Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Mirena hormontartalmú spirál tapasztalatok fórum

Mirena hormontartalmú spirál tapasztalatok (beszélgetős fórum)


267. Mágnes78 (válaszként erre: 266. - Mágnes78)
2009. márc. 14. 14:04
Mirenát akartam írni!
266. Mágnes78 (válaszként erre: 265. - P64)
2009. márc. 14. 14:03

Állítólag pici volt a myomám.Azt mondta a doki hogy lehet hogy nem is myoma volt mert ha látnak egy göböt az még nem biztos hogy myoma de lehet hogy az volt és eltünt. Okt.3.-án tették fel a Nirenát és előtte lévő UH-on vette észre egy másik doki nem ez aki tegnap nézte.

Mindegy az a lényeg hogy nincs már!!!

És neked különben mekkora?

265. P64 (válaszként erre: 264. - Mágnes78)
2009. márc. 14. 06:36
Örülök, ha jobban vagy, mekkora volt a mióma, és mióta volt meg. Nekem is van sajna, de azt mondták nem kell műteni.
2009. márc. 13. 22:39

Sziasztok!

Ma voltam dokinál mert már nem bírtam hogy több mint 5 hónapja pecsételek.Meg állítólag van egy ici-pici myomám. És meglepődtem mert azt mondta a doki hogy nincs semmi féle myomám pedig hüvelyi UH-on nézett és az alaposabb.A spirálra meg azt mondta hogy minden rendben és nem érdemes levetettni mert már a nehezén túl vagyok és a garancia már nincs rá mert megszűnt ami régebben volt. Úgyhogy teli vagyok reményekkel főleg hogy 5.-napja nincs pecsételésem!!! :-)

263. P64 (válaszként erre: 261. - Aed6b3f9cd)
2009. márc. 12. 16:39
Szerintem is inkább ettől függhet akkor, meg az egyéni érzékenységtől. Nálam már javul a dolog. Hurrá!
262. Majabee
2009. márc. 12. 14:08
Hmmm,lehet van benne valami,met én az első napon tetettem föl.....lehet azért nem véreztem egyáltalán??Tényleg,még a pecsételés is kimaradt,aztán rendesen megjött,utána nem....persze,az másért volt:(((
2009. márc. 12. 13:41
Ma voltam dokinál, hogy feltetessem, de sajnos kifutottam az időből, mert szabin volt három napig.:( Most meg kell várni a köv. menszeszt, mert a méhnyálkahártyám 8 cm-es , ami vastag. Kérdeztem erről a pecsételésről, és azt mondta, hogy feltehetné most is, de akkor végig vérezgetném még a nyarat is, de ha a menszesz 5-6. napján teszi fel, akkor annyira vékony a ménnyálkahártya, hogy az a legideálisabb. Így megvárom a következő alkalmat! Úgy látszik nem mindegy, hogy mikor van feltéve. Mondta, hogy sokan esnek ebbe a hibába. Hát kiváncsi vagyok. Jó lett volna túl lenni rajta. Egyébként 40 éves vagyok, 92-ben és 97-ben szültem. Már jó régen volt:)))
260. Majabee
2009. márc. 11. 20:59

Azt hiszem én sem,nem érdekel hány éves vagyok,mégegyszer nem megyek neki egy ilyen brutális dolognak.

Szerintem nem lesz gond,főleg ha tényleg csak pecsételsz.Kell egy kis türelem,de megéri utána....az én ismerőseim közzül senki nem vetette le,mindenki szereti.Azért is vágtam bele én is:)))

259. Mágnes78 (válaszként erre: 258. - Majabee)
2009. márc. 11. 17:17

Ez számomra biztató jel! Akkor van esélyem hogy "normális" legyek. :-)

Sajnálom ami veled történt tudom milyen érzés,nekem a spiráll előtt volt sajnos és mégegyszer nem élném túl!

258. Majabee (válaszként erre: 257. - Mágnes78)
2009. márc. 11. 16:47
A barátnőmmel egyszerre tetettük föl és míg nekem semmi gondom nem volt ezen a téren vele,ő kb.fél évig pecsételgetett.Azóta viszont meg sem jött neki.Én is szerettem volna,de nekem nem jött össze........
2009. márc. 11. 16:38

Na már csak az kéne hogy terhes maradjak mellette!

Nem elég hogy 5.-dik hónapja pecsételgetek /mióta feltették/! Habár most hogy el ne kiabáljam 3.-dik napja nincs semmi. :-)

256. Majabee (válaszként erre: 255. - Erika25)
2009. márc. 11. 16:37
Az uhg-n-7hetes volt akkor-láttak valamit a méhnyaknál,de nem lehetett beazonosítani.A gyereket nem mertem megtartani,mert mi van,ha mégis bent van az az izé.Elég sok horrort lehet így is hallani.Viszont utána sem találták,pedig azt elvileg vissza kellett volna küldeni.Igazából már mindegy,mert egy éve történt és ha akkor így döntöttem,akkor ez van.Csak azért írtam le,hogy figyeljetek a jelzőszálra,mert az azért jelez valamit........
255. Erika25 (válaszként erre: 254. - Majabee)
2009. márc. 11. 12:01

Ez már tényleg furi... Mert ha máshol nem is, abortusz közben találkozniuk kellett volna vele. Merthogy olyankor körbekaparják a méh falát, ott -elvileg- nem maradhatott semmi. De mondjuk az is furcsa lenne, ha menet közben elhagytad volna valahol, mert ilyet sem hallottam még... :O

Sztem ne félj attól, hogy mégis benned maradt valahol, mert azt tuti éreznéd. Ha nem a méhben van -márpedig ott nincs- akkor lehetne még a petevezetékekben vagy a petefészkekben, de ha ott lenne, akkor produkálnia kellene valami tünetet... Gondolom én... Mert azért annyira nem pici, hogy ott észrevétlenül meghúzódjon.

Bízzunk benne, hogy valahol, valamikor eltávozott.

254. Majabee (válaszként erre: 251. - Erika25)
2009. márc. 11. 11:06
Nem mellette,mert azóta sem tudom hol van az a kütyü.......se az ultrahangon-azon ugye nehéz is lenne,mert nem fém-se az abortusz közben nem találták.Csak attól félek,nehogy valahol mégis bennem legyen beágyazódva.
253. dublin
2009. márc. 11. 08:46

Fél év?! Addig kinyúlok az tuti!Három hónapot kért a doki, hogy addig biztos beáll,az is elég lenne.Minden nap egy új kihívás.Ha tisztasági betéttel inulok reggel,akkor cserélnem kell, mert nem pecsételős, hanem rendes mensi.Ebből okulva már meg sem próbálok másnap tisztaságit berakni.És olyankor semmi!!!Egy nap így,egynap úgy.

Ti hogy bírtátok?

252. P64 (válaszként erre: 249. - Dublin)
2009. márc. 11. 08:23

Szerintem se agyalj rajta sokat. Ha nem nagy a vész, bird ki azt a fél évet, addigra beáll. Egyébként én sokszor azt érzem, hogy szúr, gondolom keresi még a helyét.

Lett valaki még terhes mellette? Ezt már nagyon nem szeretném!

251. Erika25 (válaszként erre: 248. - Majabee)
2009. márc. 10. 22:55
Még nem is hallottam ilyet, hogy valaki terhes lett volna mellette. De hát sajnos úgy látszik, van ilyen is. Sajnálom, hogy így jártál.
250. Erika25 (válaszként erre: 249. - Dublin)
2009. márc. 10. 22:51
Nem kell elbizonytalanodnod, mert akármit olvasol, abból egyáltalán nem tudod leszűrni, hogy rád hogyan fog hatni a spirál. Reméljük a legjobbakat! :)
249. dublin (válaszként erre: 247. - Erika25)
2009. márc. 10. 19:45
Remélem nem fogok így járni.Nagy reményekkel vetettem bele magam ebbe a "vállalkozásba".Jó lenne, ha beválna, mert nem szeretnék több gyereket szülni.Dokim szerint nagyon jó,és szinte mindenkinek beválik,nem akarok kilógni a sorból.Ahogy egyre többet utána nézek, egyre jobban elbizonytalanodom.A párom szerint,ha már túl vagyok rajta, ne gondolkozzam azon jól döntöttem-e.Lehet, hogy igaza van?!
248. Majabee
2009. márc. 10. 13:58
Az igaz,hogy én sem görcsöltem és vérezgettem-most vagyok 40-de terhes lettem......ezt már leírtam itt pár oldallal előbb.Az árát 3 hónap műlva sem kaptam vissza teljesen!!!!Mármint addig volt fönt,utána nem tudom hová lett:(((20e pár száz forintot kaptam visza,pedig én is úgy tudta,hogy egy év a garancia.Ezt a dokim is mondta és a gyógyszertárban is mondták.Én egyébként szerettem volna,de a lelki oldalát soha nem tudják megfizetni,legalábbis én nagyon rosszul viseltem az abortuszt......
247. Erika25 (válaszként erre: 245. - Dublin)
2009. márc. 10. 13:16
Hallottam már ilyet, lehet pont ezen a fórumon írta valaki, hogy addig fájt a dereka míg le nem vette a spirált és után megszűnt. Szóval elvileg okozhat derékfájást, de akkor sztem nem jó helyen van.
246. Erika25 (válaszként erre: 244. - Viki1978)
2009. márc. 10. 13:14
lehet benne valami... Én is 40 felett vagyok és 10 éve szültem utoljára. Habár az első spirálfeltevés az szülés után 4 évvel volt valahogy. És akkor még 401 alatt voltam. :) És akkor sem volt semmi problémám vele. Vlszínű összetett a dolog. Többféle tényező is szerepet játszhat abban, hogy ki hogy viseli.
245. dublin
2009. márc. 10. 12:01
Nekem egy hete rakta fel a doki, de azóta folyton fáj a derekam,és a hasam olyan mintha belülről ráncigálna valaki.Minden nap vérzek egy kicsit, de nem vészes.Remélem nem húzódik el nagyon ez a "beszokás".37 éves vagyok, utoljára 7 éve szültem.Szerintem inkább az egyén szervezete befojásolja a tüneteket, nem az, hogy ki hány éves, vagy mikor szült legutóbb.
2009. márc. 10. 11:13
nekem is azt mondta az orvos, hogy ha 6 hónapon belül le kell venni akkor az ár felét tériti vissza a gyártó. De viszont most hallottam valamit ami lehet hogy megmagyarázza ki miért görcsöl és ki nem igaz nem tudom itt ki hány éves és mikor szült. De állitólag aki közel van vagy elmúlt 40 éves és/vagy régebben szült 4-5 éve bagy még több azoknak a szervezete readál rá úgy, hogy nem görcsöl és nem vérzik annyira, sőt szinte nem is véreznek. Akik 1-2 éve szűltek állitólag a hormonok még "nem rendeződtek" és ezért lehet ez, hogy ennyire rosszul vagyunk. Nekem a közeli ismerősei között van 40 feletti és velem egyidőben szűűlt, a 40-esnek kutya baja a másik lány ugyanúgy szenved mint én. De ez is lehet kacsa.....
243. Erika25 (válaszként erre: 238. - P64)
2009. márc. 10. 09:51

Nekem azt mondta a dokim, hogy a teljes árat visszakapnám, ha úgy alakulna...

Érdekes ez, hogy ennyiféleképpen reagálunk rá... Nekem soha nem görcsölt a hasam egy percig sem. Sem az elsőnél, sem most a másodiknál. Vérzés is alig van. Lehet, hogy a felhelyezés is számít?! Hogy hová sikeredik? Nem tom...

242. Mágnes78 (válaszként erre: 241. - P64)
2009. márc. 8. 23:00
Köszi a bíztató szavakat. Akkor ezek szerint elég gyakori hogy ilyen sokára áll be. Némi esélyem akkor még lehet. :-)
241. P64 (válaszként erre: 239. - Mágnes78)
2009. márc. 8. 10:12
Igen, augusztus végén tették fel, és csak ez a második hónap (Lekopogom!), hogy a mensik között nem vérezgetek. Nem volt erős, de szinte mindig volt valami. Jegyzem a naptárba, figyelem, hogy kevesebb-e a vérzéses napok száma: a januári 11-ről februárban 8-ra csökkent. Kitartás!
2009. márc. 7. 23:09
Sziasztok! Már jártam itt, a 22. hozzászólásban. Ha tudok segíteni, bátran kérdezzetek. Nekem közel 1 éve van Mirenám és bevált. Elég nehezen indult, mert kb. két hónapig véreztem és görcsöltem is nagyon, de mára minden rendeződött. Néha vannak pici görcsök, meg pecsételő vérzés, de egy óra múlva már semmi. Csak ajánlani tudom, pedig az elején nagyon bevoltam rezelve. Kitartás mindenkinek!
2009. márc. 7. 12:24

Sziasztok!

Nekem már 5 hónapja van fent a Mirena spirál de kezdem elveszíteni a türelmem. Már kipróbáltam kétféle vérzéscsillapítót meg az Ergam cseppet is de hiába. Most legutóljára a Duphaston tablettát kaptam hogy majd az beállítja de ahogy elfogyott rá egy hétre újból kezdődött.Egy napot van,egy napot nincs és ez ismétlődik. Mellesleg van egy pici myomám és nem tudom hogy most ez melyiktől lehet. Próbálok türelmes lenni de már egyre nehezebb. Van valaki akinek ennyi ideig tartott?

238. P64 (válaszként erre: 235. - Aed6b3f9cd)
2009. márc. 6. 16:05
Csak a felét kapod vissza! Azt hiszem fél év a garancia. Tovább ne húzza, akinek nem válik be.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook