Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Káposztaleves diéta fórum

Káposztaleves diéta (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Káposztaleves diéta

❮❮ ... 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 ... ❯❯
499. sisssa
2009. márc. 10. 08:11
Jó reggelt, én meg ma kaptam meg az első Gastroyalos káposztalevest. 3doboz kápi leves, meg kettő gyümölcsvelő.Remélem ez a hetem sikeresebb lesz, de nem adom fel. Jövő héttől jöhet a szétválasztós!!
498. gi
2009. márc. 10. 08:11

ó Te csaj!)))

na és milyen a gasrto?

497. sisssa (válaszként erre: 494. - Gi)
2009. márc. 10. 08:10
Na ja gyümit, meg pirítóst, meg kekszet, meg ropit...és mindezt a finisben este 6 és 7 között. A legjobbkor:(((
496. gi
2009. márc. 9. 22:31

jó éjt))

jó taktika)))

495. renny
2009. márc. 9. 21:28

Sziasztok!

Én ma kaptam meg az első Réka menűt, ehető.:) De lefekszem mert éhes vagyok!! Kitartás csajok!!

494. gi
2009. márc. 9. 20:46

helló csajok...nem nagyon látok itt senkit..

nekem a combomon 2cm, a hasamon 3cm,a csípőmön csak 1cm...ezt nem nagyon értem,de ez van..

Sissa nem keseregni...csinálni ügyesen...úgy ahogy eddig..nagyon jól nyomod..főleg hogy ma is gyümit nyomtál,olyan büszke vagyok rád..simán egy hetet csináltad...

majd a levesről írj!!!


pusza

mindenkinek...referálni ám!!!:-))

493. sisssa (válaszként erre: 492. - Gi)
2009. márc. 9. 08:15
Jó reggelt, én holnap kapom meg az első adag Gastroyalost, majd írom milyen volt.Ma megpróbálok gyümi napot tartani, mert szombaton nem sikerült. Hoztam natur joghurtot rá öntetnek. Kicsit el vagyok keseredve, mert nem nagyon érzem azt a "hűha fogytam" érzést! Nem baj, majd most a második turnus után!Szép napot!
492. gi
2009. márc. 8. 09:45

jó reggelt

énma reggel is ittam egy adagot..

az tény,hogy megenni nem tudom..de meginni mindig..nem értem..

én is azt hiszem nyomok +1hetet. Ma akarom megrendelni a gastroyaltól..

most azt hallottam egy csajtól, hogy nem mind finom a levesek és a kajáik közül..de talán ha azt is leturmixolom???:-)))

na majd kiderül..

hogy vagytok?

nekem még mindig megpuffad a hasam kaja után tőle,de az elmúlik..

ti hogy álltok?

holnap méricskélünk egyet?hm?

491. sisssa (válaszként erre: 490. - Gi)
2009. márc. 8. 09:40
Lehet én is behülyültem, de alig várom a keddet és a káposztalevest.Szerintem ha komolyan gondolod a diétát nem tudod megutállni a levest.Akkor kedden kezdem újra.Veletek mi a helyzet?
490. gi
2009. márc. 7. 21:54

helló csajszik

most értem haza..tök fáradt vagyok...

klasszak vagytok!..a gastroyal lassan adhatna kedvezményt majd nekünk))

mára lehet függő lettem..képzeljétek, du azt éreztem hogy úgy innék egy kis képilevest..aztán ittam is, és még jól is esett..nem tudom mi van velem?:-))))


örülök hogy mindenki jól van!!

pusza,jó éjt

489. sisssa (válaszként erre: 485. - Szisszancs)
2009. márc. 7. 12:49
Örülök, hogy jól szórakoztál.Én a párom nélkül ünnepelek, mert pasi hétvégét tartanak Német o--ba a barátaival, de nagyon édes volt (mint mindig) és mielőtt elment kaptam tőle egy cserepes virágot.
488. sisssa
2009. márc. 7. 12:48
Ma gyümölcsnapot tartok.Eddig nagyon ügyes vagyok.Természetesen még marad 1 adag levesem, azt már délelőtt lenyomtam.Legközelebb kedden akarok csupán újra látni káposztát.
487. sisssa (válaszként erre: 486. - Renny)
2009. márc. 7. 12:47
Jajj de jó, én is kacérkodtam vele.Én megrendelem a kápi levest, utána a szétválasztót és legalább tudun tapasztalatot cserélni.
486. renny
2009. márc. 7. 11:07
Sziasztok! Én jövő7-re a Rubint Réka menüt rendeltem meg a gastroyal-tól! Kiváncsi vagyok a hatékonyságára!
485. Szisszancs (válaszként erre: 483. - Sisssa)
2009. márc. 7. 10:03

halihó!

volt buli, egész jóra sikeredett, csak vizet fogyasztottam meg sokat mozogtam:) remélem lemozogtam pici zsírt :D

nőnapot hogy ünneplitek meg csajoK?:)

484. sisssa
2009. márc. 7. 09:31

Diéta, amitől megváltozol (90 napos)


A nagysikerű 90 napos népszerűségének titka valószínűleg az, hogy tényleg működik, valamint teljes mértékben betartható, pocakbarát. A diéta kiegyensúlyozott, vitaminokban és rostokban gazdag táplálkozást biztosít, hála a sok gyümölcsnek és zöldségnek!



A 90 napos diétát állítólag amerikai sportorvosok dolgozták ki. Veszélye nincs, még a természetgyógyász is javasolja! Az eredmény 90 nap alatt 15-20 kg (magas súlyfeleslegnél), és még a magas vérnyomást is megszünteti. A fogyókúra a felesleges kilók leadása mellett megváltoztatja a szervezet működését, amivel garantálja, hogy a leadott kilók nem jönnek vissza. Ha kevesebb kilót kell leadni, a diétát előbb abba lehet hagyni, de a szervezetben nem jön létre a fent említett változás.


A diéta lényege a szétválasztás. Ez azt jelenti, hogy a gyomorba mindig egyféle táplálék jut, amit így könnyen lebont. A napok sorrendjét mindenképpen be kell tartani. A diéta a fehérjenappal kezdődik, ezt követi a keményítőnap, szénhidrátnap és gyümölcsnap, majd ismét a fehérjenap következik, így követi egymást a 4 nap sorban, 90 napon át. A diéta alatt havonta egyszer víznapot kell tartani, amely gyümölcsnap után következik, utána pedig fehérjenap jön. Cukormentes kávé és tea korlátlan mennyiségben fogyasztható.

A reggeli minden nap ugyanaz: gyümölcs, esetleg 100 %-os, cukor hozzáadása nélkül készített gyümölcslé. Gyümölcs a délelőtt folyamán is fogyasztható, ebéd előtt 1 órával azonban már nem. (A banán is gyümölcs, tehát ez is ehető.)

1. nap: Fehérjenap

EBÉD: Főtt vagy sült hús, hal, tojás, sajt, valamint joghurt, kefir, túró (20 dkg összesen).

Ehhez bármilyen nyers salátát fogyaszthatunk, korlátlan mennyiségben. 1 szelet kenyér is fogyasztható (bár elhagyásával eredményesebb a diéta). Ebéd után 2 dl tészta nélküli levest kell inni. (Vannak, akik elhagyják, a diéta így is működik!)

Tejet, sajtot csak ezen a napon lehet enni.

VACSORA: Ugyanaz ehető, ami ebédre, csak leves nélkül, kicsit kisebb mennyiségben.


2. nap: Keményítőnap

EBÉD: Bármilyen zöldségféle (bab, borsó, zöldbab, kukorica, lencse, sárgarépa, burgonya...), főzve vagy sütőben sütve. Keményítő a rizs is. Ételízesítő, só, ketchup, főtt paradicsom használható. Nyers salátát is ehetünk korlátlan mennyiségben, valamint 1 szelet kenyeret (elhagyásával eredményesebb a diéta).

VACSORA: Bármilyen zöldségféle főzve, sütve, párolva, saláta... vagyis ugyanaz, mint az ebéd, csak kisebb mennyiségben.


3. nap: Szénhidrátnap

EBÉD: Főtt tészta vagy pizza. Vagy bármilyen sós sütemény (egy adag pizzának megfelelően). Ízesítésként paradicsomszósz vagy kevés zöldség használható.

VACSORA: Két kisebb szelet torta vagy 2-3 apró kalács, esetleg 3 gombóc fagyi, és 1 szelet étcsokoládé. (Aki nem kívánja az édes ízeket, ehet sós süteményt is...)


4. nap: Gyümölcsnap

EBÉD: Bármilyen gyümölcs, korlátlan mennyiségben.

VACSORA: Bármilyen gyümölcs, minden mennyiségben!

Egyéb tudnivalók:

- A diéta befejezése után normálisan ehetünk, azzal a feltétellel, hogy a reggeli csak gyümölcs lehet még 90 napig, vagyis délig nem eszük mást.

- Kicsit komplikáltnak hathat a diéta, de nem az!

- Az étrendben semmit sem szabad átugorni, mert minden élelmiszernek megvan a maga feladata, és a szervezet nem lehet meg nélkülük.

- Nem szokás, hogy reggelire gyümölcsöt együnk, de ebből a szervezet először az integrált cukrot használja fel, amely az idegrendszert táplálja.

- Azok, akik magas vérnyomástól szenvednek, pár hét diéta után akár el is hagyhatják a gyógyszerüket, természetesen orvosi ellenőrzés mellett!

- A diéta alatt igyunk sok folyadékot (elsősorban vizet és gyógyteát). A sok folyadék segít kimosni a szervezetből a lebomló felesleget.

- A fogyás mértéke függ a súlyfeleslegtől. Ez azt jelenti, hogy akinek nagyon sok a súlyfeleslege, gyorsabban és többet fogy, mint akinek kevés.

483. sisssa (válaszként erre: 481. - Gi)
2009. márc. 7. 09:30
Szisszancs, hogy vagy? Alkoholmámor?
482. sisssa (válaszként erre: 480. - Gi)
2009. márc. 7. 09:29

Szia Gí!Tudom, tudom.Mekkora arcom volt, aztán tessék.Ma csinálok egy gyümölcs napot.

Ne izgulj a szétválasztós miatt, mindjárt feltöltöm a lényegét. Olvasd el. Én az első pár hétben azt is a Gastroyallal fogom hozatni.Közvetlenül a kápileveses menü fölött van a szétválasztós menü.

481. gi (válaszként erre: 477. - Szisszancs)
2009. márc. 7. 07:32

na, volt buli?

és alkohol?

480. gi (válaszként erre: 479. - Sisssa)
2009. márc. 7. 07:31

ajajj..mi történt?hm?

mesélj csak kispofám!


megnéztem a gastrot..lehet én is megrendelem majd?..ma megcsörgetem őket, hogy mi a helyzet:-))


kicsit izgulok a szétválasztóson..))

majd "beszéljük" meg azért..))))))

ma sajna dolgozom((..de estére jövök aztán majd jól rátok nézek!!!Főleg Rád ám Sissa!...:-)

479. sisssa
2009. márc. 6. 23:34
Lányok, én ma már annyit bűnöztem, úgyhogy nekem ez a kápi leves diéta 5 naposra sikeredett. Kedden kezdem elölről, utána meg szétválasztózunk, jó? Alkoholt nem lehet Szisszancs, de nem tudom a tényleges magyarázatot:O
478. gi
2009. márc. 6. 17:35

aranyosak vagytok,én is büszke vagok ám rátok!Jó hogy itt vagytok))

Szisszancs!!!...szépen vagyunk))

de azt hiszem a paradicsom elégette a kenyeret..?

az alkohol szerintem a méregtelenítést lassítja vagy gátolja..nem tudom,nem vagyok zseni..csak a májat tönkre teszi teljesen..

valami ilyesmi lehet benne..nem?

buli?

én ma nem,mert holnap dolgozom..de majd jövhéten talán lesz vmi?

2009. márc. 6. 17:01
ja..és ma megtörtént az első bűnözésem...:( rámtört nagyonnagyon:S ettem 1 szelet kenyeret párizsivel meg egy hatalmas paradicsomot hozzá. hu remélem ez nem töri meg a diétát. ma lemozgom..valami buli...kizárólag vizzel:D ja télleg olvastam alkohol fogyasztása kizárólag tilos. de miért? szerintetek?
476. Szisszancs (válaszként erre: 474. - Gi)
2009. márc. 6. 16:59
hú ez a hambi téma nekem is megfordult ma a fejembe :D:D:D:D
475. sisssa (válaszként erre: 474. - Gi)
2009. márc. 6. 13:53
A nép nevében mondom, hogy naon büszkék vagyunk rád!Már csak 1 nap!!!!!!!Vasárnap raklettezni fogok és husit, zöldséget fogok enni husival és zöldséggel:)Na sziasztok, megyek haza.Jó fogyit mindenkinek!
474. gi
2009. márc. 6. 13:37

na helló csajok))..kicsit nem vagyok itt és már mennyi változás van)))

a 90napos mehet..szerintem én is majd 15után csatlakozom vagy kezdem vagy valami)))

a brokkolis cuccost köszi,majd kipróbálom forrsában lévő sós vízben-értettem!!:-))

a 90naposat majd kirakom valahova,mert eluralkodik majd a káosz))..így is majd szét kell néznem a receptek között,hogy mikor mit lehet és hogyan?

ma képzeljétek,úgy rámtört valami..de magam sem tudom mi..nem édesség..nem cukor..hanem hogy úgy beleharapnék egy hatalmas hamburgerbe..)))

azt hiszem az hiányzik,hogy úgy igazán legyen valami a számban))))))))))

lehet nem lehet érteni..de ez a leves meg egy alma vagy egy répa..háááát..

én szeretek enni..

de nem tettem..kibírtam..megittam a levesem..ma egy kis babérlevéllel nyomtam..az ecetes jobb vót:-))

473. sisssa
2009. márc. 6. 13:33

Amúgy túl vagyok a mai egyetlen adag kápilevesemen.Mit ne mondjak, ez már nehezen ment le!

Gí, veled mi a helyzet, csak nem elfogytál?::))

472. sisssa
2009. márc. 6. 13:33

Fogyasztó káposztaleves

Hozzávalók: 6 db hagyma, 1 vagy 2 paradicsompüré-konzerv, 1 nagy fej édeskáposzta apróra vágva, 2 db zöldpaprika, 4 db sárgarépa, 2 db zellergumó vagy 6 szál friss zellerlevél, 2 db leveskocka, petrezselyem, bazsalikom

Elkészítés:

A hozzávalókat közepes nagyságúra vágjuk, nagy fazékba tesszük, és annyi vizet öntünk rá, hogy ellepje. Sóval, borssal, curryvel ízesítjük. Tíz percig forraljuk, majd csökkentve a lángot, 20–30 percig lassú tűzön puhára főzzük.

Diétás étrend egy hétre

1. nap: csak levest és gyümölcsöt fogyassz. Bármit ehetsz, kivéve a banánt. A görög- és sárgadinnyének a legkevesebb a kalóriaértéke.

2. nap: csak leves és zöldség ehető, gyümölcs nem. Friss vagy konzerv zöldséget válassz, kivéve a szárazbabot, a borsót és a kukoricát. Részesítsd előnyben a leveleseket: egyél salátát vagy kínai kelt. A vacsora egy nagy, héjában főtt krumpli, vajjal.

3. nap: a menü leves, gyümölcs és zöldségféle (de a krumpli tilos). Annyit ehetsz ezekből, amennyit kívánsz.

4. nap: levest, banánt és tejet fogyaszthatsz.

5. nap: ezúttal a levest 20 deka marhahússal gazdagíthatod. Megehetsz még 6 darab paradicsomot, vagy ihatsz ennek megfelelő mennyiségű paradicsom ivólevet.

6. nap: a menü ismét leves (legalább egyszer), két-három szelet főtt marhahús, zöldségféle (krumpli tilos) és saláta.

7. nap: a szokásos leves (legalább egyszer), egy maréknyi főtt barna rizs, zöldség és gyümölcs korlátlan mennyiségben (kivéve banán).


Amennyiben pontosan betartod a diétát, és semmi mást nem eszel, csak ami elő van írva, az ötödik nap végére 2-3 kilót fogyhatsz. A második hét végére, ha nem csalsz a diétával, akár 5–9 kiló lehet a mínusz. Ha súlycsökkenésed több mint nyolc kilogramm, legalább két-három nap szünetet kell tartanod, mielőtt újrakezded a diétát.

Ezt a fogyókúrát olyan gyakran bevetheted, amilyen gyakran csak akarod. Ha követed az előírásokat, néhány nap alatt a szervezeted megtisztul a salakanyagoktól, és jobban érzed majd magad a bőrödben. Súlyod csökken, teherbírásod és energiaszinted pedig érezhetően növekszik. Mindenkinek a szervezete másképp reagál a diétára. Ha néhány nap után emésztési gondok jelentkeznek, egy tányér magas rosttartalmú csontlevest kell enned. Bár a kávézás megengedett a diéta alatt, lehet, hogy néhány nap után úgy érzed, nincs rá szükséged. Az alaplevesből annyit ehetsz, amennyit csak akarsz. Minél többet eszel, annál többet fogysz.


Jó tanácsok

• A diéta ideje alatt szigorúan tilos az alkohol! Legalább 24 órának kell eltelnie a diéta befejezése és az alkoholfogyasztás között.

• Nem szabad krumplit enni (kivéve, amikor kimondottan ajánlott), cukrot, kenyeret, rántott ételeket fogyasztani.

• A szénsavas italokról is le kell mondani. Szomjoltásra csakis víz, cukormentes gyümölcslé, citromlé, sovány tej vagy kefir alkalmas.

• Ha nem szereted a marhahúst, nyugodtan helyettesítheted hallal vagy sovány sült csirkével egyszer egy héten.

• Két hétnél tovább nem szabad megszakítás nélkül folytatni a kúrát, mert alultápláltságot okozhat. Néhány nap vagy hét szünetre mindenképpen szüksége van a szervezetnek, mielőtt újra diétázni kezdesz.

471. sisssa
2009. márc. 6. 13:32
Én már feltettem egyszer, hogy Gível hogyan csináljuk. Ebben van banán és de jó is,hogy van:)
2009. márc. 6. 13:10
A neten több féle képpen láttam amugy akápi diétát..valahol lehet banánt enni valahol nem, meg ez a 3. nap is elgondolkodtat, egyikbe csak gyümizni lehet másikba mind a 2. furcsa
❮❮ ... 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook