Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Miért csalják meg ennyien a párjukat? fórum

Miért csalják meg ennyien a párjukat? (beszélgetős fórum)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
796. gribedli*** (válaszként erre: 791. - Magdalénia)
2016. júl. 29. 18:17
Régen pontosan ugyanez volt, csak internet nélkül. Attól, hogy nem látták az emberek, vagy nem akarták látni, mindez ott volt és csinálták, és volt olyan nő, aki tetszelgett benne, volt, aki szégyellte, volt, aki gyakrabban csinálta, volt, aki csak a barátjával. Nem látok különbséget, max annyit, hogy ma már büntetendő dolog kiskorúval szexelni míg régen büntetlenül randalíroztak a férfiak. Ma a nő dönthet sokmindenről (bár még nem mindenhol van így)
795. unom (válaszként erre: 793. - Mutáns Jane)
2016. júl. 29. 17:48

Vagy a szobalánynak, cselédlánynak ez is a kötelességei közé tartozott.

Régi szép idők...

794. Mutáns Jane (válaszként erre: 791. - Magdalénia)
2016. júl. 29. 17:39
Hogy azt ne is említsem, hogy a "bizánci mozaikos" Teodóra császárnő állítólag - családi hagyományt folytatva - gyermekprostituáltként kereste a kenyerét, és 9 éves korában asztalon táncolt meztelenül. Állítólag Justinianus császár szeme is így akadt meg rajta. És az meg mikor volt ugye...
793. Mutáns Jane (válaszként erre: 791. - Magdalénia)
2016. júl. 29. 17:37
Arról nem is beszélve, hogy az 1800-as években, de még a 19-20. század fordulója táján is úgy "világosították föl" sok felső-középosztálybeli gazdag polgári családban a fiatal férfiakat, hogy apuka elvitte őket a bordélyba?
792. Mutáns Jane (válaszként erre: 791. - Magdalénia)
2016. júl. 29. 17:36
Ha azt hiszed, hogy a liberalizmus terméke a prostitúció, akkor javasolnék neked némi témába vágó kultúrtörténeti áttekintést. Mit gondolsz, a középkorban (!) miért mondta a katolikus egyház (!!!), hogy a prostitúció olyan, mint a csatorna, amelyik levezeti a szennyet? (Mondjuk az róluk mond el sok szépet és jót, hogy a szexualitást a szennyel azonosították.)
791. Magdalénia (válaszként erre: 790. - PöttyösPanka)
2016. júl. 29. 15:45

Szerintem ez sem használ a nők tiszteletének, megbecsülésének, elismerésének: Startlapon képes hirdetés, 18-as karikában: „nagy mellek, nedves csajok”, de említhetem a reklámozott meztelenül szoptató „szexis” anyukát, és vég nélkül…

Hogy szabad megengedni, hogy a nőket szexuális árucikknek tekintsék még akkor is, ha egyre többen ezzel keresik a kenyerüket?!

Olyan nagymértékben jelen van az életünkben, hogy ki sem lehet kerülni, mert mindenhol agresszívan visszaköszön. Egész biztosan, nem a nők harcolták ezt ki, de tetszelegnek benne, ill. eltűrik azzal, hogy miért is ne. Nyílt nyilvános fórumokon tárgyalják ki az intimitásukat és itt az sem számít, hogy anonim teszik. Ez nem befolyásolja a kialakult véleményeket.

Szerintem nem helyes és valahogy a helyére kellene tenni ezeket a dolgokat. Mielőtt bárki félreértene, nem azt mondom, hogy vissza kell menni az időben, hanem éppen, hogy előre és tiszteljük a nők és a férfiak kapcsolatát annyira, hogy ne alacsonyítsuk le egymást, ne is tűrjük.

A liberalizmusnak van értéke, - mint sok izmusnak - de kell lennie egy határnak is.

Több ezer éves az emberi civilizáció, a kultúra, mégsem tudunk zöldágra vergődni egymással, pedig a két nem céljai és érdekei nem olyan különbözőek.

Össztársadalmi szinten a világ okosodik, de az egyén butul, - gondolok itt pl.a hsz-edben felvázolt példákra is.

790. PöttyösPanka (válaszként erre: 783. - Magdalénia)
2016. júl. 29. 07:37

Egyrészről ne feledkezzünk meg róla, hogy igenis vannak nagyon egyszerű lelkivilágú, tanulatlan nők is. Ismerek olyat, akit időnként megver a férje, de ezt ő nem erőszaknak fogja fel, inkább ő is megrugdossa élete párját, amikor az olyan részeg, hogy nem tud védekezni...

Másrészről általában az ilyen internetennagyaszám, beszólokmindennőnek típusú férfiaknak általában nincsen senkije, pont ezért erősödött fel benne a nőgyűlölet. A saját pártalálási sikertelenségét azzal idealizálja, hogy minden nő alsóbbrendű, így nem ismerik fel az ő csodálatosságát. És elkezdi az internetes köpködést. Meg persze az, hogy egy nicknév mögött ilyen bátor, még nem jelenti azt, hogy nem csinálja össze magát, ha a való életben két szót kell váltania egy igazi nővel.

789. Dodi44 (válaszként erre: 752. - Gribedli***)
2016. júl. 29. 05:20
[[felreertettetek az elobbi arkusomat]]
788. Mutáns Jane (válaszként erre: 787. - Magdalénia)
2016. júl. 28. 23:22
Szerintem az állandó rettegéstől készülhetett így ki.
787. Magdalénia (válaszként erre: 786. - Mutáns Jane)
2016. júl. 28. 23:03
Ég és a föld. :(
786. Mutáns Jane (válaszként erre: 785. - Magdalénia)
2016. júl. 28. 22:35
Csak a lelki megpróbáltatást említem. Nem is arról van szó, hogy szegény nő most hogy néz ki, hanem össze lehetne hasonlítani, hogy akkor hogyan nézett ki, mikor összeházasodtak, és ahhoz képest most hogy néz ki. Pedig talán még 20 év sem telt el azóta.
785. Magdalénia (válaszként erre: 781. - Mutáns Jane)
2016. júl. 28. 22:29

Tulajdonképpen Lajcsi sem néz ki túl jól, de ez más téma. :(

Ők is válnak? Vagy csak a lelki megpróbáltatást említed?

784. Magdalénia (válaszként erre: 780. - Mutáns Jane)
2016. júl. 28. 21:19

Előnye az internetnek, hogy felszínre kerülnek az ilyen anomáliák és talán helyre lehet tenni.

Csak pislogok. :(

783. Magdalénia (válaszként erre: 778. - PöttyösPanka)
2016. júl. 28. 21:14

Az ilyen férfi még csak nem is emberi.

Ha ennek a férfinek felesége van és tűri, akkor ő tényleg alsóbbrendűnek érzi magát. :(


De ezt alig merem leírni, mert Mássalhangzó azt mondja, hogy lám-lám, nőgyűlölő vagy. :)

782. PöttyösPanka (válaszként erre: 780. - Mutáns Jane)
2016. júl. 28. 21:09
Ez szomorú, de had mondogassák, ettől még nincs igazuk, tenni meg úgysem tudnak mit.
781. Mutáns Jane (válaszként erre: 779. - Magdalénia)
2016. júl. 28. 21:07
Én pont arra gondoltam, mikor a lelki dolgok viselik meg annyira a nőt, hogy szinte beleroppan, és önmaga árnyékává válik. Mint Lagzi Lajcsi felesége, az a szegény nő.
780. Mutáns Jane (válaszként erre: 778. - PöttyösPanka)
2016. júl. 28. 21:07
És ha tudnád, hogy hányan egyetértettek vele... Egyébként a csajok és pasik blogon (index egyik "alblogja") az egyik beküldött levél alatt volt a facebookos hozzászólások között. A mai napig sajnálom, hogy nem jegyeztem meg, hogy pontosan melyik poszt alá írták be, mert akkor egyből linkelném is.
779. Magdalénia (válaszként erre: 770. - Mutáns Jane)
2016. júl. 28. 20:59

Megviseli az a nőket lelkileg is. Az lényegesebb.


Egy barátnőm nagyon-nagyon csinos nő volt és igencsak rossz, bántalmazó házasságban élt. Nem látszott rajta a leharcoltság 40 évesen sem, adott magára, - a legközelebbi hozzátartozók kivételével, senki nem tudta, hogy mi történik a házasságában - de az önbizalma a nullával volt egyenlő. Lelkileg a padlóra került válás után.

778. PöttyösPanka (válaszként erre: 771. - Mutáns Jane)
2016. júl. 28. 20:51

Aki ilyet mond, az nem férfi, csak egy szánalmas féreg, aki képtelen rá, hogy férfikénk megbecsülést vívjon ki magának. Ehelyett tehetetlenségében csak veri a seggét a földhöz, és ordítással próbálja kierőszakolni a tiszteletet mondván, hogy neki ez jár, és a nők alsóbbrendűek.

Én már olyat is olvastam blogon, hogy a szülés nem is fáj, csak a nők adják be a férfiaknak, hogy ezzel zsarolják őket...

777. Magdalénia (válaszként erre: 773. - Massalhangzo)
2016. júl. 28. 20:37

Nem írtam én az ellenkezőjét.

A fiatalság nem lát a nagy szerelemtől semmit. Persze, hogy azon idő alatt jól bánnak egymással és már össze is bútoroznak.

Az, hogy Te már fiatalon is tudtál a jövődre gondolni, nagy erény. Én még akkor nem. :)


Arra gondolok, hogy ma egy 30 éves is "bevásárol" és egymás után jönnek a partnerek. Laza az erkölcs.

Az idő megy és nem érzi magát jól a bőrében. Minél többször próbálkozik, annál jobban csökken az önbizalma. :(

Lehet hogy régimódi vagyok, de egy férfinél emeli a sok nő az önbizalmat, egy nőnél a sok férfi nem.

Nem is szeretnék oda eljutni, hogy a nőét is emelje. Inkább a férfiaké csökkenhetne, de emberileg ezt lehetetlennek gondolom.


Én négy évig voltam elvált, nem voltak élettársaim, hogy aztán esetleg majd az ötödik bejön. Mindamellett nem tartom magam prűdnek, vagy szex ellenesnek. A férjem is elvált volt és nem élt együtt élettársakkal. Ő is kivárt.

776. Magdalénia (válaszként erre: 771. - Mutáns Jane)
2016. júl. 28. 20:01

Az egy nem vállalható mondat egy férfi részéről és remélem, hogy egy nőt sem fog találni magának. Ha házasságban él, nem érdemli meg. Hogy nevelhet egy ilyen gyereket és hogyan engedheti meg egy asszony, hogy egy ilyen emberrel éljen és nevelje a gyereküket.



Az Y generáció a gyerekeimé. A nagyobbik unokám alsóban, több elvált szülők gyermekével járt együtt, mint a kisebbik most. Ez észrevehető, de a gyerek is kevesebb.


Mi mindenesetre mindenről beszélgetünk a gyerekekkel, koruknak megfelelően. Nincs tabu téma. Csak remélni merem, hogy nem nyúlnak mellé, amikor arra kerül a sor.

775. massalhangzo (válaszként erre: 767. - Mutáns Jane)
2016. júl. 28. 19:36
nem biztos, hogy a ferfiak tobbet nyernek egy akar rossz kapcsolattal is. akkor mar inkabb igenytelensegnek mondanam. egy atlagos nonek ma sokkal tobb dolga, felelossege stb. van, mint egy ferfinak, ez valahogy magaval hozza azt is, hogy nem elegednek meg a kozepszeruseggel vagy tunyasaggal, semmi elettel. mert ha egy no dolgozik, gyereket nevel, haztartast vezet, sportol, hobbija van, tanul, annak elobb-utobb nem felel meg egy olyan tars, aki hazajon a melobol es beul a teve ele, ami gyakori jelenseg
774. 91b90b2588 (válaszként erre: 748. - Unom)
2016. júl. 28. 19:34
Igen. Ma már felelős beosztásban, vezetőként is.
773. massalhangzo (válaszként erre: 768. - Magdalénia)
2016. júl. 28. 19:33

pedig eddig eppen az ellenkezojet irogattad. hogy fiatalon egy huszoneves nem valaszt jol, nem gondolkodik es rossz part valaszthat. pedig en tizenevesen se alltam volna le olyannal, aki nem banik jol velem


hagyd mar ezeket a statisztikakat, ezek akkora baromsagok. egyreszt nem keszulnek statisztikak arrol, hogy ki mikor valaszt jol part, masreszt a statisztikak ugy keszulnek kabe, hogy elokapnak tetszoleges 10-20, jobb esetben 100 alanyt es megnezik, atlagot vonnak. na most ez a milliardokhoz kepest mit jelent? nagy nullat


de ha a sajat peldadat nezed, akkor te is jobban valasztottal part erettebben, egy rossz hazassag utan, vagy nem?

772. 91b90b2588 (válaszként erre: 761. - Pengő Gyöngyi)
2016. júl. 28. 19:30

Ez lehet, hogy így van. Az is lehet, hogy azért, mert egy kis félrejárással megoldják, hogy annyira rossz mégse legyen minden.

Hányszor olvasom, hogy sír-rí a barátnőnek a rossz házasságról. Ami lehet akár igaz is. Csak nem tud dönteni, anyagiak, gyerkőcök egyebek miatt. A szerető pár évig is kitart, mert hátha...meg ő a fény szegény pára éjszakájában.

771. Mutáns Jane (válaszként erre: 768. - Magdalénia)
2016. júl. 28. 18:24

"Legyen már annyi életrevalóság egy nőben, hogy megnézi kit enged hosszútávon az ágyába, mert a jövője múlik rajta."


Az Y generációtól fölfelé kezdve már van, nyugodt lehetsz. Ennek következményeként pl. egyszer egy blog facebook-os hozzászólásai között olvastam olyan férfi véleményt is, mely szerint nagy kár volt megengedni, hogy a nők szabadon megélhessék a szexualitásukat. Csak hogy az érem másik oldalát is lássuk.

770. Mutáns Jane (válaszként erre: 769. - Magdalénia)
2016. júl. 28. 18:21
Nem sérülékenyebben, hanem leharcoltabban.
769. Magdalénia (válaszként erre: 767. - Mutáns Jane)
2016. júl. 28. 18:06

Igen. Az első mondatod pontosabb megfogalmazás. Én is azt gondolom, hogy a nők többsége sérülékenyebben száll ki a párkapcsolatból.


Van zenész ismerősöm és távolabbi családtagom. Nem könnyű elviselni a házastársnak. Csak részvétnyilvánítás mellett tudok velük beszélgetni. :(

768. Magdalénia (válaszként erre: 765. - Massalhangzo)
2016. júl. 28. 17:51

Nem vagyok nőellenes, sőt kimondottan bosszant, ha egy nő tűr egy férfinek, mert tönkremegy és elveszi magától az esélyt egy jobb, boldogabb életre. Ebben teljesen egyetértek. (Csak az a különbség köztünk, hogy nekem az is szembetűnő, amikor a férfi tűr.)


De. Ha már nők vagyunk.

Legyen már annyi életrevalóság egy nőben, hogy megnézi kit enged hosszútávon az ágyába, mert a jövője múlik rajta.

Szerintem a statisztika sem támasztja alá, hogy akár érettebben jobban választanának párt ma. Sőt. :(


Én nem esek egyik végletből a másikba. Nem hozom fel példának egyik oldalról az alkoholista anyát, illetve a felelősség elől menekülő apát.

767. Mutáns Jane (válaszként erre: 766. - Massalhangzo)
2016. júl. 28. 17:19
Magyarról magyarra fordítva: a férfiak többsége még egy rossz kapcsolatban is sokkal többet nyer, mint a nők többsége. Érdemes "princípium" Ákoskáról és a feleségéről (Őry Krisztina) közös képet keresni: azt hiszem, egy idősek, a feleség sajnos mégis kb. a férje édesanyjának néz ki a képen, nem véletlenül.
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook