Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Hogyan NE szüljünk fórum

Hogyan NE szüljünk (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Hogyan NE szüljünk

❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯
2011. jún. 10. 14:38
Ez nagyon gáz... Még jó hogy nem vagyok "annyira" híres :) Félkész állapotban kivetetni egy gyereket.. Húúúúú
215. egypt (válaszként erre: 213. - Szerénke83)
2011. jún. 10. 14:36
Ha jól emlékszem, a 38. hét körül kell ezt megejteni, vagy kicsit előtte.
2011. jún. 10. 14:34

Értem, nem hordják ki végig a terhességet, de nem csak császárral lehet befejezni egy terhességet, hanem meg lehet szülni szépen hüvelyi úton is:)


Na jó, csak viccelek, nem hiszem, hogy erre vágynának a celebek...

213. Szerénke83 (válaszként erre: 212. - Egypt)
2011. jún. 10. 14:33
Nem császárral lehet elkerülni, hanem a hamarabb szüléssel:)
212. egypt (válaszként erre: 201. - Szerénke83)
2011. jún. 10. 14:31
Ha végighordják a terhességet, akkor a hasfalban alul egy izom úgy meglazul vagy kinyúlik, hogy gyakorlatilag soha nem lesz már olyan a has, mint régen. Ezt lehet elkerülni a császárral. Pl. Britney Spears emiatt szült így, és még sok más híresség.
211. csibebaba1 (válaszként erre: 209. - Szerénke83)
2011. jún. 10. 14:31
:) Itt meg már majdnem emberi fejek hullottak a porba az írása miatt...
210. csibebaba1 (válaszként erre: 206. - Gavrilo1)
2011. jún. 10. 14:29
Pedig mi jól kikupálódtunk pár nap alatt:) Vagyis csak én, a kicsivel nem volt semmi baj, azonkívül hogy folyton enni akart... Nekem pedig elég volt 3 nap és szoptatni is tudtam, a hasam is elenyészően fájt...
2011. jún. 10. 14:27
Egyébként a cikkíró hölgy közel egy hónapja fel sem lépett a portálra, pedig örülnék, ha ő is beszállna a beszélgetésünkbe
208. Szerénke83 (válaszként erre: 206. - Gavrilo1)
2011. jún. 10. 14:21

Persze, az a legjobb, ha a szülés beindul.

Nálam is úgy volt, már 2 ujjnyira nyitva voltam, amikor császároztak, rendszertelen fájásaim voltak egész nap, a szervezetem kitisztult, készült a szülésre.


Csak félnek az orvosok, hogy mi van, ha nem ér be anyuka a kórházba a baba a szülőcsatornába kerül és akkor már nem lehet császározni.

207. Szerénke83 (válaszként erre: 205. - Csibebaba1)
2011. jún. 10. 14:19

Hála égnek, örülök neki:)


Máté sem lett hasfájós, és én is kimondottan örültem a császárnak.

Valahogy végig arra készültem, én nekem eszembe sem jutott, hogy szülnöm kell természetes úton. Valahogy bele sem gondoltam.

2011. jún. 10. 14:19
Nagyon sok helyen a császár esetében is hagyják vajúdni egy kicsit az anyukát, mert az a legjobb mindkettőnek. Az egy dolog ha programozottan kikapják sem a baba sem a mama nem szenved semmit se, de ez nem jó a babának és az anyukánál sem úgy indulnak be a regenerációs folyamatok ahogy kell.
205. csibebaba1 (válaszként erre: 204. - Szerénke83)
2011. jún. 10. 14:11
Csak még annyi, hogy egy szemernyit nem bántam meg, csodálatosan szép egészséges babám született, nem kínlódott sem ő sem én, és még csak sírós és hasfájós sem lett a hiedelmekkel ellentétben!
204. Szerénke83 (válaszként erre: 203. - Csibebaba1)
2011. jún. 10. 14:03
Gondoltam, de ha amiatt lett volna, sem lenne hozzá senkinek semmi köze:)
203. csibebaba1 (válaszként erre: 201. - Szerénke83)
2011. jún. 10. 14:01

A vérnyomásommal volt gond. Nagyon sok gyógyszert szedtem, féltettem a babát. Megbeszéltük az orvossal, hogy nem mérgezzük tovább.. Akkor már betöltöttem a 41 hetet, nem volt értelme várni.


Nem az alakom miatt volt...:))

202. csibebaba1 (válaszként erre: 197. - 2e0264df59)
2011. jún. 10. 13:55
Nem bántottam az anyukát, csak elolvastam a cikket, és leírtam a véleményem. Reagáltam egyes hozzászólók írására, amiről ezek szerint tényleg lemaradtál... Sajnálom ami történt vele, de részben ez az ő hibája is, nem feltétlen csak az orvosé. Ha kérdezett volna sokszor és kitartóan, rengeteg gondot megspórolhatott volna magának. De reméljük tanult az egészből, és a legközelebbi babavárása és szülése csodálatos lesz!
201. Szerénke83 (válaszként erre: 198. - Scorpiolady)
2011. jún. 10. 13:50

Programozott császár lehet olyan okból akár, hogy az anyukának nem jó a szeme és nem szülhet természetes úton. Vagy faros a baba és kijelölnek egy napot.

nem feltétlenül arról van szó, hogy sztárvilág vagy valaki félti az alakját.

Mondjuk az utóbbit nem is értem, hogy mi köze van az alakféltésnek a programozott császárhoz.

200. Szerénke83 (válaszként erre: 195. - Scorpiolady)
2011. jún. 10. 13:47

nálunk is így van, ha a doki nem ér rá, illetve nyaral, akkor ajánl valakit maga helyett.

De akkor sem kell felmenteni az anyukát, hiszen lett volna ideje és lehetősége orvost váltani.

199. scorpiolady (válaszként erre: 196. - Csibebaba1)
2011. jún. 10. 13:47

Értem!

:-)

198. scorpiolady (válaszként erre: 194. - Szerénke83)
2011. jún. 10. 13:46

A programozott császár arról szól hogy kijelölnek egy időpontot hogy akkor kell a picurnak megszületni ha akar ha nem. Ez a picurnak nagyon nem jó, ezért ezt csak nagyon indokolt esetben csinál(hatnák)ják. Sajnos sokan lásd sztárvilág az alakjuk megőrzése, kényelmi szempontok stb. csináltatják, mert sajnos van néhány doki aki pénzért ilyenre is kapható.....

Nem ítéltem el senkit miatta, a kedves forumozó maga írta hogy azért nem írja le miért volt neki ilyen császárja, mert akkor elítélnénk őt(legalábbis sokan).

197. 2e0264df59 (válaszként erre: 190. - Csibebaba1)
2011. jún. 10. 13:44

szerintem itt senki nem tett különbséget a császáros és sima szülés között. Sőt azt sem írta senki, hogy jó szenvedni (mártírkodni). Vagy én lemaradtam róla? :-)


nem kell segíteni utálni az orvost, de szeritem az anyukát sem kell letorkolni. Szerencsétlenül alakultak a dolgok. Ha az jót tett neki, hogy kiírhatta magából, hát tegye.


nekem soha egy vizsgálat sem fájt és szerintem ez a normális.

196. csibebaba1 (válaszként erre: 193. - Scorpiolady)
2011. jún. 10. 13:43
Miattam volt programozott... És mivel az én gondom is hatással lehetett volna a babára, ezért volt így jó mindkettőnknek. Ja! És nem voltam 3 napig lesötétített szobában. Este szültem, másnap már jöttem, mentem, szoptattam. Nem értem egy kicsivel sem kevesebbet mint más...
195. scorpiolady (válaszként erre: 192. - Szerénke83)
2011. jún. 10. 13:43

Figyelj, orvost nem olyan könnyű mindenhol váltani, először is azt írta eleinte még meg volt elégedve a dokival(rengeteg doki itt győrben szinte mindegyik)azt mondja hogy betöltött hatodik hónap után nem vállalja el a kismamát, meg én is úgy voltam első babánál hogy nem ismertem a dokikat, így rábökéses alapon meg nem akartam választani, ő ezt a dokit, vagyis az asszonykáját ismeri, ezért gondolta hogy talán jó lesz.

Az asszonyal az épp elég baj, eléggé minősíti ahogy beszélt szerintem.

Itt az lett volna a legjobb megoldás ha valakinek átadja a doki (ez erre is bevett szokás, hogy dokik összedolgoznak, és ha szüléskor nem tud ottlenni a fogadott doki a helyettese van ott, ez nem egyenértékű az orvosváltással, mielőtt erről írna valaki hogy most hogy is van).

194. Szerénke83 (válaszként erre: 193. - Scorpiolady)
2011. jún. 10. 13:42

A programozott császár nem azt jelenti, hogy valaki nem akar hüvelyi úton szülni.

Illetve, ha így is lenne, senkinek nincs joga ítélkezni és elítélni emiatt senkit szerintem.

193. scorpiolady (válaszként erre: 190. - Csibebaba1)
2011. jún. 10. 13:38
Érdekes hogy azt írod hogy sokan még a születendő gyermekek érdekeit sem tartják szem előtt, mert aki programozott császárral szül az végképp ezt teszi, gondolom nem véletlenül nem írtad le miért volt programozott. Félre ne érts mert az első babót én is császárral szültem a másodikat simán, azért volt az első császár, mert faros volt a baba, ráadásul fiú a magzatvíz nagyrésze elfolyt és nem volt rendszeres fájásom sem.
192. Szerénke83 (válaszként erre: 191. - Scorpiolady)
2011. jún. 10. 13:38

a feleséggel mi a gond?

komolyan kérdezem, azon kívül, hogy felhívta, és így beszélt, azon kívül mi??


És valóban a cikkíró hölgy 25x válthatott volna orvost a 40hét alatt.

191. scorpiolady (válaszként erre: 186. - Ead80295ac)
2011. jún. 10. 13:33
vagy ha másnál emiatt, végzetes dolgok történnek pl. vérzés ami miatt ki kell venni a méhet stb... mert egy ilyen hentes ahogy írták többen is szabadon garázdálkodhat, a feleségét meg nem is minősíteném...
2011. jún. 10. 13:31

Sziasztok!


Végigolvastam a cikket, és az összes hozzászólást. Szerintem egyesek kicsit túlzásba viszik ezt a "segítsünk haragudni az orvosokra" hozzáállást!

Elöljáróban hozzátenném, hogy 3 héttel ezelőtt szültem, első babát. A szüléstörténetemet inkább nem írnám le, mert biztosan néhányan megköveznétek. Röviden csak annyit, hogy programozott császárral szültem ilyen-olyan okok miatt.

De először is: Ha a kedves cikkírónak nem tetszett elejétől fogva az orvos viselkedése, az hogy megvárakoztatja, nem kielégítő a tájékoztatása, akkor miért nem lépett és keresett másik orvost?!

Van kínálat bőven... Másodszor: A kiírt időpontom előtt, naponta jártam én is CTG-re, és az orvos kétnaponta megvizsgált. Minden alkalommal eljátszottuk, hogy én kotortam az ágyon felfelé, ő pedig utánam. Annyira fájt, azt hittem meghalok. Ennek ellenére teljesen zárva voltam még 41 hét betöltése után is. De ebben is különbözünk. A velem egyidős kismamák kb. fele szült meg időben, vagy néhány nappal hamarabb méhszájvizsgálat után. Tehát ne gondoljuk már, hogy mindenképpen az orvos "keze" van a dologban. Az pedig hogy reped valaki, sajnos benne van a pakliban!

Harmadszor: Anyává válni csodálatos érzés annak ellenére, hogy valaki simán szül vagy császárral! Ne tegyünk már közöttük ekkora különbséget! Valamint hogy vajúdtam vagy sem, érzéstelenítettek vagy sem... Néha kicsit durva már ez a "mártírkodás"! És sokan még a születendő gyermek érdekeit sem tartják szem előtt, csak a saját elképzelésüket, vágyaikat!

Szóval ez az én véleményem, bár senkit nem kívánok róla meggyőzni, csak leírtam.

A cikk írójának pedig sok boldogságot, és egészséget kívánok!

2011. jún. 10. 13:30

Egyébként nem tudjuk, konkrétan hány órát vajúdott, hiszen már éjjel fájásai voltak, mikor született meg a baba konkrétan.


Azt pedig mindenki tudja, hogy minél gyorsabb egy szülés annál fájdalmasabb, nagy a valószínűsége a repedésnek, szakadásnak.

188. Szerénke83 (válaszként erre: 186. - Ead80295ac)
2011. jún. 10. 13:28

mi történik meg velem ugyanez?

hogy kiírás előtt egy nappal segít az orvos, hogy beinduljon a szülés?

valóban, meg kellett volna beszélnie anyukával, hogy ő akkor most mit csinál, ezt nem tette.


Én sem látom olyan orbitálisnak az orvos tettét, de nem én velem történt, ez is igaz.

187. Szerénke83 (válaszként erre: 185. - Macskossz)
2011. jún. 10. 13:26
Érdekes, hogy nem akar elesni a plusz gázsitól a cikkben szereplő orvos, amikor a 9 hónap alatt nem fogadott el egy forintot sem...
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook