Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Mióma embolizáció fórum

Mióma embolizáció (beszélgetős fórum)

❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ❯❯
2012. febr. 3. 21:49

Sziasztok Lányok!

Kérem, hogy segítsen, aki tud!

Decemberben több palack vért kaptam, annyira rossz volt a vérképem, Kevés kellett volna hozzá, hogy elvérezzek. A szövettan és ultrahang miómát mutat, az orvos pedig hajthatatlan, szerinte ki kell venni a méhemet, amit én nem akarok!

Most tudtam meg ezt a módszert és nagyon érdekel. Tudja valaki, hogy Pesten ki és hol csinál ilyen beavatkozást? És hogyan lehet bejutni hozzá? Bocsi a sok kérdésért, de nagyon nem akarok kés alá feküdni. Minden válaszért nagyon hálás vagyok, köszönöm!

2012. febr. 3. 14:45
Az embolizáció amúgy nagyon heves fájdalommal jár, akivel én ott voltam, másodmagammal, a szülési fájdalommal azonos fájdalmat éltük meg, fetrengtünk a fájdalomtól, akármennyi fájdalomcsillapítót nyomtak belénk, nem használt egyik sem...
2012. febr. 3. 14:44
Az érfestésnek nálam semmi rossz mellékhatása nem volt, pedig azóta 3 hónap telt el... Nem történt semmi rossz az egészségemmel azóta sem, semmi olyan, amit az okozhatna...
48. Rúzsvirág (válaszként erre: 47. - CubAnita)
2012. febr. 3. 08:34

Szia!

Megértem az ellenérzésedet az embolizációval kapcsolatban, és a műtéttel kapcsolatban is.

Nekem kétszer embolizálták a miómámat, és végül ki kellett műttetni, mert egy bizonyos méret alá nem csökkent, és nem tudott kiürülni sem, így nem volt mit tenni.

Úgy tudom sokban függ az embolizáció sikeressége azon, hogy hol helyezkedik el a mióma, és ki tud-e ürülni az elhalást követően.

Kérd ki olyan orvos tanácsát, aki ezzel foglalkozik.

2012. jan. 26. 20:57

Sziasztok!

Következő a jelenlegi állapotom: van egy majd 7 cm-es miómám és kettő kisebb is. ( A nagyobbat - mivel vékony vagyok, már ki tudom tapintani hasfalon keresztül - hanyatt fekvésben )Nos a nőgyógyászom műtétet javasolt, de utánanéztem ( mivel azt el akartam kerülni ) és ráakadtam, hogy létezik az embolizáció.

Viszont más előzményeim miatt kapcsolatban állok természetgyógyászokkal ( nem sarlatánokkal! ), akik már más helyzetben is segítettek nekem, ők azt állítják, hogy pl. az érfestés nagyon veszélyes, mivel a véráramon keresztül bejárja ez az anyag az egész szervezetet, a nyiroktrendszert stb. és ennek (is ) hosszú távon elég káros mellékhatásai vannak, nagyon erősen beleavatkozik a fizikai rendszerbe.. Mivel é holisztikus szemléletű vagyok ( test-szellem-lélek egysége ), ezért tisztában vagyok azzal, hogy bármilyen orvosi beavatkozás "csak" rövid távú megoldást jelenthet, hisz az okokat nem szüneti meg, "csak" a tüneteket. ( a méhfalban)

Szóval egy bizonyosságom van, nem akarok műtétet, de már az embolizáció mellett sem tudok teljes bizonyossággal voksolni - pedig a bizonyosság sokat segíthetne a gyógyulásban.

Kaptam egy orvos-természetgyógyász telefonszámot, de jelen pillanatban nem tudom erre az útra lépjek-e ( illetve maradjak-e ezen ), vagy válasszam a drasztikusabb, orvosi megoldást - rövid távon.

Kíváncsi lennék a véleményetekre!

Köszönettel!

2011. nov. 19. 16:22
Esetleg tud valaki Zalában olyan nőgyógyászt, aki-, akár magánrendelésen megírná a beutalót Pécsre?
2011. nov. 19. 16:21

Sziasztok!


Nekem olyan problémám van, hogy sorra kerültem az egy éves várólitán, november 30.-ára hívtak be Pécsre, szintén a Harmat főorvos, és leírta, hogy beutaló is szükséges, viszont, ahogy hallom, mivel más megye, aki már próbálta ezt az utat végig járni, nem adnak egyetlen orvos sem beutalót, mondván, hogy amíg van bármilyen más mioma műtét, csonkító helyben is, addig nem adnak máshová embolizációra beutalót... Én sem kaptam meg, most lesz az, hogy miközben 2 éve húzódik ez a dolog nálam, le kell mondanom az időpontot, akárhogy is kivártam a várólistát...


Nem tudom, miért olyan fanatikus a tb, hogy nem támogatja, ha másik megyéből megy oda valaki, csak ha abban a megyében lakik,ahol végzik a műtétet... Onnan meg 160km-re lakom...

2011. nov. 4. 10:22

Sziasztok!

Rég jártam ezen a fórumon, mert nagyon nem akart működni, gondoltam, senkit nem érdekel az embolizáció.

Nekem kettő embolizációm volt Pécsen, a Harmat doki csinálta. Nagyon rendes, szimpatikus ember, kisebb miómánál mindenképp javaslom az embolizációt.

Sajnos nekem nem vált be, mivel nagyon nagy volt a miómám, és olyan volt az elhelyezkedése, hogy valamennyit zsugorodott, de nem tudott kiürülni, kilökődni, és a szervezetem sem tudta feldolgozni az elhalt szöveteket, így végül laparoszkópiás műtéttel kiműtötték.

43. szilvacska36 (válaszként erre: 39. - Norci78)
2011. szept. 28. 16:49

Szia Norci!

Túl vagy rajta mesélj milyen volt. Nekem csak labor vizsgálatot mondott a doki előtte.


ajánlom ezt az oldalt igaz ez a pécsi doktorok lapja, de szerintem elég részletesen levan irva minden:

[link]

2011. szept. 28. 16:46

Sziasztok! Bocsi, hogy zavarok, de nekem is hasonló problémám van,én meg se kérdeztem a ndokit mit szól hozzá, nekem mindjárt a méh eltávot javasolta meg 40.000 Ft-ért spirált amit birsz vagy nem majd eldöl. Saját magam kerestem fel a dokit és már egy éve várok a embóra.

Ma telefonált a doki, hogy mehetek!!

Beparáztam, jó ötlet, nem lesz semmi baj?

Ti adtatok hálapénzt?

41. trixi1976 (válaszként erre: 39. - Norci78)
2011. szept. 20. 21:35

Bocsánat, de csak most néztem ide be.

Mikor mész a műtétre, esetleg már voltál is?

Én is voltam nőgyógyásznál és azt mondta először szüljek még egy gyereket, aztán megműt. Közben az is kiderült, hogy nekem nem benne van a méhemben, hanem tőle jobbra, vagyis rajta ül. Gondolom azért mondta, hogy szüljek, mert utána kipakolna. Egyébként a 6 cm-ről 1 centit zsugorodott. Most úgy gondoltam, hogy megvárom a fél évet, akkor kell mennem kontrolra és ott úgyis megint csinál uh-t aztán ha nőtt megyek én is Pestre megcsináltatom ezt a műtétet.

Azért kíváncsi vagyok mi van Veled, majd írd meg!

40. Dork-a
2011. szept. 19. 14:38
én nemrég voltam kontroll Uh-n,felére zsugorodott.Bérczy csinálta.
2011. aug. 29. 13:47

sziasztok


most voltam Pesten a dokinál és szept végén kb megcsinálja a műtétet... hát beparáztam most rendesen :(

Aki volt Bérczi doktor Úrnál nem írná le pontosan hogy mi és hogy zajlott az egész?

mert olyan gyorsan elmondta, h mire észbe kaptam már az utcán sétáltam :) mondta h fél 8 ra legyek ott megcsinálják és másnap mehetek is haza :)előtte ne egyek éjféltől meg ne igyak... na de semmi vizsgálat előtte nem kell? húúú nekem ez most nagyon zavaros :)

ha tud vki segítsen :):):)


köszi

N.

2011. aug. 22. 15:38

szia

ez 1 normál műtét, a dokinak fizetsz annyit amennyit jónak látsz.

én bejelentkeztem hozz, viszonylag gyorsan kaptam időpontot, viszont az MR-re kellett sokat várni. Most meg a doki van szabin, úgyhogy megint várok: de már nem sokat, augusztus végén megyek vissza :):)


kérdezz nyuodtan ha tudok válaszolok :)

37. trixi1976 (válaszként erre: 36. - Norci78)
2011. aug. 22. 10:36

Szia! A kórházi díjat is állja a tb? Akkor ez egy teljesen ingyenes műtét? Kell fizetni valamit az orvosnak?

Bocsi a sok kérdésért, de kíváncsi vagyok, mert akkor én is jelentkezem a pesti címre.


ui. Mennyivel későbbre adnak időpontot?

36. norci78 (válaszként erre: 34. - Trixi1976)
2011. aug. 19. 20:56

szia

igen támogatja a tb :)

nekem most lesz nemsokára ilyen műtétem Pesten :(

2011. aug. 19. 15:09
Nekem is van miomam már kb 3 éve.Elején nemis tudtam mert külsö mioma nemokoz erös vérzést,csak azt vettem észre hogy a hólyagommal valami nincs rendben.2 éve a nögy vizsgálaton mondták mérték hüvely ultrahangon de nemfoglalkoztak vele.MOst megint voltam nött az 1 év alatt,de mostis aztmondtak nemkell vele foglalkozni.Elmentem hasi ultrahangra rá pár hétre ott mondta a másik dr tudom e hogy van és ez okozza a holyag problémáimat is.Ezek után elkezdtem keresni mitöl van ez a joindulatu daganat,mivel lehet orvosolni.Ezt tudtam meg amit magamra vetitve majd minden létezö problémámat ez okozza.A mioma az alacsony progresteron szint miatt alakul ki.A változo korral magátol elmulik.De nemcsak idósebb nöknél fiataloknál is elöfordul .Náluk csináljak meg sztem ezt a mütetet amit ti irtok/elégetik azt az eret ami táplálja/Progresteron tartalmu gyogynöv teakkal, prog krémmel,vissza lehet fejleszteni,de legalábbis megállitani a növekedését.Keressetek rá a neten,hátha segit és nemkell müteni.Én a krémet és a barátcserje kapszulát használom,ugygondolom jobb összel majd megnézetem ultrahanggal is.
34. trixi1976 (válaszként erre: 2. - Rúzsvirág)
2011. aug. 18. 22:19

Nekem is miómám van és ma találtam rá erre az embolizációra a neten.

Májusban volt 4centis és az orvosom nem javasolt semmilyen műtétet, amin teljesen ledöbbentem, mert a családom nőtagjainak nagyszülőig visszamenőleg mindenkinek volt. Ráadásul mindenkit ki is pakoltak. Megijedtem és szóltam, hogy inkább most csináljuk meg a műtétet, amíg nem nő meg nagyobbra, de elutasított. Ma pedig találtam ezt a fajta megoldást és kíváncsivá tett.

Érdeklődnék, hogy mennyibe kerül kb. Olvastam, hogy támogatja a tb, igaz ez?

Előre is köszönöm!

33. Dork-a
2011. jan. 6. 17:44
A Radiológiai klinikán, kb.1 óra volt,nem fájt csak kellemetlen volt.Utána voltak erősebb és gyengébb görcsök, de kaptam fájdalom csillapítót,műtét után 7 órával már felkelhettem és másnap haza.Még görcsölget,de olyan, mint amikor menstruációs fájdogálás van.Fél év múlva lesz MR kontroll, de addig azért megnézetem Uh-val is, hogy lássam, hogyan satnyulnak ezek a dögök.
2011. jan. 6. 08:20

Mesélj róla!

Hol csinálták, és milyen volt?

Hogy vagy??

31. Dork-a
2011. jan. 6. 08:04
túl vagyok a műtéten!!!
30. Dork-a
2010. aug. 27. 14:06
masszírozta a talpam..fájt,de ettől nem múlt el
29. norci78 (válaszként erre: 28. - Dork-a)
2010. aug. 27. 08:06

neked mit javasolt?

kíváncsi vagyok nekem mit mond...

majd elmondom.

28. Dork-a
2010. aug. 26. 16:51
én is voltam,de nem tudta elmulasztani,de hátha neked sikerül...
27. norci78 (válaszként erre: 26. - Dork-a)
2010. aug. 26. 14:39

előre is köszönöm!

én már természetgyógyászhoz is bejelentkeztem, hátha tud mondani valamit!

jaj annyira rossz, miért kell ennek lenni itt bennem, meg bárkiben is! :)

26. Dork-a
2010. aug. 26. 13:46
Sikerülni fog!!!!Ahogy beszéltem a dokival,írok neked,hogy mit tudtam meg!
25. norci78 (válaszként erre: 24. - Dork-a)
2010. aug. 26. 12:00

hát igen nekem is ez a problémám, megmondta a doki hogy műteni kell, ha gyereket akarok, és mivel még nincs (most terveztük) persze hogy szeretnék!!!

a műtétet nagyon nem akarom, ezért is próbálok meg mindent ami segítene! hát remélem neked is és nekem is sikerülni fog! :)

24. Dork-a
2010. aug. 26. 10:37
gyakran fájdogál a hasam,mintha megjönne és folydogálás is van..bár nem vérzek műsoron kívűl...spirálomat levetettem,hátha megszűnnek a panaszok,még nem javult.Nekem a dokim azt mondta,ki kell venni a méhemet,vagy ha gyereket akarok,akkor kihámozzák a méhemből a miómát,de nem 100%, hogy sikerül.Három gyerekem van,de 42 évesen nem akarok a méhem nélkül élni,meg hátha jöhetne még egy negyedik baba is...
23. norci78 (válaszként erre: 22. - Dork-a)
2010. aug. 26. 09:25

hát azt megköszönném ha megosztanád velem...

teljesen kétségbe vagyok esve..meg félek is töle.

Addig akkor én sem hívom fel, kíváncsi vagyok mit mondanak neked!

miben nyilvánulnak meg ezek a tünetek?

22. Dork-a
2010. aug. 25. 21:30
felhívtam,de nem tudott időpontot adni,mert szabin van.Szerintem támogatja a TB.majd jövő héten újra felhívom,akkor már többet fogok tudni.én sürgősen szeretném a műtétet,mert már zavaró tüneteim vannak.
❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook