Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Holnap elkezdem a Dukan diétát........ fórum

Holnap elkezdem a Dukan diétát........ (beszélgetős fórum)


378. 9c8432d068 (válaszként erre: 377. - ArnoldSchwarzenegger)
2010. okt. 5. 17:17

Hát igen,kénytelen leszek hasonló módszert választani.


Mennyi idős a kisfiad?

377. ArnoldSchwarzenegger (válaszként erre: 376. - 9c8432d068)
2010. okt. 5. 16:28

Jobbulást! Főzeléket tudsz enni.


Vagy most csináltam a fiamnak párolt brokkolit, egy részét összeturmixoltam vajon sült apró csirkemellel és azt tettem a tésztára. De maga a turmix cucc is nagyon finom volt, ha az ráteszed a többi párolt brokkolira, akkor nem sok rágnivalód van és van benne elég fehérje is a diétádhoz. Hm?

2010. okt. 5. 15:57

Én most pár napig nem nagyon fogok tudni enni,mert a fogorvos elbánt velem.

Remélem,ez jó hatással lesz a fogyásomra is. ☺

375. 9c8432d068 (válaszként erre: 373. - Pokamon)
2010. okt. 4. 16:04
Kíváncsian várom a beszámolódat. ☺
374. ArnoldSchwarzenegger (válaszként erre: 373. - Pokamon)
2010. okt. 4. 16:01

Ne izgulj, nem lesz ez mindig ennyi :D

De legalább most jó lendülettel indulsz. Valószínűleg a szénhidrát megvonása eredményezte, hogy a víz is kiszaladt belőled. Igyál sokat, az segít a méregtelenítésben, hatékonyabbá teszi a fogyást!

373. pokamon (válaszként erre: 372. - 9c8432d068)
2010. okt. 4. 15:22

Köszi!

Nem tudom miért indult meg ennyire rólam a súly. Nem bánnám, ha lassabban fogynék. Ez a szervezetemnek is gyors. Heti -2kg-val bőven kibékülnék. ☺

Na igen az ivás... megpróbálok többet inni


Holnap kezdem az edzést! ☺ Majd mesélek ☺

372. 9c8432d068 (válaszként erre: 371. - Pokamon)
2010. okt. 4. 08:47

Megnéztem a naplódat. ☺


Mit ne mondjak,nagyon szép eredmény az a -4.4 kg. Lehet,hogy azért kezdtél hirtelen ilyen sokat fogyni,mert sok víz volt benned.

Mostanra már kiürült,és ezért mutat csak o,5 kg fogyást a mérleg.

Eleinte mi is többet adtunk le,aztán leállt,már csak heti 0,5-0,8 kg-ot adok le,a férjem pedig 1,5-,1,8 kg-ot.


Mint írtam is,mi sokat iszunk,viszont nincs kondizás és torna. Az is igaz,hogy nem ülünk egész nap a hátsónkon. ☺


Csak így tovább!!!

371. pokamon (válaszként erre: 370. - 9c8432d068)
2010. okt. 3. 21:00

Gratu nektek :) Szuper az eredmény :)

Én egyelőre még minden nap mértem magam.(A naplómba beírtam az eredményt.) Keddtől kezdek majd végre zöldséget is enni, onnantól hetente egyszer mérek majd - ha meg tudom állni...

Hát szívinfarktusom tuti nem lesz, mindig ilyenkor akarom bepótolni a víz fogyasztásomat.


További sok sikert nektek!

370. 9c8432d068 (válaszként erre: 368. - Pokamon)
2010. okt. 3. 18:00

Mondtam én,hogy sikerülni fog elegendőt inni,csak akarni kell. ☺


Nekem is nagyon sokat javult a közérzetem már a diéta első hetében is.


55 nap eredménye nálunk: férjem -15,9 kg, én -7,2 kg.


Kíváncsi vagyok az első mérésed eredményére.

További jó fogyózást.

369. ArnoldSchwarzenegger (válaszként erre: 368. - Pokamon)
2010. okt. 3. 15:08
Azt jól tetted, a lefekvés előtti 2-3 deci víz csökkenti éjszakai szívinfarktus veszélyét.:)
368. pokamon (válaszként erre: 367. - 9c8432d068)
2010. okt. 3. 06:42

Szép reggelt és napot :)

Tegnap este nagy duzzogva megittam a maradék vizemet is, így első alkalommal sikerült a 2 liter. Hamarosan megkezdem a mai napi evést.

Felettébb jobb a közérzetem, fittebb, frissebb vagyok reggelente. És már látom, érzem magamon az elmult napok eredményét :)

367. 9c8432d068 (válaszként erre: 366. - Pokamon)
2010. okt. 2. 22:16

Elmondom most Neked,hogy a kúra megkezdése előtt,jó,ha napi 1/2 ! litert meg tudtam inni.

Már ott tartok,hogy 2 liter is kevés,de annyit minden nap megiszom,van,mikor többet is.

Valahogy kívánja a szervezetem,mióta diétázom.

Eleinte kényszerítettem magamat az ivásra,most pedig simán megy.

Próbáld ki Te is.

366. pokamon (válaszként erre: 365. - 9c8432d068)
2010. okt. 2. 19:43

Szia!

Nekem még csak ez volt a 3. napom. Még 1-2 napig tuti ezt eszem, de leginkább a Don Pepés jércesalátát kívánom. Azt nagyon imádom... első zöldségesnapomon tuti beugrok egy tálkáért :)

Inkább az a sok folyadék nem megy. Valahol azt olvastam naponta 2 litert kellene innom. Ma nagy erőlködve talán lement 1 liter :(

365. 9c8432d068 (válaszként erre: 364. - Pokamon)
2010. okt. 2. 12:28

Szia!

Hány napig eszel csak fehérjét?

Én 5 napig ettem,és amikor már nagyon untam az általad felsorolt ételféleségeket,akkor főztem egy jó fazék csirkelevest sok-sok hússal,és az átsegített mindenen.

Ajánlom,próbáld meg.

364. pokamon
2010. okt. 2. 12:15
Már alig várom, hogy ehessek zöldséget is. Virslit, sonkafelvágottat, tojást, joghurtot, kefirt és túrót eszek felváltva. Kissé egyhangu:( Tegnap sokat sétáltam. No meg sokat is ettem, egy kicsit sem voltam éhes :)) Ma megint kajásabb napom van. Reggel 6-kor arra ébredtem, hogy éhes vagyok, megettem egy joghurtot , ebédre meg túrót és joghurtot ettem, uzsira összedobok valami virslis-tojásos-sajtos kaját :)
363. pokamon
2010. szept. 30. 19:57

Igazából mára elég volt ez a mennyiség. Éjszakás műszakban dolgozom még ma, tehát a nap javarészét átaludtam. Holnaptól viszont már nem alszom :(

Nem félek, hogy nem indulnak meg rólam a kilók. Már rengeteg diétába belefogtam és tudom milyen hamar fogyok. Holnapra már igyekszem majd valami élhetőbb mennyiségű kaját kitalálni. Nem akarom, hogy megadja magát a szervezetem :( Ha az bekövetkezik addigra elfogy belőlem az energia is, amire szükségem van. Jóéjt, holnap jövök és mesélek :)

362. ArnoldSchwarzenegger (válaszként erre: 361. - 9c8432d068)
2010. szept. 30. 16:29

Tulajdonképpen ez a legnehezebb, eltalálni a megfelelő mennyiséget. Nyilván azért evett keveset, mert fél, hogy különben nem fog fogyni. De igazából, a túl kevés is veszélyes, ahogy írtam.


Persze, kitartó, hosszas éhezéssel is lehet fogyi. Egy idő után megadja magát a szervezet. Csak annak nem egy egészséges vékonyabb ember lesz az eredménye.

361. 9c8432d068 (válaszként erre: 356. - Pokamon)
2010. szept. 30. 16:02

Csatlakozom az előttem szólóhoz.

Szerintem is nagyon kevés az,amit ettél,ennyit majdnem egy evésre,na jó,kettőre szoktam enni.☺

Mi a férjemmel naponta 5 alkalommal eszünk,és annyit,hogy eljussunk a jóllakottság határáig.Soha nem éhezünk,és úgy tűnik szépen haladunk.

Ja,és a napi munkán kívül /igaz,az van reggeltől estig/ mi nem "mozgunk",és így is megy minden szépen.

Gyere máskor is,és mesélj hogy haladsz.

360. ArnoldSchwarzenegger (válaszként erre: 359. - Pokamon)
2010. szept. 30. 16:02

Ha van rá lehetőséged, akkor oszd el só sok részre és már korán reggel kezdj el enni. Csodálkozni fogsz, hogy mire a harmadik, negyedik kajához érsz, már az a kis adag se fog kevésnek tűnni.

Persze igyál is megfelelő mennyiségű vizet! :)

359. pokamon (válaszként erre: 358. - ArnoldSchwarzenegger)
2010. szept. 30. 14:39
Köszi :) Ez valóban több, mint az én adagom. Tudod nem a mennyiséggel van a gondom. Sokkal inkább azzal, hogy beosztom. Korábban úgy ettem, hogy ha csak naponta egyszer is, de az jóllakásig tartott. Viszont én is tudom mi az egészséges, majd lesz ez jobb is:) Holnapra betervezek valami komolyabbat, majd jövök és elmondom mit kreáltam :)
2010. szept. 30. 13:58

Kimásolom neked a fórum elejéről a mintát a fehérjenapra, hogy lásd mennyire keveset eszel ehhez képest:

"Mintaétrend a fehérjenapra

8 óra: kávé vagy tea (édesítőszerrel, esetleg tejjel), 2 dl zsírszegény joghurt vagy 200 g zsírszegény túró 1 szelet pulyka- vagy csirkesonkával vagy 1 főtt tojás

10 óra: 2 dl zsírszegény joghurt vagy 100 g zsírszegény túró

12 óra: füstölt lazac vagy steak tejsodóval vagy túrós palacsinta zabkorpából

16 óra: 2 dl zsírszegény joghurt vagy 1 szelet pulykasonka

18 óra: fűszeres garnélarák hirtelen kisütve vagy tandúri csirke"

357. ArnoldSchwarzenegger (válaszként erre: 356. - Pokamon)
2010. szept. 30. 13:55

Persze, hogy éhes vagy, mert keveset eszel. Nem az a lényeg, hogy éheztesd magad, mert azzal szépen megtanulja a szervezeted, hogy tartalékolni kell, hisz nem kap kaját. Aztán, ha két falattal többet eszel, azt is gyorsan betárazza. Plusz lelassul az anyagcseréd, hogy azzal a kevéssel, amit kap kihúzza valahogy.


Szóval egyél, csak kalóriában maradj ésszerű határokon belül és igyál sok vizet és vagy gyógyteákat!!!

356. pokamon
2010. szept. 30. 13:36

Sziasztok! Hát én is nekiálltam :)) Ez az időszak számomra a szembenézek magammal és a félelmeimmel időszak. Holnap a férjem elkísér és életemben először bemegyek egy fitness terembe.(Még csak felmérem a terepet!!)

Mára 2 kefírt és 5 db virslit osztottam be magamnak 3 étkezésre. Most ebédeltem, de máris éhes vagyok...

355. ArnoldSchwarzenegger (válaszként erre: 354. - 9c8432d068)
2010. szept. 29. 18:20
Na, ezeket lehet mind frissből készíteni. Kivétel a durumtészta, de azt ki lehet hagyni.:)
354. 9c8432d068 (válaszként erre: 351. - ArnoldSchwarzenegger)
2010. szept. 29. 17:45

Köszi a tippeket,de pillanatnyilag még egy jó ideig csak fehérjén és zöldségeken élhetünk.


Ott tartok,hogy most már saját kreációkat állítok össze.

Ameddig lehet,friss zöldségekkel dolgozom,és majd utána jönnek a mirelit dolgok.

353. 9c8432d068 (válaszként erre: 352. - Pokamon)
2010. szept. 29. 17:39

Szia!

Örömmel látom,hogy végre valaki ismét csatlakozott maroknyi kis csapatunkhoz.

Jó lenne,ha naponta jelentkeznél,és megtárgyalnánk az adódó problémákat,kérdéseket.

A naplómban láthatod,hogy mi már elég szép eredményt értünk el a férjemmel együtt.


Sok sikert és kitartást kívánok.

352. pokamon
2010. szept. 29. 17:14

Sziasztok!

Én most csatlakoztam ehhez az oldalhoz és már rátok is találtam :))

Nekem is folyamatos súlyproblémáim vannak. Most rajtam van az elhatározás, úgy érzem most képes leszek fogyni... Én is belekezdek ebbe a diétába, nagyon tetszik első hallásra(olvasásra).

Úgy tervezgetem, hogy kb. 45-50 kilotól szeretnék megszabadulni. :) Jó lenne a férjemet is bevonni, de igazából nem akarom kínozni:) Akármikor diétába akarok kezdeni mindig félve kérdezi:"akkor most megint nekem is kell??"

Szóval, könnyed mosollyal nyugtáztam, hogy akad akinek 2-3 kilo súlyfeleslege van. Bár Én is így álltam volna hozzá, akkor most nem lennék ilyen szörnyen nagy...

Amúgy az induló súlyom: 117,2kg

Holnap indítok... majd megosztom veletek a tapasztalataimat!:)

2010. szept. 29. 16:30
Ja, a fokhagymával sült cukkínit össze is lehet turmixolni egy kis tejszínnel (ha szereted növény alapúval) és mehet durumtésztára vagy szósznak párolt húsra a barnarizs mellé.
350. ArnoldSchwarzenegger (válaszként erre: 349. - 9c8432d068)
2010. szept. 29. 16:29

Hogy állsz a curryval? Én imádom minden verzióját. Ha nincs mindenféle fűszer otthon hozzá, akkor elég jó Uncle Ben's thai curry-ja is. Hagymát pirítasz, rádobálsz mindenféle zöldségeket répát, zellert, bébi kukoricát, cukkínit, kevés krumplit összeforgatod, felöntöd a szósszal és megfőzöd.


Egyszerűbb:


Cukkínit szoktam vékony karikákra szelni és rádobni oliván megpirított fokhagymára, megsütni. Ez már így magában is finom, de mehet grillezett hús mellé köretnek. Ha kicsit nehezebbre akarod, akkor tojással leöntöd és cukkíni omlett lesz belőle.

349. 9c8432d068 (válaszként erre: 347. - ArnoldSchwarzenegger)
2010. szept. 28. 11:02

Köszi,jó a recept,tetszik.

Minden zöldségfélét szeretek,és köszönettel veszem az ötleteket.☺

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook