Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Mirena hormontartalmú spirál tapasztalatok fórum

Mirena hormontartalmú spirál tapasztalatok (beszélgetős fórum)


298. vviki2
2009. márc. 30. 14:59

Sziasztok!

Én most készülök csatlakozni...:-)))

Kérdésem: mennyi most pontosan az ára, mert a net-en össze-vissza írják. A dokim 34ezret mondott, de szerintem már jóval több. Csak azért kérdezem, mert egészségkártyával szeretném megvenni, s azon most van 37ezer. Vagy ez is patikafüggő? Szabadáras?!

297. csillagfürt (válaszként erre: 296. - Aed6b3f9cd)
2009. márc. 30. 11:56
Egy kicsit se félj, nem fáj, csak kellemetlen. Talán 8-10 perc az egész.Szorítok, hogy minél előbb túl légy rajta!!
2009. márc. 30. 11:44

Én ma rakatom fel, remélem sikerül, mert a multkor kicsúsztam az időből! Ezt írtam is nektek! Most a hetedik napban vagyok, mert pont hétvégére esett az 5.-6. napja menzeszemnek. A doki mondta, hogy ma menjek! Egy kicsit izgulok!

Jövök és elmondom, hogy milyen volt és hogy válik be nekem!

295. csillagfürt (válaszként erre: 290. - Szantini)
2009. márc. 30. 11:14
Nekem is az erős vérzés miatt ajánlotta az orvos, és azóta én is csak tisztasági betétet használok.Kb. 5-6 hónapig nekem is volt mindennap valami,de aztán szépen rendeződött.Egyáltalán nem bántam meg, nekem már a múlt héten tette fel a másodikat, mert én már 2003.óta Mirenás vagyok.
294. yzma.
2009. márc. 30. 08:29
Az alvadékok után most nálam is nagyban mérséklődött. :) Na aztán az jutott eszembe, hogy val.szeg éppen peteéréskor lehetett a szex és nagyon be akarhatott ágyazódni, amiatt volt most ez a "vérfürdő" ... Máskor jobban odafigyelek ... :(
293. Mágnes78 (válaszként erre: 292. - Yzma.)
2009. márc. 29. 21:33
Hát nem tudom. De most nem tudom hogy érdemes -e elmennem a dokihoz mert mára már szinte nincs is semmi!
292. yzma. (válaszként erre: 291. - Mágnes78)
2009. márc. 29. 14:16
Igen, én is ezért aggódom, mert eddig tényleg úgy látszott, hogy gyengül, de most ... ma reggel már alvadt darab is volt ... :( Vagy ez is benne van a pakliban, hogy változik a vérzés erőssége?
291. Mágnes78 (válaszként erre: 289. - P64)
2009. márc. 29. 13:25
Most hó végén kellett mejönnie,azzal nincs semmi gond.Csak az tűnt fel hogy mióta feltette a doki a Mirenát közel 6 hónap alatt nem volt még ilyen hogy mennyiségre ennyi legyen.Eddig szinte mindig csak pecsételtem ha egy kicsit több volt akkor az egy nap alatt elmúlt!
2009. márc. 29. 12:26
Sziasztok!!!Már 1 éve mirenás vagyok,aminek nagyon örülök.Azért tetettem fel,mert olyan erősen véreztem minden hónapban,h már könyörögtem a dokimnál,h legegyszerübb lenne,ha kipakolna,mivel már nagy gyerekeim vannak és szülni nem akarok többet.Ő ajánlotta a spirált.Hát,az első félévben nagyon sokat vérezgettem,szinte nem volt nap , h nem lett volna valami.Elkeseredtem nagyon,le is akartam vetetni,de dokim még félév türelemre biztatott.Azóta szépen beállt.Szinte a mensis napokat átvészelem napi tisztaságbetéttel.Párommal a sex is nagyon jó.Amit talán a mirena rovására lehet írni,az utobbi időben felkaptam 5 kg plussz.(de talan sikerül ezt is hamarosan leadnom)
289. P64 (válaszként erre: 288. - Mágnes78)
2009. márc. 29. 10:29
És mikor kellett volna megjönnie?
288. Mágnes78 (válaszként erre: 283. - Yzma.)
2009. márc. 29. 10:21

Szia!

Nekem 2008.okt.03.-án tette fel a doki a Mirenát azóta kisebb nagyobb szünetekkel pecsételgetek. Viszont most nagy dilemmában vagyok mert megjött vagy mi már egy hete.Pecsételgetéssel kezdődött de pár nap után erősebb lett mint szokott eddig.Viszont 3-4 nap erősebb vérzés után elmúlni látszik! Nem tudom hogy ez most normális vagy megnézessem hogy nem -e elmozdult.

287. P64 (válaszként erre: 284. - Ikin)
2009. márc. 29. 09:48
Biztos, hogy ez okozza a problémát, nekem semmi bajon az "étvágyammal", sőt... Igaz, az én kapcsolatom csak egy éve tart.
286. P64 (válaszként erre: 283. - Yzma.)
2009. márc. 29. 09:46
Nekem is rövidebb a cikluson. Várjon mindenki, én azt tanácsolom, még igazodik az a szál. És változik még minden. Hónapról hónapra jobb lesz meglátod. Viszont ha nem, akkor ne várd ki a 6 hónapot, mert annyi a garancia. De ha alvadt vér nincs már megérte nem?
285. ikin
2009. márc. 28. 22:06
Hozzáteszem előtte 3-szor volt normál spirálom ott semmi gondom nem volt
284. ikin (válaszként erre: 275. - Korall33)
2009. márc. 28. 21:59
A libidónak lőttek, ha neked fontos akkor inkább ne. Nekem novemberben rakták fel, semmi bajom nincs már a vérzésem is elmúlt, de vele együtt a vágy, is és ez így nem jó. Lehet hogy levetetem még gondolkozok egy kicsit
283. yzma.
2009. márc. 28. 21:43
Sziasztok, kérdezni szeretnék: január közepétől van Mirenám, pecsételgettem azóta is. Viszont most a szokásos 28 helyett 21 napra jött meg és tök erős menzesz, már vagy ötödik napja. Igaz, most nincsenek nagy alvadt darabok, mint a Mirena előtt, de sok piros vér. A fonalakat próbáltam keresgélni, picit belenyúltam a méhszájba is és csak ott találtam meg, egyáltalán nem lóg ki, Ez így normális?
2009. márc. 28. 09:12

Sziasztok!


Köszi a válaszokat! Az orvosommal abban eggyeztünk meg 2-3 hónap múlva megpróbál egy másik tipusu norm. spirált, ha az sem válik be,akkor kipróbálom a Mirénát.Most azért vette le, mert legutóbb félidőben rendesen véreztem,nem csak pecsételő volt, azt mondta az nem jó, tegyünk próbát egy másik tipussal,de addig várjak meg 2-3 rendes mensest.Egyébként ezen a problémán kivűl semmi más nem volt vele.Annak idején még a 6 hetes vizsgálaton tette fel szülés után.

2009. márc. 27. 13:58
Még azt tenném hozzá az előzőekhez, hogy most cserekor csak alig 1 napig volt pár pötty, a hasam egyáltalán nem fájt.Úgy érzem magam, mintha semmi se történt volna. A felrakást se nevezném fájdalmasnak, inkább csak kellemetlen volt. Kb. 10 perc volt egész, és mindig mondta az orvos, hogy mit fog csinálni.Utána egy kis gyengeség, de mire hazaértem, már elmúlt.
2009. márc. 27. 13:37
Sziasztok!Nekem a héten tette fel az orvosom már a 2.Mirena-t, mert az elsőnek már "lejárt az ideje".Csakis jót tudok mondani róla, különben nem vágnék bele újból. Az elsőnél kb.5-6 hónapig volt nekem is pecsételő vérzésem és sokat görcsölt a hasam, de utána már sokkal több dolog szólt mellette, mint ellene. Százszor kényelmesebb, szinte észre sem vettem a nehéz napokat. Egy doboz tisztasági betét elég 3-4 hónapig. Senki se féljen tőle!
279. dublin (válaszként erre: 275. - Korall33)
2009. márc. 27. 09:20

Szia!

Én úgy vagyok ezzel,h mióta felrakta a doki,jobban kívánom és élvezem a sexet mint valaha.A cicim megnőtt,és a férjem szerint is jóirányba változtak a dolgok.A kellemetlen része,tényleg csak a pecsételés.Semmi görcs vagy fájdalom.Ugyan én még az elején járok,de eddig nem bántam meg,h felrakattam.

278. 1fb0dcbfc6 (válaszként erre: 275. - Korall33)
2009. márc. 27. 08:07
Szia!Rám jó hatással van,a fog.gátlóval én is úgy voltam,most magamon is meglepődtem:-)).
277. P64 (válaszként erre: 275. - Korall33)
2009. márc. 26. 21:22
Ezzel semmi gond! Nem vettem észre változást.
276. Mágnes78 (válaszként erre: 275. - Korall33)
2009. márc. 26. 21:12

Szia!

Miért pnt most vetetted le amikor 4 évig fent volt? Vagy nem végig volt ez a félidős pecsételés?

Nekem lassan 6 hónapja van fent a Mirena de még mindig pecsételgetek most per pillanat erősebb de már volt hogy majdnem két hétig nem volt semmi. Türelem kell hozzá azt mondta a doki!

2009. márc. 26. 18:46

Sziasztok!

Ma vette le a doki a normál spirálomat, mert félidőben szinte mindig pecsételtem,4 évig volt fent,ha ez nem lett volna nem vetetem le.Gondolkozom a Mirenan.Csak a hormonokkal fent tartásaim vannak.Amikor fogamzásgátlót szedtem a szexhez sem volt kedvem, csak attól tartok a Mirena is hasonló hatást váltana ki.Mirenasok ti hogy vagytok ezzel kiváncsi vagyok a véleményekre!

274. P64 (válaszként erre: 271. - Viki1978)
2009. márc. 25. 21:43
Örülök viki, hogy jobban vagy. :)
273. 1fb0dcbfc6 (válaszként erre: 272. - Rétirigó)
2009. márc. 25. 20:10
Szia!Nekem másfél hónapja van,a mensi 3. napján rakta fel a doki.Ma voltam vissza,a,helyén van ,azon aggódtam én is,mert alig volt egy kis barnás folyás 5 napig,tisztasági betét elég volt,de a doki is megnyugtatott,hogy normális.A felrakástól számított fél éven belül kell még egyszer visszamennem.
2009. márc. 25. 18:55

Sziasztok

Nekem kb másfél évig volt mirenám, és egyáltalán nem volt meg az első hónaptól a bajom. Az elmúlt amikor feltette a doki és onnan semmi.Levétel urán a 3. hónapban terhes maradtam, és gyönyörű kisfiam született 2008 decemberében. Most azt mondta a dokim, hogy bármikor felhelyezhető, nem kell hozzá, hogy éppen meg legyen a mensi. Nekem ez fura kicsit, mert amikor nincs meg elvileg zárt a méhszáj. Szóval lehet akkor kicsit fájdalmassabb , nem tudom. Az első nem fájt, csak kellemetlen volt mint mindenkinek, mert ugye megvolt. Ráadásul én mindkétszer császáros voltam, szóval ....! Van akinek mensi nélküli időben tették fel???Egyébként nekem nagyon jó volt, nem fájt, semmit nem éreztem. Max a tudat, hogy valami van bent, és időnként legszívesebben azonnal kirángattam volna. A levétel se fájt, kb 3 perc volt az egész.Kb egy rákszürés szarabb.Eleinte úgy voltam én is, mi van, ha bajt csinál, hogy nem jön meg soha. De azért jó is volt, hogy semmi nem volt. Ezért most újra fel fogjuk rakni áprilisban. Már meg van a receptem is.

2009. márc. 25. 12:40
SZiasztok! Nálam normalizálódni látszik a helyzet. 7. hete van fönt, a kemény 16 napos rosszullét óta nem jött meg, még pecsételő sem ennek 24 napja. Kiváncsi leszek mikor lesz a következő mensi, ha egyáltalán lesz és meddig fog tartani.
270. dublin (válaszként erre: 269. - 9461d5d8fe)
2009. márc. 23. 09:06
Nekem,20 nappal ezelőtt tették fel,eddig semmi extra.Az elején derékfájás és pecsételő vérzésem volt.A doki szerint 3 hónap alatt kiderül,h bírja e a szervezet.Én csak jót hallottam róla,és igazából ez volt amiért e mellett döntöttem.Olvass vissza néhány oldalt,és biztosan találsz választ a kérdésedre.
2009. márc. 21. 15:41
Érdekelne hogy kinek mi a tapasztalata ezzel a fogamzásgátlási eszközzel!!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook