Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Lelki terror. fórum

Lelki terror. (beszélgetős fórum)


2013. szept. 6. 23:06
Sajnos nem ilyen egyszerű. Hová is mehetnék a saját lakásomból, gyerekkel, meg a beteg anyámmal? Folyamatossan fenyeget, már dolgozni sem mehetek egyedül.Kisvállalkozó voltam nem milliomos de megéltünk belőle, mára a megrendelőimmel sem tudok kapcsolatot tartani. El lehetetlenültem a munkámban nincsenek barátok sem. És szörnyen félek a megtorlástól is. Gondoltam eladom a lakást és veszek neki egy másikat, de a fele a gyerek nevén van nem lehet eladni. Szerintem ha megkapná amit akar akkor sem hagyna minket békén. Mindenki irigyel milyen szerető, gondoskodó ember a párom.Kifelé ez jön le csak egy hétre kölcsön adnám nem élnék túl.
234. acuko (válaszként erre: 233. - C383f88f42)
2013. szept. 6. 22:41

Az én férjem is ilyen volt. (Most is ilyen, csak már nem a férjem)

20 évig szenvedtem mellette. Nem tudtam, hogy ez egy betegség. Pedig az. Nem gyógyítható, ilyen a személyisége. Nagyon gyorsan meg kell szabadulni tőle, bármi áron, mert minden egyre rosszabb lesz. Azonnal keress segítséget!!

233. c383f88f42 (válaszként erre: 232. - Acuko)
2013. szept. 6. 22:26
Köszönöm! Sajnos rá ismertem. Pokollá teszi az életünket már 4éve.
232. acuko
2013. szept. 6. 22:09

[link]


A szociopata ember:


Meg van győződve vezetői képességeiről, de nem tud különbséget tenni egy vezető tulajdonságai (érettség, döntésképesség, együttműködési készség, bizalom, integrált személyiség), valamint a patologikus személyiségjegyek (éretlenség, rögtönzés, agresszió, manipuláció, bizalmatlanság, álnokság) között


Nem mindig érti a szavak jelentését, a humoros, szatirikus vagy ironikus megjegyzéseket azonnal magára veszi


A saját torz, hamis valóságát erőlteti másokra


Néha látszólag határtalan démoni energiái vannak, különösen, ha önmagára kell felhívni a figyelmet, gyakran lehet munkaalkoholista.



A szociopatának gyakran volt keserves gyermekkora, bántalmazás is érhette, ezért mindenre feljogosítva érzi magát, megszállottan tölti ki agresszióját másokon, miközben nyilvánvalóan nem látja saját viselkedését és annak hatását másokra.


Az ilyen emberek közös célja a hatalom, az irányítás, az uralkodás és mások leigázása, megalázása. Nem mindegyikük követ el büntethető cselekményeket – csak épp tönkreteszi környezete életét.

Forrás: Informed

231. acuko
2013. szept. 6. 22:08

A szociopata ember:


Kapcsolatban képtelen meghittséget kezdeményezni, sem fenntartani

Mélységes előítéletei vannak (például az ellenkező nemmel, más szexuális orientációjú emberekkel, más kultúrákkal és vallásokkal, idegenekkel szemben)


Öntelt, arrogáns, beképzelt, sérthetetlennek képzeli magát


Lenézi a munkatársait, beosztottait, ügyfeleit


Mindent és mindenkit ő akar irányítani


Kényszert érez mindennek a bírálatára, ugyanakkor képtelen másokat értékelni, dicsérni, elismerni


Képtelen összefüggésekben gondolkodni


Soha nem ad egyenes választ, nem mond konkrétumokat


Houdini-ként kibújik a felelősség, az elszámoltatás alól


Mindent elkövet, hogy tönkretegye azt, akit ellenfélnek, ellenségnek képzel


Rosszindulatú pletykálkodással örömmel ugraszt össze másokat


Diszkreditálja, hiteltelenné teszi azt, aki jelenlétében az antiszociális vagy szociopata viselkedésről beszél


Bosszúálló


Lenézi, megsemmisíti, befeketíti, lejáratja azt, aki el akarja vagy akarná számoltatni


Örömmel tagadja meg másoktól, ami járna nekik


Mesterien manipulál másokat


Türelmetlen, irritált, agresszív


Arrogáns, beképzelt, a mindentudás látszatát kelti


Gyakran narcisztikus szükségét érzi, hogy önmagát kiváló színben tüntesse fel


Földhözragadt, szűk látókörű


Kicsinyes, de pénzügyekben megbízhatatlan


Kapzsi, mohó, önző, élősködő, érzelmi vámpír

Elvesz, de soha nem ad

230. acuko
2013. szept. 6. 22:05

[link]


A szociopata folyamatosan terrorizálja környezetét, ám ezt nem mindig látható, érzékelhető módon teszi, sőt.


A tettetés, színlelés, alakoskodás éppen úgy hozzátartozik ehhez a kórképhez, mint a nyílt zaklatás, zsarolás, támadás.


Harminc emberből egy, legyen férfi vagy nő, szociopatának mondható.


Ráillenek valakire az Ön ismerősei közül az alábbiak?


Meggyőző, rutinos hazudozó, ha számon kérnek tőle valamit, azonnal kitalál egy neki alkalmas történetet


Jekyll és Hyde természete van, a magánéletben vagy személyes viszonyaiban gonosz, ám tanúk jelenlétében ártatlan és elragadó. Csak aktuális áldozata látja mindkét oldalát


Kiválóan képes bárkit megtéveszteni


Elbűvölő a végtelenségig, főnökök, idegenek jelenlétében ésszerűen, meggyőzően érvel


Felszínes, sekélyes és felületes, sima a modora, de szavai mögött nincs lényeg


Kivételesen jól beszél, konfliktushelyzetben a legtöbb embert verbálisan legyőzi


Gyakran jellemzik az alábbi szavakkal: sima modorú, csúszómászó, hízelgő, nyalizó, alázatoskodó, túl készséges


Nagyszerűen alkalmazkodik, tetteti magát, kaméleonként változik, ha kell

Nem megbízható


Nem teljesíti az ígéreteit

2013. szept. 5. 16:21
A dolog pikantériája, hogy mások előtt annyira gondoskodó és szeretetteljes a viselkedése, ha elmondanám mi a helyzet el sem hinnék róla. Persze a szomszédok sokmindent hallanak akaratlanul is. Én már régen nem tudok sírni, de a lányom nagyon kikészült
2013. szept. 5. 16:17
Hasonlóan szerencsétlen párkapcsolatban élek.Beteg páromat két évig gondoztam nagy szeretetben mikor meghalt. Én idióta azt gondoltam miért kellene egyedül leélnem az életem. Másfél év elteltével ismerkedtem meg a mostani párommal, érzelmileg összetörve betegesen vágytam a boldogságra.A nap minden percében rettegek , hogy mikor kattan be és hord el mindennek engem a lányomat és a daganatos beteg anyámat akit magamhoz vettem. Csak akkor hajlandó kilépni az életünkből ha veszek neki egy lakást, vajon miből? Hát így élünk mi szeretetben boldogságban :(
227. mártuska02 (válaszként erre: 225. - Micimaci87)
2013. márc. 28. 22:11
Sok hasonloság van a kettönk történetében.Nálunk most már nem átkozodik mióta a rendörök rabositották, viszont zaklatonak és hibásnak engem állit be, nagyon jó szinész :(Jövö hónapban lesz a válásban a tárgyalás,láthatásra eddig nem jött el, és most ismét a kicsivel kezdett el zsarolni,igy most arra jutottam inkább azt fogom mondani nem az ö gyereke és akkor békén hagy még a gyerektartás se kell.Most ismét sikerült padlóra küldenije lelkileg sokat sirok.Az a pasi akivel megismerkedtem a férjem klonja szinte már 3x elküldtem , ma ismét remélem töle végképp megszabadulok.
2013. márc. 17. 15:13

Sziasztok!


Tapasztalatom nekem is van, mert én lelki terrorban nőttem fel. A bátyjámmal együtt a saját szüleinktől kellett elszenvedni a rengeteg megaláztatást.


Akik még a mai napig is a régi 50-es években élnek, hatványos hatvány fokban primitív a felfogásuk, soha nem haladtak a korral. Kiskamasz korunkban kezdődött a lelki terror velük.


A bátyjám soha nem kért szakembertől segítséget,hanem sajnos átvette a stílusukat, és a saját családjában is láttam az elmúlt több, mint 20 évben rengeteg keserves sírást, ahogy őket is gyötörte, kínozta nem kevés alkalommal. Utána mindig megbánja, de akkor már késő, mert arra már széttaposta az ő lelki világukat is.


Én sok éve segítséget kértem szakembertől, nehogy elrettentő példa legyek, így tudtam kezelni, és feldolgozni a mérhetetlen szenvedést, ahogy engem is kínoztak, gyötörtek lelkileg..


Ez nagyon, nagyon hosszú sztori, amit nyilvánosan nem fogok leírni.


Párkapcsolatban én semmiképpen sem tűrném a megaláztatásokat, hanem kilépnék belőle, mert szenvedni nincs értelme, az tönkre teszi az elszenvedőjét.


Másfél éve léptem ki egy rossz kapcsolatból, és bár abban nem volt terror, de nem éreztem jól magam benne, és tudtam, hogy anyagilag teljesen padlóra kerülök, ennek ellenére nem akartam szenvedni, nem akartam tönkre menni, még akkor sem, ha ezzel az egyedül maradással padlót fogok anyagilag. Akkor is kiléptem belőle, és lelkileg azóta sokkal jobb. Ő nem bántott, csak megfojtott a túlzó szeretetével, nem volt egy szabad pillanatom, ugyanakkor ő élte a saját szabadságában az életét, miközben, ha itt volt, még a konyhába is utánam jött. Köszöntem, de ez hosszú távon nem működött. A szeretet sem lehet fojtogató, mivel az már póráz..


Akárhogy, de aki szenved, kérjen segítséget bármilyen szakembertől, mert a szenvedésnek nincs értelme..


egy évvel ezelőtt egy volt cégnél, ahol vagyonőrködtem, megismerkedtem egy műszerész sráccal, és szerencsémre egy tündéri kolléganő időben figyelmeztetett, mivel pont a szomszédja, hogy ne kezdjek vele, mert nagyon nehéz a természete. Mondjuk én nem szeretek más mondása alapján ítélni, adtam a srácnak egy esélyt. Viszont tényleg nagyon hamar kimutatta a nárcisztikus stílusát. Bármi baja van, az soha nem az ő baja, hanem mindig az aktuális személyre hárítja, mindig a másik a felelős mindenért, ő semmiért sem.


Hitegetett állandóan, hogy találkozunk, találkozunk, és pár ilyen hitegetés után "pá"-t intettem neki, akkor azonnal reagált rá, hogy az én hibám a szakítás, mert ő pont akkor akart jönni hozzám, Akkor adtam még egy esély neki, akkor ismét pont nem ért rá még hetekig. (Aki nagyon akar valamit, vagy valakit, az időt szakít rá, és nem hitegeti heteken át...) Aztán ismét bele fáradtam, és ismét kiadtam az útját. Akkor ismét én lettem a hibás, mert ismét pont akkor akart jönni. 3. esély már nem járt neki! Erre nekem nem volt szükségem. A srác nárcisztikus stílusú volt, ahogy utána olvastam neki. A kolléganő meg elmondta, hogy régen az apja bántalmazta őt, ami miatt személyiségzavaros lett, és nárcisztikus, csak ő ezt nem ismeri be, hanem lehúz minden körülötte lévő embert, de ez is egy kb. két hónapig tartó sztori, hogy ő hogy tetszeleg mások előtt, és miközben lett volna, aki, amíg nem ismerte ki, elfogadta volna, mindenkinek panaszkodott, hogy ő nem kell senkinek sem, aki meg ott van, azt meg kínozza, gyötri ezzel a hitegetéssel... Ugyanakkor a facebookon tele pakolta az idővonalam szerelmes képekkel, és a saját fényképeivel..


Az ilyen embereket el kell kerülni..


Mellesleg a sok szenvedés után 20 évvel ezelőtt olyan álmaim voltak, ha egyszer lesz gyerekem, ő megkap minden szeretetet, amit én nem, és a fiam meg autista lett. Sokszor gondolkodtam el azon, hogy mekkora szerepet játszhatott az ő autizmusában, hogy valahol mindig ott volt bennem egy szomorkás, depressziós hangulat..


Viszont amikor szakembertől kértem segítséget, igaz, a probléma gyökere azzal nem tűnt el, a szakember segítséget ad ahhoz, hogy a mérhetetlen fájdalmat képes legyen az elszenvedője erővel végig csinálni, és ne omoljon össze.


Én ennek ellenére kifelé soha nem mutattam, mindig képes voltam mindenkinek mosolyogni, ami a védjegyem is, nagyon sok ember mondta már, hogy ahová én belépek, oda fényt viszek a jókedvemmel, és mosolyommal, sokan megkérdezték már, sorstársak, megállítva akár az utcán is, hogy áruljam már el, hogy hogy tudok annyi szenvedés után, mivel ők ismernek - mosolyogni, mert ők nem képesek rá. Annyit mondtam, -ez belőlem fakad. Képes vagyok rá, talán mert soha nem szeretnék elrettentő példa lenni senki számára.. - és nem műmosoly, ez annyira belőlem fakad, hogy aki szembe jön velem, és ismerős, már messziről mosolygok neki, mert ez jön belülről, mélyből, a szívemből, a lelkemből.


Sajnos vannak irigy emberek is, akik megpróbálnak itt is besározni, és mások előtt lejáratni, de magasról teszek rájuk. Ők, mivel nem is akarnak megismerni, mindig is ilyen műst ócsároló gondolatai lesznek, mert nem is akar mást látni, csak azt, hogy hol köthet belém..


Azok, akik leülnek velem beszélgetni, mert tanácsot kérnek, utána olyan jól eső érzés, amikor azt mondják, hogy olyan jól érzik magukat azután, hogy tapasztalatokat szerezve, megélve a rosszat is, - hasznos tanácsokat adok, és látják a tanácsokból, hogy nem idézőjeles jótanács, hanem látják, hogy tényleg tapasztalatból beszélek.


Annyian kérdezik a mai napig, hogy áruljam már el, hogy voltam képes annyi szörnyűséget kibírni, amit, hát úgy, hogy segítséget kértem szakembertől, mert nem szégyen a segítség kérés. Az a szégyen, ha valaki kigúnyolja embertársát, mert segítséget kér. Segítséget kérni - bölcs dolog, sokkal rosszabb az, ha valaki a tanácsok ellenére is homokba dugja a fejét, és nem fogadja meg, vagy nem kér segítséget..

225. micimaci87 (válaszként erre: 223. - Mártuska02)
2013. márc. 17. 13:31

Olvasd csak el az én történetem!!! Nálunk is lelkileg kezdődött még esküvő előtt, aztán , ahogy azt hitte, hogy a tulajdona vagyok, átváltott fizikaira. 6 hónapot voltam férjnél 24 évesen. Ráadásul lelkész feleségként.... Hála a Jó Istennek, hogy a hitem megmaradt, sőt megerősödött!!!

Kitartást! Erőt kívánok!

A fórumindítónak ugyancsak. Hidd el, nem könnyű kiszállni egy ilyen kapcsolatból, mert sajnos ezek az emberek az egekig tudnak emelni, amiután pórig aláztak.

224. acuko (válaszként erre: 223. - Mártuska02)
2013. márc. 15. 00:07

Én olvastam. :)

Örülök, hogy alakulnak a dolgok.

Igen. Előbb-utóbb mindenki megkapja a méltó jutalmát vagy büntetését.

Nagyon sok sikert és boldogságot erőt és kitartást, valamint sok szerencsét kivánok neked és gyermekednek. :)

2013. márc. 14. 18:00
Nincs mozgás a fórumon:(Irnék pár sort mi is történt velem, a férjemet a rendörség figyeli ill. vádat emelnek ellene zaklatás, becsületsértés miatt, most megkapja a méltó büntetését amit velünk tett.Szerencsére már nem zaklat van egy alkesz barátnöje vele züllik:)A válásunk folyamatban.Én nyugodtan, békében élem az életemet, hamarosan dolgozni fogok a kislányom bölcsibe megy.Szerencsére meg maradt az otthonunk is és kezdünk anyagilag is rendbe jönni(persze ö továbbra se fizet semmit)és megismerkedtem valakivel aki egy nagyon kedves férfi,persze csak óvatosan!!!:)
2013. febr. 4. 21:12
Hidd el mindenki megkapja az élettöl a méltó büntetését csak idö kérdése,hogy mikor.Én azt hiszem a férjemnek elég büntetés is lesz ha a közös gyermekünket sose fogja láttni,most még éli az életét megy egyik nötöl a másikig de az idö telik....és ami érdekes minden nöje kidobja...vajon miért is?senki sem birja a lelki terrorját
221. nempanik (válaszként erre: 220. - Mártuska02)
2013. febr. 4. 20:45

legyen igazad.:(

én sem mondtam sosem rosszat sem rá, sem a szüleire, míg ő...hát.

2013. febr. 4. 20:40
Én abba reménykedek, hogy az a sok átok amit én a gyermekeim és az idös szüleim kaptak töle (úgyhogy én sose átkoztam az ö családját)mind vissza száll rájuk. és az életben nincs kifizetetlen számla,ha nem most majd évek múlva.
219. b8103f009a (válaszként erre: 218. - Nempanik)
2013. febr. 4. 20:23
Ezeket a szenvedéseket azok az alakok érdemelnék, akik okozzák a nőknek!
218. nempanik (válaszként erre: 216. - B8103f009a)
2013. febr. 4. 20:20
nem lehet közel engedni. csak az ember reménykedik...mi a végén már teljes érzelmi elhidegülésben éltünk. ezért dobtam..:( mindig meg akartam beszélni, mert menthetetleül naiv voltam, de beláttam, hogy nem fog menni..
2013. febr. 4. 20:19
a barátnőm szerint nagyon sok ilyen pasi van:( és mégis csomóan nem ismerik fel az intő jeleket..
216. b8103f009a (válaszként erre: 214. - Nempanik)
2013. febr. 4. 20:19
Persze, mond néha az ember olyanokat amiket megbán, ha nagyon ideges. De a minimum a bocsánatkérés, és tudatosan lehet figyelni arra is, hogy vita közben ne durvuljunk el, ne bántsuk szándékosan a másikat. Én többek között azt sem értem, hogy akivel rendszeresen durván bánik a párja, akár verbálisan, akár fizikálisan bántja, hogy tudja még közel engedni magához? Megbocsátani lehet néha, de rendszeresen, ugyanazokért a dolgokért?
215. b8103f009a (válaszként erre: 213. - Mártuska02)
2013. febr. 4. 20:13

Nem tartalak annak, áldozat vagy Te magad is. De sok nő van, aki évekig, évtizedekig tűri a terrort, és mégis sorra szüli a gyerekeket egy beteg embertől. A saját életét úgy keseríti, nyomorítja meg mindenki ahogy akarja, de, hogy a gyerekeit is kitegye ennek, az már nagy probléma. Meg gyerekekkel a legtöbb esetben szabadulni is nehezebb. És igenis, felelősnek tartom ilyen esetekben az anyukát is, mert talán az elsőt még nem igazán tudta kinek, milyen embertől szüli, de a sokadikakat már igen.

Talán esetetekben jobb is, ha nem tart a gyerekkel kapcsolatot, nyugodtabb így az életetek.

2013. febr. 4. 19:34

hiszem, hogy a szavaknak nagy ereje van. én csak azt mondtam, hogy ha egyszer kicsúszik egy "hülye" a száján, az még nem a világ.

velem durvábban is beszéltek, ezért tudom, hogy ez még nem gáz. de ne legyen rendszeres!

213. mártuska02 (válaszként erre: 211. - B8103f009a)
2013. febr. 4. 19:06
Ha engem tartasz hülyének mert megszültem a babát ,erre csak azt tudom mondani, hogy az esküvönk elött 1 héttel tudtam meg ,hogy várandos vagyok ez a második házasságom volt.A kislányunkat szinte születése óta nem is látta szerencsére.
212. b8103f009a (válaszként erre: 209. - Nempanik)
2013. febr. 4. 18:55
Sok sikert hozzá!
211. b8103f009a (válaszként erre: 207. - Nempanik)
2013. febr. 4. 18:54
Látod, ezt írtam neked én is lejjebb. De miért kell ilyen embernek gyerekeket szülni, azt mondja meg már nekem valaki? Mert ok, 1 összejött, akkor még nem viselkedett ennyire elviselhetetlenül esetleg a pasi, de a további gyerekek? Azért itt híján van a normális gondolkodás a nő részéről is. És az igazi áldozatok a gyerekek sajnos, akikért felelősek a szüleik.
210. b8103f009a (válaszként erre: 199. - Nempanik)
2013. febr. 4. 18:47
Szerintem meg nem fér bele. Aki hülyének tartja a társát, az maga még nagyobb hülye! Mert ahhoz hülyének kell lenni, hogy egy hülyével kössük össze az életünket :D De miért kell egymással így beszélni? Én nem tudom elképzelni, hogy a szavak ne hagynának sebeket, minél többször fordul elő, annál mélyebbeket. Ez szerintem kiábránduláshoz vezet. Legalább is én nagyon gyorsan kiábrándulnék, nem tudom elképzelni, hogy megaláz, ocsmányul beszél velem, semmibe vesz, de én kitartóan imádjam. Mert a bántalmazottak 99%-ának az a válasza, hogy : "de annyira szeretem" Pff, mit lehet erre mondani? Hogy lehet valakit szeretni, aki így bánik velünk? És miért kell tűrni? Nem kell! Ne hagyd magad szerintem többet befolyásolni, lépj ki, és adj esélyt magadnak a boldogságra. Értelmes érzelem gazdag nő vagy, ne pazarold az időd egy elmebeteg emberre. Az intelligencia meg sajnos nincs párhuzamban a diplomák számával, sőt! Kapnak olyan emberek diplomát, hogy....jah.
209. nempanik (válaszként erre: 208. - Mártuska02)
2013. febr. 4. 16:29

hajrá!

egyébként ismerős az érzés, volt, hogy közös hétvégénken épp csak néztük a a tévét vagy ilyesmi, tök nyuginak kellett volna lennie, de én belül úgy éreztem magam, mint aki darabokra tört. mert folyamatos félelemben kellett élni, hogy mikor fakad ki éppen megint.


szval jó, hogy vége. én is kezdek egy új boldogabb életet. remélem, sikerül.


neked is hajrá!:)

2013. febr. 4. 16:14
köszönöm!nem csinálok semmi butaságot hiszen van családom akikre számithatok, és már végre nyugalomban élek, most kezdek egy új boldogabb életet :)
207. nempanik (válaszként erre: 206. - Mártuska02)
2013. febr. 4. 14:16

gartulálok! hogy ennyire erős vagy:)! nagyon sok erőt és kitartást kívánok neked, és kérlek ne csinálj hülyeséget!!!

szép napot!

2013. febr. 4. 12:45
Bele olvastam a fórumban.Mi a lelki terror?Én közel 1 évi házasság után tudtam meg.2011-ben mentem férjhez elötte a férjem egy csodálatos ember volt, utána jött a pokol.A tulajdonának tekintett ,mikor kiderült ,hogy babát várok azon volt ,hogy mielöbb öngyilkos legyek, ezt 1x el is érte a folyamatos átkozodásával és szidalmaival amit nem tudtam elviselni.Ha valami nem úgy müködött ahogy szerete volna akkor kezdödött minden.2 hét múlva elvállok töle és magam maradtam a gyerekeimmel és a picivbel de nyugalomban..

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook