Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Ötvenen innen, és túl....bárki fórum

Ötvenen innen, és túl....bárki (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... ❯❯
30452. tumbo2 (válaszként erre: 30441. - Gotinagyi)
nov. 10. 09:22
meleg pizsamám kettő is van,sőt elektromos ágymelegítőm is.igaz,hogy a sok forgolódástól lassan olyan lesz,mint a szita.de évek óta nem használom,nem volt még olyan hideg tél.hálóinget,csak a nagy melegben használok van,pizsama van,rövid ujjú,vékony.néha a húgom lejött pántos hálóingben.meghagynék,néha olyanban éjjel fázom,akármilyen meleg van.
30451. gotinagyi
nov. 10. 07:49

Szép napot kívánok ezen a borús, esős reggelen. Egész nap esni fog.

Én azért örülök, hogy enyhe az idő, mert spórolhatok a fűtésen.

Remélem lesz minuszos, fogvacogtató hideg is, mert kell, hogy elpusztuljanak azok fránya kártevők.


Nagyon lassan, de gyógyulok.


Én eddig mindíg naprakész voltam a politikai helyzettel. De rájöttem, felesleses, mert csak felidegesítem magamat. Változtatni én már úgysem tudok.Így azt vezettem be, hogy hétvégén még csak véletlenül sem hallgatok, nézek híreket.

Azért hétközben minden nap 12-kor meghallgatom a híreket.(Klubrádió).Slussz, ennyi elég is.


Amúgy elkezdtem a nagytakarítást- ablak pucolás, függönymosás,szekrények lemosása(konyha). De csak szép tempósan. Minden lelassult nálam.Meg különben is megvár minden. El kell fogadnom, hogy régen 1 nap alatt hazavágtam mindent, az most minimum 1 hétbe telik.

Ez van.

És még mindíg nehéz az egyedüllét. Jó, a gyerekeim, unokáim sokszor vannak itt.


Jenny kedves, úgy látszik csak ketten vagyunk, akik mernek írni. Te is bátor vagy.



....................................................................................................................

Amin nem lehet változtatni, azon keseregni sem érdemes.


......................................................................................................................

30450. jennyvagyok (válaszként erre: 30449. - Jennyvagyok)
nov. 4. 07:57

És akkor még egy zé..

Hát ennyire rosszul látok??


Máshol is megfigyeltem, a színes betűket nehezen olvasom, a feketét fehér háttérrel könnyebben.


Nekem ez a barna betű elmosódik.

30449. jennyvagyok (válaszként erre: 30448. - Jennyvagyok)
nov. 4. 07:54

Jaj bocsánat, a telefonon gépelve nem veszem észre a hibákat.

Tehát: találkotunk, és kirándultunk. ✌️

30448. jennyvagyok (válaszként erre: 30447. - Gotinagyi)
nov. 4. 07:51

Nagyon szépen fogalmaz Müller Péter, szeretem a gondolatait.

Gotinagyi, remélem gyógyulgatsz.

Csodaszép idő volt november elsején, mi a tesoimmal találkozzunk, egyet kivéve, aki Németországban él. A temető látogatás után kirándulunk együtt. A Martonvásári kastély park csodás volt az őszi színekben és napfényben.

Sajnos tegnap beköszöntött a szürke novemberi idő. Hozzá kell szoknunk a sötétséghez februárig.

Szép hétvégét kívánok! ☀️🌼☀️

30447. gotinagyi
nov. 1. 10:25

Köszönöm mindenkinek a jókívánságokat.

Kegyes az idő, ma süt a nap.

Sajnos temetőbe nem tudok menni, mert még mindíg gyógyuló félben vagyok.Ez a fránya betegség végig megy a családon, senki nem "menekülhet"


Vigyázzatok magatokra.


::::::::::::::::.........................................................


Halottak napja nincs, csak Szeretet napja van, amikor a földön élők az eltávozottakra, az eltávozottak pedig ránk, földön élőkre gondolnak. És azt gondolják rólunk: „Szegénykék, nekik még nagyon nehéz!”…

Müller Péter


............................................................................


..igen, s nem csak ezen a napon kell rájuk gondolni, hisz akit szeretünk a szívünkben él.

2023. okt. 29. 18:58

Gotinagyi, hogy vagy?


Mi kirándulni voltunk barátokkal, a reggeli köd után szépen kisütött a nap. Kellemesen elfáradtunk.

2023. okt. 28. 21:53
Mielőbbi teljes gyógyulást kívánok! ❤️🙏
30444. gotinagyi
2023. okt. 28. 10:06

Sziasztok.

Nem, nem sikerült a vásárlás, a héten akartam, de kénytelen voltam kivenni az "éves betegszabadságomat" Most már jobban vagyok.

Egyik kedvenc versemet ide vettem:


Baranyi Ferenc - Kifosztva


Elvették tőlem a Himnuszt,

csak mert elénekelték.

Torkukkal beszennyezték.


Elvették magyarságomat,

mert maguk magyarnak mondták.

S ha ők a magyarok:

testvérebb a török meg az osztrák.


Elvették játszó kedvemet,

mert silány alakításért

követelték a tapsot.

Aminthogy a tetszés jelének vették,

ha a közönség szisszent, felmorajlott.


Elvették az életemet,

mert ifjúságom szép sólyommadarára

rút kányák bélyegét sütötték,

miközben füstifecskének hazudták

a maguk egerésző ölyvét.


Most itt állok az ország ajtajában,

hol valaha kopogtatnom se kellett,

állok a küszöbön, semmit sem érzek,

mert elfeledtették velem, hogyan kell

megörülni a hazaérkezésnek.


Valahogy én is így érzek.

30443. jennyvagyok (válaszként erre: 30441. - Gotinagyi)
2023. okt. 25. 06:54

Csak most láttam a bejegyzésedet.

Hát pénteken este tényleg olyan meleg volt, ha kimentem a teraszra, úgy éreztem, hogy kint fűtenek, pedig én bent is fűtöttem. Mégis bent hidegebb volt. Nálam nyáron is hűvösek az esték, ezért ez nagyon furcsa jelenség volt.

Most viszont elkezdődtek az őszi esők, ezt nem kedvelem. Lenne még a kertben munka, de olyan sár lesz, hogy ki sem lehet menni. Eddig is azért haladtam lassabban mett a hétvégéken az egyik nap biztos hogy esett, vagy valamiért nem volt alkalmas az időjárás.


Gotinagyi, jól teszed, ha kenyeret sütsz otthon, nem csak olcsóbb, egészségesebb is. Nincs tele adalék anyagokkal.

A covid alatt, amikor kényszer szabin voltunk, én is sütöttem. Sajnos most a munka mellett nem tudom megoldani. Viszont találtam a közelben egy üzletet, ahol lehet kapni hosszan érlelt kovászos kenyeret. Ott veszem, és szeletelve teszem a fagyasztóba. Napi egy két szelet engedélyezett, úgyhogy sokáig elég.


Sikerült pizsamát venned?

Nekem is kéne vennem, mert az összes pizsi alsóm leesik rólam, és nem komfortos a 3 mérettel nagyobb! 😄

30442. gotinagyi
2023. okt. 24. 09:39

Shakespeare - Álmodj


Álmodj magadnak szép napot,

Ha már a nyár úgy itt hagyott.

Álmodj magadnak színeket,

Ha benned minden szürke lett.

Álmodj nyíló virágokat,

Andalító illatokat,

S mire elér újra a tél,

Mesédben minden dalra kél!

30441. gotinagyi
2023. okt. 20. 12:55

Üdv Mindenkinek!

Olyan fura dolog, ha melegedni akarok, akkor kimegyek a teraszra. Mert a szobákban pont 10 fokkal hűvösebb van, mint kint.

Mivel klímát használunk (az idei a főpróba) ha

lehet csak a végszükség esetén kapcsolom be. Spórolás, spórololás. S a vízzel is így vagyok. Mivel a boyler 80 literes, azzal is spórolunk.

Próbálok kenyeret sütni, tésztát gyúrni. Ezzel is spórolok.

Holnap kinézek a vásárcsarnokba. Meleg pizsamát szeretnék venni, meg meleg gyapjú harisnyát itthonra. Mert ha fázom, akkor nagyon tudok fázni.

Olyan jókat tudok derülni a kisebbik unokáimon, mert sokszor félreértenek dolgokat.


Azért csodálatos a természet. Annak idején én mindíg élőlénynek tekintetettem a földet, s ma is. Most megrázza magát, lerázza magáról azokat, akik a szenvedését okozzák.


Nem vagyok ateista, van hitem, bigott sem vagyok.


Mindíg találok szépséget a természetben, ami megnyugtatja a lelkemet.


.................................................................................................................


Az ajtót berúgta már rég a klímavészhelyzet.

Hogyha ez a tény ijesztően hatna rád,

Bátran borítsd föl a tétleneknek asztalát!


noár


..................................................................................................................

30440. jennyvagyok (válaszként erre: 30438. - Titkoskert)
2023. okt. 15. 16:28

Ismerem ezt is. Nálunk felújítás alatt jött a két gyerek. Apósom mondta is, hogy a malteros vödör mellé szülitek? Igen. Oda! De szépen, minden meglett.

Aztán mikor ide költöztem a Börzsönybe, hamar kiderült hogy nem jó a kút, újat kell fúrni. Azért mire abból bekerült a viz a házba, eltelt egy év. Úgyhogy tudom, milyen viz nélkül lenni. Mondtam is, hogy szerencse, hogy igy nőttem fel, tudom, hogy kell megoldani. Még haját festeni is tudtam.

Igy azóta én nagyon értékelem a vizet, és igyaz, ivóvízem most sincs, de azonkívül teljes összkomfort. Na, jó, csatorna sincs. De ez az ember komfort érzetét nem befolyásolja.

30439. Titkoskert (válaszként erre: 30436. - Gotinagyi)
2023. okt. 15. 15:00

Ne is mond a kaját. Szeretem nagyon az Anikó sajtot. Kerestem már régebben, ma voltam az Auchan áruházban, megörültem, vaaaaaaan.

Leemeltem a polcról egy db-ot, majdnem megállt az ütő bennem. 11.000-Ft volt. Gondoltam ezt vissza teszem, veszek egy db-ot, 2 akkora cikk volt kirakva, mint 2 kockasajt, az egyik 1.800, a másik 1.600 volt, gondoltam ott egye meg a fene, tuti ki akarják ezt is vezetni, mint pl. a medve, vagy csárdás sajtokat. Nagyon szeretjük a sajtokat, én sózott paradicsommal, 😋 nyami.

30438. Titkoskert (válaszként erre: 30437. - Jennyvagyok)
2023. okt. 15. 14:43
Amikor építkeztünk, a lebontandó házban laktunk. Két pici gyerekkel, gázon melegítettem a vizet, babakádban fürdettem őket, majd megfürödtem én, a férjem ezt el tudta intézni a munkahelyén. Tudom is értékelni a jót. A vizet is a szomszédtól kaptuk, az Isten áldja meg érte!
30437. jennyvagyok (válaszként erre: 30435. - Fokhagyma)
2023. okt. 15. 12:42

Kád nincs.

Ma körbenéztem a neten van e a környéken fedett termálfürdő. De nincs. Párkányban van, 12 euró, az majdnem 5 ezer Ft, plusz a benzin. Úgyhogy cukrászdázok! Mindenmentes suti, cappuccino! De már nem lehet a teraszon ülni!

Jaj....de, de, lehet! 😄

Csak nem kellemes!

Szép vasárnap délutánt nektek!

30436. gotinagyi
2023. okt. 15. 08:03

Hali, hali.


Köszönöm válaszotokat.


Hogy megismerjetek,pár szót magamról. 73 éves vagyok. Két lányom van. Andrea a nagyobbik 2 unokával ajándékozott meg, egy lány, s 1 fiú. Juditomnál 3 gyerkőc van 2 lány, 1 fiú. Az unokák 21, 17,18,11,9 évesek. Nagyon összetartó család vagyunk.

Hogy drága párom tavaly meghalt, 51 év házasság után, még jobban összezárt a család. Csütörtöki napokon nálam összejön a család délután.

Volt úgy, hogy minden unokám itt aludt nálam.

Valóban, a lényeg, hogy egészség legyen,s szeressük egymást. Mindenben számíthatok rájuk.

Ennyit rólam, ha van kérdésetek, szivesen válaszolok rá.


Ahogy visszagondolok az elmúlt másfél évre rengeteg változást csináltunk a háznál, mivel a gázkazánunk elromlott, átálltunk klímára.

Az áram ellátást is meg kellet változtatni.Sokat segítetettek a gyerekek.



Szóval feléltük a tartalékot.


Most jön az az idő, hogy nagyon meg kell fogni a pénzt. Azt a keveset. S min lehet spórolni, csakis a kaján.


Ez van, vigyázzatok magatokra.


Bocs, hogy többes számban beszélek, de nekem olyan még mindíg, mintha párom mellettem lenne.

30435. fokhagyma (válaszként erre: 30434. - Jennyvagyok)
2023. okt. 14. 21:42
Kád nincs, vagy víz nincs? Esetleg egyik sem?
2023. okt. 14. 20:11

Kedves Gotinagyi!


Mindenkinek más van. Nekem túl sok a pörgés. Nem tudom, hogy lehetne lassítani. Jó lenne nyugisabb élet, de akkor meg ki csinalja meg, amit meg kell? Most a fáradtság miatt rogytam le a fotelba és idejöttem kicsit kikapcsolódni. Pedig lenne mit csinálni. Sötétíg a kertben voltam, azaz még villany mellett is, bent meg mosogatás, rendrakás várna rám. Jó lenne úgy leülni, hogy körülöttem minden rendben van. De ez sose jön el.

Lehet hogy csak én vagyok béna, de ez van. Azt hiszem ma mar csak ágyikó program lesz. Sajog mindenem.

Most jól esne egy kád melegvíz, de nincs. Ilyenkor hiányzik.

30433. Titkoskert (válaszként erre: 30432. - Gotinagyi)
2023. okt. 14. 10:03

Kedves Gotinagyi!

"Most nincs témám, hisz kit érdekel egy nyugdíjas élete?"

Engem pl. érdekel, de én olyan keveset tudok rólad. Az ember, én legalábbis nem tudom milyen új témával tudnék előrukkolni.

Én elfogadom az évszakokat, olyanok, amilyenek. Mindjárt jönnek az ember hónapok, és szerintem egész jól kihúzta jó idővel az ősz.

Nagyon sokunknak, vagy sokaknak nehezebbek lettek a napjai, az árak kúsznak fel, de a pénzek maradnak, a fasorban nincsenek az emelések mellett.

De a lényeg, hogy van családunk, egészségesek vagyunk, legalábbis nincs olyan, ami nem visszafordítható.

Gondoljon mindenki arra, akinek így van, hogy van aki rányitja még az ajtót, átöleli. Nézzük a jót, van lakásunk,munkánk, vagy nyugdíjunk.

Most megyek el, majd jövök valamikor. Vidám napot!

30432. gotinagyi
2023. okt. 14. 09:21

Szép napot, az utolsó meleg napon! Mert bizony itt az ősz

Bár reménykedtem, hogy a fűtést kitolhatom...még reménykedem a jó időben, mert a rózsáimat el szeretném rendezni.

Most nincs témám, hisz kit érdekel egy nyugdíjas élete?

Szóval várhatom a témákat, a beszélgetéseket. Ami sohanapján kiskedden lessz?


Szóval jó pihenést!


Vigyázzatok magatokra.


------------------------------------------------------------------------------------------------------------


Rosszul van így,

És sose lesz tán jobban,

Szemünk fényén ravatalok

Üzenő fénye lobban,

S szivünk ütésén hallgatag

Hantok jóshangja dobban.


Tóth Árpád


-------------------------------------------------------------------------------------------------------------

30431. gotinagyi
2023. okt. 13. 09:05

Mert szép.


ADY ENDRE: PÁRISBAN JÁRT AZ ŐSZ


Párisba tegnap beszökött az Ősz.

Szent Mihály útján suhant nesztelen,

Kánikulában, halk lombok alatt

S találkozott velem.

Ballagtam éppen a Szajna felé

S égtek lelkemben kis rőzse-dalok:

Füstösek, furcsák, búsak, bíborak,

Arról, hogy meghalok.

Elért az Ősz és súgott valamit,

Szent Mihály útja beleremegett,

Züm, züm: röpködtek végig az uton

Tréfás falevelek.

Egy perc: a Nyár meg sem hőkölt belé

S Párisból az Ősz kacagva szaladt.

Itt járt s hogy itt járt, én tudom csupán

Nyögő lombok alatt.

30430. gotinagyi (válaszként erre: 30429. - Tumbo2)
2023. okt. 5. 09:13
Szió, a Hoxából akarsz kilépni, vagy csak ebből a fórumból?
30429. tumbo2 (válaszként erre: 30418. - Gotinagyi)
2023. okt. 4. 11:47
én is ki akarok lépni,de az istennek sem enged,
30428. szabot.88
2023. okt. 4. 10:19
Igen, az unokáim a pempő szedése mellett fogantak 😊
30427. jennyvagyok (válaszként erre: 30426. - Szabot.88)
2023. okt. 3. 23:16
Én is szedem a méhpempőt, remélem nékem is meghozza, s talán hízni is tudok egy kicsit. Hormonokrs is jó hatással van, meg az idegrendszerre.
30426. szabot.88
2023. okt. 3. 13:22
De nekem pl kemo után a méhpempő hozta meg az étvágyat
30425. szabot.88
2023. okt. 3. 13:21
Apetistar senior
30424. szabot.88
2023. okt. 3. 13:19
Szedj egy kis béres cseppet c-vitaminnal, vagy reklámoznak valami étvágyjavítót
30423. gotinagyi
2023. okt. 3. 08:00

Sziótok.

Tegnap könyvtárban voltam. Megfogadtam, hogy 3 könyvnél többet nem hozok ki. Ennek megfelelően 5db-ot vettem ki, ráadásul mind nagyon vastag. Fábián Janka családregénye,(3db) 1db külön álló, a kolera járvány idejében játszódik...már ki is olvastam, meg egy németh író családregénye.


Nagyon szeretem Fábián Janka könyveit. Először az unokámnak vettem ajándékba, én is elolvastam. Egyszóval nagyon jó író.


Hármas számu unokámnak horgolok angyalokat, amiket eladhat majd az iskola vásáron. Osztálypénztárba kerül az ára.

Tegnap keveset tudtam, mert bevérzett a szemem, s zavart. Mint a horror filmekben.


Kaptam egy tészta készítő gépet, s most azt próbálom ki. Már levestésztát csináltam a kisebbik lányoméknak. Ma a másik lányomnak is készítek.


Mellette még kertben vagyok, a házat tartom rendbe.


Csak 1 valami aggaszt, h nincs étvágyam. Azért eszem kevéskét, hogy az orvosságokat be tudjam venni.De majd ezt is legyőzöm.


Ti hogy vagytok?


Vigyázzatok magatokra!

❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook