Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Lelki terror. fórum

Lelki terror. (beszélgetős fórum)


145. b8103f009a (válaszként erre: 143. - Nempanik)
2013. febr. 3. 14:39
Miért vagy még mindig vele? Miért függsz ennyire tőle? Ez társfüggés. Ha nem változtatsz, járhatsz így egy másik kapcsolatban is. Kérj segítséget, olyan fiatal vagy még.
144. b8103f009a (válaszként erre: 141. - Nempanik)
2013. febr. 3. 14:36
Miért annyira fontos neked, hogy mások mit gondolnak? Mit számít ez, ha Te nem úgy élsz ahogy szeretnél? Hagyd el az elmebeteg párod, és vissza se nézz! Az a baj, hogy vannak tipikusan ilyen emberek, akiket lehet bántalmazni bármilyen módon, mert hagyják. De ehhez a saját beleegyezésre is szükség van. Emberek vagyunk, hozunk döntéseket. Vagyis ezt kellene tenni, felelősségteljes módon. Most képzeld el, hányan szülnek ilyen kapcsolatba gyerekeket, még jobban megnehezítve azt, hogy meneküljenek a bántalmazójuktól. De nem rázhatja le az sem a felelősséget magáról, aki hagyta, benne él egy ilyen kapcsolatban, mert igenis felelős azért, hogy tűri a zsarnokságot. Addig lépj, amíg nincs közös gyerek, mert azután már érte is felelős leszel, ha egy ilyen beteg ember megnyomorítja az életét.
143. nempanik (válaszként erre: 142. - Acuko)
2013. febr. 3. 14:28

oké...ez lesz..tudom, hogy ennek kell lennie. csak úgy félek egyedül...:(

mert ez a szemét elhitette velem, hogy nlkle semmi vagyok..:(

142. acuko (válaszként erre: 141. - Nempanik)
2013. febr. 3. 14:19

Figyelj!! Ha már végre elhatároztad magad, akkor NINCS VSISSZA ÚT!!!! Igen, mondd el az unokanővérednek,a barátnőidnek, a szüleidnek, a kollágáidnak, a szomszédoknak is, mindenkinek, hogy szajkitottál vele, mert igy bánt veled. Mindenkinek mondd el!! Ez megerősit az elhatározásodban. Mondogasd magadban, hogy igen, megtettem, és nincs vissza út.

Már nincs mitől félned, ha mindenki tud majd róla, akkor nincs félni valód többé.

Minden kapcsolatot szekits meg vele, és ha ir neked, egyszerűen ne válaszoljál. Semmilyen körülménykek között se vedd fel vele a kapcsolatot. Szerencséd, hogy anyagiak és gyerekek nem kötnek össze titeket.

141. nempanik (válaszként erre: 140. - Acuko)
2013. febr. 3. 14:14
jókat mondasz. csak ezeket tudod még magamnak sem mertem bevallani 2 évig. bólogogattam igen, és amikor ellent mondtam, vagy csak meg akartam beszélni, akkor bújt ki belőle az állat. és igen, szeretetéhes, tapasztalatlan, naív voltam. és haragszom magamra, meg az elvesztegetett időmre, és az odaadásomra, és a saját butaságomra, hogy ezt hagytam. (most irogat nekem az unokanővérem is, érdeklődik h minden rendben-e a párkapcsolatommal, és te jó ég én még mindig hazudok, hogy igen...:S)mert félek, hogy mit fog gondolni...:(
140. acuko (válaszként erre: 135. - 348d05d3be)
2013. febr. 3. 14:07

Teljesen félre értetted őt!!

Nem, nem férfi, nem olyan, mint te! Ő NŐ! Ő az áldozat, akit a hozzád hasonló beteg ember terrorban tartott. Most már határozott és tudatos. Igen. Végre az! (Ez meg nem jelenti azt autómatikusan, hogy férfi!!)

Végre, remélhetőleg véglegesen sikerült megszabadulnia bántalmazójától.


Rólad pedig:


Az ilyen emberektől óvjon meg az Isten minden nőt!!! Nem vagytok alkalmasak a párkapcsolatra. Aki másik embert bántalmaz, olyat, aki gyengébb, naív, szeretetéhes, taapsztalatlan, akár szóval, akár tettel, az nem a társadalomba való.


A szeretetet nem úgy kell kimutatni, hogy állat módjára féltékeny vagy, a másikat kalitkába akarod zárni, és ki akarod sajátítani őt. Hogy uralkodni akarsz rajta, és korlátozod a szabadságában.

A párod nem azért nem mert ellent mondani, mert szeretett, hanem azért, mert félt tőled. Félt, hogy kibújik belőled az állat és a végén agyon vered. Ezért bólogatott. De betelt a pohár. Egyszer mindenkinél betelik. Jól tette, hogy elhagyott és elmenekült tőled. Igen, most ráérsz gondolkodni azon, hogy viselkedtél vele szemben és hogyan kellett volna.

Megérdemled hogy egyedül legyél, mert egy ilyen ember, aki nem értékeli a párját, hiába szereti, de rabszolgaként tartja otthon, terrorizálja és verbálisan bántalmazza, az nem érdemli meg, hogy társa legyen. A másik ember pedig nem érdemli meg, és senki sem, hogy kiszolgáltatott legyen egy kapcsolatban és úgy kezeljék, mintha egy senki lenne.

139. nempanik (válaszként erre: 138. - Acuko)
2013. febr. 3. 13:54

arnyos vagy, köszönöm szépen a bátorítást:)

nem, nem fogok visszanézni, most tényleg. csak utálom ezt a szakítós periódust, egyszerűen annyira le vagyok törve, és annyira csalódott vagyok, úgy kb az egész életben. nem is értem, hogy történhetett ez meg.:(

138. acuko (válaszként erre: 137. - Nempanik)
2013. febr. 3. 13:49
Borzasztóan sajnálom, ami veled történt. Talán most már tényleg az utolsó lépést tetted meg, és soha töbebt nem mész vissza hozzá. Ne sajnáld őt, és bárhogy is kér bocsánatot, többet ne higyj neki!!!! Nagyon sok erőt és kitartást kívánok neked!!!!
137. nempanik (válaszként erre: 135. - 348d05d3be)
2013. febr. 3. 13:08

lehet, hogy félreértesz. a fórum indító hozzászólásomból látszik, hogy szinte megerősítésre volt szükségem, hogy igen, engem nem terrorizál a barátom, mert ez nem az, amit én gondolok. visszanéztem, és azt láttam, hogy te jó ég, mennyire gyenge voltam évekig. mindig megbocsátottam...már amikor mindenki azt mondta, hogy ne tegyem akkor is. a végsőkig.a családom sem áll velem szóba emiatt...


és nekem ennyi idő kellett, hogy rájöjjek...és fura, hogy ezt mondom, de közben valahogy meg is erősödtem. amikor tegnap megint rám mérte a szitkozódó szóáradatát, hogy igaz, hogy engem senki nem sszeret, és minden szörnyűséget megérdemlek az élettől, továbbá la is akart köpni, majd közölte, h nem teszi, mert még arra sem vagyok méltó, akkor mondtam,hogy elég. zárójelben tenném hozzá, hogy mindezt azért, mert "felbosszantottam", mert kinyitottam a szám, végre először, és kértem, hogy figyeljem rám...eddig fajult. de ha időben kilépek, talán nem jut ide a dolog. tegnap a taxi szedett össze valami kietlen helyről, mert ez az elmebeteg elvitt oda, hogy fitogtassa az erejét,vagy mert begőzölt nem tudom, úgy vezetett mint egy állat, és direkt bele-beletaposott a fékbe, hogy beverjem a fejem a műszerfalba. és ismétlem miért? mert kértem, hogy végre egyszer hallgasson meg. és begőzölt. ez az amikor évekig nem mersz szólni, egyszer szólsz, és ez lesz. mentegettem én őt mindenkinek, tényleg. de van, ahol elég. és még a legjobb barétja is azt mondta, hogy menjek amerre látok, nehogy komolyabb bajom essen. nem ütött meg, de hajszálon múlt. mert ő a valaki, a véleménye megkérdőjelezhetetlen és tökéletesnek képzeli magát. ha pedig valaki "ellenszegül", megbolondul.

annyira szomorú ez, még a legjobb barátnőim sem tudnak róla, mert egyszerűen szégyellem...

nem, hidd el, nem fogom visszafogadni, kb 5ször megtettem, és tegnap is már bocsánatot kért, de még azonnal visszakértem minden cuccom, és nem nézek vissza.

136. nempanik (válaszként erre: 135. - 348d05d3be)
2013. febr. 3. 12:59
lány vagyok :D és 25 éves. és tényleg félős..és ő ezt kihasználta nagyon csúnyán..
135. 348d05d3be (válaszként erre: 133. - Nempanik)
2013. febr. 3. 12:41

szia:)

nemed nem jelölted, így csak találgatni lehet:)

Irásod alapján inkább férfi, mert határozott és tudatos:)

Én is ebben a cipőben járok, terrorizáltam a barátnőmet és elege lett. Te is ilyen személyiségre utalsz a hozzászólásod alapján. Aki terrorizálható az félős és gyenge ember. Semmilyen formában nem jó a lelki terror, mert folyamatosan rákényszerítjük az akaratunkat valakire, aki alig mer ellentmondani, mert szeret és félt. Gondolom, a párodnak elege lett és keményített, amit rosszul viselsz, ahogy én is tettem.:) Abból amit leírtál láthatóan igaz az állításod, jellemző rád az elhamarkodott döntés a strucc-politika:) Én is ezt tettem, és vártam a hatást, ami meg is lett:)

Két hét múlva új pasija volt, és felejtett. Majd beleőrültem abban, hogy más érintheti,más is hozzányúlhat. Ezt nem kívánom neked! Azt sem szégyellem,hogy sírtam. Szerelem esetén nem tudod ilyen könnyen azt mondani, hogy vége, többet nem fogok elgyengülni. Tegnap és ma talán de, de mi lesz holnap, vagy holnap után,ha nem kopogtat az ajtón engesztelésért, mint eddig. Tovább megy, ahogy az enyém. Akkor mit csinálsz? A helyedben átgondolnám az ego döntését,és józanul mérlegelnék:) Nem biztos, hogy Ő lesz az igazi vesztes a végén, hanem lehet, hogy Te, ahogy én is az lettem.

Talán a Tiéd még menthető, de ezt Neked kell tudni és gondolkodni azon,hogy mi mit ér meg, és mit érdemes elveszíteni. Én most jöttem rá, hogy az együtt töltött évek többet jelentettek, mint gondoltam, csak későn jöttem rá. Ne kockáztass feleslegesen. Bárcsak én is kaptam volna egy okos tanácsot, ma nem lennék egyedül.:(

134. e2228b8123 (válaszként erre: 133. - Nempanik)
2013. febr. 3. 04:16

A jó kapcsolat alapja, a beszéd, meg hogy az ember képes legyen elszámolni minél tovább...

Szomorú látni, hogy milyen apró hülyeségeken mennek szét párok, gyerekekkel együtt, közös életet tervezve. Túl rövid az élet ehhez. :(

És főleg azok, rendszerint nők, életük legszebb szakaszában beválasztanak olyan valakit, akivel nem tudnak együtt élni, és ez csak x év múlva derül ki.

Sokan csak a külsőségek, az "első szikra" alapján keresnek valakit, de hogy tovább mi lehet...?

2013. febr. 3. 02:23

sziasztok! én indítottam a fórumot, jó rég nem is jártam erre.. vlójában azért indítottam a fórumot, mert valahol igazolást vártam arra, hogy talán én vagyok a túl érzékeny, én vagyok a hibás..de nem. azóta megtudtam/megtapasztaltam, hogy a helyzetem rég kimerítette a lelki terror fogalmát, a heyzet egyre csak súlyosbodott, én mindig meg akartam beszélni, segíteni, megoldani, de erre egyedül az ember nem képes. ma olyan dolgok történtek velem, ami teljességgel irracionális, és véleményem szerint csak a filmekben látható, hálisten testi erőszak nem történt, de egy hajszálon múlt.. nem is panaszkodni jöttem, csak elmesélni annyit, hogy ha valaki csekély jelét is érzi a kapcsolatában terrornak, alárendeltségnek, kérem, azonnal lépjen, mert tudom, hogy bár nagyon nehéz, de később sem lesz jobb (!). :( pedig én aztán tényleg mindent megpróbáltam. még a gondolatát is elhessegetni, hogy engem terrorizál a párom, hisz hónapokig erre sem jártam. nem. a terror az terror. abból lépni kell. én nem tettem. mentegettem. meg akartam menteni a kapcsolatunkat, a szerelmünket. de be kell ismerni vannak ilyen emberek. akik uralkodni akarnak a másikon, és ha nem teszünk, az egyre csak durvább és durvább lesz. nekem két évemet tette tönkre. kívánom mindazoknak, akik hasonló cipőben járnak, hogy jobban tudják kezelni a helyzetet, mint én mert éveket elvesztegetni a drága életünkből rengeteg. és utána még mire ismét teljesebb életünk lesz, na az még több.

én ma tettem pontot a dolog végére, és nem fogok elgyengülni többé.


remélem jól vagytok, sajnálom, hogy erre sem néztem sokáig,amolyan strucc-politika volt..:(


jóéjt mindenkinek, szép álmokat.:)

132. niebo (válaszként erre: 131. - Add magad11)
2012. nov. 12. 11:25
ismerős..férjem is tele kisebbségi érzéssel de rám akarja tennia dolgokat..szerinte én nyomtam el bla bla bla..anyja eldobta,nem votl családja nem gondoltam volna,hogy ez ennyire kihat a felnőtt életre..mindent rám akar kenni én vagyok abűnbak ugye..
131. add magad11 (válaszként erre: 130. - Acuko)
2012. nov. 2. 20:11
Igen,ez igaz.Nem értettem,hogyan tud néha így,néha teljesen másképp viselkedni.Eddig magamat sajnáltam,de most már őt sajnálom.Segítségre lenne szüksége,az biztos.Jó szeretne lenni,de belül tépi valami.Sokáig nem jöttem erre rá.Normális érzésűnek tartom magam.Család centrikus vagyok.A mai napig mindent megbeszélek a szüleimmel.De amikor le akart tiltani erről,éreztem,hogy valami itt nem okés.Nem tudok,és nem is akarok falak között élni,megjátszani magam.Én erre képtelen vagyok.Nagyon sajnálom őt,de én nem akarok már segíteni rajta.Most még nem.Meg szeretnék erősödni.Aztán,hogy később mi lesz,azt nem tudom.De kétlem,hogy beismerné ezeket a dolgokat magának.
130. acuko (válaszként erre: 129. - Add magad11)
2012. nov. 2. 19:53

Az ilyen emberek betegek. Ez egyértelmű. Egészen biztos, hogy gyerekkorukból hozzák magukkal a hajlamot erre. A mi esetünkben egy nagyon "erős" ellentmondást nem tűrő anya volt a családfő, aki fizikai és verbális bántalmazással "nevelte" a gyerekeit, a férjemet és a testvéreit. Apa alkoholista, a kocsmába menekült az asszony elől. Mind a 3 fiú sérült. Mind a 3 kétszer is elvált, és mindegyiket a felesége hagyta el. Ez nem véletlen.

Az ilyen ember azt gondolja és erről meg van győződve, hogy amit ő csinál, az a helyes. Egészen egyszerűen nincs előtte megfelelő szülői példa. És nagyon valószinű, hogy kisebbségi érzése is van, és azzal próbálja meg ezt ellensúlyozni, hogy talál valakit, akivel szemben zsarnokoskodhat, és igy erősebbnek és magabiztosabbnak érezheti magát.

Ha megfigyeljük, az ilyen emberek mindig csak a családon belül viselkednek igy. Ha valaki más is van a közelben, akkor normálisak, ahogy kettesben marad az áldozatával, azonnal megváltozik, mintha nem is ugyanaz az ember lenne..

129. add magad11 (válaszként erre: 128. - Acuko)
2012. nov. 2. 15:51
Köszönöm,hogy válaszoltál.Tudom,hogy erősnek kell lennem,hinnem kell magamban.Még túl friss a dolog,de igyekszem a jövőmre koncentrálni.Egyszerűen nem értem,az ilyen embernek mi a célja,miért jó neki az,amit tesz.Szerintem segítségre szorul,mert hisz benne,hogy az a jó,a normális,amit ő gondol,érez.Párkapcsolatban ez nagyon durva szerintem.Hiszen a másik fél szenved ettől,ő meg végignézi,vagy még tetézi is a dolgokat.Nem kívánom senkinek,hogy ilyen helyzetbe kerüljön.Ez valami iszonyat.
128. acuko (válaszként erre: 127. - Add magad11)
2012. nov. 2. 14:51

Az már nagy dolog, hogy felismerted, milyen helyzetben vagy!

Ne hidd el azt amit mondd, ha úgy érzed, vissza várnak a munkába, akkor ez adjon erőt és ne törődj azzal, amit a párod mond. Te már tudod, hogy nem úgy van, bármit is mond, azért teszi, hogy elbizonytalanitson és megint behódolj neki, és elmondhassa, hogy na látod, hogy nekem volt igazam.

(Gondolom, azt, hogy gerinctelen és számító vagy, ezt a párod mondta neked. NE HIDD EL! Nem vagy az.) Egy kis egészséges önzésnek meg benned is lenni, mert csak akkor tudzs egyről a kettőre haladni.

Tedd amit jónak látsz, harcolj az igazadért, légy erős és ne nézz vissza, hátra, csak is előre. !

2012. nov. 2. 11:58
Sziasztok!Én még csak most kezdem felfogni és megérteni,mi is történt velem az utóbbi években.Most lett vége a kapcsolatunknak,mert szerinte nem állok mellette,nem támogatom,stb.Rossz vagyok,nem állom meg egyedül a helyem.Mindent neki köszönhetek.Álmomban nem gondoltam volna,hogy van erre magyarázat.Sokáig elhittem neki,hogy minden az én hibám.Nem részletezem,hogy mit tettem meg a kapcsolatunkért,elég annyi,hogy teljesen behódoltam,alárendelt szerepbe kerültem,vagy hoztam magam,nem is tudom igazán.A lényeg az,hogy szeretnék tisztán látni végre,a saját jövőmet igazgatni.A gondom még az,hogy a hatása alatt vagyok annak,amiben eddig éltem.Vannak terveim,de ő azt ellenzi,és még mindig kétségeim vannak,hogy jogom van-e hozzá,hogy megtegyem.Nem vagyok gerinctelen,sem számító.A lényeg az,hogy hozzásegített egy munkához,de most,hogy kidobott,szerinte nincs is jogom visszamenni oda.Holott várnak,segítenek mindenben.Szeretnék megerősödni lelkileg,hogy szembe merjek menni az ő akaratával,a jövőm érdekében.Kíváncsi vagyok a véleményekre.
2012. okt. 25. 21:39

Olvasgatva a fórumot eszembe jutott egy történet a békákról. Van egy kis béka, amit forró vízbe dobnak. Természetesen azonnal kiugrik a ránézve veszélyes helyzetből. Van egy másik kis béka is, ami hideg vízbe kerül, majd alágyújtanak. Tudjátok mit csinál? Puhára fől. Mire feleszmél már nem menekülhet ki.

Ezzel csak azt akarom mondani, hogy át kell gondolnotok a helyzeteteket, mert lehet észre sem vettétek, hogy már begyújtottak a kondér alá.

2012. okt. 23. 14:14
Túl negativ:(
2012. okt. 23. 14:13
Sziasztok!bocsi ha nem ide való ez a téma amit írok,de lekell írnom!nem tudom,hogy lelki terror e vagy sem..kb 1éve mamámhoz költöztünk amig nem voltunk itt más hogy ismertem amikor ide jöttünk eltelt kb 1hónap és megváltozot azaz olyan arcát mutatta amit még nem láttunk mindenbe beleszól még abba is amihez nem ért..23éves vagyok és ott áll mögötem amikor fözök.és beleszól...multkor le is éget miatta a kaja.csunyán beszél ,jó nem velünk hanem másról vagy csak úgy...A szomszédoknak kibeszél ráadásul hazugságokat...de az a vicces h velük teljesen más..mint egy jó tündér...minden nap van valami.Az biztos,hogy félre ismertem .
123. niebo
2012. okt. 9. 21:49
köszönöm a hozzászólásokat!nem tudom a gyászomnak van-e közze ehhez,de azóta van ez a helyzet:(
122. szabaduláska (válaszként erre: 110. - Niebo)
2012. okt. 9. 19:26
Ez az érzelmi zsarolás egyik formája. Olvasd el:hu.scribd.com/doc/74682552/Az erzelmi zsarolas Itt azt is olvashatod, hogy mit tegyél ellene.
121. 130454e42d (válaszként erre: 120. - Niebo)
2012. okt. 9. 16:35

Ne haragudj, de akkor egyszerűen tuzyimutyi. Lehet, ő se tudja, mit akar, azt várja, te mondj olyat ami neki is jó, azért kérdezget többször.

De szerintem ez nem terror, csak piszok irritáló.

120. niebo (válaszként erre: 115. - 130454e42d)
2012. okt. 9. 16:06
azt kérdezgeti én mit akarok,én elmondom de megint megkérdezi újra.azt,hogy ő mit akar nem mondja..olyan mintha bosszantani akarna..
119. 130454e42d (válaszként erre: 118. - Ht keksz)
2012. okt. 9. 12:57
Valamiért fél. Nem ismerem, nem tudhatom, miért.
2012. okt. 9. 12:36
Akkor pedig -sajnos- nem egyenes ember.:(
117. 130454e42d (válaszként erre: 116. - Ht keksz)
2012. okt. 9. 12:26
Hárít szerintem. nem akar beszélni negatív dolgokról, úgy gondolja, amiről nem beszélünk az nem létezik.
2012. okt. 9. 12:23

Én 18 évet éltem le ilyen házasságban, és további 2 évet úgy,hogy már nem éltünk együtt, de mindíg megmutatta vmi módon,hogy tudja a szokásainkat, állandóan jelen volt, figyelt, figyeltetett..

Aztán a mostani kapcsolatomon is kezdek elgondolkodni, mit is jelentenek bizonyos cselekedetek, reakciók, viselkedési formák.

pl. beszélni szeretnék vele számonra fontos, a kapcsolatunkat érintő dolgokról,és ha levélben írom le nem válaszol rá. Egyszerűen nem.Rákérdezek,olvasta-e?

Játsza a hülyét,hogy már nem emlékszik,küldjem el újra. Megigéri,hogy ír.

Én meg gyomorgörccsel várom, hogy válaszol,és nem.

Mi ez,móresre tanítás, önzőség, vagy mi ?

Tudja,hogy ez nekem bántó,és mégis csinálja.

Vagy kijelenti,hogy ő nem akar beszélgetni a kettőnk dolgáról.Holott tudja,hogy ez nekem fontos.Vagy én vagyok a hp?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook