Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Mirena hormontartalmú spirál tapasztalatok fórum

Mirena hormontartalmú spirál tapasztalatok (beszélgetős fórum)


57. guti73 (válaszként erre: 55. - Bak81)
2008. júl. 25. 15:20

Szia!

E hónap 17-én lettem Mirena használó.A hat hetes kontrollon tette fel a doki.Ezzel e résszel semmi problémám nem volt, de azóta én is

pecsételgetek.Igaz csak 1 hét telt el de nyugtalanít a dolog.Most olvastam a tapasztalataidat és kicsit megnyugodtam mert már kezdtem bemesélni magamnak, hogy éppen kilökődik a Mirena a szervezetemből.Tudom te nem vagy orvos de mivel már túlvagy rajta kérlek nyugtass meg,hogy ez nem így van.

2008. júl. 25. 12:00

Sziasztok!

Hat en semmi jot nem tudok mondani.. Mar nem is tudom hany hete tart ez a macera, 6-7? Meg mindig nem mult el a verzesem, bar mar nagyon gyenge, raadasul egyre surubben szur a hasam, peldaul amikor lehajolok, vagy leguggolok. Persze erre nem az a megoldas, hogy ne guggoljak le, mert ezt nem lehet kikerulni. Nekem 75 ezret kert az orvosom, azota folyamatosan szenvedek, 1x mar visszamentem, akkor ultrahanggal megvizsgalt, es megnyugtatott, hogy minden rendben, kaptam gyogyszert a verzesre , de nem hasznalt. Viszont mostmar kezdek ketsegbe esni, mert nagyon nem erzem jol magam, vissza kene menni, de megint lehuz egy csomo penzzel, es attol felek megint gyogyszerezne, amit utalok. Szerintem ez a mirena nem nekem valo. De most akkor kidobtam egy csomo penzt az ablakon, ha kivetetem, vagy hogy lesz? Vagy tudna valaki ajanlani egy masik orvost budapesten? Mar nem igazan bizom az enyemben..

55. bak81
2008. júl. 24. 16:33

Sziasztok!

Nekem május 14-e óta van Mirenám. A szülés utáni hat hetes kontrollon tette fel az orvosom. 40 538 Ft-ba került. Nem fájt mikor feltette a doki, aki már szült, annak szerintem semmiféle gondot nem okoz az a pici kellemetlenség, ami a feltevéssel jár. Én utána nem szédültem és nem is voltam rosszul. Pont 6 hetes volt a babám, mikor megjött a menstruációm-bár a mai napig csak szopik. A következő héten rakta fel a dokim a Mirenát, addigra már elmúlt a mensesem. Azóta nem menstruáltam. Kb a feltevés után két hónapig szinte minden nap volt pecsételésem, hol barnás, hol pirosas, volt hogy csak délelőtt, volt hogy csak délután, és olyan is hogy csak pisilés után kente össze a papírt. A sárgás folyásom csak kb. két hete jelentkezett újra. Bocs, hogy ilyeneket is leírok, de engem is érdekel minden Mirenával kapcsolatos tapasztalat.

Nem vettem észre, hogy a tejem kevesebb lenne tőle, vagy hogy kevesebbet szopna a babám.

Nem érzem, hogy fenn van a Mirena, akkor sem ha együtt vagyunk a férjemmel. Ő sem érez semmit.

Nekem eddig bevált. Én csak ajánlani tudom mindenkinek!

2008. júl. 17. 13:12
34 éves vagyok,2 hónapja született a harmadik gyermekem.Mivel nem tervezünk több babát,a Mirena mellett döntöttem.Tegnap túl is estem a felhelyezésen.Ne féljetek tőle,egyáltalán nem volt fájdalmas!!!Kb 3 perc volt az egész,utána egy enyhe hasfájáson kívűl semmi panaszom nem volt,és most sincs!Szóval nincs mitől tartani!Remélem ez a hozzászólás egy kicsit megnyugtatja az előtte állókat,mert én is izgultam,nem is kicsit,hiszen itt,ezen a fórumon is van egy csomó negatív élmény!Persze nem vagyunk egyformák,de azért az FONTOS hogy a Doktor,aki felteszi ÉRTSEN HOZZÁ!!!!További szép napot!Sziasztok!
53. astarta (válaszként erre: 47. - 7934d1ac97)
2008. júl. 11. 11:56
Én 31 vagyok, még nem szültem, és úgy néz ki, hogy legalább 3-4 évig még nem is fogok, de nekem is javasolta egy nőgyógyász a Mirenát. Tehát használhatja az is, aki még nem szült, bár ez a kevésbé gyakori alkalmazása. De nem kizáró ok.
2008. jún. 30. 22:52
Sziasztok! Nagyon jonak tartom, hogy talaltam ilyen oldalt, ahol ennyire jol lehet olvasni masok tapasztalatairol. Nekem 1 hete tettek fel a mirenat, nagyon fajt, meg nem szultem (28 eves vagyok), de en megmondtam az orvosomnak, hogy biztosan nem is akarok gyereket, de azt mondta, hogyha akarok akkor kiveszi es utana hamar teherbe lehet esni. Gorcsolt a mehem par napig, es folyamatosan verzek, mostmar egyre erosebben. Az orvosom aszisztenset nem ertem ma el, valoszinuleg vissza kell menjek, mert nem jol van felrakva (ezt irja a tajekoztato fuzet), vagy nem tudom mi lehet, de nagyon szenvedek tole.. Bizom benne, hogy megoldodik, mivel nagyon orulnek, ha bevalna.
2008. jún. 27. 13:54
2008. január 25-én lettem Mirena "tulajdonos". Remek, a vérzésem teljesen elmúlt, nem kell figyelni. Egy problémám van: tele lette újra pattanásokkal. Van valakinek erről tapasztalata? Mikor múlik el? Már unom, hogy 37 évesen úgy nézek ki, mint a 17 éves fiam. Előre is köszi mindenkinek: Marinea
2008. jún. 23. 09:24

Szia Gioia! Lehet, hogy már túl is vagy a felhelyezésen, remélem semmi gond! Én 40.538 Ft-ért vettem, legalább 4 patikát felhívtam az ár miatt és mindenhol forintra ugyanennyit mondtak.

Ja, és plusz 10 ezer a felhelyezésért a dokinak!

A nagy doboz a jelzőszál miatt van, összehajtani nem szabad! Kíváncsi vagyok a Te tapasztalataidra, írd meg!

49. Gioia (válaszként erre: 48. - Cincili)
2008. jún. 20. 21:48
Én most vettem meg. Jóval drágábban, mint említettétek, bár kb. a két évvel ezelőtti hozzászóló 35.ezres árával pariban. Jó nagy dobozt kaptam, megijedtem. Nekem a vérzési rendellenességemre írták fel, egy hysteroskópia után, de remélem, "mellékhatásként" sok örömünkre lesz Kedvesemmel. Köszönöm Nektek a sok biztató hozzászólást és az ismertető okozta félelmet degradáló jó tapasztalatok leírását..... :) Már várom, hogy túlessek rajta és remélem, nekem is beválik.... :)
2008. jún. 20. 10:37

Én is mirenás lettem! Ma reggel rakta fel az orvos, nem mondom, hogy nem fájt, de csak pár pár másodpercig, és görcsös fájdalom volt(akkor tágította a méhszájat). Ki lehetett bírni és utána egy csapásra megszűnt.

Előtte persze olvastam a fórumot, kíváncsi voltam mások tapasztalataira.

Nekem egy hónap múlva kell kontrollra mennem. Utána remélem 5 évig nem lesz gondom!

47. 7934d1ac97 (válaszként erre: 46. - Cseeguu)
2008. jún. 17. 14:44
Spirált csak a szülés után helyeznek fel!! Amíg nem szültél nem rakják fel neked.
2008. jún. 15. 08:47

Sziasztok!

Nekem újfent az lenne a kérdésem, hogy a libidóra milyen hatással van? Én elsősorban azért szeretnék vmi mást mint a tabletta,mert elég nagy gondjaink vannak a párommal az én libidó csökkenésem miatt.:( Amúgy minden okés lenne, imádjuk egymást, de vmiért (valószínű a gyógyszer miatt, mert mások is meséltek iylen tapasztalataikról, és előtte nem volt gondom) nem kívánom 2-3 hétnél rendszeresebben.

A másik pedig,hogy a közeljövőben nem akarunk még gyereket.(2-3 évnél korábban) És még nem szültem, tehát akkor is ajánlott-e ez a módszer.

Amúgy állati szimpi ez a fajta fogamzásgátlás. No menstruáció, no probléma!:)

Köszi előre is a segítséget!

45. 7934d1ac97 (válaszként erre: 44. - PirosAM)
2008. jún. 13. 09:54

Nekem azt mondta a dokim, hogy ha elteszem a blokkot és azt a papírt ami a spirálhoz tartozik a végén van egy naptár is, és a felhelyezés után 2 hónappal megjelenek egy kontrollon és esetleg mégse válna be akkor a Miréna gyártója visszafizeti nekem a pénzt. Sztm ez máshol is így van.

Amúgy eddig semmi gond-:)

2008. jún. 10. 13:06
Hát igy tényleg elég húzós, Apuci morogni fog.Mi van ha valamiért nem válik be? Negatív tapasztalata nincs senkinek? Köszi azeddigi válaszokat is.:))
43. anya77
2008. jún. 10. 12:28
Sziaztok érdeklődni szeretnék tőletek a "MIRENA" Fhurok itánt nekem az orvosom most akarja felrakni csak félek mi lesz ha ezt sem birom mint a másik hurkot véleményeket szeretnék milyen is és hogy bevált-e ez a hurok.
42. apaibogi (válaszként erre: 37. - Lili-40 fölött)
2008. jún. 6. 11:49
Én 38.000-ért vettem patikában, de egy másik 46.000-ért adja, érdeklődj több helyen.
41. 7934d1ac97 (válaszként erre: 39. - PirosAM)
2008. jún. 5. 14:13
kb. 40-41 000 ft- de öt évre.
40. csillus78.06.27 (válaszként erre: 39. - PirosAM)
2008. jún. 5. 00:27

Szia!


Én Svájcban élek, nem tudom, hogy ezt reklámozzák-e otthon, de szerintem igen.

Itt 40 ezer ft. körüli az ára, úgy tudom, otthon picit drágább.

otthon, én úgy tudom, elég új dolog ez a mirena.

Szerintem, egyáltalán nem drága, mert 5 évid ad védettséget. csak számold ki, ha 3 havi gyógyszer 5 ezer, akkor az 1 évben 20 ezer, így 2 2,5 év alatt visszajön az ára. Ráadásul, elmúlasztja a vérzést, így tampőonra se kell költeni.

Meggátolja a méhnyálkahártya képződését, ezért nincs vérzés, de ha leveszik, azonnal visszaáll a rend, és megint lesz méhnyálkahártya, visszaépül, .

Így semmi negatív hatása nincsen.

pici hormont tartalmaz.

ha van még kérdésed, írj!


Csillus

2008. jún. 4. 22:18
A reklámokból hallottam a méhen belüli hormonális eszközről.Ez a Minera? Nekem így hallás után tetszik, de nem tudom az árát. A gyógyszertárban még soha nem hallottak róla, az orvossal pedig majd csak ezután fogok beszélni. Hogy kell beszerezni? Tényleg nagyon drága? Bár ha a gyogyszert, tampont és a kellemetlen helyzeteket vesszuk ez elég relativ. Kérem valaki segítsen! Köszi
38. eni35
2008. máj. 7. 18:23
én közvetlenül az orvosnak fizettem ki, vagyis sajnos előtte és egyáltalán nem láttam.
2008. máj. 7. 14:39
Hol veszitek 35000-ért a Mirenát?
2008. máj. 5. 22:28

Nekem is Mirenám van, és kb 4-5 hónappal a felrakása után már nem menstruáltam, és azóta sem. Én mondjuk, pont emiatt tetettem fel :) Nincs mensi, nincs gond. Most elmélkedünk egy második babón, és a dokim az6t mondta (tuti okos és speckós doki),h akár a levételt követően terhes lehetek, m csak addig jut hormon a szervezetbe, amíg fent a spirál.

Nekem nem fájt, amikor felrakták, pedig nem közvetlenül szülés után tetettem fel.

A páromat bökte, rövidebbre vágta az orvosom a kihúzószálat, azóta nem böki.

35. 7934d1ac97 (válaszként erre: 34. - Eni35)
2008. máj. 5. 21:08

szia a 29-es pontba írtam le a felrakást, nekem tényleg nem volt vészes sokkal jobban féltem tőle. Semmi érzéstelenítés nem volt.


Nekem azóta inkább néha menses szerű fájásaim és mikor hogy vérezgetéseim. :-o remélem nem lesz baj ebből :(


sajna én mást nem tudok írni. minden esetre meglepett az írásod, sajnálom, hogy neked ennyire fájt és hogy ilyen gondokat okozott

34. eni35 (válaszként erre: 33. - Wkata)
2008. máj. 5. 14:58

kedves Kata!

nekem már van spirálom! lehet nem a legmegfelelőbb orvos rakta fel , mert nekem borzasztóan és elviselhetetlenűl fájt. mégha nem is tartott sokáig! nem ijesztgetni akarok senkit! de én sokkot kaptam! összeestem! a főldről kapartam magam össze.és ennek az eszméletvesztésnek súlyos szövődményei keletkeztek nálam! de remélem ez mással nem fordul elő! biztos ez egyedi.maga a spirállal nincs bajom, vagy nem mertem bevallani. épp ezért érdeklődöm másoktól hogy hogy tudnak megszabadulni a spiráljuktól stresszmentesen? mert nekem ez mégegyszer nem hiányzik! más tudott-e találni olyan dokit aki adott-e valami érzéstelenítő félét? és mit?vagy röpke altatást bónusz kaparás nélkül persze.

aki tud írjon és adjon tanácsot nekem! eniko7373@citromail.hu

köszönettel:Enikő

33. wkata (válaszként erre: 31. - Eni35)
2008. máj. 5. 14:13

Szia!


Egyik sem fáj, a felrakás kb 2 perc, a levétel nem tart tovább fél percnél.

Mindkét esetben elég volt egy nagy levegő.

Az ajándék kaparásra való utalásodat nem értem...

32. ronai
2008. máj. 5. 08:16

MIRENA LIBIDÓ?

Fogamzásgátló tablettától eltűnt a libidóm.

Tapasztalt ilyet már valaki?


MIRENÁSOK!

Libidót befolyásolja a MIRENA?


billa@citromail.hu

31. eni35
2008. máj. 5. 07:24

sziasztok!

légyszi válaszoljatok nekem!

melyik fáj jobban a spirálnál a felrakás vagy a levétel?

szokott-e kapni valaki bármilyen érzéstelenítőt? és milyen formában, fajtában, hová, vagy hogy? vagy altatást?

létezik-e pár perces kb 10 perces altatás ilyenkor?vagy pedig az altatással kórházba kell feküdni egy ajándék kaparás kíséretében?

mindenkinek köszönöm a válaszát ha segít nekem!

2008. máj. 2. 20:14
sziasztok! nekem is mostanában fogják feltenni. sajnos a súlygyarapodásról nem olvastam sehol, kinél hogy alakult? nem híztatok tőle?
2008. ápr. 28. 15:31

Sziasztok!


Nekem ma rakta fel a doki, úgyhogy nagyon fiss a tapasztalat a felhelyezésről.

Borzasztóan izgultam, de felesleges volt. Egy előtte le betadinoztak (jód) és igazából egy kis feszítő érzést éreztem. 10 percet voltam bennt. ez alatt a papaír munka is megkészült. Semmi gond nem volt. Rosszabbra számítottam. :) Hogy milyen lesz? Majd elválik!!

2008. ápr. 23. 13:00
Sziaszok! Nekem 3 éve raktak fel hurkot,és belenőtt a méhembe:-(Voltam dokinál,és műtéten is,ami természetesen altatásban történt,és mikor észhez tértem,akkor azt mondta az orvos,hogy nem tudta levenni!Én azóta is küszködök vele,és félek,hogy mivel bele van nőve,igy nagy problémát okozott,mert a méhem is fáj és szúró érzésem van.Jövőhéten megint doki és tényleg a végére járok ennek a dolognak

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook