Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Ötvenen innen, és túl....bárki fórum

Ötvenen innen, és túl....bárki (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 ... ❯❯
30253. jennyvagyok (válaszként erre: 30252. - Gotinagyi)
2023. febr. 13. 08:23

Szép reggelt!


Nem tudom, kitől az idézet, de ezt mindenhova fel kell vésni!

"Minden elmúlik!"

A jó is, és a rossz is.

Más értelmezésben:

Egy dolog állandó, a változás!


Kitartást kívánok Gotinagyi!

Egyszercsak megoldódnak a dolgok. Jön a tavasz és minden könnyebb lesz!

☘️🌼☘️🥀☘️🌺☘️

30252. gotinagyi
2023. febr. 13. 07:51

Sziasztok.

Ma kicsit nehéz napom lesz. Márciusban hunyt el a párom, s most lesz a hagyatéki.

Dühítő, mert a kocsit sem vizsgáztatni, sem használni nem tudjuk, nem az én nevemen van. A garázsban "romlik" az állapota.

Lesz kiadásom bőven a közeljövőben


Vigyázzatok magatokra!



....................................................................


Az ember nem élvezheti örökké a békét s a nyugalmat. Ám a gondok és a balszerencse sem végleges. Ha a sztyepp füvét a tűz felperzseli, az nyáron újra kinő.


Jean Sasson


.......................................................................

30251. gotinagyi (válaszként erre: 30250. - 9b10f3d7ff)
2023. febr. 12. 09:52

Köszönöm kedves válaszod, Enissa. Nem, nem zavarsz, hisz annak idején azért hoztam létre a fórumot, hogy "beszélgessünk" egymással. Nem, nem zavarsz, én örülök, ha valaki reagál beírásomra. Magányra annyira nem vágyom, mert sokat vagyok amúgy is egyedül.

S ha valaki ír, én mindíg válaszolok.


.................................................................................................


A könyv kotta, a beszélgetés pedig ének.


Anton Pavlovics Csehov



.....................................................................................................

30250. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 30249. - Gotinagyi)
2023. febr. 11. 10:36

Gotinagyi, jól tetted, hogy leírtad.


Tudod az ember gondol azokra is, akik nem írnak, de nem akarnak zavarni, hátha éppen magányra vágysz.

Majd du. jövök és írok.

30249. gotinagyi
2023. febr. 11. 10:06

Köszi a hozzászólásotokat.

A nyavajáim? Sok volt, s valóban igyekeztem túladni rajtuk. De van ami maradandó, ilyen az, hogy az összecsúszott csigolyáim sajnos még mindíg okoznak fájdalmat.


Amúgy mindíg kiírtam magamból mindent, szó szerint mindent. Naplót vezettem. Több füzetem tele lett. DE: elégettem mindet, mert nem szerettem volna, ha hirtelen meghalok, s akkor lelkiismeret furdalást okozok a hátramaradottaknak.


Tavaly, hogy meghalt a párom, a betegsége kezdetétől elkezdtem írni a bánatomat. Csak magamról írok, őszintén.

Senkit nem bántok. Nem minden nap, csak amikor már nagyon "tele" vagyok.


Emberből állok én is, bizony volt nap, amikor az üres házban a fájdalomtól (lelki) kiabáltam, sírtam hangosan.

Már megkaptam a lelki békét, de nagyon nehéz.


Amúgy jövő vasárnap " nagy" banzáj lesz nálam, mert februárban többen ünnepeljük az unokánkkal a szüli napot, névnapot. Én is. Négyen.


Most a műtött (jobb láb, protézis) lábammal gyógyulok.Igyekszem gyorsan gyógyulni, mert nem akarom a lányaim segítségét igénybe venni.De a másik lábamra is ez vár, megfordult a fájdalom, mert a jobb gyógyul, a bal meg rohamosan romlik.


A szemem sem jó (zöldhályog)


Egytől félek nagyon, az agyi leépüléstől.Mert sajnos a családban elő fordult, s most is előfordul...parkinson kór, demencia....


Na tessék, jól kiírtam magamból a dolgokat.

Hát ez vagyok én :-)

30248. jennyvagyok (válaszként erre: 30245. - Gotinagyi)
2023. febr. 11. 10:04

Bármiről írj, ami foglalkoztat. Politikát hagyjuk, amire nem vagyunk ráhatással, arra ne pazaroljuk az energiát.

Ha láttál egy jó filmet, olvastál egy jó könyvet, oszd meg velünk!

Csodás napot kívánok!

🌈🌤️🌞🥐☕🥞🍊

30247. vigyefene (válaszként erre: 30245. - Gotinagyi)
2023. febr. 10. 22:20
Főleg a nyavajáidról írj, szépen lassan adj túl rajtuk.
30246. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 30245. - Gotinagyi)
2023. febr. 10. 22:15

Kedves Gotinagyi!


Írj a nyavalyáidról is, hiszen talán jobb, ha kiírod magadból, ha az unokákról írsz, az meg szép.

Politika az meg itt tabu.

30245. gotinagyi
2023. febr. 10. 10:43

Szép napot mindenkinek.


Az az igazság, hogy most nem tudom mit írjak. Írjak a nyavalyáimról? Vagy az unokáimról?

Politikáról?


Nem tudom. Az lenne jó, ha többen írnának. mert akkor lenne téma, amihez hozzászólhatunk.

Mert így nem tudom. Nekem sem jut eszembe mindíg valami új, azért is nem írok naponta.


Nyugdíjas vagyok, csendesen telnek a napjaim, nem úgy, mint aki dolgozik.


Bár már alig várom, hogy hogy kivethessem magamat a kertbe....de az még odébb van.Pedig sok munka vár rám.


Szóval segítsetek.



..........................................................................


Vannak dolgok, amelyet ha odaadsz, akkor is a tied marad.

Ilyen a szavad, a mosolyod, és a hálás szived.



.......................................................................

30244. gotinagyi
2023. febr. 2. 07:57

Hali, hali.


Muszáj ezt is megosztanom.


Fekete István: Az ima


Az ima nálam nagyon régen kezdődött. Szinte emlékeim legelején. Ülök az ágyban és egy pár száraz, öreg kéz összefogja az enyéimet.

– Mondd, kisfiam… És én mondtam utána az imát. Az ágy puhasága simogatott, az est zsongított, az álom a szemem körül járt és én mondtam az imát, és gyönge gyermeki képzeletemmel felemeltem lelkem az Istenhez.

Később – a diákévek kamaszos rohanásában – az ima a templomot jelentette, ahol elcsitultak a zűrzavaros vágyak, lassúra vált a lépés, tompán koppantak a szentelt kövek és az oltár előtt lobogó örökmécs mindig megmelegített, ha kinyújtottam feléje didergő kezemet.

Ekkor már nem könyvből imádkoztam és nem is a régi kis imádságokat mondtam. A kivilágosodó értelem szavakat keresett, melyek újak, szépek voltak és csak az én örömömet, bánatomat, kérésemet vitték az Örökkévaló elé.

Aztán jött az előbbi világégés és mindig mélyen megrendített az imára zendült kürtök rivalgása s a térdre hullt harctérre induló századok halálos csendje, ahol szinte érezni lehetett az elhagyott otthonok felé szálló gondolatokat, aggódást, szeretetet, igazi imát, ami hangtalanul szárnyalt a halál felé induló férfiak lelkéből.

Ó, milyen kicsik és mégis mennyire férfiak voltak ezek a katonák, akik káromkodva ébredtek, káromkodva feküdtek és csak itt döbbentek rá, hogy az igazi kiállás hitben, vérben, fájdalomban, betegségben - és imádságban akár ezrek előtt a nyílt terek porában: az egyetlen és valódi férfiasság.

Aztán jött a zuhanás Trianon halálos völgyébe. Jött a megalázás, a szégyen, az elesettség, szegénység, járvány és jöttek az imák. Az egész nemzet megtanult imádkozni és nem szégyellték már a férfiak sem – egy-egy „szóra” – befordulni a templomba. Ezek a férfiak többnyire megjárták a harctereket és megtanulták, hogy egyetlen félelem örökös csak – nem halálfélelem, hanem az istenfélelem. És ahogy az imádság felé fordult a nemzet, úgy emelkedtünk ki a halálraítéltség posványából.

Amilyen csendesek lettünk, olyan hangos volt körülöttünk a győztesek páholya, és amilyen fennhéjázók voltak ők, olyan alázatosak lettünk mi, mert akkor éreztük már, hogy az alázatosságnál nincsen nagyobb a világon. És elhallgatott körülöttünk az erőszak süvöltése, mert halkan szólni kezdtek a kassai harangok és meghallhatták az egész világon, amikor a dómban a magyarok Te Deum-ot imádkoztak. Nagy, szent pillanatokban mindig az ima volt velünk, mellettünk, értünk. Nagy örömökben, nagy sírásokban, csendben és viharokban: ima, ima.

És most mégis mind több helyen hallom, olvasom, hogy valaki imádja a lencsefőzeléket, imádja a karóráját, imádja a kirándulást és a táncot. Préda lett ez a szó, melyet magyar paraszttól sohasem hallott senki, és elkopott lassan, mint a kocsmaküszöb.

Mindenki „imád” mindent. A lovát, a szeretőjét, a nyakkendőjét... megszentségtelenítve egy szót, az emberi lélek néma himnuszát, tisztaság, a kérés, a vigasz, a félelem, az istenkeresés egyetlen, utolsó felkiáltását, amikor már nincs semmi, de semmi segítség, mentsvár, csak az ima.

Ne imádj hát mindent, édes Magyarom, ne szórd lelked aranyát, nyelved szépségét a rombolás disznai elé, ne imádj semmit, csak az Istent, mert nem tudod, milyen idők jönnek és nincs az a vihar, mely elpusztíthatna, ha veled van az imádság és veled van az Isten.

Fekete István

30243. gotinagyi
2023. jan. 30. 07:41

Sziasztok.


Mert szép.


Aranyosi Ervin: Úgy szeretnék

Úgy szeretnék egyszerűen és boldogan élni,

élményekkel gazdagodni, álmokról mesélni.

Lépten-nyomon észre venni, meglátni a szépet.

hálás szívvel visszaadni kapott emberséget!

Úgy szeretnék varázsolni, élő csodát látni,

úgy szeretnék jó tetteket méltón meghálálni.

De jó lenne, ha sok ember támogatna benne,

ha világunk élhető hely, kis mennyország lenne.

Úgy szeretnék ember lenni, érzéssel megáldott,

s úgy szeretném átformálni a züllött világot.

Úgy szeretnék fényt gyújtani a sötét fejekben,

úgy szeretnék éreztetni és láttatni egyben.

Úgy szeretném tanítani, miről szól az élet,

tovább adni, jó példával, tanult emberséget.

Úgy szeretnék…de úgy hiszem ez az egész álom,

tanulnom kell jobbá válnom, most is ezt csinálom.

Úgy szeretnék egy szép napon boldog ember lenni,

addig, persze tanítok, és tanulok szeretni…



.

30242. libikóka (válaszként erre: 30240. - Gotinagyi)
2023. jan. 26. 10:43

Szia:))


Könyvtárba nem járok,,és az utóbbi időben ,,csuda tudja miért az olvasási kedvem kicsit lecsökkent.Nekem is sok könyvem van és köztük sok amit újraolvasok attól függően milyen kedvem van.Venni nem kell mert mindíg kapok,tudják hogy nekem ez az ajándék .Mostani kedvencem a Dalai Láma Macskája volt:)


Gotinagyi tudom hogy nehéz az élet,,de az a 12 fok,,és az állandó fázás rémálom,,,nem lehetne valahogy megoldani?Mert a betegség is elvinné azt a pénzt ami egy kis plussz fűtésre menne.Szóval vigyázz magadra nagyon.


Mindenen spórolni kell,,hogy jusson is maradjon is.Még akkor is ha nem panaszkodhatok.

Kívánom neked a mielőbbi tavaszt,,ha nincs más megoldás.


Örülök hogy az orvosnál jók a hírek,,csak így tovább.

30241. vigyefene (válaszként erre: 30240. - Gotinagyi)
2023. jan. 26. 10:32
Nekem a házban 16-17 fok körűl van, h tudjak aludni. De az egyik hálószobában, ahol a gép van, kicsit melegebbet tartok. Van egy elektromos fűtő, távirányítóval. 22-körűl tartom.
30240. gotinagyi
2023. jan. 26. 10:27

Sziasztok. Jár valaki könyvtárba?

Én évekig igen. Aztán jött a covid, majd vártam a műtétre, nem voltam tag.

Amúgy nekem az olvasás a kábítószerem.

Most visszatértem az itthon levő könyvek olvasásának(nem túlzok, több ezer van.)


Persze van egy könyv ami a kedvencem. S tanulok is belőle.


Nagyon szeretek olvasni. Az unokáim közül sanos nem mindegyik, inkább a telót nyomkodják.

Van amikor 3 könyvet is olvasok újra. Mikor melyikhez van hangulatom.


Tegnap voltam orvosnál. Megdícsért.


Mit szóltok az időjáráshoz? Tartok tőle, hogy lesz még hatása a télnek.


Most, hogy a fűtés itthon szabályozva van, én még életemben ennyit nem fáztam. Idős koromban kell megtanulnom, hogy itthon is úgy kell felöltöznöm, mintha elmennék. Több réteg ruha.

De már aklimatizálódtam, a 12 fok az étkezőben meg sem kottyan. De azért az egyforma meleget nagyon szerettem a lakásban. Ti is így vagytok vele? Van aki ugyanebben a cipőben jár?


Sokat spórolok az étkezésen.( Nem is vagyok elhízva.)

Fáj a szívem, amikor vásárolok.

Nem untatlak benneteket tovább...


Vigyázzatok amagatokra.


...........................................................................


,,A világnak égető szüksége van egy kis jóságra - és aki a könyveket szereti, rossz ember nem lehet.,,

Szerb Antal



...................................................................................

30239. jennyvagyok (válaszként erre: 30238. - Gotinagyi)
2023. jan. 24. 08:58

Gotinagyi, de jól teszed, hogy tornázol! Ez nagyon fontos, csak így tovább!

Jó, ha unokák vesznek körül, behozzák neked a friss, fiatalos, lendületes energiát!

Derűs napokat kívánok! 🤗🥰❤️

30238. gotinagyi
2023. jan. 18. 07:58

Szép jó reggelt kívánok mindenkinek.


Ma nagyon sokfelé kell elmennem, pár km lesz a lábamban. Szerencsére edzésben vagyok a járkálásban.


Ma reggel borús, párás az idő itt nyugaton. Remélem a napocska ki fog sütni.


Több öröm is ért a napokban, az unokáim jól tanulnak.Kitűnő tanuló mind az 5.


Nehezen élem meg ezeket a napokat, mert állandóan a veszteség jár a fejemben, hogy mi történt 1 éve. De igyekszem lefoglalni magamat, elterelni a gondolatokat.


Bocsássatok meg, ha mindíg ilyen témáim vannak, de én csak a családról, s magamról tudok írni. Hisz nem nagyon (tudok még) járni.


Szóval minden reggelt tornával kezdek, meg még amivel szoktam.Kell a torna, hogy tudjak járni.


Nálam van a fiatalok gyülekező helye.Tegnap is a 3 naygunokám volt nálam. OLyan jó volt.


Meg eljött a hugom is, akivel bizony már hónapok óta nem találkoztunk, mert mikor jött volna, mindíg beteg lett. Jó nagyot beszéltünk a múltról, gyerekkorunkról.


Szóval így telt el a nap.


Igyekszem úgy alakítani, hogy minden napom tartalmas legyen. Ha máshogy nem akkor takarítok, mert mindíg akad munka egy családi házban.


Már alig várom, hogy szabadon, fájdalommentesen egyedül közlekedhessek.


De addig még vár rám egy műtét. Kedden fog eldőlni, akkor megyek orvoshoz.


Vigyázzatok magatokra!


..............................................................................................


A kedély és a munkakedv az örök fiatalság biztosítéka.


jókai Mór


..........................................................................................

30237. jennyvagyok (válaszként erre: 30234. - Gotinagyi)
2023. jan. 14. 09:37

Film:

A menedék (2013)


Úgy látom ennek több része is van, én az I és II- est láttam, nagyon szép film.

30236. jennyvagyok (válaszként erre: 30234. - Gotinagyi)
2023. jan. 14. 09:23

Filmajánló:

Az utolsó születésnap (2016)

2023. jan. 13. 21:05
Én sem vagyok babonás, és nem is történt ma semmi. Se jó se rossz!
30234. gotinagyi
2023. jan. 13. 08:23

sok szeretettel köszöntök mindenkit!


Ti babonásak vagytok? Péntek 13. Én nem. Soha nem hittem ilyen dolgokban.


Nagyon mérges vagyok, mert unokám menni akart az Erasmus által indított egyetemre, de "szeretett" kormányunk, a pénzéhes maffia ezt is megfúrta.


S , nem is írok többet, mert csak csúnyákat írnék, de én megfogadtam, hogy nem politizálok itt, mert nem akarok megsérteni senkit. Csak még annyit, hogy nincs az országnak olyan szegmense, amit ne semmizett volna ki. Most, fejeztem be....


Hogy kezdődött nektek az új év?

Nálam folytatódott a régi. S szeretném kitörölni az emlékezetemből a tavalyi zaklatott évkezdetet, ami márciusig tartott. De ez lehetelen, mert az emlékek bennem élnek.


Ment valaki szinházba, moziba?

Én még gondolni sem merek rá, mert amíg meg nem gyógyulok teljesen, addig itthon maradok.

Nézem a film csatornákat. Tudtok ajánlani olyan filmeket, ami nem erőszakos, elgondolkodtató?



Én nagyon szerettem a koreai sorozatokat. Tudtok ajánlani olyan helyet, ahol választani lehet? Ne a sorozatbarátot.


Szóval, legyen szép napotok, vigyázzatok magatokra.



......................................................................................................


Aki tényleg békében él önmagával, az egészséges, és tud mosolyogni. Persze pia, nyugtatók, altatók, drogok nélkül.


Csernus Imre


...............................................................................................

30233. liliom10 (válaszként erre: 30229. - Gotinagyi)
2023. jan. 4. 15:54

Az erek tisztítására (is) én ezt ajánlom :

ÉLETKRISTÁLY !

[link]

30232. tumbo2 (válaszként erre: 30230. - Liliom10)
2023. jan. 4. 14:08
bármit árul is,nekem már van kettő.
30231. jennyvagyok (válaszként erre: 30229. - Gotinagyi)
2023. jan. 4. 12:13

Kedves Gotinagyi!

Boldog új évet kívánok!

Jól tetted, hogy végül lemondtad! Ezek mind kamu szerek. Mi azt tanultuk az iskolában, hogy ezt csak megelőzni lehet. Ha egyszer mar kialakult, nincs az a szer, ami kitisztítsa! Az ezt hirdető csodaszerek mind kamuk.

30230. liliom10 (válaszként erre: 30229. - Gotinagyi)
2023. jan. 4. 10:53

Ha hívnak telefonon, már gyorsan leállítom az illetőt. Mondom, hogy kisnyugdíjas vagyok, nem veszek semmit !


Örülök, hogy lemondtad ezt a ki tudja, mit tartalmazó szert ! :)

30229. gotinagyi
2023. jan. 4. 09:44

Köszönöm kedves tanácsaitokat. Igen,interneten rendeltem volna.De már visszahívtak, s én lemondtam.

Valahogy nem bízom az ilyen rendelésekben, de most majdnem elcsábultam,de győzött a józan eszem.

30228. tumbo2 (válaszként erre: 30225. - Gotinagyi)
2023. jan. 4. 09:43
tele van minden kamu hirdetésekkel,az ereket tisztítja,májat,tüdőt.egyszer kaptam olyan lábáztató valamit,amitől lemegy a vérnyomás,minden rossz eltűnik,még a tévében is volt.aztán megnéztük,az én eredményem jobb volt,mint a teljesen egészséges lányomé,na mondom,megint átvertek.de az orvosok sem tudták,mi baja a lábamnak,ez volt az utolsó remény.
30227. tumbo2 (válaszként erre: 30226. - Liliom10)
2023. jan. 4. 09:37
nem is szabad.én egyszer rendeltem,itthon tiltott szer volt,olyan magas lett tőle a vérnyomásom,abba is hagytam.nem tudom mi volt benne,enni nem tudtam viszont egész nap kapálni igen.alig akartam abbahagyni,csak mikor sötétedett.
30226. liliom10 (válaszként erre: 30225. - Gotinagyi)
2023. jan. 4. 09:22

Kedves Gotinagyi !

Boldog Új Évet kívánok jó egészségben !

A gyógyszert patikából rendelted vagy az interneten ? Gyógyszert én nem rendelnék a neten ! Ha netán nem használ, még árthat is, veszélyes is lehet ! A patikát Te is fel tudod hívni, hogy kéred vagy nem. Úgy tűnik, csak ők tudnak Téged hívni. :(

30225. gotinagyi
2023. jan. 4. 08:36

Hali, hali.

Lehet, hogy butaságot csináltam, egy gyógyszer megrendelésében. Na nem rendeltem meg, csak a teló számomat adtam meg. A gyógyszer neve: Cardioactive. Ereket tisztít:

Azt hiszem, lemondom, mikor felhívnak.

Valaki hallott róla? Vagy esetleg használja?

30224. gotinagyi
2023. jan. 3. 10:34

Megint csak itt vagyok.


Eltelt szilveszter, itt az új év.Nekem ezek a napok egyformák.


Szilveszterkor a fiatalok jól érezték magukat.


Jövő héten kezdődik az ország ébredése, hisz mindeki "muszály" szabadságon van.


Szóval politizálni nem akarok, pedig nagyon tudnék. Ja, karácsony napjaiban abszolút nem hallgattam híreket.....

Békét akartam a lelkemben.

Ha hallgatok, csak a klubrádióban.


Szóval itt leállítom magamat, mert nagyon nem akarom felzaklatni magamat.


Legyen szép napotok.


Vigyázzatok magatokra.


.....................................................................................................


Üdvére a mindenségnek

Köszöntőm a lényeket,

Áldás, mint az eső hulljon,

Óvjon minden életet!

Akár nagy, vagy legyen kicsiny,

Hatalmas, vagy gyenge lény,

Békessége, biztonsága legyen,

Azt kívánom én!


Közmondás



.......................................................................................

❮❮ ... 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook