Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Miért nem jön a gólya? fórum

Miért nem jön a gólya? (beszélgetős fórum)


143. Zebra25
2012. szept. 24. 11:09

bocsi

160g vagy 180g.....szóval valamennyi ch.t engedélyed

de az tudjuk, hogy nem túl sok

142. Zebra25 (válaszként erre: 140. - SziReni)
2012. szept. 24. 11:08

az IR diéta az enged 160g ch, viszon tejterméket nem enged

2 hónap alatt 10 kg?

141. EsztyMorgan (válaszként erre: 140. - SziReni)
2012. szept. 24. 10:53
Hmm... nekem is az epém miatt kellett fogyóznom. Vagyis inkább úgy mondanám, hogy étrendet változtatni. A nagyon zsíros kajákat és a fűszereseket a mai napig nem eszem meg, mert nem akarok újabb görcsöt. Én a 10 kilót kb. 3 hónap alatt adtam le, lehet, hogy nem egészséges, de amúgy is úgy ment le, hogy fel se tűnt.
140. SziReni
2012. szept. 24. 10:51
nekem most néztem meg a papírokat 5,7 az inzulin éhgyomri.Terheletet nem tudok mondani mert azt nem néztek.Nálam a mozgás 2 hónapja nagyon aktív mert kézilabdázni kezdtem újra és naponta mozgok legalább 1 órát de ha edzés van heti 3szor akkor az edzés 2 órás a nem edzésese napokon meg én itthon 1 órát mozgok.A diéta az epém miatt meg van amit írtam mert 1 éve már hog szénhidrát zsír mentesen kell ennem na persze ez nem 0% os mert azt nem lehet csak le van csökkentve minden eléggé.Mondjuk nekem tegnap feltűnt hogy túl gyorsan fogyok de komolyan fura de 3 napja ment le 1 kg most meg tegnap ráálltam amérlegre és megint minusz 1 kg sőt már majdnem 2mert inkább lefele billent.Nem tudom ez normális mert elvileg ilyen gyorsan nem jó fogyni? és az étrendemen nem változtattam mostanság mármint 1éve változtattam de azóta nem most 2 hónapja a mozgást hoztam be pluszba de 2 hónap alatt már majdnem 10 kg nál járok minuszba és én azt soknak tartom.Ennek lehet valami köze a dologhoz?
139. Zebra25 (válaszként erre: 122. - SziReni)
2012. szept. 24. 09:29

Nem feltétlenül jár vele, fordítva lenne ha pco-d lenne, akkor valszeg IR is lenn

akkor a 3-as kezelés lenne a megoldás, diéta, mozgás és a metformin. Én a metet a terhesség 13. hetéig szedtem és bánom, hogy nem tovább.

Mennyi volt az éhgyomori inzulinod?

Nekem 7 volt és már arra is gyógyszert szedtem, persze Nekem a terhelt is magas volt. Pont ezért lenne jó azt is tudni.

138. EsztyMorgan (válaszként erre: 130. - Bogica28)
2012. szept. 24. 09:03
Köszi :)) hát nem vagyok elfogult, de iszonyat kis gyönyörű :)) kívánom, hogy mihamarabb érkezzen a gólya MINDENKIHEZ!
137. Sibetti
2012. szept. 24. 08:03
Jó reggelt Lányok! Remélem, mindneki jól van. Nekem a napokban nem kellene megjönnie, de már fájnak a melleim, és tegnap este görcsöltem is. Így biztos megjön!
2012. szept. 23. 21:03
Sajnos ma nem tudtam nagyon bekapcsolódni,ugye nemrég mentek el a vendégeink.Remélem holnap,vagy valamikor tudok beszélgetni veletek.Jó éjt mindenkinek! :)
135. 4d6dc41564 (válaszként erre: 110. - EsztyMorgan)
2012. szept. 23. 20:53
Jó, hogy ezt leírtad ide, hogy bíztatsz minket!!Köszönöm:)
2012. szept. 23. 20:52
Ebben én is biztos vagyok
133. Sibetti (válaszként erre: 131. - 4d6dc41564)
2012. szept. 23. 20:48
Fel a fejjel! Neked még tündéribb kisbabád lesz!
132. Bogica28 (válaszként erre: 131. - 4d6dc41564)
2012. szept. 23. 20:46

Fel a fejjel,menni fog!!!!!Biztos vagyok benne!!!! :) Én ma próbálok pozitívan.

Képzeljétek,ma jöttek hozzánk vendégek,apám és tesóim.Apámmal már nem is emlékszem,mikor találkoztunk utoljára,hónapok óta nem.És mivel ők ellenzik még a babát(hogy várjak még),csomószor néztem őket beszélgetés közben,és mondtam magamba,hogy "ha tudnád,hogy nemsokára nagypapa leszel!" :)

131. 4d6dc41564 (válaszként erre: 126. - Sibetti)
2012. szept. 23. 20:43

Sziasztok

Hát volt ma nálam is szomorkodás.Meglátogatott barátnőm a kislányával, tündéri, 7 hónapos.Ő neki a második hónapban sikerült, minden ahogyan tervezték.Barátnőm meg olyan, hogy szeret kicsit rájátszani a dolgokra, minden tökéletes, minden rózsaszín.Ilyenkor elszomorodom, miatta is, meg magunk miatt is.De majd összeszedem magam.

130. Bogica28 (válaszként erre: 110. - EsztyMorgan)
2012. szept. 23. 20:42
Istenem!Olyan csodaszép a kisbabád!!!!!Ilyen szépet szeretnék én is,.....komolyan!!!!!!GYÖNYÖRŰŰŰŰŰŰ!!!
2012. szept. 23. 20:38
Ja és egy kis apróság... a gyógyteákat bio boltban szoktam beszerezni,és pár száz forintba kerülnek!:)
128. Bogica28 (válaszként erre: 110. - EsztyMorgan)
2012. szept. 23. 20:36
Szia!jaj,de irigyellek!!! :) Mindjárt meg is nézem a képeidet.Nekem 2 napja hasmenésem van,és kicsit hányingerem.De nálam tuti nem baba,mert nagyon megvagyok fázva,és annyira köhögök,hogy már öklendezem,és attól van hányingerem.Hasmenésem meg szerintem a sok C vitamintól,a napokban rengeteget szedtem.De azért nem bánnám,ha kiderülne,hogy hasonló a helyzetem,mint neked,és visszagondolhatnék ezekre a napokra,hogy már egy életke volt bennem... :) De szép is lenne. :)
127. Bogica28 (válaszként erre: 108. - EsztyMorgan)
2012. szept. 23. 20:31
Hát nagyjából semmire.Csak arra,hogy alig várom a 2 csíkot.Nálam az agyalás annyi,hogy szomorkodom. :(
126. Sibetti
2012. szept. 23. 20:29

Sziasztok Lányok!


Hogy vagytok! Csak egy gyors bejelentkezés. Ma délután beszélgettem a kismama barátnőmmel. Már 8,5 hetes. Anno (tavaly augusztusban) együtt kezdtük a projektet mi és ők. Hát nekik gyorsabban összejött. Azt terveztük, hogy majd együtt babázunk, bár messze lakunk egymástól. De tudnánk találkozni, ha mondjuk majd már a babával hazalátogatnék Anyósomhoz hosszabb időre is akár. Neki már van egy lassan három éves rosszcsontja a második babájuk lesz. Bár még összejöhet a közös babázás, max. mi pár hónappal fiatalabbak leszünk. Most megpróbálok előre nézni, és a pozitívumot keresni. Pl, ha most megjön majd kérek időpontot a dokihoz és megyek hozzá. Ő majd megmondja mi a probléma, és megkeressük a megoldást. Aztán jöhet a baba. :)

125. Bogica28 (válaszként erre: 104. - SziReni)
2012. szept. 23. 20:28
Hát 3 hónapja,hogy nem veszi ki,mielőtt elmegy!Előtte sosem ment belém.Igen,én is ezt gondolom,hogy nem érdemes tornagyakorlatokat csinálni,én is egészségügyben dolgozom.Csak ezt olvastam,és gondoltam bármit megteszek ennek érdekében......bármire képes vagyok!!!!!!!!
2012. szept. 23. 20:15

Sziasztok Lányok!

Én is szertenék hozzá szólni a témához...nálam is aktuális!:)

34éves vagyok,én is várom a gólyát!:)Nem érzem úgy hogy el vagyok késve,nem is vagyok elkeseredve,mostanában kezdtem el érezni,h szeretnék anyuka lenni.Tudom,h már nem leszek fiatal anyuka,legfeljebb fiatalos!:)Szerintem mindennek meg van a maga jó és rossz oldala.Már nem fogom bánni,h nem mehetek szórakozni,mert már kinőttem belőle...van egy biztos egzisztenciánk,ami lehet,h 20évesen még nincs.Ráadásul akkor még nem is vágytam rá és a megfelelő párra is több mint 2éve leltem csak rá.Szóval én nem bánom,h igy alakult,most jött el az idő,a mi életünkben!:)

Nekem sem lenne rendszeres a ciklusom,nagyon sokáig szedtem fogamzásgátlót...11évig,de voltam a szokásos nőgyógyászati vizsgálaton és azt mondta az orvosom,h nem számit,de ha 1év múlva sem esem teherbe,akkor érdemes lenne egy hormon vizsgálatot végezni.Még nem aggódom,január óta probálkozunk és én is reménykedem minden hónapban!:)

A cikusom jelenleg 35napos,amire szintén azt mondta az orvosom,h még belefér.

Én is 2 hétig iszom reggel-este egy-egy csésze cickafarkfü teát(ösztrogén tartalmú)majd 1hétig iszom reggel-este egy-egy csésze pásztortáska teát(progeszteron tartalmú)és a következő egy héten kellene jelentkeznie a menszesznek,igy lenne 28-30 napos.Nálam mostanában egy héttel el szokott csúszni,de legalább a 35 nap eddig ponos.Az orvosom tud róla és azt mondta,h csak azzal vigyázzak ha már teherbe esem,akkor már ne fogyasszam ezeket a teákat a hormon tartalmúk miatt.Remélem vkinek tudok ezzel segiteni vagy csak megnyugtató lehet mások számára,h 34évesen 8-9hónap próbálkozás után sem vagyok elkenődve és előre nézek,pozitivan gondolkodom!:)

Sok sikert mindenkinek!

Üdv:Maja

123. SziReni
2012. szept. 23. 19:45
ja az utolsó mondat kérdő volt.
122. SziReni
2012. szept. 23. 19:45
hát mostez van.mondjuk magán dokik se feltétlen alaposabbak az az igazság de nem is tudom megfizetni sajnos.Háát igen jellemző magyar orvoslás.Nem tudok mit mondani.A jó dokik nem véletlen mennekki külföldre.És egyébként ha estleg baj lenne mondjuk tényleg IR lenne akkor hogyan kezelik? Meg egyébként az nem jár együtt PCO val mert nekem nincs ciszta egyik petefészken se ezt viszont már többen is nézték mert mindig erre tippel minden doki először mintha ezt az egy bajt ismernék és nálam az nincs.
121. Zebra25
2012. szept. 23. 19:41

apukámnak nemrég agyérgörcse volt, valahol elakadt egy vérrög az agyában

2 hét múlva tudták csak elvinni koponya ct-re mert nem volt szabad időpont

120. Zebra25
2012. szept. 23. 19:39

az a baj azzal, hogy az nem sokat mond:(

nem is értem, hogy miért nem csináltak terheltet.

jellemző az sztks rendszerre

119. SziReni
2012. szept. 23. 19:39
akkor itt még jó a 3 hónap?Hát én ezen is ki vagyok akadva nemhogy a 6 hónaponon addig meg is dögölhet az ember?Mondjuk nekem MRI-re 9 hónap múlva adtak volna időpontot amikor fájt a fejem hát nem kértem mondom ha agydaganaom van akkor 9 hóna múlva már úgyse élek.Mondjuk kiderült hogy az epémről volt de hát eszem ágába nem volt 9 hónapot várni.
118. SziReni
2012. szept. 23. 19:37
Csak simát néztek terhelésest nem.most voltam 3 hete utoljára.magánra nem tudok menni.nekünk nem telik rá.Örülök hogy napról napra élünk sjanos.
117. Zebra25
2012. szept. 23. 19:19

Mikor volál utóljára endós dokinál?

inzulint terheltek vagy csak 1x vért vettek?

magánra nem tudsz menni?

Nálunk endóra 6 hó lenne az időpont

116. SziReni
2012. szept. 23. 17:34
elvileg azt mondta az endos hogy nincs semmivel gond néztek androgéneket inzulint meg pajzsmirigyet.ezek rendbe voltak.Ilyen összeférhetetlenségit nem néztek, de a második babával nem is vetéltem ő egészséges volt így gondolom az nem jelent semmit.Mondjuk gondolkodom rajta hogy elmegyek másik endokrinológushoz hátha az alaposabb lenne egy kicsit.Csak nálunk az endora 3 hónap időpontot kapni a nőgyógyászom nem csinálja meg ezeket a vizsgálatokat szóval elég körülményes.Azért lenne jó valahogy máshogy megoldani.Gondoltam ha mozgok fogyózok normálisan eszek akkor nem lesz gond.Kb egy éve derült ki hogy az epémmel gond van de nagyon mert a májba nyomta vissza az epesarat és így 1 éve zsír és szénhidrát mentes diátán vagyok hogy ne legyen gond az epémmel így nincs is.Gondolom hogy ennek a diátának is jó hatással kellene lenni a szervezetemre.
115. Zebra25
2012. szept. 23. 14:41
Sajnálom egyébként. Mai napig nehéz Nekem is arról az időszakról beszélnem:(
114. Zebra25 (válaszként erre: 112. - SziReni)
2012. szept. 23. 14:40

értem

maga a súlyvesztés ezt nem oldja meg sajnos


és a többi hormonod is rendben van? volt már ilyen összeférhetetlenségi vizsgálat?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook