Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Mirena hormontartalmú spirál tapasztalatok fórum

Mirena hormontartalmú spirál tapasztalatok (beszélgetős fórum)


2956. Szeszipuszi (válaszként erre: 2947. - Márti1129)
2010. nov. 18. 08:31
Szia Márti! Nekem október 1-én rakták fel a mirenát. Előtte háromhetente, nagyon erősen véreztem már. A háromhetes ciklus úgy néz ki, megmaradt. De a vérzés szinte elmúlt. 2-3 napig van annyi, hogy napi 2 mini tampon elég. De maszatolás 10-12 napig. Gyakorlatilag alig van teljesen tiszta napom. Egyelőre. De nekem nagy dolog, hogy nem kell tartanom a hirtelen elöntő vértől, nem görcsölök, semmi panaszom nincs. Remélem, ez egyre csak javulni fog! A maszatolás annyira minimális, hogy megfelelő higiénia mellett az intim pillanatokat sem zavarja.
2955. 099c0bed40 (válaszként erre: 2952. - Márti1129)
2010. nov. 18. 08:02

Szia Márti!


A Depo provera inj. leggyakoribb és legkellemetlenebb mellékhatása a vérzészavar, ami enyhe barnázgatástól a nagyon intenzív és hosszan tartó vérzésig széles skálán mozog.

Tökéletesen egyéni dolog, hogy kinél mi és milyen erősséggel jelentkezik, és sajnos csak a beadás után derül ki hogy az illetőnél okoz-e mellékhatást vagy nem.

Gyakori panasz még a súlynövekedés, fáradékonyság, pattanások, zsírosodó haj, mellfájdalom( érzékenység) , libidóvesztés, petefészek-fájdalmak ( ciszták)---- nem sorolom tovább, mert még a végén elszalad innen mindenki, nem beszélve arról hogy ez nem is az a topik, hanem a Mirenás.

Egy biztos: a tablettát azért célszerűbb választani, mert ha nem hat (vagy panaszod van tőle), azonnal abba lehet hagyni vagy éppenséggel emelni lehet a napi adagon, esetleg másra váltani, míg mindez a Provera injekció beadása után már nem lehetséges.

2010. nov. 18. 06:47

Sziasztok!

Voszi! Nem zúdítottál rám semmit nyugi, megértelek 100%-ban.Nekem az elmúlt 2 hétben állandó sírógörcseim lettek váratlanul és minden előzmény nélkül. Annyira el vagyok már keseredve, hogy aludni sem tudok, de dolgozni sem, szóval értelek teljes mértékig.

Nem tudom mi a megoldás ezekre a brutál vérzésekre, az alvadék nyilván a megvastagodott nyálkahártya miatt van.A kaparással nem tudom hogy megoldódik-e a probléma, lehet hogy átmenetileg igen, van akinek jót tesz, de tudok olyat akinek nem csinált semmi változást.


Szerintem ez a mirena ügy nagyon bekavar, a spirál mint eszköz önmagában vérzésre hajlamosít, a hormonoktól meg ki tudja mi minden bajunk lesz.


Ma megyek konzultálni az okos dokimmal, ebben megbízom. Nem tudom mit tud velem kezdeni, mert mostmár agyon vagyok gyógyszerezve is, és fogalmam sincs mit tud még kitalálni. Én már úgy kivagyok, hogy nem merek utcára menni, fóbiás és depressziós lettem.

Már a kaparást is bevállalom ha kell, de nem hiszem, hogy megoldás lenne.

Anyukám azt mondja, hogy ő is egy évtizedik kínlódott ezekkel a vérzésekkel, végül egy hormontabletta oldotta meg a problémáját, és évekig szedte. Utána már nem menstruált.


Én sem látom az alagút végét! Úgy gondolom hogy a mirena nem használt, csak ártott. Több szenvedés és kínlódás volt vele mint előtte.Szerencsések akiknek bejön.


Voszi! Légyszi nyugodtan írjál folyamatosan hogy mi van veled! Ha akarsz privátban is, biztos hogy válaszolok Neked. Rám zúdíthatod nyugodtan az elkeseredésedet, mert hasonló cipőben járunk, és nekem sincs se éjjelem, se nappalom.


Mindenkinek kössz a válaszokat, örülök, hogy együtt éreztek velem, nem érzem magam annyira magányosnak a gondjaimmal.


Pusszz

2953. voszi (válaszként erre: 2948. - E12a6df509)
2010. nov. 17. 22:45

Mamanyúl!


Igen én a provera tabletta mellett is véreztem, utána abbahagytam, akkor is véreztem, de nem úgy , hogy ömlött.


Egyébként ma sem volt jobb, ugyanúgy meg volt az a nagy véralvadék távozás, sőt még több,mint az eddigi napokon, de ez úgy,hoyg nincs semmi méhösszehúzódás, vagy fájdalom, csak úgy kijön belőlem.Felhívtam a dokimat, mert nagyon be vagyok szarva, de azt mondta ezt a hetet még várjam ki, szedjem a fogigátlót, mert most nagyon bele lett piszkálva a hormonrendszerembe.


Hát nem tudom, de ez a mai durva volt, de végül is nem érzem rosszul magam, ha nagyon sok lenne a vérveszteség, csak lenne valami jele.

Nem tudom már miben bízzak,azt hittem , ha leeszik a mirenát megoldódik minden, erre most még rosszabb.Nem tudom van e még esély,hogy beáll a dolog a tablettától, arról meg nem is kérdeztem, mi a következő lépés, ha nem marad abba, gondolom a kaparás.


Bocsi, hogy így rátok zúdítottam , de el vagyok keseredve, nem látom az alagút végét.

Nem tudom, hogy ha nem lett volna mirenam, akkor is ez lenne, vagy azzal függ össze, de azért van rá esély, hogy köze van hozzá.


Ha valaki tud valami biztatót írni,akkor írjon, illetve, ha valakinek van arra nézve ötlete, hoyg ezek az alvadék ömlések,miért csak esténként vannak?


Puszi


Voszi

2952. márti1129 (válaszként erre: 2950. - 099c0bed40)
2010. nov. 17. 21:17

Kedves Eszter!

Köszi a válaszod. Remélem nem talál semmit a doki, de bízom benne, hogy ad vmi "csodaszert", amitől helyre áll a rend.

Azt szeretném kérdezni, hogy a Depot injekciónak, amiről írtál, milyen hatása van.Azt látom, hogy elég nagy "lórugás" adag progeszteron van benne. Ez mit okozhat(melléhatásokra gondolok)?

Előre is köszönöm a segítséged:Márti

2951. 099c0bed40 (válaszként erre: 2948. - E12a6df509)
2010. nov. 17. 20:09

Nagyon sajnálom hogy így jártál---a Provera egy nap alatt még nem hathat ennyire intenzíven, mástól lehet ennyire erős a vérzésed, mindenesetre borzasztó kellemetlen és idegileg kikészíti az embert, volt benne részem, tudom hogy milyen. :(

Remélem ha eltávolítják holnap a Mirenádat, jobban leszel, majd írjál, nagyon szurkolok hogy mihamarabb legyen vége a vérzéses kálváriádnak.

2950. 099c0bed40 (válaszként erre: 2947. - Márti1129)
2010. nov. 17. 20:04

Szia Márti, igen, normális hogy ennyi ideig tartson, sokan pont emiatt ábrándulnak ki belőle.

Nem erős a vérzés, csak éppen két hétig tart és nagyon zavaró....


Szerintem a Doki meg fog nézni Uh-gal, és ha a nyh nem vastag meg az eszköz is helyén van, akkor vagy semmit nem fog adni, vagy progeszteront kapsz, jobb esetben tablettában, rosszabb esetben megajánlja az injekciót.


Egy tablettában 5 mg progeszteron van és bármikor abbahagyható, a Depot injekció egy adagjában viszont 150 mg (!), amit ha beszúrtak, nem lehet semlegesíteni semmivel egészen addig amíg magától ki nem ürül . ( 6-8-10 hónap, egyénileg változó)

2949. 099c0bed40 (válaszként erre: 2944. - Sokcsoki)
2010. nov. 17. 19:57
Szia, sajnos én is szóról szóra így jártam a "csodainjekcióval", egyetlen injekció után 11 hónap kellett, mire úgy ahogy helyreigazodtak a hormonjaim. :(
2010. nov. 17. 14:56

Sziasztok! Köszi az együttérzést Mindenkitől. A helyzet egyre szarabb.Az előbb úgy értem haza, hogy mindenem csupa vér volt, teljesen átáztam. Ez biztos az a rohadt provera. Holnap megyek egy másik dokihoz, és elég volt levetetem a mirenámat. Megszabadulok legalább az egyik problémámtól. Az idegességtől folyton felmegy a vérnyomásom is, ki vagyok készülve teljesen.

Voszikám ! ez a provera Neked is vérzést csinált?

2010. nov. 17. 13:10

Sziasztok!

Én is régen írtam már, de azért nyomon követem a dolgokat, szinte minden nap benézek.Többek között azért is, mert még mindig nincs rendben nálam sem minden.

Januári a Mirenám, áprilisig 14 "tiszta"nap, utána fokozatos javulás következett. Szépen lassan beálltak a dolgok. Rendes időközönként jön meg, a mennyiség elhanyagolható. DE: normális az, hogy 12-14 napig tartson ez a maszatolás? Nem tudom, de inkább tartson 6 napig normál mennyiséggel, mint ez a maratoni vérezgetés. Besokalltam, és bejelentkeztem a jövő hétre a dokihoz, hogy nézzen már rám. Majd beszámolok, mi volt. Eddig minden ellenőrzésen rendben volt az eszköz, remélem tud segíteni a doki. Volt valakinek hasonló tapasztalata? Szerintetek mire számíthatok?


Mamanyúl nagyon szorítok!

Puszi mindenkinek!

2946. voszi (válaszként erre: 2945. - E12a6df509)
2010. nov. 17. 12:23

Mamanyúl!


Nagyon sajnálom, ami történik veled, és kíváncsi vagyok, hogy mi lesz a továbbiakban.


Én ezt a proverát tablettában kaptam, de az csak 5mg/ tabletta, gondolom az injekcióban több a hatóanyag.Ér ugye ismert,hogy nem állt meg a vérzés, le kellett venni a mirénát, kívánom, hogy neked ne ez legyen a vége.


Viszont nekem sem jobb,levette a doki, 3 napig oké volt minden, utána megjött, elkezdtem szedni a fogamzásgátlót,mert abban maradtunk, hogy azt szedem, korábban is szedtem, nem volt vele problémám, és képzeld minden este akkora véralvadékok csúsztak ki belőlem, de semmi görcs, vagy fájdalom, tegnap már nem volt, remélem ma sem lesz, és szépe lassan elmúlik majd a vérzésem.


Én is attól rettegek,hogy nehogy az legyen, hogy nem múlik el a vérzés, és valami műtét lesz a vége, de mivel uh-on mindent rendben talált, abban reménykedem, hogy csak hormonok borultak fel, viszont nagyon bekavart ez a mirena, mert előtte sosem volt semmi problémám a vérzésekkel.


Az én dokimis azt mondta,hogy ő nem szereti ezt a fajta spirált, mert igenis van akinek van vele sok gondja.Azt meg senki nem tudja előre garantálni,hogy kinek válik be, és kinek igen.


Jelentkezz majd, hogy mi a helyzet veled!


Voszi

2010. nov. 17. 08:53
Jajj! Szia Sokcsoki ! Ezt komolyan mondod?? Mindjárt elájulok! Mostmár tényleg pánikban vagyok.Nem akarok több problémát, elég volt. Most mindig vérezni fogok? Tegnap szúrták be, mikortól várhatom hogy vérezni kezdek?? A karácsonyi ünnepeket kórházban töltöm?
2944. Sokcsoki (válaszként erre: 2942. - E12a6df509)
2010. nov. 17. 07:46
Szia, Mamanyúl! Én tavaly a Depo Proverártól 3 hónapig vérezgettem, aztán megkapartak, aztán tovább vérezgettem még 3 hónapig. Gondolom, amíg ki nem ürült a szervezetemből.
2010. nov. 17. 00:25

Sziasztok!

Rég voltam itt,már nem is tartozom közétek,de hátha segít valakinek,ha megosztom a tapasztalatomat.

Az utóbbi egy évem mérlege:

sok vérzési probléma,2x szűnni nem akaró vérzés,hormonkezelés (tabletta),Mirena, 2 kis-műtét (nőgyógyászati),nagy-műtét kilátásba helyezése,mióma és hiperplázia miatt.

Most nőgyógyászatilag jól vagyok (kop-kop),mert találtam olyan orvosi oldalt,ahol leírták,hogy a problémáimat ösztrogéntöbblet okozza (fokozza)és ajánlatos kihagyni azokat a növényeket,amelyek fitoösztrogén tartalmúak,pl. a szója és a lenmag.Egy másik oldalon találtam egy olyan infót,hogy a Magnézium csökkenti az ösztrogén többletet.Most se Mirenám,se Norcolut,hanem ezekre figyelek,és normális lett a vérzésem.Lehet,hogy másnak is beválik.

2010. nov. 16. 21:49

Sziasztok ! Voltam annál a dokinál, aki a mirenát felrakta. Meg sem vizsgált ( szeptemberben voltam nála utoljára).

Rögtön közölte, hogy azért vannak ömléseim, mert magas a vérnyomásom. ( tényleg magas volt 156/90)

Nem értem, hogy a kettő között hol van összefüggés, szerintem hülyeség. Mondtam neki, hogy nekem mindig alacsony szokott lenni, két dolog miatt mehetett fel: 1) felidegesitettem magam a gyerekem miatt, és veszekedtünk,mellesleg nem aludtam éjjel, mert görcsöltem, és rosszul voltam, és vettem be Ergam cseppet is ami felviszi a vérnyomást

2) a mirena miatt

A doki állította, hogy mostantól vérnyomás csökkentőt kell szednem minden nap. ( ez ki van zárva!!)

Egy vérnyomás csökkentőt be is nyomott a számba.

Ezen kívül beadott egy injekciót Depo-Provera a neve, valami hormon, nem ismerem.

Nem vagyok megnyugtatva, idegesit ez a plussz hormon is.

Egyébként azt mondja az orvos, hogy megszaporodtak a problémák a mirenával, nem érti, hogy miért, mert korábban nem volt vele gond, most meg egyre többen jönnek vissza problémákkal ( minden félével) egészen fel volt dúlva emiatt.

A lényeg hogy most szédülök, mint az őszi légy, most a gyógyszertől, vagy az injekciótól nem tudom.

A vérzésem már délelőtt elállt, valami maszat van semmi több.

Mindenesetre elmegyek a másik dokimhoz is, mert abban jobban megbízom, és megbeszélem vele, hogy ő mit gondol.

A jelzőszál megvan, semmi változás, csak én nem vagyok jól.

Szeszike! Valamit majdcsak kitalálunk, még nem tudom mit, mert az a gyanúm, hogy nem adja le rendesen a hormont a mirena, és attól ömlök időnként. Ezt persze sosem fogjuk tudni, de valamiért ezt gondolom.Lehet, hogy nem így van és bennem van a hiba.

Pussz Mindenkinek

2941. 2e0264df59 (válaszként erre: 2938. - E12a6df509)
2010. nov. 16. 13:37

Szia!

Remélem nem lesz nagy gond! :-( A jelzőszálat ellenőrizted? Nem vettél észre rajta változást?

2940. Ritus79 (válaszként erre: 2938. - E12a6df509)
2010. nov. 16. 12:13
Nem ijedezem! :) Gondolom ez is mindenkinél más, van akinél semmi gondot nem okoz, másnak meg esetleg nem bírja a szervezete.
2939. Szeszipuszi (válaszként erre: 2938. - E12a6df509)
2010. nov. 16. 10:52

Engem se ijesztgess ám! Tudod, mi hason korban vagyunk. :) Gyógyulj meg hamar!

Eddig olyan jól ment minden...

Írj majd, hogy mizu!

2010. nov. 16. 10:45

Köszi köszi aranyosak vagytok! Természetesen az a doki aki feltette a mirenát nem elérhető.

Beszéltem a régi orvosommal aki Pesten van tőlem 130 km-re, ő csütörtökön fogad, mert előbb nem tud, addig is szedjek 3X15 csepp Ergam-ot.

Most csitulni látszik a vérzés, de éjjel nem aludtam, görcsöltem és ömlött.

Közben felhivtam a homeopatámat is, nem volt rossz véleménnyel a mirenáról, azt mondja várjuk meg mit mond a nőgyógy. doki, hátha elcsúszott a spirál, vagy mi a helyzet.. és utána megbeszéljük a továbbiakat.

Most már én is nagyon kiváncsi vagyok hogy mi lesz ebből, mert elképzelni sem tudom mi lehet a baj.

Szegény férjem már olyan rémületben van, hogy nem is mer hozzámszólni. Nem akarom megijeszteni őt sem, elég ha én be vagyok sz....va.


Rituskám ne ijedj meg, én már elmúltam 40, és azért van ennyi gondom, a fiatalabb korosztálynak nem problémát csinálni a mirena.

Pussz

2937. Moncsicsa (válaszként erre: 2935. - E12a6df509)
2010. nov. 16. 09:51
Szia! Remélem hogy jobban leszel, írj mindenképpen, hogy mit mondott az orvos!! Üdv: Moncsicsa
2936. Ritus79 (válaszként erre: 2935. - E12a6df509)
2010. nov. 16. 09:24

Jajj, ezek nem jó hírek! Jelentkezz, hogy mi újság!


Én szerdán tudom megvenni, csütörtökön szerintem felteszi a dokim. Remélem nekem beválik!

2010. nov. 16. 07:17

Sziasztok!

Helyzetjelentést adok magamról. Július közepén rakták fel a mirenámat ömlő vérzések miatt.Két és fél hónapig görcsöltem, vérezgettem folyamatosan, közben enyhébb lefolyású mensikkel.

A harmadik hónaptól enyhültek a görcseim, múltak a vérzéseim, egyre több tiszta nappal.

A negyedik hónapra már azt hittem rendben leszek. Erre most ismét ömlik a vér belőlem.

Próbálom elérni az orvosomat, majd irok.

Pussz Judit

2934. e12a6df509 (válaszként erre: 2933. - Andi6020)
2010. nov. 13. 15:30

Ne haragudj, nem volt bennem sértő szándék,nem is Neked címeztem a válaszomat, hanem Ritusnak, mert úgy gondolom felesleges megijeszteni.Nem is értem, hogy miért reagáltál így erre, hiszen ennek a fórumnak pont az a lényege, hogy segítő szándékkal próbáljunk tanácsokat adni egymásnak, vagy megosztani a tapasztalatainkat.

Sajnálom, hogy személyes sértésnek vetted amit írtam, én ma is úgy gondolom, hogy nem a felrakás az ami a legtöbb gondot okozza sokunknak a mirenával, hanem ami utána jön...

Egyébként korábban volt olyan hozzászólás ami pont arról szólt, hogy egy ügyetlen orvos átlukasztotta valakinek a méhét a felhelyezéskor, nyugodtan keresd vissza.

Szerintem igenis sok múlik azon hogy milyen dokit sikerül találnod.

2933. andi6020 (válaszként erre: 2928. - E12a6df509)
2010. nov. 13. 12:07

"Ha jó dokid van aki ügyes, akkor ez egy nudli."


Nem gondolnám, hogy a dokim ügyetlensége miatt fájt volna a felhelyezés. Ezelőtt 5 évvel, menzesz idején történt felhelyezéskor egyáltalán nem fájt. Az tényleg nem volt rosszabb, mint egy rákszűrés. Most meg is mondta, hogy igen, így egy kicsit fájni fog, és így is lett. Tüneteim ugyan azok voltak, mint neked, de csak aznap. Tegnap már minden a régi volt. Semmi barnázás vagy vérzés nincs.

2932. Icus (válaszként erre: 2926. - Ritus79)
2010. nov. 13. 09:59
Egészségpénztárra mehet. Én is arra veszem:)
2931. Ritus79
2010. nov. 12. 21:43

Moncsicsa, mamanyúl! Köszönöm a válaszokat! A Leiden mutáció a hétköznapi életben nem okoz semmi panaszt, annyi, hogy én nagyobb eséllyel kaphatok trombózist, mint más. De az enyém nem olyan vészes, ezért semmit nem kell rá szednem. Viszont fogamzásgátlót a trombózisveszély miatt nem szedhetek, illetve a terhességem alatt naponta kellett magam szuriznom vérhígítóval. Ugyanis a szájon át szedhető tabletták magzatkárosító hatásúak. A szülés után még 6 hétig kellett szúrnom magam, 280 szurin vagyok túl. :) De megérte! ;)


Hétfőn veszem meg a Mirenát, mert nem volt a gyógyszertárban, szerintem jövő héten fel is teszi a dokim.

2930. Moncsicsa (válaszként erre: 2929. - E12a6df509)
2010. nov. 12. 21:16
Szia! Csak egy laikusként mondom a véleményem... Szerintem egyrészt (ahogy írtad is) azért ellenzik, hogy nehogy kihúzd a spirált a tamponnal együtt... Másrészt szerintem azért, mert ugye a tampon órákig tárolja a vért, és mivel a jelzőszál a méhszájon kívül van, nehogy valami baci felmásszon rajta keresztül a méhbe... Ezt teljesen laikusként írom, aztán lehet hogy semmi valóság alapja nincs, de ez jutott még eszembe...
2010. nov. 12. 19:42

Sziasztok! Megint írok, mert most nekem lenne egy kérdésem. Moncsicsa is írja, meg mások is írtak már olyat, hogy orvos nem ajánlotta a tampon használatát a mirena mellett. Mi a tapasztalatotok ez ügyben? Miért " átkozzák" a dokik a tampont?

OK értem én, hogy nehogy kirántsam vele a jelzőszálnál fogva a spirált, de hát erre nyilván vigyázok. Spirál nélkül is sok doki átkozza a tampont, pedig ha jól tudom a orvos találta ki, és ma is használják a kórházak pont a sterilitása miatt.

Öregnéne mit gondolsz erről??

Előre is köszi!

2928. e12a6df509 (válaszként erre: 2922. - Ritus79)
2010. nov. 12. 18:44

Szia Ritus! Én ugyan nem tudom mivel jár a betegséged, mert nem ismerem, de a helyzet a mirenával kapcsolatban az, hogy akik ezen a fórumon tapasztalatot cserélnek többségüknek valamilyen egészségügyi probléma miatt tettek fel mirenát. ( persze van aki csak fogamzás gátlás miatt).

Általában egyébként jó vélemény van a mirenáról, mind az orvosok, mind a használók között.

Ennek ellenére vannak rossz tapasztalatok is, sajnos nem mindenkinek fogadja el a szervezete. Azt érdemes tudni róla, hogy mégiscsak hormont tartalmaz, és ezt adagolja szépen a méhen belül, ezt nem mindenkinek a szervezete tolerálja.

A felhelyezés az orvosodon múlik. Ha jó dokid van aki ügyes, akkor ez egy nudli. Kb. olyanra készülj mint egy rákszűrés. Megvan pár perc alatt. Nekem kb.5 perc alatt rakták fel, nem volt kellemes, de nem volt nagy ügy. Elég rosszul éreztem magam utána, de ez valószinüleg a hormon hatás miatt lehetett. (gondolom én..!)

Van némi kis görcs, meg hasfeszítés, igazából hamar megnyugszik. Nekem inkább az volt ijesztő, hogy szédelegtem utána, és megfájdult a fejem, amiből másnapra csúnya migrén lett. Ez tartott kb. 3 napig.

A vérezgetés, barnázgatás utána kezdődik, és van akinek néhány nap alatt elmúlik, van akinek hónapokig tart.

Ha kérdésed van írjál.

Pussz Judit

2927. Moncsicsa (válaszként erre: 2926. - Ritus79)
2010. nov. 12. 17:18

Szia! Nekem nem a Mirena volt az első spirálom, de a tapasztalatom a felhelyezéssel teljesen pozitív, ezt úgy gondolom, hogy nekem egyszer sem fájt, és szerintem semmivel sem kellemetlenebb mint egy rákszűrés. Nekem a mensi (ha jól rémlik) negyedik napján rakták fel, tehát nyitott volt a méhszáj, arról nincs tapasztalatom, hogy milyen mikor nincs nyitva, akkor valószínű tényleg kellemetlenebb.

Az ára nálunk itt Veszprémbe 43 ezer valahányszáz forint volt, nem érte el a 44 ezret. Patikája válogatja természetesen, hogy ki-mennyi hasznot pakol rá az amúgy sem épp az olcsó kategóriába tartozó spirálra. Egészségpénztáron keresztül nem tudom lehet-e fizetni, én zsebből fizettem. :-(

Nekem személy szerint nagyon pozitív tapasztalataim vannak a Mirenával kapcsolatosan, amiért nagyon szerencsésnek tartom magam, de itt a fórumon sajnos nagyon sokan "küzdenek" vele...

Amire nekem az orvos felhívta a figyelmemet, hogy ha lehet pl. tampont ne használjak... Ez nekem kicsit furcsa volt, mert az előző spiráloknál ilyenről még szó sem volt... Május óta amióta fent van, egyetlen egyszer raktam fel mini tampont, mikor kicsit barnáztam, és uszodába mentünk... (Fő a biztonság!)

Nekem az első hónaptól kezdve alig van valami barnázás (rendes menstruációm azóta sincs, bár októberben kicsit "rendetlenkedett" mikor az orvos megpiszkált, de pár nap alatt helyreállt), mondhatni hogy betétet én egy fél éve nem láttam, tisztaságit használok, de azt megszokásból minden nap, tehát fel sem tűnik, ha egy-két barna pötty van rajta...

Amire még a doki felhívta a figyelmemet, hogy elég gyakori ha valakinek akár fél év mire "befogadja" a szervezete a spirált, addig lehetnek vérzések/barnázások (akár folyamatosan), hasgörcs, stb. stb. (Nálam ilyen nem volt szerencsére...)

Most nagyjából semmi más nem jut eszembe így első blikkre, de ha valami kérdésed van nyugodtan tedd fel a fórumon, fantasztikus emberek vannak itt, akik segítőkészségükkel, tanácsaikkal, tapasztalataikkal bármikor a másik segítségére vannak... Ezt én is tapasztaltam! :-)) További szép napot, és írd majd meg a tapasztalataidat mindenképpen!!! Üdv: Moncsicsa

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook