Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Miért csalják meg ennyien a párjukat? fórum

Miért csalják meg ennyien a párjukat? (beszélgetős fórum)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
766. massalhangzo (válaszként erre: 764. - Unom)
2016. júl. 28. 17:11
erdekes, hogy a ferfiak tenyleg lustabbak, nem nagyon moccannak egy rossz kapcsolatbol sem, mig nem muszaj
765. massalhangzo (válaszként erre: 762. - Magdalénia)
2016. júl. 28. 17:04

hogy te milyen noellenes vagy, mit muvelt a ferjed? :D


szerintem ha problemas egy kapcsolat, a nok sokkal tobb energiat, idot fektetnek abba, hogy megprobaljak helyrehozni. de eppen azert, ami mellett te agalsz, de nem igaz, nincsenek manapsag a nok rakenyszerulve arra, hogy kinyaljak apuci segget, mindent megbocsassanak, rettegve, nehogy elhagyjak oket. ha valakit megcsalnak, vagy rosszul bannak vele, vagy ha minden a nore marad egy kapcsolatban, ki tudnak lepni belole, el tudnak valni


kevesen vannak rakenyszerulve arra, hogy anyagiak vagy mas miatt egy rossz kapcsolatban, hazassagban ragadjanak. persze sokan megteszik, de nem azert, mert nem lenne lehetoseguk onallo eletre, inkabb azert, mert megszoktak, hogy nem kell onallonak lenni, ott van valaki mellettuk, es felnek az egyedullettol. es bar sokan elnek rossz kapcsolatban, legalabb ennyien kilepnek belole es ujrakezdik, megfontoltabban valasztanak, megalkuvasok nelkul. ami nem jelent kompromisszum- vagy alkalmazkodokeptelenseget


biztos sok apa is alkalmas a gyereknevelesre, egyuttes felugyeletre, sok az olyan pelda, ahol nincs szabott, szigoru lathatas, a ket fel megegyezik valas utan. de nem kell annyira felmagasztalni altalanossagban az apakat, mert sajnos meg mindig tobb a pelda arra, hogy egy valas utan teljesen hanyagoljak a gyerekeiket mind anyagilag, mind foglalkozasban

764. unom (válaszként erre: 760. - Magdalénia)
2016. júl. 28. 16:32

Lehet, észreveszik, de nem érdekli őket. Biztosak abban, hogy a feleségük nem fog lépni. Aztán jön a koppanás.

Szerintem jobb kilépni egy rossz kapcsolatból, mint évtizedekig benne maradni. Az kezdeményez, akinek előbb elege lesz, vagy aki rosszabb helyzetben van a kapcsolaton belül.

763. Magdalénia (válaszként erre: 761. - Pengő Gyöngyi)
2016. júl. 28. 16:27

Az biztos, hogy többet agyalunk. :)

Lehet, hogy az egyik agyféltekénk fejlettebb az érzelmek terén. ;)

762. Magdalénia (válaszként erre: 759. - Unom)
2016. júl. 28. 16:17

Szerintem azt mutatja, hogy inkább elfogultak lettünk a nőkkel szemben a birói gyakorlat szerint.


Gondolom, hogy nem lehet minden ítélet igazságos, de törekedni kellene rá.

Talán több apa alkalmas a gyereknevelésre, ill.az együttes felügyeletre, mint ahánynak megítélik. Valószínűleg ez hozta létre az ügyvédi képviseleti igényt. Több ez, mint marketingfogás.

761. Pengő Gyöngyi (válaszként erre: 756. - Magdalénia)
2016. júl. 28. 16:15
Nem tudom.... szerintem a férfiak tovább képesek bennemaradni a rosszban. Vagy mi nők sokkal többet agyalunk...:)
760. Magdalénia (válaszként erre: 757. - Unom)
2016. júl. 28. 16:06

Ha észre sem veszi, akkor titkolja az asszony, nem konfrontálódik, nem reklamál, nincs vita. Ilyen asszony nem hiszem, hogy van.

Szerintem mindketten tudják, ha valami nem stimmel, de nincs elég belátás, megértés a másik iránt. Esetleg belátás még van, de konkrét megoldásban nem jeleskednek.

Akik erre képesek, ott nincs probléma, de egyre kevesebben vannak.


Amikor a pasik új nővel kezdenek, nem a mos-főz-takarít a céljuk, de a nők elkövetik azt a hibát, hogy tessenek és mosnak-főznek-takarítanak, hogy megszerezzék a pasit. Ez csak később derogál. Új seprő jól söpör.


Nem azokról beszélek, akik lefáradnak a három gyerek mellett, amíg a másik kivirul, de miért kell odáig eljutni?


Egy lusta, kényelmes, igénytelen férfiért azért nem kapkodnak a nők és nem tudja magát annyira álcázni, hogy ne vegyük észre mielőtt az életünket hozzákötjük.

759. unom (válaszként erre: 758. - Magdalénia)
2016. júl. 28. 15:31

Ügyes marketingfogás.

Persze, a töketlen pasiknak kényelmesebb volt, mikor a nőknek nem voltak jogai, és bármit megtehettek, mert "az asszony köténye mindent eltakar"

2016. júl. 28. 15:27

Az is figyelemreméltó, hogy "férjek és apák védelmében" indítanak praxist. Valószínűleg nem lesz annyi nők által megnyert per.


Jobb lett volna nem eljutni idáig.

757. unom (válaszként erre: 756. - Magdalénia)
2016. júl. 28. 15:15

Ezt hogy következtetted ki?

Inkább kényelmesebbek a pasik, és nekik elég, ha a nő mos-főz-takarít rájuk. Csak akkor lépnek, ha találnak új nőt, aki ezt megteszi.

Kényelem, lustaság ez inkább, vagy igénytelenség.

756. Magdalénia (válaszként erre: 755. - Pengő Gyöngyi)
2016. júl. 28. 15:08
Ha ezt továbbgondolom, akkor a háromnegyed részben tökéletes asszonyok vannak, akikkel meg van elégedve a férjük. :) Vagy nagyobb a férfiak tűrőképessége? :)))
755. Pengő Gyöngyi (válaszként erre: 754. - Magdalénia)
2016. júl. 28. 14:46
Szerintem azért adják be többségben nők a válópert, mert a férfiak sokszor észre se veszik, hogy rossz a házasság. Nekik jó úgy, ahogy van.
2016. júl. 28. 14:41

A válások kétharmadát a nők indítják. Ilyen nagy arányban lennének hibásak a férfiak?


[link]


Ahol már több gyermeket vállaltak, nem lenne szabad eljutni a válásig, ilyen arányban, ahogyan a napjainkban. Ebben lenne nagy szerepe a társadalomnak és a szülőknek, a fiatalság nevelése, akikből apák és anyák lesznek. A nevelésben nem látok ilyen igyekezetet. A „valósítsd meg önmagad” szlogen mellé nem tesszük oda, hogy „amíg a párodét és a gyermekeidét nem csorbítod”.

Annyi válás, mely napjainkban van egyszerűen érthetetlen, vagy nagyon is érthető.

Ha a tendencia marad, akkor egyre kevesebb lesz a családban felnövő gyermek és még több lesz a lelkileg sérült felnőtt. Tehát boldog párkapcsolatra alkalmatlanokká tesszük magunkat, - miközben a szex iránti igényünk változatlan, vagy az egekig nyúlik és csak azt elégítjük ki.

Ez már akkor elkezdődik, amikor egy gyeses anyukánál a pszichés problémák elkezdődnek, amikor még otthon van a gyermekével. Ilyenkor már az sem segít, ha a férje átveszi az esti teendőket. Ha át sem veszi, mert a saját hobbijának él, akkor ő is alkalmatlan a családi életre és erre a gyermekvállalás előtt rá kellene ébredni. Főleg, hogy már nem 19 éves nők szülnek, hanem 30-40 évesek.


;) Csak nehogy azt mondjátok, hogy azért foglalkozom ennyit a témával, mert nekem rossz. :D

753. Pengő Gyöngyi (válaszként erre: 752. - Gribedli***)
2016. júl. 28. 13:30
Jogos.
752. gribedli*** (válaszként erre: 745. - Dodi44)
2016. júl. 28. 13:03

Most is nő tartja az európai rekordot pl kaszálásban, ahogy a korabeli nők is mindazt, amiket felsoroltál, megcsinálták, csakhogy akkor kényelmes volt, nem kellett azt mondani, hogy jaj, inkább menjél hímezgetni, ugyanis a női meló olcsóbb volt.


Azóta van csak ilyen lázadozás a férfiak részéről, amióta a nők kiharcolták, hogy bocsi, ha már güzülünk mint ti, akkor légyszi, fizessétek már ki.


Azóta az van, hogy egy udvariatlan férfi pl cseszik kinyitni az ajtót egy nőnek vagy cseszik segíteni neki és azzal a kifogással él, hogy "mert ti akartátok az egyenjogúságot", vagyis a bunkóságát régen azzal magyarázta, hogy mert a nő alacsonyabbrendű, ma meg azzal, hogy mert a nők egyenjogúságot akartak.


Amikor egyedül élsz, megfulladsz a koszban, mert a takarítás, mosás női meló?

751. Magdalénia (válaszként erre: 744. - Unom)
2016. júl. 28. 11:26

Engem se túl sok, de ha személyes dolgok és meg akarom érteni, vagy foglalkozom vele, akkor beleásom magam. :) Jó dolog, sokat tanulunk belőle. Viszont időigényes.

Az érdekesebb dolgokról kerti szalonnasütés keretében is szót lehet ejteni, amikor összejön a szomszédság is. :)

750. Magdalénia (válaszként erre: 749. - Globus)
2016. júl. 28. 11:10
Talán inkább személyre szabott. :)
749. globus (válaszként erre: 743. - Magdalénia)
2016. júl. 28. 07:56
Testhezálló választ? :)
748. unom (válaszként erre: 747. - 91b90b2588)
2016. júl. 28. 07:42
A nők régen is dolgoztak, kivéve egy szűk, kiváltságos réteget. A szellemi munkák voltak előlük elzárva, de szántóföldön, bányában dolgozhattak, az nem veszélyeztette a szent hagyományos családmodellt.
747. 91b90b2588 (válaszként erre: 745. - Dodi44)
2016. júl. 28. 07:41

Na, itt van mindjárt egy őskorból fennmaradt " hagyomány ".

Ott sem a nők csapkodták agyon azt a kósza mammutot, míg a férfiak elmolyolgattak a bogyókkal. :))

De nem ebben mérik a társak egyenrangúságát egy kapcsolatban, csak van ami nőt, van ami férfit kíván.

Egy férfit meg kell hagyni férfinak. Már ha erre van igény az adott kapcsolatban.Kódolták bennük a vadászat :D ( hogy témánál maradjunk )mellett azt is, hogy megvédjék, fenntartsák, irányítsák a családot a lehető legjobb módon.

Mára viszont a nők is dolgoznak stb.a férfiak is többet mozognak a háztartásban. Az a nem jó, ha státuszkérdést csinálunk abból, ki viseli a nadrágot.

746. 91b90b2588 (válaszként erre: 729. - Massalhangzo)
2016. júl. 28. 07:08

Pontosan így éltem meg. Egyszerűen kell az új. Abban pedig biztos vagyok, hogy egy feleség, pláne ha szereti a férjét, figyel rá, tudja.

Van olyan helyzet, amikor nem tud elválni és egyedül maradni.

Nem azért tűr, mert ostoba, hanem két rossz közül próbálja azt választani, ami esetleg élhetőbb a másik alternatívánál.

Míg nem vagyunk benne mind azt mondjuk, én kidobtam volna, én inkább az utcán élnék a gyerekkel, vagy ha bántalmazó a pasi, akkor azt, hogy engem csak egyszer ütne meg.

745. Dodi44 (válaszként erre: 640. - 328e1b30ab)
2016. júl. 28. 01:58

Szerintem, egy jo hazassagba mindenki hozza magaval az alkalmazkodast a tudasat, es persze a szeretetet, noiesseget, ferfiassagat. Hazassaghoz nincs szukseg Diplomara [csak a nagyobb fizeteshez].

Es ha te ugy gondolod, hogy nem a nemekhez van kotve a tudas, gondoskodas, hat en benne vagyok.

Engem az edesanyam szeretett annyira, hogy tanitott, megtanultam tole kicsit sutni fozni, hogy a leendo csaladunk jol fog elni.

En fozok takaritok ha kell pelenkat mosok,

te hanyod ki a hazunkhoz a bejarorol a havat,[30 meter hosszu] feldarabolod a fat telire, [mert a kandallot azt nagyon szeretem], meg ha gaz lesz bevezetve a fozeshez, futeshez, akkor is a kandallohoz kell a fat felvagni kell.

Nekem mar van kertes hazam,oda hoznalak mert en "beton galambducba", meg latogatoba is utalok menni.. Ha a hazteton betorik egy jo par cserep a vihar letor egy par vastag agat, beszakad a teto cserepek, esik, fuj, a munkanak meg kell lennie!!! -felfureszeled a vastag agakat a teton, es lehordod, majd a csereptarto leceket kicsereled, mert torottek, az nem szamit, hogy vihar van, de neked nem kell ahhoz tudni foznod!!

Oh ne feledd, koratavasszal vasarolnod es hordanod kell tragyat a kertbe, es asoval beleasni a foldbe a tragyat, nem nagy kert, de a konyhai szuksegleteinket megfogja teremni...

Igazad van ne legyen a nemekhez kotve a csaladert valo munkak elvegzese...

Ezek extreem esetek, de csak a pont kiemelese erdekeben emlitettem...

"mindenben van ok es okozat"

Vagy azokat a munkakra majd valakit fogadsz magad helyett...

de akkor en is fogadok a te koltsegeden egy hazvazato not...

Mindennek van mar egy regen kialakult rendje modja kinek mi a feladata egy hagyomanyos csaladban. Temeszetesen meg akkor is segitunk egyenloen mindketten a masik munkajaban.

Keszen lennel te arra?

Vagy csak egy papucsot szeretnel magadnak...

R. U. a Bra burner? :)))

744. unom (válaszként erre: 743. - Magdalénia)
2016. júl. 28. 00:06
Én viszont véleményekre reagálok. Ritka,hogy valakinek utánaolvassak. Kevés nick érdekel Ennyire.
2016. júl. 27. 22:40

Éppen most írtam egy másik témába, hogy mielőtt válaszolok valakinek, átlapozom a különböző témában írt hsz-eit, hogy testhezálló választ tudjak írni.


Ha valaki veszi a fáradtságot és komolyan akar beszélgetni, akkor szinte elengedhetetlen. Sokkal több és jobb információt kapunk ahhoz a másikról, hogy ne túl felületes véleményünk legyen róla.

Annyi minden kiderül az emberről. Az is, ha valaki kiegyensúlyozott és sok minden más is. :)

Tudom ajánlani.

742. Magdalénia (válaszként erre: 739. - Gribedli***)
2016. júl. 27. 22:11
A tudomány sem mellőzi a gyakorlati népi megfigyelést, de ha Te csak a tudományos esszéket olvasod, akkor bocs. Nem kell kattintanod.
741. Magdalénia (válaszként erre: 740. - Massalhangzo)
2016. júl. 27. 22:02

Annyira eltérően ítélünk meg dolgokat. Miért is tudnál megérteni? De nem is kell rá törekedned. Én sem teszem. :)


Valahol írtad, hogy: „ismerek tobb emberket, itt is olvastam parrol, akinek evek ota semmifele kapcsolata nincs, nemhogy szexelne, azokat inkabb sajnalom, mint elitelnem azt, aki 22-25 ev alatt 50 masikkal szexelt :D”

740. massalhangzo (válaszként erre: 736. - Magdalénia)
2016. júl. 27. 19:31

ne haragudj, de nem lehet komolyan venni, amiket irsz, semmi valosagos nincs benne :D ha tenyleg hazassagrol irsz, az valami latszatize lehet


biztos vagyok benne, hogy ugyanannyian szakitanak egy kapcsolat elso eveben, mint a harmadikban, hetedikben, nyolcadikban stb.


megertem, ha teged megcsaltak, es rad haritottak, hogy a te hibad, odafigyeltel, es azt hitted, tobbet nem fordult elo


nekem soha nem jutna eszembe az, hogy barmit tegyek, hogy ne csaljanak meg, az milyen kapcsolat, ahol azon kell dolgozni, nehogy a masik felrelepjen? en sem jutottam el soha addig, hogy felrelepjek, barmilyen problemam volt egy kapcsolatomban, fel sem merult ilyesmi. es nem kene nekem olyan ferfi, akinel azon kell melozni, nehogy megcsaljon, annal boritekolhato lenne, hogy barmit teszek, felrelep, legfeljebb ha bebukik, az en hibam lesz :D


nagyon erre vagy kihegyezve, szerintem egy jo kapcsolatban, hazassagban ez fel sem merul. az ember tudja jozan paraszti esszel, hogy barmi megtortenhet, az evek soran barhogy alakulhat egy kapcsolat sorsa, sot azt is, hogy megtortenhetett felrelepes az o tudta nelkul. aki igy all hozza, mint te, az vagy nagyon buta, vagy nagyon a homokba akarja dugni a fejet valamiert

739. gribedli*** (válaszként erre: 737. - Magdalénia)
2016. júl. 27. 18:38
Ez nem tudományos esszé, csak kellett nekik a kattintás.
738. gribedli*** (válaszként erre: 735. - Massalhangzo)
2016. júl. 27. 18:36

7, a mesebeli szám!!!


Vajon melyik kromoszómánkban van elraktározódva, hogy 7 év a vízválasztó?? Milyen tudományos alapja lehet?


Mi több mint 17 éve vagyunk együtt és mindig károgott valaki: vigyázz, mert 7 év után... Mi lesz? Értem jön Boogie Man?;D


Szerintem tök jó az is, ha valaki teszem azt 6 hónapig, vagy 2 évig, vagy a franc tudja meddig van együtt, ha annak minden percét élvezte. Nem mennyiségre mérik, hanem minőségre. A lényeg nem az, hogy időrendi táblàzatoknak feleljen meg az ember.

737. Magdalénia (válaszként erre: 735. - Massalhangzo)
2016. júl. 27. 17:44

A házasságban vannak mérföldkövek, szakaszok.

Kapásból kiadta a Google. Még nem olvastam el, de kb.erről van szó. :)


[link]

❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook