Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Miért csalják meg ennyien a párjukat? fórum

Miért csalják meg ennyien a párjukat? (beszélgetős fórum)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
826. Magdalénia (válaszként erre: 814. - Unom)
2016. júl. 30. 21:25
Ez nem vitás. :)
825. Magdalénia (válaszként erre: 812. - Unom)
2016. júl. 30. 21:24

Lecsökkent a minimálisra, - köszönhető a penicillinnek - de manapság újra terjed.


Az előnyeivel személy szerint én is szeretem a mai kort. Sőt, jobb, mint régen a szüleinknek, nagyszüleinknek...

A hibáit miért kellene szeretni? Csak mert most élünk és be van határolva a mi időnk?

824. Mutáns Jane (válaszként erre: 817. - Gribedli***)
2016. júl. 30. 16:16

Ez igaz, de azért a nőgyűlölő Arisztotelész előtt azért volt egy feminista Platón is.

Kíváncsi lennék azért a ókori keltáknál mi volt a felállás, szerintem ott azért valamivel egyenjogúbbak lehettek a nők, legalábbis az adott kor viszonylatában.

823. gribedli*** (válaszként erre: 821. - Unom)
2016. júl. 30. 13:24
Nem ismerem, de majd utánanézek.
822. gribedli*** (válaszként erre: 820. - Unom)
2016. júl. 30. 13:22

Tényleg? Talán félnek??:D


A tökös csajoké a jövő!

821. unom (válaszként erre: 820. - Unom)
2016. júl. 30. 10:00
Jut eszembe: Sheryl Sandberg könyvét ismered? Magyarul Dobd be magad a címe, az eredeti nem jut eszembe.
820. unom (válaszként erre: 819. - Gribedli***)
2016. júl. 30. 09:56
Sokakat a girl power jobban zavar, mint a magamutogató tinik :)
819. gribedli*** (válaszként erre: 808. - Magdalénia)
2016. júl. 30. 09:50

Régen is ez volt, csak nem volt net. Most hamarabb kiderül mert minden közszemlén van.


A probléma megoldása pedig nem az, hogy hümmögünk, hogy így van rendjén (senki sem mondta, hogy rendjén van, csak már az is egy lépés, hogy tudunk róla), viszont nem is az, hogy leszóljuk károgva.


Te pl leszólod, károgsz, hogy mi lesz még itt, meg fényezed magad, hogy bezzeg te.


Más meg aktívabb és megtanítja a gyerekeit arra, hogy hogy védjék meg magukat, hogyan vállalják magukat. Szerintem az nem védelem, hogy csitri lányokat savazunk, hogy miért is teszik oda a képeiket, vagy miért drogozik inkább mögé kell nézni, hogy ez most csak önszántából magamutogatás, vagy épp kislányként megerőszakolták és azért lett ilyen. Nem minden fekete vagy fehér.


A mai csitri lányokból lesznek a jövő anyái, károgással segíteni nem lehet azon, akinek szolidaritásra lenne szüksége. Másrészt meg rengeteg egészséges lelkivilágú nő, lány is van, ők képviselik a girl powert a mai világban, nemcsak a rosszat kell látni, hanem azt is, hogy mennyien jó példával járnak elöl, álszentség és sipákolás nélkül.

818. gribedli*** (válaszként erre: 816. - Unom)
2016. júl. 30. 09:39
Igen, mai formájában sok a ferdítés, az egyéni interpretáció, a csináldmagad imámok.
817. gribedli*** (válaszként erre: 807. - Mutáns Jane)
2016. júl. 30. 09:34
A többistenhit se nagyon vette emberszámba a nőket, de végülis egy mai demokrácia inkább hasonlít arra a görögöknél megszokottra mint másra. De a nők a görögöknél is mellékszereplők voltak.
816. unom (válaszként erre: 815. - Gribedli***)
2016. júl. 30. 09:33

A kereszténység is vett át bőven más vallásokból. Egyébként az iszlámban a nőnek több joga volt. Mint más vallásokban. Sokat változott azóta

..

815. gribedli*** (válaszként erre: 804. - Mutáns Jane)
2016. júl. 30. 09:26
Én Mózes könyvét is, meg a többi ilyet is. Nem vagyok senkinek az oldalbordája, kikérem magamnak! :D Az iszlám jóval később keletkezett, az csak leutánozta az eredetit mert kényelmes volt.
814. unom
2016. júl. 30. 07:22

Egyébként a mai világ erkölcsei feletti sopánkodás valószínűleg egyidős az emberiséggel. írásos bizonyíték az ókorból maradt ránk :)

Ó, az a bűnös agóra :D

813. unom (válaszként erre: 810. - Magdalénia)
2016. júl. 30. 02:59

Nem kényelmes,hanem így van.

Nem értem az emberek nem tanultak történelmet?

812. unom (válaszként erre: 808. - Magdalénia)
2016. júl. 30. 02:57

Nézz utána a 19. században mennyire volt elterjedt a szifilisz. Meg fogsz lepődni.

Én szeretem a mai kort minden hibájával együtt.

2016. júl. 30. 01:20
Az biztos, hogy nem itt és nem mi fogjuk megoldani a problémákat, de azért kell róla beszélni.
810. Magdalénia (válaszként erre: 809. - Mutáns Jane)
2016. júl. 30. 01:12

Nem tudom.

Azzal hárítjuk el, hogy áááá, most nem több, nem rosszabb, csak tudunk róla? Ez nagyon kényelmes álláspont.

809. Mutáns Jane (válaszként erre: 808. - Magdalénia)
2016. júl. 30. 01:06

Nem rosszabb a világ, hanem egyszerűen arról van szó, hogy sokkal hamarabb (lényegében azonnal) napvilágra kerül minden, és sokkal több emberhez eljut. Továbbá a tömegkommunikáció kora előtt sokkal inkább adtak a látszatra, mivel akkor még a lelepleződés különösebb veszélye nélkül megtehették. Ebből a korból ered a jó asszonyról meg a mindent eltakaró kötényéről szóló mondás. A lényeg, hogy akkor is VOLT mit eltakarni. Szóval nehogy azt hidd már, hogy régen jobbak voltak az "erkölcsök".

Arról nem beszélve, hogy a gyerekek ellen elkövetett nemi erőszak valószínűleg sokkal gyakoribb lehetett régen, mint manapság, amikor azért már lehet félni a lebukástól, és a bűnügyi hírekbe való bekerüléstől. (Vö. Móricz Zsigmond: Árvácska)

2016. júl. 30. 00:32

Nem olvastátok el figyelmesen és nem is értitek, vagy még, vagy nem akarjátok érteni.


Miért mentek vissza a múltba Ti?

Nem ahhoz kell viszonyítani!

Én nem tettem és nem is tenném. Belekevertek itt mindent, a vallástól kezdve Tóta W-ig, - az iszlámot is érintve, ám néhányat még kifelejtettetek, - de figyelmen kívül hagyjátok, hogy ebben a szuper nagy szabadságban gyakorlatilag tényleg nagyon terjed az AIDS és egyéb nemibetegség, óvszer ide-vagy oda.

Nem kell ebbe belekeverni a vallást.


Nem zavar Benneteket, hogy milyen ma a gyermekkor, a fiatalkor és holnap milyen lesz? Még pár év és normális lesz szerepelni a 18 karikás címlapon? Trendi lesz? Így előbb-utóbb dicsőség is lehet, hiszen van még lejjebb is.


Soha nem volt ilyen mértékű a bűntények elkövetése, - még gyermekkorú, fiatalkorú is! – a kábítószer használata, az iskolás gyermekek egymás közti zaklatása, az öngyilkosság, az erőszak stb.


Ma nem foghattok mindent a papokra, a mai állapotokért. Nevetséges is lenne.


Ez mind-mind beletartozik az erkölcsi kérdések körébe és egyik összefügg a másikkal.

Nem lehet azt mondani, hogy jó irányba haladunk.


Csak olvasni kell akár az itteni témákat, a felsejlő életeket és összefüggést keresni, mert ez egyfajta látlelet.

807. Mutáns Jane (válaszként erre: 802. - Gribedli***)
2016. júl. 29. 21:13
Egyébként európai vallások még a görög és a római többistenhitek, továbbá a kelta druidizmus is, amely nemcsak szintén többistenhit, hanem náluk isten és istennő együtt uralkodik.
806. Mutáns Jane (válaszként erre: 802. - Gribedli***)
2016. júl. 29. 21:12
Buddhizmus? Abban mintha nem szerepelne ilyesmi.
805. Mutáns Jane (válaszként erre: 803. - Mutáns Jane)
2016. júl. 29. 21:12
Bocsánat, 10 évvel ezelőtt.
804. Mutáns Jane (válaszként erre: 802. - Gribedli***)
2016. júl. 29. 21:05
Na, ezért rühellem én a Közel-Keletet úgy mindenestül.
803. Mutáns Jane (válaszként erre: 802. - Gribedli***)
2016. júl. 29. 21:05

Hm... akkor bizonyára túl optimista voltam, amikor 8 évvel ezelőtt ezt olvastam:


[link]

802. gribedli*** (válaszként erre: 800. - Mutáns Jane)
2016. júl. 29. 19:42
Ööö... Mondj egy bármilyen vallást, ami egyistenhitű (mert Európában csak ezek voltak) és nem az szerepel benne, hogy a nő arra született, hogy szolgálja a férfit, illetve hogy a nő eredendően bűnös? De még az is, hogy a nő a bűnös, ha a férfi őt megkívánja. Sőt, a férfi visszautasíthatta a nőt házasság alatt bármiért, vagyis kidobhatta (természetesen vagyon nélkül) viszont a nő nem mehetett el önszántából soha. És nő nem is örökölhetett, minden az uráé volt, azzal is az ura rendelkezett, amit a nő a szüleitől örökölt. Ezek a vallásos szabályok végigkísérték nemcsak a középkori törvények megalkotását, hanem később is a törvények a bibliára alapozottak voltak. Ez nem kicsit meghatározta a nők szerepét, mármint a vallás. Nem a logika, hanem a vallás. Ma igen, ma vannak olyan törvények is, amik egy vallásos közegben sosem lettek volna elfogadva. De mégis mennyien a régit hiányolják...
801. unom (válaszként erre: 800. - Mutáns Jane)
2016. júl. 29. 19:13
A hagyományok még mindig élnek és hatnak. Elég erősen, sokszor az emberek nem is tudják, hogy vallási alapja van a véleményüknek, szokásuknak.
800. Mutáns Jane (válaszként erre: 799. - Gribedli***)
2016. júl. 29. 19:09
Biztos, hogy a szekularizált Európában (Oroszországot nem számítom ide) ekkora hatása lenne a vallásnak? Manapság?
799. gribedli*** (válaszként erre: 791. - Magdalénia)
2016. júl. 29. 18:25
Egyébként azért nem tudunk zöldágra vergődni mert a nők nem tartanak össze eléggé, sokan olyanok mint te, hogy visszakívánják azt, ami régen volt, ezzel csak lovat adnak azok alá a pasik alá, akik még nem fogták fel, hogy a nőkkel nem lehet így bánni, ahogy évezredekig tették. Erre nagyban rátesz a sok vallási dogma is.
798. unom (válaszként erre: 797. - Gribedli***)
2016. júl. 29. 18:21
Igen, megbélyegezték, kb. eláshatta magát. A férfi részéről semmi következmény nem volt.
797. gribedli*** (válaszként erre: 795. - Unom)
2016. júl. 29. 18:19
Aha, de ha terhes maradt, akkor ő volt a hülye ...va. Ha árulkodott, akkor is ő húzta a rövidebbet.
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook