Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Mirena hormontartalmú spirál tapasztalatok fórum

Mirena hormontartalmú spirál tapasztalatok (beszélgetős fórum)


118. 2ab728965c (válaszként erre: 116. - Gücülke)
2008. okt. 17. 18:32
Igen, lehetséges, de az is lehet hogy egyszer majd megjön nem a szokott időben, meg az is hogy egyáltalán nem jön meg amíg csak fent van az eszköz, meg az is lehet hogy egy ideig pecsételgetsz tőle aztán meg nem, itt minden lehetséges, az összes létező variáns.
117. borshow
2008. okt. 17. 17:19

Sziasztok!


Örülök, hogy olvashatok itt más tapasztalatairól. Nekem szeptember 18-án rakták fel a Mirena-t. Nagyon kellemetlen volt a felrakás, de csak max. 1 perc volt az egész. Ezt ki lehet bírni, főleg aki szült már, annak meg sem kottyan. Viszont ami miatt el vagyok keseredve, az az, hogy az egy hónap alatt, pecsételgettem, 7 napja nagyon erős vérzésem van, görcsökkel. Szabályosan rosszul vagyok, mint szüléskor, amikor tágult a méhszájam. A dokim azt mondta, hogy adjak minimum 3 hónapot a Mirenának, majs beáll. Nagyon szeretném, mert a tablettától elkezdtem hízni. Szülés előtt semmi bajom nem volt, mindig tablettával védekeztem, de szülés után hízni kezdtem tőle, ezért próbálkozom aMirenával. Próbálok pozitívan gondolkodni vele kapcsolatban, csak eléggé utálatos az 1 hónapja tartó betétezés....

Nektek is voltak erős görcseitek? Meddig tartott?

2008. okt. 17. 16:10

Kedves mindenki!


Több mint egy hónapja fent van a Mirenám,de azóta nem jött meg egyáltalán.Már 10 napja késik.Nagyon aggódok,hogy terhes lettem.Lehetséges,hogy felrakás után azonnal elmúljon a menstruáció?

115. Ditti44 (válaszként erre: 100. - Eni35)
2008. okt. 16. 18:27

Kedves Eni!

Igen magamnak vettem le, sajnálom nem akartam ezzel egyébként senkit sokkolni, és őszintén szólva azóta sem értem hogy mertem megtenni, de abban a helyzetben, erős fájdalmak között amikor tudod hogy még két hetet várnod kell, és én már nem nagyon birtam a várakozást, hát megpróbáltam.


Lehet, hogy felelőtlenségnek tünik, de egyébként sokan panaszkodnak róla, hogy a mirena magától "lejött", irják is a mellékelt tájékoztatón, hogy ez előfordulhat és mint irtam egy videofelvételt is megnéztem a levételről.

Én könnyen meg tudtam fogni, mert hosszú volt a szál, szóval egyszerüen csak megfogtam próbaképpen és nagyon lassan elkezdtem húzni. És pár másodperc alatt kint volt, természetesen ha bármi furcsát vagy fájdalmat érzek, abbahagyom és várok az orvosra.

De most hogy igy utólag megnéztem (én előtte nem tudtam pontosan hogy néz ki, mert az orvos adta nem én vettem) egy nagyon pici nagyon rugalmas gumiszerü müanyagból van, ahogy húzom kifelé, a két rugalmas "szárny" úgy csukódik össze, ezért is irják, hogy havonta ellenőrizni kell hogy a helyén van-e még, és hogy óvatosan kell vele bánni, mert könnyen kijöhet magától.


A piros kiütésekről, nekem nem viszkettek, csak csúnya volt, piros foltok voltak középen egy pici fehér pattanásszerüséggel.

Nekem egyértelmüen a mirena okozta, mert a feltétel után kezdődött, és a levétel óta elmúlt, mint az összes többi tünet is, amiről eleinte én sem gondoltam volna, hogy összefüggésbe hozzam vele.


Egy másik hozzászólásra: nem hiszem, hogy öt évnél tovább hatásos lenne, addigra kifogy belőle a hormon, és a mirena nem úgy müködik mint a normál spirálok, ha a hormon elfogyott, megszünik a fogamzásgátló hatás, mert a benne lévő hormon az ami elvékonyitja a méh nyálkahártyáját.

Szóval én nem kockáztatnám meg, hogy tovább fenntartsam, hacsak nem nagy gond, ha esetleg mégis teherbe esnék mellette.

114. 2ab728965c (válaszként erre: 113. - Bak81)
2008. okt. 10. 16:37

Igazad van, egyetértek Veled, bár magam is a "pórul jártak" csoportját képviselem Miréna ügyben, ugyanis kettő próbálkozásból se sikerült 5 hónapnál tovább viselnem ezt az eszközt.

Ami azért is baj, mert így az alap problémám is megmaradt ( bőséges, hosszan tartó vérzések) és elúszott 41.000 Ft-om, ráadásul át kellett esnem egy eü. kaparáson is miatta, ami se testileg se lelkileg nem volt mindegy.

:(


Ennek ellenére jó és megbízható fogamzásgátló módszernek tartom, senkit se beszélnék le a használatáról, mert sokaknak valóban beválik.


Kár hogy ennyire sokba kerül, és ha mégsem jó, csak az eredeti árának töredékét fizetik vissza, azt is csak hosszas utánajárás és könyörgés után.

113. bak81
2008. okt. 10. 15:06

Sziasztok!

Kedves Ditti44, sajnos Te nagyon megjártad a Mirenával, de ahogy egyik hozzászólásodban írtad is, mindenkinek másmilyen a szervezete és nem egyformán "reagál" a Mirenára. Eléggé lehangoló és rémisztő dolgokat írtál róla. -Nekem eddig szerencsére jók a tapasztalataim és nagyon remélem jók is maradnak. Öt hónapja van Mirenám-Írdat, hogy Neked már eleve a feltevése is fájt. Nadehogy magad levetted! Nem féltél? Ésha bármi bajod lett volna? Hogy mentél volna a nőgyógyászod elé? Bocs, hogy ezt írom, de szerintem azért ez elég durva volt. Bár, ahogy valamelyik hozzászólásban olvastam , mindenki azt csinál a testével/szervezetével amit akar. Én semmiképp nem vettem volna ki készakarva. Kívánom Neked, hogy legyen sokkal jobb és szebb az életed, mint azokban a hónapokban. Szia

Kedves Rebekata!

Nekem a 6 hetes kontrollon tette fel a dokim a Mirenát. 5,5 hónapos koráig csak szopott a babám. Ekkor megkezdtem a hozzátáplálást, vagyis ekkor már elfogadott mást is a cicin kívül, mert próbáltam előtte is csak nem kellett Neki semmi. Most 6,5 hónapos, már rendszeresen eszik mást is az anyatejen kívül, de szopik is naponta tösször. A tejem valamivel kevesebb lett, mint eddig de ez azért van, mert nem szopik annyit, mint eddig, így nem is termelődik annyi tej, mint eddig. De ez szerintem természetes. Tehát semmiképpen nem gondolom, hogy a Mirenától lenne kevesebb a tejem. Remélem kielégítő volt a válaszom! Bármi kérdésed merülne fel írj bátran, igyekszem válaszolni. Üdv.

Mindenkinek!

Két egyforma szervezet nincs, a Mirena is minden szervezetre másként hat- ez az én laikus véleményem. Van akinek beválik és van, akinek nem. Szerintem előre senkinél sem lehet tudni, hogy hogyan reagál majd rá a szervezete. Szerintem aki megteheti próbálja ki és mindenki meglátja, hogy neki hogy válik be.

Sziasztok

112. 2ab728965c (válaszként erre: 110. - Rebekata)
2008. okt. 10. 13:36
Igen, van, a Mirenát lehet használni ilyenkor is!
111. 2ab728965c (válaszként erre: 109. - Eni35)
2008. okt. 10. 13:35

Bocsánat ha félreérthető voltam, csak tudod még a kávéfőző-gumiját is illő és ajánlott bizonyos idő után lecserélni, hát akkor egy élő szervezetben lévő "idegen-anyagot" hogy gondolod hogy sose kéne.

Ha úgy működne a dolog ahogy Te gondolod, akkor egyszer kéne feltenni, s azzal együtt temethetnének el minket.

Elnézést, nem akarok viccelni vagy gúnyolódni, és ne vedd Magadra, ez csak puszta tény.

2008. okt. 10. 12:54
Sziasztok! Van valakinek tapasztalata, hogy szoptatás alatti mirenahasználatrl?
109. eni35 (válaszként erre: 105. - 2ab728965c)
2008. okt. 10. 12:23

Bocsi de én nem azt írtam hogy nem hiszek neked!!!!!!!!!!!!!!!!sőt! hanem kérdéseket írtam hogy miért max 7 év? és ha utána hagyományosan működik akkor miért nem maradhat amig működik! de hát ha már ez is baj?

tudod eddig nekem nem sikerült kifognom egy jó nőgyógyászt!

2008. okt. 10. 10:41
Köszönöm szépen a pozitív visszaigazolást Emőcinek és Vikinek!!!!!!!
107. viki021
2008. okt. 10. 08:36

Sziasztok!!!


Én pont tegnap irattam fel a nőgyógyászommal és ő mondta nekem a 7 évet.De persze ez is csak akkor jó ha nincs vérzés.Ha elkezd az ember vérezgetni akkor 5 év után kell levetetni.Nekem még nincs tapasztalatom mert jövő hét pénteken teszi fel a dokim.Majd ha meg lesz megírom én is a tapasztalataimat.Ami remélem pozitív lesz:)))

106. 707655fba1 (válaszként erre: 104. - Eni35)
2008. okt. 10. 08:29

Bocs, hogy belekotyogok, de Fáninak tökéletesen igaza van!

Nekem 6 évig volt fent a spirálom, (igaz, hogy nem Miréna). Jó kis gyulladást kaptam miatta. Akkor mondta a doki, hogy nem véletlenül 5 év a kihordási idő.

105. 2ab728965c (válaszként erre: 104. - Eni35)
2008. okt. 10. 08:19
Szia, én speciel a nőgyógyászomtól tudom a hét évet, de nem muszáj hinni se nekem se neki se senkinek, mindenki azt tesz a szervezetével és a Mirénájával amit csak akar.
104. eni35 (válaszként erre: 103. - 2ab728965c)
2008. okt. 10. 07:59

szia

honnan tudod hogy max 7 év? és utána miért semmiképp ha már hagyományosan működik?! mert a hagyományost sokan 10 évig is fent hagyják vagy még tovább.


erről egyébként a neten sehol nem találok semmit. az orvosok jó nagy titokban tartják!! biztos aranybánya nekik!

103. 2ab728965c (válaszként erre: 102. - Peggy13)
2008. okt. 10. 07:03

Szia, azért írnak 5 évet, mert eddigre fogy ki az eszköz szárán lévő kis kapszulából a progeszteron.

De mint hagyományos spirál még természetesen működik tovább, tehát a fog. gátló hatás is marad, csak a vérzéscsillapítás( illetve a mensi-hiány) szűnik meg az öt év leteltével, de ez se "napra", csak kb-re.

Maximum 7 évig engedik fent lenni, tovább semmiképpen nem ildomos, úgyhogy még van időd gyűjteni a pénzt, ha továbbra is ehhez az eszközhöz ragaszkodsz.

102. peggy13 (válaszként erre: 76. - Ditti44)
2008. okt. 9. 21:31
Szeretnék valamit kérdezni,sajnos nem sikerült összeszednem a pénzt még az új Mirenára. (Nekem semmi bajom se volt tőle és örülök,hogy eddig nem menstruáltam.) Mint lejjebb írtam most októberben járt le az 5 év,ha most nem tudom levetetni, meddig lehet hatása? Ugye ezt se napra pontosan számolják ki? A gyógyszerekre is azt mondják amikor lejár még jó pár hónapig hatékony, nem tudom ezzel hogyan lehet,mert együtt szeretném a levételt és a felrakást. Nekem régen mindegyik fogamzásgátlótól voltak mellékhatásaim, és nagyon erős vérzésem is amit azok nem nagyon mérsékeltek. Ha nem sikerülne megvennem tud valaki valami jó fogamzásgátlót amitől nem lehet hízni, szőrösödni, nem feszül a mell, nincs reggeli hányinger (nekem ezek voltak)?A többi védekezés nem nagyon jön be és gyereket meg már (3 van) nem nagyon szeretnék.
101. P64 (válaszként erre: 100. - Eni35)
2008. okt. 7. 10:45

Eni, a kiütéseket nem nálam olvastad. Nekem nagy gondom nincs, csak hogy még mindig vérezgetek kicsit. Vagy már nem is vérzés most, inkább nyálkahártya darabok. De nem valami romantikus... :( :) Kolléganőmnek régebb óta van, megnyugtatott, hogy majd elmúlik. Meg a hizástól félek igazán.

Szép napot! Piros

100. eni35 (válaszként erre: 94. - Ditti44)
2008. okt. 7. 10:10

szia Ditti!

te komolyan magadnak vetted le a spirálod? hát én még ilyet nem hallottam. de nagyon ügyes vagy. kiváncsi volnék rá hogy birtad megfogni. mert én még a végét se érzem nemhogy megfogjam. pedig mit nem adnék érte ha valaki végre pokol nélkül megszabadítana a spirálomtól. mert ahhoz a VADÁLLATHOZ aki nekem felrakta én SOHA NEM fogok visszamenni!!!!!! hogy más orvos hogyan dolgozik azt nem tudom. de valahogy nem is vagyok rájuk kiváncsi.


neked piros kiütéseid voltak tőle a mellkasodon és a nyakadon? és ez viszket is? mert nekem is vannak ilyenek az egész testemen időnként előjönnek már elég régóta. de megse fodrult a fejemben hogy ezt a spirál okozhatja. pedig ha jobban belegondolok lehet hogy pont azóta vannak mióta van spirálom. akkor szerinted ez okozza? hogy néznek ki a kiütéseid, mekkora?

2008. okt. 6. 21:27

Sziasztok lányok!

Holnap reggel 9-kor leveszik a mirénát,és remélhetőleg megszűnik szép lassan minden kínom-bajom!Szorítsatok!!!!

2008. okt. 5. 19:17

Kedves Ditti és Piros!

Köszi a válaszokat, majd megírom a tapasztalataimat én is a mirénával kapcsolatban.

Anna

97. P64 (válaszként erre: 95. - 444c1a8bbf)
2008. okt. 4. 19:39

Szia Anna!


Nekem is miómám van, és spirálom,több, mint egy hónapja. Nekem is erős volt a vérzésem, most alig vettem észre, hogy menstruálok, igaz azóta is vérezgetek picikét. Most 2 napja nem!!! :)

Nekem nem mondták, hogy a mióma ettől visszafejlődne, nekem azt mondták, hogy a változó korral fog a méhvel együtt sorvadni. Hát reménykedjünk mindketten! :)

Puszi: Piros

96. Ditti44 (válaszként erre: 95. - 444c1a8bbf)
2008. okt. 4. 12:20

Szia Anna, sajnos tényleg elég jártas vagyok mirena ügyben, mert a legutóbbi 14 hónap az életemből erről szólt, és itt külföldön segitség hiján kénytelen voltam magam utánanézni a dolgoknak.


Otthon ha pl. nő egy tyúkszem mondjuk a talpamon, a körzeti ad legalább ötféle beutalót, hogy kideritse vajon mitől lehet.

Itt ugyanezzel elmegyek orvoshoz, mi történik: 1. lehetőség: azt mondja csak várjam meg mig elmúlik, 2. lehetőség: ha nagyon segitőkész akkor ad egy ragtapaszt.

És ez sajnos a komoly problémákra is érvényes.


A miómáról sajnos vagy szerencsére nem sokat tudok, de mivel a mirena elvékonyitja a méh

nyálkahártyáját, logikusnak tünik, hogy ezáltal a méh maga is összehúzódik egy kicsit, és ha az orvosod azt mondta, hogy ennek következtében a mióma visszafejlődik, az teljesen elképzelhető.

Az biztos, hogy a vérzésed csökkenni fog tőle, vagy teljesen elmúlik.

Az itteni tapasztalatok inkább a mirena következtében kialakult cisztákról szólnak, miómáról eddig nem olvastam.


Én csak azt tudom mindenkinek tanácsolni, hogy ha életében bármilyen problémája volt fogamzásgátló tablettákkal, a bennük lévő hormonok mellékhatásokat okoztak, mint pl. nekem is, az ne is próbálkozzon a mirenával, mert hiába van benne minimális hormon, és hiába mondják az orvosok, hogy nem kerül a szervezetbe, hanem csak helyileg hat, ez kamu.

Ha nem birod a tablettát, a mirenát sem fogod birni.


Remélem anna te sikerrel jársz a mirenával és megoldja a gondodat, habár én mindenkit inkább csak lebeszélnék róla, ha van más megoldás is.

Üdv. Ditti

2008. okt. 3. 19:32

Kedves Ditti44!

Látom, Te elég jártas vagy miréna ügyben.

Nekem az erős vérzés és a méhemben lévő mióma miatt javasolták.Állítólag visszafejlődik tőle a mióma, mivel a méh is összehúzódik.

Erről hallottál valamit? Ha igen, légyszi írd meg!

Köszönöm!

94. Ditti44 (válaszként erre: 92. - Timesz74)
2008. okt. 2. 22:27

Igen Timesz, nagyon gyorsan érezhető volt a javulás. A levétel előtt voltak kétségeim, tartottam attól, hogy mi van, ha az orvosnak van igaza, és levetetem a mirenát, aztán semmi nem változik, ugyanolyan rosszul leszek mint azelőtt.

De mint ahogy irtam, a legfájdalmasabb tünet, a derékfájás levétel után kb egy órán belül megszünt, a piros kiütéseim a mellkasomon, nyakamon pár napon belül múltak el, a többi tünetet nem tudom ilyen pontosan behatárolni időben, de észrevehető gyorsasággal változom vissza házisárkányból a régi énemmé.


Ja, és azt irod bár már ott tartanál. Hát egy dolgot nem irtam le az eredeti hozzászólásomban.

Miután elmentem az orvoshoz, és hülyének nézett, és nem akarta levenni, és azt mondta, hogy meg fogom bánni, és adott két héttel későbbi időpontot, hogy gondoljam át még egyszer, hazamentem, el voltam keseredve.

Lefeküdtem este, nem tudtam aludni a fájdalomtól, és akkor úgy döntöttem, hogy miután ezt már többen megtették előttem, leveszem magam.

Ez olyan éjjel 1 óra körül jutott eszembe, 1 óra 5 perckor már ott volt a kezemben.

Pici kis hajlékony müanyag vacak, csak annyi volt az egész, hogy mivel elég hosszú volt a szál, megfogtam, és nagyon lassan óvatosan elkezdtem húzni, semmiféle fájdalmat nem éreztem, nem is vérzett, nem úgy mint amikor felrakták, annyi volt mint egy tampont levenni.


Ezt azért mertem megtenni, mert láttam egy filmet róla, hogyan távolitják el az orvosok. Hát igy, lassan kihúzzák.

Ha éreztem volna fájdalmat persze nem csinálom, de ha nincs semmi gond, nincs elmozdulva, vagy benőve a méhbe, akkor simán meg lehet csinálni.

Szóval nem egy mélyaltatásos mütét. :-)


Ez három hete volt, azóta várom hogy megjöjjön az első menstruációm, mert állitólag az nagyon erős lesz. De van akinél 3 nap után jön meg, van akinél 3 hónap után, ez nagyon változó, kicsit tartok tőle hogy milyen lesz.


Ha valakinek van ilyen téren tapasztalata, örömmel venném, ha leirná.

93. Timesz74 (válaszként erre: 91. - Ditti44)
2008. okt. 1. 13:03
Ja,és köszi,de sajnos nem tudok angolul!:(
92. Timesz74 (válaszként erre: 91. - Ditti44)
2008. okt. 1. 13:01

Köszi Ditti!

Mindenképp szeretném levetetni,mert tényleg egyre rosszabbul vagyok tőle.A fogamzásgátlást a spirál előtt is meg tudtuk oldani,úgyhogy tényleg nem húzom tovább az időt.Meg az a polip a méhszájon,azért az sem a természetes dolgok közé tartozik.Te,és tényleg a levétel után nesokkal érezhető volt a javulás?Ez komolyan hihetetlen....Bár már tartanék ott!!Elég nyomi vagyok mostanság.Fáradt,ingerlékeny stb...

91. Ditti44 (válaszként erre: 88. - Timesz74)
2008. okt. 1. 12:54

Szia Timesz!

Nem akarlak elkeseriteni, de ezek a problémák bizony a spiráltól vannak, több száz ilyen jellegű hozzászólást elolvastam más fórumokon, pont ugyanezekkel a problémákkal, nekem is ezek voltak és még néhány más egyéb, és ha semmibe veszed, merthogy "ez a legkényelmesebb módja a fogamzásgátlásnak" ennél komolyabb problémák is előjöhetnek.

Én a saját tapasztalataim alapján azt tanácsolom neked, hogy szabadulj meg tőle minél előbb, mert ha valami már több bajt okoz mint amennyi haszna van, az már nem igazán "kényelmes".


Én is azt hittem hogy kényelmes, és a nagyon erős menstruációm miatt kellett feltenni, de úgy döntöttem, hogy legyen vége, mert már az egészségem, a családi életem és az álláskeresésem rovására ment, szóval most majd valami más megoldást kell keresni az eredeti problémámra. De az legalább csak egyszer van egy hónapban, ezek a mellékhatások viszont minden nap jelentkeztek.


Ha tudsz angolul és rá tudsz szánni egy kis időt, szivesen küldök pár linket, fórumokat, ahol olvashatsz más nők tapasztalatairól.

Üdv.Ditti

2008. okt. 1. 12:21

Szia Piros!

Hízni nem híztam!Legalábbis nem ettől,hanem letettem a cigit attól.Az első hónapokban tök jó volt ám,mindig egyre kevesebb volt a vérzésem,picit fájt a derekam meg a hasam,ennyi.Azt az imént elfelejtettem írni,hogy a rákszűrésen talált a doki egy polipot a méhszájon,ami valószínű a spirál miatt van.Irritálja.Hétfőn kell visszamennem,hogy most merre halad a dolog....stagnál,vagy tovább nőtt,vagy talán visszafele fejlődik...Szerintem akkor kezdődhettek a bajok mikor ez a polip odafészkelte magát.Nos,ha nőtt akkor kiveszik spirálostól.Őszintén szólva nem bánnám,mert egyre rosszabbul vagyok.De azért Te ne aggódj!Nem vagyunk egyformák.Egyébként meg a legkényelmesebb fogamzásgátló módszer....és ha utánaszámolsz,nem is olyan drága!Üdv:Timesz

89. P64
2008. okt. 1. 11:40

Jaj Timesz! Ne ejts kétségbe! Nekem most napok óta alig van valami, már azt gondoltam elmúlik végre. Nekem ez volt az első mensim a felrakás óta, de én is igy vagyok, azt se tudom, mikorra irjam a naptárba a következőt, mert már háron hete olyan, mintha jönne. Ebből kb 3 nap volt vérszerű. Passz. De nekem olyan erős vérzésem volt, hogy muszály volt felrakatnom. Remélem rendbejön hamarosan minden, már csak a sex miatt is. Elég lehangoló ez igy. Hizással hogy állsz, erről tudsz valamit mondani?

Üdv: Piros

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook