Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Káposztaleves diéta fórum

Káposztaleves diéta (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Káposztaleves diéta

❮❮ ... 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 ... ❯❯
2009. márc. 4. 17:42
hű én sose tudtam meginni ennyi vizet, régen én ha ittam 4 deci folyadékot akkor az már jónak számított. valahoyg nem szeretem, ésa levesek sem a kedvenceim. Ennek eredménye hogy nem látogatom rendszeresen a wc-t. és még most se...amióta eszem a levest nem voltam. hát furi.
438. gi
2009. márc. 4. 17:39

hahó!


ma egész nap fáj a fejem..((..nem tudom,hogy az elvonás miatt?..vagy az idő?..nem tudom..

ma pedig ittam 2liter vizet..

én most este tejet nyomok,remélem nem fog este meghajtani?..aztán éjjeli műszak lesz:-)))


jajj nagyon szuperek vagytok!..

2009. márc. 4. 17:23

hu nem adtam fel esélyten:) bár ez a mai nap tele volt kísértésekkel, de jól bírom. az elöbb toltam be a 2. levesemet. Mellé gyümik...hű eddig nemis szerettem a gyümölcsöket, de leves után olyan isteni:)

hát 1 nap alatt minusz egy kiló, bár lehet nem pontosan 1, nem elektromos a mérlegem. na de elindult a folyamat:)

Na látom egyre többen leszünk, csillag üdv a társaságba, lányok ügyik vagyunk :)

436. sisssa
2009. márc. 4. 16:06
MI van lányok?Csillag, Szisszancs! Ennyi volt a diéta? Hol tartotok és hogy bírjátok? Mi Gí-vel egész jól haladunk!
435. sisssa
2009. márc. 4. 16:05

Lenyomtam a mai 2.adag káposztalevest. Eddig elég simán megy, de nem szeretném elkiabálni a dolgot. Már alig várom a 3.banánomat és az ananászt!Holnap már az 5. napot tapossuk!!!!!!!!!

Hurrááááá!

434. gi
2009. márc. 4. 14:37

nekem is az az első napos dolog volt..de azóta csak ennyi,hogy elmegyek pisilni éééés...))))


ügyes vagy!

és a fini az lehet majd az ananász)))..simán ki fogod bírni..!!!

én este majd nyomok egy kis tejet..hiányzik..de azt hiszem levest nem iszom mellé)))

433. sisssa (válaszként erre: 432. - Gi)
2009. márc. 4. 14:30

Halihó!!

Nekem is felpuffad a hasam kaja után, de ez ezek szerint normális.

Nekem az első éjszakám volt hasmenéses,de mára már beállt a "dolog".

Túl vagyok 2banánon és egy nagy adag levesen.

Tejet nem fogok inni, helyette eszem almát és ananászt.

Majd meghalok valami finomságért, de ki fogom bírni!!!

432. gi
2009. márc. 4. 14:15

helló csajszik!

még csak most ettem(ittam) meg az ebédem..

a hasam nekem is nagyobb egy picit kaja után mindig..de szerintem csak addig,amíg emészt?..:-)


ja..és én nem tudom igazándiból,hogy hogy is működik a dolog,de ma már 2szor voltam wc..és nem pisilni kellett..

hol van bennem ennyi "cucc" mikor vagy zöldség vagy gyümi van egész nap?..

sem kenyér,sem tészta..semmi..

mondjuk n ekem ez azért is jó,mert a sok autókázástól sokszor volt úgy hogy másnaponta jártam csak wc-re..

ez a dolog megoldódott))

431. sisssa (válaszként erre: 430. - Csillag85)
2009. márc. 4. 12:40

Szia!Üdvözöllek csapatunkban:))

Nem tudok számokkal szolgálni fogyásomat illetően, mert nem akarok a jövő hét végéig mérlegre állni, de érezhetően ment le egy kevés.Már írtam itt a csajoknak, hogy nincsenek illúzióim az első héttel kapcsolatban, de nagyon szeretnék a két hét alatt 4-5kg-tól megszabadulni.Utána meg ezerrel szétválasztó diéta.Ha van kedved, csatlakozz te is!

2009. márc. 4. 12:35

Sziasztok!

Én ma kezdtem el. Ti mennyit fogytatok tőle??

429. sisssa
2009. márc. 4. 08:35

Mi ez alapján csináljuk:


Fogyasztó káposztaleves

Hozzávalók: 6 db hagyma, 1 vagy 2 paradicsompüré-konzerv, 1 nagy fej édeskáposzta apróra vágva, 2 db zöldpaprika, 4 db sárgarépa, 2 db zellergumó vagy 6 szál friss zellerlevél, 2 db leveskocka, petrezselyem, bazsalikom

Elkészítés:

A hozzávalókat közepes nagyságúra vágjuk, nagy fazékba tesszük, és annyi vizet öntünk rá, hogy ellepje. Sóval, borssal, curryvel ízesítjük. Tíz percig forraljuk, majd csökkentve a lángot, 20–30 percig lassú tűzön puhára főzzük.

Diétás étrend egy hétre

1. nap: csak levest és gyümölcsöt fogyassz. Bármit ehetsz, kivéve a banánt. A görög- és sárgadinnyének a legkevesebb a kalóriaértéke.

2. nap: csak leves és zöldség ehető, gyümölcs nem. Friss vagy konzerv zöldséget válassz, kivéve a szárazbabot, a borsót és a kukoricát. Részesítsd előnyben a leveleseket: egyél salátát vagy kínai kelt. A vacsora egy nagy, héjában főtt krumpli, vajjal.

3. nap: a menü leves, gyümölcs és zöldségféle (de a krumpli tilos). Annyit ehetsz ezekből, amennyit kívánsz.

4. nap: levest, banánt és tejet fogyaszthatsz.

5. nap: ezúttal a levest 20 deka marhahússal gazdagíthatod. Megehetsz még 6 darab paradicsomot, vagy ihatsz ennek megfelelő mennyiségű paradicsom ivólevet.

6. nap: a menü ismét leves (legalább egyszer), két-három szelet főtt marhahús, zöldségféle (krumpli tilos) és saláta.

7. nap: a szokásos leves (legalább egyszer), egy maréknyi főtt barna rizs, zöldség és gyümölcs korlátlan mennyiségben (kivéve banán).


Amennyiben pontosan betartod a diétát, és semmi mást nem eszel, csak ami elő van írva, az ötödik nap végére 2-3 kilót fogyhatsz. A második hét végére, ha nem csalsz a diétával, akár 5–9 kiló lehet a mínusz. Ha súlycsökkenésed több mint nyolc kilogramm, legalább két-három nap szünetet kell tartanod, mielőtt újrakezded a diétát.

Ezt a fogyókúrát olyan gyakran bevetheted, amilyen gyakran csak akarod. Ha követed az előírásokat, néhány nap alatt a szervezeted megtisztul a salakanyagoktól, és jobban érzed majd magad a bőrödben. Súlyod csökken, teherbírásod és energiaszinted pedig érezhetően növekszik. Mindenkinek a szervezete másképp reagál a diétára. Ha néhány nap után emésztési gondok jelentkeznek, egy tányér magas rosttartalmú csontlevest kell enned. Bár a kávézás megengedett a diéta alatt, lehet, hogy néhány nap után úgy érzed, nincs rá szükséged. Az alaplevesből annyit ehetsz, amennyit csak akarsz. Minél többet eszel, annál többet fogysz.


Jó tanácsok

• A diéta ideje alatt szigorúan tilos az alkohol! Legalább 24 órának kell eltelnie a diéta befejezése és az alkoholfogyasztás között.

• Nem szabad krumplit enni (kivéve, amikor kimondottan ajánlott), cukrot, kenyeret, rántott ételeket fogyasztani.

• A szénsavas italokról is le kell mondani. Szomjoltásra csakis víz, cukormentes gyümölcslé, citromlé, sovány tej vagy kefir alkalmas.

• Ha nem szereted a marhahúst, nyugodtan helyettesítheted hallal vagy sovány sült csirkével egyszer egy héten.

• Két hétnél tovább nem szabad megszakítás nélkül folytatni a kúrát, mert alultápláltságot okozhat. Néhány nap vagy hét szünetre mindenképpen szüksége van a szervezetnek, mielőtt újra diétázni kezdesz.

2009. márc. 4. 08:32
több helyen is láttam hogy banánt esztek, de elvileg azt nem is lehetne nem?
427. sisssa
2009. márc. 4. 08:16

Amúgy csajok, ez már a 4. nap!Muszály volt most ennem egy banánt, mert igazság szerint én eddig candida kúráztam, amiben nem engedélyezett a banán, így január óta nem etem egy darabot sem.

Eldöntöttem, jövő héten is csinálom a kápilevest, megrendelem a Gastroyaltól a hetit.Vasárnap és hétfőn nem, akkor natur sali&natur csirke lesz a menü.Már nagyon várom!!

426. sisssa (válaszként erre: 423. - Szisszancs)
2009. márc. 4. 08:13

Igen-igen!!Lényegében WC-re járok én is csupán, azonban ez jó!!Tisztul a veséd és mellé még fogysz is.Arra én is oda figyelek, hogy edzés előtt 2 órával már ne nagyon egyek levest, illetve igyak, mert akkor aztán Niagara ezerrel.

A haspuffadás is normális, ha nem múlik el és fájni is kezd ott valami, akkor hagyd inkáb abba.Ha tudod csinálni, akkor viszont kitartás, mert ha bűnözől feleslegesen szenvedteted magad!NEM ÉRI MEG BŰNÖZNI!!!

425. sisssa (válaszként erre: 422. - Gi)
2009. márc. 4. 08:10
Majd együtt kezdjük és szólok, hogy mikor mi van. Én a nyáron végig csináltam és nagyon hatásos volt. A telítettség érzése végett olyan a gyomrod, hiszen a káposzta laktató, pláne, ha iszol hozzá sokat. "negatív kalóriának" is hívják. Telít, de nem hízlal.
424. sisssa (válaszként erre: 421. - Renny)
2009. márc. 4. 08:08
Na de kérem!!Ilyenkor inkább menj el a csábítás közeléből. Gondolj arra,hogy oké, ezt most megeszem és utána? Rahedli bűntudat, ráadásul már nem is emlékszel az ízére....nem éri meg!!
2009. márc. 3. 22:08

hú ez a leves szzámomra nagyon vízhajtó hatású:S Veszprémből Várpalotára buszoztam (ami kb 25 perc)

és alig bírtam ki, azthittem felrobban a hugyhólyagom.Szinte szétterültem a hátsó ülésen, meg sem tudtam mozdulni...de emellett még a puffadás is közre játszott. Ráadásul a busz távolsági volt és a pu.n állt csak meg,(nekem viszont jobb lett volna ha 5 percel előbb dobna ki egy megállóba) ami kb nekem még plusz 20 perces gyaloglást számított...de végülis sikerült:D bár nehézkesen de meggyőztem a sofőrbácsit hogy életmentő cselekedetet hajtana végre ha megállna nekem és kiszállhatnék:))

422. gi
2009. márc. 3. 19:44

itt vagyok!

Oké a 90napos!!..csak majd ott nekem mindig szólni kellene,hogy melyik nap jön...nekem káosznak tűnik))..már itt sem tudtam hanyadik napon vagyunk)))


ügyik vagytok!

én is 6ig rágvcsáltam gyümit..aztán a levest..

valahogy nekem a gyomrom olyan mindig mintha sokat ennék..pedig 3dl..az sok?..vagy csak azért,mert eddig nem ettem levest?..


ja!!most az egyszer a kakós palacsinta step aeroval töltve megbocsátható..:-)))

421. renny
2009. márc. 3. 16:35
Sziasztok! Én bűnöztem ettem a leves mellé palacsintát kakaósat. Nem bírtam megállni.:(( Este step aerobic 1.5 óra folyamatosan.:) Na majd attól leolvad.
420. sisssa
2009. márc. 3. 16:03
Megettem a második adag káposztámat is:)))) Ma már többet nem kell::)))) Még 6 elött eszek egy kis gyümölcsöt és vége van a mai napnak is!Holnap 4.nap, ami azt jelenti,hogy túl leszünk a felén.Nagyon ügyesek vagyunk lányok, csak kitartást.
419. sisssa (válaszként erre: 417. - Szisszancs)
2009. márc. 3. 13:28

Ma vagyok a 3.napon Gí-vel együtt.Nekem otthon nincsen mérleg, de ma megyek anyához és majd ott lemérem magam.Sztem nem nagyon, vagy alig fogytam, de csodákat ne is várjunk.Ha lemenne 7 nap alatt 3kg, nagyon elégedett lennék.

Nézzél be a köv.fórumra: - Március 2-tól kezdené velem valaki a 90 napos diétát?

Ott már a lányok, és egy fiú elkezdte. Jelentkezz le, mert összegyűjti a srác a neveket, leadni kívánt kilókat és majd 2 hetente méricskélünk. Nagyon jó a társaság és mindenki lelkes is. Nem gond, ha most káposztázol, mi majd csatlakozunk hozzájuk.

Gí!! Mindezt neked is írom!!

2009. márc. 3. 13:10
igenigen a 90napozásba énis benne vagyok:)
417. Szisszancs (válaszként erre: 416. - Sisssa)
2009. márc. 3. 13:08
húú, hát megettem először egy fél tányérral akkor egész finomnak tűnt, de ahogy elfogyott még éhesebb lettem és telepakoltam a tányért még 1 adaggal. hát a második már nemment le olyan könnyen. sőt a vége szenvedés volt:D hát igen ami sok az sok:) de nem vészes:) te holtartassz most kilókba, időbe?
416. sisssa (válaszként erre: 413. - Szisszancs)
2009. márc. 3. 12:47
amúgy milyen íze lett?
415. sisssa
2009. márc. 3. 12:46

Sziasztok, én is túl vagyok a déli levesen. Ettem utána egy kis savanyú kápit - desszert gyanánt;)-

Most úgy tele vagyok, mint a .....

Hajrá Szisszancs, veled vagyunk. Egyáltalán nem árt a 0.nap, sőt. Ha holnap reggel már nem érzed magad tömítve még lendületesebben kezdődik a diétád.

Erősen gondolkodom, hogy jövő hétre megrendelem a Gastroyal kápileves menűjét.Hozna egy kis változatosságot, és ha már kifizettem, tutira meg fogom enni.

Utána 90napozunk, hogy tartsuk is a súlyunkat?

414. gi
2009. márc. 3. 12:13

én is túl vagyok az ebéden,ok lett a hasam..

az előbb úgy csuklottam,mint egy jóllakott ovis)))


csak ügyesen Szisszancs)))hajrá!


este jövök!

pusszancs

2009. márc. 3. 11:30
na kész a leves, és bár úgy terveztem hogy holnaptól kezdem el a kúrát, elkezdtem már most bár normális reggelivel kezdtem. ez amolyan nulladik nap:) ártani nem árt:)
412. sisssa
2009. márc. 3. 11:15
Ettem már almát-narancsot-savanyú káposztát és mondhatom teljesen telített a pocim. Kb 1 óra múlva letolom ma az első adag káposztalevest. Hajrá csajok!!
411. gi
2009. márc. 3. 09:59

jujj én is))..

kicsit izgultam,hogy lehet kibírni..de eddig megy:-))


na majd akkor én turmixban iszom..eszem..kicsit olyan mint egy krémleves...

szegény kollégák..lehet nyitni fognak egy ellenfórumot a végén))))

410. sisssa (válaszként erre: 409. - Gi)
2009. márc. 3. 09:31
Lényegében tömöm befelé ezerrel.Nagyon büszke vagyok magunkra!!!Turmixolva is tökéletes,ha neked úgy jobb. Szerencsére a lakás nem káposztaszagú, de való igaz, hogy tegnap a második adag letolása után,pár óráig még mindenhol azt éreztem. Szegény kolléganőm kiment az irodából amíg ettem,mert hát ugye az a bizonyos meleg leves illat-::))
❮❮ ... 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook