Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Ötvenen innen, és túl....bárki fórum

Ötvenen innen, és túl....bárki (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 ... ❯❯
30310. tumbo2 (válaszként erre: 30308. - Tumbo2)
2023. máj. 9. 09:21
az unokaöcsém szerint a húgomnak is térdszalag szakadása lett.olyan,mint a mi kisfalunkban az állatorvos,ért mindenhez.
30309. gotinagyi
2023. máj. 9. 09:13

Sziótok. Ami azt illeti, bizony már régen voltam itt. De úgy látszik, ha én nem írok, akkor bizony más sem nagyon. De nem adom fel.


Szóval nálunk mindíg történik valami, zajlik az élet. Hol jó, hol rossz.


Kedden voltam ortopédián, másik térdem is előjegyzésre került műtétre. Sajnos vissza kellett térnem a botozáshoz.


Laura unokámnak részleges boka szalag szakadása lett a lábán.

Előre hozott érettségit tesz német nyelvből.


Flanna unokám most vizsgázik az egyetemen. Eddig minden ötös.


A többiek meg tanulnak.


Kinek hogy telt az anyák napja?


Vigyázzatok magatokra!



..................................................................................................


Ahogy idősebbek leszünk, lassan rájövünk, hogy nem a barátaink száma, hanem azok minősége számít.


.....................................................................................................................

30308. tumbo2 (válaszként erre: 30307. - Gotinagyi)
2023. ápr. 28. 09:15
az biztos,ez a legborzasztóbb.le sem merem már írni mi a vejem,mert kicsúfoltak érte.szóval hónapok óta ott vannak a lányom anyósánál,régóta ágyban fekvő,tegnap bevitték a kórházba,mert nem kapott levegőt.most morfiumot kap.a lányom apja is Alzheimer kóros volt,most mondjam azt,hogy hálistennek hamar meghalt.
30307. gotinagyi (válaszként erre: 30306. - 9b10f3d7ff)
2023. ápr. 28. 08:37

Köszi szépen, már amikor elküldtem, rá is jöttem a tévedésemre.


Mostanában nagyon szórakozott vagyok. Meg azt vettem magamon észre, hogy nagyon selejtez az agyam. Meg is ijedek, de rájöttem, hogy bizony a koromnál fogva ez elfogadható. S ilyenkor döbbenek rá, hogy nem mai fiatal vagyok már. Nem tudom, ki hogy van vele, de ha tükörbe nézek, valahogy a régi énemre gondolok mindíg, s nem figyelem a koromat.


A legnagyobb félelmem az, hogy ne épüljek le agyilag. Nehogy kiszolgáltatott legyek.


Amilyen jó idő volt tegnap, ma annyira borongós, s hűvös szelek fújnak.


Ettől függetlenül mindenkinek kívánok szép, tartalmas napokat.

30306. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 30305. - Gotinagyi)
2023. ápr. 27. 18:31

Szervusz kedves Gotinagyi!

Örülök, hogy jól vagy, ha apró-cseprő gondokkal is.


A Pünkösd 1 hónappal odébb lesz, május 28. vasárnap, és 29. hétfő.


Hosszú hétvégénk most a május 1-je miatt lesz.

30305. gotinagyi
2023. ápr. 27. 18:15
Bocs a tévedésért!!! (Pünkösd)
30304. gotinagyi
2023. ápr. 27. 17:40

Hali, hali.

Reggel mikor boltba mentem, még fáztam, most meg nyitva ajtó ablak. Csuda szép az idő. Bolond április.

Remélem mindenki jól van. Hisz itt a 7vége.


A kertészkedők kivethetik magukat a kertbe holnap. ( én is.)


Ha bejön az igazán jó idő, akkor valóban el kell végeznem a nagyon nagy takarítást.De ehhez a lányaim, s unokáim is beszállnak.


Most semmi érdemleges nem történt velem(hála Istennek), csoda sem, hisz nyavajáim ragaszkodóak.


Legyen szép Pünködötök, pihenjetek nagyokat!


S nem utolsó sorban : Vigyázzatok magatokra!



.................................................................................................................


A hazugság olyan, mint a hitel.Ma jól jön,de előbb utóbb fizetni kell érte.


..................................................................................................................

30303. jennyvagyok (válaszként erre: 30302. - Gotinagyi)
2023. ápr. 15. 12:27

Az időjárás mostanság az én témám is! De nincs mit tenni. Csak alkalmazkodni tudunk.

Legyen csodaszép hétvégétek!

30302. gotinagyi
2023. ápr. 14. 09:10

Sziasztok.


Elmúlt húsvét, jönnek a megszokott, munkával, kinek tanulással teli napok.


Mostanában bárkivel találkozom, az időjárás kerül szóba. Hát igen, mert április nem hazudtolja meg magát. Bolond. 1 nap melegen süt a nap,gyűjtjük magunkba a D vitamint, még a kedvünk is jobb. S utána a szürke esős napok következnek.


Nekem minden napra jut valami elintézni való. Sokat megyek, tegnap is 4 km -t gyalogoltam. Mire hazaértem, el kellett feküdnöm, mert olyan fáradt voltam. A műtött térdemet éreztem. Igaz kell a torna, de ez kicsit sok volt. Bár szerintem ma is fogok ennyit gyalogolni.


Sorra felhívtam telón az idős rokonaimat, ismerőseimet. Betegségekkel már beteltem. Ilyenkor örülök, h nekem csak az van, ami eddig is volt.

Az a baj, hogy nagyon együtt érzek mindegyikkel, s bánatom, hogy nem tudok segíteni. Nem vagyok orvos.


Szóval fej a fejjel, lesz még így sem. :-)

Nem ám, jobb napok fognak jönni.


Vigyázzatok magatokra!



.....................................................................................................


Béni Péter


Emberrel...emberként

Itt a földön egyetlenegy számít,

az, hogy ember, emberrel mint bánik.

Nem kell, hogy mindenkit szeressen,

csak hagyni, hogy ember, ember lehessen.


.................................................................................................

30301. tumbo2 (válaszként erre: 30297. - Gotinagyi)
2023. ápr. 8. 09:09
én még a mai napi is tudnék stoppolni,de igény nincs rá.ez olyan,mint a biciklizés,az ember nem felejti el.bár a mai tűk elhajlanak a kezemben,fene tudja,miből csinálják,a cérnáról nem is beszélve,ami szétfoszlik.
30300. jennyvagyok (válaszként erre: 30299. - Jennyvagyok)
2023. ápr. 8. 07:41

Kívánok*

(igy akartam, nem vettem észre, hogy a telefon átírta)

2023. ápr. 8. 07:40

Sziasztok!

Kellemes ünnepeket kívánunk mindenkinek!

Sajnos nagyon barátságtalan az időjárás.

Nagyon vártam ezt a 4 napot, hogy végre haladják a kerttel és a környezetem rendezésével, remélem holnap már ki lehet menni. Most itt a barátnőm, sütöttünk főztünk tegnap, beszélgettünk, mást nem nagyon lehetett. Ő szokott nekem ilyenkor segíteni a kertben, ami 2 emberes meló, de most nem igy alakult, mit lehet tenni? Csak elfogadni lehet, mert az időjárás nagyobb úr.

Hétfőn a lányomat látogatom meg Kesztölcön, megnézem az új lakhelyüket ahová költöztek.

Ma a barátnőm hazamegy, és délután csak pihenés lesz, olvasok, videokat nézek. Hip hop este lesz.

30298. tumbo2 (válaszként erre: 30297. - Gotinagyi)
2023. ápr. 7. 10:34
az anyám sosem tudott kézimunkázni,a nagyanyám sem.viszont,ha láttak egy gazt,rohantak a kertbe.én sokat hímeztem,subáztam,keresztszemeseket csináltam.már sem türelmem,sem kedvem hozzá,a szememről nem is beszélve.
30297. gotinagyi
2023. ápr. 7. 10:16

Szeretettel üdvözlök mindenkit, aki olvassa a fórumot!


Kedves Tumbo2! Gondolkodtam, hogyan irjam le, hogy ne tűnjön dicsekvésnek. Én abban a korban nőttem fel, amikor még tanították a kézimunkázást. De sokat tanultam nagymamámtól, de leginkább Édesanyámtól(kötés, horgolás, hímzés)Én is magam rajzoltam elő terítőket...stb)

Később könyvekből gyarapítottam. Makramé, szalag horgolás,goblein,szövés, gyöngyfűzés...szóval érdekelt minden, ami kézimunka.


Persze koromnál fogva sokmindent tanulhattam, még csipkeverést is, de sajnos a szemem már nem bírja.Ja, és varrtam is sokat. Lányaimnak, s saját magamnak is.

Mellette a kert rendben tartása, s két kislány felnevelése párommal.


S amit szeret csinálni az ember, az nem untatja,sőt ki is kapcsol, megnyugtat.

Látom, téged is megtalát a sok gond....


Libikóka, kedves, ahogy elnézem nekünk is benti elfoglaltságunk lesz. Hol kisüt a nap, hol beborul....


Amúgy sikerült az orvosom rendelésébe bejutnom, május másodikára.


Jennyvagyok, pihensz? Erőt gyűjtesz?


Vigyázzatok magatokra!



.................................................................................................


Remenyik Sandor


Egyszer talán majd mégis vége lesz...

És akkor, aki visszatérni bír,

Csak visszatér megint a régihez.

A régi hithez, a régi házhoz -

Ecsethez, tollhoz, kapanyélhez,

És számon mit se kér, kit se átkoz.

A mappás talán új térképet ír,

De másként minden régiben marad,

Csak egy darabig sok lesz a friss sír.

Mi megnyugszunk, a szívünk mit se kérd,

A föld valahogy döcög majd tovább,

És lassú erők lemossák a vért.


.................................................................................................

30296. tumbo2 (válaszként erre: 30295. - Libikóka)
2023. ápr. 7. 09:35
nem a szabadban,sapka ,sál,esernyő nem kell,pedig éjjel esett az eső.
30295. libikóka (válaszként erre: 30293. - Gotinagyi)
2023. ápr. 6. 15:27

Szép ünnepet kívánok🐇🐇🐇🐇🐇🌷🌷🌷🌷


A készülődés nem olyan nagy nálunk,,kis sütés ,kis főzés:))Igazad van a legfontosabb a nyugalom,,jó lenne kicsit a szabadban,,de hát,,,:)

Na mindegy bent is jó lesz azért.

30294. tumbo2 (válaszként erre: 30293. - Gotinagyi)
2023. ápr. 6. 09:13
én sehogy,van vagyunk vallásosak,úgy,ha az idő engedi veteményezünk.persze azért sütök főzök,de nem annyit,mint régen.jön az unokaöcsém kislánya is,őt alig lehet levakarni a lányomról. a vejem valószínű nem jön,nem talált az anyja mellé ápolót,mindenkit elüldöz.önző,a végtelenségig,azt szeretné,ha a gyerekek körülötte ugrálnának.ha mg kell halni,hát meg kell,de mást ne tegyen tönkre.tüdőrákos,már áttétekkel.
30293. gotinagyi
2023. ápr. 6. 05:59

Szép jó reggelt kívánok mindekinek.

Korán ültem ide a géphez, mert szakorvoshoz kell bejelentkeznem, s a mai naptól lehet, hat órától.

Ki, hogy készül a húsvétra?

Nálunk, ahogy eddig is szokás volt, itt gyűlik össze a család szombaton. Lányaim kezében van minden.12-en leszünk.

Sajnos az idő nem kedvez. Nagyon hideg van,

Mindenkinek kívánok nyugalmas ünnepet.


Vigyázzatok magatokra!


.........................................................................................................


A húsvét a vallás ünnepe. A vallás ad híveinek megnyugvást, hitet, föltámadást és mennybéli üdvösséget, nagypéntek pedig adja az emberi dokumentumok dokumentumát, a keresztrefeszítés igazságát, az apostolság tanulságait... Oh, boldogok a hívők, kik ma sírnak, zokognak, de tudják, hogy már holnap este hallelujázni fognak.


Ady Endre


..................................................................................

30292. tumbo2 (válaszként erre: 30291. - Gotinagyi)
2023. márc. 31. 11:16
én keresztszemest szoktam csinálni,meg hímzést.én rajzoltam ki,a mintákat,aztán kihímeztem,egy nagy asztalterítőt.na meg a subán volt az Aladdin,repülőszőnyeg,már nem lenne hozzá türelmem.
30291. gotinagyi
2023. márc. 31. 10:44

Sziótok!

Nagyon örülök a sikeres vizsgádnak Jennyvagyok! Szép eredményt értél el.Elhiszem hogy elfáradtál, mert sokat kivesz az emberből az idegi fáradtság. Csak így tovább!

Lassan itt a húsvét, lehet majd pihenni.


Emlékszem, fiatal koromban ilyenkor már a tavaszi nagytakarítás folyt, hogy az ünnepekre még a porszem is sorban álljon! :-)

De most már szép lassan, apránként csinálok meg mindent, de még így is rászorulok a segítésre.


Olyan jó nézni, a természetet. A héten volt minden, hó, eső, napsütés.


Már várom, hogy a teraszon tudjak kézimunkázni. Mert a gobleint csak természetes fénynél látom. Aki ismeri ezt a munkát, tudja, hogy nüanszni eltérések vannak a színek közt. Tavaly előtt egy levendula csokrot csináltam kisebbik lányom részére. Most egy spanyol táncosnő fejet, rózsával, a nagyobbik részére. Már alakul.


Husvétra nyuszikat kötök, remélem elkészülök vele időben. Most a pompommal bíbelődöm. (a farka lesz.)


Nekem ez a március nagyon hosszúnak tűnt.


Vigyázzatok magatokra!


................................................................................................


A vidám kacagás a lélek tüsszentése.


.................................................................................................

2023. márc. 30. 21:02

Köszönöm a drukkot! Sikerült!

Elmélet 5

Gyakorlat 4

Osszeredmeny 4

Nagyon elfáradtam. Nem találom a helyem.

Holnap új nap, új lehetőségek!

30289. jennyvagyok (válaszként erre: 30288. - Gotinagyi)
2023. márc. 26. 19:48
Köszönöm! 🙏
30288. gotinagyi (válaszként erre: 30287. - Jennyvagyok)
2023. márc. 22. 14:59
Majd szorítok neked, ugyis sikerülni fog.Laura unokám 11edikes ma volt érettsegi elővizsgán németből. Azt modta, hogy valószínű nagyon jól sikerült.
30287. jennyvagyok (válaszként erre: 30286. - Gotinagyi)
2023. márc. 22. 14:41
Még most van a hajrá, jövő héten csütörtökön lesz a vizsga.
30286. gotinagyi
2023. márc. 22. 12:00

Hali, hali.

Jennyvagyok, köszönöm szépen a segítséget. Márvégeztél a tanulással? Vizsga is volt?

Az az igazság, hogy nem vagyok ilyen béna de nem engedett belépni, miután meg akartam változtatni az email címemet.Egyszerűen nem ment, bármit is csináltam. Így a Hoxa segítségét kellett kérnem, s úgy tudtam újra aktiválni a belépésemet.


Sokat kell intézkednem. Mert most lett kész a hagyatéki. S mivel a kocsi a párom nevén volt,át kellett iratni a nevemre, hogy el tudjam adni.

De ez nem egyszerű, mert előbb az én nevemre kell kötni biztosítást, s úgy tudom átiratni . De ezt sehol sem írják. Mármint a sorrendet.


Azt hiszem túlzásba vittem a kerti munkát, mert most alig tudok menni, fájdalmaim vannak. Most kipróbálom a kutyaharapást szőrével gyyógymódot. Kicsit pihenek, s megyek kertet szépíteni, magyarul gazolni.


Szóval vigyázzatok magatokra.!!



:::::::..............................................................................................


Ha szereted azt, amit csinálsz, akkor egyetlen napot sem kell dolgoznod az életben.


...........................................................................................

30285. jennyvagyok (válaszként erre: 30284. - Gotinagyi)
2023. márc. 20. 13:32

Hali


Rámész a profilod-ra

utána > beállítások

azután > e-mail cím megváltoztatása


Szép délutánt! :)

30284. gotinagyi
2023. márc. 20. 09:54

Hali, hali.

Végre itt a jó idő!

Segítséget szeretnék kérni.

Hogy lehet megváltoztatni itt az email címemet?

2023. márc. 18. 08:11

Sziasztok!

Nálam még nem virágzik semmi, itt minden később van, ez hidegebb terület.

Bújnak a narciszok, tulipánok, csak sajnos a szarvas sokat lelegelt már.

S most a tanulás miatt nincs idő foglalkozni vele, de 2 hét múlva már a kertben töltöm az egész hétvégét!

30282. gotinagyi
2023. márc. 17. 12:20
Nálam is virágzik minden.....
30281. tumbo2
2023. márc. 17. 10:00
borzasztó ez az idő,a barackfa virágzik,csak nem fagy el?
❮❮ ... 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook