Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Mirena hormontartalmú spirál tapasztalatok fórum

Mirena hormontartalmú spirál tapasztalatok (beszélgetős fórum)


2008. nov. 22. 22:51
Köszi aki válaszolt, bár nem nyugodtam meg. Az a helyzet, hogy én is csinálam tesztet, kb 2 nap késésnél( én barom nem is írtam fel mikor volt meg pontosan, mert mindig menetrendszerű volt) az negatív lett, de azóta se történt semmi. én az előző terhességegnél sem voltam rosszul, úgyhogy nem tom mi van, de hétfőn veszek még egy tesztet, aztán legfeljbb doki... ki is vagyok, rendesen lelkileG. Amúgy aki terhes lett , megtartotta vagy nem is lehet? Mik a tapasztalatok? Nekem még sosem volt volt abortuszom, de hallottam ,hohy vmi bizottság döntet róla vagy ilyesmi. erről vélemény, ill. tapasztalat?? Köszi , sziasztok.
2008. nov. 21. 20:03
Spirál volt nekem is,terhes lettem mellette (vetélés) ujból spirált rakattam fel,hosszú távon olcsob bár melyik fogamzás gátlónál
146. Majabee
2008. nov. 21. 14:44
Picit siettem az előbb és nem írtam oda,hogy az eszköz árának a felét utalták át csak,pedig elvileg az egészet vissza kellett volna kapnom,mert ugye nem én tehetek arról,hogy vagy kilökődött vagy elveszett....
2008. nov. 21. 13:49
Nővéremnek is spirálja volt(igaz nem tudom mi volt a neved),de neki valami miatt elmozdult és terhes lett.
144. Majabee (válaszként erre: 143. - Szepieszter)
2008. nov. 21. 13:31
Sziasztok!Én is új vagyok itt,viszont van egy rossz élményem a mirenával kapcsolatban.Én egy éve tetettem föl,sok jót hallottam a nőgyógyászomtól róla.A 6 hetes kontrollon még megvolt az ellenőrzőszál és minden rerndben is volt.Egy hónap múlva,nem akart megjönni a vérzésem,de én azt hittem ez már el fog múlni,úgyhogy nem izgatott a dolog,mígnem az orvosom tanácsára csináltam egy terhességi tesztet.Pozitív lett....és már az ellenőrzőszál sem volt meg.Még hat hétig kinlódtam mit tegyek,aztán nem volt választásom,el kellett vetetnem....viszont ami utána jött,maga volt a pokol.Érzelmileg is,de hetente megjött és el sem mertem otthonról indulni,mert ömlött a vér belőlem.Úlra gyógyszer,hogy egyáltalán beálljon a ciklusom.A egfelháborítóbb az egészben,hogy nem kaptam vissza,csak a felét az eszköznek.Pedig 3 hónapig sem volt fönt.
2008. nov. 20. 10:57
Sziasztok! Új vagyok, de örülök, hogy itt tudok kérzezni más tapasztalt mirenásoktól. Nekem 3,5 éve van fenn, eddig mindig 2-3 napig volt meg, de az utóbbi 3 hóban kissé erősebb volt most viszont nem akar megjönni. kérdésem az lenne, hogy vki lett-e már terhes mellette? Most kissé be vagyok parázva, bár tom, hogy teljesen is elmúlhat, de 3,5 év után?? Nem igazán szeretnék több gyereket, van két kisördögöm már :). Szóval köszi ha válaszoltok, üdv mindenkinek, Eszter
142. Bea1974
2008. nov. 7. 17:56
Sziasztok!Nekem szept. 18-án helyezték fel a mirénát,mert miómám van,és szörnyű vérzéseim voltak.Bár a miréna gyógyító hatását nem érzem.10 napja van erős vérzésem,remélem nem lesz ez mindig így.Az ultrahang szerint nem mozdult el.Reménykedhetek több éves küzdelem után,hogy végre nekem is lesz normális vérzésem,és nem kell félnem attól,hogy úton-útfélen elönt a vér?
2008. okt. 31. 12:57

Sziasztok!

Végigolvastam az összes hozzászólást,nagyon jó,hogy így megosztjátok másokkal a tapasztalataitokat.Ki szeretném próbálni én is Mirenát,védőnő ajánlotta,de a dokim gyógyszerpárti,amit nem szedhetek trombózisveszély miatt:(Azt mondja,oldjuk meg gumival:(Az viszont nekünk nem tetszik:(Arra kérnélek benneteket,hogy akinek jókezű dokija van,meg van elégedve vele,priviben írja meg az orvos nevét,elérhetőségét,Bp-i vagyok.

nagyon köszönöm!

Klau

2008. okt. 20. 21:48

Szia, ha nekem köszönöd akkor szívesen, nem látom hogy írt-e más is neked, nem akarom bezsebelni más elől a köszönetet..:)

Fáni

139. Dajdus
2008. okt. 20. 19:10
Szia! Köszi a választ!!!! Mára javult a helyzet! Remélem a cisztáim is felszívódnak. Még egyszer köszi! Adél
138. eni35 (válaszként erre: 128. - Borshow)
2008. okt. 20. 13:52

köszönöm,ha eljön az ideje majd keresek én.

egyébként a feltevésnél maszek alapon voltam vagyis Fizettem érte! és mégis pórul jártam! pont ezért nem tudom már hogy érdemes menni maszekon vagy sztk alapon?

a spirált a doki adta én nem is láttam. sőt mi több még csak nem is közölte velem a fajtáját! csak az árát előre. a végén nyomta a kezembe a papírját. otthon döbbentem rá hogy hormontartalmú. és az hogy a legtöbb embernek nincs menzese tőle, hát én erről itt hallottam először. mert nekem van rendszeresen.

137. 2ab728965c (válaszként erre: 136. - Viki021)
2008. okt. 20. 08:52

Szia, igen, egy hónap után megnézik hogy helyén van-e az eszköz.

A mensi valóban többeknél teljesen elmúlik, másoknál alig-alig van pecsételgetés, ez a hormon ugyanis ami az eszköz szárában van, szinte teljesen elvékonyítja a nyálkahártyát.

Szívesen...:)

136. viki021 (válaszként erre: 132. - 2ab728965c)
2008. okt. 20. 08:19

Köszi a választ.

Mivel pénteken tette fel a dokim és azt mondta hogy a fogamzó hatását csak 2-3 nap múlva fejti ki ezért azt még nem tudom hogy a párom fogja e érezni a jelzőszálat.Hát remélem nem.Ha igen akkor jeleznem kell.De 1 hónap múlva úgyis vissza kell mennem kontrollra.Gondolom megnézi hogy a helyén van e a spirál.

Mi igaz abból hogy a mensi teljesen elmúlhat?

135. 2ab728965c (válaszként erre: 134. - Dajdus)
2008. okt. 20. 06:34

Szia, szerintem normális hogy vérezgetsz, főleg ha nem erősen, csak pecsételgetés-szerűen.

Ez részben a petefészek cisztáid miatt is lehet ( mert legtöbb ciszta ösztrogén-vagy progeszteron vagy mindkét fajta hormont termel) részben meg azért, mert a spirál helyén --ahol végül is 3,5 évig volt--a méhedben lett egy "seb" ami nem is igazi seb, inkább csak az eszköz lenyomatának a helye, és innen is származhat kis vérzés, míg teljesen el nem múlik a nyomának a helye.( pár hét)

Ja és a harmadik: megszűnt a progeszteron-hormon kiáramlás az eszközből, ami ugye visszavékonyítaná a nyálkahártyát és ezzel megszüntetné magát a vérzést is.


Rutascorbint lehet kapni recept nélkül , ez érfal erősítő, meg lehet próbálni, vagy az Árnika Montana nevű homeopátiás bogyesz, illetve a Sepia, ezek is vérzéscsillapítók/gyulladáscsökkentők.

Azért a dokit is hívd fel, de nem hiszem hogy azt mondaná gond a vérezgetés.

Remélem tudtam segíteni .

134. Dajdus
2008. okt. 19. 23:56
Sziasztok! Nekem 3,5 évig volt Mirenám. semmi probléma nem volt vele!! De most lett 2 cisztám a petefészekben, és az orvosom levette, hogy elmúlnak e. É azóta vérezgetek, csütörtök óta de azt mondta hogy a menst. mégpár hétig nem jön meg, mert vékony a méhnyálkahártyája. akkor ez milyen vérzés? előtt azért kellett felrakni, mert hónapokig véreztem folyamatosan. és olyan jó volt hogy megszüntette. szóval, ha elmúlnak a cisztáim, vagy az orvosm leszivatja őket, biztos felrakatom újra. normális hogy most vérezgete? Ami elvileg nem menstruáció. Ha 1 hétig ez fennáll, akkor hívom az orvosmat, csak érdekel a véleményetek. Köszönöm a segítséget!
133. 2ab728965c (válaszként erre: 129. - P64)
2008. okt. 19. 20:06
Érdekes, idáig még nem is hallottam hogy ehhez is érzéstelenítenének....ezek szerint van ilyen is.
132. 2ab728965c (válaszként erre: 131. - Viki021)
2008. okt. 19. 20:05

Szia, nem hülyeség amit kérdezel: szépen óvatosan fel kell nyúlni egy ujjal a hüvelyed végébe, és ott kitapintani a méhszájadat, abból kell hogy kilógjon a jelzőszál, amit érezned kell.

Próbáld meg úgy, hogy felteszed az egyik lábadat egy székre agy a kád szélére, úgy könnyebb elérni.

Elvileg nem árt minden lezajlott menzesz után ellenőrizni hogy megvan-e a szál, mert ez annak a jele, hogy az eszköz is bent van a méhedben.

131. viki021
2008. okt. 19. 19:45

Lehet hogy hülyeséget kérdezek,de mivel csak pénteken tették fel nem tudom hogy a szálat hogy kell megnéznem?


És én nem kaptam semmi érzéstelenítőt.De nem is fájt a felrakás csak egy kissé kellemetlen volt.

130. 2ab728965c (válaszként erre: 127. - Borshow)
2008. okt. 19. 17:34
Szia, ha a jelzőszálat késöbb sem tudod kitapintani akkor minél gyorsabban menj vissza a dokihoz, és addig is védekezzetek máshogy is. Lehet hogy semmi gáz, de az is lehet hogy elmozdult, úgy meg már oda a védelem, szóval jobb félni mint megijedni alapon inkább duplán legyetek óvatosak.
129. P64
2008. okt. 19. 16:10
Azt hiszem a méhszájba adták, és az fájt is. Nem kértem, pedig ügyeletes orvos csinálta. A felrakást viszont alig éreztem. Én csak ötezret adtam neki, mert nagyon kedves volt.
128. borshow (válaszként erre: 123. - Eni35)
2008. okt. 19. 14:02

Nem tudom, hogy Te hova jársz, jártál dokihoz, de ha kell és elküldöm a nődokim nevét, mert csak ajánlani tudom őt!!!!!

Benne eddig nem csalódott senki. Nem tett különbséget szüléskor se.Mi adtunk neki hálapénzt, de aki nem tudott esetleg, azzalis ugyanolyan kedves volt és segítőkész. Ebben az emberben minden megvan, ami egy jó orvoshoz kell. Empátia, kedvesség, megbízhatóság...ja és éjjel-nappal elérhető, ha baj van!!!!!!!

Csatlakoznék Bololdfáni leveléhez, hogy a kellemetlenség a felrakásnál, az a méhszáj tágítása. Aki szült, az már ezen túl esett és tudja mi az. Azért nem ajánlák a Mirenát azoknak, akik még nem szültek, mert nagyon szoros a méhszájuk.

127. borshow (válaszként erre: 119. - 2ab728965c)
2008. okt. 19. 13:56

Köszi, hogy válaszoltál. Azt hiszem vissza kell, hogy menjek a dokihoz, ugyan még vérzek, de a zsinoromat nem éreztem tegnap. :(

Remélem még a helyén van.

126. 2ab728965c (válaszként erre: 124. - P64)
2008. okt. 19. 08:38

Neked adtak előtte érzéstelenítőt?????

Ezt nem szoktak! Kérted, vagy nálatok ez a divat?


Gondolom magába a méhszájba adták, olyasmi elven mint foghúzás előtt a Lidokain-szuri az ínybe.

125. eni35 (válaszként erre: 124. - P64)
2008. okt. 18. 20:22
hova adtak injekciót?
124. P64 (válaszként erre: 123. - Eni35)
2008. okt. 18. 19:54
Aki szült, annak tágabb a méhszája, gondolom, nekem nem fájt, csak az injekció, amit előtte adtak.
123. eni35 (válaszként erre: 117. - Borshow)
2008. okt. 18. 08:25

főleg aki szült már, annak meg sem kottyan?????

miért aki szül annak nem fáj semmi??

hát ez orvos függő!!!!!!!!!!!

és nem csak egy perc egy ...!!! mert vannak azok is!!! de nagyok!!!

na persze vannak nagyon rendes orvosok is! de nőgyógyászból? örüljön az aki megtalálja!

122. eni35 (válaszként erre: 115. - Ditti44)
2008. okt. 18. 08:16

szia

köszönöm a válaszod.

örülök neki hogy így már megszüntek a gondjaid.

minden jót neked.

üdv:Eni

121. 2ab728965c (válaszként erre: 120. - Viki021)
2008. okt. 17. 21:09
Sokaknál beválik, kívánom hogy Te is tartozz közéjük Viki!
120. viki021
2008. okt. 17. 19:14

Sziasztok!!

Nekem ma rakta fel a dokim és nem fájt csak kellemetlen volt.Viszont utána egy kicsit szarul voltam.Lehet hogy a vérnyomásom vagy a cukrom ingadozott.

Remélem azért hogy nálam beválik.1 hónap múlva kell mennem ellenőrzésre.

119. 2ab728965c (válaszként erre: 117. - Borshow)
2008. okt. 17. 18:37

Szia, arra figyelj hogy a nagyon erős görcsöknél ki ne lökődjön az eszköz ( meglátod ha kijött, kis fehér műanyag 4-5 cm hosszú valami) és ha elmúlt a vérzésed, menj el feltétlenül egy UH-ra megnézetni hogy a helyén van-e, azaz nem mozdult-e lejjebb a görcsök hatására.( mert akkor már nem is véd biztonsággal)

Sajnos csinál ilyeneket is, na erre vonatkozik ugyanaz mint a tablettára, azaz hogy nem vagyunk egyformák.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook