Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Mirena hormontartalmú spirál tapasztalatok fórum

Mirena hormontartalmú spirál tapasztalatok (beszélgetős fórum)


71. bak81
2008. szept. 13. 12:33

Sziasztok!

Már négy hónapja van Mirenám. Eddig semmi problémám nincs vele. (Régebben már írtam a fórumra). A babám lassan féléves, de még mindig van tejem-nem befolyásolta a spirál. Feltevése után kb. két hónappal jelentkezett először sárgás folyás, most már ez is mininális. Vérzésem néha van, de csak nagyon pici-tisztasági betét elég-és csak pár óráig tart. Minimális görcseim vannak ilyenkor. Még mindig meg vagyok vele elégedve.

Valaki kérdezte, hogy mennyiért teszik fel.

Nekem a dokim-akinél szültem a gyermekeimet-a 6hetes kontrollon tette fel - a kórházba mentem be, ahol dolgozik- és mikor megkérdeztem, hogy mivel tartozom, azt felelte, hogy :"Ez itt a betegre van bízva." Terhesgondozáson is mindig ezt mondta. Szerintem szakmailag nagyon jó orvos, ezért a mondatáért pedig kiemeltem tisztelem és becsülöm a mai "pénzéhes" világban.

sziasztok

2008. szept. 12. 22:23

Sziasztok!

Én most vagyok a miréna kiváltása előtt, valamiért(nem tudom miért) félek tőle. Sok hozzászólást elolvastam,senki nem írja, hogy teherbe esett volna mellette.Van ilyen tapasztalata valakinek?

Ha igen, légyszi írjatok róla!

Addig is köszi!

69. eni35 (válaszként erre: 60. - Eszter72)
2008. szept. 12. 10:08

szia Eszter!

mi lett a sorsa 5. év után a mirénádnak?

mit javasolt az orvos a kontrolon?

2008. szept. 11. 14:37

Sziasztok!

Nekem is benne van a pakliban a Mirena, csak egyben eléggé drága, + a dokim sem olcsó.


Elvileg kell menstruálni a Mirenával is, a nők 20%-nál alakulhat ki többszörös v. 0 menstruáció.

Itt olvastam:

[link]

Üdv

Maci

2008. szept. 5. 10:26

Sziasztok!!

nekem hétfőn tette fel az orvos a Mirena-t. Ma péntek van, tehát 4 napja. A felrakás 10 e ft volt, maga a spirál 41 e ft.

túl nagy tapasztalatom tehát nincs, de álmosnak, fáradtnak, levertnek érzem magam azóta. Remélem ez nem art sokáig,és azt is hogy ez nem azt jelenti hogy nem fogadja el szervezetem. Eddig nagyon jókat olvastam róla, remélem nem én leszek az akinek a szervezete nem fogadja el.

2008. szept. 2. 22:03
sziasztok. nekem 2 éve van Mirena felrakva,az ötödik héten már felrakták szülés után. Az orvosom nem közölte velem, hogy vérezni fogok, még 2 HÓNAPIG véreztem utána. Tudni kell rólam, hogy mindenféle nyavalyákkal küszködtem előtte (gomba, gyulladás), nagyon féltem, hogy nem fogja bírni a szervezetem, tényleg elég a tisztasági betét. Mostanában sokat fáj a hasam, és van, hogy 8- 10 napig is vérezgetek,volt egy időszak, hogy szúrt mindig a jobb oldalam. Terhes tuti nem leszek, mert kedvem sincs a szexhez, meg energiám sem. Ne csesszetek le, készülök már egy ideje orvoshoz, de 2 gyerek mellett tanulok is, és wc-re sem tudok tőlük menni. Jól kipanaszkodtam magam. puszi nektek.
65. P64
2008. aug. 26. 08:43

Nekem most fogják felrakni ezt a spirált. Már két éve nem szedek fogamzásgátlót, azóta 16 kg-ot fogytam. :)

Azt szeretném kérdezni tőletek, hogy van-e ezzel kapcsolatban tapasztalatok? Hízott-e tőle valaki?

Köszi csajok!

64. dormar
2008. aug. 15. 20:15

sziasztok,

elég jó tapasztalataitok vannak a Mirenával..eddig bizonytalankodtam, de több fórumot átolvasva, azt gondolom, ez nekem való..:D


egy éves a kisebbik gyerkőcöm, még szopik. mensim nincs, így várok..bár az orvos pedzegette, h. fel lehet mensi nélkül is tenni, de sztem kivárok. éjjel mér nem szopik, így hamarosan megjön az áldás..


kérdésem: nektek mennyiért tette fel az orvos?

az enyém, akinél szültem, szült (Radványi krisztina), és helyette Kovács Judit 25 ezret kérne..ez így elég húzós..

ha van vkinek nő (!) orvosa, kérem, ossza meg velem!

63. ffk75 (válaszként erre: 62. - Mamapapa07)
2008. aug. 13. 22:36
Nem tudom, hogy gyógyszertáranként változó vagy nem az ára, de én két hónappal ezelőtt 40.580.-Ft-ért vettem a Mirenát. A felhelyezés ára pedig attól függ, hogy magánrendelőbe vagy kórházban végzik. A betegségekkel kapcsolatban szerintem szakorvos tanácsát kell kérni és azután eldönteni, hogy feliratod vagy nem. Remélem tudtam segíteni.
2008. aug. 12. 17:41

Sziasztok!

Szeretnék felvilágosítást kérni valakitől, hogy a Mirena milyen árban van? És kb. mennyiért helyezik fel? Én cukorbeteg és magas vérnyomásos vagyok, van valaki akinek ilyen bajok mellett tették fel? Irjon légyszí, hogy nincs e befolyással a betegségeire, és 48 éves vagyok. Előre is köszike

61. ffk75
2008. aug. 11. 10:43

Sziasztok


Nagyon jó ez a fórum, mert így legalább megtudhatom mások véleményét is a Mirenáról. Nekem most július 2-án helyezte fel az orvosom és tényleg annyira finoman csinálta, hogy szinte nem is éreztem, csak közölte két perc után, hogy készen is vagyunk. Én sem érzek semmit azóta és persze a párom sem, csak azóta is szinte minden nap van pecsételő vérzésem. Ha valaki tud, légyszi adjon már tanácsot, hogy ez még mindig normális, vagy keressem fel mielőbb az orvosomat. Engem pusztán ez nyugtalanít, mert így nem tudom eldönteni, hogy igazán volt e közben a havi vérzésem vagy nem, mert előtte is rendszertelen volt és nem tudom, hogy ebben mennyire határoz a hormotartalma. Köszi előre is.

2008. aug. 5. 15:16

Sziasztok,


Nekem 2003, június eleje óta vann fent a Mirena, tehát bő 5 éve. 100%-ig meg voltam/vagyok elégedve vele. A második babám születése után 6 héttel tette fel a doki. Utána még egy évig szoptattam. Minden hónapban érzem, de csak jelzés szerűen, hogy most jönne meg, de max. csak pecsétel egy kicsit és azt se mindig.

A házaséletünkbe semmi gondot nem okozott, se fizikálisan se pszichésen. Minden évben ellenőríztettem. Most megyek majd újra kontrollra, kíváncsi vagyok mit javasol az orvosom.

Mindenkinek csak ajánlani tudom!

Eszter

59. ronai (válaszként erre: 56. - _angie_)
2008. aug. 5. 12:00

Szia,


Sárgatest hormon kevés volt ezért köztes időben pecsételő vérzés, elhúzódó meneses miatt kerestem fel egy orvost aki Norculutot adott 3 hónap múlva ismét ua. semmi nem oldódott meg.

Visszamnetem mire közölték az az orvos már nem rendel itt.

Így kerültem az "utódjához":

Név szerint: Dr. Szabó Gáborhoz aki a Baross u. kórházban dolgozik.

DR. SZABÓ GÁBOR EGY OLYAN ORVOS AKIRŐL MI NŐK ÁLMODUNK.!!!!AJÁNLOM!!!!!

Röviden: MIRENA-t ajánlott, SZTk s rendelőben ami vizsgáalt elvégezhető volt mindent megcsinált , rákszűrés, ultrahang, mammográfia,... mondta gondoljam meg.

És rászántam magam.

Sógornőmmel hozattam külföldről mindössze 30 valahány ezerért!!!!!!! ott egy magánygyógyszertárban vette a MIRENA-t. ugyanaz a német cég terméke, jótállás stb.

Szerencsém volt a menses legjobban vérző napja után mentem (így jött ki) tehát még nyitva volt a méhszáj mégsem ömlött a vér... így nem kellett tágítani, csak a méhnyak hoszzúságát mérte le egy kis küllőszerű fém pálcikával, ami olyan volt mint a hasi görcs szokott lenni, mikor megvan.

Lazítottam amennyire csak tudtam, ernyedtem, egy pontra fókuszáltam egy festményen....és a felhelyezés is pont olyan érzést okozott, egy pici görcs szerű, de semmi más.

Kedves Dr. Úr még engem dicsért meg milyen ügyes voltam....

Annyira finom, annyira gyengéd, halk szavú, kellemes ember....ORVOS, hogy hálát adok a JÓ Istennek hogy hozzá vezérelt.

(voltak rossz élményeim is) ezért hálákodok ennyire.

Azóta volt 3 csepp vér, és felírt egy gyulladáscsökkentőt, indulásnak.

Ha aMIRENARA gondolok, öröm uralkodik el rajtam.

Annyira féltem, annyira rettegtem, annyira nem akartam és miután megbarátkoztam a gondolattal msot épp annyira örülök.

A sok előny miatt. Hátrányt én nem tuudok mondani.

Nekem nem kell a nőiség megéléséhez a havi baj.

És remélem hogy a pozitiv hozzállásom elősegíti hogy ez 5 évig így is maradjon.

Képzeljétek el: 5 év gondtalanul, vérzés nélkül... nincs előttte a nyomott hangulat a zabálás, a betétesekedés.. fúj fúj.

Szép napot kívánok

Billa

58. bak81
2008. júl. 28. 12:55

Kedves Guti73!


Valóban nem vagyok orvos, de szerintem egy hét után még ne aggódj! Kb. már egy hónapja volt fenn a Mirenám, mikor elmondtam a védőnőmnek, hogy még mindig pecsételgetek és megnyugtatott, hogy ne aggódjak "belefér". Szerintem mindenképp várjál, legyél türelmes és ha egy hónap múlva is pecsételgetsz, akkor esetleg hívd fel a dokidat, hogy megnyugtasson. (Én ezt tenném a helyedben). Én azon aggódtam, hogy mi lesz, ha nem válik be a Mirena, le kell venni és potyára dobtam ki ezt a sok pénzt. Valahol azt olvastam, hogy kb fél évet kell adni a Mirenának, amire "rááll" a szervezet. Persze ezt embere is válogatja.

A lényeg, hogy ne aggódj, minden rendben lesz. Üdv!

57. guti73 (válaszként erre: 55. - Bak81)
2008. júl. 25. 15:20

Szia!

E hónap 17-én lettem Mirena használó.A hat hetes kontrollon tette fel a doki.Ezzel e résszel semmi problémám nem volt, de azóta én is

pecsételgetek.Igaz csak 1 hét telt el de nyugtalanít a dolog.Most olvastam a tapasztalataidat és kicsit megnyugodtam mert már kezdtem bemesélni magamnak, hogy éppen kilökődik a Mirena a szervezetemből.Tudom te nem vagy orvos de mivel már túlvagy rajta kérlek nyugtass meg,hogy ez nem így van.

2008. júl. 25. 12:00

Sziasztok!

Hat en semmi jot nem tudok mondani.. Mar nem is tudom hany hete tart ez a macera, 6-7? Meg mindig nem mult el a verzesem, bar mar nagyon gyenge, raadasul egyre surubben szur a hasam, peldaul amikor lehajolok, vagy leguggolok. Persze erre nem az a megoldas, hogy ne guggoljak le, mert ezt nem lehet kikerulni. Nekem 75 ezret kert az orvosom, azota folyamatosan szenvedek, 1x mar visszamentem, akkor ultrahanggal megvizsgalt, es megnyugtatott, hogy minden rendben, kaptam gyogyszert a verzesre , de nem hasznalt. Viszont mostmar kezdek ketsegbe esni, mert nagyon nem erzem jol magam, vissza kene menni, de megint lehuz egy csomo penzzel, es attol felek megint gyogyszerezne, amit utalok. Szerintem ez a mirena nem nekem valo. De most akkor kidobtam egy csomo penzt az ablakon, ha kivetetem, vagy hogy lesz? Vagy tudna valaki ajanlani egy masik orvost budapesten? Mar nem igazan bizom az enyemben..

55. bak81
2008. júl. 24. 16:33

Sziasztok!

Nekem május 14-e óta van Mirenám. A szülés utáni hat hetes kontrollon tette fel az orvosom. 40 538 Ft-ba került. Nem fájt mikor feltette a doki, aki már szült, annak szerintem semmiféle gondot nem okoz az a pici kellemetlenség, ami a feltevéssel jár. Én utána nem szédültem és nem is voltam rosszul. Pont 6 hetes volt a babám, mikor megjött a menstruációm-bár a mai napig csak szopik. A következő héten rakta fel a dokim a Mirenát, addigra már elmúlt a mensesem. Azóta nem menstruáltam. Kb a feltevés után két hónapig szinte minden nap volt pecsételésem, hol barnás, hol pirosas, volt hogy csak délelőtt, volt hogy csak délután, és olyan is hogy csak pisilés után kente össze a papírt. A sárgás folyásom csak kb. két hete jelentkezett újra. Bocs, hogy ilyeneket is leírok, de engem is érdekel minden Mirenával kapcsolatos tapasztalat.

Nem vettem észre, hogy a tejem kevesebb lenne tőle, vagy hogy kevesebbet szopna a babám.

Nem érzem, hogy fenn van a Mirena, akkor sem ha együtt vagyunk a férjemmel. Ő sem érez semmit.

Nekem eddig bevált. Én csak ajánlani tudom mindenkinek!

2008. júl. 17. 13:12
34 éves vagyok,2 hónapja született a harmadik gyermekem.Mivel nem tervezünk több babát,a Mirena mellett döntöttem.Tegnap túl is estem a felhelyezésen.Ne féljetek tőle,egyáltalán nem volt fájdalmas!!!Kb 3 perc volt az egész,utána egy enyhe hasfájáson kívűl semmi panaszom nem volt,és most sincs!Szóval nincs mitől tartani!Remélem ez a hozzászólás egy kicsit megnyugtatja az előtte állókat,mert én is izgultam,nem is kicsit,hiszen itt,ezen a fórumon is van egy csomó negatív élmény!Persze nem vagyunk egyformák,de azért az FONTOS hogy a Doktor,aki felteszi ÉRTSEN HOZZÁ!!!!További szép napot!Sziasztok!
53. astarta (válaszként erre: 47. - 7934d1ac97)
2008. júl. 11. 11:56
Én 31 vagyok, még nem szültem, és úgy néz ki, hogy legalább 3-4 évig még nem is fogok, de nekem is javasolta egy nőgyógyász a Mirenát. Tehát használhatja az is, aki még nem szült, bár ez a kevésbé gyakori alkalmazása. De nem kizáró ok.
2008. jún. 30. 22:52
Sziasztok! Nagyon jonak tartom, hogy talaltam ilyen oldalt, ahol ennyire jol lehet olvasni masok tapasztalatairol. Nekem 1 hete tettek fel a mirenat, nagyon fajt, meg nem szultem (28 eves vagyok), de en megmondtam az orvosomnak, hogy biztosan nem is akarok gyereket, de azt mondta, hogyha akarok akkor kiveszi es utana hamar teherbe lehet esni. Gorcsolt a mehem par napig, es folyamatosan verzek, mostmar egyre erosebben. Az orvosom aszisztenset nem ertem ma el, valoszinuleg vissza kell menjek, mert nem jol van felrakva (ezt irja a tajekoztato fuzet), vagy nem tudom mi lehet, de nagyon szenvedek tole.. Bizom benne, hogy megoldodik, mivel nagyon orulnek, ha bevalna.
2008. jún. 27. 13:54
2008. január 25-én lettem Mirena "tulajdonos". Remek, a vérzésem teljesen elmúlt, nem kell figyelni. Egy problémám van: tele lette újra pattanásokkal. Van valakinek erről tapasztalata? Mikor múlik el? Már unom, hogy 37 évesen úgy nézek ki, mint a 17 éves fiam. Előre is köszi mindenkinek: Marinea
2008. jún. 23. 09:24

Szia Gioia! Lehet, hogy már túl is vagy a felhelyezésen, remélem semmi gond! Én 40.538 Ft-ért vettem, legalább 4 patikát felhívtam az ár miatt és mindenhol forintra ugyanennyit mondtak.

Ja, és plusz 10 ezer a felhelyezésért a dokinak!

A nagy doboz a jelzőszál miatt van, összehajtani nem szabad! Kíváncsi vagyok a Te tapasztalataidra, írd meg!

49. Gioia (válaszként erre: 48. - Cincili)
2008. jún. 20. 21:48
Én most vettem meg. Jóval drágábban, mint említettétek, bár kb. a két évvel ezelőtti hozzászóló 35.ezres árával pariban. Jó nagy dobozt kaptam, megijedtem. Nekem a vérzési rendellenességemre írták fel, egy hysteroskópia után, de remélem, "mellékhatásként" sok örömünkre lesz Kedvesemmel. Köszönöm Nektek a sok biztató hozzászólást és az ismertető okozta félelmet degradáló jó tapasztalatok leírását..... :) Már várom, hogy túlessek rajta és remélem, nekem is beválik.... :)
2008. jún. 20. 10:37

Én is mirenás lettem! Ma reggel rakta fel az orvos, nem mondom, hogy nem fájt, de csak pár pár másodpercig, és görcsös fájdalom volt(akkor tágította a méhszájat). Ki lehetett bírni és utána egy csapásra megszűnt.

Előtte persze olvastam a fórumot, kíváncsi voltam mások tapasztalataira.

Nekem egy hónap múlva kell kontrollra mennem. Utána remélem 5 évig nem lesz gondom!

47. 7934d1ac97 (válaszként erre: 46. - Cseeguu)
2008. jún. 17. 14:44
Spirált csak a szülés után helyeznek fel!! Amíg nem szültél nem rakják fel neked.
2008. jún. 15. 08:47

Sziasztok!

Nekem újfent az lenne a kérdésem, hogy a libidóra milyen hatással van? Én elsősorban azért szeretnék vmi mást mint a tabletta,mert elég nagy gondjaink vannak a párommal az én libidó csökkenésem miatt.:( Amúgy minden okés lenne, imádjuk egymást, de vmiért (valószínű a gyógyszer miatt, mert mások is meséltek iylen tapasztalataikról, és előtte nem volt gondom) nem kívánom 2-3 hétnél rendszeresebben.

A másik pedig,hogy a közeljövőben nem akarunk még gyereket.(2-3 évnél korábban) És még nem szültem, tehát akkor is ajánlott-e ez a módszer.

Amúgy állati szimpi ez a fajta fogamzásgátlás. No menstruáció, no probléma!:)

Köszi előre is a segítséget!

45. 7934d1ac97 (válaszként erre: 44. - PirosAM)
2008. jún. 13. 09:54

Nekem azt mondta a dokim, hogy ha elteszem a blokkot és azt a papírt ami a spirálhoz tartozik a végén van egy naptár is, és a felhelyezés után 2 hónappal megjelenek egy kontrollon és esetleg mégse válna be akkor a Miréna gyártója visszafizeti nekem a pénzt. Sztm ez máshol is így van.

Amúgy eddig semmi gond-:)

2008. jún. 10. 13:06
Hát igy tényleg elég húzós, Apuci morogni fog.Mi van ha valamiért nem válik be? Negatív tapasztalata nincs senkinek? Köszi azeddigi válaszokat is.:))
43. anya77
2008. jún. 10. 12:28
Sziaztok érdeklődni szeretnék tőletek a "MIRENA" Fhurok itánt nekem az orvosom most akarja felrakni csak félek mi lesz ha ezt sem birom mint a másik hurkot véleményeket szeretnék milyen is és hogy bevált-e ez a hurok.
42. apaibogi (válaszként erre: 37. - Lili-40 fölött)
2008. jún. 6. 11:49
Én 38.000-ért vettem patikában, de egy másik 46.000-ért adja, érdeklődj több helyen.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook