Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Mirena hormontartalmú spirál tapasztalatok fórum

Mirena hormontartalmú spirál tapasztalatok (beszélgetős fórum)


208. madarasfa (válaszként erre: 206. - Viki1978)
2009. febr. 25. 17:15
Hát attól tartok, én is így járnék, mint Te... A Nuvaringtől is vérzek, pedig "ritkán" fordul az ilyesmi csak elő, hát ez van. Ezért döntöttem a spirál mellett, mert ha már amúgy is vérezgetek, legalább ne kelljen le-fölraknom három hetente ezt a gyűrűt magamnak. Azért drukkolok, hogy javuljon a helyzeted, mert a sok jó, amit hallunk a Mirena-ról, viszont a használata mellett szól. Az én dokim is aszonta, hogy a Mirena-tól állandóan "nyafognak" a nők, és hogy akár 6-8 hónapig is eltarthat, míg elfogadja a szervezet, utána viszont imádják. Hát csak ember legyen a talpán,aki kibírja a türelmi időt. Mondjuk azt nem is tudom, hogy hogy lehet az ilyen vérezgetős türelmi időben "huncutkodni", meg hogy egyáltalán lehet-e.
2009. febr. 25. 15:38
ug-gal= ultrahanggal bocsi csak siettem:)
206. Viki1978 (válaszként erre: 204. - Madarasfa)
2009. febr. 25. 15:30

szia

pénteken voltam nála, megnézte ug-gal a helyén van semmi rendelleneset nem lát. De azt mondta, hogy 3 hónap türelmet kér addig elméletileg rááll a szervezet. Kinek hamarabb kinek később. De azt is megbeszéltük, ha nem javul a helyzet akkor visszamegyek és kitalálunk valammit. Szerintem ez az lesz, hogy leveszi. Bár azt is mondta, hogy eddig még senkinek nem vett le Mirenat. Mindenki inkább azzal ment vissza hogy nincs mensije. Ezek szerint én vagyok a kakukk tojás.

205. 52fd553855 (válaszként erre: 203. - Viki1978)
2009. febr. 25. 15:29
Szia.Biztos hogy normális ez az egész?Nekem a Mirenát azért rakták fel,mert másfél évig véreztem és 3 műtét sem hozott rendbe.Azóta (igaz kisebb problémákkal de)müködik.Úgy tudom az alvadt vér tisztulást jelent,a piros vér viszont élő vér és az a rosszabb.Ha nagyon görcsölsz tegyél a hasadra melegvizes palackot,vagy melegitsd valamivel.Nekem ez segített.Kitartás!
204. madarasfa (válaszként erre: 203. - Viki1978)
2009. febr. 25. 14:53
A dokid mit mondott erre?
2009. febr. 25. 13:59

Sziasztok

Ismét jelentkezen, de semmi változás nincs. A vérzésem a legrosszabb mensis napnál is rosszabb. Ma 11. napja tart görcsökkel hatalmas alvadt darabokkal. Van valaki aki ennyi ideig és igy vérzett Mirena mellett? Kezdek elgondolkodni a levetetésén.

202. dublin (válaszként erre: 201. - P64)
2009. febr. 25. 11:11
A főorvos nekem is éppen ezeketmondta, ezért választottam inkább ezt. De ahogy olvasom,tényleg szinte mindenki elégedett vele.
201. P64 (válaszként erre: 195. - Madarasfa)
2009. febr. 25. 10:32
Én úgy tudom, hogy a Mirena éppen egy gyógyspirál. És amig a normál spiráltól erősödhet a vérzés, itt éppen az a jó, hogy alig van mensi. Mivel nem vastagszik meg a nyálkahártya a méhben, igy nincs hova beágyazódnia a petesejtnek, és ezért kevesebb a mensi is. Ha van rá pénzed, válaszd ezt! Üdv: Piros
200. madarasfa (válaszként erre: 199. - Dublin)
2009. febr. 25. 10:07
Igen, azt gondolom, úgyis kiderül néhány hónap alatt, hogy bírom-e a spirált, és ennyi idő alatt nem okozhat nagy bajt se. Ha meg beválik, akkor meg örülünk és kész. :o) Már meg is rendeltem a patikában a Multiloadot. Majd mesélek.
199. dublin (válaszként erre: 196. - Madarasfa)
2009. febr. 25. 08:10
Nemhiszem, hogy van értelme ilyesmin gondolkodni.Most nem akarsz ujra gyermeket vállalni, akkor viszont megoldásra van szükséged.Ha félsz a beágyazódástól vagy egyéb szövődménytől,sose fogsz döntést hozni. Egy ami tuti biztos, ha a cél előtt a párod kiszáll!Ez a megoldás nem okozhat bajt, csak éppen nem élvezhető a sex. Mindíg ott jár az ember agya,"nehogy elszúrjuk!".Egyébként bármi bajt észlesz, egyből orvoshoz mész.Nemigaz?Ne rágódj rajta, hogy mi van ha...?.Biztosan jól fogsz dönteni.Ha később kiderül, hogy mégsem, egyvalakire biztosan számíthatsz! AZ ORVOSODRA!!!
2009. febr. 25. 07:47
Ja, rosszul írtam, nem is Overload, hanem Multiload... :o) Valakinek van egyébként ezzel a Multiloaddal kapcsolatos tapasztalata?
197. madarasfa (válaszként erre: 193. - Dublin)
2009. febr. 25. 07:36
Kíváncsian várom a fejleményeket! Majd én is beszámolok! :o)Drukkolok, hogy Neked beváljon a Mirena!
2009. febr. 25. 07:35
A másik aggályom pont azzal kapcsolatot, hogy így beleavatkozni a testbe, a méhbe, vajon lehet-e büntetlenül? Úgy értem, mi van, ha a spirál (mindegy melyik) beágyazódik, benő, olyan gyulladást okoz, amitől majd esetleg meddő lehetek... Áááh, francba. Majd meglátjuk. Köszönöm a választ Csalódott 3! :o)
195. madarasfa (válaszként erre: 193. - Dublin)
2009. febr. 25. 07:33
Köszönöm a választ! :o) Még mindig nem hoztam végleges döntést, de szerintem úgy lesz, hogy kipróbálom az Overload-ot, aztán meglátjuk. Ennél nem lehet rosszabb a helyzet, mint most, a Nuvaringtől: folyamatosan vérzek már több, mint egy hete, előtte is barnás pecsételés volt... Aztán, ha nem válik be, még mindig kipróbálhatom a Mirenát - bár nem hiszem, hogy ha a sima spirált nem bírom esetleg, akkor majd a hormonost fogom... Valahogy nem bírom elképzelni, hogy egy kis bizbaszt betesznek az emberbe, és akkor majd attól nem eshet teherbe. (Hozzáteszem én az a fajta vagyok, akire csak ráköszön a férje, és már terhes lesz... :o)) Szóval kicsit félek attól, hogy ezt a kis "spirál" akadályt az én szerveztem egyszerűen kijátssza, és akkor megint egy terhesség, amit nem szeretnék még most, majd jó néhány év múlva csak.
194. f0769fe793 (válaszként erre: 192. - Madarasfa)
2009. febr. 25. 07:20
Nekem Mirena van közel 9 éve.Semmi bajom vele,sőt azok a rettegett piros napos "ünnepek" is teljesen eltűntek.Én csak ajánlani tudom mindenkinek! :)
193. dublin (válaszként erre: 192. - Madarasfa)
2009. febr. 24. 21:01

Sziasztok!Kedves Madarasfa!

Megértem aggódásod a Mirenával kapcsolatban.

Én hasonló cipőben jártam annyi különbséggel, hogy nekem pont a dokim ajánlotta.Mondta nézzek szét a neten, tuti, hogy csupa jót fogok olvasni, mert orvosi statisztika szerint 95%-ban tünetmentes.Ő maga már közel kilenszáz ilyet helyezett fel,de minden esetben pozitív visszajelzést kapott.Három gyermekem van(mind lány!)37 éves vagyok, a gyógyszert nem birom az Overload spiráltól két hetente véreztem.Állandóan attól rettegtem, hogy valami nincs rendben. Végül úgy döntöttem, hogy erre nincs szükségem.Nekem ennyi előnyöm volt Veled szemben a döntés meghozatalánál.Kedden este megyek a dokihoz,és remélem én is azok közé fogok tartozni, akik meg vannak elégedve a Mirena-val.Majd beszámolok. Igaz Te addigra túl leszel a döntéshozatalon,és az orvoson is.Remélem tapasztalataimmal tudtam valamit segíteni.

2009. febr. 24. 18:14
Sziasztok! Végigolvastam az összes hozzászólást, éjjel-nappal bújom a netet, mert jövő hét hétfőig el kéne döntenem, hogy mit csináljak: Mirena-t rakassak fel, Overload spirált, vagy tablettát szedjek... Teljesen össze vagyok zavarodva. Én a Mirena felé hajlok, de a dokim megpróbál lebeszélni róla. Viszont a sógornőmnek nagyon bevált. Két gyerekem van, 32 éves vagyok. Egyébként három hete fent van a Nuvaring, és szinte folyamatosan vérezgetek tőle is... Nem tudom, mi legyen... Na mindegy, jó volt kiönteni a szívem, majd jelentkezem, hogy döntöttem, és mik a tapasztalataim... :o)
191. P64
2009. febr. 23. 07:20

Hello!

Nekem augusztus végén rakták fel, és most jutottam el odáig, hogy a két mensi között (lekopogom) egy nap volt kis pecsételés, gondolom az ovuláció napján. Jegyzem a naptárba, most 1 nap pecsételés, ha6 nap mensi, két nap még valami. Itt járok. De a mensi nem erős, egy-két betét elég.

Ha igy marad már ezzel is elégedett lennék. De remélem, hogy még jobb lesz. :) Türelem Viki, ha nem túl fájdalmas, és bent minden rendben van, akkor várj még!

2009. febr. 22. 18:38
Lehet hogy a hormonok okozzák.Úgye folyamatosan kapja a szervezetted igy kell hogy megszokja.Szorítok hogy minden rendben legyen,hiszen ismerek olyan nőt akinek 5 éven át nem volt mensije és nagyon meg volt elégedve vele.
2009. febr. 22. 18:22

SZiasztok

Pénteken megjártam az orvost. A spirál a helyén van a méhemből vérzek ennyire ami nem normális de amig másnál a vérzés elmaradását nálam ezt okozza. Azt mondta a doki, hogy 3 hónap múlva nagyon fogom szeretni, addig meg türelmet kért. Kaptam Ergam cseppet meg vérzéscsillapitó gyógyszert de talán még rosszabb a helyzet de az biztos, hogy nem javult. Megpróbálom kivárni a 3 hónapot, ha addig nem normalizálódik az állapot, akkor levetetem. Szerinte lassan alábbhagy a vérzés max pecsételés lesz. Na ez az amire kiváncsi vagyok mikor jön el. Ha esetleg láz vagy erősebb görcseim lesznek akkor vissza kell mennem és újra tárgyaljuk a dolgot.

188. 52fd553855 (válaszként erre: 184. - Viki1978)
2009. febr. 20. 20:18
Várom az eredményt és addig is nyugi.Mindenképp ird meg mit mondott az orvos.Jó pihenést.
2009. febr. 20. 20:06

Sziasztok!

Mint írtam,hónap elején volt a mióma embolizációm, tizedike körül kellett volna megjönnie, de azóta se semmi.

Végre élvezhetem én is ezt az előnyét a Mirenának.

186. P64
2009. febr. 20. 17:07
Ja, nem is kiesni szokot, inkább bent "keveredik" el.
185. P64
2009. febr. 20. 17:06
Jól van, majd írd meg, hogy mi volt? Remélem, hogy minden rendben... :)
184. Viki1978 (válaszként erre: 182. - 52fd553855)
2009. febr. 20. 15:26

Szia

Elméletileg ki nem "esett" azt észrevettem volna, de a jelzőszálat csak az első két nap éreztem felrakás után azóta nem. Abba biztam, hogy ügyi vot az orvos. és sikerült úgy levágnia, hogy ne okozzon gondot. Azt olvastam, hogy csak mensi ideje alatt lehet érezni, de én annyira vérzek, hogy most nem tapogattam ki. Asszem felhivom az orvosomat, mert ma este indulnánk vidékre, de nem vagyok nyugodt.

Köszi a tanácsokat!

183. P64
2009. febr. 20. 14:40
A görcs, és az erős vérzés, biztos, hogy nem jó jel. Azért ellenőrizd, hogy a biztonsági szál megvan-e, és ha nem múlik, menj orvoshoz!
182. 52fd553855 (válaszként erre: 181. - Viki1978)
2009. febr. 20. 14:38
Szia.Mindenképp menj orvoshoz,mert lehet,hogy már nincs fenn a spirál.Még elvileg van rá garancia,bár ebben az esetben nem tudom érvényes-e.Kérdezzd meg az orvost!!!
2009. febr. 20. 13:26

Sziasztok!

Nekem is Mirena spirálom van február 6-án rakték fel, nem fájt a felhelyezés, utánna volt 1 napig pecsételés majd semmi egészen 16-ig. Most viszont 5 napja görcsök és erős vérzésem van. Nem tudom, hogy ez normális dolog, vagy a hétvégi termál viz és esetleg a teljes masszázs az oka, de már kezd aggasztani a dolog. Gyógyszert nem szedhetek, mivel 2007 decemberébe szülés után volt egy tüdőemboliám. Ha esetleg valakinek van valami tanácsa szivesen fogadom.

180. 52fd553855 (válaszként erre: 173. - Wero)
2009. febr. 19. 17:33
Szia.Nekem lassan 2 éve van fenn,de csak az első 3-4 hónapban nem véreztem.Azóta pecsételő vérzésem van minden szeretkezés után pár napig.A mensim is havonta megjön,de nem erősen(elég a tisztasági betét).Nem tudok hízni,agresszivabb lettem és türelmetlen (főleg a gyermekeimmel)!Talán a hormonok miatt!?Az orvos türelmet kér.De meddig??
179. nyuszifülecske (válaszként erre: 155. - Bea1974)
2009. febr. 8. 12:54

Sziasztok!

Nekem 2 éve van Mirenám, a gondokat nem a Mirena okozta, hanem a 2 miómám. Nagyon erős vérzés, nagy vérdarabokkal. A nőgyógyász a méhemet akarta kiveteni, hogy megoldódjanak a bajok.

Annyira elkeseredtem, mindent elolvastam a neten, akkor találtam a mióma embolizációra.

dr.Harmat Zoltán és dr.Rostás Tamás végzi Pécsett.

Két, ha lehet ilyet mondani férfiakra, tündéri orvosok, szuper csapattal körülvéve.

Egy hete volt az embolizációm, úgy, hogy a Mirena is a helyén maradhatott.

[link] Itt nézzetek szét, bátran ajánlom mindenkinek.

Főoldal-Betegtájékoztatók-A betegek írják rólunk

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook