Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Káposztaleves diéta fórum

Káposztaleves diéta (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Káposztaleves diéta

139. Blue Moon (válaszként erre: 138. - Hermina.t)
2008. jún. 17. 14:14
vigyázat becsapós...az első 5kg ami leszalad az emberről az csak víz!!!
2008. jún. 17. 13:33

a levesböl annyit ehetsz amennyi csak jól esik. és a megengedett napokon ez vonatkozik a zöldségekre is.

én ma vagyok a harmadik napon. a második nap estéjén nagyon ment a hasam, de tesómat kérdeztem és azt mondta az normális mert tisztit a káposzta. de én este becsaltam egy kis sütivel :) de ma reggel már könnyebb voltam én is és a keresztanyum is. ö egy nappal késöbb kezdte mint én. tehát a dolog eddig müködik :)

de nekem már forgott a számba a káposzta, ugyhogy összeturmixoltam a levest és iszom :) igy könnyebb, gyorsabban tul esek az elfogyasztásán :)

2008. jún. 17. 11:47

Nyuszkóka!



Nekem lement 4 kiló 1 hét alatt.

Íme a recept:


Fogyasztó káposztaleves

Hozzávalók: 6 db hagyma, 1 vagy 2 paradicsompüré-konzerv, 1 nagy fej édeskáposzta apróra vágva, 2 db zöldpaprika, 4 db sárgarépa, 2 db zellergumó vagy 6 szál friss zellerlevél, 2 db leveskocka, petrezselyem, bazsalikom

Elkészítés:

A hozzávalókat közepes nagyságúra vágjuk, nagy fazékba tesszük, és annyi vizet öntünk rá, hogy ellepje. Sóval, borssal, curryvel ízesítjük. Tíz percig forraljuk, majd csökkentve a lángot, 20–30 percig lassú tűzön puhára főzzük.

Diétás étrend egy hétre

1. nap: csak levest és gyümölcsöt fogyassz. Bármit ehetsz, kivéve a banánt. A görög- és sárgadinnyének a legkevesebb a kalóriaértéke.

2. nap: csak leves és zöldség ehető, gyümölcs nem. Friss vagy konzerv zöldséget válassz, kivéve a szárazbabot, a borsót és a kukoricát. Részesítsd előnyben a leveleseket: egyél salátát vagy kínai kelt. A vacsora egy nagy, héjában főtt krumpli, vajjal.

3. nap: a menü leves, gyümölcs és zöldségféle (de a krumpli tilos). Annyit ehetsz ezekből, amennyit kívánsz.

4. nap: levest, banánt és tejet fogyaszthatsz.

5. nap: ezúttal a levest 20 deka marhahússal gazdagíthatod. Megehetsz még 6 darab paradicsomot, vagy ihatsz ennek megfelelő mennyiségű paradicsom ivólevet.

6. nap: a menü ismét leves (legalább egyszer), két-három szelet főtt marhahús, zöldségféle (krumpli tilos) és saláta.

7. nap: a szokásos leves (legalább egyszer), egy maréknyi főtt barna rizs, zöldség és gyümölcs korlátlan mennyiségben (kivéve banán).


Amennyiben pontosan betartod a diétát, és semmi mást nem eszel, csak ami elő van írva, az ötödik nap végére 2-3 kilót fogyhatsz. A második hét végére, ha nem csalsz a diétával, akár 5–9 kiló lehet a mínusz. Ha súlycsökkenésed több mint nyolc kilogramm, legalább két-három nap szünetet kell tartanod, mielőtt újrakezded a diétát.

Ezt a fogyókúrát olyan gyakran bevetheted, amilyen gyakran csak akarod. Ha követed az előírásokat, néhány nap alatt a szervezeted megtisztul a salakanyagoktól, és jobban érzed majd magad a bőrödben. Súlyod csökken, teherbírásod és energiaszinted pedig érezhetően növekszik. Mindenkinek a szervezete másképp reagál a diétára. Ha néhány nap után emésztési gondok jelentkeznek, egy tányér magas rosttartalmú csontlevest kell enned. Bár a kávézás megengedett a diéta alatt, lehet, hogy néhány nap után úgy érzed, nincs rá szükséged. Az alaplevesből annyit ehetsz, amennyit csak akarsz. Minél többet eszel, annál többet fogysz.

Jó tanácsok

• A diéta ideje alatt szigorúan tilos az alkohol! Legalább 24 órának kell eltelnie a diéta befejezése és az alkoholfogyasztás között.

• Nem szabad krumplit enni (kivéve, amikor kimondottan ajánlott), cukrot, kenyeret, rántott ételeket fogyasztani.

• A szénsavas italokról is le kell mondani. Szomjoltásra csakis víz, cukormentes gyümölcslé, citromlé, sovány tej vagy kefir alkalmas.

• Ha nem szereted a marhahúst, nyugodtan helyettesítheted hallal vagy sovány sült csirkével egyszer egy héten.

• Két hétnél tovább nem szabad megszakítás nélkül folytatni a kúrát, mert alultápláltságot okozhat. Néhány nap vagy hét szünetre mindenképpen szüksége van a szervezetnek, mielőtt újra diétázni kezdesz.

2008. jún. 17. 08:31
Sziasztok! a segítségeteket szeretném kérni!Mi a váleményetek a káposztaleves diétáról?én kb.3-4 kilót szeretnék leadni. Valóban hatásos?Ha megvan valakinek a recept és leírná azt nagyon megköszönném! üdv mindenkinek
2008. jún. 17. 06:40

sziasztok

estére is lehet enni belöle?vagy zöldséget lehet?

jövö héttöl akarom megcsinálni,elkezdeni

2008. jún. 15. 18:41

ugynézem nem sok jelentkezö akad :(

no nembaj én már ma belevágtam :)

133. hermina.t (válaszként erre: 132. - C1f508b1d7)
2008. jún. 14. 18:44
én majd csak hétfötöl akarom kezdeni. tesómnak 5 kiló ment le
132. c1f508b1d7 (válaszként erre: 131. - Hermina.t)
2008. jún. 14. 17:49

Akkor most mennyi ment le egy hét alatt?

Én is megcsináltam, majdnem ugyan ez a recept volt meg nekem is, és 3kg minusz volt az eredmény. Nagyon nehéz volt betartani főleg akkor ha valaki főz, háztartást vezet, s a család együtt étkezik..

Most már arra kell vigyázni, hogy ne szedje vissza az ember..

Én most iszom a ZöldLötty-öt, vagyis a phCsodát amit Mészöly Kálmán és Propvicsák Monika is "istenitett".Ez egy tisztitó tea, nem rossz, meg lehet szokni.

2008. jún. 14. 17:17
de a 4-gyel sem ellenkeznék :)
2008. jún. 14. 13:59
nekem a 3 kg megteszi :)
129. 7004ca251b (válaszként erre: 128. - Hermina.t)
2008. jún. 14. 13:55

igen,de azóta kipróbáltam ezer másfajta diétát is,és amennyit letudtam dobni mondjuk 1-2hét alatt a káposzta leves diétával,annyit letudtam dobni később más lébőjt alapuú módszerrel is,annyi különbséggel,hogy változatosabb volt,és a végén nem voltam rosszul egy adott ételtipus-jelen eseten a káposzta-látványától.

De amúgy abszolút hatásos igen,ha tényleg betartod 3kiló simán lemegy.Bár azt is hozzá teszem,nemtudom mennyit akarsz fogyni,komolyab súlyfelesgnél,pl 10 vagy annál több feles kilónál ez nem megoldás,mert igazából ami ezzel a módszerrel letud menni 3-4 kiló annak a nagyrésze a káposzta által kihajtott salak anyag,és felhalmozódott víz a szervezetedből,és csak minimális része a tényleges zsír...

128. hermina.t (válaszként erre: 127. - 7004ca251b)
2008. jún. 14. 13:42
és segitett?
127. 7004ca251b (válaszként erre: 126. - Hermina.t)
2008. jún. 14. 13:38
fú én párszor végig csináltam,elég kemény,de azért sok sikert és kitartást:)
2008. jún. 14. 13:34

Kaptam egy diéta étrendet a testvéremtöl ami neki bevállt. Hétfötöl én is elkezdem, megnézem nállam is müködik e. Ha valaki szeretne velem tartani, akkor csak bátran :)


a diéta lényege:

A levesböl annyit fogyaszthatsz amennyi jól esik. Fontos! csak 7 napig tartható ez a diéta, mert alultápláltságot okoz.

A kúra ideje alatt nem szabad alkoholt fogyasztani, kávét, teát viszont igen. Minnél több folyadékot kell fogyasztani!!


A leves:

közepes nagyságúra vágj össze 3 nagy fej vöröshagymát, 1 közepes káposztát, 1 db zöldpaprikát, 1-2 gumós és francia zellert, 2 sárgarépát. Önts rá annyi vizet, hogy jól ellepje majd keverj hozzá egy konzerv paradicsompürét, 1-2 leveskockát, petrezselymet és bazsalikomot. Forrald fel majd lassú tüzön 20-30 percig fözd, amig minden összetevö meg nem puhul.


1,nap

csak leves és gyümölcs (kivéve banán)


2,nap

leves és zöldség frissen, fözve, vagy párolva (kivéve: szárazbab,sárgaborsó és kukorica) vacsorára ehetsz egy nagy fött burgonyát vékonyan megvajazva


3,nap

leves és zöldség. burgonya fogyasztása ezen a napon tilos!! a 3. napon már 2-3 kilóval könnyebb kell hogy legyél


4,nap

leves, valamint 3 banán és zsirszegény tej.


5,nap

leves,20dkg fött marhahús és 6 paradicsom.

Legalább 1,5 l víz a levesen kivül!


6,nap

a levesböl ma már elég csak 1x enni,de 1x kötelezö. 2-3 szelet roston sült vagy fött marhahúst zöldsalátával. Burgonya tilos! A marhahus helyettesíthetö hallal vagy csirkével bör nélkül.


7,nap

a levesböl ma is 1x enni kell. Ezen kivül fött barna rizs, zöldségfélék és cukor nélküli gyümölcslé fogyasztható.


:) Ki tart velem??

125. gaboka1
2008. jún. 10. 09:45
sziasztok lanyok:) en is bealltam a soraitokba. 3 napja eszem a levest, elso nap meg jol esett mar tegnap nem igazan akartam legyurni. megmondana valaki csak 1 hetig lehet es ha igen akkor mennyi szunetet kell tartani. es van valaki aki fogyott 1-2 kg nal tobbet.10 kg kellene leadnom pusszy
2008. jún. 5. 13:38
Elkezdtem, nem valami finom, de nem adom fel.
123. Evycsaj (válaszként erre: 79. - D0ec5a97bb)
2008. jún. 3. 20:21
egy 7 alatt?
122. Evycsaj (válaszként erre: 117. - Angyal63)
2008. jún. 3. 20:14
mennyi idő alatt sikerült?
121. angyal63 (válaszként erre: 120. - Angyal63)
2008. jún. 2. 22:07
Kilépek a fórumból, mert a párom abba hagyta a diétát. :((( Sok sikert kívánok mindenkinek, remélem nem adjátok föl és sok kiló lemegy:DDD
120. angyal63 (válaszként erre: 118. - C1f508b1d7)
2008. jún. 2. 17:21
Nolcsi, remélem, te kitartóbb vagy, mert a párom a 2. napon feladta a leveses témát :DD
119. angyal63 (válaszként erre: 118. - C1f508b1d7)
2008. jún. 2. 07:36
Csak ügyesen.DD 1 hét múlva meglátjuk az eredményt :DD
118. c1f508b1d7 (válaszként erre: 117. - Angyal63)
2008. jún. 2. 07:19

Aludtam rá egyet s ugy döntöttem, hogy nem a radikális, hanem a fokozatos fogyókúrázást választom.

Kezdem a káposztalevessel.Amint látom abból is többféle recept van. Az alap hozzávalók után fogom ízesíteni, hogy fogyasztható legyen.

117. angyal63 (válaszként erre: 115. - C1f508b1d7)
2008. jún. 1. 21:52
Azt is csináltam már :DD -17 kg.
116. 46665861ad (válaszként erre: 109. - C1f508b1d7)
2008. jún. 1. 21:48

Nekem is kb 6 kiló felesleg van rajtam.

NAgy az elszántság nálam:D de igy is becsúszik néha egy-egy süti:S de kenyérféleség max 1 héten 1 szer,de szerencsére nem eszem már kenyérfélét,vagy péksütit.

1 hónap alatt át szeretném alakitani a combomat és a fenekemet-mert itt van a legtöbb súlyfelesleg:S:D

Ezért egyik nap Leg Magicezem,meg 20 percet Rubint Rékázom. a következő nap pedig csak szobabiciklizem.A harmadik napon ismét tornázom.

Igyekszem délelőtt gyümölcsöt enni,ebédelni normálisan ebédelek,ami van itthon:),de délután már csak tejterméket eszem: joghurt,sajt, vagy zöldséget,de néha sajnos a túró rudi is becsúszik:S

Hát én igy igyekszem leadni azt a "pár" kilót:)

Amúgy én is nagyon szeretem olvasgatni a tapasztalatokat, vagy tanácsokat kérni másoktól:) Tanulhatok én is kicsit másoktól:)

De az ilyen-olyan diétákról asszm lemondok,mert képtelen vagyok betartani:D

2008. jún. 1. 21:26
Igen, igazad van , de a Norbi féle diétába is beleolvasgattam.
2008. jún. 1. 21:25
Látom ingázol a káposzta l. és a 90 napos között. Nehéz dönteni :DD
113. c1f508b1d7 (válaszként erre: 112. - Angyal63)
2008. jún. 1. 21:16
Azért is jó itt olvasgatni, mert igy az ember tapasztalatra is szert tud tenni.
112. angyal63 (válaszként erre: 111. - C1f508b1d7)
2008. jún. 1. 21:11
Én nem tartom olyan radikálisnak, én gy. napon is szoktam 1-2 szelet t.k. kenyeret enni.
111. c1f508b1d7 (válaszként erre: 110. - Angyal63)
2008. jún. 1. 20:58

A 90 naposba is beleolvasgattam,írtam is, de a fogyás az egyén beállitottságától, alkatától függően változó lehet.

Szívesen olvasgatok itt-ott a fogyni vágyók és fogyók tapasztalatairól.

A radikális fogyókúrát nem helyezném előtérbe, mivel gyógyszert is szedek, s azt meg üres gyomorra nem lehet bevenni.

110. angyal63 (válaszként erre: 109. - C1f508b1d7)
2008. jún. 1. 20:55
Javasolnám neked, hogy az 1 hetes kúra után nézz rá a 90 napos diétára :D

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook