Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Mirena hormontartalmú spirál tapasztalatok fórum

Mirena hormontartalmú spirál tapasztalatok (beszélgetős fórum)


2009. jan. 23. 15:07
nekem az öt év alatt semmi negativ véleményem nem volt a mirénával kapcsolatban ha nem szeretnék második babát még egyszer föl tetetném.már a vérzés elmaradása egy pozitiv dolog én nagyon élveztem hogy öt évig nem volt vérzésem.de szerintem minden igazi nő ezt vallja.nem is görcsöltem nem is véreztem ez tök jó volt. és egészségesnek érzem magam 100%-ig köszönhető nő dokimnak dr deáki jenőnek cegléden.köszi.
2009. jan. 23. 14:55
én már túl vagyok az öt éven és nagyon jó tapasztalataim vannak a mirénáról.már le is vették 01 22-én amitől nagyon féltem. de csak felfújtam az ügyet. nagyon kellemes csalódás volt a leszedéssel kapcsolatban. amúgy mindenkinek ajánlom a mirénát.
176. P64
2009. jan. 21. 14:58
Milyen kenőcsöt? Én 2 kg-ot hiztam, de szerintem ez az ünnepek miatt van! :)
175. wero (válaszként erre: 174. - P64)
2009. jan. 20. 22:39

Szia P64!


Most a kenőcsöt próbálom, jelzem mi lett az eredmény. Az orvos szerint, lehet, hopgy polipom van, ezért a folíamatos vérzés...

Súlytöbblet?


Üdv:


wero

174. P64 (válaszként erre: 173. - Wero)
2009. jan. 19. 16:27

Szia Wero!

Most próbáltam ki a Rutascorbint. Nekem ugyanez a problémám. Valamit segitett! :)

Vény nélkül kapható: 1000 Ft az 50 db. Napi egy-kettőt szedek vérezgetéstől függően. Írd meg a tapasztalatod!

Pusza: Piros

173. wero
2009. jan. 18. 22:18

Sziasztok!

Nekem július elejétől van fent a spirálom, de kezdek kétségbe esni... Azóta gyakorlatilag folyamatos a vérzésem, na jó, csak erős pecsételésnek nevezem, de akkor is! Alig van 5-6 nap szünet havonta, de az is teljesen kiszámíthatatlanul. Szomorú. Járok orvoshoz, aki türelemre int, és "kísérletezünk". Most talán majd jön a fagyasztás, és előtte női hormon tartalmú kenőcs. Én meg csak vérzek...

Ja, és van 5 kg-om azóta, amitől nem szabadulok, pedig sportolok, és tényleg keveset, egészségesen étkezem, mint előtte.

Hasonló tapasztalatok?

172. P64
2009. jan. 16. 07:23
Csajok! Már 4 hónapja van fenn, de még mindig össze-vissza vérezgetek. Pár nap szünet után több napi pecsételgetés, és 3 hetente mensi. :( Ugye nincs semmi baj?
171. torovali (válaszként erre: 170. - P64)
2009. jan. 9. 07:54
Köszönöm szépen!
170. P64 (válaszként erre: 169. - Torovali)
2009. jan. 8. 10:55
Nem kell várni, én megkérdeztem, a felrakástól él a védelem. Emiatt ne aggódj.
2009. jan. 8. 07:18
Sziasztok! Nekem 2 hónapja van Mirena spirálom. A felhelyezés elég fájdalmas volt, de nagyon rövid ideig tartott. Utána 2 hétig eléggé fájt a hasam, de aztán ez elmúlt. Vérzésem viszont első alkalommal is alig észlelhtő volt, azóta pedig egyáltalán semmi. Kicsit kétségeim vannak, nem vagyok e terhes. Nem mondták, hogy a gyógyszerről a Mirena-ra való áttérésnél kell e várni a szexuális élettel.
168. pzsi
2009. jan. 7. 15:05
Sziasztok, nekem másfél éve van Mirenám. Tökéletesen elégedett vagyok vele, vérzésem egyáltalán nincs, ez is tök jó. Mindenkinek csak ajánlani tudom, de az első két hetet valóban túl kell élni. :)
167. kriszti71 (válaszként erre: 166. - P64)
2009. jan. 7. 13:03
Szia,4-5 hónapig vérezgettem,de már az sem volt olyan mennyiségü mint elötte,Mirena nélkül.Utána pár hónapig pár pötty,összeségében egy évig tartott nekem,de én már közel három éve nem költöttem normál szárnyas betétre.Én is örülök hogy nekem bevált,nagyon sokat töprengtem a felrakatás elött,igaz az nem volt kellemes,söt fájt,utána egy hétig görcsöltem de ebböl is az elsö két nap volt a legerösebb.Nekem igy jó,sokkal elönyösebb mint gumival,vagy három havonta gyógyszerért szaladgálni.
166. P64 (válaszként erre: 165. - Kriszti71)
2009. jan. 6. 17:55

Emlékszel még, hogy meddig vérezgettél? Nekem augusztus óta szinte mindig van valami, már nagyon utálom, persze ez még mindig sokkal jobb, mint előtte a 6 napos vérfürdő!

Örülök, hogy van valakinek jó tapasztalata is. Egyébként én is csak ajánlani tudom mindenkinek, akinek nagyon erős a vérzése.

2009. jan. 6. 15:40
Nekem is jó tapasztalataim vannak a Mirenáról,most lessz márciusban 3 éve hogy fent van,és már teljesen elmúlt az igazi vérzésem.Onnan viszont tudom hogy nem vagyok terhes,mert rendszeresen ellenörzöm a szálat,járok félévente dokihoz,és havonta van két nap egy kis pecsételö,de böven elég tisztasági betét.Férjem még nem panaszkodott hogy érezné,és ha választani kéne,2 év múlva is felrakatnám magamnak,van két gyerköcöm szóval,csak ajánlani tudom,minden anyukának aki ilyet szeretne.
164. Enci1
2009. jan. 6. 12:45

Nekem november 4-én helyezték fel a MIRENÁT, utána volt egy elhúzódó 7-8 napig tartó, de nem erős vérzésem november 2-án. December elején a kontroll vizsgálaton az orvosom mindent rendben talált, még a korábban évekig meglévő cystám is eltűnt. Azóta semmiféle vérzésem nincs, a mellem kicsit érzékenyebb a szokásosnál.

Én ezen rövid idő távlatából nagyon jó véleménnyel vagyok róla.

163. Nyanya67 (válaszként erre: 115. - Ditti44)
2009. jan. 4. 00:59

Kedves Ditti!

Ha neten láttad a miréna leszedését, akkor idelinkelnéd? Nem akarom leszedni, csak kiváncsi vagyok.


Nekem másfél éve van Mirénám és eddig csak pozitív tapasztalataim vannak, remélem később is így marad.

Felrakás: nagyon rövid idő volt és csak egy nagyobb görcs 1 másodpercre és kész. Utána nem fájt semmim.

3-4 hónapig össze-vissza véreztem, de inkább csak pecsételgettem, semmi erősebb vérzés. Aztán majdnem rendszeresen, (de nekem rendszeres soha nem is volt) megjött, rövidebb ideig tartott és gyengébb volt, ahogy a nagykönyvben írva van. Mostanra meg szinte semmi. Először félelmeim voltak, hogy terhes vagyok, de az 1 éves kontroll vizsgálaton minden rendben volt. Sokat filóztam, hogy felrakassam, mert migrénes vagyok és olvastam, hogy a migrént felerősítheti. Szerencsére ez sem történt. Nekem olyan rövidre vágta a dokim a madzagot, hogy egyáltalán nem érzem még ellenőrizni sem tudom, de azt mondta nem gond. Nem is érzem hogy ott van.

Szoptatós anyukák: már korábban fel rakta volna a dokim, mint ahogy felrakattam, mert szerinte egyáltalán nem befolyásolja a szopit. Én a biztonság kedvéért megvártam, míg lányom 1 éves lesz. Addig még napi 3x aktívan szopizó lányom hírtelen nem kérte e cicit. úgy kellett ráerőltetni még 1 hétig, hogy ne durranjak szét. Napi 3 szopiból miréna felrakás után 0 lett, ezt egyértelműen a mirénának tudom be. Dokim szerint, csak extra érzékeny a lányom és ez nem jellemző, azért vigyázzatok.

Én nem bántam meg, hogy felrakattam. Fél évet töprengtem előtte.

Senkit nem beszélek se rá se le, mindennek lehetnek mellékhatásai, csak leírtam a tapasztalataimat.

2009. jan. 3. 17:15

Kedves Lányok!

Másfél hónapja használom a Minerát. Az első 3 hétben elég kellemetlen szagú pecsételő vérzésem volt, ami rendkívül zavart. Nem győztem tisztálkodni napjában többször is... De fő a türelem és láss csodát: minden problémám megszűnt. Örömöm azonban nem tartott sokáig... Karácsony estéjén már éreztem, hogy "dagadok", mígnem 28-án vasárnap este az ügyeleten kötöttünk ki a férjemmel, mert teljesen beödémásodtam. Akkor mindezt "ráfogtuk" arra a gyógyszerre, amit a teniszkönyökömre szedtem. Kaptam vízhajtót (életemben először) és a Nidol-t is abbahagytam. Tegnap óta viszont újra gyűlik bennem a víz. Még terhességeim alatt sem voltam ödémás, a gyógyszert is befejeztem, így kizárásos alapon csak a Mirena maradt. Ráadásul a fejem is fáj... Szeretném megtudni, hogy volt-e valakinek hasonló panasza, várható-e hogy elmúlik a vizesedés. Köszönöm segítségeteket,

üdv:

Andi

161. fabiannelivia (válaszként erre: 159. - Vörösmacska)
2009. jan. 3. 16:28

Szia!

Nekem most lesz 2 éve,hogy fent van a mirena.Most januárban kell mennem ellenőriztetni.

Én rosszat mondani nem tudok róla.Nekem nagyon be vált.És ami a legfontosabb,hogy a férjemet nem zavarja szeretkezéskor nem is érzi ezeket a szálakat.Szóval én csak ajánlani tudom.Igaz 2 éve mikor felrakták ez első fél évben szinte minden nap volt egy-két csepp vérzés.De aztán ez megszünt.Remélem most is mindent rendben fog találni a dokim.Ennyit tudok mondani róla.De ha még esetleg valami kérdésed van irj ha tudok segítek!

Üdv:Lívia

160. P64
2009. jan. 1. 18:24
Nálunk ezzel nincs gond, olyan rövit, hogy a multkor én alig találtam meg. :) Egyébként engem először bökött kicsit, de lehet, hogy késöbb megpuhul, vagy nem tudom, de már nem érzem.
2009. jan. 1. 13:58
Sziasztok!Én szeretnék egyet a közeljövőben,olvastam róla tőletek,de arról sehol nem kaptam információt,hogy a Mirena zsinórját érzik-e a férfiak szeretkezés közben.Arra lennék kíváncsi,hogy nem zavarja-e az együttlétet ez a zsiór.Kérlek benneteket,hogy írjátok meg tapasztalataitokat.
158. viki021 (válaszként erre: 157. - P64)
2008. dec. 30. 12:58
Nekem októberbe tette fel a dokim.Akkor kb.3 hétig folyamatosan volt valami kis vérezgetés,de azóta semmi.De lehet hogy ez még a szoptatás miatt van.De mondta is a doki hogy az elején előfordulhat ilyen.Ne aggódj,azért az orvosodra rákérdezhetsz.
157. P64
2008. dec. 30. 06:30
Csajok! Van valakinek jó tapaztalata is? Nekem nagyon erős volt a vérzésem, már dolgozni is alig tudtam. Azóta ez sokkal jobb, de most meg szinte egész hónapban vérezgetek, alig pár nap szünettel. Kb 3 nap "rendes", de valami szinte mindig van. Szeptember óta van fenn. Meddig lesz ez így?
156. csillag
2008. dec. 29. 20:01

Sziasztok!

Hát végül csak le le kellett venni a Mirenát. Egy másik dokihoz mentem el és ő azt mondta, hogy nincs értelme várni. A nőgyógyászom azt mondta, hogy legyek türeelemmel, majd elmulnak a bajok, esetleg megnéz megint, ha gondolom. Hát ezek után , nem gondoltam. 23-án altatásban vették le, mert nem volt meg a jelzőszál és persze egy gyógykaparást is csinált a doki. Még aznap délután haza is mehettem. Elkértem a hurkot, mit mondjak...elég brutális méretű. Egyébként azt mondta az orvos, hogy nem odavaló volt, nem az enyém. A szervezetem nem tudta kilökni valamiért, elkezdte bedolgozni, beszőtte szövetekkel, sejtekkel. Ezt le kellett venni.Eleinte még véreztem, görcsöltem kicsit, de már elmúlt és jól vagyok.

155. Bea1974
2008. dec. 22. 18:05

Sziasztok!Több ,mint 3 hónapja van fent a mirena,sajnos minden álmom szerte foszlott amikor közöltem az orvosommal,3 hónap után rosszabb a helyzetem,mint előtte,közölte velem,hogy műtét lesz.A mirena volt az utolsó kapaszkodóm,hogy lesz normális vérzésem,de ez sem segít a bajomon.A miómám az oka mindennek,ez miatt nem tudok kimenni az utcára sem.Remélem azért sokmindenkin segített a mirena,nem dobott ki 41000

ft-ot az ablakon.

154. csillag (válaszként erre: 96. - Ditti44)
2008. dec. 15. 20:48

Szia Ditty44 és Anna is!


Nekem is azért tette fel 8 hete az orvos a Mirenát, mert egy diónyi miómám volt. Bizony göcsöltem (előtte nem) és 4 hétig vérztem, hol erősen, hol gyengébben. Sokat pisilek azóta is és a szexuális együttlétek is fájnak néha. Az ellenőrzéskor a doki nem találta meg a jelzőszálat, csak az ultrahanggal látta meg, hogy a helyén van. A felhelyezés óta duplájára nőtt a myómám és egy ciszta is kialakult. Most nem igazán tudom, mi tévő legyek! Egy hónap múlva kell vissza mennem ellenőrzésre.

153. csillag
2008. dec. 15. 20:33
Sziasztok4 Nekem 8 hete helyezték fel a Mirenát, mert egy diónyi myómám volt (kb.5 éve még terhesség alatt is), annyi panaszom volt, hogy kissé rendszertelenebb lett a vérzésem. A felhelyezés után 4 hétig véreztem, hol jobban, hol kevésbé, majd egy hét szünet után ismét megjött. Közben gyakran fájt a hasam és úgy éreztem, hogy valami nyomja a hólyagomat. Visszamentem a dokihoz, aki közölte, hogy immár női ököl nagyságura nőtt a myóma és egy kis cisztám is lett. Most éppen várunk, egy hónap múlva kell újra visszamennem. Azon gondolkodom, hogy elmegyk egy másik dokihoz és le is vetetem ezt vackot! Szerintetek, ha visszaküldöm a gyártójának, megtérítik az árát?
152. Ritapam (válaszként erre: 136. - Viki021)
2008. dec. 6. 18:44

nekem 2 éve van fönn, jelzőszállal mindig is gond volt, pedig már nem is látható a doki szerint. Uh-ra küldött, ahol megbizonyosodtunk róla hogy tényleg ott van.. Bár a férjem anélkül is bizonyíthatná...

Mensi telejsen elmúlt, kb fél év múlva, de most 4 hónapja havi rendszerességgel vérezgetek, de a doki szerint nem baj...várok még kicsit, de lehet h elmegyek másik dokihoz..

151. Riol
2008. nov. 28. 20:28
Hello, nekem is most írt fel a nőgyógyászom mirenát, kicsit elkeseredtem az itt olvasottaktól. Körülebelül egy hét múlva kerül sor a felhelyezésre, de most elbizonytalanodtam. Az árát 40.000-45.000 körül említette az orvosom. Az áron kívül megriasztanak a mellékhatások is, nyugodságot vártam tőle ( nincs félelem a terhességtől, nincs vérzés ) a fájdalom se hiányzik. A pénzt se szeretném kidobni. Az erős vérzéstől nem lökődik ki? Görcsöm a szülés óta nem volt.
150. Lizi-7
2008. nov. 24. 11:25

Sziasztok !

31 éves vagyok, 2 gyermekem van és 2006 augusztusában helyezték fel a Mirenát nekem.

Kb. fél év alatt teljesen megszűnt a menstruációm, az arcomon és a vállamon gyulladt pattanások jelentek meg és nagyon gyakorivá vált a gyulladás a méhemben. Egy hete el kellett távolítani a Mirenát, mert medence és hashártya gyulladásom lett tőle. Nagyon erős hasi fájdalommal kerültem kórházba. Üdv mindenkinek.

149. Majabee (válaszként erre: 148. - Szepieszter)
2008. nov. 23. 16:02
Megtarthattam volna,de első reakciója a férjemnek kicsit kiakasztott.Igaz,én is megijjedtem-39 éves voltam egy 17 és 16 éves gyerkőcökkel-soha nem voltam "véletlenül"terhes.De ha ő másként reagál,talán nem az az első dolgom,hogy elrohanok dokihoz,és beszedek egy rakás gyógyszert,amitől nem ment el a bébi-nekem 2 hetes volt,mikor megtudtam,hogy van-aztán 6 hét következett iszonyatos rosszullétekkel,meg a lelki fájdalmakkal,mert akkor már nem akartam elvetetni.De nem mertem megtartani sem.A vizsgálatokon mindig azt hallgattam,hogy sokkal kisebb,mint kellene..stb.Aztán állítólag már nem élt vagy elhalt volna,ezt mondta a dokim az abortusz után.De magától a mirenától nem lett volna baja!!!!???A körzeti védőnő volt nekem a bizottság,ismerősöm volt,rossz élményem nincs vele.Csak annyi,hogy közel 30 eft volt az abortusz,mert nem szorultam rá semmiféle segélyre!!!De könyörgöm,bizonyítottan védekezetem!!Nem felelőtlenségből lettem terhes.Itt is látszik,milyen a magyar jog....ez van.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook