Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Mirena hormontartalmú spirál tapasztalatok fórum

Mirena hormontartalmú spirál tapasztalatok (beszélgetős fórum)


238. P64 (válaszként erre: 235. - Aed6b3f9cd)
2009. márc. 6. 16:05
Csak a felét kapod vissza! Azt hiszem fél év a garancia. Tovább ne húzza, akinek nem válik be.
237. Erika25
2009. márc. 6. 13:53

Sziasztok!

Én csak annyit mondanék a kételkedőknek, hogy egy próbát mindenképpen megér. Nekem már a második van fenn, (az előző 5 évig volt) és én nagyon szeretem. Nem kell attól félnem, hogy elfelejtem bevenni a gyógyszert, nem kell feliratgatni stb. Vérzés alig van, fájdalom semmi. Ennél eszményibb állapotot én el sem tudok képzelni. :)

Az tény, hogy időnként van ilyen pecsételő vérzés, de ezt is teljesen meg lehet szokni. Általában eksön után. Aki mondjuk mindennap akar szexelni, annak lehet hogy zavaró, de aki tud néhány napot várni, annak nem lehet gond.

2009. márc. 6. 13:43
A spirál feltételét nekem is szurival csinálták. Utána, amikor elment a hatása egy kicsit tompán éreztem a hasam. A levétel, meg egy sóhajtás és már kész is. Jövő héten csütörtökön teszik fel a Mirena-t, majd jelentekezem és beszámolok, hogy vált be!:)
235. aed6b3f9cd (válaszként erre: 213. - Madarasfa)
2009. márc. 6. 13:39

Szia!

Nekem Multiload spirálom van már 17 éve! Semmi problémám nem volt vele. Egyébként mind két gyermekemmel egyből terhes lettem, de a spirál mellett nem. Egy kicsit talén erősebb volt a vérzésem vele. Mult héten vetettem le, mert felíradtam én is Mirena-t. Meg letelt az öt év. A dokinő beszélt rá és azt mondta, ha még sem válik be akkor van rá garancia. Kiváncsian várom. Szerintem egy próbát megér, mert ha beválik akkor nagyon jó lehet! Ha nem, akkor levetetem, az árát meg visszakapom!

234. Dka28
2009. márc. 6. 10:46
Hát csajok elolvastam az összes hozzászólást és azt hiszem én ebből a kényelemből inkább nem kérnék!Sajnos azt látom hogy többen vannak akik rossz tapasztalatot szereztek ezzel a mirenával.Elég sok probléma lehet vele.És hát hiába a kényelem ha az ember az egészségeét kockáztatja vele.
233. dublin
2009. márc. 5. 17:55

Szia!

Mindenképp olvass vissza egy pár oldalt,az majd segít dönteni.Nekem pl.a dokim ajánlotta, mert szerinte jó dolog, és "szeretik a hölgyek, mert a leg komfortosabb ami most forgalomban van".Persze az is igaz,hogy van akinek nem bírja a szervezete.Nekem kedden tették fel, de semmim nem fáj, már szerencsére nem is vérzek annyira mint eddig.Én nagy bizalommal vagyok iránta, mert több jót olvastam mint rosszat.

232. Viki1978 (válaszként erre: 231. - Dka28)
2009. márc. 5. 14:17

Szia

Szerintem ha itt visszaolvasgatsz, láthatod, hogy embere válogatja kinek mennyire jó vagy sem. Sajnos előre nem lehet tudni, hogy hogy fogadja a szervezeted. Érdemes utánnaolvasni, bár én nagyon bizakodóan álltam a kérdeéshez mégis sznvedtem a vérzéssel és most igaz nem vérzek de görcseim vannak. Az is igaz hogy nem telt le még a 3 hónap "türelmi idő" amit az orvosom kért.

231. Dka28
2009. márc. 5. 13:47
Sziasztok!A segítségeteket kérem!Szülés után a dokim nekem is a mirenát ajánlotta.Először nagyon kényelmesnek tűnt de most hogy utána olvasgattam eléggé elbizonytalanodtam.Aki használja írja már le légyszi hogy tényleg olyan jó e mint ahogy a dokim mondja/mert ő azért mégsem használja férfi lévén/.Kényelmesebb lenne mint 3 havonta receptért szaladgálni!Előre is köszönöm!
230. P64
2009. márc. 5. 07:07

Teljesen nem szabad becsúsznia, ha kilökődött volna, azt meg észrevennéd, ahhoz azért elég nagy.

Volt, hogy én se éreztem, mert gondolom keresi a helyét, igazodik. Elöször én is éreztem, hogy kicsit bök a fonal, de szerintem késöbb megpuhul a nedvességtől, ezért nem is érzed annyira. Lehet, kicsit rövidebbre vágták, vagy odatapadt a falra és csak alig érezhető, multkor én is alig találtam meg.

Ne aggódj, meglesz az!

2009. márc. 5. 06:20

Sziasztok!02.27.-én tetettem fel a Mirenát. Utána a pasim érezte a fonalakat szeretkezés közben. Én most ellenőriztem volna a biztosító fonalakat ugye, ahogy írják, de nem érzem azokat!

Kérdés: teljesen becsúszhat a cucc a méhedbe fonalastól, v kilökődött volna és nem vettem volna észre???? Gondolom csak uh-gal lehet erről meggyőződni. Banyek!!!

228. P64 (válaszként erre: 226. - 072657f118)
2009. márc. 4. 15:34
Ne aggódj, hónapokig is eltarthat a pecsételés. Kicsit kellemetlen, hogy kiszámíthatatlan, de elöbb-utobb jobb lesz. Türelem. Ha nem nagy a gáz, fél évet mindenképp várj!
227. P64 (válaszként erre: 224. - Dublin)
2009. márc. 4. 15:33
A felrakás után én is csak alig véreztem...
2009. márc. 4. 15:07
Nekem 2 hete raktak fel Mirenat, este olyan fáradt voltam, mintha bányában dolgoztam volna. Azóta a menseszem abba maradt, de pecsételő vérzésem van, szinte minden nap. Épp ezért olvasgatok itt, mert a dokim síel, de úgy veszem észre, ez az első 3 hónapban normális.
225. Viki1978 (válaszként erre: 224. - Dublin)
2009. márc. 4. 13:44

Szia

Reménykedjünk benne, hogy nem az lesz Nálad is ami nálam volt. Viszont én felrakás után szinte egyáltalán nem véreztem 1 tisztasági betéttel el lehetett intézni. Felrakás után 2 héttel jelenkezett a hasi görcsök és a nagyon erős vérzés.

Drukkolok, hogy hamar elmúljon, és tényleg csak a jó oldalát élvezzük a Mirenanak:)

224. dublin
2009. márc. 3. 20:16

Sziasztok!

Mint igértem, jelentkezem.Ma 11-kor túl lettem rajta.Felrakta a doki a Mirena-t.Eddig semmi exta. Nem fájt a felhelyezés se, és azóta sincsenek fájdalmaim.Igaz viszont, hogy kész horror az alsórészem.Ennyi vérem nincs is!!!Remélem nem fog túl sokáig tartani.Írtátok, hogy tizen napokig is eltarthat a vérzés,titokban reménykedem abban, hogy én leszek a kivétel.Mindegy! Remélem beválik.

223. P64 (válaszként erre: 220. - Dublin)
2009. márc. 3. 20:02
Remélem, hogy közben meg volt a beavatkozás, és nem volt semmi baj. Te kaptál érzéstelenítőt?
222. P64 (válaszként erre: 221. - Viki1978)
2009. márc. 3. 20:01
Örülök, hogy kivártad. :) Még nem biztos, hogy minden jó lesz, nekem is ez a második hónap, hogy közben nem vérezgetek. Írj majd, hogy jobb lett-e?
2009. márc. 3. 14:30

Sziasztok

16 nap kemény vérzés és görcsök után remélem kijelenthetem, hogy abbamaradt. kop-kop-kop. Számitok még pecsételésre, illetve mivel nekem mindig hó elején jött meg még az is benne van a pakliba, hogy megint jelentkezik vérzés, de pozitivan állok a dolgokhoz. Most már talán elhiszem, hogy türelem kell a Mirenahoz:)

220. dublin (válaszként erre: 213. - Madarasfa)
2009. márc. 2. 09:34
Szia! Kérdezz rá ma a dokidtól, mondja el részletesen hogyan működik ez a vacak, miért is nem eshetsz teherbe.Szerintem kutya kötelessége, hogy rendesen tájékoztasson.Ha kérdéseid vannak,nyugodtan kérdezz!!!Nekem csak jó tapasztalaim vannak ilyen téren.Az orvosok tudják milyen kellemetlen ilyesmiről beszélnünk, nekik pedig "csak" egy munkahelyi téma. Olyan, mint mikor mi kiflit veszünk a boltba a srácainknak.Teljesen természetes, hogy kérdezünk.Remélem beválik neked a Multioad.Én is megvettem a Mirena-t,mindjárt elolvasom a tájékoztatót.Lehet jobban tenném, ha ezt kihagynám?Mindegy. Most hívott a dokim, hogy holnap 11-re menjek, mert valami közbejött neki, és nem jó az este.Eléggé izgulok.Remélem nem leszek rosszul miután kijövök a rendelőből.Van valakinek ilyesmi tapasztalata? Rosszullét?Egyéb?A srácaimat utánna össze kell szedjem kocsival a suliból!Holnap már okosabb leszek,és én is tudok tanácsokat adni, de most nekem kéne néhány tapasztalat. Üdv mindenkinek.
2009. febr. 27. 09:37

Itt olvasgassanak azok, akiknek gondot okoz a mióma. [link]

Olyanok is írnak itt, akik már voltak embolizáción, és akik még előtte állnak.

Nagyon tudom ajánlani, mert én is csak a neten találtam rá, a nőgyógyász meg se említette, egyszerűen csak ki akart pakolni. :(

2009. febr. 27. 07:50
Sziasztok.Nekem 1997-ben találták meg a miómám és még azóta sem műtőttek meg.Szülnöm kellett 98 év végéig,hogy lehessen gyemekem(ez meg is történt)A göbök elvékonyodtak azóta nem nyultak az orvosok hozzá.A mirena az orvosom szerint erre a problémára is jó,bár amiket irtok az alapján már kezdek kételkedni egy kicsit.
217. P64 (válaszként erre: 215. - Viki1978)
2009. febr. 27. 06:49
Örülök, hogy kicsit jobb, nekem is van miomám, de azt mondták, nem kell műteni, és nekem segitett a Mirena. Kitartás Viki!
216. nyuszifülecske (válaszként erre: 215. - Viki1978)
2009. febr. 26. 16:30

Igen, hüvelyi ultrahanggal látta meg a doki, de csak azt ami elől volt, a hátsót nem.

Azt a hasi ultrahanggal látta meg a radiológus.

Említsd meg neki, hogy jobban nézzen szét.:)

215. Viki1978 (válaszként erre: 214. - Nyuszifülecske)
2009. febr. 26. 15:56

Szia

A miomát uh-gal látták meg? Mert én 2 hét alatt 2X voltam hüvelyi uh-on. Előszőr mikor feltette a doki és leellenőrizte, hogy a helyén van e, másodszor múlt pénteken amikor visszamentem, hogy valami nem stimmel. Nem kiabálom el, de mintha nem lenne annyira kemény a helyzet, jó lenne, ha már végre a jó oldalát élvezhetném a Mirenanak. Jövőhéten lesz az orvosom, most szabin van, ha nem lesz jobb akkor mindenképp keresni fogom, és feldobom neki a mioma labdát is. Köszi a tanácsot!

214. nyuszifülecske (válaszként erre: 203. - Viki1978)
2009. febr. 26. 11:11

Szia Viki!

Nekem pont ilyen tüneteim voltak, először én is a Mirenát okoltam, de kiderült, hogy miómám van, ez okozta a panaszokat.

Február elején mióma embolizációm volt, és már a következő menzeszem nem jött meg.

Ezzel nekem teljesen be is bizonyosodott, hogy a mióma okozta a nagyon erős, nagy alvadtvér darabos vérzést.

Szerintem kérdezz rá a dokidtól, nincs-e véletlen miómád. A nőgyógyász nálam egyet látott, de hála dr.Harmat Zoltán radiológus szakorvos, egyetemi adjunktusnak, Ő meglátta a másodikat is, és sikeres embolizációt hajtott végre.

2009. febr. 26. 11:02
Hát én behalok! Megvettem a Multiload-ot, gondoltam elolvasom már a betegtájékoztatót, hogyan is hat, milyen úton-módon véd meg a terhességtől. A lepedőnyi tájékoztatón ennyi szerepel a működéséről, idézem: "Az, hogy az IUD (ez az eszköz) pontosan hogyan előzi meg a teherbe esést, még nem pontosan tisztázott, de az általánosan elfogadott, hogy az IUD megakadályozza a spermiumot a petesejttel való találkozásban és annak megtermékenyítésében." Banyek! Ennyi?! Hát ennek hallatán az én friss, ropogós petesejtjeim a térdüket csapkodva röhögnek! Nem beszélve a párom fürge spermiumjairól! Hát nem győzőtt meg, hogy nem eshetek teherbe emellett simán. :o(
212. madarasfa (válaszként erre: 211. - P64)
2009. febr. 26. 09:36

Ez a Nuvaring, amit most használtam egy hónapig (asszem többet nem fogom) hormontartalmú gyűrű, amit úgy kell feltenni magamnak, mint egy tampont, és 21 napig fenthagyni. Aztán egy hét szünet és újabb 21 napig gyűrű...

A Multiload "sima" spirál, tehát nem tartalmaz hormont. Úgy voltam vele, hogy kipróbálom ezt (az ára sem annyira húzós, 8 ezer körül van), és ha beválik, akkor jó, ha ettől is erős lesz a vérzésem, vagy esetleg nem áll el, vagy egyéb zűrök lesznek, ezután még mindig kipróbálhatom a Mirenat. Aztán, ha az sem jön be... a férjem himbilimbijére kötünk egy jó nagy csomót fogamzásgátlóként... :o)

211. P64 (válaszként erre: 210. - Madarasfa)
2009. febr. 26. 07:17
Ez a spirál, amit most használsz is gyógyspirál? Mert a kettőnek nem ugyanaz ám a hatása! Ez a Multiload is hormontartalmú? Mert ha nem, akkor valószinű, hogy ettől is erősebben fogsz vérezni. Én még mindig a Mirenát javaslom.
210. madarasfa (válaszként erre: 209. - Viki1978)
2009. febr. 25. 21:39

Jaj, nehogy félre értsd, én csak a dilis dokimat idéztem, amikor azt írtam, hogy szerinte "nyafognak" a nők. Mivel férfi, talán sosem érti meg igazán, mit élhet át egy nő ilyen téren...

A Nuvaringet sajnálom, mert jó ötletnek tűnt, csak azt nem értem, miért vérzek tőle. Holnap telik le a 21 nap, és már 4-5 napja folyamatosan, nem kicsit vérzek... Holnap felhívom a dokimat, hogy most akkor mi legyen, ennek ellenére vajon felteszi-e a Multiloadot hétfőn.

209. Viki1978 (válaszként erre: 208. - Madarasfa)
2009. febr. 25. 20:22

szia

nekem a terhesség előtt volt Nuvaringem attól nem volt semmi bajon rendesen volt mensim, nem sok de volt, köztes vérzés vagy pecsételés nem volt. Én nem vagyok egy nyafogós szülés utáni varrást követően azonnal felkeltem vettem a motyóm és mentem dolgomra pedig 4 kg volt a lányom 1,5 óra alatt született, majd 3 nap múlva tüdőemboliám volt túléltem, de most kezdem már nem birni, és nem a fizikai fájdalom a bajom, hanem valahogy lelkileg vagy talán idegileg készit ki a helyzet. 15-e óta ugye szexuális életünk sincs, hát nem tudom meddig birom.....

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook