Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Ötvenen innen, és túl....bárki fórum

Ötvenen innen, és túl....bárki (beszélgetős fórum)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
30542. lolita2112 (válaszként erre: 30540. - Tumbo2)
febr. 5. 00:43
nem ismerem erzsike!
30541. lolita2112 (válaszként erre: 30537. - Gotinagyi)
febr. 5. 00:42
szia!igen igy igaz!csak ne lennenek azok a hatalmas nagy tavolsagok!oke jarnap repulok helyben,deha sok szepseget akar az ember latni akkor a repules nem megoldas!nalunk tegnap jol "befutottek",mert 41c volt,dehat nyar van es ez ilyenkor megszokott.milyen fele sportot szeretsz?itt is egyre tobb no szereti a sportot.en a tel sportokat szeretem.kulonosen a korcsolyazast.jo kerteszkedest kivanok neked ha az idojaras engedi!
30540. tumbo2 (válaszként erre: 30534. - Lolita2112)
febr. 4. 10:58
kedvencem a denevérember, hát a történet ott van.
30539. tumbo2 (válaszként erre: 30538. - Tumbo2)
febr. 4. 10:56
tegnap este néztem egy filmet,az volt kiírva,hogy egy tiszta nő.mivel azt olvastam,picit furcsálltam,hogy magyar szereplők vannak benne,meg a történet is eltérő.hogy lehet egy ember ilyen,hogy agyonverjen egy embert a kutyájával együtt.a bíró mondta a végén,hogy lehettek magyarok,ilyen barbárok.
30538. tumbo2 (válaszként erre: 30513. - Gotinagyi)
febr. 4. 10:50
a háború,az borzasztó.nem is igazán értem,bár a földért,olajért,hasonlóért mindig is volt.igaz,hogy az ősembereknél is,kajáért ,nőkért.
30537. gotinagyi (válaszként erre: 30536. - Lolita2112)
febr. 4. 09:06

Nagyon szép helyen laksz. Már nagyon sok ismertetőt láttam Ausztráliáról, s természetesen Sydney-ről is.


Hahó többiek, merre vagytok?


Az időről annyit: 10 fok van, gyönyörűen süt a nap.


Ma sokat fogok ülni a tv előtt, mert rengeteg sportot közvetítenek, ami érdekel engem.


De ha marad a jó idő holnapra is, akkor kivetem magamat a kertbe, s az ősszel elhagyott munkákat befejezem. Legalábbis próbálom.


Olyan szivesen néznék szinházi közvetítést is a tv-ben.


Van olyan adó, amit évtizedek óta nem nézek, hiába van előtérbe tolva.


Szóval mára ennyi.

Vigyázzatok magatokra! Ismeritek, nem ezt a mondást. Már én is írtam ide:


Vigyázzatok magatokra, mert belőletek egy van, a többiek többen vannak!

30536. lolita2112 (válaszként erre: 30535. - Gotinagyi)
febr. 3. 01:16
sydneyben
30535. gotinagyi (válaszként erre: 30534. - Lolita2112)
febr. 2. 11:18
Hali,Lolita drága tulajdonképpen merre laksz?
30534. lolita2112 (válaszként erre: 30533. - Gotinagyi)
febr. 2. 08:35
szia!na kigyobol nalunk nincs hiany/barna kigyo pl/,de sok mas veszelyes allat is van.elhiszem,hogy megelegednel a 4 evszakkal,nalunk mar nagyon regota csak 2 evszak van,hideg,vagy meleg,de hala a hideg alatt ne gondolj minuszokra,mert az nincs.nem is azt hianyolom hanem a havat.
30533. gotinagyi (válaszként erre: 30532. - Lolita2112)
febr. 1. 13:33

Mennék én, de félek, s utálom a kígyókat.Na és persze elkezdek majd gyűjteni.

De megelégednék a régi jó 4 évszakkal.

Ó jó 5let a káposzta. Köszi.

30532. lolita2112 (válaszként erre: 30531. - Gotinagyi)
febr. 1. 05:53

szia kedves gotinagyi!gyere ide hozzank!nalunk meseszep az idojaras!ma is pl 26c van es persze verofenyes napsutes kisereteben.en a sutessel voltam ugy,hogy felnott koromban tanultam meg,mert otthon anyukam mindig ellatott bennunket edesegekkel.


sajnalom ,hogy cukros vagy!latod en meg mindenfele edesseget megehetnek,de nem szeretem se csokit,se sutemenyeket.baratnom is cukros esha edesseget eszik vagy magas a vercukra savanyukaposztaval/fel uveg/lenyomatja.

30531. gotinagyi
jan. 31. 16:33

Hali, hali.

Reggel még hideg volt, de aztán egész nap sütött a nap.


Nem tudom miért, de 1 idő után, mikor írok, a mondanivalóm visszafele írva jelenik meg.....


Holnap jönnek az unokák, s ezért fánkot csinálok meglepinek. Nagyon szeretik.


Hozzáteszem, nem szertek se sütni, se főzni...párom reszortja volt.

De rákényszerülök.


Ebédet hozatok, nagyon finoman készítik.

Valamikor tudtam, de de évtizedekig nem csináltam, most újra kezdem, öreg koromra. Olyan, mint a biciklizés, nem lehet elfelejteni.Mármint a főzést.


Errefele nincs hó.

Már nagyon várom a jó időt. Utálok fázni.


A benti virágaim tönkre mentek, a tavasszal újakat kell beszerezni.


Szeretem a virágokat.


Unokáim mikor jöttek, az út szélén szedtek csokorba vadvirágot, olyan szép volt.


Most kínban vagyok, mert nagyon szeretem az édességet, de a karácsonyt nyögöm, mert nehezen megy le a vércukor szintem.

S előttem a kapott csokik...nagy próbatétel, hogy ne egyek belőle. De juszt sem. Nem vagyok saját magam ellensége.


Szóval ti hogy vagytok?


................................................


Étel, ital, álom,

Szükséges e három.


Népdal


.............................................................................

30530. lolita2112 (válaszként erre: 30528. - Jennyvagyok)
jan. 29. 05:57
ezt a viragot hianyolom itt,meg a barkat es az ibolyat is.ezek a tavasz hirnokei tudom.
30529. gotinagyi (válaszként erre: 30528. - Jennyvagyok)
jan. 28. 14:28
S hol tanul tovább az unokád?
30528. jennyvagyok (válaszként erre: 30526. - Gotinagyi)
jan. 28. 11:06

Én Laura unokám is idén végez, de nyolcadikban. ♥️


Nálunk most hétágra süt a nap!

Kibujt a hóvirág is!


☀️☀️☀️

30527. lolita2112 (válaszként erre: 30526. - Gotinagyi)
jan. 28. 00:51

szia!egy nagymamanak nagy orom az ha unokaja sikeres,orulok,hogy jol erezted magadat a szalag avaton!


idojaras-nos nagyon megtudja valoban viselni az ember szervezetet,nekem ebben van mar reszem 30 eve s tudom mirol beszelsz!megszokni ugyan meg lehet,de elviselni mar joval nehezebb!

30526. gotinagyi
jan. 27. 11:18

Sziótok,tegnap délután szalag avatón voltam. Laura unokám idén végez. Pszichológiai szakra menne. Kitűnő tanuló. Remélem sikerül neki.

Nagyon aranyos műsort állíttottak össze. A lányok hosszú estélyi ruhában,

nagyon szépek voltak.

Majd 2órás műsor volt. Utána a vendégek svédasztal mellett ünnepeltek.


Nem tudom ki hogy van vele, de ez a téma valóban örök.Az időjárás.

Engem nagyon megvisel.

De örülök, mert időnként kisüt a nap.


Vigyázzatok magatokra!



............................................................................


Az élet előttem áll, és nem látok tőle semmit.



Graffiti



................................................................................

30525. lolita2112 (válaszként erre: 30524. - Gotinagyi)
jan. 24. 05:52
szia kedves gotinagyi!nekem kezdettol laptopom van,s nagyon szeretem,belejossz majd meglatod!minden csak eloszor tunik olyan neheznek!hasznald egeszseggel az uj gepedet!nalunk 40c van,s en sem panaszkodok!gondolom vkid meghalt/nem olvastam vegig a forumot/,s megertem hogy nehez/nekem is nagyon kozeli szerettem halt meg nem regen/de tovabb kell lepni barmennyire is faj hisz az ido kereke nem all meg!
30524. gotinagyi
jan. 23. 08:29

Üdv mindenkinek!


Jenny, remélem már meggyógyultál.

Nagyon okos tanácsokat írtál le.

Amúgy csak a szülinapokat s a nagyobb ünnepeket(Feltámadás, Karácsony)szoktuk együtt megünnepelni.


Kaptam laptopot, s most azt próbálom megszokni. Nagyon fura nekem, a szám.gép után. minden lassan megy. De igyekszem.


Ma reggelre jégpálya lett minden. Bár most kisütött a nap.


Vigyázzatok magatokra!



............................................................................

Nagyon sokat hallottam "az idő minden sebet begyógyít" mondatot. Én úgy gondolom, hogy ez nem igaz. Nekem az a saját megélésem, hogy nem fáj kevésbé, csak megtanultam együtt élni vele. Nem lesz kisebb a seb, nem lesz kisebb a fájdalom, csak megszokod, hogy ott van.


Nyáry Luca

.........................................................................

30523. lolita2112 (válaszként erre: 30522. - Jennyvagyok)
jan. 23. 01:07
nemcsak itt van am nyar ilyenkor hanem del amerikaban is.
30522. jennyvagyok (válaszként erre: 30521. - Lolita2112)
jan. 22. 22:07
Igen, gondoltam, hogy a föld másik felén, ha ott nyár van! :)
30521. lolita2112 (válaszként erre: 30516. - Jennyvagyok)
jan. 22. 05:58

szia!igen valoban nagyon jo.futeni itt is kell/sose egesz nap/es vannak emberek akik kandallojuk van.viszont legkondicionale a hoseg miatt mindenutt kell.a hidegtol igazad van nagyon el lehet szokni!


nalunk sincsenek olyan kertek,mint otthon.max petrezselymet vagy par eros paprika palantat ultetnek emberek.

amugy a vilag tul oldalan elek a szo szoros ertelmeben.jo messze,de semmit nem bantam meg!annak ellenere,hogy imadtam es a mai napigis imadom Magyarorszagot,szeretett szulofoldemet!

30520. fokhagyma (válaszként erre: 30517. - Gotinagyi)
jan. 21. 16:33
Semmi gond, előfordul az ilyesmi. Mindketten oroszok voltak, sőt kortársak is.
30519. jennyvagyok (válaszként erre: 30513. - Gotinagyi)
jan. 20. 08:34

Kedves Gotinagyi!

De jó hogy így ünnepeltétek a névnapot. Kellenek az ilyen élmények, ezek teszik szebbé az életet.

Mi a lány tesóimmal pár éve, évente egyszer találkozunk nálam Bp-en a szalonomban. Olyankor átrendezem, olyan lesz mint egy kávézó. Eszünk iszunk sütizünk, beszélgetünk. Nagyon jó ez.

Mert van nagy családi találkozó is, de akkor sógorok, sógornők, gyerekek is vannak, akkor nem tudunk ilyen módon beszélgetni, egymásra figyelni.


A világ dolgai miatt meg ne szomorkodj. Én mindig igyekszem észrevenni azt, ami van, amiért hálás lehetek, aminek tudok örülni, legyen az bármilyen apró dolog.

A világon minden rezgésekből áll. Amilyen rezgés vesz körül minket, ugyanolyan tud hozzánk is kapcsolódni. Ez a vonzás törvénye.

És ez igaz a saját életünkre, de globálisan is. Sajnos kis hazánkban tömeges jelenség, hogy panaszkodunk, mérgelődünk, szidunk, okolunk, hibáztatunk. Ezzel az energiamezővel nem segítjük a változást, hanem még jobban beleragadunk.

Egyéni szinten kell elkezdeni a felemelkedést.

Attól még senki se lett jobban, ha látja, tudja, érti hogy más mit nem csinál jól.

Oda kell hozni a figyelmet, hogy mi van.

Persze, nem KELL. Csak lehet. Vagy érdemes.

Csak leirtam, hogy gondolom, illetve én igyekszem így tenni. A saját jó érzésem, jól létem a legfontosabb. S ha én jól vagyok, van miből adnom.

Ja... Amúgy... Szerda éjjel belázasodtam, reggelre bedagadt a torkom, le kellett mondanom az összes vendéget a hétre. Itthon kúrálgatom magam, de már sokkal jobban vagyok. Ma már kimegyek vásárolni. Hideg van, de szépen süt a nap! Tegnap esett a hó, fehérbe öltözött ismét a táj. Igazán nem panaszkodhatunk a télre.

De azért várom a tavaszt!

Legyen csodaszép hétvégétek!

30518. gotinagyi (válaszként erre: 30516. - Jennyvagyok)
jan. 20. 08:18

jó olvasni a más országban élt tapasztalokat.

Én mindíg itthon éltem, s mióta a tv ilyen sok adót ad, hát rengeteget nézem , na nem a politikai műsorokat.

Így egy kis betekintést nyerhetek más országokba.

30517. gotinagyi (válaszként erre: 30514. - Fokhagyma)
jan. 20. 08:14
Kösz, hogy kijavítottál, nem is értem, hogy téveszthettem el.
30516. jennyvagyok (válaszként erre: 30512. - Lolita2112)
jan. 20. 08:03

Bárhol is élsz, az nagyon jó lehet.

Éltem egy rövid ideig Gran Canarián, ott sincs tél, igaz a vulkanikus kőzet miatt, kert se nagyon. Persze, vidéken bizonyára van. De az a fajta veteményes kert mint nálunk, olyat nem láttam. Mivel ugye vagy tengerpart van, vagy hegy. Meg nagy teraszok. Azt nagyon szerettem. Bár én télen fáztam azért ott, a lakások azért huvosek voltak. Ha tartósan berendezkedtem volna, biztos beszerzek egy hósugárzót. Bár azt is láttam hogy a helyiek nagyon spórolnak az árammal. Viszont olyan lakást is láttam ahol volt kandalló. Nevettek is rajtam, hogy én fázom, amikor nálunk mínusz tíz fok van?


Mondtam, igen, de a lakásba ősszel is befűtünk, ha már hűvös van.

30515. lolita2112 (válaszként erre: 30513. - Gotinagyi)
jan. 20. 01:22
szia kedves gotinagyi!ne szomorokjal,mert az sajnos nem segit/megertlek persze/.probalj csak a mara koncentralni es elvezni!orulok,hogy hugoddal osszejottetek es egyutt unnepeltetek!szerencses vagy s szeresd ot nagyon,mert enyem sajnos meghalt.
30514. fokhagyma (válaszként erre: 30513. - Gotinagyi)
jan. 19. 14:26

"Az, hogy a női lélek ábrázolása csodálatos"


Tolsztojra ez valóban igaz, példa lehet erre az Anna Karenina is, de a "A félkegyelmű" c. regényt nem ő írta, hanem Dosztojevszkij. Bizonyára Te is tudod, csak véletlenül keverted.

30513. gotinagyi
jan. 19. 13:16

Szeretettel üdvözlök mindenkit!


Remélem,nincs baj senkinél.

Nekem nagyon nem jól indult a hét.De nem hagyom el magamat.


Nagyon furi az időjárás.

Vajon mi jöhet még? ( jó, s rossz egyaránt)

Nekem ez a borus idő nem jó.


Gondolkodom, mit is írjak?


Ami érdekel, az tilos.


Szóval próbálok valamilyen érdekes témát keresni. Segítsetek már!


Én nem tudok, nem is akarok celebekről beszélni, mert nem érdekelnek.


Megnéztem a "Háború és Béke" című filmet, az eredetit (1956)

Elgondolkodtam azon, hogy mennyire értelmetlenek voltak, vannak a háborúk. Egy beteg agyú hatalom mániás ember, vagy csoport indítja. S százezrek halnak meg.

Fiatalabb koromban elolvastam Tolsztoj regényeit, novelláit. S tudjátok mi fogott meg? Az, hogy a női lélek ábrázolása csodálatos. S amikor lehetséges, olvasom újra. Kedvenc könyvem tőle: A Félkegyelmű.



Na de vidámabb témák: Hugommal "kirúgtunk " a hámból. Mivel pár nap különbséggel van a névnapunk, beültünk egy kávézóba, s tortáztunk, kávéztunk. Meg is beszéltük, hogy minden évben megtesszük, amíg élünk.Tényleg, nagyon jól éreztük magunkat.


De amikor eszembe jut, mi zajlik kishazánkban, s a környező országokban mi történik, hát elszomorodom.


Vigyázzatok magatokra!!


.......................................................................

Az Élet él és élni akar.

Nem azért adott

annyi szépet,

Hogy átgázoljanak

most rajta

Véres és ostoba

jelenségek.


Ady Endre: Intés az őrzőkhöz


................................................................................

❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook