétszárnyas kaput is mozgathatóvá kell tenni, mert már vagy 20 éve nem volt kinyitva,


Kedves Fokhagyma. Hogy miért a klubrádiót hallgatom? Mert színes, minden téma megvan benne. Délelőtt beszélgetések, Irodalmi témák, főzés, tudományos, stb. Szóval érdemes. S nem utolsó sorban szerintem pártfüggetlen a hírekben is. Most pl gyűjtést szerveznek, hogy működni tudjanak. Ugyanis a hatalom elvette tőlük sugárzást, s most interneten keresztül megy minden. ( remélem nem törlik a hozzászólásomat, mert ez nem politika) a Myonline rádión keresztül. Érdemes bele hallgatni. Most szombaton pl 9 órától a Klubdélelőttben érdekes emberekkel beszélget Kun Zsuzsa.


Tv-t ritkán hézek, akkor is tudományos adásokat.Esetleg az ATV-t.


Csendben telnek napjaim, van időm sokat gondolkodni.


Most angyalkákat horgolok. Tudjátok, amikor vásárolok, s kedves az eladó, akkor megajándékozom eggyel.Már a családot elláttam, s a karácsonyfára akasztjuk...


Köszönöm mindenkinek a hozzászólást.


Vigyázzatok magatokra!


:::..................................


Falunak nevezzük azt a települést, ami az alsó kocsma és a felső kocsma között helyezkedik el.


Moldova György


......................................

30413. gigi> (válaszként erre: 30410. - Gotinagyi)
2023. szept. 22. 16:37

Nosztalgia rádió..

Én mindig azt hallgatom. 😊

30412. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 30410. - Gotinagyi)
2023. szept. 22. 14:47

Nagyon okosan teszed, hogy nem hagyod el magad.

Nálam is szinte egész nap megy a rádió, ha éppen nem olvasok, vagy TV-t nézek. Én a Retro Rádiót hallgatom, a kocsiban is az szól.

Kedves családod van, gondolom sok pluszt ad ez is.

Október végéig elviselném ezt az időt. Nem hátrány fűtés szempontjából sem.

Aztán jöhetne egy szép havas tél. Igaz nálunk gyorsan fekete lucsokká válik, de a földeknek, a vetésnek meg kellene nagyon a takaró. :)

30411. fokhagyma (válaszként erre: 30410. - Gotinagyi)
2023. szept. 22. 11:45
Én ritkán hallgatok rádiót. Megkérdezhetem, hogy miért a Klubrádiót hallgatod? Tényleg érdekel. Ott milyen műsorok vannak, illetve mit érdemes hallgatni? Én leginkább az ismeretterjesztő riportokat szeretem.
30410. gotinagyi
2023. szept. 22. 11:41

Hali, hali.


Csak kapdosom a fejemet, hogy rohan az idő, hisz már szeptember végénél járunk.


Tegnap megint össze jött a család, gyerekeim, s az unokák. Volt nagy nevetés, társasjátékozás, Ilyenkor olyan jól érzem magamat, mert van élet a lakásban.Nagyon tetszik amikor 10 éves unokám vicceket mesél.


Lassan megszokom a csendességet.ha hallgatok rádiót időnként, csak a Klubrádiót. Zenét meg a Nosztalgia rádión hallgatok.


Ti hogy vagytok?


Ma még jó az idő, kicsit kapirgálok a kertben.


Elrémiszt, hogy mennyire gyenge vagyok, de azért sem hagyom el magamat.

30409. gotinagyi
2023. szept. 20. 08:36

Mert gyönyörű:


"Álmodj magadnak szép napot,

Ha már a nyár úgy itt hagyott.

Álmodj magadnak színeket,

Ha benned minden szürke lett.

Álmodj nyíló virágokat,

Andalító illatokat,

S mire elér újra a tél,

Mesédben minden dalra kél!"

(William Shakespeare)

30408. szabot.88 (válaszként erre: 30407. - 9b10f3d7ff)
2023. szept. 19. 15:37
Igaz. Mikor beteg voltam kb 2 havonta ha eszembe jutott a locsolás… 🙈 a többség túlélte
30407. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 30404. - Szabot.88)
2023. szept. 19. 13:11

Engem az pillangóorchideák nem szerettek. Elvirágoztak és viszlát, megadták magukat.

Aztán egyik kolléganőm, vagy 20 db orchideát hozott a munkahelyre be. Kitette a párkányra őket. Volt, hogy hetekig rájuk sem nézett, na ott volt a pont.

Én locsolgattam az enyémeket hetente.

Amióta 2 hetente teszem bele a vízbe őket, gyönyörűek (2 cserép 😂) a légzőgyökerei, szépen virágoznak, még tápot sem adtam nekik. ezek 3 évesek.

Mondtam is mindenkinek , nekem nehogy ilyen virágot vegyenek, mert utálnak.

30406. szabot.88 (válaszként erre: 30405. - Fokhagyma)
2023. szept. 19. 13:09

Igen, meg is vettem a földet, meg átlátszó nagyobb cserepet, de…. 🤷‍♀️

Már én is azt gondolom h nem kell hozzányúlni.

30405. fokhagyma (válaszként erre: 30404. - Szabot.88)
2023. szept. 19. 13:02
Én orchideát még soha nem ültettem át. Elvannak azok az eredeti edényükben és földjükben. Ha átülteted, speciális föld kellene nekik. Az enyémek mindig újra virágoznak, még a régiek is. Lehet, hogy az a titok, hogy nem kell átültetni?
30404. szabot.88 (válaszként erre: 30402. - 9b10f3d7ff)
2023. szept. 19. 12:33
Na én az orchideákkal vagyok így, míg nem nyúlok hozzá gyönyörűek, virágoznak. Ha átültetem, kuka 🤷‍♀️
30403. gotinagyi
2023. szept. 19. 09:27

Sziótok..


Hajnalban felkeltem, hogy öntözzek. De az égiek megelőztek.


Most szalagfüggönyöket nézek, hogy levásszam az étkezőt.

Nagyon drága minden.


Most lemegyek a pincébe, rakodni.


Legyetek jók, vigyázzatok magatokra.

30402. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 30401. - Gotinagyi)
2023. szept. 18. 17:19
Én sem szoktam átültetni, volt amelyik ki is purcant. :/ volt ami meg gyönyörű.
30401. gotinagyi
2023. szept. 17. 13:12

A napló írása nem új. Mikor mehalt a párom tavaly, hogy feldolgozzam a gyászt, kírom magamból a fájdalmat. Ami nem megy jól.


Na, arra nem is gondoltam, h átültessem a boltban vásárolt virágokat

Kösz a tanácsot.

30400. szabot.88 (válaszként erre: 30398. - Gotinagyi)
2023. szept. 17. 12:17
A virágboltos ( vagy bármely boltos) virágot minél hamarabb át kell ültetni megfelelő földbe, mert csak tőzegbe ültetik amiből hamar elfogy a táplálék.
30399. Titkoskert (válaszként erre: 30398. - Gotinagyi)
2023. szept. 17. 11:53

Hogy nem politizálsz, jól teszed.

Egy naplóban megteheted, hogy kiírd magadból a bosszúságot, talán már az segítene.

Hogy elmentél megnézni a műsort, az is jó dolog, főleg az unokát megnézni, biztos szívmelengető volt. :)

30398. gotinagyi
2023. szept. 17. 08:39

Sziasztok!

Mivel kétszer intést, figyelmeztetést kaptam, hogy ne politizáljak, nem fogok, mert 2 beírásomat is törölték.


Tegnap falunap volt tartva(bár nem falú, a város egyik kerülete), elmentem, de csak azért,hogy megnézzem kisunokám táncát, s meghallgassam egy nyugdíjas színész operett éneklését. Jó hangja volt,bár ha egy női énekes is éneklhet, színesebb lett volna.


Utána hazamentem, mert a többi fellépő felejthető volt.


Szóval szinvolasabb műsort vártam volna.



De pénz nélkül nehéz jó műsort összeállítani.



Amúgy itt süt a nap.


A virágaim, hiába kényeztetem őket, bizony leégtek. Este, meg kora reggel szoktam önözni.


Tudtok ajánlani szobába való virágokat? Mert én már sokmindent kipróbáltam. A virágosnál vett virágok kipusztultak pár hónap után, Gondolom jól feltunningolták, hogy jól nézzenek ki.


Leginkább aszparáguszt szeretnék beszerezni, eddig nem sikerült. Van viaszvirágom, de nagyon nem akar virágozni. Gyönyörü bokros.Megigértem neki ha nem hoz virágot, szanálásra kerül jövőre.


A gyerekek, unokák megszokták már a sulit?


Vigyázzatok magatokra!

Köszönöm a hozzászólásokat.


...................................................................................................................


A legnagyobb csata az életben a fejed, s a szíved közt zajlik.



............................................................................................................

30397. Titkoskert (válaszként erre: 30393. - Gotinagyi)
2023. szept. 16. 10:21

Kedves Gotinagyi!


Írtam neked sokat, de mire elküldtem volna, nem volt mihez hozzászólni.


Már u.azt nem tudom megfogalmazni, a lényeg az volt, hogy ne idegeskedj!


1. Nem szeretnék, ha viták lennének, így is többen kilépnek.

2. Gondolom az oldalnak a fejére tudnának koppintani, s nem éri meg nekik.

Azon, amit nem tudunk megváltoztatni , nem érdemes bosszankodni, csak a lelkünket mérgezzük.

El kell a témát is és az embereket is engedni, akik rossz hatással vannak ránk.

Én ma a lakásommal vagyok elfoglalva, felújítom amit megtudok csinálni, azért sajnálok pénzt kiadni szakiknak. Főleg mostanában annyi vállalkozó van, aki mindenhez IS ért, aztán kiderül egy kalap kakit sem ér a munkájuk.

Még a piacra kiszaladok talán.

Évekkel ezelőtt vettem egy cserép évelővirágot, hatalmasra nőtt, milliónyi virág pompázott rajta.

Aztán valaki csak úgy gondolom kedvességből tavasszal kiszedte. Majdnem elsírtam magam.

És 1 hete rábukkantam a piacon, vettem 2 cseréppel, de rájöttem több kellene, ez egy igénytelen növény, temetőbe nagyszerű, ha nem is tudunk, akár hónapokig is kimenni.

Itthonra is kell, mert imádom.

Tehát Gotinagyi, csak vidáman, azért is!

30396. vigyefene (válaszként erre: 30393. - Gotinagyi)
2023. szept. 16. 10:09
Én mindent helytelenűl karmolok, ami nem véletlen. Ha elszabtuk hát elszabtuk, mostmár aztán szabhatjuk.
30395. vigyefene (válaszként erre: 30394. - Vigyefene)
2023. szept. 16. 10:01
*piacon
30394. vigyefene
2023. szept. 16. 09:59

Ma a picon bámészkodok, és azon csodálkozok h vajon miért nem cserélték még meg azt a nagyon régi törvényt, miszerint délután 1-óra előtt, nem szabad semmit eladni.

West Allis Wisconsin.

30393. gotinagyi
2023. szept. 16. 09:51
Bocs a helyesírási hibákért, fel vagyok zaklatva.
❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook