Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Hogyan NE szüljünk fórum

Hogyan NE szüljünk (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Hogyan NE szüljünk

❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... ❯❯
186. ead80295ac (válaszként erre: 183. - Szerénke83)
2011. jún. 10. 12:35

oké nem lett belőle műhiba..

és mi van ha lesz...elegem van abból, hogy ebben a világban mindenki azt hajtogatja, hogy van jogunk mindenhez... ló..asz jogunk van.. semmi..

kérdem én, ha ennek a pici ártatlan babának valami baja lett volna mert ő urasága nyaralni akart menni, akkor meg ki lett volna a hibás.. itt a legnagyobb hangsúlyt az kapja, hopgy van e erre neki joga... és szerintem NINCS....

és felteszem a kérdést mi van ha veled történik meg ugyan ez?

2011. jún. 10. 12:27

Szerintem egy orvosnak sincs joga hozzá, hogy bármelyik betegét felesleges szenvedésnek tegye ki csak azért, mert nyaralni akar menni, de nem akar elesni a plusz gázsitól sem! Felháborító és etikátlan. És ezért mindenképpen büntetést érdemelnének!!! Per ide vagy oda. És bár nem lett baj, lehetett volna!!! És sajnos előre nem tudhatjuk, hogy a mi orvosunk hogyan fog viselkedni ilyen helyzetben.

Úgyhogy szerencsétlen cikkíró sem tudta volna elhárítani ezt a helyzetet. Ezért nem érdemes magát ostromolnia, de következő alkalommal lehet, hogy jó orvost fog találni. Reméljük a legjobbakat!

184. csandi1973 (válaszként erre: 183. - Szerénke83)
2011. jún. 10. 11:35
Egyetértek! Sem a babának, sem az anyukának nem lett baja. A per azért durva lenne.
2011. jún. 10. 11:06

Nekem azért durva ez a pereljük be az orvost szöveg.

Miért is?

Mert rásegített, hogy meglegyen a baba?

Értem én, hogy a szülő nő beleegyezése nélkül tette, de ez szerintem nem lehet per tárgya, hiszen nem követett el műhibát.

182. huanita80 (válaszként erre: 154. - Misz)
2011. jún. 10. 09:52
Úristen!!!Még jó hogy nem a szüléseim előtt olvastam ilyeneket mert lehet gyereket se vállalok!!!Mik vannak!!Eddig is jó szívvel gondoltam a dokimra,de ezek után imába foglalom a Nevét!!!!
181. SZNÉANETT (válaszként erre: 135. - Eaedab0e25)
2011. jún. 10. 08:20
Nem kívánok neked mást, csak ua. éld át, mint a cikkíró, és akkor majd Te lesz I.
2011. jún. 10. 07:53

Az a baj a mai orvosokkal, hogy nem érdekli őket a páciens. Én nem szültem még, csupán volt egy nagyon durva hasfájásom, egy gyulladás, amit kb két évig nem bírtak kikezelni.

Orvosról orvosra jártam, legalább 10 különbözőnél, durván bántak velem, megaláztak a fájdalmamon meg senki nem segített. Ez aztán rá is tette egy jó másfél évig a bélyeget a "házaséletünkre".

Mostmár kezdek belőle kikecmeregni, de ezt a megaláztatás sorozatot senkinek nem kívánom.


A magyar orvosok legtöbbje -sajnos- bunkó úgy ahogy van, s egyáltalán nem érdekli a páciens, se nem a hivatás.

2011. jún. 10. 07:43

szia


nekem mind a három kislányom ezzel a módszerrel indult meg, bár mondjuk ők rávittek egy -egy hetet, a vizsgálat tényleg nagyon kellemetlen volt de én úgy érzem jobb volt így mint ha infúzióval indítanák meg, ha lenne még egy babánk akkor is biztos így cselekednék. DE nálam ennek a fajta szülésindításnak jó vége lett szerencsére, mi már csak akkor mentünk be a kórházba mikor 3-4 perces fájásaim voltak.


az első kislányunknál (úgyhogy nem volt rossz élményem a szüléssel kapcsolatban) fél évig mi sem "voltunk jóban" a férjemmel, na de aztán a második meg a harmadik után már nem voltak ilyen gondok :D


a babádat pedig nem hagytad cserben hiszen szépen megszülted, épen és egészségesen, neki már csak egy boldog anyukára van szüksége semmi másra, tudom hogy ez a legnehezebb de menni fog, a legjobb orvosság tudod mi egy újabb csemete születése.



az orvosválasztásnál meg figyelni kell mi a 6. orvosnál álltunk meg őrá mondtuk hogy na igen ő jó lesz és úgy is lett :D bár mindenki hülyének nézett de mi mentünk és nem bántuk meg.


SZÍVBŐL KÍVÁNOM NEKED HOGY A MÁSODIK SZÜLÉSED GYÖNYÖRŰ LEGYEN, ÉS EGY OLYAN ORVOS VAGY SZÜLÉSZNŐ KEZEI KÖZÖTT LEGYÉL AKIKBEN TELJESEN MEGBÍZOL

178. sara1986 (válaszként erre: 177. - Alexa77)
2011. jún. 10. 07:18
SZÍVEMBŐL SZÓLT EZ A PÁR SOR, köszönöm, h leírtad!
177. Alexa77 (válaszként erre: 169. - Mogyorósszendvics)
2011. jún. 10. 06:56

Ne haragudj, de nem értek veled egyet. Ezek a problémák kifejezetten azoknál a nőknél jönnek elő, akiknek a szülésébe durván belerondítottak.

Én két gyereket szültem, mindkettőt otthon - nem mécses vagy hasonlók miatt (nem is volt semmi ilyen külsőség) csupán a háborítatlanság miatt. Én lelkileg csodálatosan éltem meg az egészet, jó volt a tudat, hogy képes vagyok szülni, jó volt, hogy a gyerekeimnek a lehető legbékésebb megérkezést adhattam. Egyik sem lett sírós, nagyon nem, kifejezetten kiegyensúlyozott, boldog kis babócák. A házaséletünkkel sincs gond, nem mondom, hogy olyan gyakori, mint a szülések előtt, de ennek egy oka van: aki szoptat, annak a hormonális működése olyan, hogy kevésbé kívánja a szexet. De ez teljesen természetes. A szexuális életünk minősége nem, csak a mennyisége változott valamelyest. Ja és nekünk nem kellettek hónapok, a fiam öthetes volt, amikor újra együtt voltunk a párommal, gond nélkül.

Ha az eset, amit a cikkíró leírt, nem Magyarországon történik, hanem mondjuk az USA-ban, az orvos azóta nem praktizál, de ráadásnak keményen fizet is.

Kedves cikkíró, én meggondolnám a helyedben a pert - neked adhat némi elégtételt, másokat megmenthetsz vele az ilyen orvosnak nem nevezhető hadd ne mondjam ki, kicsodáktól.

A szülés az élet természetes velejárója és ha a dokik a normális lefolyásba nem avatkoznának bele - mondjuk úgy, hogy nem is látná doki a kismamát a kórházban sem, ha minden rendben, így működik ez sokfelé a világon - a nők döntő többsége mindenféle komplikáció nélkül, problélmamentesen szülne. Ma erre Magyarországon szinte nincs mód - természetesen nagy tisztelet a baromi kevés kivételnek.

176. Tevecca
2011. jún. 10. 05:51

Ha az ember kérdez, elmorognak pár szót az orruk alatt és kész. Rendes tájékoztatást ritkán kap az ember. Olyan mintha futószalagon menne az egész. Bent voltam kórházban, mondták itt a kartonom, menjek OTT-re. Kérdeztem mi a fene az. _Csak annyit mondtak, majd a szülőszobán elmondják, menjek, szaladjak. A szülőszobán meg furán néztek hogy egy kartonnal felmegyek és semmi más.


Engem is piszkáltak, mikor szülök már meg, mert üres a szülőszoba, különben is, kéne a helyem...

175. pampers (válaszként erre: 49. - Eaedab0e25)
2011. jún. 10. 00:36
Azért csak kellett volna tájékoztatnia bár a szülés menetéröl nem csak ugy rásegiteni,szerintem
174. 4f8ae69d1b (válaszként erre: 1. - Karber)
2011. jún. 10. 00:23

"Na, mi lesz? Nem szülsz még? Csak mert mi elmennénk a hétvégén..."


TE szenvedted meg,hogy ők jól érezzék magukat..:/


Sajnálom,ami veled történt..

Jó egészséget kívánok!:)

173. Rebus1 (válaszként erre: 1. - Karber)
2011. jún. 9. 23:00
Ilyenkor adok hálát, hogy a dokim "szívtelen volt" és 18 órán keresztül kényszerített, hogy a férjemmel sétálgassak a folyosón. Néha megvizsgált, de bármennyire könyörögtem, nem segített. Nem gyorsította meg a szülést. Ugyan burkot repesztett a 16. órában, de sem infúziót, sem drasztikus vizsgálatot nem kaptam.
172. Szerénke83 (válaszként erre: 127. - Ében11)
2011. jún. 9. 21:41
Én már másnap szépen mentem. Nem szaladtam, nem kiegyenesedett háttal, de mentem!!és nem volt kötél az ágy végében...
171. Szerénke83 (válaszként erre: 124. - F758a7200f)
2011. jún. 9. 21:40

17 hónapos baba anyukájánál könyököltek.

nem volt az olyan régen...

170. Mandula71 (válaszként erre: 127. - Ében11)
2011. jún. 9. 21:08

Az, hogy császár után ki mennyi idővel tud felkelni, sok mindentől függ. Engem 37 óra vajúdás után (ebből 17 óra szülőszobán) sürgősséggel toltak a műtőbe.11 órakor született a fiam, délután 4-kor felkeltem, este 6-tól 8-ig folyamatosan látogatóim voltak és még a babáért is elmentem:)8 óra után zuhanyoztam, kivették a katétert és a kicsit csak a csecsemősök erős győzködése után hagytam elvinni.Másnap reggel már 5-kor kikértem a fiamat és onnantól végig velem volt.

A második szülésem szintén császár volt, ekkor már nem altatásban, hanem érzéstelenítéssel.12 órát kötelezően feküdni kellett utána, és a felkelés kicsit nehezebb volt, mint az első után. A fiam a PIC-re került és sajnos valóban olyan gyenge voltam, hogy nem bírtam megtenni azt az 50 métert, hogy láthassam, de 24 órával a műtét után ugyanúgy sétáltam a folyosón, mint az elsőnél. Úgyhogy légy nyugodt, lehet a műtét másnapján "szaladgálni", én kétszer is megtettem.Ja, és ráadásul mindkétszer én voltam az osztályon a legidősebb anyuka:)

2011. jún. 9. 21:00

Én nem vagyok szakértő, de szerintem a viharos szülésnek nincs köze ahhoz, hogy az orvos burkot repesztett, vagy úgy vizsgált meg.

Az én dokim is szokott ilyen módszerekhez folyamodni, ha meg akarja indítni a szülést, bármi okból kifolyólag. Ez alkati kérdés, hogy mennyire gyorsan jön ki a lúrkó! Van aki 15 órát vajúdik, van aki elsőre is csak pár órát, vagy még annyit sem.

A kiborulásod a szülés után szintén természetes! Nagyon sok anyukát érint. Vagy inkább úgy mondom, hogy mindenkit, csak van akit kevésbé, van akit jobban.


A házaséletet illetőleg meg csak annyit, hogy nagyon-nagyon sok nő érintett ebben is szülés után, csak senki nem beszél róla! Mi is hónapokig küszködtünk, mire végre rendeződtek a dolgok! Én beszéltem róla és vicces volt, mikor a sógornőm nagy megkönnyebbüléssel mondta nekem, hogy már azt hitte, hogy csak vele vannak ilyen problémák.


Ne keseredj el! Mindenki küzd ezekkel a problémákkal! Ne lovald bele magad lehetőleg! Próbáld ezeken a dolgokon túltenni magad! Koncentrálj a kicsire és a párodra!

168. Titánia83 (válaszként erre: 167. - Sara1986)
2011. jún. 9. 20:43
Nekem is a hentes szó jutott eszembe. Mostanában olvastam pár szüléstörténetet, hogy kézzel cibálták a méhszájat, és közben meg leállt a vajúdás. :S
167. sara1986 (válaszként erre: 157. - Hope1104)
2011. jún. 9. 20:41
ezen mit nem értesz? Megindított egy még nem meginduló szülést! Az ilyenek nagy százalékban szoktak császárral végződni, mivel a test felkészületlensége miatt nem szokott haladni a dolog. Tudod te milyen károkat okozhat a méhszájban a kézzel tágítás? Ez egyenesen tilos olyan helyeken, ahol értenek a női testhez és a szüléshez. Ez nem orvos volt, hanem hentes.
2011. jún. 9. 20:33
Szörnyű ilyen történeteket olvasni... Azt kéne szülő nő közelébe engedni, aki maximálisan ott van a topon szakmailag és emberileg is egyaránt... Az emberek néha állatok, már bocsánat. Azért sikeres felgyógyulást kívánok!!
165. Gavrilo1 (válaszként erre: 163. - Csandi1973)
2011. jún. 9. 19:49
Na ja , nekem is csináltak egyszer- bár nagyon gyorsan gyógyultam de azt montam hogy soha többé. Nem is engedtem, maradtam a gátvédelemnél.
2011. jún. 9. 19:47

Szerintem nagyon rosszul tetted, hogy nem perelted be ezt az orvost!:@

Ha megtennéd, más nőket is megmentenél ennek az embernek a sarlatán és embertelen módszereitől. Azzal, hogy hallgatsz (értsd: névtelenül írod meg a sztorit; nem mész bíróságra) más nőket is kiszolgáltatsz ennek az embernek. Legalább a nevét bele kellett volna írni a cikkedbe, hogy akik rákeresnek a neten, legalább lássák az igazságot.

Sajnálom ami veletek történt, három gyermekes édesanyaként mélységesen átérzem ezeket a rémségeket, amiken keresztül mentetek! De nem szabadna hagynod, hogy ez másokkal is megtörténhessen, nyilvánosságra kellene hozni a dolgokat! Ha esetleg mégis belevágnál, tudok egy jó ügyvédet, aki orvosi műhiba perekre specializálta magát..:)

Üdvözlettel: egy orvostanhallgató

163. csandi1973 (válaszként erre: 162. - Gavrilo1)
2011. jún. 9. 19:38
10 éve még csináltak:) Bár tudom, ez is kórházfüggő volt, én a Klinikán átéltem sajnos. Merem állítani, rosszabb volt, mint maga a szülés.
162. Gavrilo1 (válaszként erre: 161. - Csandi1973)
2011. jún. 9. 19:36
Na ezért jó ha nem csinálnak gátmetszést! Nem fáj a gátseb egyáltalán. 5 perccel a szülés után olyan fürgén szaladtam a mosdóba pisilni hogy csak na. Egy másodpercig se fájt semmim. Másnap már nem is emlékeztem arra hogy szültem. :-))
161. csandi1973 (válaszként erre: 127. - Ében11)
2011. jún. 9. 19:30
Pedig hidd el, lehet "szaladgálni", persze itt nem a szó szerinti futásra gondolok. 24 óra elteltével rendesen mozogtam, egyedül a köhögés, tüsszögés okozott némi problémát, de menni rendesen tudtam. Sőt! Ha visszagondolok, az ülés pedig császár után volt könnyebb, mert a gátvarrás fájt a normál szülés után. Így teljesen igaz, amit egyik hozzászóló írt, hogy nagyon egyén- és esetfüggő, melyik módból könnyebb a felépülés.
2011. jún. 9. 19:29
Az orvosok azért csinálnak meg ilyeneket mert, eme tetteik után sem csökken a pacientúrájuk.
159. csandi1973 (válaszként erre: 120. - F758a7200f)
2011. jún. 9. 19:26
Ezt a 3 nap sötétet nagyon nem értem. Én 12 órán át voltam az intenzív-megfigyelőn, utána babástól lekerültem a csecsemőosztályra.
158. csandi1973 (válaszként erre: 115. - F758a7200f)
2011. jún. 9. 19:25
Én a császárból nehezebben épültem fel, de az sem volt vészes, 1 hét után már normálisan mozogtam, emelgettem, stb.
2011. jún. 9. 19:24

Hú ez durva sztori :S Szegény, sajnálom, hogy ilyet kellett átélned, de remélem a babád mindenért kárpótol :)

Én csak annyiban nem értek egyet, hogy így, ahogy leírtad nem látom az orvos hibáját. Persze lehet, hogy volt, de így a cikk alapján nekem nem derült ki, hogy ő hol hibázott. Sajnos nem minden szülésnél megy úgy, ahogy menni kellene, az orvos munkája ellen sem :S

❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook